PDA

צפייה בגרסה מלאה : זהו, קלרקסון מפוטר מטופ גיר

נמרוד
26-03-15, 22:26
http://www.bbc.com/news/entertainment-arts-32052736

כנראה באמת הגזים.

opl
27-03-15, 11:39
הבריטים לוקחים את זה קשה מאוד, בתקופת ההשעייה שלו הגיע טנק לbbc ו"סטיג" הביא ארגז עם חתימות של אנשים שקראו להחזיר לאלתר את קלרקסון.
עכשיו מחכים לראות מה האמונד וקפטן סלו יעשו וקוראים לשלושה להקים תוכנית בערוץ מתחרה.

Derish
28-03-15, 16:30
הבריטים לוקחים קשה מאד גם אלימות במקום העבודה, ובגלל זה הוא פוטר. השאלה היא איזה בריטים.

נגיד כך:. למרבה המזל הם לא מנהלים את ה-BBC.

raanan
28-03-15, 17:01
הבריטים לוקחים קשה מאד גם אלימות במקום העבודה, ובגלל זה הוא פוטר. השאלה היא איזה בריטים.

נגיד כך:. למרבה המזל הם לא מנהלים את ה-BBC.
ודעתך על הנהלת ה BBC שהעסיקה את ג'ימי סאוויל ???

רענן

Derish
28-03-15, 17:51
ההחלטות לגבי סאוויל התקבלו בתקופה אחרת, היום ספק אם זה היה קורה. ה-BBC לא חף מפרשיות שנויות במחלוקת כמו כל ארגון גדול, אבל עם השנים ההנהלה מתחלפת ואיתה גם הרוחות הנושבות בחדר הדיונים.

לסיפור הנוכחי יש סיבות היסטוריות, זו לא הפעם הראשונה שקלארקסון ננזף ויחסי העבודה בתכנית הזאת רחוקים מהרמוניה זה מכבר. גם הקאסט ששיקף לפני 15 שנה באופן מושלם את קהל היעד של התכנית הרבה פחות רלוונטי כיום, ועולה הדרישה להוסיף קצת צבע או להוריד כמה אשכים מהסד"כ. היה ברור לכולם שהתכנית במתכונתה הנוכחית חיה על זמן שאול, ולא יעזור כל הרייטינג ברחבי העולם וכל הכסף שהיא גרפה. כמו שקלארקסון עצמו כתב בטור שלו באחד העיתונים - הם הפכו לדינוזאורים וסופם היה להיכחד.

מה יקרה עכשיו לא ברור לגמרי, בינתיים הסט מפורק ואין צפי להמשך הצילומים. החוזה של האמונד ומיי הסתיים לאחרונה, זה של קלארקסון כאמור הופסק, ויתכן ששלושתם יעבור לרשת אחרת ויעשו משהו דומה שם. הספקולציות רצות, שמות נזרקים לאוויר וה-BBC שוקל את צעדיו. נראה.

asafk
28-03-15, 18:43
נמחקו כמה משפטים לא לעניין. אפשר להמשיך. תודה.

אסף.

eysham
28-03-15, 19:55
עכשיו רק חסר שקלארקסון ימפרסם מיהו הסטיג...

Sent from my LG-G3 using Tapatalk

boaz avrahami
28-03-15, 20:29
http://youtu.be/ifrtlC4NTys

asafk
28-03-15, 22:09
נראה לי שבבי בי סי רק חיכו להזדמנות להיפטר מהכוכב היקר מדי ושנוי במחלוקת מדי שלהם.

אסף.

GodsFather
28-03-15, 22:13
מבאס... וגם מה שבועז העלה...

lizard
28-03-15, 22:27
זה לא הסטיג, ידוע שהסטיג הוא כמה אנשים, לא רק נהג אחד.
אפשר לראות בבירור בכל מיני פעמים שהצבע עור שלו שונה וכדומה.

