PDA

צפייה בגרסה מלאה : בהתחלת נסיעה בכביש עד למהירות של כ-20 קמ"ש האוטו רועד

tamit
09-09-05, 22:51
ערב טוב לכולם.
בבלייזר שלי (88, דיזל), קיימת תופעה מוזרה. בהתחלת נסיעה בכביש עד למהירות של כ-20 קמ"ש האוטו רועד (ההרגשה באה מקדימה). לא ההגה, אלא כל האוטו.
הדריישפט אוזן, אך זה לא עזר (יש לציין כי אחרי 20 קמ"ש זה ניפסק).
אין משיכות של ההגה, אין רעידות בהגה, כלום.
הרכב יושב על צמיגי 33, גיר הוחלף, אם כי התופעה היתה גם בגיר הקודם.
הצעות לפיתרון או סיבת התופעה יתקבלו בברכה.
בתודה מראש
עמית

Bulldog
10-09-05, 20:04
איזה דרייבשאפט אוזן? האחורי?
יש לך לוקרים בסרן הקידמי ? ידניים, אוטומטיים, אין בכלל (כמו בסופה)?
תושבות מנוע וגיר תקינות?
התופעה מופיעה לפי מהירות או לפי סל"ד?

tamit
10-09-05, 20:19
אוזן האחורי, לוקרים ידניים, עניין התושבות ייבדק השבוע, לא ניבדק בסל"ד היות ואין מד סל"ד. אלא בקילומטראז'.
עמית

ERAN NO 1
10-09-05, 22:01
מה עם הדברים הבסיסיים :

איזון צמיגים,כיוון שפור , באיזה מצב הצמיגים שלך
כפי שנכתב בתגובה הקודמת לא צריך מד סל"ד תעלה טורים לאט לאט בסרק
ותראה האם התופעה חוזרת על עצמה
דבר נוסף שאפשר לבדוק הוא חופש במייסבים שאולי במהירות נמוכה מורגשים יותר

tamit
10-09-05, 22:41
הרעידות לא באות מההגה. ואין משיכה כלל.
הרעידות מיתבטאות בכול הרכב עצמו.
כאשר אני מעלה טורים בסרק הרכב לא רועד כלל ועובד חלק.
בזמן נסיעה אין שום רעידות או משיכה של ההגה. רק בתחילת נסיעה עד למהירות של כ-20 קמ"ש.
את התושבות או החופשים אני אבדוק עוד השבוע.
אם למישהוא יש עוד הצעות אני אשמח לישמוע. וליגמור הכול בביקור אחד במוסך לבדיקת כול האפשרויות.
בתודה מראש
עמית

תומר א.
10-09-05, 22:44
אתה מרגיש כאילו מישהו מנער לך את האוטו מצד לצד?
תרים את האוטו ותחפש את הגלגל השיכור.

tamit
10-09-05, 22:53
זהו, שזה לא ממש מצד לצד. ואן שום תחושה בהגה.
זה פשוט רעד חזק שאפילו המיכסה מנוע רועד.
עמית

אריק זמר
11-09-05, 05:06
בושינגים חבר, בושינגים.
בעיניים של העלים הקדמיים ישנם בושינגים (גם באחוריים כמובן) וכנראה שהם גמורים וקרועים.
תתחיל בנסיון להזיז את העין ע"י לום ותראה אם יש חופש, או לחילופין תבדוק אם אולי ניתן לראות בעין את זה.
קח בחשבון שלעיתים החלק הפנימי של הבושינג קרוע ולכן לא ניתן לראות זאת בעין...לכן הלום יכול לעזור לך.

אם זה לא זה - נתקדם הלאה.

בברכה.

tamit
13-09-05, 20:58
טוב, בושינגים ניבדקו. ונימצאו תקינים, אין חופשים בקפיצים כלל.
תושבות מנוע וגיר ניבדקו. וכמובן נימצאו תקינות.
לחדד מעט את הבעיה, הרעידה מורגשת ברכב ולא בהגה, אין משיכות בהגה בזמן נסיעה.
התופעה מתחילה לאחר שהרכב כבר בתנועה (בהאצה), עד בערך 20 קמ"ש.
זהו, אני מחכה לרעיונות.
עמית

eliv1
13-09-05, 23:02
הימור שלי,

ואני מדגיש, זה רק הימור,
שהדופן הצמיגים מפוררת מבפנים, והצמיגים גורמים לרעידות במהירות נמוכה,

מה גיל הצמיגים?
לאיזה ל.א אתה מוריד בד"כ בשטח?
נסעת בכביש עם ל.א מאוד מאוד נמוך למשך כמות ק"מ?

