PDA

צפייה בגרסה מלאה : תאימות קפיצים להגבהה בין דגם ארוך לקצר

ukiuki
26-03-15, 13:46
הי
ביכולתי לרכוש במחיר סימלי קפיצים שירדו מ Q בנזין קצר שאני רוצה להרכיב על Q בנזין ארוך.

קצת נתונים :
בנזין קצר: משקל מקסימלי 2350 , משקל נטו 1800, משקל מקסימלי סרן אחורי 1650.
בנזין ארוך: משקל מקסימלי 2720, משקל נטו 2030, משקל מקסימלי סרן אחורי 1780.

מרבית הטיולים / שימושים מתבצעים ברכב לא עמוס. גם לטיולים יוצא זוג עם העמסת ציוד של לא יותר מ 100 ק"ג.

כרגע הרכב לא מוגבה, מתכוון לשדך לקפיצים (תוצרת קינג) זוג בולמים של מונרו אדוונצ'ר.

לאור הנתון שהנסיעות המתוכננות אינן בעומס מלא הנתון הרלוונטי יותר לעניות דעתי הוא המשקל נטו ושם הבדל המשקלים בין הדגם הקצר לארוך אינו גדול, האם נכון יהיה להשתמש בקפיצים הללו.

שאלה שניה, מה אורך הפתיחה של הבולם שעלי להזמין בהתייחס להגבהה של עד 2" ?

תודה

ליאור

ukiuki
26-03-15, 14:08
האם ניתן / שווה לבצע מתיחה לקפיצים?

opl
27-03-15, 14:17
כמה זמן הקפיצים היו מורכבים על הקצר ולמה הם מוחלפים?. אני לא הייתי שם קפיץ משומש שמלכתחילה יועד לרכב קל יותר.

אלדר
28-03-15, 17:08
לדעתי ומניסיון (ברכבי סוזוקי) לא ייתן לך הרבה להרכיב קפצים מרכב קצר לארוך.
גם עם הם מגבהים ב2" את הרכב הקצר.
בסוזוקי ויטרות וגרנד ויטרות קפיצים סטנדרטיים של ארוך מגבהים קצרה ב3-4 ס"מ

cgp
30-03-15, 14:40
נדמה לי שעניתי לך בקבוצה שאני מנהל באינטרנט אבל אם לא אז:

קפיצים של קצר אמנם יותר ארוכים 42 ממ לעומ 38 בארוך , אז למראית עין זה נראה ומבלבל. אבל
הקפיצים של הארוך יותר חזקים, ולכן ההפך אפשרי קפיצים של ארוך על קצר הגבהה בין 3-4 סמ.

קפיצים מוגבהים של קצר יתנו גובה אולי מקורי בארוך.

לגבי בולמים להגבהה עד 2 אינץ, האורך המקורי יודע להתמודד עם זה, ולראיה גם הקיט של קוני מגיע במידה
הסטנדרטית ושלא יספרו לך סיפורים. אני לא מתבייש להגיד שחסכתי לאנשים כבר אלפי שקלים גם בעניין הקפיצים וגם הבולמים.
ירון

ukiuki
30-03-15, 21:07
נדמה לי שעניתי לך בקבוצה שאני מנהל באינטרנט אבל אם לא אז:

קפיצים של קצר אמנם יותר ארוכים 42 ממ לעומ 38 בארוך , אז למראית עין זה נראה ומבלבל. אבל
הקפיצים של הארוך יותר חזקים, ולכן ההפך אפשרי קפיצים של ארוך על קצר הגבהה בין 3-4 סמ.

קפיצים מוגבהים של קצר יתנו גובה אולי מקורי בארוך.

לגבי בולמים להגבהה עד 2 אינץ, האורך המקורי יודע להתמודד עם זה, ולראיה גם הקיט של קוני מגיע במידה
הסטנדרטית ושלא יספרו לך סיפורים. אני לא מתבייש להגיד שחסכתי לאנשים כבר אלפי שקלים גם בעניין הקפיצים וגם הבולמים.
ירון
הי ירון
אכן ענית לי לגבי הקפיצים, תודה.
לגבי הבולמים התשובה שלך שונה מתשובות אחרות שקיבלתי והיא מאוד מעניינת כי אכן בקטלוגים של מספר יצרנים שבדקתי (קוני , מונרו) לא מצאתי בולמים מעבר לגודל המקורי וזה נראה לי תמוה.

-->