PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם סופה הוא רכב המתאים לי? ואם לא, מה כן?

Talsarig
31-03-15, 01:10
היי חברה.

אני בתהליכי מכירת הרכב שלי באיזור ה70K.
התחלתי לפזול לכיוון הסופה, כשדרוג לוויטרה הארוכה שלי.

הרכב הולך לשמש כרכב היומיומי שלי. נסיעות מאוד קצרות כמה פעמים אחדות בשבוע (בערך 500 קילומטר בחודש), ועוד 700 בערך לטיול פעמיים בחודש.

התקציב שלי הוא עד 70K, אבל אני אעדיף לקנות אחת ב40 בערך.

הבעיה שלי עם הסופה היא האמינות והגניבות. אין לי בעיה ואני אפילו רוצה לעבוד על הרכב הבא שלי.
אבל מפחידה אותי האמינות שלה, ביחס לוויטרה. ברור שהיא תהיה נמוכה יותר, אבל אני הולך להוציא אלפי שקלים בחודש על חלקים, ועשרות שעות עבודה?

בנוסף לזה, כל כמה זמן אני שומע על מישהו שהסופה שלו נגנבה. יש משהו שאפשר לעשות בשביל להגן עליה, ושעדיין יהיה נייד וקל יחסית (גם לסחוב, וגם לשים)?
לי אין בעיה לשים סנדל ואפילו שרשרת כשאני עוזב את הרכב, אבל לא רק אני אנהג בו, ובזמן שמישהו אחר ינהג בו, הוא לא יהיה קשור.
יש פתרון נוח ונייד לבעיה?

אם האמינות אכן גרועה, ואין פתרון קל ונוח יחסית למניעת גניבה, מה לדעתכם יהיה רכב שיתאים לי יותר?
אני מחפש עבירות (טיפוסי סלעים, שבילים ועליות. לא דיונות או חולות.), אמינות יחסית, יחסית בסדר בכביש ועם צריכת דלק סבירה.
דיסקו למשל יהיה רעיון גרוע, אני אכיר את המוסכניק יותר טוב מהחברה, ולתדלק פעמיים בטיול עם גראנד צ'ירוקי לא יתחשק לי.

תודה, ושבוע נעים!

six 4 life
31-03-15, 02:17
סופה טובה אמינה פי כמה מכל רכב 4X4 שתקנה כולל ויטרה. קשה למצוא סופות טובות במחיר מתאים אבל עם סבלנות אפשר למצוא.
הבעיה הכי גדולה של הג'יפ הזה וכמעט היחידה שלו בהיבט של אחזקה היא אכן עניין הגניבות, מדובר בג'יפ אחד מחביבי כל הזמנים של המבריחים (וגם של בני אותה עדה לפנאי), עד היום.

Talsarig
31-03-15, 02:55
סופה טובה אמינה פי כמה מכל רכב 4X4 שתקנה כולל ויטרה. קשה למצוא סופות טובות במחיר מתאים אבל עם סבלנות אפשר למצוא.
הבעיה הכי גדולה של הג'יפ הזה וכמעט היחידה שלו בהיבט של אחזקה היא אכן עניין הגניבות, מדובר בג'יפ אחד מחביבי כל הזמנים של המבריחים (וגם של בני אותה עדה לפנאי), עד היום.

יש פתרון לגניבות? או שזה פשוט עניין של מזל?
כשאתה אומר שההיבט הגדול של האחזקה זה הגניבה, מה גודל הסכנה?
גודל של לפחד להשאיר את הרכב לא קשור בקניון או בחצי חינם, או בגודל של לא להשאיר אותו בחניה בלילה, לא קשור?

דרור ברלי
31-03-15, 06:54
בסד"ג של לפחד להשאיר אותו לא נעול בחניון של הסופרמרקט כשאתה נכנס לקניה קטנה.

סנדל ושרשרת הם MUST.
זו לא פראנויה, אלה עובדות.

הגנבים משוטטים חופשי, למשטרה לא אכפת והמדינה בכלל מעודדת את הגנבים.

כמו שציין ארז, סופה טובה ומתוחזקת תפגין אמינות מוחלטת ויכולה להתגלות לך כאחד מרכבי השטח הטובים ביותר שבנמצא.
ואני לא מגזים ולא נסחף - אחרי שהסופה הקודמת שהיתה אצלי 10 שנים נגנבה, אני על השניה שלי כבר שנה שישית ולא מוכן להחליף אותה בשום דבר אחר שאינו סופה. שים לב שאנחנו מדברים על ג'יפים בני 20 שנה עם מאות אלפי ק"מ ושבעי התעללויות שממשיכים לנסוע חזק, חיים ובועטים - ואין אף רכב שטח אחר (וכנראה גם לא רכבי כביש) שמפגינים אמינות דומה למעט, אולי, דגמי עבר ספציפיים בודדים של וולבו, טויוטה וסובארו.

כל זה כמובן מותנה בתחזוקה מונעת אוהבת ורחבת לב. זה ג'יפ עם נשמה יתרה שמחזיר לך אהבה, אבל לא סולח על קמצנות והתעללות.

סופה תסב לך הרבה נחת וכיף כרכב שטח וטיולים, בתנאי שיש לך לצידה עוד פרייבט קטן ליומיום.

סופה לא מתאימה כרכב יומיומי. יש את עניין הגניבות והסנדלים והשרשרות, יש צריכת דלק גבוהה, איכות גימור כללית נמוכה, התנהגות כביש גבולית, נוחות לקויה וחוסר העידון הכללי. את כל אלה תשכח מהר כשתרד לשטח, כשהחיוך המטופש יימתח לך בין האזוניים.
אתה כנראה תתרגל מהר לשגעונות הללו, תוכל לחיות עם זה ואפילו תאהב - בת זוגך קרוב לוודאי שלא.

יותר מזה - עד מהרה, אישה נורמלית וממוצעת תראה בג'יפ דוגמת הסופה סוג של קונקורנציה. מאהבת שחותרת תחתיה.
אחרי מספיק זמן, כשאתה כבר תהיה מאוהב בג'יפ עד מעל לראשך, יגיעו הרטינות והטענות וההתמרמרות ההולכ וגדלה מצד בת הזוג על כל הזמן שאתה מבלה בחברת הג'יפ - ואחריהן האולטימטומים החד משמעיים: "או אני או הג'יפ".
אתה תיאלץ לבחור - והסיכוי שהג'יפ הוא זה שינצח בקרב הזה על ליבך, הוא לא קטן.... אז קח בחשבון, צפה את הנולד וחשב את מעשיך בחוכמה.

boaz avrahami
31-03-15, 07:19
לעניין צריכת הדלק-
גאנד צירוקי וסופה אותה צריכת דלק פחות או יותר...
אחד מדגמי הגרנד ( השישה צילינדרים) עם מנוע זהה לסופה.
צפה ל 1:5 - 1:6.5

omri_t
31-03-15, 11:10
בהמשך לדברים שאמרו קודמיי,
גם לי יש סופה. יצא לי להשתמש בה כמה שבועות כרכב יומיומי.
זה אפשרי אם יעדי הנסיעה קצרים ומתאימים לרכב. לא תענוג לטייל איתה בעיר.

גניבות זה אכן הבעיה הכי קשה.
יש הרבה מה לעשות נגד גניבה אקראית מהסופר.
יש קצת פחות מה לעשות אם מדברים רכב שסומן עי הגנבים.

אישית כשנסעתי לסופר או קפצתי לסידורים לא התחלתי לנעול סנדלים ושרשראות.

וכמו שאמרו קודמיי- סופה באחזקה שבעיקרה מבוצעת לבד היא רכב אמין מאוד ואחזקתה לא קרה בכלל.

צריך להיות רצת משוגע בשביל סופה ...

Talsarig
31-03-15, 22:45

וכמו שאמרו קודמיי- סופה באחזקה שבעיקרה מבוצעת לבד היא רכב אמין מאוד ואחזקתה לא קרה בכלל.

בסד"ג של לפחד להשאיר אותו לא נעול בחניון של הסופרמרקט כשאתה נכנס לקניה קטנה.

סנדל ושרשרת הם MUST.
זו לא פראנויה, אלה עובדות.

הגנבים משוטטים חופשי, למשטרה לא אכפת והמדינה בכלל מעודדת את הגנבים.

כמו שציין ארז, סופה טובה ומתוחזקת תפגין אמינות מוחלטת ויכולה להתגלות לך כאחד מרכבי השטח הטובים ביותר שבנמצא.
ואני לא מגזים ולא נסחף - אחרי שהסופה הקודמת שהיתה אצלי 10 שנים נגנבה, אני על השניה שלי כבר שנה שישית ולא מוכן להחליף אותה בשום דבר אחר שאינו סופה. שים לב שאנחנו מדברים על ג'יפים בני 20 שנה עם מאות אלפי ק"מ ושבעי התעללויות שממשיכים לנסוע חזק, חיים ובועטים - ואין אף רכב שטח אחר (וכנראה גם לא רכבי כביש) שמפגינים אמינות דומה למעט, אולי, דגמי עבר ספציפיים בודדים של וולבו, טויוטה וסובארו.

כל זה כמובן מותנה בתחזוקה מונעת אוהבת ורחבת לב. זה ג'יפ עם נשמה יתרה שמחזיר לך אהבה, אבל לא סולח על קמצנות והתעללות.

סופה תסב לך הרבה נחת וכיף כרכב שטח וטיולים, בתנאי שיש לך לצידה עוד פרייבט קטן ליומיום.