דרור ברלי
28-03-15, 22:32
בכל עונה יש סטיג חדש

shachar
28-03-15, 23:01
אז גימי קלארקסון יוכל לחזור בתור הסטיג.....
אולי זה רק טריק פרסומי

דרור ברלי
28-03-15, 23:42
קראתי היכן שהוא שקלרקסון הוא הטאלנט בעל השכר הגבוה ביותר ב-BBC. אנחנו מדברים על סכומים מאודדד גדולים, בלירות שטרלינג, לא בשקלים... זה צורם להרבה אנשים וברור שמצב כזה לא יכול להישאר לנצח. תוסיף לזה את היותו בנאדם חם מזג ו"בעייתי" באנדרסטייטמנט, אחד שמחכים לו בפינה - קיבלת תשובה.

לגבי "צבע" - טופ-גיר היא מזמן כבר לא תוכנית בנושאי רכב נטו אלא תוכנית בידור לכל דבר ועניין. לפעמים דבילית לחלוטין, אבל עדיין כיף לצפות בה.
כמה צבע עוד אפשר לדחוף לה? להפוך אותה לטימטום-ריאליטי נוסח ערוץ 2 וערוץ 10 שלנו, עם בלונדיניות מצחקקות, סלבריטאים מקפצצים וגייז מאנפפים ומתגפפים?...

הרייטינג של טופ גיר בשמיים, אבל בתחום הזה מוכרחים כל הזמן לשנות כדי ליצור עוד עניין. רצו שינוי - הנה, קיבלו. נראה מה יהיה.

לקלרקסון אגב, אין מה לדאוג. הוא כבר מסודר ומרופד כל כך טוב בכסף, שהוא יכול לפרוש ולנוח בכיף עד יומו האחרון.

boaz avrahami
29-03-15, 00:42
אם הוא באמת כזה כשרון ומשאב יקר, זה נשמע כמו זלזול לא לדאוג לו לאוכל בסוף יום צילום מעייף.
לגיטימי שהוא ירביץ למישהו?

אגב, איך אף אחד לא הזכיר שהוא שונא ישראל עד רגע זה?

Derish
29-03-15, 02:42
לגבי "צבע" - טופ-גיר היא מזמן כבר לא תוכנית בנושאי רכב נטו אלא תוכנית בידור לכל דבר ועניין. לפעמים דבילית לחלוטין, אבל עדיין כיף לצפות בה. כמה צבע עוד אפשר לדחוף לה? להפוך אותה לטימטום-ריאליטי נוסח ערוץ 2 וערוץ 10 שלנו, עם בלונדיניות מצחקקות, סלבריטאים מקפצצים וגייז מאנפפים ומתגפפים?....
כשאמרתי "צבע" התכוונתי לצפיפות הפיגמנטים של המנחים, לא לססגוניות של ההפקה.

גם לפני 15 שנה כשטופ גיר התחילה בפורמט הנוכחי היה ברור לאן אנגליה הולכת מבחינה דמוגרפית, אבל אז המיינסטרים עוד לא שיקף זאת. היום המהגרים הם חלק גדול ודומיננטי למדי באוכלוסיה וזה לא חכם כלכלית להתעלם מהם. גם הגיל של המנחים הוא אלמנט שכדאי להתחשב בו - המונד, שפנה במקור לקהל ה-boy racers, כבר בן 45 והשניים האחרים עוד רגע עולים על קרחון. לא רק שבערוצי היוטיוב הבריטיים יש מספיק מועמדים ראויים בכל מיני צבעים ועם כל מיני מבטאים, אלא אפילו בערוצי הטלוויזיה יש יצוג ראוי יותר לכל מגזרי וגילאי האוכלוסיה. המיינסטרים השתנה והתעדכן ברוח התקופה, אבל טופ גיר עדיין תקועים בעבר עם "הנוסחה המנצחת" שלהם.

