PDA

צפייה בגרסה מלאה : התיעצות לגבי מסלול טיול שלושה ימים.

שמוליקו
30-03-15, 13:21
שלומות.

אני מתכנן להוציא קבוצה של 7-8 רכבים למסלול של שלושה ימים בדרום.
לפי תכנון ראשוני כרגע אם לא יהיה שינוי, נתחיל את המסלול כ קילומטר ורבע צפונית למדרשת בן גוריון ניסע דרך שמורת מצוק הצינים ונחל מדור (מזרחה) נחלוף על פני מפעל אורון (מימננו) ונגיע לחניון הלילה ירקעם.
ביום הראשון יהיו כ 31+- קילומטר של שטח.
ביום השני, נצא לכביש ונסע לכוון מפעל צין. אחרי 15 קילומטר של כביש פחות או יותר נרד דרומה לשביל הכחול וניסע בחלקו הדרום מערבי של נחל צין, נמשיך דרומה כשהר רכב לימיננו ונכנס לנחל חווה.
נמשיך לכוון נחל חגור ונחל טרף, נרד את מעלה אברהם, נחצה את בקעת מחמל ונחבור לציר הנפט דרומה עד לחניון לילה עין סהרונים, שם נלון ביום השני.
ביום השני בערך 37+- קילומטר של שטח.
ליום השלישי אני מתכנן את "דרך הבשמים", נתחיל לכוון בור נקרות, נחל נקרות, נחל קצרה, חניון מואה וכביש 90.
ביום האחרון 34 קילומטר של שטח בערך, מתוכם לפי המפה שני קטעים שמצוינים כעבירות קשה, היות ואנחנו עוברים אותם בירידה רמת הקושי חוזרת להיות עד בינוני

מספרי מפות סימון שבילים – 14,15,17,18.

המטרות:

שהמסלול לא יעבור את רמת העבירות הבינונית - עקב מגבלות רכבים, (ליום הראשון ואולי גם לשני בחבורת הרכבים יש גם טריוס) בכל שלושת הימים גרנד ויטרה עמוסה (דגם יחסית חדש, לא סרן חי מאחור ולא מוגבהת מעל 2" אבל עם ESP ונהג שינהג בהדרכתי הצמודה :) ) .

מעט קילומטרים לטובת יותר הנאה חברתית מאשר מוטורית.

השאלות:

האם המסלול עונה על המטרות?
הוא אפשרי בכלל בהתחשב במגבלות הכלים?
יש משהו בשטח שאני צריך לדעת עליו לפני ויכול להוות לי למכשול?
האם יש באיזור בסמוך לחניוני הלילה נקודות מיים להשתכשכות ( במטרה לטיול רגלי קצר בבוקר עם מיים וחזור, לא יותר מ 1.5 ק"מ כוון)?

לצערי אין לי אפשרות לסיור מקדים ולכן שואל את השאלות.
הטיול הוא כמובן על בסיס חברי, לא משלמים לי על ההובלה וההדרכה, מדובר בחברים בלבד, אבל עדיין, אני אוהב להיות מוכן.
מקווה שמישהו שהיה באיזור או מכיר אותו טוב יוכל להאיר את עניי.

תודה למגיבים.

נמרוד
30-03-15, 13:48
מעלה אברהם קצת זרק אותי מאיפוס, אתה מתכוון למעלה נוח...

היום הראשון שלך משעמם יחסית, וגם תחילת היום השני - מה הרעיון בסיור היקפי סביב כל השטח ההרוס על ידי מפעלי נחל צין?

היום השני שלך ארוך מאד וקשה, לעומת זאת השלישי די קצר וקל יותר משמעותית. צריך להזיז אולי את חניון הלילה בינהם.

שינוי אפשרי - יום ראשון במקום ירקעם, סע משדה בוקר לעין אום תינה, גב זרחן, וחנייה בחניון שליד גשרון הרכבת שחוצה את נחל חווה. משם אתה ממשיך לפי התכנית שלך. גם היום הראשון יפה ומעניין יותר וגם את היום השני קיצרת משמעותית.

שים לב שהשביל הכחול, בקעת אבו-טריפה, יפה מאד אבל איטי ומאתגר, בוודאי עבור ג'יפונים ונהגים לא מנוסים.

שמוליקו
30-03-15, 15:19
תודה על התגובה.

טעות צודק
התכוונתי כמובן לנוח !

