PDA

צפייה בגרסה מלאה : כשהכלה תגיע.. (סמו או סיקס)

amit6009
12-04-15, 20:56
אהלן,
אז בשעה טובה מכרתי את הג׳ימני - מוגבה נעול צמיגים ויחסים ששירת אותי יפה ובחיים לא נתקע וגם כרכב יומיומי לא אכזב אף פעם
אבל.. הלב (או יותר נכון השריטה) אומר מה שהוא אומר- רכב ספרטני שמטפלים בו בחצר מתחת לבית, בלי גג.. ודלתות.. ושמשה..
נתחיל בקצת רקע- את הג׳ימני קניתי בשנתי האחרונה בתיכון, לאחר שמכרתי את הגאלופר שלא עשה כלום חוץ מלהישבר, גם כאשר נסע אך ורק בכביש..
הג׳ימני סיפק אותי יפה כמו שכבר הזכרתי בעשרות טיולים, קלים וקשים, קצרים וארוכים. ואז התגייסתי, קורס תובעני בחיל האוויר שבמהלכו חזרתי פעם בחודש הביתה (28 ימים) לקצת יותר מ24 שעות.. כלומר שבת בערב חוזרים לבסיס. בזמן הזה לא הספקתי לעשות הרבה חוץ מלהסתכל על תמונות של סיקסים וסמוראים ולהזיל ריר.. (אם להיות כנה- בעיקר על הסיקסים)
כאשר נפלתי מהקורס, נכנסתי לתפקיד פחות יוקרתי מצד אחד, אבל מאפשר לי זמן התעסקות וטיולים מכובד מצד שני.. וכאן ישר זיהיתי את ההזדמנות להיכנס להרפתקאה ולפן השני בתחביב- העבודה העצמית והפרוייקטים, לא רק הטיולים! ואחרי שביליתי חודשים בקריאת מאמרים טכניים, ועזרתי לשכנים מאחורי הבית בשיפוץ הסיקס, וכל תיקון בג׳ימני להישאר עם המכונאי ולעזור לו בשביל ללמוד, החלטתי שזאת באמת החלטה נכונה שאמנם באה מהלב ולא מהשכל, אבל אם לא עכשיו אז מתי? כי כשיהיו לי עבודה, או ילדים, ולא יהיה רכב אחר בבית להסתמך עליו- אז לחיות עם רכב ספרטני שיכול גם לא להתניע בבוקר באמת יהיה בעיה, ואם יש גיל לנסוע ברכב לא הגיוני הרי שזה הגיל הזה, שהאדם היחיד שיכול לסבול מההחלטה שלי זאת רק החברה, ורבים מהפורום יכולים להעיד שהיא יותר בעניין ממני, ויודעת בדיוק איזה שיפורים וחיזוקים היא הולכת להתקין על הסיקס/סמו שלה.. אהמ שלי...
ועכשיו תכל׳ס!
תקציב (כולל ישור קו ושיפורים להגיע לעבירות מספקת):
איפשהו בין 35 ל 40 אש״ח
מטרות:
לא אשקר, זהו כן יהיה רכב יומיומי, אבל אנחנו לא מפונקים פה.. שלא יהיה נוח, שלא יהיה מזגן, שלא יהיה גג, העיקר שיהיה...:p
לא יסע המון, וכשיסע, יסיע אדם אחד מלבד הנהג (לרוב), מקום לא נכנס בשיקול למרות שהוא באמת יתרון גדול..
טיולים- כפי שזה נשמע, מטרת הרכב היא לטייל, לא להשתגע על סלעים. ברור שאשתאול, מעבר הנקיק, ורדית, ואפילו הנסתר- אני כן מתכוון לעשות, אבל לא מעבר. ואם גם זה בעיה אז נוותר- העיקר לטייל:cool:
הלב ישר אמר סיקס, הרי זה מה שרציתי עוד לפני הג׳ימני! שקניתי כי זה מה שהשכל קבע.
ובכל זאת, אם נשים את הדברים על השולחן, זה יראה בערך ככה:
סיקס:
- פתוח וספרטני
- קל לתחזוקה עצמית
- עביר מעל ומעבר לשימושים שלי
- יפה יותר מסמוראי (אל תיעלבו, זה לא אישי):rolleyes:
- אוהב ללגום מהנוזל הירקרק..

סמו:
- פתוח וספרטני
- קל לתחזוקה עצמית (אם כי מתקלקל קצת פחות מסיקס..)
- עביר פחות מהג׳ימני שהיה, ואם מדברים על קצר אז במדרגות גבוהות זה פשוט מפחיד..:eek:
- חסכוני בדלק
- בדרך כלל זול יותר מסיקס

יש את האפשרות של סמו ארוך- אבל זה בדר״כ מוביל לפרוייקט יקר ורציני יותר..

אז למה פתחתי את השרשור הזה? הרי אתם לא יכולים להחליט בשבילי.. אבל אתם יכולים להוסיף לי עוד פיסות מידע, סיפורים אישיים מטיולים ומיומיום, חוויות ואפילו תמונות. כל דבר שיכול להטות את כף המאזניים לצד זה או אחר.

נ.ב אם כבר כותבים, זאת הזדמנות להודות להמון אנשים מהפורום שיום יום, שעה שעה סובלים ושומעים את אותם ההתלבטויות, הטיעונים, החששות וכל שאר החפירות שלי, תדעו רק שגם כשהכלה תגיע, זה לא יפסק:)

amit6009
13-04-15, 09:59
שרשור רפאים? חשבתי שיהיה תוסס פה..

ג׳יפ קטן עם נשמה גדולה [emoji56]

bobsfog
13-04-15, 10:08
שלום
בעברי שני סמוראים (ארוך וקצר), משניהם נהנתי מאוד וטיילתי הרבה איתם.
כיום אני בעלים של סיקס. כרכב שני.

בשטח - אין על הסיקס, זאת הנאה מכל רגע.
בסיקס יש מקום, גם לאנשים וגם לציוד, חלקים קצת יותר זולים.
אני לא בטוח שסיקס זה כלי טוב כרכב יומ יומי - למרות שבשנתיים האחרונות הפריווט (2012) עשה שתי פשלות ולא הניע בבוקר והסיקס הניע כמו תמיד.

