PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש TJ או XJ למכירה, או כזה שעוד לא יודע שהוא למכירה

זרקו
06-04-15, 06:48
שלום,
את המודעות שיש ביד2 אני מכיר. כולל כאלו שזה כבר הגלגול השני שלהם והמוכר מבקש יותר ממה ששילם על הרכב.....
אם אתם מכירים מישהו שרוצה למכור/חושב למכור או מישהו שפשוט צריך להציע לו למכור....
אשמח אם תקשרו אותי אליו.

במסגרת החיפושים גם XJ (או JK במחיר שפוי ואין הרבה כאלו) יבוא בחשבון.

תודה

נועם 052-9426554

נמרוד
06-04-15, 13:04
נועם אתה מחפש רכב טיולים משפחתי, יום-יומי - ואז JK אנלימיטד ברור מאליו - או רכב פרויקט-שטח-תחביב - ואז TJ או XJ מתאימים בהחלט. ההבדל פשוט - חדש מול ישן. XJ הכי חדש משנת 2001, TJ אתה תיקח את מה שיש אם יש בארץ ותגיד תודה, ואם TJ בא בחשבון אז למה לא סופה?

זרקו
07-04-15, 21:45
1. אני מחפש רכב שיתן לי מענה לטיולים גם עם המשפחה וגם עבירות (ברור לי שברגע שהוא אצלי גם רכב יום יומי רמת טיולי העבירות תרד. ברור).
2. אני מחפש רכב שאוכל לנהוג בו 30 ק"מ בנוחות- הסמוראי שהיה לי הצליח להביא אותי לעבודה אבל נוח זה לא היה. הגימני שלי היה נוח וגם לטיולים רגועים אבל עבירות הוא לא עשה.
אני מניח שאני מחפש כמו גימני רק יותר.

למה לא סופה? גניבות, נוחות יום יומית. זה רכב שנבנה טוב למטרה שלשמה הוא נבנה אבל ליום יום.

JK אנלימיטד סטנדרטי מתחיל במחירים גבוהים.

TJ יש בודדים, אבל.... זה יופי של רכב.

XJ בגלל הארבע דלתות

eysham
07-04-15, 22:08
אם tj בתמונה, אז תשווה אותו לjk קצר ולא ארוך.
ואז המחירים יורדים משמעותית.

Sent from my LG-G3 using Tapatalk

זרקו
08-04-15, 23:11
אם משווים מחיר של TJ לJK המחירים עדין יקרים לטובת הJK/
משום מה כל בעל JK משנת 2007-2008 חושב שמחיר טוב לסטנדטי (סליחה משופר- ע"י מערכת ומדרגה..) מתחיל ב-120 אש"ח ונגמר מעל 160. נו שויין.

אורי.ר
10-04-15, 07:07
שכחת לציין שהמחירון של jk ארוך 2007 סטנדרתי הוא כ 70 אש"ח

asypeer
10-04-15, 21:31
מה עם ייבוא אישי מארה״ב?

Sent from my Ass

זרקו
10-04-15, 23:20
נסעתי לראות רכב בצפון הרחוק.
רוביקון שחור 2006 אוט, ייבוא אישי יד 3.
תמיד הרכב הזה נראה יותר קטן במציאות....
האבזור הסטנדרטי (דנה 44 ק+א, נעול, יחסים ומוגבה)
צמיגי 33.

הרכב לא שמור וחבל.
מישהו מכיר את הבעלים הקודם? נדמה לי ששמו אילן.

לצערי יש כסאות עור...
קונסולה הוחלפה לכספת של טאפי. נורא בעיני.

מבט מתחת לרכב-
לא יכול לשים את האצבע אבל הרכב נראה מוזנח.

הבעלים הנוכחי לא עשה איתו שטח לדעתי בכלל.

הוא מבקש מחיר גבוה לדעתי- 125 אש"ח.

דעות יתקבלו בשמחה

שגיא S
10-04-15, 23:46
כמה שהרכב נשמע מפתה...
המחיר גבוה מדיי והרכב נשמע מוזנח מדיי.

אתה לא צריך להכנס להרפתקאות אלו, בטח במחיר שלא מצדיק את העניין.
אם הוא נראה לך מוזנח בעין, תחשוב כמה הוא מוזנח בדברים שאתה לא יודע עדיין

eysham
11-04-15, 07:41
אתה יודע מה אתה עושה לגראנד צ׳ירוקי wj ב125 אלף ש"ח??? או ב100... או ב80...

מחיר הזוי....