ואם לא הייתי ברור בפרמטר השני, אז לא היה מזיק להם להכניס גם אישה לצוות. התכנית כבר מזמן לא הארדקור בענייני רכב וטאלנטים שמתאימים לפורמט כזה לא חסר פה.

אם הוא באמת כזה כשרון ומשאב יקר, זה נשמע כמו זלזול לא לדאוג לו לאוכל בסוף יום צילום מעייף.
דאגו לו להכל, אבל הוא העדיף ללכת להשתכר עם השניים האחרים בפאב ולחזור למלון באיחור של שעתיים. המפיק המוכה התנדב להמתין לחזרתו למרות שמעשית אף אחד כבר לא היה חייב לו כלום וכל הצוות הלך לישון. קלארקסון הגיע שיכור קלות ועצבני, התפתח ויכוח, המפיק ספג שורת עלבונות גזעניים ואחרי חצי שעה זה הסלים לאלימות פיזית.

ברור שדברים כאלה לא קורים סתם, בנישואין של קלארקסון וה-BBC כבר מזמן לא הייתה אהבה אלא רק סימביוזה ותועלת הדדית. כל הכסף בעולם לא יכול לעצור את הטבע האנושי, מקסימום לעכב אותו קצת, כך שהיה זה רק עניין של זמן עד שיגיע הפיצוץ.

opl
29-03-15, 07:25
לא מסכים כל כך, המעגל עם דן שילון צריך לשקף את הקהל הישראלי, טופ גיר היא כבר מזמן לא תוכנית בריטית, היא בינלאומית.

נמרוד
29-03-15, 09:05
למי אכפת לאיזה קהל יעד היא נועדה? זו תוכנית טלויזיה מצויינת, מהטובות ביותר אי פעם בכל ז'אנר שהוא, והיא בנויה כולה סביב יסוד אחד לא משתנה שנקרא ג'רמי קלרקסון.

erezgur
29-03-15, 09:11
אז יש הזדמנות ליצור ערוץ וידאו לגיפולוג עם אומן אורח מתנדב מבריטניה כמנחה?

:)

lizard
29-03-15, 10:05
לא, הוא לא אוהב אותנו כל כך

opl
29-03-15, 11:30
יש הטוענים שהוא פוטר בעיקר בגלל דעותיו על ישראל והמאמרים שפרסם בעבר וזאת מאחר שלטענתם הבי בי סי הינו בבעלות ציונית.

נמרוד
29-03-15, 11:38
הוא לא אוהב אף אחד! אין כמעט קבוצה אתנית, דת, מדינה, או יצרן רכב שהוא לא השמיץ. זה אנחנו תמיד בטוחים שאנחנו מיוחדים...

opl
29-03-15, 11:49
דווקא את הטענה הזו משמעים אנשים שהם לא בדיוק פרו ישראלים מן הסתם.

טופ גיר תחסר לי אבל אני לא מאמין שנישאר עם בור ואני לא מאמין שקלרקסון יצא מחיינו בעשור הקרוב.

lizard
29-03-15, 13:14
לכו תדעו אם זה לא מהלך של שלושתם על מנת לצאת מהתוכנית. מעניין מה כתוב בחוזה שלו ושל השניים האחרים במקרה שהתוכנית מבוטלת וכדומה

opl
29-03-15, 13:18
עד כמה שקראתי החוזה של אהמונד ומיי כבר נגמר והיה אמור להתחדש זה רק החוזה של קלרקי שבוטל

lizard
29-03-15, 13:29
כן אבל נניח והם לא רוצים להמשיך אז הם בבעיה. אני בטוח שיש סעיף צינון או אי תחרות כלשהו אבל אם התוכנית מבוטלת אז נראה לי שזה בטל כי אין תחרות...סתם ספקולציות

GodsFather
29-03-15, 13:32
גב האומה מכיר ?

cgp
29-03-15, 14:04
דרור תמיד כותבים לך שאתה צודק, אז תשמע את זה עוד פעם אתה צודק 100%
אין ספק שזו תוכנית בידור מעולה! הומור בריטי ,הפקה, ועריכה מעולים.
מבחינתי לראות טופ גיר זה זמן איכות מטורף, ואלף שחר חסונים לא מצחיקים אותי כמו שהם ובעיקר קלארסון.
לדעתי אין לו תחליף הוא כמו סיינפלד, לי התוכנית תחסר וגם אם היא תחזור, בלעדיו זה לא אותו דבר.