סופה לא מתאימה כרכב יומיומי. יש את עניין הגניבות והסנדלים והשרשרות, יש צריכת דלק גבוהה, איכות גימור כללית נמוכה, התנהגות כביש גבולית, נוחות לקויה וחוסר העידון הכללי. את כל אלה תשכח מהר כשתרד לשטח, כשהחיוך המטופש יימתח לך בין האזוניים.
אתה כנראה תתרגל מהר לשגעונות הללו, תוכל לחיות עם זה ואפילו תאהב - בת זוגך קרוב לוודאי שלא.

יותר מזה - עד מהרה, אישה נורמלית וממוצעת תראה בג'יפ דוגמת הסופה סוג של קונקורנציה. מאהבת שחותרת תחתיה.
אחרי מספיק זמן, כשאתה כבר תהיה מאוהב בג'יפ עד מעל לראשך, יגיעו הרטינות והטענות וההתמרמרות ההולכ וגדלה מצד בת הזוג על כל הזמן שאתה מבלה בחברת הג'יפ - ואחריהן האולטימטומים החד משמעיים: "או אני או הג'יפ".
אתה תיאלץ לבחור - והסיכוי שהג'יפ הוא זה שינצח בקרב הזה על ליבך, הוא לא קטן.... אז קח בחשבון, צפה את הנולד וחשב את מעשיך בחוכמה.

תודה רבה על התשובה, חברה!

איתורן זה אביזר טוב למניעת גנבה?

יש שנים שיותר כדאי לקנות את הסופות? משהו ספציפי שכדאי לחפש בסופה חדשה (בשבילי), מעבר להגבהות\צמיגים\נעילות?

נמרוד
31-03-15, 23:04
איתוראן לא מונע גניבה, בהגדרה.

Talsarig
31-03-15, 23:54
נכון, אבל הוא עוזר בהגנה מפני גניבה. נכון?

נמרוד
01-04-15, 00:21
לא. הוא לא משפיע על הגנב, בכלל.

vik014
01-04-15, 05:12
לפי זה אז צריך לרכוש לפני הסופה מוסך סגור או לפחות חצר עם שער נעול. איפה הגענו.

asafk
01-04-15, 08:27
או לשכור שומר.

בכל מקום יש דרכים להתמודד עם הבעיה. לא להקל ראש מחד אבל לא להגזים מאידך.
יש שלל רעיונות יצירתיים, החל בהחלפת החזית לחזית cj (פחות מבוקש) וכלה במלכודות גנבים כואבות.

זו לא צריכה להיות סיבה לותר על אחד מהג׳יפים הטובים בכל הזמנים.

אסף.

boaz avrahami
01-04-15, 08:50
דרור, תוך אתה הולך לעשות אקזיט על הסופה...
מה שקרה לשוק הדיור זה כלום לעומת מה שעשיתם עכשיו לשוק הסופות...

דרור ברלי
01-04-15, 08:51
איתוראן שאר אמצעי איתור? קישקוש. הגנבים מוצאים את זה ומפרקים את זה יותר מהר מהזמן שייקח לכם להגיד "איתוראן".
שלא לדבר על כל המקרים בהם עובדים ומתקינים של חברות האיתור הללו היו בעצם "סוכנים כפולים" ועבדו עם כנופיות הגנבים.

כל מיני קודניות, הגנות אלקטרוניות וכו' - גם קישקוש. הם אולי מעכבים התנעה, אבל לא מונעים מהגנבים להגיע עם ג'יפ נוסף ורצועה ולקחת לכם את הסופה בגרירה כמה רחובות, היכן שממתינה משאית גרר.

ולכן - צריך לרתק את הג'יפ למקומו. ברזלים. סנדלים מסיביים. שרשראות כבדות. כספות על ההגה, מוטות ברזל שנועלים את הבלמים. לקשור לעמודי בטון גדולים, ללולאות ברזל עבות שיצוקות לתוך משטח בטון. מנעולים בתוך רתק רציני (לא חשופים!!! הגנבים יתגברו עליהם מהר מאוד) דברים כאלה.
גם על דברים כאלה אפשר להתגבר, אבל זה מצריך את הגנבים לבוא עם ציוד ספציפי, להתעכב דקות ארוכות ולעשות רעש.
גם חצר סגורה לא משחררת אתכם מהצורך לרתק את הג'יפ למשהו מוצק - כבר היו מקרים של גנבים שהגיעו עם משאית ומנוף ותוך דקה-שתיים שלפו ג'יפ מתוך חניות סגורות בגדר.

עוד משהו:
סופה זה אוטו של פעם עם מפתח פשוט. אם תחשבו קצת - בכל פעם שאתם משאירים רכב במוסך, בהתקנות טלפון ספיריט/דיבורית/סטריאו וכו' עם מפתח בסוויץ' ויוצאים לסידורים שלכם, מישהו יכול לנצל את ההזדמנות ולשכפל את המפתחות. ואח"כ הגנב יבוא בלילה וייקח לכם את האוטו בקלילות. כמו מלך.

וכן - הגענו לאן שהגענו כי המדינה מעודדת את גניבות הרכב.
מדינת ישראל היא שותפה פעילה של הגנבים.
תחשבו קצת, ותבינו איך בסופו של תהליך, על כל רכב שנגנב נרכשת עוד מכונית חדשה, המדינה מרוויחה עליה 115% מס, ותבינו למה כשתופסים גנב רכב פותחים לו עוד תיק רק בשביל הפרוטוקול, ומשחררים אותו מיד. שימשיך לעבוד.

omri_t
01-04-15, 08:53
לפותח השירשור:
אתה צריך להחליט מה אתה מחפש: פתוח/סגור ארוך/קצר וכו'

ואז להתחיל לחפש ולראות רכבים.
כשתראה מועמד לקנייה בקש עזרה בפורום ונבוא איתך לבדוק את הרכב.

אין משמעות לשנתון מבחינה של אמינות וכו
צריך לבחון כל רכב לגופו.
כן לקחת בחשבון שני טסטים בשנה לרכבים בני 20- זה כאב ראש.

חשוב למצוא רכב שמור שעונה ככל שניתן על מה שהגדרת לעצמך.
השיפורים עולים המון כסף ואם תמצא רכב יפה עם השיפורים אותם רצית- זה יעלה לך פחות בסופו של חשבון.

אגב, לטעמי גם חשוב ממי קונים..

אתה מוזמן ליצור קשר בה.פ ולבוא לראות את הסופה שלי שעומדת למכירה.

דרור ברלי
01-04-15, 08:55
דרור, תוך אתה הולך לעשות אקזיט על הסופה...
מה שקרה לשוק הדיור זה כלום לעומת מה שעשיתם עכשיו לשוק הסופות...

זה בנזונה של ג'יפ. מי שניסה יודע.
והיום, כשהם הולכים ומתמעטים, הביקוש עולה ואיתו המחירים.
אז כן - מי שיש לו, שיטפל בו כמו שצריך וישמור עליו טוב טוב. זה יהיה שווה כסף.

asafk
01-04-15, 10:09
זה מצחיק. כשקניתי סופה השוק היה בשמיים כשמכרתי אותה בקושי הצלחתי לקבל מחירון שהיה נמוך והשוק היה ברצפה. מאז השוק רק עולה.
לכן אני נאלץ להודות שהדבר העיקרי שבעלי הסופות צריכים לוודא הוא שלא תהיה לי סופה כדי שאני לא אוריד את השוק.

אסף.

boaz avrahami
01-04-15, 10:20
איפה שאתה גר כבר יהיה מי שידאג שלא תהיה לך סופה [emoji1]

דרור ברלי
01-04-15, 11:23
הדבר העיקרי שבעלי הסופות צריכים לוודא הוא שלא תהיה לי סופה כדי שאני לא אוריד את השוק.

אסף.

לנוכח חיבתך המופגנת לגרוטאות צרפתיות ולפחים גרמניים עתיקים עם קירור אוויר, אני ממש לא דואג. כנראה שכבר לא תקנה שוב סופה....
וכשבאה לך הדודא לסיבוב מנער עצמות על סופה, רק תרים טלפון.

Saar
01-04-15, 11:24
חפש צירוקי או גראנד
אותה עבירות, יותר נוח ופחות גניב
(ויותר זול...)

דרור ברלי
01-04-15, 11:40
חפש צירוקי או גראנד
אותה עבירות, יותר נוח ופחות גניב
(ויותר זול...)

הרבה יותר נוח ואנושי בסדרי גודל - ללא ספק.
פחות גניב - אין ויכוח.
מכניקה דומה עד זהה בחלק מהמקרים, טובה ואמינה - כנ"ל.
אבל אין שילדה וכל העסק פחות מסיבי וזה בכל זאת לא אותו דבר. לא אותו קסם ולא אותו אופי מיוחד לטוב ולרע. זה משהו אחר, שונה לחלוטין.

six 4 life
01-04-15, 11:43
אחזקה יותר גבוהה עם בוקסות מוטות רדיוס שכל הזמן מתפגרות, בעיות התחממות כאלו ואחרות, שיפוץ גיר אוטומט פעם ב, טוחן פי 1.5 מסופה דלק ביום טוב שלו, על קצה המזלג.

דרור ברלי
01-04-15, 11:44
שכחת את האין-שילדה עם סדקים ושברים בריצפה ותושבות מוטות רדיוס שנתלשות...