Sent from my LG-G3 using Tapatalk

דרור ברלי
11-04-15, 09:03
נועם, להעדיף TJ על סופה בגלל נוחות? מוזר. האוטו קצר וקטן, אין בו מקום לכלום ולמרות קפיצי הסליל הוא עדיין בעל בסיס גלגלים קצר ולכן מטלטל כמו בלנדר. לתחושתי לא תוכל להעמיס עליו ציוד לטיול כמו על הסמוראי הארוך שלך.
אפילו JK קצר, עם כל הכבוד, לא הרבה יותר נוח מהסופה ואם לא הייתי בודק את זה לאורך מאות קילומטרים לא הייתי כותב את זה.
אם אתה מכוון לנוחות ביומיום אז 4 דלתות ובסיס גלגלים ארוך זה מה שאתה צריך להתמקד בו. כאן יש יתרון בלתי נתפס ל-JK אנלימיטד שהוא כבר רכב משפחתי נוח לכל דבר או XJ (כנ"ל) למרות שהוא אוטו קטן וצפוף יותר - אני זוכר שאתה לא מגודל במיוחד וזה באמת לא יפריע לך.

לגבי ה-TJ רוביקון הזה.
בלי שראיתי את האוטו, מה זה "מוזנח"?
מלוכלך?
חבוט?
נזילות?
חופשים?
עקבות של התעללות בשטח?
לא טופל זמן רב?

עשית סיבוב עליו? אם כן, איך הוא נוסע?
מנוע עובד חלק וחזק? לחץ שמן טוב?
הילוכים מתחלפים חלק בלי מכות?
4X4 משתלב ומתנתק חלק
נעילות משתלבות ומתנתקות חלק?
היגוי עם/בלי חופשים?
יש/אין דפיקות מתושבות המתלים?

מושבי עור זה לא כל כך גרוע. קל לנקות אותם, הם לא סופגים אבק ובמקרה הכי גרוע - קל להחליף.
את הכספת של TUFFY תעריך הרבה יותר כשיתחילו לגרזן לך חפצים מקונסולה מקורית.

לי למשל מפריע הרבה יותר שהרכב הזה אוטומטי. הרבה יותר מכל הדברים שציינת.
וכן, אתה צריך לנהוג בידני כדי להבין את ההבדל העצום.
אבל אם "נוחות" היא הפקטור העיקרי, אז לאוטומטי בהחלט יש את היתרונות שלו וכמובן יש להם מחיר.

2006 היא השנה האחרונה של TJ. רוביקונים מהדגם והשנה הזו נדירים בישראל, מכאן המחיר ההזוי למרות שכעיקרון כל ה-TJיים וה-JKיים מתומחרים הזוי, ממש כפי שהיו ה-YJ וה-CJ7 בזמנו - כי הם "אמריקאיים אורגינליים" ולכן יקרים, ואז באופן טבעי ובאמת בלי להכליל (כי אני יודע שחלקם בידיים טובות של אנשים כמונו ו"משלנו" שהם היוצא מין הכלל), רובם הפכו לסמל מעמד/סטטוס של קהל שונה לחלוטין מאיתנו.

tom1105
11-04-15, 10:26
אייל , עזוב את הwj בצד... אל תדליק סתם... מי שמכיר את הרכב מחפש רק אותו ולא מתפשר עליו...

שגיא S
11-04-15, 11:15
זרקו תזכיר לי שוב למה לא היילקס?
גם 4 דלתות
גם יותר חסכוני בדלק
גם יתאים לך לטיולי עבירות
ויכול גם להתאים לטיולי משפחות

זרקו
11-04-15, 16:47
דרור

לגבי ה-TJ רוביקון הזה.
מלוכלך? זה מנקים
חבוט? יש נגיעות ויש התחלות של חלודה
נזילות? קצת
חופשים? לא יכולתי יותר מדי לבדוק. קצת בדריישפט
עקבות של התעללות בשטח? לא. נסע בשטח אבל סביר
לא טופל זמן רב? כך זה נראה.

עשית סיבוב עליו? אם כן, איך הוא נוסע? נסעתי עליו. לא הרגיש חזק כמו שאמור להיות, ברקס- מרגיש חלש,
הילוכים מתחלפים חלק בלי מכות? כן
4X4 משתלב ומתנתק חלק כן
נעילות משתלבות ומתנתקות חלק? כן
היגוי עם/בלי חופשים?הגה- לא יודע איך להגדיר את זה. חופשי קצת.

- - - Updated - - -

שגיא- היילקס יחייב אותי לשני רכבים.
גם אם אבחר היילקס סטנדרטי (נעול כפול וצמיגי 31) אני ספק כמה באמת יוכל לשמש אותי ביום יום.
כשהוא היה חדש היה לי כזה ליום יום במשך איזה חצי שנה.אבל אז היה חדש ואני הייתי בן 18....

IlanG
11-04-15, 19:01
נו אז הרכב נשמע סביר לגילו עם בלאי מינמילי, לפי דעתי פשוט לא התחברת לרכב , קורה ....תמשיך לחפש הייתי מתמקד יותר ב jku ( במיחוד שכבר אתה פוזל לרכב במחיר של 120k )

דרור ברלי
11-04-15, 19:47
[QUOTE=זרקו;630182]דרור

לגבי ה-TJ רוביקון הזה.
מלוכלך? זה מנקים
חבוט? יש נגיעות ויש התחלות של חלודה
התחלה של חלודה אפשר לעצור.

נזילות? קצת
כנ"ל. החלפת מחז"שים איפה שצריך. מאיפה הוא נוזל?