מיגבלה נוספת ששכחתי לציין קודם היא שחניון הלילה הראשון צריך להיות בקרבת כביש כדי שיוכלו להצטרף אלינו לחניון הלילה בבוקר היום השני.
ומגבלה נוספת היא שהטריוס צריך לעזוב בסוף היום השני - זה אומר עוד כביש...

erezgur
30-03-15, 20:17
מצרף קישור למסלול שהעלת על אתר עמוד ענן - http://amudanan.co.il/?url=http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=97137&d=1427710847

aviv1ron1
01-04-15, 00:36
היום הראשון מבאס לאללה. נסיעת שבילים, קורדורוי, ללא אטרקציות.
אני ממליץ לך על חלופה ליום הראשון - סעו לצומת הערבה ותעשו את נחל צין מצפון לדרום, כניסה דרך מרפסת השטפונות. מסלול יפה מאוד מבחינת נופים וגם מעניין לנהיגה ותסיימו אותו בחניון הלילה שליד מעלה עקרבים. שם תוכלו לעשות את החבירה. ביום השני סעו על הכביש של מפעל צין ותחברו למסלול המקורי שתכננת. היום השני והשלישי נהדרים עם נופים מדהימים ונהיגה טכנית ומעניינת. קובץ המסלול (https://drive.google.com/file/d/0BzyaE1uHCd4JNjc1d1REeUVRa1k/view?usp=sharing)

לגבי עבירות - בבקעת אבו טריפה יש שתי מדרגות גבוהות ובנחל נקרות גם - את כולן אתם יורדים. יש סיכון שויטארה חדש לא מוגבה יחטוף במדרגות. לצורך השוואה - טראנו סטנדרטי קיבל מכות במיגונים בשלוש מהמדרגות ונראה לי שהויטארה נמוך משמעותית ממנו. חוץ מזה יש עליה אחת מאתגרת קצת לפני הירידה למכתש רמון.

דרך אגב - אם אתה עדיין מתעקש על היום הראשון במתכונתו המקורית לפחות תנו גיחה לגב זרחן - גם נהיגה מהנה וגם גב מדהים עם מים. זה מאריך את המסלול ב 12 קמ אבל זה יהיה האטרקציה של היום. (מסלול כחול יוצא צפונה מהמסלול האדום)

שמוליקו
01-04-15, 12:45
אביב, תודה על ההשקעה.
רעיון מעולה.
את הקטע הזה של הצין עשיתי הרבה פעמים אבל אף פעם לא בכוון ההפוך!

נראה מעניין, אני צופה שם כמה אתגרים קטנים לכלים רכים, אבל נראה לי שיהיה מצויין.
הירידה של המדרגה הגדולה (לכיוון חציה הנחל), לא אמורה להיות קצת בעייתית לרכבים האלה?
כן, אני יודע שלמטה תמיד נגיע....

aviv1ron1
01-04-15, 12:54
נכון. במדרגה הגדולה זה בעיקר עניין של גובה וזווית נטישה. נראה לי שזווית הנטישה של הטריוס והויטארה בסדר.... אז נשאר רק עניין הגובה. אמרת שיש מיגון? אז רק נשאר שתעדכן אותנו בסוף איך היה :p

ד ו ר ו ן
01-04-15, 13:10
יש כמה קטעים שיאתגרו משמעותית את הטריוס בלי קשר למרווח גחון אלא היעדר low, ותלוי בשנתון, גם היעדר נעילה מרכזית לדיפ האורכי.

ש01
01-04-15, 14:20
כמה הערות - גב זרחן ועין אום תינה - רעיונות נפלאים.
הדרך מהמרפסת לכוון מעלה עקרבים יפה מאוד וכוללת את אחת הפנינות היפות בארץ - גבי שיש. אחרי כל השטפונות המיים נקיים וכיפים.
אמאמה, המסלול כבר מזמן לא "קל" כמו פעם ובשנה שעברה משכתי במדרגה וטרה XL7 גיבורה ובעלייה בסוף שיירה של פורסטרים (עם מדריך אידיוט).
הדרך המערבית ממעלה עקרבים בצין (ממערב להורההר - אם לא סידרו אותה - סיוט אמיטי, מכונת כביסה שלא ברא השטן. כאילו בכוונה חרצו את הכביש לרוחבו עם אלפי תלמים.

ליום הראשון - אפשר לצאת משדה בוקר, דרך ביקור בעין עקב, עד עין אום תינה וגב זרחן. חניון לילה מתחת למעלה עקרבים (יש כביש).
ביום השני דלג בכביש לכוון כביש הערבה וצא מערבה בנקרות/מואה/חצבה או כל שביל אחר.

- - - Updated - - -

ד.א. יש ילדים?
ביקור בחוות האנטילופות בצופר חובה!

-->