דרור ברלי
29-03-15, 14:45
בלי לגלוש לפוליטיקה, זה שהוא "שונא ישראל" מעניין לי ת'ביצה השמאלית.
כל העולם שונא היום את ישראל. "לשנוא את ישראל" זה בון-טון, טרנד אופנתי. יש בבריטניה אפילו פרופסורית מכובדת אחת שמאשימה את ישראל בהתחממות כדור הארץ ומביאה אפילו "נימוקים מדעיים" ש"מאששים" את הטענה שלה. נו? אז מה?... מישהו מתרגש ממנה?
חצי מהאמנים והכוכבים הישראלים כאן אצלנו בביצה המקומית שלנו הם סוג של "שונאי ישראל" לא פחות ממנו, לדעתי יותר. זמרת מפורסמת שסירבה להופיע בפני חיילי צה"ל ("צבא הכיבוש") או אמן ישראלי מצליח שחי בחו"ל ולא מוכן לקרוא לעצמו "ישראלי" בגלל שלטענתו הוא "נמצא בספקטרום השמאלני" הם רק שתי דוגמאות.

אני מתנחם בעובדה שהוא באמת שונא את כולם. אני חותם לכם שהוא גם שונא צרפתים, גרמנים, אוסטרלים, אמריקאים, מוסלמים, פקיסטנים ושחורים. הוא שוביניסט, גזען, משתכר בפאבים, משמיץ בלי חשבון את כל מי שהוא לא ג'רמי קלרקסון. אבל מי שחושב להביא לשם מנחה-אישה או מנחה שחור/מוסלמי/פקיסטני רק כי הם לא גבר בריטי נוצרי לבן ומבוגר - יגלה עד מהרה את הטעות שלו. באמריקה המטומטמים בחרו נשיא על סמך קריטריון אחד - הצבע והלוק שלו - תראו מה קיבלו ואיך זה נראה ולאן הוא הביא את ארה"ב.

עד כאן חסרונות של קלרקסון. מכאן ליתרונות שלו שהם מוחצים ואף אחד לא יכול לקחת ממנו: האיש כריזמטי, מבריק, מצחיק, מוכשר בטירוף. ההומור שלו משובח, הוא חד, הוא שנון, ולהבדיל מכל מיני סלבריטאים מקפצצים שאולי מיועדים להחליף אותו, הוא גם מבין מכוניות וגם נהג מצויין. הוא הפך את טופ גיר למה שהיא - תוכנית על רכב ש היא גם פצצת בידור משובחת. גם אם לפעמים יש פרקים ומשימות דביליים להחריד, עדיין השתדלתי לא להחמיץ אף פרק. ומה שלא שודר אצלנו או שפספסנו, יש ברשת. המוטציות של טופ גיר - אוסטרליה וארה"ב, הן אפילו לא צל חיוור של המקור הבריטי. גם המתחרה הבריטית "הילוך חמישי" שלכאורה יותר "מקצועית" וממוקדת ברכב ופחות בצחוקים - הרבה פחות מעניינת. ולהם יש מנחה אישה שגם נראית טוב וגם נהגת מירוצים והכל (ויקי באטלר הנדרסון), ובכל זאת זה ממש לא אותו דבר.