חופשים? לא יכולתי יותר מדי לבדוק. קצת בדריישפט
באיזה דריישפט? האם בגל עצמו או בצלבים?

עקבות של התעללות בשטח? לא. נסע בשטח אבל סביר
זה בסדר, לא מדובר בג'יפ חדש.

לא טופל זמן רב? כך זה נראה.
גם זה לא סוף העולם. בכל מקרה עושים יישור קו

עשית סיבוב עליו? אם כן, איך הוא נוסע? נסעתי עליו. לא הרגיש חזק כמו שאמור להיות, ברקס- מרגיש חלש,
אל תשכח שהוא גם אוטומטי, אז ברור שהוא לא ירגיש נמרץ ופראי כמו שציפית. זה המחיר שמשלמים עבור גיר לעצלנים ולנהגים גרועים. לידני יש 6 הילוכים עם ראשון קצר יחסית ושאר יחסי ההעברה קרובים וזה עולם אחר, תאמין לי. ניסיתי. ירדתי ממנו עם חיוך דבילי.
צמיגים: למרות שהוא מגיע עם יחסי העברה 4.10:1 בסרנים, הצמיג המקורי הוא בקוטר קרוב ל-31 ובג'יפ הזה יש 33. העצלנות היחסית שלו מובנת לי לחלוטין.

הילוכים מתחלפים חלק בלי מכות? כן
4X4 משתלב ומתנתק חלק כן
נעילות משתלבות ומתנתקות חלק? כן

היגוי עם/בלי חופשים?הגה- לא יודע איך להגדיר את זה. חופשי קצת.
במכוניות אמריקאיות באופן מסורתי ההיגוי רע - תמיד קל מדי, תמיד חסר תחושה, תמיד מרגיש מנותק, תמיד עם חופש לא קטן במרכז, כי ככה אוהבים באמריקה - שיהיה "רך-חמאה" - ובג'יפים זה בולט יותר. בג'יפים מוגבהים - המצב רק מחמיר, כי אחרי ההגבהה הזוויות וגיאומטריית ההיגוי משתנים.

לא ענית לשאלה הזו, אבל בג'יפים עם קפיצי סליל שמוגבהים עם קיטי זרועות קצרות פשוטים, הבושינגים של מוטות הרדיוס מתכלים בקצב מבהיל. גם התושבות המקוריות עצמן לא גיבורות במיוחד ואם תעשה איתו הרבה עבירות קיצונית, תיאלץ די מהר לבנות תושבות חדשות וחזקות יותר (רצוי אצל בעל מקצוע דייקן, סבלני ומבין עניין)

חבל שלא הגעת לבדוק את הג'יפ הזה עם מישהו שמכיר את הכלים הללו, כי יש מצב שהוא בסך הכל לא רע ואולי אפילו שווה קנייה, כמובן תמורת הפחתה הגיונית במחיר שתכסה את עלות התיקונים הנחוצים. כן - זה מעט מדי אוטו תמורת הרבה מדי כסף. כן, זה אוטו של ערסוואתים ונובורישים שחצניים, הוא מתומחר גבוה מדי לפי כל קנה מידה - אבל הוא גם נדיר ופלטפורמה לא נורמלית לשיפורים מרחיקי לכת בלי שום צורך לאלתר - שוק האפטרמרקט מציע עבורו מכל טוב אמריקה. אני בספק אם הדגם הזה בכלל מתאים לדרישות שלך, אבל בכל מקרה מדובר בג'יפ מיוחד וכייפי שקשה למצוא בישראל.

נמרוד
13-04-15, 09:26
ראית את הTJ רוביקון היחיד בארץ לצורך העניין, גם אם יש עוד שניים או שלושה. היית משלם עליו 125 אם היה במצב מצויין? אם התשובה היא כן אז תעשה חישוב קר כמה באמת צריך להשקיע בו ותציע לבן אדם 110 או 115.

אם הסכום בכלל מופרך בעיניך אז תציע לו 90 אלף או מה שנראה לך סביר ושהכדור יהיה אצלו.

ואם בכלל ירד לך מרכב עם שתי דלתות אז עבור הלאה...

אני מבין מאיפה אתה מגיע - בא לך Jeep מגניב - אבל תחליט קודם אם אתה רוצה ארבע דלתות או שתי דלתות. הכי פרקטי ונכון מכל הבחינות בשביל רכב שהוא גם משפחתי ויום-יומי זה JKU, אין לי בזה ספק, מלבד המנוע הלא מזהיר זה ג'יפ פנטסטי, ולדעתי בטווח המחירים שציינת אתה יכול למצוא כזה 2008 או 2009, הרבה יותר בקלות מאשר למצוא TJ או XJ במצב נורמלי. עזוב את מה שאנשים מבקשים ביד2 - אנשים חיים בסרטים. כלי רכב אמיתיים מחליפים ידיים במחירים שפויים ולא רחוקים מהמחירון, אני אומר את מנסיון.

