PDA

צפייה בגרסה מלאה : החוקיות שבנשיאת לדרמן

yehuda7
26-03-15, 13:43
שלום לכולם,
אני סוחב על החגורה באופן קבוע לדרמן וויב.
בצורה יבשה זה נקרא סכין (להב ניתן לקיבוע ואורכו מעל 10 ס''מ).
השאלה היא מה קורה בפועל? מישהו יכול לומר מה קורה ברגע ששוטר תופס את זה? איך השוטרים מתייחסים לזה?
והאם מותר לו בכלל לערוך חיפוש עלי?

תודה לכל העונים.

רומי
26-03-15, 15:06
http://www.knife.co.il/phpbb3/viewtopic.php?f=1&t=4230

shachar
26-03-15, 15:16
למה שירצו לעשות עליך חיפוש....

מרגע שיש חשד לפלילים יכולים לעכב אותן ולהגיע למצב שבו עוצרים אותך.

אבל למה ששוטר יגיע לזה?

klam
26-03-15, 18:43
למה שירצו לעשות עליך חיפוש....

מרגע שיש חשד לפלילים יכולים לעכב אותן ולהגיע למצב שבו עוצרים אותך.

אבל למה ששוטר יגיע לזה?

למה שבכלל ישא עליו סכין? לאיזה צורך בדיוק?

יואב פולס
26-03-15, 19:43
קילוף תפוזים?

klam
26-03-15, 20:00
חחח
ברחוב? הוא גם יחטוף קנס על הקליפות..

ד ו ר ו ן
26-03-15, 20:08
מכיר חבר שבגלל סכין שולחן רגילה (סכין רגילה לאכילה, לא סכין מטבח) ברכב כמעט ועוכב ונשאל למה יש לו סכין ברכב.

אם אתה נורמטיבי, אין לך מה לחשוש.
אם מחפשים אותך, גם סכין יפני קטן בארגז עבודה יהווה עילה למשהו.

DANI1
26-03-15, 20:15
אתה מדבר על לדרמן ,ישנו בחור שגר במושב רם און בחבל התענך ,שהוא מסתובב עם סכין באורך 40 ס"מ צומד אליו , מסתובב בכל מקום ,הרשויות מכירות אותו ,השוטרים מכירים אותו ,והוא ניצח בבית משפט נגד אלו שלא רצו שהוא יסתובב עם הסכין .

אתה יכול להיות רגוע כל עוד אתה לא פוגע באף אחד.
DANI 1

amitaikl
26-03-15, 20:32
קילוף תפוזים?
אני מכיר בחור שחיכה לחברה שלו ברחוב בחיפה ותוך כדי קילף לעצמו תפוז עם סכין ואכל.
עברה ברחוב ניידת, הוא נעצר, שוחרר ע"י עורך דין, הוגשה נגדו תלונה והעניין הגיע לבית משפט שם נמצא אשם בנשיאת סכין (או איך שלא נכתב שם).
בקיצור - עדיף שלא

orend
26-03-15, 20:34
לפני די הרבה שנים, כשהייתי עגל צעיר - עצר אותי שוטר באופן אקראי בדרכי הביתה. הוא שאל אותי האם יש ברכב סכין או חפץ חד ?
ואני [כבר ציינתי שהייתי עגל צעיר] עניתי לו בשיא התמימות שיש בתא המטען [של רכב שטח, כן?] ארגז כלים ובו יש סכין בין יתר הכלים. למרות שמדובר בארגז כלים סגור בתא מטען של רכב שטח ולמרות שאני בטוח שהעובדה שעומד לפניו ילד שראה שוטר רק בסרטים היתה ברורה לו לגמרי - החליט הנ"ל לפתוח את הבגאז', לפשפש בארגז הכלים ולהוציא משם להב ישן וחלוד שזרוק שם שנים. כמובן שהוא לא פסח על ה"נו נו נו!!!" ו"אסור" ו"פלילי" - אבל כנראה שהוא בניגוד אליי ידע שזה לא מחזיק מים - ושחרר אותי לדרכי לאחר שהורה לי להוציא את הסכין מהרכב מיד כשאני מגיע הביתה.
שוטר משועמם? אולי. בכל זאת מציק.
עד היום אני לא יודע מה הנוהל המדוייק

asafk
26-03-15, 20:49
פשוט וקל. זו עבירה. ירצו - יעכבו אותך יקחו אותך לתחנה, יאשימו אותך ותמצא אשם בנשיאת נשק לפי החוק.
מעצבן. מעיק. מציק. מרגיז.
אבל זה החוק וגם שופט שיוצגו לפניו העובדות לא יוכל אלא להרשיע אותך.
אלא אם כן.... וזה החוק - תוכל להוכיח שנשאת את הסכין ללא כוונה לעשות בה שימוש לא חוקי. לא יודע איך מוכיחים כזה דבר, והכרתי מישהו שעל אולר שהיה בתוך ארגז כלים של ציוד דיג מונח בבגאז׳ בילה לילה במעצר.