מי שמחפש נוחות ופינוקים של SUV, ימצא לו SUV יפני שבנוי טוב יותר מהגרנד צ'רוקי.
מוכרחים SUV עם מנוע בנזין חזק ושתיין? יש טרופר 3.5, פאג'רו Q 3.5, פראדו 3.4. לכל אחד מהם יש את הצרות שלו (גיר אוטומטי וזרועות היגוי רגישים בטרופר, מנוע מורכב ויקר לתחזוקה בפאג'רו, בולג'וינטים קורסים בפראדו) אבל הם אמינים, איכות החומרים והרכבה שלהם גבוהה יותר, נוחים ומרווחים יותר.

grand
01-04-15, 13:32
טרופר? פאג'רו? יהיו יותר אמינים מ WJ ?
הרבה מבעלי הטרופרים והפגארו Q לשעבר נוסעים היום על WJ?
ניתן בכלל להשוות בין הרכבים האלה ליכולות של האינדיאנים?
אמנם לצערנו הווטסאפ קבר את הפורום השוקק של המותג, אבל הWJ זה הדבר החם ביותר בקהילה נכון להיום.
אנשים לקחו אותו לרמות של רוביקונים משופרים וכן..בלי לשבור שילדה, לא ראיתי עד היום שברים וסדקים בריצפה.
איכות החומרים בתא הנוסעים של WJ מפתיעה לטובה, יש פה ושם גליצ'ים, קטנים אך יחסית לשנתונים הם שורדים יפה.

סופה זה סבבה , לא מתאים לכל אחד.
אבל כל רכב ישן שלא מתוחזק יעשה צרות.
ואישית לא הייתי מסוגל לחיות בפראנויה כל לילה, או לבנות כספת מבוצרת בחנייה.

six 4 life
01-04-15, 13:50
רמי אישית דיברתי על ZJ.

grand
01-04-15, 14:12
70K זה גראנד WJ משופר ומתוחזק לתפארת מדינת ארה"ב.

boaz avrahami
01-04-15, 14:32
רמי אישית דיברתי על ZJ.

אולי דיברת על ה XJ.
מוטות רדיוס שמתפגרות?! הרי כל רכב שהוכן לשטח החליף אותם למשהו איכותי.
סדקים בריצפה אין.
סדקים באוזנים של המוטות רדיוס יש רק בדגמים מהשנתונים המוקדמים וכאלו שניסו לעשות מהם רוביקון וגם זה ניתן בקלות לתיקון כמו סדקים שיש במקומות אחרים בכל רכב עם מרכב מונוקוק.... לא משהו להתרגש ממנו.

צריכת דלק בדיוק כמו בסופה ואף אחד מהם לא ממש חסכוני...

הסופה רכב קשוח יותר ואין על מה לדבר.
לא לכולם מוכנים לחיות ברכב עם איכות חיים של טרקטור.
אני כמו רבים אחרים מוכנים לוותר על מעט קשיחות לטובת איכות חיים בליגה אחרת...

לא מכיר אף רכב יפני שנותן יותר בשטח ובעל מגוון שיפורים כל כך רחב ובמחירים הגיוניים...
אגב, אחד החברים בקבוצה הטיולים שלנו ערק לפאג'רו מ XJ.... מזלו שהרכב חסכוני בדלק והוא דיזל כי אללא יסתור כמה שעולה לו כל תיקון ומזלו שהוא מתקן לבד.

wikiwikiboom
01-04-15, 14:33
דרור סליחה אבל זה לא נכון מה שכתבת על גראנד השילדה מעולה עבירות שטח מדהימה יקיים גם בדיזל ואין להשוות בכלל אותו לפאגרו

Sent from my D6503 using Tapatalk

נמרוד
01-04-15, 14:44
בן אדם שאל על סופה, איך עוד פעם הגענו לדיון על רכבים אחרים לגמרי... עוד כמה תגובות יכנסו פה גם לנדרובר, אחרי זה טויוטה, ובסוף היטלר :)

תנסו לעזור לבחור.

לי אין הרבה מה להוסיף חוץ מזה שג'יפ פתוח וחזק - קריא, סופה - זה באמת הדבר האמיתי, חווית שטח נהדרת ואמינה, והמחיר הוא בשימושיות ביום-יום, זה שמסוכן להשאיר אותו בתחנת רכבת או בחנייה של הסינמה סיטי בערב.

אם אתה לא מטופל בילדים קטנים, הנסיעות היומיומיות קצרות והחנייה בבית ובמקום העבודה בטוחה בצורה סבירה, ובא לך, אז סופה זה תחביב פנטסטי.

yoav21
01-04-15, 15:09
דרור היקר
קורא תמיד את כל מה שאתה כותב באהבה רבה, ויחד עם זאת בתור אחד שהיתה לו סופה 7 שנים והיום WJ, יום אחד גם אתה תיתבגר ותבין מה אתה מפסיד.
או שלא :-).
לסופה יש קסם שלא ניתן להסביר למי שלא היה לו, הקסם של WJ הוא שונה אחר אבל לא פחות ולפעמים אפילו יותר.

בברכה
יואב

tom1105
01-04-15, 15:17
דרור , אתה צודק... לwj אין שילדת סולם... כל השאר קשקוש... לא שמעתי על סדק אחד ב גרנד... לי יש את הדיזל שהוא אחד החסכוניים בקטגוריה , אמין בטירוף. פלטפורמת שיפורים פסיכית... או שהתבלבלת באותיות או שאני לא יודע מה...

דרור ברלי
01-04-15, 15:28
נמרוד, הוא שאל בעצמו - אם לא סופה, אז מה כן?

אינדיאני זה לכאורה שילוב מושלם של עבירות גבוהה, יכולות שיפורים אינסופיות, מכניקה אמריקאית אמינה וחזקה וגם נוחות ופינוק של SUV.
גרנד צ'רוקים באמת נסחרים במחירים אטרקטיביים יחסית לסופות - באותו כסף מקבלים יותר אוטו. לכאורה - מושלם. האמנם? במידה מסויימת זה נכון.
אבל... בעלי הגרנדים - אל תיתממו. יוניבודי הוא נקודת תורפה בלתי נסלחת ברכב שטח. במיוחד אם מגביהים ומשפרים מהלכי מתלה ומוציאי םאת הרכב ממעטפת היכולות שהיצרן כיוון אליה. ודווקא כי הפוטנציאל כל כך גבוה ומרשים, נוצרים שם עומסים אדירים שפשוט מפרקים את האוטו - החל מבושינגים שמתבלים במהירות ועד לסדקים ושברים בריצפה. אם לא הייתי רואה בעיניים, לא הייתי כותב את זה.

כל פעם שאוטו כזה נמצא על הליפט אפשר להסתכל לו מלמטה ולהבין במה מדובר - זרועות הרדיוס המקוריות מפח מכופף דקיק, התושבות דקיקות.
ברור שיש לזה פתרונות, ברור שאפשר להחליף ולחזק, ברור שיש קיטים של לונג-ארם שלא רק מביאים את האוטו ליכולות בלתי נתפסות אלא גם מוסיפים לכל העסק תת שילדה מסיבית שפותרת את הבעיה.
אבל זה כבר לא חוקי בעליל וגם קופץ לכל עין, גם לא מיומנת. גרנד על לונג ארם הוא מגנט שוטרים אפילו יותר מסופה.

מה שאני אומר זה שמי שבוחר באינדיאני דווקא בגלל הנוחות והפינוקים - אז יש אלטרנטיבות נוחות ומפנקות באותה מידה ויותר, וגם בנויות טוב יותר. זה שהן יפניות - נו, מה לעשות? ף אחד לא מושלם....

אני סבור שמי שרוצה דווקא סופה החליט את מה שהחליט למרות כל החסרונות ולמרות שמדובר באוטו גס וספרטני ומאוד לא מפנק (שגם מורכב כל כך רע עד שאין לבעלים שום ברירה אלא לפרק אותו - בבת אחת או בהמשכים, ולבנות מחדש בעצמו), כי הוא מעוניין באופי ובתחושות של ג'יפ אמיתי וזה משהו שאף SUV לא יכול לתת. גם לא אינדיאני. כל עניין ההתעסקות באוטו - תחזוקה ותיקונים עצמיים (מכניקה ופחחות), שדרוגים, בנייה עצמית של כל מיני מיתקונים, העובדה שמכות, שריטות, קדיחות וריתוכים באוטו לא מורידות מערכו, העובדה שככל שהזמן עובר הבעלים מביא את האוטו לדיגום שבאמת ייחודי רק לו - לזה קוראים "אופי" וזה מה שרוצה כל מי שחולם דווקא על סופה (או סיקס, או סמוראי, או כל רכב שטח טהור ובסיסי אחר בסגנון). זה הסיפור של הסופה. לא לכל אחד, אבל מי שהחליט שזה מתאים לו - יודע שלסופה אין תחליף של ממש.

העובדות נשארות עובדות:
1. סופה היא רכב שטח מעולה, אחד המוצלחים שקיימים, עמיד להפליא ובנהיגה נכונה + הקפדה על תחזוקה מונעת נכונה - הוא גם אמין כמעט לחלוטין.

2. בעיות קטנות שנעוצות באיכות הרכבה נמוכה ובעיקר בגיל הרכב (חלודה, בעיות חשמל) כולן ברות פתרון בעלויות לא נוראיות מדי. חשוב רק לא להזניח אותן.

3. צריכת הדלק גבוהה. לזה אין שום פתרון למעט התקנת מערכת גז בעלות בלתי סבירה בעליל יחסית לערך הרכב כולו. רציתם מנוע בנזין גדול וחזק? כיף עולה כסף וככה זה בכל רכב שטח עם מנוע בנזין גדול.

4. הגניבות הן בעייה רצינית. לא פשוט. תתרגלו לאבטח את הרכב באמצעי מיגון למיניהם.