דרור ברלי
13-04-15, 15:17
JKU הוא הג'יפ הכי נכון שיוצר אי פעם. עם יחסי העברה נכונים וגיר ידני גם המנוע "הלא מזהיר" לכאורה שלו, יתגלה כחזק ומהיר. לנוכח איך שהוא בנוי אני בספק רב אם יאריך שנים כמו הג'יפים הישנים, אבל נכון להיום - אין לו מתחרים גם כיד שנייה.

לגבי TJ רוביקון - יש כמה בארץ. לא שניים ולא שלושה אלא הרבה יותר, כולל שני LJ (דומה לסופה קצרה, בסיס גלגלים 103 אינץ') אבל בכל זאת הם נדירים כאן וזה מתבטא במחירים - אין מחירון + יש ביקוש = המוכרים דורשים כמה שבא להם. באותה מידה הוא גם יכל לנקוב ב-150K או 200K שקל ולספר לך כמה ה-TJ הרבה יותר טוב מ-JK חדש יותר... כבר שמעתי סיפורים כאלה ממישהו שאוסף רנגלרים.

קונסטון
13-04-15, 16:00
אולי לשים בטור או בעמוד תמונות לדגמי גיפים לפי שמות הקודים TJ XL KJ KJU וגם LJ

מוני אורבך
13-04-15, 16:18
דרור לא ברור לי למה אתה חושב שהוא לא יאריך שנים בגלל שהוא בנוי אחרת מהדורות הקודמים.
הוא עם צורת חשיבה הנדסית דומה מאוד לזה של TJ או סיקס רק שהכול משופר משודרג ומעודכן.
שילדה הרבה יותר חזקה, מתלי קפיץ המענקים נוחות ומהלך מתלה מצוין (ונכון הם יותר מורכבים, אבל קל מאוד לתחזק אותם)
הכל מתפרק בקלות כמו לגו בדיוק כמו אבותיו.
סרן דנה 44 ודנה 30 כמו קודמיו, טרנספר דומה מאוד לזה של סופה רק יותר חזק. מנוע V6 יותר קומפקטי שקט וחסכוני.
בקיצור כמו הדורות הקודמים רק הרבה יותר טוב.
יש בו הרבה פלסטיקה, אבל קל מאוד להחליף אותה, והיא לא ממש חיונית אם אתה רוצה להעיף אותה.

IlanG
13-04-15, 21:05
מוני , הסיבה למה דרור חושב ככה ( וגם אני ) זה בגלל האלקטרוניקה - בקרת משיכה , בקרת ירידה במדרון , בקרת הרמת גלגל , בקרת יציבות ..... ים חיישנים שלא שווים באמינותם לברזלים, עדיין עד היום הוויכוח הגדול בין בעלי הסיקסים לסופה בנושא אמינות - מה עדיף מנוע ממוחשב ( סופה ) או הפשטות של הסיקס עם הקרבורטור , אז כן הסופה יותר חזקה אבל בגלל חיישן דפוק הסופה תעצר בסיקס גם עם קרבורטור דפוק תוכל לאלתר פיתרון זמני עד הכביש .

Saar
13-04-15, 22:12
אילן,
את ההסבר הזה לעדיפות של הסיקס גם אני שמעתי כמה פעמים.
תבדוק כמה מחברי הפורום עדיין נוסעים עם קרבורטור (bbdאו משופר) וכמה החליפו להזרקת דלק או למנוע סופה/סטרוקר מוזרק וכו׳
לדעתי תופתע מהתוצאה.
עדיף לסחוב חיישן קראנק ספייר מאשר לברך את הקר וטרור בכל עליה ושיפוע טכני....

כנראה שהרכבים האלו לא יחזיקו 30-40 שנים, אבל הם גם לא מיועדים לכך...

דרור ברלי
13-04-15, 23:21
מוני , הסיבה למה דרור חושב ככה ( וגם אני ) זה בגלל האלקטרוניקה - בקרת משיכה , בקרת ירידה במדרון , בקרת הרמת גלגל , בקרת יציבות ..... ים חיישנים שלא שווים באמינותם לברזלים, עדיין עד היום הוויכוח הגדול בין בעלי הסיקסים לסופה בנושא אמינות - מה עדיף מנוע ממוחשב ( סופה ) או הפשטות של הסיקס עם הקרבורטור , אז כן הסופה יותר חזקה אבל בגלל חיישן דפוק הסופה תעצר בסיקס גם עם קרבורטור דפוק תוכל לאלתר פיתרון זמני עד הכביש .