עם כל הכבוד למיי ולהאמונד ויש הרבה כבוד, הם לא יכולים להחזיק לבד את טופ גיר. הם לא מצחיקים כמוהו. הוא הציר המרכזי, הקראנק של המכונה המשומנת הזו שנקראת טופ גיר. בלעדיו התוכנית תתפרק ותמות. וחוץ מזה יש ל-BBC גם ירחון כרומו באותו שם (טופ-גיר), שהוא מגזין רכב משובח ברוח התוכנית וכעת גם עתידו לא ברור. אם הייתי שם - הייתי חותם בשתי ידיים ושתי רגליים על העצומה למען חזרתו לתוכנית.

נושא הגיל של כוכבי טלויזיה באמת בעייתי ונמצא עכשיו בכותרות בבריטניה. 40 זה כבר רגל בקבר, ל-50 כבר לא אומרים קדיש אפילו.
זה עולם ששייך לצעירים שנדרש מהם רק להיות יפים וחטובים, להסכים להיכנס למיטה עם האנשים הנכונים וזהו. חלק מתרבות הריאליטי.
זו בעיה חמורה והיא תמונת הראי של החברה המודרנית. ושלא ניתמם - גם אצלנו זה ככה ולא רק בתקשורת וזה כנראה רק יחמיר.

נימי
29-03-15, 15:21
קלרקסון וטופ גיר ממש לא יחסרו לי, לצערי כבר שנים שאני לא מוצא סיבה לראות את התוכנית הזאת
אבל אולי זה רק אני ....

Derish
29-03-15, 16:18
למי אכפת לאיזה קהל יעד היא נועדה?
אכפת לציבור הבריטי שעדיין משלם את המשכורות של כל עובדי ה-BBC. לא רק בישראל יש אגרת טלוויזיה ורשות שידור.

אכפת גם להנהלת ה-BBC, שעל אף הציניות הישראלית והכסף הגדול עדיין לא שוכחת את מי היא משרתת ולמי היא מחוייבת.

בנוגע למה שכתב דרור - צודק בעקרון, אבל באמת שלא חסר היום באנגליה "טאלנטים" שיכולים למלא את המשבצת של קלארקסון. לא פחות כריזמטיים, לא פחות שנונים, אבל קצת פחות גברים/זקנים/נוצרים/לבנים ולכן פונים לקהל יעד הרבה יותר רחב. זה שהתכנית התרחקה מהליבה המקצועית אומר שכבר לא צריך כתב רכב במשבצת הזאת אלא מספיק בדרן עם נוכחות, וכאלה לא חסר פה.

דרור ברלי
29-03-15, 18:59
טופ גיר התרחקה קצת מהליבה, אבל לא לחלוטין. ובשביל להנחות תוכנית בסד"ג כזה לא מספיק להיות כתב רכב. נהגים טובים יש הרבה, גם אנשים שיודעים לכתוב יפה לא חסר. ואם אצלנו בישראל יש אינפלציה בכתבי רכב, תחשבו מה קורה באנגליה שלמעט ארה"ב היא בעלת התרבות המוטורית הכי מפותחת בעולם ועדיין מתקיימים עשרות ומאות מגזינים ואתרי אינטרנט בנושא מכוניות. בכל השקה בחו"ל מספר העיתונאים הגדול ביורת מגיע מאנגליה ואני מדבר איתכם על 30-40 כתבים בכל מחזור של השקה. ומכיוון שבהשקה יש הרבה מחזורים, כמעט בכל מחזור מגיעים המוני כתבים בריטים. לצורך השוואה, מישראל מגיעה קבוצה אחת, בין 3-4 ל-8 עיתונאים במקרה הטוב.

כדי להנחות את טופ גיר צריך את כל היכולות הללו של כתב רכב רגיל + לעבור מסך, לדעת לדבר, להיות מעניין ומקסים, להיות קצת בוטה, להיות מצחיק ולהפגין הומור בריטי משובח וגם להבין מכוניות ולהיות נהג מעולה.