5. שוטרים, טסטים, בוחני משרד התחבורע - כל אלה הם האויב האמיתי של בעל הסופה. עבור מי שחושב להשתמש בג'יפ ביומיום, לדעתי זו הבעיה הכי גדולה. הרבה יותר מהגניבות. הפתרון היחיד על מנת להימנע מפגיעתם הרעה של מנוולים בחסות החוק הוא להשתמש באוטו לטיולים בלבד ולהחזיק לצידו עוד פרייבט קטן וחסכוני ליומיום או קטנוע. לטווח ארוך זה גם פתרון משתלם.

eysham
01-04-15, 15:35
רק רציתי להוסיף שהחולצת הג'יפולוג הכי יפה עד היום הייתה של אינדיאני.
כל השאר שטויות

2 הסנט שלי.

איל

wikiwikiboom
01-04-15, 15:42
דרור סליחה אבל זה שטויות , קודם כל עם מגביהים גראנד לא נשארים עם הזרועות המקוריות יש פה בפורום לא מעט בכלי גראנדים שיוכיחו לך שאתה טועה ובגדול לי היה 2004 ונהנתי מכל רכב בכביש ובשטח בושינגים סינים זולים ילכו מהר בין ברכב מוגבה לא משנה עם זה גראנד או רנגלר בושינג זול שווה בהתאם עם עושים עבודה כמו שצריך אין שום סיבה שיילך ושוב אני לא ראיתי גראנד עם שילדה מתפוררת

דרור ברלי
01-04-15, 16:05
לא מתפוררת. נסדקת.
וזו לא "שילדה" כי אין לרכב שילדה. זה מונוקוק. כמו בפרייבט.
ודוקא כשמוטות הרדיוס חזקים והבושינגים איכותיים ויכולים לעומסים הללו, העומס פשוט עובר הלאה ומחפש נקודות חולשה להשתחרר דרכן.
אף בעל רכב לא יודה בזה לפני שנפטר מהאוטו ובטח לא יראה לך את זה מיוזמתו, מפחד שלא יוכל למכור את האוטו לעולם.
חלקם כלל לא מודעים לזה.

אחד מאנשי המקצוע המובילים בענף רכבי השטח בישראל, אחד שבאמת מבין לעומק בצד הטכני ולא חשוב שמו כרגע, אפילו הולך רחוק יותר וקצת "מגזים" בטענה שמבחינתו, כל המבנה של סרנים חיים וקפיצי סליל עם מהלך ארוך על יוניבודי הוא מועד לפורענות אם לא תכננו ובנו אותו חזק באמת לטובת כל השיפורים ומהלכי המתלה הללו. באופן אישי הוא מצדד דווקא בקפיצי עלים למרות חסרונותיהם הידועים. אני מודה שקצת הופתעתי לשמוע ממנו דעה נחרצת כל כך אבל כנראה שהוא יודע על מה הוא מדבר.

אבל אל תאמין לי. תחפש Jeep xj/zj/wj cracked frame/chassis ותמצא לא מעט חומר מאוד מעניין מחו"ל על זה.

wikiwikiboom
01-04-15, 16:11
גם עם תחפש אותו הדבר ותכתוב פאגרו או לנדקרוזר תמצא אותו הדבר

דרור ברלי
01-04-15, 16:15
ושלא יובן לא נכון:

גם שילדות סולם יכולות להיסדק, להתעקם, להישבר, לקרוס וכו'. אבל קל יחסית (וגם זול יותר) לתקן אותן.

וזו עובדה מוגמרת שרכב שטח שמתוכנן לעבוד קשה, להעמיס משקלים וכו' - יהיה בעל שילדת סולם.

tom1105
01-04-15, 16:28
דרור , בוא נצא רגע מהפינה הקטנה שלנו ... אם כבר הולכים לחבר גוגל.. תחפש wj משופר ופגרו משופר... עכשיו בוא נשווה....
לפני הגרנד חיפשתי המון זמן רכב... בדקתי לעומק רכבי פגרו ופרדו , לא הסתדר לי הדימוי שלהם ומה שראיתי בפועל (דשבורד משקשק , מהלכי מתלה של פריווט , תקלות כרוניות ועוד'.) בגרנד הכל על השולחן , נראה לי שזה הרכב עם הכי הרבה ידע באינטרנט ובכל נושא

tom1105
01-04-15, 16:30
אני לא משווה גרנד לאף רכב אחר , לטוב ולרע , לכל גרנד יש אופי אחר (חלקם מניאקים לא קטנים). בסופו של דבר זה רכב מפנק מאוד עם שיפורים מטורפים והמון כח

גניסלב רונן
01-04-15, 16:32
[QUOTE=yoav21;629015]דרור היקר
קורא תמיד את כל מה שאתה כותב באהבה רבה, ויחד עם זאת בתור אחד שהיתה לו סופה 7 שנים והיום WJ, יום אחד גם אתה תיתבגר ותבין מה אתה מפסיד.
או שלא :-).

דרור ,

לגבי סדקים במונוקוק ,או לייתר דיוק בינו לבין תושבות הזרועות ,
אם בכלל ,עלולים להופיע כשמגביהים מעל 4" ללא התייחסות מתאימה לנושא הזרועות ובסגנון נהיגה אגרסיבי-דוושה לריצפה ולהחזיק חזק בהגה ונעבור,סגנון שאני לא מחסידיו.
נכון שWJ הוא לא סופה שיכולה לנחות מקפיצה מגובה קומה 1 והנזק היחיד שיהיה לה הוא פריקת אוויר בצמיגים ,
אבל אני אישית מעדיף לרדת במעלית או במדרגות {עוד מאפיין בDNA של הWJ ,עידון פינוק וקלאסה ללא התפשרות על יכולות } .

כמו שאמרת , יש פתרון כזרועות LA ,לדעתי כל גרנד מוגבה שלא "משתין" מהמקפצה עם צמיגי ענק שבולטים מהבודי ,ימשוך פחות אש מכל סופה סטנדרטית שנעצרת ע"י כל נציג חוק כדי לוודא תקינותה וחוקיותה לא רק ברמת מכלוליה ,אלא גנובה או עוד לא ... :rolleyes:{בלי שום כוונה לפגוע או להעליב את בעלי הסופות}.

לגבי היפניות ושוב בלי להעליב ,איפה מתחילים את ההשוואה בכלל .?!

עם ה2 של איישם יש כבר 4 סנט.

חג שמח

Saar
01-04-15, 16:38
לא הייתה לי כוונה להתחיל מלחמת למי יש יותר גדול...
החבר שבועז כתב עליו הוא אני. היה לי צ'ירוקי xj למעלה מ 10 שנים. אחד הרכבים המוצלחים בעיניי.
אם לא הייתי צריך את המקום והחסכון בדלק, הוא היה נשאר עימי גם בעתיד.
אני לא נתקלתי בבעיות אותן תיאר דרור, זה לא שהאוטו חף מתקלות, אבל גם בפגרו שיש לי עכשיו נתקלתי בתקלות מאוד דומות...

כמובן שמבחינת עבירות אין כל כך מה להשוות, למרות שמסלולי טיול רגילים גם הקינג עובר בקלות (הכי מאתגר עד כה היה משל"ט 21).
ההבדל המשמעותי הוא דווקא השימושיות , הנוחות והחסכון בעלויות הדלק לטובת הקינג.

רועיג
01-04-15, 16:49
דרור
על דבר אחד אין ויכוח- השילדה בסופה משמעותית יותר חזקה מהמונוקוק בגרנדים.
מפה ועד לתיאור הזוועה שלך על השלדה והרצפה המרחק רחוק מאד.
כשאני חיפשתי גרנד בחנתי את החלופות היפניות שהצעת, ולטעמי הגרנד עולה עליהן בכל הפרמטרים.
לאחר השקעה לא גדולה, אין מסלול בארץ שהוא לא יכול לעבור.
הגרנד הוכח כאמין בעליל, קל לתחזוקה, עם קהילה מהמפוארות שיש ברשת המחזיקה בידע עצום ושמחה לחלוק אותו אחד עם השני.
וכהוכחה, תנסה להשיג היום wj סטנדרטי לחלוטין עם קמ נורמלי בפחות מ15-20 אלף מעל המחירון.
מי שמוכן לסבול כל הדרך לטיול, בנסיעה חזרה הביתה, וביום יום לנעול עצמו למוות, ועדיין עלול יום אחד לגלות שכל ההשקעה שלו בכלי ירדה לטמיון בגלל שאיזה חרא החליט שמצויין להבריח איתו סמים- שיקח סופה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

דרור ברלי
01-04-15, 16:57
אוי סער... בחרת ביפני היחיד עם מונוקוק....פאג'רו Q או פראדו או טרופר שיש להם שילדה מסיבית (אפילו יותר משל סופה) לא יסבלו מהדברים הללו.

לא מתווכחים על אמינות או ביצועים.
בסופו של דבר אין מה להשוות סופה עם אינדיאני. זה לא מי יותר טוב.
כל אחד ויתרונותיו. כמכונית רב משימתית - כל SUV יהיה טוב יותר מכל רכב שטח טהור.

כתבתי ואני אזכיר שוב - לרכב השטח הספרטני הקלאסי יש משהו שלא נמדד בריפודי עור, ליטרים, שניות, קמ"שים או דציבלים - וזה אופי ייחודי.
היתרונות לא מדברים לכל אחד, ולא כל אחד יכול לחיות עם החסרונות - הם מרובים ויש להם מחיר.

אני מאמין שמי שמחפש דווקא סופה מודע לזה ומוכן לחיות עם זה.
בהחלט יש מצב שפותח השירשור יעשה סיבוב בסופה, יבין עם מה יש לו עסק ויוותר מראש.
ובאותה מידה יש מצב שאחרי אותו סיבוב הוא יירד מהסופה עם חיוך גדול ועיניים מזוגגות - וזהו... הוא מכור... ושום ריפוד עור, גיר אוטומטי, חלון חשמלי ומזגן כבר לא ישנו את דעתו.