סיקס וסופה:
סיקס וסופה הרבה יותר קרובים עד זהים.
אבל יש הבדלים מהותיים... את סיפורי ה"חיישן הדפוק שישבית את האוטו" אני שומע מהתחלת שנת 92' כשהופיעו הסופות הראשונות ואנחנו, בעלי סיקסים דאז, גיחכנו למראה "הג'יפ המסובך" החדש.... בפועל, אחרי 17 שנות נסיון עם סופות ו-6 שנים עם סיקסים, אין לי ספק שסופה בת 20 אמינה יותר מסיקס חדש מהניילון. הסופות שלי אף פעם לא עצרו בשטח ותמיד חזרו הביתה בכוחות עצמן. והיו לי לפני הסופות שני סיקסים כדי להשוות והם היו אז יותר הרבה יותר צעירים מהסופה שלי היום. (את הראשון קניתי בן 12 שנים ואת השני בן 8 שנים). ההבדלים הבלתי נתפסים באמינות ובעמידות ובמהימנות הכוללת של הרכב הם לא רק מנוע אלא עוד הרבה דברים. גיר, טרנספר, סרנים, היגוי, מה לא. הסיקסים היו יפים, היו נפלאים, היו חזקים, היה להם אופי ואהבתי אותם. אבל כל הזמן הם התפרקו. נהניתי לתקן אותם, עד שנמאס לי ועבר לי מהמשחקים והקונצים של אוטו שבכל רגע נתון אני לא בוטח בו ולא סומך עליו.

כן, הקרבורטור הרבה יותר פשוט מהזרקה. ואין מחשב ואין חיישנים. ואין משאבת דלק חשמלית טבולה. ומה שאין, לא מתקלקל. האמנם?... אולי כן, אבל רק בחיפושית. לא בסיקס.
כן, אני מכיר את סיפורי ה"מתקנים הכל עם חוט ברזל וג'בקה" ואת ה"קרבורטור פשוט יותר מהזרקה" (אולי בגלל זה לא מעט סיקסים שהכל בהם מחובר בחוטי ברזל?...:rolleyes:) או שיותר טוב מזה, אתה תגיד לי למה לא מעט בעלי סיקסים רציניים שמשקיעים באוטו לטווח ארוך, מעיפים את הקרבורטור לכל הרוחות ועושים הסבות למערכות הזרקה "מסובכות" או למכלולי סופה קומפלט? נו למה?....
אז נכון שאת הסיקס הפרימיטיבי שמתקלקל כל הזמן קל יותר לתקן, אבל מסתבר שאת המנוע המוזרק ש להסופה צריך לתקן הרבה-הרבה פחות. ובגלל שהוא מוזרק ומנוהל מחשב הוא גם תמיד מכוון פיקס ולכן יחיה הרבה יותר. זה למה.

עד כאן סיקס וסופה.

TJ:
TJ קרוב/דומה מאוד ל-YJ/סופה במכלולים, במבנה ובמידות הכלליות, למעט מערכת המתלים.

JK:
זה כבר רכב שונה בתכלית. זה כבר לא סתם אבולוציה של ה-CJ כפי שבאה לידי ביטוי ב-YJ וב-TJ אלא קפיצת מדרגה גדולה, שינוי מהותי. בעיקר לטוב אבל גם לרע. המבנה הכללי אולי דומה, אבל הרבה דברים מאוד שונים. כל האוטו עמוס במערכות אלקטרוניות ובחיישנים ולא רק סביב המנוע עצמו. הוא גם רכב גדול יותר פיזית וההבדל במידות משמעותי - תשימו JKU ליד סופה או TJ ותבינו למה אני מתכוון. הוא גם כבד יותר.

הכל בו שונה. הכל מורכב יותר. מודרני. בהתאם גם יקר. תראו איך נראה דריישאפט, איך מסודר הגחון. אני לא אומר שזה רע, אלא שכלום לא דומה. אפילו הסרנים שונים. אלה רק הביצים מתוצרת דנה-ספייסר שדומות, אבל כל בית הסרן שונה. רחב יותר ומסתבר שגם פחות עמיד מסרנים של הג'יפים הישנים ולא בגלל המבנה או האיכות כמו בגלל המשקל השונה של הרכב והנטיה להרכיב עליו גלגלים גדולים כי הוא אוטו גדול. למה יש כל כך הרבה סרני אפטרמרקט ל-JK? בגלל שסרנים שמחייכים ונשברים זו תופעה נפוצה.

וכמובן - אין מה להשוות עלויות חלקים. התרגלנו שלמעט צריכת הדלק, אחזקת סיקס/סופה אינה יקרה כי החלקים זולים.
אז ב-JK הכל הרבה יותר יקר. זה רכב לא זול לאחזקה ולתיקון.

ה-JK חסכוני? זו כבר בדיחה עצובה. זה אולי לא מפריע לבעליו שרובם ככולם אנשים לפחות אמידים, אבל אבסולוטית, גם בהשוואה לג'יפים מהעדה שלו הוא לא חסכוני ולא נעליים. גם בנסיעה בינעירונית מאוד עדינה ומתחשבת, לא הצלחתי לסחוט , יותר מ-7 ק"מ לליטר מ-JK אוטומטי קצר חדש מהניילון, אוטו ריק וקל על צמיגי כביש. הממוצע של סופשבוע כולל טיול שטח לא קשה במיוחד, היה סביב ה-5 ק"מ לליטר. וזה עם המנוע ה"חדש" (3.6) שאמנם מאוד חזק בסל"ד גבוה, אבל מי שמחפש בו את המומנט בסל"ד מאוד נמוך כמו במנועי ה-6 בטור הישנים, שימשיך לחפש..... בקיצור - נחמד מאוד, אבל לא צריך להתלהב יותר מדי מה"קידמה" שהוא מייצג.

