PDA

צפייה בגרסה מלאה : עבירות ממעלה נוח עד בקעת אבו-טריפה

יוש
27-03-15, 17:08
מה רמת העבירות על הציר הכחול ממעלה נוח, לכיוון צפון מזרח, עד לאזור הר טרף/ מסעף שלוחת צלמון?
בכלל, ולרכב נטול הילוך כוח בפרט.

תודה.

איל מ
27-03-15, 17:32
לרכב שטח אמיתי - אין בעיית עבירות אמיתית, פשוט לוקח קצת זמן.
לרכב רך (ג'יפון) בלי הילוך כוח יהיו כמה עליות שיהיו קשות עד קשות מאוד. בסוף הכל עביר השאלה כמה בניה/נזק אתם מוכנים לספוג.
בכל מקרה נא לקחת בחשבון שהמסלול לוקח הרבה זמן יחסית לאורכו.
לפני שנתיים עשיתי אותו הפוך (יציאה משדה בוקר, בקעת צין ודרך שלוחת צלמון/צלעון, בקרת אבו טריפה מעלה נוח ויציה לכביש במכתש ויצאתי מהשטח בחושך (גם קיבלתי אזהרה על תנאי מפקח על נסיעה בחשיכה). (התחלנו בסביבות 9 בבוקר אבל שילבנו א. צהריים לא קצרה...).

יוש
27-03-15, 19:03
תודה אייל,
זה מה שהבנתי, לגבי העבירות וגם האורך הכללי.
נצא על הבוקר קרוב למעלה נוח.

בשאיפה לבקר בגב זרחן, אם יהיה מאוחר מדי, נוותר.

cheniro
28-03-15, 12:59
עשיתי את זה בפסח שעבר, לדעתי רק אחרי מעלה נוח ישנם איזה 2-3 מעברים (אחד בירידה) שאולי יעכבו אותכם, אבל אני לא רואה בעייה גדולה מדי..

תתכוננו באמת שיקח לכם אולי קצת יותר זמן וכמו שאמר קודמי הוא יותר ארוך ממה שנראה, אני התחלתי אותו מנוח בבוקר ולא סיימנו בחושך אבל לקח יותר זמן משציפינו..
נ.ב אם אתם עם גגונים גבוהים לא תוכלו לעבור מתחת לפסי רכבת, אבל ניתן לנסוע לקטע שבו הכביש חוצה את הפסים ואז לנסוע ליד הפסים חזרה לשביל

גב זרחן שווה ביותר

Sent from my iPhone using Tapatalk

יוש
28-03-15, 18:30
כן, עשינו לפני שנתיים את הקטע משדה בוקר ועד הכניסה לנקרות בערבה, דרך מרזבה.
היה באמת ארוך.
מתחת לגשר הרכבת לא עברנו, רק דרך העיקוף מסביב.
גב זרחן תמיד נפלא (כשיש מים)...

דרור ברלי
28-03-15, 21:44
בכל הפעמים שעברתי שם כמובן שהרכב היה גבוה מכדי לעבור מתחת לגשר הרכבת וחצינו על המסילה, עם כל הסיכון שבדבר... והסיכון קיים!
איפה נמצא העיקוף המדובר?

יוש
28-03-15, 21:50
לא "עיקוף" ולא נעליים,
כמו שאמרת, על המסילה בקצה הגשר מצפון.

ד ו ר ו ן
28-03-15, 22:39
בכל הפעמים שעברתי שם כמובן שהרכב היה גבוה מכדי לעבור מתחת לגשר הרכבת וחצינו על המסילה, עם כל הסיכון שבדבר... והסיכון קיים!
איפה נמצא העיקוף המדובר?
כשבאים מצפון, כמה מאות מטרים לפני המעבר בגשרון, יש דרך שעולה מהנחל לכיוון מזרח, שמגיעה למסילה לציר של המפעלים.
המעבר די פשוט, בלי סיכון, על דרך סלולה, בלי משחקים מיותרים של מעבר על הרלסים.

אחרי המעבר, יש ירידה חזרה לערוץ.

ליאור מ
28-03-15, 23:46
היינו היום בציר בין מעלה נוח לעין אום צאלח, הלוך וחזור.
המסלול יפה מאד, ויש מים נעימים בעין אום צאלח.
אבל בהחלט לא מסלול זורם.
איטי, הרבה קטעים בlow, יהיה קשה ללא הילוך כוח.

יוש
29-03-15, 11:27
כמובן,
אף אחד לא נוסע על המסילה עצמה כמו שהיא...

aviv1ron1
01-04-15, 01:48
מסלול יפה מאוד. נוף מדהים ונהיגה טכנית מעניינת.
ההתקדמות כמו שציינו פה היא איטית, אבל לא צריכה להיות בעיה להספיק ביום אחד כולל ביקור בגב זרחן.
אחרי מעלה נוח יש ירידה אחת תלולה ואחר כך עוד מדרגה קצת גבוהה. בהמשך ישנה עוד מדרגה גבוהה. חוץ מזה אין עליות קשות מדי במסלול.
קחו בחשבון שאין צל לאורך המסלול.