אגב - זה גם למה כשחיפשתי לקנות את הסופה השניה שלי, העדפתי פתוחה עם ברזנט. אם כבר ג'יפ אמיתי "כמו פעם", אז עד הסוף.
להעדיף סופה סגורה עם מזגן וחלונות חשמליים בתירוצים של "נוחות" או "שימושיות" זה קצת פתטי לדעתי.

Saar
01-04-15, 17:01
דרור,
אין לי בעיה עם המונוקוק. דווקא בגלל שעברתי מ xj הבנתי שהשד לא נורא כל כך....

דרור ברלי
01-04-15, 17:05
כי מתלים נפרדים עם מהלך קטנטן לא מייצרים את העומסים העצומים של סרנים חיים עם מהלכים משוגעים. זה למה.
ואגב, בחרת טוב. פאג'רו קינג זה רכב מצויין גם בשטח. לא עביר כמו הצ'רוקי, אבל בשורה התחתונה הוא מצויין.

wikiwikiboom
01-04-15, 17:08
‏צפה בסרטון "grand cherokee israel" ב-YouTube - grand cherokee israel‏: http://www.youtube.com/playlist?list=PLetSxZpUivyxGsFy5VL6-fbQGhf6ru4P-

נמרוד - מערד
01-04-15, 17:59
בלב כבד אני נאלץ להסכים עם דרור, ברכבים ששופרו בכבדות, נוצרים סדקים באזור המייצב האחורי, ובתושבות הבולמים האחוריים, אצלי בגלל שימוש לא סביר ברכב, נוצרו הסדקים, ואך ורק במקומות שציינתי.
נמרוד

גניסלב רונן
01-04-15, 18:13
בלב כבד אני נאלץ להסכים עם דרור, ברכבים ששופרו בכבדות, נוצרים סדקים באזור המייצב האחורי, ובתושבות הבולמים האחוריים, אצלי בגלל שימוש לא סביר ברכב, נוצרו הסדקים, ואך ורק במקומות שציינתי.
נמרוד

נמרוד ידידי ,לא רק הלב שלך כבד אתה כולך קטנטן קליל ועדין .

א. בסגנון שלך ,נהיגת מרדפים ,מאסיבי אגרסיבי , גם סופות ייסדקו.
ב. מי שיודע שהוא אגרסיבי או מי שמתקין LA חובה לחזק מתחת לתושבות ,
לייצר פריסת נקודות הלחץ על שטח גדול יותר כדי שלא יפלו/יעמיסו על נקודה אחת.

נמרוד - מערד
01-04-15, 18:18
אהלן רונן
מאחורה גם החיזוקים נסדקים, צריך לפרק הכול, ולבנות חיזוקים מחדש.
נמרוד
נ.ב.
סידור הבולמים כמו אצלך, יכול לעזור בפיזור העומסים הכבדים

grand
01-04-15, 18:23
חח
הרכב של נמרוד הוא הדוגמה הכי טובה.
מרדפים במדבר יהודה אחר גנבי רכב במהירויות תלת ספרתיות תוך כדי ניגוח :D
אלוהים ישמור...

גניסלב רונן
01-04-15, 18:24
אם מלכתחילה חוזקה השלדה בנקודות האמורות באמצעות ברזל 4 ממ ובצורה נכונה ,
לא צריכה להיות שום בעיה של סדקים .

אמממה ,שוב , מדובר בך.
אתה מיוחד ללא כל ספק .
לא מכיר עוד הרבה שאופן השימוש שלהם ברכב דומה לשלך...

נמרוד - מערד
01-04-15, 18:37
ובגלל זה אני ממליץ על הWJ כרכב רב שימושי, שום סופה של גנבים או מבריחים לא עומדת בהצלחה מולו.
נמרוד

קונסטון
01-04-15, 19:03
דרור,
בתמצית תן בזמנך החופשי בבקשה, סקירונת לסוגי סופות, מה שאני מכיר יש קצר (לדעתי לא מעשי) ויש את הארוך....ויש פתוח ויש סגור...ומכל זה נראה לי שהעדיפות לארוך ופתוח.
איזה מודלים מומלצים (או מנגד איזה שנים בעייתיות אם יש כאלה)
האם כולן יוצאות שירות או יש גם פרטיות במקור
לא שקלתי ממש, לאור הבנזין....אבל אם זה רק לטיולים ..אז זה לא אמור להפריע
הבעיונת השניה זו החלודה....לאור פח שבד"כ חשוף לתנאי טבע קשים...וכשרכב מחליד "ומתפורר" מפסיק להיות מגניב וכל שכבות הצבע והחומר...רק גורמות לו להיות יותר פאתטי.....ואני קורא הודעות בפורום ובאינטנרט שיש שמחפשים עבודות פח וצבע לפי מחיר (בצד מסוים) אבל לדעתי עבודות פחחות ממש ולא טיח של חומר פחחות והכנה לצבע מדובר בעשרות אם לא מאות שעות עבודה ותכפיל מחיר שעת מוסך הכי צנוע תגיע למחירים גבוהים שלצערי...לא נמצא הרבה שישקיעו כזאת השקעה בסופה...לכן..החלופה למצוא אחת שלא השוקע בה במחיר המתאים

Talsarig
02-04-15, 00:52
היי חברה. אני עדיין פה, קורא כל מה שאתם כותבים.
לפי מה שהבנתי עד עכשיו, למרות העניין השנוי במחלוקת, שהאינדיאנים יכולים להיות טובים, אבל עלולים לגרום לבעיות עם השלדה, במידה ויש להם שיפורים.
מבחינת העלות, כמה לדעתכם, לשנה, תעלה הסופה בתחזוקה? נאמר 700 קמ טיול בחודש, עם עבירות בינונית-קשה, ורגל מפרגנת על הגז?
בכלל כדאי להחזיק רכב נוסף, מבחינת עלויות? ברור שמבחינת הנוחות והגניבות עדיף שיהיה פרטי קטן נוסף, אבל איך זה מבחינת עלויות? טסט נוסף, ביטוח וירידת ערך.. זה יתקזז?

דרור ברלי
02-04-15, 01:38
דרור,
בתמצית תן בזמנך החופשי בבקשה, סקירונת לסוגי סופות, מה שאני מכיר יש קצר (לדעתי לא מעשי) ויש את הארוך....ויש פתוח ויש סגור...

טוב, אז ככה: ג'יפ/תע"ר סופה סימן 1

שנות ייצור: 1992 - 2004

גירסת בסיס גלגלים מוארך לרנגלר YJ המקורי, עם שדרוגים מכניים לטובת שימוש מוסדי/צבאי
נמכרו בשוק האזרחי עד שנת 2000 כולל. מ-2001 ועד סוף הייצור - לשימשו כוחות הבטחון בלבד (צבא, משטרה, מג"ב). רוב הג'יפים בשוק יוצאי מכרזים: מג"ב, משטרה, חברת החשמל, רשט"ג ושאר מוסדות, רשויות וחברות. כלים מצה"ל לא יוצאים למכרז.

ייצור: הג'יפ הגיע מארה"ב בערכה מוכנה להרכבה. ההרכבה התבצעה במפעל תע"ר נצרת עילית.

שילדת סולם. קורות סגורות. כל השילדות בעלות זנב ארוך במקור. אלה ששווקו כ"ארוכות" מסומנות כ-CYJ-L.
ה"קצרות" קוצרו במקור בתע"ר ושם הדגם הינו CYJ-S. חלק מהסופות הארוכות קוצרו אח"כ באזרחות. בסיס הגלגלים זהה בכל הדגמים - 104 אינץ'.

מרכב: קצר או ארוך, 3 דלתות. פתוח עם 2 קשתות התהפכות מקוריות וגג+דלתות מברזנט - או סגור-מתכתי עם דלתות מתכת וללא קשתות התהפכות. בשנים הראשונות המרכב של סופות פתוחות היה דומה/זהה למרכב CJ, כלומר דופן נמוכה, קנט בצורת מדרגה ודלתות קטנות יותר. אח"כ עברו למרכב שנקרא אצלנו "אמריקאי" (בסופות הסגורות מהתחלת הייצור) עם דופן גבוהה, קנט אלכסוני/משופע ודלתות רחבות, זהה לזה של ג'יפי הדואר בארה"ב ושל גרסת YJ-L שיוצרה בונצואלה. חלק מהסופות האזרחיות משנות הייצור 97 ומעלה צוידו במרכב זהה לזה של CJ8 סקרמבלר שאצלנו נקרא "בודי מיצרי" (מדובר במרכבים שהגיעו לתע"ר ממפעל קרייזלר במצרים שייצר את ה-YJ-L. עד היום ניתן לראות "סופות" כאלה, של משמר הגבול המצרי לאורך הגבול). ההבדלים בקנט סביב בית הגלגל האחורי ובסידור פנימי (ללא תאי זיווד/איכסון) ויותר מרחב לרגליים במושב האחורי.

חזית: 92'-תחילת 94, - חזית על בסיס CJ10 עם פנסים מלבניים בכנפיים. מכוער להפליא וגם מתפרק ולא עמיד. מאמצע 94 - חזית מקורית של תע"ר עם פנסים עגולים. בעיני רבים זו החזית היפה ביותר והמייצגת של הסופה. מ-96' עד 2000 בסופות אזרחיות - חזית רנגלר YJ עם פנסים מלבניים. מ-2001 בסופות הצבאיות/משטרה/מג"ב, חזרו לפנסים העגולים.

מתלים: 4 קפיצי עלים חצי אליפטיים מתחת לסרנים.

