PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוזוקי גימיני מתחמם בשטח

Eran74
08-04-15, 09:52
שלום לכולם
אתמול היינו בשטח ברמת הגולן. בקטעים הקשים של עליות רציניות הג'יפ התחמם. לאחר שעברנו למקטעים קלים יותר ובטח שבכביש הכל נרגע והג'יפ חזר לתפקוד מלא. רציתי לדעת אם יש כאן חבר'ה נוספים שנתקלו בתופעה הזאת בשטח? מה עשיתם ומה אתם מציעים?
תודה

raanan
08-04-15, 10:38
כדאי שתציין פרטים חשובים כגון ,
גיר אוטומט או רגיל ?
שנה ומצב תחזוקתי ?
בעליות הקשות היית ב LOW או ב HIGH ?
התחמם , להיכן הגיע המחוג בסקאלה ?

רענן

orend
08-04-15, 10:38
איזה שנה הרכב? אוטומט\ידני? היית משולב ב LOW? אם אוטומט מתחת ל2005 - מותקן קןלר גיר? - תן קצת פרטים - השאלה כללית מידי

Eran74
08-04-15, 12:08
הרכב אוטומטי. שנת 2010. עבר טיפול לפני שבוע. הוחלפו שמנים, פילטרים ופלגים. וכמובן מים. בעליות הקשות הייתי בD משולב 4*4. כשהמנוע התחמם הגיע עד הסקאלה האדומה ואז מיד עצרתי והסקאלה ירדה מיד. לאחר שעברנו לכביש רגיל של עליות וירידות של הצפון, במשך 3 שעות האוטו לא התחמם ותפקד רגיל.

MOSHIKO.L
08-04-15, 12:10
תבדוק שהרדיאטור נקי מבחוץ. אחרי החורף יש מצב להרבה בוץ במעברים של האוויר

Eran74
08-04-15, 12:17
תודה על התגובות. הג'יפ נשטף יום קודם מבוץ. עבר רחיצה בקיטור

asafk
08-04-15, 12:31
חשוב מאוד, למרות שיש ממסרת אוטומטית וממיר מומנט שעושה את העבודה, לשלב תמיד LOW כאשר מאמצים את הרכב או כשנוסעים לאט בשטח.
אם נשארים ב HI ונותנים לממיר מומנט לעבוד במקום לשלב, הוא אכן עובד, אבל מחמם תוך כדי את השמן, וכשהמצננים צמודים אחד לשני, שמן גיר חם מחמם גם את המנוע.

אסף.

איל מ
08-04-15, 13:08
+1 לנסיעה בlow. אם נוסעים נכון אין סיבה שיתחמם גם אם אין קולר גיר, ובטח לא בדגמים המאוחרים.
דבר נוסף,
לא עושים שטיפה בקיטור. בטח שלא בלחץ גבוה ובמיוחד לא על הרדיאטור.
תבדוק שלחץ המים לא עיקם את הפחיות של הרדיאטור (ובעצם כמו "סתם" את מעברי האוויר).
כמו למשל בתמונה הזאת:
http://forums.mazdaworld.org/attachments/b-series-truck/3665d1395456019-replacing-damaged-radiator-b2500-98mzd-b25_oldrad.jpg

(יש כאן גם נזק כתוצאה מפגיעה פיזית, אבל עבודה עם גרניק בלחץ ומקרוב יכולה לגרום לעיקומים דומים של הפחיות).

zerez
08-04-15, 13:20
תא המנוע של הג'ימני הוא קטן ואטום ובנסיעה איטית החום נשאר כלוא בתא המנוע,
אני פתחתי מכסה מנוע כשנסעתי בשטח ביום חם, זה שיפר את המצב.

idor
08-04-15, 14:19
אני מציע שתעשה חיפוש.

צמד המילים ג׳ימני ו מתחמם לא ממש נדיר בפורום הזה
אני אחסןך לך קצת מאמץ. יש עוד צמד מילים שכדאי לך להכיר: קולר גיר

ממליץ לך לטפל בזה ומהר

zerez
08-04-15, 14:27
קולר גיר זה נחמד אבל במודלים החדשים אין בעיית התחממות ואף אחד לא מסוגל להראות אם הוא יותר עוזר ממזיק או יותר מזיק מעוזר.
אני מכיר לא מעט, ועד לא מזמן גם אני הייתי בינהם, שנסעו ונוסעים בלי קולר גיר והאוטו לא מתחמם,
אם הוא הגיע לאדום אז או שיש באוטו בעיה או שהוא עשה משהו לא נכון, קולר גיר יסתיר את את זה עד לפעם הבאה שזה יקרה.