גם כל איכות ההרכבה של ה-JK ממש לא מבריקה. אולי כי באמריקה זה אוטו עממי יחסית.
כל זה באמת לא מפריע כרגע, אבל יהיה מעניין לראות איך הוא שורד הלאה. נגיד עוד 10 שנים.

ולמרות כל החסרונות, זה עדיין הג'יפ האולטימטיבי. נוסע נפלא, שקט, מעולה בשטח, נוח ושימושי הרבה יותר מכל ג'יפ אמיתי שקדם לו. כולנו נעבור אליו מתישהו.

מוני אורבך
14-04-15, 07:56
לי היה (ויש) סיקס (יותר נכון סבן) סופה ועכשיו גם JK
כמו כן היה לי דיפנדר הילייקס וגם SUV יפניות כמו פראדו טראנו פאגרו
ולהבדיל גם גימיני. אפילו דיסקברי היה לי למשך שנתיים וחצי.
רכב שטח הראשון שהיה לי היה ניבה, והיא נתנה לי את התחושה מהו רכב באמת רע.
כולם תוחזקו לבד על ידי ואני מכיר כל תקלה שהיתה לי אישית.
מה שאני מנסה להגיד שיש לי פרספקטיבה די רחבה על רכבי 4X4 והתחזוקה שלהם.
ההבדלים (מבחינת אמינות) בין הרכבים שונים היא בתכנון שלהם ואיכות הבניה וההרכבה שלהם.
לא ממש מפתיע...
מבחינת תחזוקה, כאן דווקא יש הפתעות לכל מני כיוונים. יש רכבים שההנדסה שלהם גרועה אבל התחזוקה מאוד נוחה.
וגם ההפך כמובן, ויש כאלו שגם וגם.
הייליקס הוא דוגמה לרכב שתוכנן נכון נבנה נכון וגם קל מאוד לתחזק אותו. יש הרגשה שהמהנדסים ממש חשבו על מי שיתחזק את הרכב.
סיקס הוא דוגמה טובה לרכב שתוכנן ללא מחשבה הנדסית יתרה, איכות חלק מהחלקים לא משהו.
למעשהו הוא גיבוב של דברים שחיברו אותם ביחד לרכב. חלקם מצוינים וחלקם.. )-:
אבל חשבו הרבה מאוד על תחזוקה, ובאמת קל מאוד, עם כמה כלים בסיסים לתחזק אותו.
סופה היא שידרוג של הסיקס. כאן כבר חשבו באופן יותר רציני ברמה ההנדסית וכשלים בססים שהיו בסיקס שופרו.
התשלום הוא במערכת יותר מורכבת שיותר קשה לתחזק. אתה צריך יותר ידע מסתם לפתוח ולסגור ברגים.
אבל רמת האמינות שופרה, בגלל שחשבו יותר על אמינות ועל הרכב כמערכת אחת.
מערכת ההזרקה לדוגמה הוסיפה אמינות ולא הורידה, כי המחשב דאג להרבה מאוד מהבעיות היום יומיות.
JK הוא הדור הבא וכאן כבר יש קפיצת מדרגה אמיתית לעומת הסופה (וכמובן הסיקס)
מכנית הוא שופר מאוד. שסי חזק וקשיח הרבה יותר. תושבות יותר חזקות, מוטות היגוי ותפוחים יותר חזקים, הכול שופר.
אבל הרבה יותר חשוב מזה רואים שחשבו מערכתית ולא סתם חיברו מכלולים ביחד.
חשמלית הרכב שופר מאוד. אתה יכול לקבל מידע מהמחשב על כל דבר וכל חישן. המחשב הוא זה שאומר ל מה הבעיה.
הסרנים הם חזקים כמו אם לא יותר מסופה. ראית סרנים מחיכים על רכבים עם גודל צמיג סטנדרטי ??
ברור שאם תכניס צמיג 37 ותעבור את כמריר תקבל סרן עקום. הסרן פשוט לא תוכנן לזה.
צריכת דלק השתפרה משמעותית. בחג האחרון נסעתי עם JK קצר את כביש 6 ב 110 (לא חסכוני בעליל) רכב עמוס ועדין הגעתי ל 1 ל 7.
כמה צורכת סופה אוטומטית? אחד לחמש במקרה הטוב (ואל תשווה לסופה ידנית, ברור שאין מקום להשוואה).
מבחינת תחזוקה, מאוד קל לתחזק אותו. הכול מתפרק בקלות, יש נגישות טובה מאוד לכל דבר.
הגה מאוד יציב ונוח (אין מה להשוות לסופה, וסיקס אפילו לא נמצא באותה הליגה).
בקיצור בכל פרמטר אפשרי יש שיפור משמעותי עד כדי קפיצת מדרגה לעומת העבר.

