PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית שילדה לבאגי st3 - עזרה

Yarin1220
06-04-15, 12:56
שלום , אני חדש כאן באתר
כבר זמן מה שאני מתעניין בבניית באגי . יש לי את הידע הבסיסי ואבא שלי מבין הכל בריתוך וקצת במכניקה .
אני כבר חודשיים מסתקל בפורומים כאלה ואחרים , מסתקל על בנייה של באגים אחרים שאנשים בנו וכבר מבין איך הכל עובד.

ברצוני לקנות את התוכניות של הבאגי הזאת: http://badlandbuggy.com/product/st3-two-seater-buggy/
ולשים עליה מנוע של רכב קטן .

יש לי מספר שאלות :
1. לשלדה - איזה חומר מומלץ שיהיו הצינורות ?
2. איזה עובי ?
3. אם למישהו יש את התוכניות אני אשמח אם אוכל לקנות אותם ממנו

אשמח אם מי שכבר בנה את הבאגי הזו ובאגי בנייה אישית בכללי יעזור לי בפרוייקט הזה.

תודה רבה מראש , ירין

Yarin1220
08-04-15, 15:40
מישהו ??

lizard
08-04-15, 19:52
מעבר לזה שחיפוש בפורום יתן לך את כל התשובות כי כול יומיים מגיע מישהו ששואל את אותן שאלות, הכול תלוי בכמה כסף את רו ה להשקיע. תבוא עם תקציב ויוכלו לעזור לך.

Yarin1220
08-04-15, 21:00
כתבתי בתחילת ההודעה שאני כבר חודשיים מסתקל בפורומים שכאלה ונשארו לי רק השאלות שכתבתי - זאת אומרת שאת התשובות לא מצאתי.
דבר נוסף השאלות האלה לא קשורות לתקציב - הראתי את הסוג באגי הרצוי , רק צריך לדעת איזה חומר הצינורות של שילדה ומה העובי .

lizard
08-04-15, 22:06
בטח שקשור לתקציב, כי אתה יכול לבנות שלדה ב1000 שח וב10000 שח, מה אתה מעדיף? לכל דבר יש את היתרונות והחסרונות שלו.
אני הייתי בונה אותה מסקדיואל 40. אינץ' ורבע לבסיס ולקשת המרכזית. את כל מה שקשור לכלוב התהפכות שנותר הייתי בונה מסקדיאל 40 אינץ'. את השאר בהתאם לתפקיד החלק הייתי בונה מסקדיאל 40 או מברזל שחור פשוט.

Yarin1220
09-04-15, 08:25
אוקי סבבה , סליחה , פשוט ההגיון שלי אמר ששילדה זה פשוט דבר שלא יכול להשתנות , אבל ישנם גם מתכות אחרות

אתה יודע אם רתכת רגילה יכולה לרתך סקדיאל ?
תודה וסליחה על ההודעה הקודמת

נ.ב. התקציב הוא לא משהו חד משמעי ( זה מן פרוייקט שאני לא יהיה משועבד אליו אלא רק בשעות הפנאי ) - אבל בשלדה אני מעדיף שתעלה כמה שפחות (כמובן שתיהיה חזקה ובטיחותית ++ )

lizard
09-04-15, 09:26
כן רתכת רגילה יכולה לרתך סקדיואל 40. אחת הסיבות לשימוש בחומר הזה היא שהוא קל לריתוך. בכל מקרה זה כבר פחות בעיה. המלצה שלי, תשיג את כל החלקים(או את רובם) לפני שאתה מתחיל, ככה תדע איזה שינויים והתאמות לבצע.