אני לא נגד קולר גיר אבל לפני שמרכיבים קולר גיר (כמו כל שיפור אחר) צריך לוודא שהכל תקין ושלא מסתתרת בעיה.

or_t
08-04-15, 18:07
מפתיע אותי שזה עוד לא נאמר כאן: תבדוק את הפאן קלאצ'. אצלי היתה בדיוק את אותה הבעיה וכבר התחלתי לחשוב בכיוון של קולר גיר עד שמכונאי שם לב שאמנם הפאן מסתובב אבל לא מהר מספיק. הוחלף פאן קלאץ וזה פתר את הבעיה.

שגיא S
08-04-15, 19:32
לכל מי שחושב שהגירים האוטומטיים של הVVT חסינים מבעיות - לצערי הרב אתם טועים.
אמנם הגיר פחות רגיש, אבל גם לא מעט גירים אוטומטיים כאלו כבר נהרסו והתחממו, עד עכשיו הם נחשבו אמינים יותר בעיקר בגלל שהיו חדשים יותר.
ברור שיותר גירים יהרסו ברכבים שנת 99-2004 מאשר ברכבים 2006-2010.

עוד מעט הרכבים 2006 יהיו בני עשר שנים וגם להם יילך הגיר במוקדם או במאוחר. אז מי שחושב שרכב VVT אוטומטי לא מתחנם - חבל סתם ליצור אשליה.
אפשר לדחות את הקץ בעזרת טיפול מונע של קולר גיר, ועוד דברים שרענן ציין בכתבה שלו על הנושא.

idor
08-04-15, 20:28
ברור שקולר גיר לא בא במקום איתור התקלה. אבל לדעתי ג'ימני אוטומט בלי קולר גיר זה מתכון לצרות ולא משנה אם מודל חדש או ישן. כמו ששגיא אמר אתה פשוט לא יודע מספיק על הדגמים החדשים יותר.

zerez
08-04-15, 21:00
סתם שאלה. בתצורה המקורית שעון החום נותן אינדיקציה על טמפרטורת המנוע והגיר,
איזה אינדיקציה יש לטמפרטורת שמן הגיר כשמרכיבים קולר גיר?

איל מ
08-04-15, 21:21
לכל מי שחושב שהגירים האוטומטיים של הVVT חסינים מבעיות - לצערי הרב אתם טועים.
אמנם הגיר פחות רגיש, אבל גם לא מעט גירים אוטומטיים כאלו כבר נהרסו והתחממו, עד עכשיו הם נחשבו אמינים יותר בעיקר בגלל שהיו חדשים יותר.
ברור שיותר גירים יהרסו ברכבים שנת 99-2004 מאשר ברכבים 2006-2010.

עוד מעט הרכבים 2006 יהיו בני עשר שנים וגם להם יילך הגיר במוקדם או במאוחר. אז מי שחושב שרכב VVT אוטומטי לא מתחנם - חבל סתם ליצור אשליה.
אפשר לדחות את הקץ בעזרת טיפול מונע של קולר גיר, ועוד דברים שרענן ציין בכתבה שלו על הנושא.

ואני עדיין סבור שהגורם להתחממויות הוא חוסר נסיון (aka נסיעה בhigh) ושאין סיבה להוסיף קולר ברכב סטנדרטי שלא מיועד לעבירויות.
אז תשאל למה יותר מברכבים אחרים?
והתשובה שלי תהיה שבהרבה מקרים ג'ימני הוא כרטיס כניסה לנהגים צעירים שבאמת עושים שטח יותר מרכבים אחרים (ויקרים) אותם קונים כשיש יותר כסף (ונסיון).

idor
08-04-15, 21:45
ואני עדיין סבור שהגורם להתחממויות הוא חוסר נסיון (aka נסיעה בhigh) ושאין סיבה להוסיף קולר ברכב סטנדרטי שלא מיועד לעבירויות.
אז תשאל למה יותר מברכבים אחרים?
והתשובה שלי תהיה שבהרבה מקרים ג'ימני הוא כרטיס כניסה לנהגים צעירים שבאמת עושים שטח יותר מרכבים אחרים (ויקרים) אותם קונים כשיש יותר כסף (ונסיון).
בסדר אז תמשיך ליסוע בלי קולר גיר, בהצלחה ואל תתלונן בעתיד.

אני רק שאלה, לשיטתך הג'ימני סובל מנהגים צעירים ? אז האם גם הויטרה סבלה בזמנה מנהגים צעירים ? האם גם שם הלכו גירים אוטומטיים בכמות בלתי נסבלת ?

idor
08-04-15, 21:48
סתם שאלה. בתצורה המקורית שעון החום נותן אינדיקציה על טמפרטורת המנוע והגיר,
איזה אינדיקציה יש לטמפרטורת שמן הגיר כשמרכיבים קולר גיר?
-איזה אינדיקציה יש לך על חום גיר כיום ?

asafk
08-04-15, 21:50
בואו קודם נשמע מפותח השרשור, אם הוא באמת נסע ב HIGH..