סמוראי - אם כבר אז ארוך.
אני לא בטוח כמה סמוראי זקן מתקלקל פחות מסיקס זקן.
אני גם לא בטוח כמה סמוראי יהיה יותר זול לקנייה מסיקס, אולי באלפים בודדים.
התמורה שתקבל בשטח בסיקס היא יותר גבוה לדעתי.
בכביש, כל רכב פתוח הוא לא תענוג.

אדר

amit6009
13-04-15, 10:42
תודה! ובהתנהלות יומיומית יש הבדל מהותי בין סמוראי לסיקס? חוץ מדלק כמובן...

bobsfog
13-04-15, 10:48
לא התנסיתי בהתנהלות יומיומית עם הסיקס, אבל עד עכשיו הוא לא איכזב אותי
עם הסמוראי היה בסדר.
עם הסיקס אני צופה יותר בעיות חניה ויותר חשש לגניבה (על אף שלא גניב ממש).
שניהם פתוחים וזה הבעיה לדעתי בהתנהלות יומיומית.

בנושא הדלק, כמה ק"מ אתה עושה בשנה?

amit6009
13-04-15, 10:49
כרגע לא המון בכלל, ויש עוד רכבים להסתמך עליהם.. אבל אחרי צבא זה כנראה ישתנה עם עבודה/אוניברסיטה ויותר נסיעות

bobsfog
13-04-15, 10:56
שנתיים התניידתי עם סמוראי לעבודה, חוץ מהרבה השבתות עקב שבירות מהטיולים של הסופש היה בסדר.
ללימודים נסעתי שנה בסמוראי עד שהפסקתי לטייל ונטשתי את התחביב לכמעט שלוש שנים.

לי באופן אישי תמיד היה ברור שיבוא סיקס, ואפילו באיזהשהו שלב חיברתי בעזרת אזיקונים לכמה שעות חזית סיקס על הסמוראי (:

לדעתי הסיקס לא מתאים לנסיעות יומיומיות לעבודה וללימודים וגם להספיק לתקן ולטייל.
גם הסמוראי לא אידיאלי בכלל אבל יהיה יותר נוח להתניידות עירונית (במיוחד עם תוסיף הגה כח)

amit6009
13-04-15, 10:59
יש תמונות?[emoji4]

bobsfog
13-04-15, 11:21
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/24094-סמוראי-ג-ק-הסמוראי-של-הספוג

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/33605-ג-אמל-(סמוראי-ארוך)

9753997540

omri_t
13-04-15, 21:01
אם אתה משווה בין סמוראי פתוח לסיקס פתוח לטעמי אין הרבה מה להתלבט- סיקס!

ראשית סיקס אספנות נהנה מביטוח וטסט זול יותר.
חלקים, חלפים, שיפורים יש המון בארץ וכמובן בחול.
ידע ומידע אין סופי בהשוואה לסמוראי וזה חשוב.
וקהילה תומכת גם יש. אנשים שדוחפים ידיים מתחת למכסה ומוכנים לעזור.

בשטח יש יתרון לסיקס. למרות שסמוראי ממש לא פראייר.

ולגבי צריכת דלק- למרות דהמנוע גדול בערך פי 4 הוא לא צורך פי 4 זה משהו שלא חושבים עליו כל הזמן.

ובנוסף- בעתיד...
אם תהנה מזה תשקיע המון זמן וכסף ברכב הזה
ואז תתחתן תתבגר אולי ילדים.
סמוראי מכיל 2 אנשים כמעט בלי ציוד.
סיקס כבר יכול לשרת משפחה וכמובן טיולים ארוכים עם ציוד רב.

זו דעתי.
ואם היה לי הנסיון שיש לי היום- לא הייתי מתחיל עם סמוראי.

amit6009
13-04-15, 21:07
אתה כמובן צודק אבל יש עוד שיקול! כחייל שמבלה את עיקר זמנו על הכביש בעיר ובחניות, וכסטודנט בעתיד, יש הבדל ענק בין סמו לסיקס ארוך/קצר..

ronbs
14-04-15, 08:36
האמת לא הבנתי למה מכרתה את הגימיני
אני חדש בעולם הסיקסים אבל בעולם השטח כ 15 שנה,
כיום יש לי סיקס אספנות משמש רק לטיולים, ההוצאות גדולות חד משמעי לא רכב ליום יום
גימיני 2008 משמש את אישתי כרכב שני במשפחה ואותי מדי פעם לירידה לדייג
אתה רוצה סיקס תדאג לעוד רכב לשימוש יומי בחניה

amit6009
14-04-15, 08:38
״ההוצאות גדולות חד משמעי לא רכב ליום יום״ אפשר הסבר?
על מה אתה מוציא המון כסף? חוץ מדלק כמובן
למה לא רכב ליומיום? כי חם בקיץ וקר בחורף זה לא תשובה[emoji4]

ronbs
14-04-15, 09:00
דלק היום זה הוצאה ענקית
תיקונים וחלקים, אל תשכך רכבים בני 30 שנה התקלות לא נגמרות במיוחד אם אתה משתמש יום יום
לפעמים צריך לחכות לחלקים חודשיים לחלקים שהוזמנו מחו"ל
לא תמיד יש חלקים במלאי, כך בחשבון השבתה של הרכב לפעמים לזמן ארוך בגלל תקלות
איכות נסיעה כמו בטרקטור, במזג האוויר בישראל מזגן זה לא פינוק
בקיצור אתה לא יכול לסמוך על הרכב ברמה יומית

amit6009
14-04-15, 09:05
לגבי דלק- אני לא נוסע הרבה ובמקביל בודק אפשרות למערכת גז

לגבי חלקים- אמריקאי, יש אין סוף במלאי ואם קרה מקרה שצריך לחכות לחלק מחו״ל, נחכה

לגבי ג׳יפ בן 30 שנה שנשבר.. אין שום סיבה שישבור בכביש, וטיולים אין כל יום.. אם תוכל להרחיב על התקלות שקורות ביומיום שאתה מדבר עליהן, אני ישמח

ronbs
14-04-15, 09:06
רוב בעלי הגיפים שאני מכיר, סיקסים או סופות לא נוסעים בהם ביום יום
אתה רוצה גיפ ליום יום תכין כ 70K יש כאלו גיפים יש לי טלפון של אחד כזה מודל 89 רכב ששופץ מהיסוד נעילות, כננת מזגן ברזנט כל הגיפ חדש

amit6009
14-04-15, 09:08
אתה זורק עובדות/דעות אבל לא מסביר את עצמך.. איזה תקלות קורות? למה הכוונה רכב שמוכן ליומיום במה הוא שונה? מה צריך לשנות על מנת שיהיה מוכן ליומיום?
ושוב- דלק, מזגן, חימום לא משחקים פה תפקיד

ronbs
14-04-15, 09:17
אני מבין שההחלטה כבר נפלה
שיהיה לך בהצלחה
אם אתה צריך עזרה, ראיתי כבר הרבה גיפים שמוצעים למכירה
תרגיש חופשי להתקשר
הכי חשוב אל תתלהב ותמהר, צריך הרבה סבלנות למצוא משהו סביר

amit6009
14-04-15, 09:18
תודה רבה!