קונסטון
14-04-15, 08:21
רואה דמיון בין הג'יפ הישן לעומת החדש לבין המיני מיינור הישנה לעומת החדשה. כמה אתה מתחבר

IlanG
14-04-15, 09:38
דרור
הוויכוח בין הזרקה לבין קרבורטור עתיק יומין, יש יתרונות לקרבורטור בפשטות התיקון והשרידות לעומת יציבות פעולה למערכת הזרקה.
היום סיקס משנות השמונים יראה אמינות זהה לכול סופה משנות ה 90 בתנאי ששני הכלים טופלו כראוי .
בעוד 15 אפילו 20 שנה, לצאת לטיול שטח ארוך בjku עם שלל מערכותיו האלקטרוניות יהיה הימור גדול יותר ( לסיום על גרר ) מאשר סיקס חבוט עם קרבורטור .
אני חושב ש jku הוא חייה שונה מהסיקס הישן ואפילו מהסופה, הוא הרבה יותר מתורבת ויכול בכף לשמש כרכב עיקרי יום יומי ובסוף השבוע כרכב פאן לשטח, אבל בעניי הוא איבד מהקסם והחיבור לשטח וההרגשה בעניי היא יותר מלאכותית ומנותקת.

דרור ברלי
14-04-15, 10:05
דרור

היום סיקס משנות השמונים יראה אמינות זהה לכול סופה משנות ה 90 בתנאי ששני הכלים טופלו כראוי .

זה לא קרה כשהסיקס היה חדש, ולכן זה כנראה לא יקרה גם היום, כי גם לגיל הרכב וגם לאיכות ההנדסה שלו יש משמעות.
תקרא שוב את מה שמוני כתב.

דרור ברלי
14-04-15, 10:13
כן. וכמובן עם גלגלים גדולים יותר. כבר עם 33 ראיתי סרנים מחייכים, מה שלעולם לא ראיתי בסיקס או סופה. כן שברו ציריות וצלבים אבל הסרנים לא חייכו.[/COLOR]

ברור שאם תכניס צמיג 37 ותעבור את כמריר תקבל סרן עקום. הסרן פשוט לא תוכנן לזה.
צריכת דלק השתפרה משמעותית. בחג האחרון נסעתי עם JK קצר את כביש 6 ב 110 (לא חסכוני בעליל) רכב עמוס ועדין הגעתי ל 1 ל 7.
כמה צורכת סופה אוטומטית? אחד לחמש במקרה הטוב (ואל תשווה לסופה ידנית, ברור שאין מקום להשוואה).
ב-JK עם מנוע 3.8 הישן וגיר 4 הילוכים אוט', אף פעם לא ראיתי 7 ק"מ לליטר. למען האמת גם 6 ק"מ/ליטר היה הישג מרשים עבורו. בכל המבחנים שהוא עבר אצלי והיו הרבה (כל הזמן חיפשתי תירוצים לקחת אותו) הוא נע בין 4.5 ל-5.5 ק"מ לליטר.
עם מנוע פנטסטאר 3.6 וגיר 5 הילוכים אוט' יש שיפור גדול. כבר אפשר להגיע ל-7 ק"מ/ליטר בשיוט רגוע על 100 קמ"ש....
מבחינת תחזוקה, מאוד קל לתחזק אותו. הכול מתפרק בקלות, יש נגישות טובה מאוד לכל דבר.
הגה מאוד יציב ונוח (אין מה להשוות לסופה, וסיקס אפילו לא נמצא באותה הליגה).
בקיצור בכל פרמטר אפשרי יש שיפור משמעותי עד כדי קפיצת מדרגה לעומת העבר.

אכן קפיצת מדרגה. למרות כמה מגרעות, זה הג'יפ הכי טוב אי פעם.

מוני אורבך
14-04-15, 10:35
אילן
מבחינת הקסם של סיקס, כן יש קסם והוא הכול בראש של מי שנוהג ברכב.
אני מכור לרכבים ישנים ובכללם סיקס. ריח הבנזין והשמן והגריז עושה לי את זה.
אני גם מכור לגיפ פתוח וספרטני.
אבל עובדתית ה JK טוב בכמה רמות מהסיקס מבחינת יציבות ונוחות.
יתר על כן הוא נותן לך אפשרות (חוקית) לנסוע סגור או פתוח ללא דלתות עם חלון מורד.
רוצה, סע בסגור רוצה סע פתוח. רבע שעה עבודה בין הקונפיגורציות השונות.
ושוב הכול חוקי לחלוטין אפילו בארץ הקטנה שלנו.

דרור
בנושא סרנים מחיכים, לא ראיתי כאלו בעצמי, וגם לא ראיתי בפורומים אנשים מדווחים על בעיות כאלו.
אולי מדובר בבעיה שהנהג הישראלי יוצר (-:
בקשר לתצרוכת הדלק, אני רק יכול להעיד על עצמי והסטטסטיקה שאני עשיתי.
JK קצר סגור ועמוס 2010 נוסע על גז.
נסיעה של 350 קילומטר כביש הערבה וכביש 6. הכל במהירות החוקית המכסימלית המותרת.
בערבה 90 קמ"ש בכביש 6 110 קמ"ש.
תצרוכת הגז ליטר ל 6.8 קילומטר.
גז צורך כ 10 - 15 אחוז יותר מדלק וכך הגעתי לצריכה של אחד ל 7 בנזין (ועוד הורדתי את החישוב למטה)

דרור ברלי
14-04-15, 13:48
אם תחפש ברצינות, תמצא המון חומר על סרנים מחייכים ו/או נשברים ב-JK.
אין בעולם עוד רכב שטח שמייצרים עבורו כל כך הרבה דגמי סרני אפטרמרקט, והכוונה שלא רק תכולת הסרן משופרת ומחוזקת אלא גם בית הסרן עצמו (האוזינג). יש לזה סיבה.... ולא, אני לא מתעלם מהגלגלים העצומים שבעלי ה-JK נורא אוהבים להתקין.