Yarin1220
09-04-15, 09:39
החלקים של השלדה או של הבאגי עצמו ?
וזה תוכנית שאני קונה ככה שלא יהיו שינויים לא ?

arnonshoshani
09-04-15, 09:55
ירין שלום

בניית שילדה של באגי היא דבר לא מאד פשוט ויש צורך בידע מעבר לריתוך (את הידע הזה אתה קונה).
בתוכניות השילדה של הבאגי (ST3) יש את המידות המומלצות על ידי המתכנן.
בהכירי את החברה הזו הם עושים עבודה טובה בבחירת החומרים והם לא הולכים על חומרים אקזוטיים.
צינור סקדיול 40 (שזה כינוי טכני למשפחת צינורות) הוא צינור זול ודי חזק. הוא עדיף בהרבה על צנרת ברזל רגילה בגלל צורת הייצור שלו.
זהו צינור משוך (ללא תפר).
ברגע שתרצה לבנות את הבאגי הזו תאלץ לבקש מהחברה שמוכרת לך את התוכניות גם את קיבצי הייצור של מפעל הלייזר (אחרת סתם יעלה יותר יקר שמישהוא יבצע את זה פה). אבל כפי שראיתי אתה גם מעוניין לשים על הבאגי מנוע של רכב. זאת באגי שבשביל לשים מנוע כזה צריך לעבור שינויים גדולים במערכת המתלה האחורית, היא מותאמת למנוע של אופנוע.
אפשרי אבל צריך לדעת מה עושים.

במידה ותצטרך עזרה בגישה למפעלי לייזר או ספקי צנרת או לשינוי שילדה אל תהסס לשאול.

ארנון

Yarin1220
09-04-15, 11:09
בנוגע למנוע של רכב - אני יקנה אותו מפירוקיה והקטע במנוע של הרכב הוא שפשוט צריך לשים אותו על השלדה ולא צריך לשנות את המערכת גז ובקרסים , ההנעה ועוד

arnonshoshani
09-04-15, 11:21
כן אבל אתה לא תוכל להשתמש בתכנון המקורי מהקשת האחורית ואחורה

lizard
09-04-15, 15:08
מה זאת אומרת פשוט לשים אותו על השלדה? יש לך בכלל מושג איך זה עובד ובנוי?

Yarin1220
09-04-15, 15:16
אני יודע שלא פשוט שמים אותו על שילדה אלא מחברים אותו בברגים וריתוכים אבל התכוונתי שלא צריך ״לשחק״ איתו ולסדר את המערכת ברקסים וגז .

lizard
09-04-15, 16:15
טוב בסדר, אני פורש מהדיון כל עוד נשארה לי שערה וחצי על הראש.
אבל רק מלת סיום אחת, לא. הברקס והגז זו הבעיה האחרונה שלך במקרה של שימוש במנוע רכב. יש לך לפחות מאה בעיות אחרות לפני. לדוגמא: מערכת קירור, מערכת העברת הכוח לגלגלים, גלגלים. מתלה אחורי, מערכת דלק ועוד. אז זה לא בלתי אפשרי אבל נראה לי לפי השאלות שלך שאולי זה כרגע קצת גדול עליך. עדיף לך לבנות את הבאגי בתצורה המקורית שלה שזה באגי המבוססת על מנוע של אופנוע ואני אפילו אחמיר ואומר, תשתמש במנוע קטנוע עם גיר ווריאטור. יקל לך את החיים.
בהצלחה

Yarin1220
09-04-15, 17:14
את כל המערכות האלה יש בפירוקיית רכב

Yarin1220
09-04-15, 17:39
את כל המערכות האלה יש בפירוקיית רכב

eilonoz
09-06-15, 01:33
אני בונה באגי כזאת. אתה מוזמן להתקשר 0547918784
1- החומרים לשלדה הם פרופילם סטנדרטיים שאין בעיה להשיג בארץ והם לא מהווים הוצאה משמעותית לעומת שאר ההוצאות.
2- יש לי את התכניות ואין לי בעיה לשלוח לך

לילה טוב

MaorMasas
22-06-15, 20:36
אני בונה באגי כזאת. אתה מוזמן להתקשר 0547918784
1- החומרים לשלדה הם פרופילם סטנדרטיים שאין בעיה להשיג בארץ והם לא מהווים הוצאה משמעותית לעומת שאר ההוצאות.
2- יש לי את התכניות ואין לי בעיה לשלוח לך

לילה טוב
אפשר לשאול למה בחרתם ST3 על פני ST4 ?
אשמח אם תשלח לי את התוכניות לעיין בהם .

Miller dx
09-10-15, 00:11
יש לי שלדה מוכנה אם אתה רוצה לקנות st3

-->