bobsfog
14-04-15, 09:35
לגבי חלקים- אמריקאי, יש אין סוף במלאי ואם קרה מקרה שצריך לחכות לחלק מחו״ל, נחכה

לגבי ג׳יפ בן 30 שנה שנשבר.. אין שום סיבה שישבור בכביש, וטיולים אין כל יום.. אם תוכל להרחיב על התקלות שקורות ביומיום שאתה מדבר עליהן, אני ישמח

גם חלקים לא תמיד מוצאים ולא תמיד מה שתזמין יהיה החלק המתאים עקב שינויים שעשו אנשים במשך שנים , אתה יכול למצוא את עצמך כל היום עושה נסיעות לינוביץ ולכל מיני חברה שונים.

למרות שמדובר ברכבי שטח, גם רכב שטח שני עושה יותר מ 50% המנסיעה על הכביש.
רוב התקלות שאני חוויתי בסיקס הם ברזלים שנשברים (שש, תושבות לבולם). אבל לא חסר בעיות אפשריות החל מחשמל ועד למערכת דלק.

אם אתה מתכוון לטפל לבד וגם לעבוד וללמוד יהיה לך קשה למצוא זמן, תחשוב על שיפוץ סרן או כל מכלול גדול אחר. זה השבתה למספר ימים אם יש לך זמן וידע ויותר אם לא.

במה שכתבתי אני מתייחס לשני הרכבים.
רכב בן 30 נשבר, גם בכביש וגם בשטח

amit6009
14-04-15, 09:43
זמן לתקן יש, ואם לא אז נמצא..
ברזלים עייפים עלולים להישבר, זה ידוע
יש עוד מכונית במשפחה שאפשר להסתמך עליה גם ביומיום אם צריך
לגבי הברזלים.. מחזקים לפני שזה קורה, הופכים את הג׳יפ לאמין יותר ועמיד יותר

bobsfog
14-04-15, 09:49
OK
נראה לי שאתה תצטרך לשנות את החתימה בקרוב ;)

אדר

OFF-RoaD
14-04-15, 09:59
נראה שעוד לפני השרשור הזה החלטת מה אתה רוצה, ובאת לפה בשביל חיזוקים.
שיהיה בהצלחה במציאת הכלה, והרבה שעות הנאה איתה.

רק דבר אחד, אם יורשה לקלקל את החגיגה. כל האמירות על "צריכת דלק לא משנה", "מזגן וחימום הם מותרות", "לא נורא אם לא יניע בבוקר"... הכל תירוצים שאמורים לשכנע אותך שסיקס מתאים לך. כולם גם נכונים, בסטטוס הנוכחי שלך, אבל קח בחשבון שכסטודנט, עוד שנה שתיים שלוש, סדרי העדיפויות שלך ישתנו מהקצה אל הקצה. לא יודע מה תלך ללמוד, אבל פתאום "יש זמן לטפל" יעלם, כשרכב לא יניע בבוקר של מבחן תהיה בבלאגן, ואצלי לפחות, כל שקל נספר - ובמצב כזה מנוע 4 ליטר צמא הוא לא החבר האידיאלי.

דברים שרואים מכאן לא רואים משם, ואם אתה מתכנן להשקיע במשהו שיחזיק שנים, ולא רכב לפרק הזה בחייך, תחשוב על זה גם

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

amit6009
14-04-15, 10:06
לגבי החתימה- כנראה..[emoji4]
לגבי סטודנט- גם סמוראי ארוך זקן בדיוק כמו סיקס, ודורש תשומת לב ותחזוקה בדיוק כמו סיקס, ויכול לא להתניע בבוקר בדיוק כמו... הבנת
מעריך שתקופת מבחנים תהיה תקופה עם הרבה פחות טיולים- נלווה מכך גם הרבה פחות תחזוקה.
האוטו שלדעתי הכי מתאים לאורך החיים הנוכחי והעתידי הוא סמוראי קצר משנתון חדש יותר, אבל לעבור מג׳ימני לסמוראי קצר זה מטומטם, ואם כבר הולכים עם הלב- אז עד הסוף
נחזור לאופי הסטודנט- תחבורה ציבורית מדי פעם יכולה להוות פיתרון לדלק יקר ותחזוקה הדוקה
יש פתגם שאומר ״למי שיש את הלמה יוכל לשאת כמעט כל איך״ כלומר, אם אני יודע למה שווה לי להחזיק כלי רכב לא פרקטי בעליל וכמה מיוחד הוא, אני כבר ימצא את הדרך להחזיק בו גם בתקופות לא פשוטות..

six 4 life
14-04-15, 11:13
פרט שולי שהרבה אוהבים להשמיט הוא שסמוראי (ארוך או קצר) עם צמיגים קצת יותר גדולים מצמיגי אופניים (נניח235/31) אוכל דלק כמו סיקס/ סופה ובמקרים מסויימים גם יותר, אז כשמדברים על רכב "חסכוני לסטודנט/ חייל" אף אחד מהם לא מועמד מתאים, ועם צריכת דלק דומה אישית הייתי מעדיף לנסוע במשהו עם מנוע שבאמת מזיז את הרכב, ורצוי עם מספיק מקום שהנוסע לא יצטרך להזיז את רגל שמאל כל פעם שהנהג צריך להעביר הילוך.
בשטח אין השוואה בכלל.