אז "בדרן עם נוכחות" שיתרונותיו היחידים על קלרקסון הם שהוא יפה יותר, צעיר יותר ומרוויח פחות, שירסק איזו למבורגיני ב-300 קמ"ש במסלול פשוט כי הוא לא יודע לנהוג - והעסק יתפרק מהר מאוד. תאמין לי. קלרקסון, גם כשריסק מכוניות והוא ריסק - תמיד יצא מזה גיבור. מישהו פחות כוכב ממנו, לא יחייך אם זה יקרה - וזה יקרה. תאמינו לי. כי במקצוע הנפסד הזה, זה קורה לכולם. גם לי זה קרה. זו לא שאלה של "אם" אלא "מתי".

וחוץ מזה - אם יש משהו שהבריטים משוגעים עליו זה מסורת. וקלרקסון בטופ-גיר זה מסורת.

קונסטון
29-03-15, 19:08
"...וחוץ מזה יש ל-BBC גם ירחון כרומו באותו שם (טופ-גיר), שהוא מגזין רכב משובח ברוח התוכנית וכעת גם עתידו לא ברור..."

זכור לי ירחון גם אצלנו, שהייתי מחכה לקרוא..יתרונות וחסרונות...וזכור לי שבסעיף החסרונות של ה "אלפא סוד" : לא מצאנו

דרור ברלי
29-03-15, 19:13
קראו למגזין הזה "טורבו" והוא היה באמת קצת בוסר.
אבל לזכותו ייאמר שלא רק שהיה ירחון רכב אמיתי ראשון בעברית, אלא שבאמת ניסה להתייחס למכוניות ברצינות.
מגיעה לרוני אהרונוביץ הרבה הערכה על האומץ שלו לכתוב כנגד הדעות הקדומות של העדר.

לגבי האלפא-סוד "טורבו" באמת צדקו. כחדשה, לא היו לה מתחרים.
שבע שנים אחרי שהם כתבו מה שכתבו באותו מבחן דרכים מפורסם, קניתי אחת כזו. כל מילה שלהם היתה אמת צרופה - זו היתה מכונית אדירה.

קונסטון
29-03-15, 19:17
קראו למגזין הזה "טורבו" והוא היה באמת קצת בוסר.
אבל לזכותו ייאמר שלא רק שהיה ירחון רכב אמיתי ראשון בעברית, אלא שבאמת ניסה להתייחס למכוניות ברצינות.
מגיעה לרוני אהרונוביץ הרבה הערכה על האומץ שלו לכתוב כנגד הדעות הקדומות של העדר.

לגבי האלפא-סוד "טורבו" באמת צדקו. כחדשה, לא היו לה מתחרים.
שבע שנים אחרי שהם כתבו מה שכתבו באותו מבחן דרכים מפורסם, קניתי אחת כזו. כל מילה שלהם היתה אמת צרופה - זו היתה מכונית אדירה.

בול נכון...נגד הזרם וכמעט בבית קנו אחת בשנת 1982
היו שני מנועים למיטב זכרוני 1.2 ו 1.5 ותלתן.....בצבע אדום או קרם
לא מזמן ראיתי אחת ביד 2 שרציתי להציע...אולי אשקול בכפוף למציאת חלקים ומרכב לא רקוב

opl
29-03-15, 19:28
לאוהבי קלרקי אני ממליץ על סדרת הספרים שלו
יש להשיג באיביי משומשים במצב מעולה ובמחיר קטן

דרור ברלי
29-03-15, 19:51
בול נכון...נגד הזרם וכמעט בבית קנו אחת בשנת 1982
היו שני מנועים למיטב זכרוני 1.2 ו 1.5 ותלתן.....בצבע אדום או קרם
לא מזמן ראיתי אחת ביד 2 שרציתי להציע...אולי אשקול בכפוף למציאת חלקים ומרכב לא רקוב

היו 1.2 בשני הספקים (מאייד בודד ו-63 כ"ס או מאייד כפול ו-68 כ"ס)
1.35 עם מאייד בודד ו-71 כ"ס או מאייד כפול ו-79 כ"ס
1.5 תלתן זהוב (מפוארת) עם מאייד כפול 85 כ"ס
1.5 תלתן ירוק (ספורטיבית) עם שני מאיידים כפולים - 95 כ"ס ואח"כ 105 כ"ס.