ד ו ר ו ן
01-04-15, 09:30
מסלול יפה מאוד. נוף מדהים ונהיגה טכנית מעניינת.
ההתקדמות כמו שציינו פה היא איטית, אבל לא צריכה להיות בעיה להספיק ביום אחד כולל ביקור בגב זרחן.

כניסה לזרחן מוסיפה 20 קמ איטיים למסלול איטי מראש.

עם הפסקה קצרה בגב, זה מוסיף שעתיים בקלות, ויגרום לטיול להפוך לראלי קטן, בלי זמן להפסקות, תצתרך לבחור בין זרחן לאום-צאלח כדי לא להכנס לחושך.

אם אתם עם ילדים, או סתם לא בא לכם לנבוע כל היום, ממליץ לוותר על אחד מהם, ואישית הייתי מוותר על זרחן מול האפשרות לרחצה באום-צאלח בדיוק באמצע המסלול, בשיא החום.

ronen7k
01-04-15, 11:29
פח
כניסה לזרחן מוסיפה 20 קמ איטיים למסלול איטי מראש.

עם הפסקה קצרה בגב, זה מוסיף שעתיים בקלות, ויגרום לטיול להפוך לראלי קטן, בלי זמן להפסקות, תצתרך לבחור בין זרחן לאום-צאלח כדי לא להכנס לחושך.

אם אתם עם ילדים, או סתם לא בא לכם לנבוע כל היום, ממליץ לוותר על אחד מהם, ואישית הייתי מוותר על זרחן מול האפשרות לרחצה באום-צאלח בדיוק באמצע המסלול, בשיא החום.

מחזק את דבריו של דורון
מה גם מידיעה אישית בשבועות האחרונים הטבילה בזרחן עמוסה מטיילים מזיעים כמעט על בסיס יומיומי.

ליאור מ
01-04-15, 20:25
בעין אום צאלח מומלץ להשאיר מישהו שישמור על הרכבים. המעיין נמצא כ- 10 דקות הליכה מהחנייה ואין קשר עין.

יוש
01-04-15, 23:56
חבריה,
תודה רבה על העדכונים.
השאלה המקורית עלתה כי היתה מחשבה שאולי יצטרף גרנד ללא הילוך כוח. האופציה הזו כבר ירדה. מעבר לזה, השאלה של העבירות לא משנה.
אגב, מהציר האדום שנמשך מלמעלה צין מזרחה, הנסיעה לגב זרחן נראית לי כמו 3 ק"מ מקס' לצד.
מאיפה התכוונתם שיוצא 20 ק"מ?

ד ו ר ו ן
02-04-15, 00:07
זיכרון מוטעה..
אבל המרחק הוא כ-5 ק"מ לגב, לא 3.

ובכל מקרה הנסיעה איטית, והערכת הזמן לדעתי זהה, תוסיף כשעתיים לכניסה+עלייה רגלית לגב+נסיעה החוצה.

יוש
02-04-15, 08:34
כן, זה אכן רונדל של כשעתיים.

דרור ברלי
12-04-15, 14:19
בחול המועד האחרון הובלתי שם קבוצה ממסעף שלוחת צלמון למעלה נוח.
בקבוצה היו גם גרנד ויטארה סטנדרטית עמוסה ונמוכה על צמיגי כביש ודייהטסו טריוס (ללא הילוך כוח).
עם הכוונה קפדנית עברו הכל בקלות ובשלום. כולל הטיפוס מפרסת טרף לכיוון מעלה נוח.

יוש
12-04-15, 21:36
אכן.

השני סנט שלי, לסיכום -
בחג השני, ממש עכשיו, הובלתי קבוצה גדולה, כולל נהגים לא מנוסים
- ממעלה נוח, דרך בקעת אבו טריפה (עד שדה בוקר).
היה קל ופשוט. הפרסה נעשתה בירידה ובכיוון הזה, בוודאי גם רכב ללא הילוך כוח יכול לעבור.

דרור ברלי
13-04-15, 00:05
כלים בלי הילוך כוח עוברים את הפרסה גם בעלייה. לא קשה.
מצד שני, הכל קל ונוח להם כשיש סופה ודיסקו כפולי נעילות לגיבוי...
מצד שלישי, אני זוכר מישהו ממש לא טירון, שהתקשה שם עם דיפנדר.... לך תבין.

לדעתי, הציר הזה קשה יותר בכיוון ההפוך, כלומר ממעלה נוח צפונה. הפרסה זה שטויות, יש בדרך כמה עליות קשות יותר.

-->