OFF-RoaD
14-04-15, 11:36
זה לא שאני ממליץ לך על סמוראי במקום סיקס. אני ממליץ לך על רכב יותר מתורבת.
אני בניגוד אליך, חושב שהזמן שלך "לעשות מה בא לך" הוא לא עכשיו, כשכל שקל נספר ואין גיבויים בחיים, אלא עוד 10 שנים. כשיש רכב ליסינג ליד, והמשכורת נכנסת, וכו'. אבל זה כבר ויכוח אחר לגמרי.

amit6009
14-04-15, 12:25
זה לא ויכוח אחר לגמרי, זה דווקא מאוד רלוונטי. אבל יש את הנקודה הזאת.. נקודת האל חזור.
כשאתה חושב על רעיון מטורף, מתבשל איתו ולאט לאט מבין שזה מציאותי, זה בר ביצוע, והרעיון הזה מתורגם לרשימת הוצאות, לוחות יד שנייה, פורומים שונים בארץ ובחול ואתה כבר מבין שהחלום המטורף הזה עוד עלול להתגשם.
תמיד אפשר לעצור לרגע ולחשוב, לראות אם זה כדאי או משתלם.. אבל סיקס זה כמו תינוק- אין זמן טוב לקנות לך אחד כזה ומאזדה 2 או קיה פיקנטו תמיד תהיה משתלמת יותר
ללכת אחרי הלב זה כמעט תמיד פחות פרקטי וכלכלי, אבל זה מיוחד, ושונה

מוני אורבך
14-04-15, 13:21
ממרום גילי (45)
אין כמו הגיל הזה לקנות סיקס (רכב לא פרקטי בעליל)
כאשר תסתדר ויהיה לך עבודה מסודרת, תהיה לך גם אישה (ואולי התחלה של משפחה).
ואז המשאבים הכספיים לא יחולקו אך ורק לטובת תחבבים.
אז גם הגב יכאב יותר ועצם הפזם תכאב מאוד, ופשוט תרד מכל הנושא.
אפשר להחזיק סיקס כסטודנט עני, רבים וטובים עשו זאת.
דורש הקרבה וויתור על מגוון דברים.
אבל כאשר אתה סטודנט אתה יכול להרשות לעצמך להיות ממוקד מטרה.

נימי
14-04-15, 16:07
לפי דעתי הבעיה בסיקס כרכב יומי (פרט למחירי הדלק) זה שהוא לא נוח, אני מאוד אוהב אותו אבל הוא טרקטור קטן\ משאית קטנה,
תוסיף לזה גם חוסר מזגן ובקיץ הוא יהיה סיוט, אולי לטיול זה ניסבל אבל לך תגיע לפגישה, שיעור או כל דבר אחר שכולך מזיע ...

לגבי הגיל, בגיל מבוגר יותר יש יותר אמצעים ולפי דעתי יותר קל שקורות טעויות או לפחות יותר קל לשלם עליהן, אם זאת זה לא אומר שאסור להנות (ולעשות טעויות) בגיל צעיר, ואני ממש לא חושב שסיקס במצב טוב הוא טעות

חלפים מהנסיון שלי לא ממש חסר, לפחות לא חלפים קריטים, שאר הדברים אם אתה לא מוצא אפשר למצוא ב ebay

בטוח שזה לא צעד כלכלי נכון, את זה אתה יודע וכתבת את זה, אז אם אתה מודע לזה לך על זה בלב שלם

דרור ברלי
14-04-15, 16:56
זה לא כלכלי ולא הגיוני, בוודאי לא בשלב הזה של חייך.
ברור שתהינה בטירוף, אבל גם תיכנס לסחרור כלכלי שבשלב כזה או אחר יאלץ אותך להיפרד מהג'יפ דווקא כשתהיה קשור אליו ומאוהב בו.
וכל מה שאתה קורא לו "לא חשוב" ממרום גילך הצעיר - כמו צריכת דלק, נוחות, מזגן, חימום, אמינות - הם דווקא הפרמטרים הכי חשובים ברכב יומיומי.
אפילו התכלבות טוטאלית בדמות הסתמכות על תחבורה ציבורית רק על מנת לשכנע את עצמך שסיקס מתאים לך?.... נו שויין. אל תבנה על זה. הייתי שם, עשיתי את זה, זה אפשרי אבל קשה. קשה מאוד. זו טעות גדולה ידידי.

סיקס בן 30 הוא לא רכב יומיומי, נקודה. הוא רכב שטח טהור ותחביב נפלא, הוא מצוין כרכב שני או שלישי שיכול מדי פעם לתת פתרון תחבורתי למרחקים קצרים, אבל זה לא אוטו שנוסעים בו יומיום לעבודה, זה לא אוטו שסומכים עליו כשממהרים לפגישה חשובה.

אגב, חלק שכתבתי מתייחס גם לסופה. אני השתמשתי בסופה כרכב יומיומי במשך שנים. כ-15K ק"מ בשנה. לא היתה שום בעיית אמינות, סופה סגורה עם חימום טוב ומזגן ומושבים טובים וקפיצים טובים והיא היתה גם נוחה (יחסית) ותמיד הגעתי בזמן לאן שצריך. ועדיין צריכת הדלק היתה בעיה גדולה.

סמוראי לא שונה בהרבה מסיקס במהותו, אבל צריכת הדלק הנמוכה יותר משנה הרבה דברים. ואני לא עושה חשבונות של היחס בין צריכת הדלק מול נפחי המנועים והספקם אלא מסתכל על השורה התחתונה: 4-6 ק"מ לליטר בסיקס, 8-10 ק"מ לליטר בסמוראי סטנדרטי. זה הכל. זה משנה את התמונה. באותו תקציב תידלוק הסמוראי נוסע פי 2 קילומטרים.

זה נכון שהוא מכונת כביסה, וצפוף, ולא ממש מאיץ, ולא משייט במהירות גבוהה (גם סיקס לא), אבל הוא טוב בשטח והתנהלות יומיומית איתו קלה וזולה בהרבה.

לי נראה שהג'ימני היה צריך להישאר. הוא הפתרון הנכון עבורך בשלב הזה של החיים.

amit6009
14-04-15, 17:19
לגבי נסיעות- אני לא נוסע הרבה בכלל, אם וכאשר אני חייב יש עוד רכב בבית
לגבי נוחות- כנ״ל
אמינות- אין שום סיבה שלא יהיה אמין, יתוחזק כהלכה, אין סיבה שישבור, שיעצור, שלא יניע.. ואם זה יקרה אז עדיף עכשיו, ולא בדרך לעבודה או כשיש אישה וילדים בעניין
לגבי סמוראי- אתה כנראה מדבר על שנתון גבוהה יותר משמע סמוראי קצר, צמיגים 235 הגבהה יחסי העברה ונעילה או 2, ואתה כבר עומד על צריכת דלק של כ 1/7, לא שונה מסיקס ורגל עדינה על הגז- ההבדל היחיד הוא בגודל (בשונה מהג׳ימני שהיה) ולדעתי זה נסבל- כי אם מוכנים לסבול את היות הסיקס אוטובוס, מקבלים רכב גדול חזק ונוח בהרבה מסמןראי קטן וצפוף, ועביר מאוד במצב כמעט מקורי. אז נכון, אני לא אמצא חניה בתל אביב בדרך לבר או הופעה- אז שחבר אחר יהיה נהג תורן