היתה גם ספרינט (קופה ספורטיבית יפהפיה) עם מנועי 1.35, 1.5 ולקראת סוף הייצור גם 1.7 - 118 כ"ס.

אלה נחשבו למספרים מכובדים בתקופה ההיא, כאשר סובארו לאונה 1.6 הצליחה לסחוט 70 כ"ס בקושי.

המנועים מרובעי המאיידים הגיעו עם מאיידי דל'אורטו או וובר ולכל אחד מדגמי המאיידים הללו היתה חבורה של חסידים שוטים משלו. רבים שתלו את מנועי ה-1.5 בסודים הרגילים שלהם, והמשפחתית התמימה הפכה לרכב ספורטיבי ומהיר. כמובן שזה לא הספיק,
אז שיחקנו עם דיזות, פילטרים פתוחים, אגזוזי פרי-פלואו, קמשאפטים, שסתומים מוגדלים, הגדלת יחסי דחיסה... הכל בנסיון לסחוט עוד סוס אחד או שניים כדי להיות הכי מהיר ברייסים של יום שישי בערב. חות מזה - מושבי והגאי ספורט, ריתמות מירוץ, גלגלי סגסוגת, קפיצים מונמכים ובולמים מוקשחים, חיזוקי שילדה, מה לא היית עושה כדי שהסוד שלך תהיה מגניבה יותר מהסודים של החברים שלך.

הסוד שלי היתה 1.35 צהובה מודל 79' ש"הוסבה" למנוע 1.5 105 כ"ס שאח"כ עבר שדרוגים מקיפים. כמה הוא שיחרר בסוף? לא יודע. הערכה - סביב 135-140 סוסים. זה היה אז המון אבסולוטית, ובוודאי על מכונית ששקלה כ-800 ק"ג. טיסת לילה נמוכה מחולון לאילת בשעתיים ורבע בשלוש אלפא-סוד משופרות, היא הנסיעה הכי מטורפת שזכורה לי בישראל. רגל עד הפח כל הדרך, עשרות ק"מ רצופים מבלי לרדת מילימטר מ-200 קמ"ש, 7,500 סל"ד בהילוך חמישי... ואיזה צליל! איזה אוטו... היו ימים.

לאלפא-סוד היו שילדה, מתלים, היגוי, בלמים והתנהגות כביש מבריקה שעד היום נחשבים למאסטר-פיס ושמים בצל את כל השילדות הספורטיביות המהוללות של פורד-אירופה ופיז'ו למשל, שנחשבות ליצרניות שילדות ההנעה הקידמית הטובות ביותר.

אבל האלפא-סוד הללו מתו מהר. החלודה הכריעה אותן ואלה שלא החלידו למוות הושמדו בתאונות ע"י צעירים מתלהבים כמונו. וגם אם מצאת משהו שנראה כמו אלפא סוד ועדיין לא רקוב באופן סופי, לך תמצא היום חלפים.

עזוב. רד מזה. בוא נחזור לקלרקסון.

קונסטון
29-03-15, 19:57
איזה כיף לקרוא, מקנא בך שנהגת ונהנית.....פספסתי גם ספרינט שחורה 1.5 עם הריפוד של סימני תלתן ירוק .
יאללה מחכה לג'וליה שתהיה בתקווה כמו התמונות שרצות באינטרנט...
לגבי הקלרקסון...הושפעתי ממנו ב E46 שיש לי 6V...מנוע חלק כמו משי (לא כמו הדיפנדר הז...)

opl
30-03-15, 09:55
חשבון הטוייטר של קלרקסון
https://twitter.com/jeremyclarkson

97117

97119

97120

97118

97116

97121

opl
21-04-15, 14:29