אסף.

tamir128
26-03-15, 20:56
לפני די הרבה שנים, כשהייתי עגל צעיר - עצר אותי שוטר באופן אקראי בדרכי הביתה. הוא שאל אותי האם יש ברכב סכין או חפץ חד ?
ואני [כבר ציינתי שהייתי עגל צעיר] עניתי לו בשיא התמימות שיש בתא המטען [של רכב שטח, כן?] ארגז כלים ובו יש סכין בין יתר הכלים. למרות שמדובר בארגז כלים סגור בתא מטען של רכב שטח ולמרות שאני בטוח שהעובדה שעומד לפניו ילד שראה שוטר רק בסרטים היתה ברורה לו לגמרי - החליט הנ"ל לפתוח את הבגאז', לפשפש בארגז הכלים ולהוציא משם להב ישן וחלוד שזרוק שם שנים. כמובן שהוא לא פסח על ה"נו נו נו!!!" ו"אסור" ו"פלילי" - אבל כנראה שהוא בניגוד אליי ידע שזה לא מחזיק מים - ושחרר אותי לדרכי לאחר שהורה לי להוציא את הסכין מהרכב מיד כשאני מגיע הביתה.
שוטר משועמם? אולי. בכל זאת מציק.
עד היום אני לא יודע מה הנוהל המדוייק

לדעתי חשוב מאד שנהיה בקיאים בחוק ובפסיקה.
אני חושב שמותר לא להסכים לחיפוש ברכב (ואולי גם גופני), ואם שוטר חיפש בכל זאת או לא יידע אותך שמותר לך לסרב, גם אם מצא סכין, הסכין לא תוכל לשמש כראיה.

כל זה כמובן אם לא היית חשוד בפשע כלשהו.

יבואו נא עורכי הדין שבאתר ויתקנו אותי אם צריך...

ככלל, העונש על אחזקת סכין הוא עד חמש שנים וההוכחה שהנשיאה היתה לצורך חוקי - עליך. לא הצלחת להוכיח - צפה פגיעה.

yehuda7
26-03-15, 23:29
יוצא מכל זה שבסופו של דבר מה שמשנה זה האם מותר לשוטר לבצע חיפוש גופני בלי שנשוא החיפוש נחשד בפשע כלשהו,
וגם אם אסור לו,האם הוא יכול להגיד "הוא נראה לי חשוד", או איזה שטות אחרת?
או שהשופט לא יקבל את זה?

polar bear
27-03-15, 00:59
מתחכם - { למרות שהשאלה אמיתית } - ואם יש לאדם רשיון לאקדח והוא נושא אותו עליו בנוסף לסכין? זה משנה משהו?

tamir128
27-03-15, 10:33
יוצא מכל זה שבסופו של דבר מה שמשנה זה האם מותר לשוטר לבצע חיפוש גופני בלי שנשוא החיפוש נחשד בפשע כלשהו,
וגם אם אסור לו,האם הוא יכול להגיד "הוא נראה לי חשוד", או איזה שטות אחרת?
או שהשופט לא יקבל את זה?

הוא יכול בדיעבד פשוט לשקר (גילוי מדהים: שוטרים עושים את זה, והרבה!) ולהגיד: ראיתי כך וכך, שמעתי אותו אומר כך וכך וזה יצר אצלי חשד מבוסס לחיפוש.
לך תוכיח שהדברים לא היו ככה ונחש למי השופט יאמין.

MR BIG
27-03-15, 13:23
קייץ 2006 , אחי הצעיר עומד להתגייס ליחידה מובחרת.

כאח בכור גאה קניתי לו לדרמן מתנה לגיוס. חדש דנדש.
לפני הגיוס נסע עם חברה שלו לפתוח אוהל על הירדן. ליד גשר הפקק שם....
הגיעה ניידת . חפוש סמים!
מצאו את הלדרמן. חדש נוצץ עדין באריזה.

לא עזרו כל הסבריו של אחי , ולא עזרו כל תחנויו לשני השוטרים הניאנדרטאלים שהיו שם : הלדרמן הוחרם!!

(אני בטוח שהשוטר לקח את זה לעצמו החלאה....)

סתם שתדעו איזה עולם שלישי פה....

GodsFather
27-03-15, 13:31
למה לא ניגשתם לתחנה לשחרר?
אם העבירה היא פלילית, נטל ההוכחה היא על המאשים, קרי המדינה.

גם להתחכם צריך לדעת.