סחרור כלכלי? כלומר:
דלק- נוסע מעט, תחבורה ציבורית, אמנם רכב ראשון שלי- אבל רכב שני של הבית (ובמקסימום.. נתקין מערכת גז)
בלאי של חלקים/שבירות- יטופל בבית וצפוי להראות אמינות, הוא גם לא בנוי לעבירות מטורפת, בעיקר טיולים
טסטים- יהיה רשום כרכב נכה, עלות הטסטים היא זניחה

אם לא ציינתי משהו או שההסתכלות שלי על הדברים שגויה אשמח אם תתקן אותי

ואם כבר מערכות גז, למרות שיש כמה בארץ הבנתי שלא חוקי לקרבורטור- מה עושים עם זה?

דרור ברלי
14-04-15, 18:08
ההסתכלות שלך על הדברים שגויה מהיסוד. בוא ונראה:

לגבי נסיעות- אני לא נוסע הרבה בכלל, אם וכאשר אני חייב יש עוד רכב בבית
סבבה.

לגבי נוחות- כנ״ל
נניח.

אמינות- אין שום סיבה שלא יהיה אמין, יתוחזק כהלכה, אין סיבה שישבור, שיעצור, שלא יניע.. ואם זה יקרה אז עדיף עכשיו, ולא בדרך לעבודה או כשיש אישה וילדים בעניין
אין שום סיכוי שכן יהיה אמין. הוא לא היה סמל האמינות גם כשהיה חדש, אבל בוא נניח שהיה בסדר. עכשיו הוא אחרי שלושים שנות אונס קבוצתי והתעללות בלתי נתפסת. ברזלים לא שוכחים כלום. תאמין לי.

לגבי סמוראי- אתה כנראה מדבר על שנתון גבוהה יותר משמע סמוראי קצר, צמיגים 235 הגבהה יחסי העברה ונעילה או 2, ואתה כבר עומד על צריכת דלק של כ 1/7,
אני דיברתי על סמוראי סטנדרטי. לא גלגלים גדולים, לא יחסי העברה. שים קפיצים טובים ונעילה/ות וזהו. יספיק לך בהתחלה, מנסיון... אל תזלזל בגמד הרשע הזה שעושה בית ספר להרבה רכבי שטח גדולים וחזקים ממנו. בהנחה שהוא תקין ומכוון טוב, עם מכניקה וגודל גלגל מקוריים הוא יעשה בין 8 ל-10 ק"מ לליטר.

לא שונה מסיקס ורגל עדינה על הגז-
כן שונה. ושלא יספרו לך סיפורי סבתא. סיקס טוב ומכוון היטב אולי יעשה 7 ק"מ לליטר ואולי אפילו 8 בנהיגה בינעירונית מאוד עדינה. אבל הממוצע שלו תמיד ינוע סביב 5 או 5.5 ק"מ לליטר. איך שלא תסובב את זה. מי שנוסע כמו סבתא מתה עם "רגל עדינה על הגז" וסופר בדאגה כל ליטר כי אין לו כסף לעצור לתדלק ב-300 ומשהו שקלים כל 300 ק"מ, מוטב לו שמלכתחילה לא יבחר בסיקס או סופה או כל ג'יפ אחר עם מנוע בנזין גדול וצמא.

ההבדל היחיד הוא בגודל (בשונה מהג׳ימני שהיה) ולדעתי זה נסבל- כי אם מוכנים לסבול את היות הסיקס אוטובוס, מקבלים רכב גדול חזק ונוח בהרבה מסמןראי קטן וצפוף, ועביר מאוד במצב כמעט מקורי. אז נכון, אני לא אמצא חניה בתל אביב בדרך לבר או הופעה- אז שחבר אחר יהיה נהג תורן
חניה זו בעיה קטנה. בחיי. סיקס ארוך/סופה ארוכה הם בדיוק באורך של פורד פוקוס סדאן דור ראשון. אני יודע, כי יש לי סופה ארוכה ופוקוס כזו והן עומדות זו לצד זו בחניון. מתחילות ונגמרות על אותו קו. קשה להאמין אבל עובדה. הג'יפ נראה ענקי בגלל שהוא גבוה, אבל בפועל זה לא רכב גדול.

סחרור כלכלי? כלומר:
דלק- נוסע מעט, תחבורה ציבורית, אמנם רכב ראשון שלי- אבל רכב שני של הבית (ובמקסימום.. נתקין מערכת גז)
מערכת גז למנוע כזה, נניח שאפשר להתקין, עולה קרוב לעשיריה. עשרת אלפים שקל. בטוח שתתקין?

בלאי של חלקים/שבירות- יטופל בבית וצפוי להראות אמינות, הוא גם לא בנוי לעבירות מטורפת, בעיקר טיולים
יהיה בלאי ויהיו שבירות. גם בכביש. כי כאמור, זה רכב שטח ישן שעבר דברים טראומטיים בחייו עוד לפני שאתה נולדת. אז לא, הוא לא צפוי להיות אמין. תשכח מזה. זה אמנם כיף גדול להתעסק בו ולטפל בו ולתקן אותו ולשדרג אותו, אבל "אמין" ברמת פרייבט מודרני, אפילו בן כמה שנים? בחיים לא.

טסטים- יהיה רשום כרכב נכה, עלות הטסטים היא זניחה
אוקיי.

אם לא ציינתי משהו או שההסתכלות שלי על הדברים שגויה אשמח אם תתקן אותי
אם עד עכשיו לא הבנת שאתה חי בסרטים - אז קטונתי...
כדי שתבין מאיפה כל זה בא - גם אני אוהב סיקסים. היו לי שניים ואני מכיר היטב את השגעונות של הרכב הנפלא/נורא הזה. עכשיו על הסופה השנייה שלי. מנסיוני סופה היא ג'יפ אמין ומהימן משמעותית מהסיקס, אבל גם היא כבר לא מתאימה לשימוש יומיומי ומשמשת לטיולים בלבד (או לעבודה - בין עיסוקיי הרבים אני גם מוביל טיולים ומדריך נהיגת שטח), יש פרייבט מתורבת לידה שעושה את העבודה היומיומית בזול וביעילות.