אסף.

raanan
09-04-15, 06:54
בואו קודם נשמע מפותח השרשור, אם הוא באמת נסע ב HIGH..

אסף.
1+
עוד לא ענה, היכן היה המחוג במחוון בשיא ההתחממות ?
יש כאלו שרואים את המחוג מעט מעל החצי נכנסים לפאניקה וטוענים להתחממות ....

רענן

Eran74
09-04-15, 07:51
תודה לכולם. הרדיאטור עבר שטיפה מקצועית חיצונית והצלעות תקינות ולא התעקמו. הוא נקי מבוץ. אתמול היה יום שרבי שבו נסעתי בd בפקקים. האוטו לא התחמם אבל המזגן לא היה במיטבו. בהמשך היום לאחר שהשרב התמתן המזגן חזר לעבוד יפה. אשמח לדעת אם יש קשר להתחממות בשטח. האם זו תקלה או מצב מוכר ונורמלי כביכול?

asafk
09-04-15, 10:34
ביום של 30 מעלות בצל, כשאתה נוסע בפקק ובשמש, אף מזגן באף מכונית לא במיטבו.
זה פוסט-טראומה. ״צל הרים כהרים״.

עדיין נותרו השאלות מההתחלה. Hi או lo ?
לכמה הגיע המחוג?

אסף.

raanan
09-04-15, 11:19
ביום של 30 מעלות בצל, כשאתה נוסע בפקק ובשמש, אף מזגן באף מכונית לא במיטבו.
זה פוסט-טראומה. ״צל הרים כהרים״.

עדיין נותרו השאלות מההתחלה. Hi או lo ?
לכמה הגיע המחוג?

אסף.
זה עידן הפייסבוק , מפריחים יונה וממשיכים הלאה ....

רענן

Eran74
10-04-15, 07:09
D משולב 4*4

עד לאדום

asafk
10-04-15, 20:49
אוקיי. אז לא היית בהילוך נמוך בזחילה בשטח, כאשר ממיר המומנט מתפקד כמכשיר לחימום שמן.
זה הלקח שאתה יכול לקחת איתך מהמקרה הזה, לא להתבייש לשלב 4low כשאתה נוסע לאט בשטח.
מציע לך בכל מקרה להחליף שמן בממסרת כי הוא התחמם, ואני מקווה יחד איתך שאין נזק כתוצאה מההתחממות הזו.

אסף.

zloof
11-04-15, 20:15
אם הוא היה במקום בה
D משולב 4*4 אלה בה
L משולב 4*4
זה עדין היה קורה ?

asafk
11-04-15, 20:42
כן.
כי הילוך ראשון גבוה עדיין יותר גבוה מהילוך ראשון - שני נמוך.

אסף.

jimny1.3
15-04-15, 14:55
משום מה, לא ירדתי לסוף דעתכם לגביי הנסיעה בשטח בשילוש 4*4 על high.
שלי ידנית לצורך העניין.
כשאני נוסע לאט אפילו אם זה שטח קל, אני מוכרח לשלב ל low?
כי לא ראיתי שום הסבר לגביי זה בשום מקום.
במידה ואני נוסע 40-60 קמ"ש. להעלות ל low?
מה המשחק פה בעצם?

zerez
15-04-15, 15:15
העניין הוא לא לאמץ את המנוע.
אם אתה בעליה חזקה ודרדרתית או בזחילת סלעים אז רצוי לשלב ל low.

אם אתה נוסע על שביל בלבד לא נמוך והמנוע לא מתאמץ אז אין צורך לשלב ל low

Tomeryefet88
15-04-15, 20:13
קודם כל לגיר הידני יש הרבה פחות צרות מבחינת התחממות הגיר
בכל נסיעה בשטח טכני איטי (1-15 קמש) כדאי לשים low. בתכלס לזה הוא נועד.
ברכב ידני בדרך כלל אתה מרגיש שהילוך ראשון לא מספיק איטי או מדוייק וכמובן שיותר מדי משחקים עם הקלאצ׳ יכולים לגרום לו להתחמם ולהישרף.
ברכב אוטומט פחות מרגישים שהגיר ״תופס חצי קלאצ׳״ (שהממיר מומנט עובד). אז לפעמים חושבים שלא צריך.
מציע לכולם בסלעים, ואפילו בכל עלייה איטית וזחילה לשים low. ככה גם הפאן קלאצ׳ מסתובב מהר יותר ומקרר את המנוע.

-->