שחר גרינברג
27-03-15, 14:38
בסופו של דבר שוטר לא יכול לחפש לך באוטו או אלייך בלי חשד סביר או אישור ממך "חשד סביר" הוא לא איך שהרכב נראה או איך שאתה נראה לא דרך הדיבור שלך או תנועה מהירה שעשיתה חשד סביר צריך להיות מבוסס על ראיות שהשוטר ראה לדו' השוטר ראה אותך מחביא את הסכין את רוב השוטרים ברץ זה לא מעניין אבל אם אתה תגיד בצורה ברורה שאתה לא מסכים לחיפוש והשוטר מצא סכין יש לך דרך לריב איתו בבית המשפט על האם היה חשד או לא לרוב אי הסכמתך יוביל בסוף לכך שהשוטר יוותר לך (קרה לי כמה פעמים עם אולר קטן)
לגבי סכין יפני לרוב אפשר להכליל את זה בתור כלי עבודה ולכן יש שוטרים שלא יעניין אותם
"
מה מהווה יסוד סביר לחשד?
זו שאלת-מיליון-הדולר. זה לא מוגדר בחוק, אבל יש פרשנות מאירת עיניים (http://pratiyut.elef3.org/Legal/reasobale-doubt) על זה מפי שופט בית משפט עליון, וגם פסקי דין תקדימיים (http://pratiyut.elef3.org/Legal/verdict-drug-search). בגדול, החשד חייב להיות מבוסס על "ראיות" להבדיל מ"תחושה או ניחוש גרידא אשר איננה מתלווה אליהם ראיה אחרת כלשהי" (קדמי, על סדר הדין הפלילי).
לדוגמה, בהכרעת הדין בתיק מדינת ישראל נגד קאסר רועי משנת 2008, נכתב כך:
"טענת השוטר, עליה חזרה התובעת בסיכומיה, לפיה כל מי שנמצא בחצר ביה"ס הוא חשוד בפוטנציה בהסתמך על ניסיון העבר, היא טענה אבסורדית, חסרת בסיס ומקוממת. זכותו של אדם לפרטיות היא זכות יסוד. לא יעלה על הדעת כי הימצאותו האקראית במקום מסוים, אשר כשלעצמה אין בה כדי להחשיד בעבירה, תקנה סמכות לפגיעה בפרטיות ולעריכת חיפוש, רק בשל הידיעה כי אותו מקום משמש אנשים אחרים לשם ביצוע עבירות. לאור האמור לעיל, חיפוש ללא כל יסוד סביר לחשד – הוא חיפוש שלא כדין".
כלומר, עצם ההימצאות במקום מסויים (מסיבת טבע, חוף בכנרת, רחוב חשוך) אינה מהווה עילה מספקת לביצוע חיפוש.
גם מאפיינים אחרים כגון שיער ארוך (אצל גברים), לבוש "זרוק", נהיגה ברכב משנת ייצור מוקדמת, צבע עור או מבטא אינם מצדיקים חיפוש."
מתוך אתר המאבק באלימות משטרתית.

ד ו ר ו ן
27-03-15, 15:04
ממש לא מדויק, וחבל להטעות.
יש מה שנקרא ״שוטטות״, בגינה שוטר רשאי לעכב אותך עד לבירור מעשיך, אם אין לך הסבר מה אתה עושה במקום מסויים.

שהייה בתחומי ביהס לאחר שעות הפעילות כשהחצר סגורה הוא דוגמא טובה.

tamir128
27-03-15, 15:59
למה לא ניגשתם לתחנה לשחרר?
אם העבירה היא פלילית, נטל ההוכחה היא על המאשים, קרי המדינה.

גם להתחכם צריך לדעת.

ע"פ החוק, נטל ההוכחה שהסכין יועד למטרה כשרה הוא עליך, להבדיל מאולר, שעליו יש חזקה שהוא למטרה כשרה (ולדרמן הוא סכין ע"פ החוק ולא אולר).

בכל מקרה, יש סיכוי גדול שה"שיחרור" היה עולה בכתב אישום על החזקת סכין (תזכורת: עבירה פלילית שדינה עד חמש שנים בכלא).
אני הייתי קונה לדרמן חדש, נראה לי עדיף. לא שווה את הסיכון.

GodsFather
27-03-15, 16:04
"לא שווה את הסיכון " זה המשפט שגורם להם לנצח בלי באמת להתאמץ...