ואם כבר מערכות גז, למרות שיש כמה בארץ הבנתי שלא חוקי לקרבורטור- מה עושים עם זה?
גש לאחד ממתקיני מערכות הגז הגדולים והרציניים - נענע גז למשל (אזה"ת רשל"צ מערב) ותשאל. תקבל תשובות מוסמכות ומקצועיות.

...

amit6009
14-04-15, 18:19
לגבי גז- לקרבורטור עולה כחצי מלהזרקה, וודאי. השאלה היתה לגבי חוקיות
לגבי סמוראי קצר ובקושי משופר- אחרי הג׳ימני המשופר מאוד אני לא אחזור אחורה, ואם הסתדרתי איתו כשעשה 1/7 אז גם עם סיקס אני ישרוד
לגבי שבירות בוא תספר לי מה ישבר כשאסע בכביש..
זה יהיה הג׳יפ השלישי שלי עד היום, אני לא נכנס לזה ממקום ילדותי, אל תספר לי דברים שאני כבר יודע

גילוי נאות- הסיקס שכרגע עומד על הפרק סטנדרטי, בודי מושלם, יד שניה שנת 89. הבעלים הראשון עשיר שהשקיע המון בתחזוקה, הבעלים השני זהו המכונאי של אותו הבעלים..

דרור ברלי
14-04-15, 18:24
אני אספר על חלק ממה שנשבר לי בנסיעה על כביש....
תושבות 6, תושבו תקפיץ סטטיות (אלה שמחוברות לשילדה עם מין ניט גדול שכזה) שטנגה של הקלאץ' שנופלת/נשברת, בעיות דלק/התנעה (מיכל דלק רקוב), מגבים פעם עובדים ופעם לא, חגורת הגה כוח שעפה כי הפולי של המשאבה לעולם לא הצליח להיות ממורכז/מקביל לפולי המנוע הראשי, סוויץ' התנעה ששבק תו"כ נסיעה (רכב כובה פתאום), ועוד ועוד כיד הסיקס הטובה עליו.
יש עוד הרבה דברים שיכולים להישבר, אבל לאו דווקא בכביש או בשטח אלא כתהליך איטי ויסודי של התעייפות חומר והתפוררות.
גם שילדות יפות לכאורה יכולות להתגלות כרקובות מבפנים ולהישבר או שהריתוך לאורך הקורות ייפתח/ייסדק/יישבר.
רכב עם המון אופי. לטוב ולרע.

ועם 5 ק"מ לליטר של סיקס אתה תתגעגע ל-7 ק"מ לליטר. זה פער של 40% בדיוק. המון.

bobsfog
14-04-15, 22:46
אני אספר על חלק ממה שנשבר לי בנסיעה על כביש....
תושבות 6, תושבו תקפיץ סטטיות (אלה שמחוברות לשילדה עם מין ניט גדול שכזה) שטנגה של הקלאץ' שנופלת/נשברת, בעיות דלק/התנעה (מיכל דלק רקוב), מגבים פעם עובדים ופעם לא, .

בדיוק לפי הסדר של מה שהיה לי עד עכשיו

OFF-RoaD
14-04-15, 23:21
זה יהיה הג׳יפ השלישי שלי עד היום, אני לא נכנס לזה ממקום ילדותי, אל תספר לי דברים שאני כבר יודע

לא יתהלל חוגר כמפתח, מכיר?
אם אתה יודע הכל, והחלטת, אז למה באת לפורום?
אם אתה לא מקשיב לאנשים שיש להם ניסיון עם רכבים כאלו, אז למה אתה מבקש מהם לבזבז עליך את זמנם החופשי?

amit6009
14-04-15, 23:24
מקשיב ועוד איך, לומד מכל מילה
על מנת לא ללכלך את הפוסט בדברים לא ענייניים עניתי לשאלתך בהודעה פרטית

ודרור- זה מה שרציתי לשמוע, כמה בעלי סיקסים אמרו לי שאלו אכן נקודות שכדאי לחזק, אחקור את העניין יותר לעומק ובמידע ואכן יהיה סיקס, נראה מה עושים..

six-86
15-04-15, 12:50
אומנם אני משוחד לגבי סיקסים אבל לא משנה מה תבחר , בסופו של דבר תחזור לג'יפ בעל הנשמה הכי הכי - סיקס !!!!
כבעלים של סיקס וגראנד צ'ירוקי , בניגוד למה שנאמר הסיקס משמש אותי כרכב ראשון ונסיעות יומיומיות כ 15 שנה !
והגראנד נחה לה בבית ...
תקשיב לי טוב אחינו , הרבה אנשים נותנים לך עצות מתוך "שמעתי" ו "ספרו לי" ו "לחבר שלי היה"
אבל תקשיב לאנשים שמחזיקים את הכלים האלה שנים ,
את שלי קניתי ב 1999 ולא אשקר לך אכלתי קש חצי שנה ...
ישרתי קוו ונשפך לא מעט כסף עד שהגעתי למצב שהוא משמש רכב ראשון ונסיעות בינעירוניות בתדירות שבועית ...
סיקס שיקבל חום ואהבה ומתוחזק פיקס בלי קומבינות , ישרת אותך נאמנה עד שתחליף אותו קלנועית :-) !!
בהצלחה
ראיד

דרור ברלי
15-04-15, 13:03
עד שתחליף אותו קלנועית :-) !!
ראיד

ענק! אהבתי.

six-86
15-04-15, 13:19
ענק! אהבתי.

מה לא כך ברלי אחי :-) ?

סטארגייזר
15-04-15, 13:19
ישרת אותך נאמנה עד שתחליף אותו קלנועית :-) !!
בהצלחה
ראיד

אכן מעולה - אחת היציאות הטובות.... :)

דרור ברלי
15-04-15, 13:27
מה לא כך ברלי אחי :-) ?

בדיוק ככה.

אבל ראיד, אתה לא דוגמה. אתה כבר נגוע במחלה חשוכת המרפא....
שום דבר לא ינתק אותך מהסיקספלצת שלך (שהדבר היחיד שנשאר בו מסיקס מקורי זה השילדה והבודי....)

six-86
15-04-15, 13:33
בדיוק ככה.

אבל ראיד, אתה לא דוגמה. אתה כבר נגוע במחלה חשוכת המרפא....
שום דבר לא ינתק אותך מהסיקספלצת שלך (שהדבר היחיד שנשאר בו מסיקס מקורי זה השילדה והבודי....)