איזה מידה הצמיגים, ואם יש לך את האפשרות להחליף עם חבר סט רק לצורך נסיעת מבחן,
אני הייתי שולל את האופציה הזו ראשונה.

קרה לי כבר עם רכב אחר,אמנם לא כל כך כבד כמו בלייזר, שבגלל התפוררות של הדופן הפנימית של הצמיג, היתה רעידה מסוימת רק במהירות מסוימת.

tamit
13-09-05, 23:19
העניין הוא שזה דיי מוזר, אם מה שאתה אומר נכון לא הייתי אמור להרגיש רעידות בהגה?
עמית

eliv1
14-09-05, 00:02
יכול להיות,

מהניסיון שלי, רעידות זה משהו מאוד אפל, ויכול להתפרש להרבה כיוונים,
עצה שלי,
אם יש לך אופציה לשלול את הצמיגים ע"י החלפתם זמנית עם חבר,
לא תפסיד כלום.

My two cents

asafk
14-09-05, 01:10
עוד כיוון לחקירה- תמדוד בסיס גלגלים בשני הצדדים- אם הוא לא זהה (מה שאומר שמשהו בקפיץ זז)- יהיו רעידות בהתחלת נסיעה. נדיר, אבל קורה.

אסף.

ERAN NO 1
14-09-05, 20:53
לפני כמה ימים הייתי בטסט וגיליתי (גילו לי) שהקורת רוחב שתומכת את הגיר משוחררת אפשר לגלות את זה רק בסיבוב ההגה מצד לצד והסתכלות מלמטה יש עוד קורה נוספת קידמית שגם היא אצלי משוחררת (מחר אני במוסך ואוכל לתת תיאור יותר טוב)

בכול אופן זאת של הגיר מחוברת עם ברגים והקידמית עם סוג של ניטים גדולים
זה גם משהו שיכול להשפיע וכדאי לבדוק בלי קשר

אריק זמר
15-09-05, 06:05
טוב, בושינגים ניבדקו. ונימצאו תקינים, אין חופשים בקפיצים כלל.
תושבות מנוע וגיר ניבדקו. וכמובן נימצאו תקינות.
לחדד מעט את הבעיה, הרעידה מורגשת ברכב ולא בהגה, אין משיכות בהגה בזמן נסיעה.

לאו דווקא שתהיה השפעה על ההגה ואני מקווה שבדקת בושינגים בשני הצדדים...של כל עלה כמובן.
נקודה נוספת, אולי אחד העלים שבור ?
כמו כן הקפיצים מחוברים לסרן ע"י שילוב של U בולט יחד עם ברגים הנכנסים ישירות להאוזינג...אולי אחד מהם נשבר ? לא יהיה קל לראות את זה בלי לגעת פיזית.

polar bear
16-09-05, 02:24
נסעתי על האוטו.
ומה שיש לי להגיד - מ ו ז ר .

אני אתחיל מדעתי למקור הבעיה - ברכב הנ"ל הנדנדות האחוריות הפוכות, במקום כלפי מעלה הן כלפי מטה, ולכן, להערכתי, תופעת קפיצת הסרן { AXLE WARP } מוגברת.

אז למה מוזר?

כי
- הרעידה היא לא מעמידה, והיא מורגשת רק כאשר הרכב בתנועה והמנוע באיוזר שיא המומנט.
- כאשר הרכב במהירות מסוימת { לא משנה איזה } ועוזבים את ההגה, הרכב ממשיך ישר, אלב כאשר לוחצים גז הוא מושך שמאלה.
- כנ"ל לגבי תאוצה מהמקום - משיכה שמאלה.
- כאשר משלבים לרוורס, ומרביצים בגז, הריעדה מורגשת הרבה הרבה יותר, משהו בכוון "אוי, האוטו מתפרק"
- הרעידה מורגשת אותו דבר, כאשר משלבים להילוך , לוחצים ברקס וגז, ומתחילים נסיעה כאילו מתוך כוונה לפרפר - ז"א כשהמנוע כבר באיזרו של מומנט גבוה. אילו זה היה קפיצת סרן, אז זה אמור היה להיות מורגש יותר.
- בגמר הנסיעה שמתי לב שברגי גלגל ימני אחרוי משוחררים, בבדיקה כללית, התברר שגם הברגים בגלגל הקדמי ימני משוחררים. { ז"א - הגלגליםפ בצד ימין סובלים משחרור ברגים, גלגלי צד שמאל תקינים}