איל מ
27-03-15, 16:43
רק לחדד סוגיה קטנה.
גם אם הושגה ראיה בצורה לא חוקית, ניתן להשתמש בה כראיה (בתנאי כמובן שאופן השגת הראיה לא פוגם באמינותה). עם זאת, משקל הראיה יקטן.
וזאת בניגוד למה שקורה במשפט האמריקאי בו ראיה שהושגה שלא כדין נופלת תחת הגדרה של "פרי העץ האסור" והיא נפסלת.
לגבי חיפוש,
אם שוטר ממש נחוש לחפש לך ברכב הוא כנראה יצליח לעשות זאת. אם זה סתם להציק אז כנראה שעמידה על זכויותיכם וידיעת החוק תגרום לו לוותר.
אגב, השיטה הנהוגה במשטרה היא פשוט להתחיל לחפש ואם לא הבעת התנגדות (ולא, לשאול "למה אתה מחפש" תו"כ שהוא מחטט לך בבגאז' לא נחשבת התנגדות) הם ימשיכו.

S.V.
30-03-15, 01:50
. . . . ואם לא תתעד את האירוע, בדיעבד השוטר יכול לשקר בלי להניד אפעף (רמז - הוא כבר מתורגל בזה :) ) וגם להגיד שבאותה העת לא הבעת התנגדות לחיפוש, משמע הסכמת, וגם (על הדרך, אם אפשר, אז למה לא) ימציא לך סעיף אישום של "העלבת עובד ציבור בעת ביצוע תפקידו", או חארטה דומה.
לכן כל ( כל ) התקשרות עם עבריינים בחסות החוק, יש לתעד באופן סמוי . כן, גם אם עצרו אותך לבדיקת רשיונות.
אמצעי הקלטה בכל רכב - חובה

זכרו תמיד, מה החומר האנושי שעובד בעבודה הזו. קרי, שכר ממוצע ומטה, עבודה שוחקת, התעסקות עם מיטב הרפש של האוכלוסיה, הרבה כוח בידיים וגיבוי חוקי מלא, היעדר מוחלט של הצורך לחשוב או לדאוג לעתידך.
נכון. תעבי כוח מהזן העלוב ביותר. כאלה שאולי היו רוצים להיות עבריינים, אבל בילדותם לא היו מקובלים חברתית, וחטפו מכות. וגם אין להם מספיק אינטליגנציה כדי לעשות עם עצמם דבר-מה מועיל לחברה. אז באופן טבעי, רבים מהם מוצאים מפלט בגופי האכיפה הממשלתיים למיניהם. גם תנאי מחיה סבירים, גם עתיד בטוח, וגם דרך מעולה לפרוק את כל התסכולים שהצטברו בתחתית הנפש העלובה.

AvinoamNa
30-03-15, 02:10
לא חושב שכל השוטרים הם כאלה מלאכים, והספקתי גם לחטוף פיזית מכמה כאלו בלי שום הצדקה אמיתית..
אבל מפה ועד הכפשת כל השוטרים יש מרחק רב…
יש ביניהם אנשים טובים וראויים שמטרתם באמת להיטיב…
אגב, את התזה שלך לשוטרים אפשר להעתיק למורים אחד לאחד, וכן, גם שם יש כאלו מורים בחסד ויש כאלו שיכורי כוח.
לעניות דעתי, אל לנו להכליל,
לגבי השוטרים — כבדהו וחשדהו

מוני אורבך
30-03-15, 07:10
בחיי אתם מתנהגים כמו ילדות קטנות עם קוקיות.
חשד לשוטטות, מעצר של לילה...
השוטר הגדול והרע יקח אותנו לבית הכלא עם לא נגמור את כל האוכל בצלחת !?
רבאק צאו מזה.
כל כך מפחדים, אל תלכו עם לדרמן, פשוט כך.
יצא לי כבר כמה וכמה פעמים להיות במגע עם שוטרים.
הרוב המכריע הם בסדר גמור.
תראו להם שאתם רצינים ושומרי חוק והם לא יחפשו איך להפיל עליכם תיק.
ומי שכן מחפש להפיל עליכם תיק, עם ובלי לדרמן הוא יעשה זאת.

אבל מספיק כבר עם ההתבכינות הזאת זה פשוט לא מכובד.
ואומר את זה לבן פולני שומר חוק, שהצביע המחנה הציוני.
או במלים אחרות סוג של ניחנח הרצוג כזה )-:

נמרוד
30-03-15, 09:00
מוני, מוני, למה אתה מפריע לדיוני איראן-לוזן-תימן-לדרמן?

אתה לא מבין שהעם זקוק לפחד ולאויבים, ההגיון הפולני המפא"יניקי שלך לא עובד... אתה תמשיך לחיות בנחת ותניח לאחרים לחרוד לנפשם!

S.V.
31-03-15, 10:18
לגבי השוטרים — כבדהו וחשדהו

בזאת סיכמת את כל דבריי, ידידי :rolleyes:
לא אמרתי שכל השוטרים חארות. אמרתי שעש להתייחס לכל מגע איתם כמגע עם חרא פפוטנציאלי, ולנקוט משנה זהירות

-->