מנוע:
בנזין - קרייזלר 4.0L ארה"ב, 6 בוכנות בטור, נפח 3,960 סמ"ק. הזרקה רב נקודתית. 180 כ"ס, 31 קג"מ. גרסאות מאוחרות הגיעו עם מנוע זהה בגרסת H.O בעל ראש מעט שונה וסעפת יניקה שונה. נטען שהמנוע הזה מעט חזק יותר.
טורבו דיזל (98'-2000), VM-MOTORI איטליה. 4 בוכנות בטור, 2,500 סמ"ק, 118 כ"ס ו-28 קג"מ בגרסאות המוקדמות, 107 כ"ס ו-30 קג"מ בגרסא המשופרת משנת 2000.
המנוע הנפוץ והמועדף הוא הבנזין - מנוע מוצלח במיוחד. אמין ועמיד, חזק ומהיר, אוהב דלק והרבה.
הדיזל מאוד לא מוצלח בלשון המעטה, לא אמין וגם לא חסכוני. נחשב לכשלון. רבים מדגמי הדיזל הוסבו למנוע בנזין (חוקי).

גיר: ידני 5 מהירויות AX-15 תוצרת AISIN בבנזין ובדיזל. יש גם אוטומטי 3 מהירויות TF999 בבנזין בלבד. פוגם קשות בביצועים ובצריכת הדלק ולא מומלץ.

תיבת העברה: PART-TIME, הנעת שרשרת. דגמים: NP/NVG231 או NP/NVG241 בסופות ממוגנות ובדגמים מאוחרים. חזקה בהרבה ונדירה יותר.

יחס העברה בהילוך כוח: 2.72:1

סרן אחורי - דנה 44 חצי-צף (ברוב הסופות האזרחיות במקור), או דנה 60 חצי-צף (נפוץ יותר, בכל הסופות המוסדיות/מכרזים) סרן כבד וחזק ביותר, אוברקיל פראי.

סרן קדמי: דנה 30, רוורס-קאט (חיתוך שיניים הפוך, אמור להיות חזק יותר מחיתוך רגיל בנסיעה קדימה) ביצה בצד שמאל. פלאנג'ים ללא נועלי טבור.

דיפרנציאלים פתוחים במקור. חלק מהסופות הוזמנו מתע"ר עם תוספת נעילה אחורית אוטומטית 100% דטרויט-לוקר NO-SPIN ולעתים גם בתוספת מגביל החלקה קדמי דטרויט TRUE-TRACK. בשוק האפטרמרקט יש שפע דגמי נעילות מתאימים - אוטומטיות ונשלטות.

יחס העברה בסרנים (מקורי): 3.54:1, חלק מהסופות דיזל הגיעו עם 4.10:1

בלמים:
קדמי - דיסק מאוורר
אחורי: תוף

צמיגים:
מידה מקורית: 235/75R15 (שווה ל-29 אינץ') או 7.00-15 (קוטר זהה אבל צר יותר)
מידה אופציונלית מהיצרן: 31/10.5R15 או 10R15 בדגמים הראשונים (מידת צמיגים ישנה שאינה מיוצרת עוד, זהה ל-31'. במידה והיא מופיעה ברשיון, ניתן לשנות בצורה חוקית ומאושרת ל-31/10.5R15 במכון הרישוי)

מיכל דלק: 76 ליטר

ביצועים:
תאוצה 0 - 100 קמ"ש: 9.4 שניות. עם הצמיגים המקוריים הקטנים אפשר לרדת בקלות מ-9 שניות.
מהירות מירבית (יצרן): 146 קמ"ש. בפועל נמדדות מהירויות גבוהות יותר.

מספיק לך?

קונסטון
02-04-15, 07:52
טוב, אז ככה: ג'יפ/תע"ר סופה סימן 1

שנות ייצור: 1992 - 2004

גירסת בסיס גלגלים מוארך לרנגלר YJ המקורי, עם שדרוגים מכניים לטובת שימוש מוסדי/צבאי
נמכרו בשוק האזרחי עד שנת 2000 כולל. מ-2001 ועד סוף הייצור - לשימשו כוחות הבטחון בלבד (צבא, משטרה, מג"ב). רוב הג'יפים בשוק יוצאי מכרזים: מג"ב, משטרה, חברת החשמל, רשט"ג ושאר מוסדות, רשויות וחברות. כלים מצה"ל לא יוצאים למכרז.

ייצור: הג'יפ הגיע מארה"ב בערכה מוכנה להרכבה. ההרכבה התבצעה במפעל תע"ר נצרת עילית.

שילדת סולם. קורות סגורות. כל השילדות בעלות זנב ארוך במקור. אלה ששווקו כ"ארוכות" מסומנות כ-CYJ-L.
ה"קצרות" קוצרו במקור בתע"ר ושם הדגם הינו CYJ-S. חלק מהסופות הארוכות קוצרו אח"כ באזרחות. בסיס הגלגלים זהה בכל הדגמים - 104 אינץ'.

מרכב: קצר או ארוך, 3 דלתות. פתוח עם 2 קשתות התהפכות מקוריות וגג+דלתות מברזנט - או סגור-מתכתי עם דלתות מתכת וללא קשתות התהפכות. בשנים הראשונות המרכב של סופות פתוחות היה דומה/זהה למרכב CJ, כלומר דופן נמוכה, קנט בצורת מדרגה ודלתות קטנות יותר. אח"כ עברו למרכב שנקרא אצלנו "אמריקאי" (בסופות הסגורות מהתחלת הייצור) עם דופן גבוהה, קנט אלכסוני/משופע ודלתות רחבות, זהה לזה של ג'יפי הדואר בארה"ב ושל גרסת YJ-L שיוצרה בונצואלה. חלק מהסופות האזרחיות משנות הייצור 97 ומעלה צוידו במרכב זהה לזה של CJ8 סקרמבלר שאצלנו נקרא "בודי מיצרי" (מדובר במרכבים שהגיעו לתע"ר ממפעל קרייזלר במצרים שייצר את ה-YJ-L. עד היום ניתן לראות "סופות" כאלה, של משמר הגבול המצרי לאורך הגבול). ההבדלים בקנט סביב בית הגלגל האחורי ובסידור פנימי (ללא תאי זיווד/איכסון) ויותר מרחב לרגליים במושב האחורי.

חזית: 92'-תחילת 94, - חזית על בסיס CJ10 עם פנסים מלבניים בכנפיים. מכוער להפליא וגם מתפרק ולא עמיד. מאמצע 94 - חזית מקורית של תע"ר עם פנסים עגולים. בעיני רבים זו החזית היפה ביותר והמייצגת של הסופה. מ-96' עד 2000 בסופות אזרחיות - חזית רנגלר YJ עם פנסים מלבניים. מ-2001 בסופות הצבאיות/משטרה/מג"ב, חזרו לפנסים העגולים.

מתלים: 4 קפיצי עלים חצי אליפטיים מתחת לסרנים.

מנוע:
בנזין - קרייזלר 4.0L ארה"ב, 6 בוכנות בטור, נפח 3,960 סמ"ק. הזרקה רב נקודתית. 180 כ"ס, 31 קג"מ. גרסאות מאוחרות הגיעו עם מנוע זהה בגרסת H.O בעל ראש מעט שונה וסעפת יניקה שונה. נטען שהמנוע הזה מעט חזק יותר.
טורבו דיזל (98'-2000), VM-MOTORI איטליה. 4 בוכנות בטור, 2,500 סמ"ק, 118 כ"ס ו-28 קג"מ בגרסאות המוקדמות, 107 כ"ס ו-30 קג"מ בגרסא המשופרת משנת 2000.
המנוע הנפוץ והמועדף הוא הבנזין - מנוע מוצלח במיוחד. אמין ועמיד, חזק ומהיר, אוהב דלק והרבה.
הדיזל מאוד לא מוצלח בלשון המעטה, לא אמין וגם לא חסכוני. נחשב לכשלון. רבים מדגמי הדיזל הוסבו למנוע בנזין (חוקי).

גיר: ידני 5 מהירויות AX-15 תוצרת AISIN בבנזין ובדיזל. יש גם אוטומטי 3 מהירויות TF999 בבנזין בלבד. פוגם קשות בביצועים ובצריכת הדלק ולא מומלץ.

תיבת העברה: PART-TIME, הנעת שרשרת. דגמים: NP/NVG231 או NP/NVG241 בסופות ממוגנות ובדגמים מאוחרים. חזקה בהרבה ונדירה יותר.

יחס העברה בהילוך כוח: 2.72:1

סרן אחורי - דנה 44 חצי-צף (ברוב הסופות האזרחיות במקור), או דנה 60 חצי-צף (נפוץ יותר, בכל הסופות המוסדיות/מכרזים) סרן כבד וחזק ביותר, אוברקיל פראי.

סרן קדמי: דנה 30, רוורס-קאט (חיתוך שיניים הפוך, אמור להיות חזק יותר מחיתוך רגיל בנסיעה קדימה) ביצה בצד שמאל. פלאנג'ים ללא נועלי טבור.

דיפרנציאלים פתוחים במקור. חלק מהסופות הוזמנו מתע"ר עם תוספת נעילה אחורית אוטומטית 100% דטרויט-לוקר NO-SPIN ולעתים גם בתוספת מגביל החלקה קדמי דטרויט TRUE-TRACK. בשוק האפטרמרקט יש שפע דגמי נעילות מתאימים - אוטומטיות ונשלטות.