חחחחחח תהיה בריא :-)
אתה יודע גם מדונה עברה מיליון ניתוחים ועדיין מדונה במסמכים חחחחח

דרור ברלי
15-04-15, 13:39
מקשיב ועוד איך, לומד מכל מילה
על מנת לא ללכלך את הפוסט בדברים לא ענייניים עניתי לשאלתך בהודעה פרטית

ודרור- זה מה שרציתי לשמוע, כמה בעלי סיקסים אמרו לי שאלו אכן נקודות שכדאי לחזק, אחקור את העניין יותר לעומק ובמידע ואכן יהיה סיקס, נראה מה עושים..

קודם כל, קצת צחוקים (http://www.cjclub.co.il/forum/viewtopic.php?f=12&t=2425). אמנם קצת ישן, אבל לטעמי זה קורע מצחוק. הבחורה מתארת בדיוק נמרץ את החוויה הזו שנקראת "סיקס".

ועכשיו ברצינות - שלא תבין לא נכון.
סיקס זה כיף גדול, אבל זה ג'יפ שדורש התעסקות בלתי פוסקת. ולא לכל אחד זה מתאים.
המשמעות היא זמן, ועוד זמן, וגם כסף - ואלה שני מצרכים שבדרך כלל לא נמצאים בשפע אצל חייל בסדיר או סטודנט.
בנקודות התורפה הידועות אפשר לטפל, רצוי לעשות זאת בסבלנות ובמקצועיות פעם אחת ולתמיד - ושוב, מדובר בהשקעת זמן וכסף.
בסה"כ את רוב העבודה אפשר לעשות לבד, כי סיקס הוא רכב מאוד פשוט וממש לא מדע טילים - אבל צריך לדעת מה עושים. אל תתפתה לפתרונות זמניים או פשרות, כי ככה זה גם ייראה.

amit6009
15-04-15, 13:49
כל הרעיון של מכירת הג׳ימני היה להתחבר לחלק השני בתחביב- ההתעסקות והפרויקטים, כלומר גם אם הג׳יפ יהיה מושבת חודש כי אני עושה משהו יסודי שיכול לקחת שבוע זאת המטרה. לגבי כסף יש גב כלכלי והתיקונים יעשו לרוב בחצר של הדוד ובעזרת האבא (שגם להם היה סיקס כשהיו בגילי, לפני 30 שנה).
הרכב אמנם רכב ראשון שלי- אבל רכב שני של הבית ואין בעיה של ניידות גם בלעדיו
אז לגבי זמן (שתמיד אפשר למצא) גם אם לא נמצא ויקח המון זמן לסיים פרוייקטים זה בסדר, הסתדרתי לפניו ואסתדר גם בלעדיו

לגבי הסיפור על הסיקס, מכיר.. וקורא שוב כל יום[emoji4] כנ״ל גם החברה

מוני אורבך
15-04-15, 14:06
עזוב אותך. לך על זה בכל הכוח !
זה הזמן וזה המקום, ואל תקשיב לזקנים שעברו כבר הכול.
זה הזמן שלך לצבור חוויות

amit6009
04-05-15, 12:51
לא עידכנתי, אבל נרכשה כלה לפני כשבוע וחצי.. אחרי החלפת תושבות מנוע בחמישי וטיול ראשון במשלט 21 ואשתאול בשבת החיוך לא יורד מהפנים
http://images.tapatalk-cdn.com/15/05/04/8812c5624decb17ee07587af012485aa.jpg
http://images.tapatalk-cdn.com/15/05/04/5778fb79c06d28601aba0786d93469ef.jpg
http://images.tapatalk-cdn.com/15/05/04/222f4f6be6e33dcf813048566c5a1b24.jpg
http://images.tapatalk-cdn.com/15/05/04/cb33380f38498c8d92ffbe3649f27b16.jpg
http://images.tapatalk-cdn.com/15/05/04/a90c9cb255494fb70a60094fc75f76ee.jpg

עמית

amit6009
04-05-15, 12:53
נשאר רק להוריד מדבקות/ניקלים/סיומת אגזוז וכו׳ ולהחליף את הג׳אנטים ל 8״ מקוריים (במקום 10״ gt שיש עכשיו) ואני מרוצה

עמית

דרור ברלי
04-05-15, 13:15
איזה יופי. נראה מושקע ויפה. תתחדש!

מוכר לי הג'יפ הזה.
זה לא הג'יפ שהיה כאן שירשור על הפחחות וצבע שעשו לו לא מזמן?

בכל מקרה, ג'נט מקורי הוא לא 8 אלא 5.5 ללא אופסט. אתה מתכוון לג'נט 8 ברזל עם אופסט.

מומלץ גם להעיף את הפילטר ה"פתוח" הקטן שרואים בתמונה שקצת מטושטשת - אם כבר פילטר פתוח אז משהו רציני יותר עם שטח פנים גדול יותר ומיצרן רציני כמו K&N, אבל הכי טוב לתנאי אבק - המסנן המדברי המקורי של תע"ר ל-CJ או לסופה. לא קל למצוא, אבל שווה.

מוני אורבך
04-05-15, 13:53
תתחדש ותהנה.
לגיפ יש מגבלות (בניגוד להרגשה שיש לך עכשיו)
עלה ברמות הקושי לאט לאט, תכיר את הגיפ ועל תסתער על כל מכשול במלא הכוח.

מזל טוב

amit6009
06-05-15, 19:21
תודה רבה!
טוב לדעת לגבי הג׳אנטים, ולגבי הפילטר אוויר, בגלל הבוסטר בלימה אין ממש מקום למשהו גדול יותר שזה קצת בעיה. אשמח לדעת אחרת...
לגבי מכשולים- משתדל כמה שפחות גז (שזה גם המון ביחס לג׳ימני)
לא מצאתי ואשמח לקישור לשרשור על הפחחות וצבע. לפני הפחחות היה לו בודי ממש טוב בצבע ירוק ובכל זאת הכניס אותו לפחח חצי שנה.
אחרי הורדה של דלתות ניקלים ומדבקות אתמול בלילה:
http://images.tapatalk-cdn.com/15/05/06/9e59c6e1d871cfa5e6de4a6fc5628477.jpg
http://images.tapatalk-cdn.com/15/05/06/275d755695577b806de5b1bb4b15c1a4.jpg
http://images.tapatalk-cdn.com/15/05/06/e834432108a8e9b97299f5c4008d43f2.jpg