הגיר ברכב חדש, מנוע גם. נבדקו חופשים בקפיצים ונמצאו תקין { ע"י איש קפיצים }

וזהו בגדול.....

tamit
21-09-05, 20:46
טוב, היום הייתי במתלם. הם בדקו לי את הרכב. ונימצא שביגלל שהנדנדות הפוכות הבקאקס משחק קדימה אחורה. וביגלל זה הרעידות.
בנתיים הם הציעו לתקן את הזווית של הפיניון שיכולה לגרום לרעידות. ואם לא הם הציעו שאני אדאג להרכיב לבקאקס מוט רדיוס על מנת לימנוע ממנו לזוז.
תודה רבה לכולכם על העיצות והעזרה.
ביום חמישי הבא תתוקן הזווית של הפיניון וניראה.
דיווחים בהמשך.
עמית

ERAN NO 1
22-09-05, 16:37
סלח לי שאני אומר את זה אבל כול הבלייזרים מגיעים עם נדנדות הפוכות לפחות כל אלה עד 1992
כנראה שגם הסברבנים עד אותה תקופה אז סביר להניח שזאת לא הבעיה
לגבי זווית הפיניון קטונתי!!!

tamit
22-09-05, 16:45
סורי, אבל, הם מגיעים עם נדנדות כלפי מעלה מאחורה.
אצלי הן הפוכות (כלפי מטה). וזה נותן הגבהה של בערך 4 אינץ'.
לפי ההסבר שקיבלתי גם מפולרבר וגם במתלם, הבקאקס רוקד אצלי קדימה אחורה (יש לזה שם שאני לא זוכר). והם טוענים שהבעיה מקורה או בזווית לא מתאימה של הפניון, או שיש ליבנות מוט רדיוס שיעצור את המישחק בבקאקס.
עמית

דוד ברוך
22-09-05, 19:58
לי יש בליזר מודל 83 לאחר נסיעת שטח התחלתי להרגיש את אותה הבעיה לאחר תחקיר לא פחות מעמיק משלך הגעתי לפטרון הבעיה בסרן הקידמי ישנם בולגונטים בקצה הסרן מכול צד והם אילו ששומרים על יציבות הרכב לאחר שהחלפתי אותם 200 שח לשניהם בחנות לחלקי חילוף בתל אביב {לא זוכר כרגע את שמה} כל הבעיה נפטרה אני לא נהגתי בחוכמה כי הייתי צריך להחליף את כל הרביעיה אבל גם כך הבעיה נפטרה ליעוץ תתקשר 0572440091 לברוך

Bulldog
22-09-05, 23:10
לפי ההסבר שקיבלתי גם מפולרבר וגם במתלם, הבקאקס רוקד אצלי קדימה אחורה (יש לזה שם שאני לא זוכר).עמית

אקסל ווראפ. כשהכח שעובר לסרן גורם ל"ליפוף" של הקפיץ סביב הסרן.

ERAN NO 1
23-09-05, 15:15
יכול להיות שאנחנו מדברים על אותו דבר ולא מבינים אחד את השני אז לצורך המחשה (וסליחה על איכות התמונה לא אני צילמתי לקוח מאתר הבלייזרים COLORADO K5) כך נראים:

נדנדות אורגינליות של בלייזר http://www.coloradok5.com/techpics/stockflipa.jpg

היפוך נדנדות בבלייזר http://www.coloradok5.com/techpics/myflipa.jpg

אם אתה מדבר על התמונה השניה אז כנראה שהפכו אותם וגם אז לא נראה לי הגיוני שזו הסיבה מכיוון שכך מגיעים רוב הרכבים היום (נקודה עליונה=שאסי,נקודה תחתונה בקפיץ)
נ.ב מישהו פעם אמר לי שבבליזרים חשוב לשמור על זווית נכונה של הציר עם הדרייבשאפט מכיוון שיכולים להיווצר נקישות בדפרנציאל

tamit
24-09-05, 00:07
כן, זו בדיוק הכוונה (תמונה שניה), העניין הוא שברכב שלא בא ככה אורגינל לעשות את זה, זה אומר הגבהה בערך של 10 סנטימטר.
זה משנה את כול הזוויות של הסרן והדיפרנציאל.
עמית

-->