יחס העברה בסרנים (מקורי): 3.54:1, חלק מהסופות דיזל הגיעו עם 4.10:1

בלמים:
קדמי - דיסק מאוורר
אחורי: תוף

צמיגים:
מידה מקורית: 235/75R15 (שווה ל-29 אינץ') או 7.00-15 (קוטר זהה אבל צר יותר)
מידה אופציונלית מהיצרן: 31/10.5R15 או 10R15 בדגמים הראשונים (מידת צמיגים ישנה שאינה מיוצרת עוד, זהה ל-31'. במידה והיא מופיעה ברשיון, ניתן לשנות בצורה חוקית ומאושרת ל-31/10.5R15 במכון הרישוי)

מיכל דלק: 76 ליטר

ביצועים:
תאוצה 0 - 100 קמ"ש: 9.4 שניות. עם הצמיגים המקוריים הקטנים אפשר לרדת בקלות מ-9 שניות.
מהירות מירבית (יצרן): 146 קמ"ש. בפועל נמדדות מהירויות גבוהות יותר.

מספיק לך?

בנאדם, המון תודה, שמחתי מאד, לקרוא מידע כל כך מפורט ומרוכז במקום אחד.
ניתן למצוא חלקי מרכב חדשים עדיין ? או הולכים על "ייצור עצמי" שראיתי בפורום כאן לחלק ששיפצו...שייצרו יריעות פח..

נמרוד - מערד
02-04-15, 08:15
דרור
סחטיין, על הפירוט, הממצה.

גיל בר
02-04-15, 09:21
איזה יופי של סקירה!
שאפו

דרור ברלי
02-04-15, 09:26
בנאדם, המון תודה, שמחתי מאד, לקרוא מידע כל כך מפורט ומרוכז במקום אחד.
ניתן למצוא חלקי מרכב חדשים עדיין ? או הולכים על "ייצור עצמי" שראיתי בפורום כאן לחלק ששיפצו...שייצרו יריעות פח..

מרכבים, דלתות וסגירות פח חדשים אין. משומשים/מפירוק יש, במצבי צבירה/חלודה שונים.
כנפיים קדמיות, מכסי מנוע, חזיתות, מסגרות חלון קדמי - יש חדשים.

קל יחסית לתקן/לייצר לבד חלקי פח ואפילו להטליא חלקי פח בעלי צורה אמורפית מורכבת.

כפי שראית בפורום, בעלי ידיים ימניות וידע בפחחות מסוגלים לבנות/לשחזר בודי קומפלט. יש כאן כמה בפורום שעשו את זה. הדוגמה הטובה והיפה - ה-CJ8 הכתום של יהודה. יש עוד בודי בתהליך בנייה שיהיה כנראה יפה אפילו עוד יותר ועוד סופה בתהליך שיפוץ והחלפת בודי קומפלט + בנייה מחדש בעבודה עצמית במוסך ביתי ותצא מאוד יפה.

לדוגמא: תיקנתי קצות כנפיים שהיו חלודות ונמעכו, ללא ידע בפחחות וללא ריתוכים, רק בעבודת עיבוד פח פשוטה בעזרת דיסק וחיבור חזק בברגים ואח"כ החלקה וצביעה. חצי יום עבודה בכיף. (תודה רבה למוטי "פומפוי" שנתן לי קצוות כנפיים יפות ונקיות)

הסיפוק בעבודה עצמית שגם יוצאת מוצלחת בלתי ניתן לתיאור.

97235972369723797238

shmil
02-04-15, 12:54
סקירה מצויינת.
רק הערה אחת:
סופות 1 כן יצאו מצה"ל למכרזים. יותר בשנים הראשןונות ופחות באחרונות, רק שפחות בשנים האחרונות כי פשוט עשו עליהן "קניבליזציה" והשתמשו באילו שיצאו כחלקי חילוף. אבל יצאו.

boaz avrahami
02-04-15, 14:35
ולעומת זאת יצאו לאזרחות ממג״ב

דרור ברלי
02-04-15, 14:40
מתי יצאו סופות "חומות" למכרז והועלו לכביש עם מספר צהוב?.....

עד כמה שאני זוכר, רכב חום לא עולה לכביש. יש גם סיפור עם ציוד שנרכש בכספי סיוע אמריקאי שלא מורשה להימכר לאזרחים.
המכרזים הם לפירוק או ייצוא. אני יודע על ג'פ"סים שנמכרו לייצוא.

ד ו ר ו ן
02-04-15, 15:02
״רכב חום״ מתייחס לסיווג הרכש והגדרות השימוש ברכב, ולא לצבע.

זה שרכב בצבע חום לא אומר שהוא ״רכב חום״, וזה שהוא בצבע אחר, לא אומר שהוא לא ״רכב חום״.

shmil
02-04-15, 16:08

זה שרכב בצבע חום לא אומר שהוא ״רכב חום״, וזה שהוא בצבע אחר, לא אומר שהוא לא ״רכב חום״.
+++
מתי? הרבה שנים.
רק החל משנת 2004 בערך התחילו לעשות קניבליזציה לפגרים.
ואין קשר לג'פסים. זה לא אותו דבר.

קיד
02-04-15, 17:22
שני הסנט שלי, (תפתח קופה)
הסופה שלי אצלי מאז ספטמבר 1999.
מודל 1993, יוצאת מג"ב, שעברה קיצור.
מנוע בנזין עם תיה"ל אוטומט 3 הילוכים (מצנן שמן תיהל חיצוני), סרן אחורי דנה 44 . אין נעילות! צמיגים 31".
עד סוף השנה הנוכחית יהיו לרכב 400K ק"מ.
אחזקה? רק בבית.
זוהי מכונת הטיולים האמינה ביותר, ובעלת התמורה הגבוהה ביותר לכל שקל של שימוש.
עד היום 7 נסיונות גניבה.

קיד.

דרור ברלי
02-04-15, 18:10

את זה אני יודע.
אבל לא ראיתי סופות יוצאות צבא שעלו לכביש. סיקסים מימ"ח ראיתי, סופות לא.

ד ו ר ו ן
02-04-15, 18:16
דוקא סיקסים מימח לא אמורים לעלות על הכביש.
וברגע שהרכבים קיבלו מספר צהוב אתה לא יודע מה העבר הספציפי שלהן.

יש סיכוי טוב מאד שראית ולא היית מודע בכלל, בגלל תהליך האזרוח שהן עוברות לפני המכרז.

דרור ברלי
02-04-15, 18:21
לא אמורים, אבל נמכרו לפירוק וכו' וחלקם עלו יופי על הכביש בדרכים אפעס.... נעזוב את זה.
סופת מפקדים צבאית לשעבר הייתי מזהה מהר מאוד גם אם צבעו אותה.

אבל הבלאי והפחת בצבא הם גדולים, וכמ וששמיל ציין, יש גם קניבליזציה של רכבים שכבר לא כדאי לתקן אותם, והם נידונים לפירוק לטובת חלפים לכלים התקינים יותר.

זה קורה עכשיו גם עם הסופות 2.

פומפוי
02-04-15, 19:12
הדבר הברור בשרשור הזה הוא שלא חסרים משוגעים.

דרור ברלי
02-04-15, 21:34
הכי טוב להיות משוגע.

asafk
02-04-15, 22:07
עשיתם לי חשק (שוב) לסופה.
אבל זה לא יקרה בקרוב.

לפותח השרשור.
כן. סופה היא רכב מתאים לך.
אם הקילומטרז שלך נמוך, ויש לך חניה מסודרת שאפשר להגן עליה, זה שיקולים פרקטיים חשובים.
אבל כלי כזה, הפקטור הכי חשוב הוא... בא לך כזה? אם כן, זו חוויה, זה כיף, זה דבר לא פרקטי בעליל, זה כיף ילדותי, טפשי, ולא נורמלי. אבל כיף, נקודה.

במישור הפרקטי, היתה לי סופה קצרה, סגורה, יוצאת משטרה, עם תיבת העברה מחוזקת, עם סרן קדמי מחוזק, עם נעילה אחורית אוטומטית ו31". זה היה הרכב היומיומי שלי במשך תקופות מסויימות, וג'יפ טיולים בלבד בתקופות אחרות, סה"כ היתה לי הסופה כ3 שנים מהנות מאוד.
נסעתי איתה לטיולים ארוכים - שבוע בשטח, 10 ימים בשטח.. לפעמים סולו לפעמים עם עוד ג'יפ. מהדברים שעושים כשאין ילדים. חוץ ממקרה אחד באשמת האימובילייזר שפורק בשטח, אף פעם לא נתקעתי איתה, אף פעם לא חששתי להניע ופשוט לצאת, והיא אף פעם לא איכזבה. וזו לא היתה סופה מלוקקת ומתוחזקת בצורה אופטימלית. חופשים במתלים, חלודה מכוערת בסגירה ובריצפה, מנוע לא בכי חזק, רטיבות קלה בתיבת העברה... תחזוקה ביתית כמעט לגמרי חוץ מאוברול גיר שנתתי למישהו לעשות ובולג'וינטים בסרן הקדמי - דברים שבזמנו היו גדולים עלי מבחינת זמן וכלים - כל השאר בהחלט אפשרי ואפילו קל בתחזוקה עצמית לחובב.

ההשוואה לאינדיאנים לא במקומה - פשוט כי זה משהו אחר. SUV זה לא ג'יפ פתוח (וסופה, גם סגורה, היא ג'יפ פתוח). מבחינתי SUV, כל SUV ולא משנה אם כתוב עליו Jeep, הוא פשרה כואבת. יכול להיות רכב נהדר עם ביצועים מדהימים, יכול להיות מכונת טיולים פנטסטית - אבל הוא לא ג'יפ אמיתי.
ולכן זה משהו רגשי. אם אתה מתחבר לסופה, לך על זה. לא באנו לכאן כדי לעשות רק דברים רציונליים ולהתנהג יפה. באנו לכאן כדי להנות ולעשות מה שעושה לנו טוב, ולהחזיק ג'יפ אמיתי זה דבר מטופש, אבל אם זה עושה לך טוב, לך על זה.

אסף.