קונסטון
07-08-15, 20:58
יתר על כן הוא נותן לך אפשרות (חוקית) לנסוע סגור או פתוח ללא דלתות עם חלון מורד.
)

מוני, שמשה קדמית ב JK במקור ניתן להשכיב על המכסה או צריך לגזור ולשנות

דרור ברלי
08-08-15, 18:32
כן, בתיאוריה אפשר לקפל שמשה קדמית ב-JK.
בפועל זה סיפור ארוך של פירוקים והרכבות.....

מוני אורבך
09-08-15, 11:20
דרור בדקתי את הנושא..
יום אחד (לפני חודשים כאשר לא היה מאוד חם) הורדתי את השימשה.
סך הכול לא מסובך מדי לקח לי רבע שעה.
הבעיה הגדולה היא עם הפלטטיקים שמחפים את קשת ההתהפכות.
חלק גדול מאוד מרבע השעה לוקח להתעסק איתם.
ובהרכבה זה עוד יותר גרוע, לקח הרבה יותר זמן.

הפלסטיקים הללו הם לא מחויבי מציאות אלא לאסטטיקה בלבד.
בהחלט ניתן באביב לפרק אותם ולהחזיר אותם בחורף.
אז הורדה והעלאה השימשה היא הרבה יותר פשוטה ונוחה.
אני מעריך בלא יותר ממספר דקות למשהו מיומן.
זה בהחלט מעשי, במיוחד אם אתה נוסע עם ברזנט.
נסיעה עם דלתות מלאות ושימשה מורדת היא די מגוכחת, ביננו.
אפשר כמובן לקנות דלתות ברזנט ודלתות חצי או כל שילוב שאתה רוצה, חוקי לחלוטין ב JK
אבל אני גר בעיר, ושם אתה ממש לא רוצה להשאיר רכב כל כך יקר פתוח...
כבר היו לי כל מני סיפורים עם CJ7 פתוח שילדים (או חתולים) נכנסו לבדוק אותו מבפנים )-:
אפשר לפרק את הדלתות ולנסוע פתוח, בקיץ זה מדהים, ושוב זה חוקי לחלוטין.
אבל לא פרקטי לי, אין לי חניה צמודה קרובה ואני כבר זקן מדי לסחוב דלתות במשקל עשרות קילו הלוך חזור עבור כל טיול.

קונסטון
09-08-15, 11:52
תודה דרור ומוני...עוד נקודת זכות ל JK

דרור ברלי
09-08-15, 12:59
בבקשה - פירוק חצי ג'יפ על מנת לקפל שימשה.
(https://www.youtube.com/watch?v=EzhDjt41GXI&hd=1)
אורך הסרטון קצת פחות מארבע דקות, אבל הבחור אומר בעצמו "pretty simple, רק 20 דקות עבודה", עם 3 כלים שונים, כולל ביטים טורקס, פירוק חלקי פח, פירוק קורות עליונות של הכלוב, חלקי ריפוד שמתנפנפים, פירוק והרכבת עשרות ברגים (ב-30 ברגים הפסקתי לספור).... ואחר כך לך תרכיב. כמה כאב ראש.

כמה בעלי JK אכן עושים את זה?.....

קונסטון
09-08-15, 13:29
בבקשה - פירוק חצי ג'יפ על מנת לקפל שימשה.
(https://www.youtube.com/watch?v=EzhDjt41GXI&hd=1)
אורך הסרטון קצת פחות מארבע דקות, אבל הבחור אומר בעצמו "pretty simple, רק 20 דקות עבודה", עם 3 כלים שונים, כולל ביטים טורקס, פירוק חלקי פח, פירוק קורות עליונות של הכלוב, חלקי ריפוד שמתנפנפים, פירוק והרכבת עשרות ברגים (ב-30 ברגים הפסקתי לספור).... ואחר כך לך תרכיב. כמה כאב ראש.

כמה בעלי JK אכן עושים את זה?.....

עוד נקודת זכות ל TJ (בנוסף למראה-עניין של טעם)

amit.terko
18-09-15, 23:54
שלום!
אני עולה חדשה. לפני שהלכתי ל Jeep TJ. גם כאן, אני רוצה לקנות Jeep TJ. אבל אני לא רואה את זה על 101654yad2. כפי שהוא נקרא בארץ?
בתמונה: המכונית שלי ברוסיה.

-->