פומפוי
02-04-15, 22:09
הכי טוב להיות משוגע. כן כן תחושה מוכרת

קונסטון
02-04-15, 22:39
http://www.jeepolog.com/UserFiles/Image/without_watermark/20k_jeep/DSCN0583.JPGזאת "סופה" יפה!! מכתבה כאן..לקנות גיפ ב 20 אלף משנת 2003
איזה דגם זה? (מניח 95-97 )

דרור ברלי
02-04-15, 23:33
זה מודל 94 והוא כבר לא על הכביש יותר.
החליף ידיים, ירד מהכביש, חתכו אותו (כולל שילדה), הגביהו אותו עם מתלי סליל מטורפים, שיגעו אותו עם סטרוקר פרוע מיובא מארה"ב, אח"כ עם V8, הפכו אותו למפלצת לתחרויות עבירות עם סרנים עצומים וגלגלים עצומים עוד יותר, ואין לי מושג איפה הוא היום.

ב-20,000 תמצא רק נבלה מ-92' במצב של שלושה גלגלים בקבר או גרוטאה לפרויקט שיפוץ.

קונסטון
02-04-15, 23:51
זה מודל 94 והוא כבר לא על הכביש יותר.
החליף ידיים, ירד מהכביש, חתכו אותו (כולל שילדה), הגביהו אותו עם מתלי סליל מטורפים, שיגעו אותו עם סטרוקר פרוע מיובא מארה"ב, אח"כ עם V8, הפכו אותו למפלצת לתחרויות עבירות עם סרנים עצומים וגלגלים עצומים עוד יותר, ואין לי מושג איפה הוא היום.

ב-20,000 תמצא רק נבלה מ-92' במצב של שלושה גלגלים בקבר או גרוטאה לפרויקט שיפוץ.

תודה, ה20 זה רק להפניה לכתבה אני חי את השוק ובעקבות שרשור זה קיבל פרמיה

דרור ברלי
03-04-15, 00:10
הסופות הטובות באמת בד"כ אינן מוצעות למכירה.
המחירים גבוהים, והם עוד יעלו, פשוט כי אין לסופה שום תחליף אמיתי ומצד שני הביקוש קיים מול העובדה שכבר אין הרבה סופות.

לפעמים מישהו מפרסם ברגע של חולשה ( או סתם כי אשתו לוחצת למכור את הג'יפ שנוא נפשה) דורש מחיר גבוה יחסית שמשקף חלק מההשקעה בג'יפ, אבל לא קל למכור.
סופה כזו יכולה לבלות חודשים בלוחות המודעות, עד שהמוכר מתחרט ומחליט שהוא לא מוכר, או עד שמגיע הקונה הנכון.

שלא תבין לא נכון - יש גם נבלות ב-20,000. אבל אני יכול להבטיח לך שתשקיע בהן עוד 20,000 - 30 בממוצע והרבה מאוד שעות עבודה רק כדי להגיע למצב נסיעה תקין ואמין, קצת תיקוני פחחות ואולי גם כמה שיפורים.

באותה מידה - יש סופות במצב טוב ומוכנות עם השיפורים כבר עליהן - צמיגי שטח, קפיצים טובים יותר, נעילות, אולי גם כננת, באותם 40-50K שקלים.
אם אתה מתעקש על המודלים של 2001 ומעלה - תכין כ- 60K לג'יפ במצב תקין לפני השיפורים.

הסכומים הגדולים נמצאים בפרטים הקטנים - צמיגים יבשים שדורשים החלפה, ברזנט ישן שצריך להחליף או לתקן או שבכלל איננו וצריך לרכוש חדש קומפלט, כולל קונסטרוקציה (לא נדיר בכלל, רוב הג'יפים ה"משופצים" מכל מיני סוחרים ומוסכים שמתמחים בשיפוץ, הם כאלה. ג'יפים ממוגנים לשעבר, שמסירים מהם את המיגון. ה"שיפוץ" כולל בד"כ יישור קו מכני, פחחות וצבע ברמות איכות משתנות, ג'נטים מבריקים שימשכו את עיני הקונה המתלהב, אולי גם מושבים שרופדו מחדש), בודי רקוב שמצריך פחחות, בעיות חשמל שהוזנחו, הכל "דברים קטנים" שמצטברים לכסף גדול.

ד ו ר ו ן
03-04-15, 09:24
שכחת בודי-ליפט שהרכב יראה מוגבה למרות שהוא על מתלי טון וחצי מקוריים..

דרור ברלי
03-04-15, 09:51
זה כבר לא.
אפילו סוחרי הסוסים האלה כבר הבינו שזה נזק.

מהיכרות קרובה עם משפץ כזה - הוא באמת היה מסדר את האוטו לא רע. קשה לקרוא לזה "שיפוץ" אבל יישור הקו היה מקיף יחסית. אשכרה החליף את כל השמנים והנוזלים, כל מכלול שהיה חשוד כלא תקין הוא אשכרה פירק ופתח כדי לראות מה קורה שם ובהתאם לנזק הוא תיקן או החליף. היו לו פה ושם נפילות עם ג'יפים שהגיעו ממכרז שהוא נאלץ לשפץ להם גירים, טרנספרים ומנועים.
אבל בסוף השיפוץ הג'יפ נשאר סטנדרטי. רוצה שיפורים? בנפרד.

כל זה היה עד לא מזמן - היום כבר לא נשארו סופות במכרזים, למעט בודדות פה ושם לפירוק בלבד.

shahav
03-04-15, 18:36
כמה ימים לא שמתי לב לשירשור הזה, מישהו פה לחץ על הנקודה הנכונה: -)

boaz avrahami
03-04-15, 19:00
תסתכל בווטסאפ, היה על השרשור הזה דיון ארוך [emoji41]

Talsarig
04-04-15, 23:40
תסתכל בווטסאפ, היה על השרשור הזה דיון ארוך [emoji41]

יש וואטסאפ ג'יפולוג, או סופה? I want in!

- - - Updated - - -

עשיתם לי חשק (שוב) לסופה.
אבל זה לא יקרה בקרוב.

לפותח השרשור.
כן. סופה היא רכב מתאים לך.
אם הקילומטרז שלך נמוך, ויש לך חניה מסודרת שאפשר להגן עליה, זה שיקולים פרקטיים חשובים.
אבל כלי כזה, הפקטור הכי חשוב הוא... בא לך כזה? אם כן, זו חוויה, זה כיף, זה דבר לא פרקטי בעליל, זה כיף ילדותי, טפשי, ולא נורמלי. אבל כיף, נקודה.

במישור הפרקטי, היתה לי סופה קצרה, סגורה, יוצאת משטרה, עם תיבת העברה מחוזקת, עם סרן קדמי מחוזק, עם נעילה אחורית אוטומטית ו31". זה היה הרכב היומיומי שלי במשך תקופות מסויימות, וג'יפ טיולים בלבד בתקופות אחרות, סה"כ היתה לי הסופה כ3 שנים מהנות מאוד.
נסעתי איתה לטיולים ארוכים - שבוע בשטח, 10 ימים בשטח.. לפעמים סולו לפעמים עם עוד ג'יפ. מהדברים שעושים כשאין ילדים. חוץ ממקרה אחד באשמת האימובילייזר שפורק בשטח, אף פעם לא נתקעתי איתה, אף פעם לא חששתי להניע ופשוט לצאת, והיא אף פעם לא איכזבה. וזו לא היתה סופה מלוקקת ומתוחזקת בצורה אופטימלית. חופשים במתלים, חלודה מכוערת בסגירה ובריצפה, מנוע לא בכי חזק, רטיבות קלה בתיבת העברה... תחזוקה ביתית כמעט לגמרי חוץ מאוברול גיר שנתתי למישהו לעשות ובולג'וינטים בסרן הקדמי - דברים שבזמנו היו גדולים עלי מבחינת זמן וכלים - כל השאר בהחלט אפשרי ואפילו קל בתחזוקה עצמית לחובב.

ההשוואה לאינדיאנים לא במקומה - פשוט כי זה משהו אחר. SUV זה לא ג'יפ פתוח (וסופה, גם סגורה, היא ג'יפ פתוח). מבחינתי SUV, כל SUV ולא משנה אם כתוב עליו Jeep, הוא פשרה כואבת. יכול להיות רכב נהדר עם ביצועים מדהימים, יכול להיות מכונת טיולים פנטסטית - אבל הוא לא ג'יפ אמיתי.
ולכן זה משהו רגשי. אם אתה מתחבר לסופה, לך על זה. לא באנו לכאן כדי לעשות רק דברים רציונליים ולהתנהג יפה. באנו לכאן כדי להנות ולעשות מה שעושה לנו טוב, ולהחזיק ג'יפ אמיתי זה דבר מטופש, אבל אם זה עושה לך טוב, לך על זה.

אסף.

אני חושב שסיכמת את זה באופן מושלם.
אם הייתי מחפש משהו פרקטי במיוחד, הייתי קונה לנד קרוזר. אבל אני מחפש כיף, ואני חושב שלסופה שלי תהיה נשמה משלה. אופי.

יש טעם לחפש סופות משנות ה2000? או שאין הבדל בניהן לבין אלו משנות ה90? יש הבדל מבחינת אמינות, צריכת דלק, וכו'? משהו השתנה משנות ה90?

six 4 life
04-04-15, 23:49
לשנתון חוץ מ2 טסטים בשנה לרכב בן 20 ומעלה אין שום משמעות. בכל הסופות כבר החליפו הכל.

omri_t
05-04-15, 08:40
השנתון, הק"מ, מס בעלים קודמים, עברו הצבאי/משטרתי- כל זה הרבה פחות מעניין.
מה שחשוב הוא מצב ברכב עצמו, התוספות והשינויים שבו.

-->