אולי זה ישמע לכם טיפשי אבל מושבי עור בקיץ פשוט גדול עלי, חם ודביק מדיי אז פשוט הלבשתי עליהם חולצות ישנות (גם של ג׳יפולוג)

יש עוד כמה בעיות ודברים קטנים (גם קוסמטיים וגם מכאנים) שקצת קשה לי לפתור מאמין שאטפל עם הזמן

ודבר אחרון.. יש לי התלבטות:
עד כמה שאני יודע אלומיניום דמעות גורם לחלודה, אצלי הבודי מושלם ובפנים הרכב על הריצפה מאחורה יש אלומיניום דמעות.. אני ממש אוהב אותו ולא רוצה להוריד. השאלה עד כמה זה גורם לחלודה במקום כזה שלא כל כך חשוף למפגעי הטבע (בניגוד לרוקר פאנלס לדוגמא)

עמית

six 4 life
06-05-15, 22:26
מהסוף להתחלה -
1. תעיף את האלומניום מהרצפה, תעשה לה צבע חזק ותשאיר אותה חשופה. אם אתה בכל זאת מוכרח משהו עליה - תתפור חתיכת שטיח מתאימה שאותה אתה מניח - לא מדביק!
2. כסאות עור בג'יפ (כל ג'יפ) זה ח*א של דבר, עכשיו גם אתה יודע.
3. מבחינת בלימה אתה יכול לשדרג לבוסטר ונדורה (לא רע), או להידרובוסט (לא ממליץ).

זה השרשור של הג'יפ שלך -
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/86794-%D7%A2%D7%95%D7%93-%D7%9E%D7%A2%D7%98-%D7%9E%D7%92%D7%99%D7%A2-%D7%9C%D7%A7%D7%95-%D7%94%D7%A1%D7%99%D7%95%D7%9D

ועוד אחד
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/87855-%D7%A9%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%99-%D7%94%D7%A6%D7%95%D7%A8%D7%94-%D7%94%D7%92%D7%99%D7%A2-%D7%9C%D7%A1%D7%95%D7%A4%D7%95%21%21%21

תתחדש.

amit6009
07-05-15, 08:27
תודה רבה! יש לי בוסטר בלימה של ונדורה, בגלל זה אין לי מקום לפילטר אוויר גדול יותר
לגבי האלומיניום דמעות- יש עוד דעות?

עמית

bobsfog
07-05-15, 09:48
לגבי האלומיניום, אין עוד דעות.
אם תשים את האלומיניום (או כל חומר אחר) על הרצפה היא תרקב יותר מהר עקב לחות שתישאר שם והעובדה שלא מדובר באותו חומר בדיוק.

כמו שאמרו או חשוף או שטיח שמונח

נימי
07-05-15, 13:36
עכשיו הג'יפ נראה מצויין, תתחדש

דרור ברלי
07-05-15, 15:09
תודה רבה! יש לי בוסטר בלימה של ונדורה, בגלל זה אין לי מקום לפילטר אוויר גדול יותר

עמית

אין לך בעיה עם הבוסטר כי מסנן מדברי לא יושב על הקרבורטור.
יש ברך על הקרבורטור עם צינור שרשורי שהולך לדוד (המקורי של תע"ר לסיקס) שמונח בצד ימין, ליד המצבר.
אם תעדיף בית מסנן של סופה (מקורי של תע"ר, מעולה), הוא יושב על כנף שמאל.

- - - Updated - - -

לגבי "כסאות עור זה לא טוב"....

הכסאות שלך מרופדים בעור אמיתי או בסקאיי?... כי על סקאיי באמת מזיעים נורא.
ומה עדיף בג'יפ פתוח? כסאות מבד שסופגים טונות של אבק ואחר כך מטנפים לך בגדים וגורמים לך לגירודים ופצעונים בכל הגוף?....

עור אמיתי זה נפלא. נראה טוב, מחזיק מעמד יותר טוב ממ השחשובים וגם קל לניקוי. תחשוב שוב.

amit6009
11-05-15, 15:31
לדעתי העור זה עור אמיתי (כיסאות של סופה אם אני לא טועה), אנסה לנסוע איתם ככה קצת זמן ונראה איך זה מרגיש
לגבי הפילטר אוויר, אחליף בהמשך..
הוחלפו ג׳נטים לג׳נטים 8״ משולשים צבועים בשחור מבריק במקום ה 10״ ניקל שהיו- נראה מדהים לפי דעתי.

נשאר:

- הגה כוח: פולי (לדעתי ככה קוראים לזה) ענק- מה שגורם לכך שההגה לא ממש רך בבלק נמוך ומקשה על התנהלות בשטח טכני

- להחליף את התושבות גומי הבלויות בין הבודי לשלדה בפוליאתרן (הסט כבר אצלי) אם למישהו יש טיפים אני אשמח לשמוע, מתחיל מ 0..

http://images.tapatalk-cdn.com/15/05/11/2a1e5285525aa5eabf05afc31b3a8571.jpg

עמית

מוני אורבך
11-05-15, 15:43
אל תמהר להחליף את הפולי...
פולי קטן יתן אומנם הרבה יותר כוח בשטח אבל מצד שני על הכביש יצור הגה מעורפל יותר ורגיש.
אלא אם כן אתה ממש מתענה בשטח טכני תחליף.
עדיף שתיסע בגיפים אחרים כדי שתהיה לך תחושה מה תקבל.

דרור ברלי
11-05-15, 15:48
הג'נטים נראים מצוין. שחור זה הצבע הנכון לג'נטים והרוחב שלהם גם נכון לצמיגים שלך.
את השרשרות על מפתח הדלת מומלץ להשחיל לתוך צינור גומי או עטיפה רכה כלשהי, לפני שישרטו ויקלפו לך את הצבע היפה מהבודי....

לדעתי אל תיגע בפולי של משאבת ההגה - הגה רך וקל מדי זה קללה בכביש. כשזמנה של תיבת ההגה יגיע, אני ממליץ להחליף לתיבת הגה של סופה (אם מתאים, לדעתי כן). יחס העברה שלה מהיר יותר = היגוי מדויק יותר.

כסאות סופה הם אסון לגב. הם לא נוחים ולא תומכים וה"עור" שהם מצופים בו הוא לא עור אלא סקאיי. דרעק אמיתי עם יתרון אחד ויחיד - קלים לניקוי.
בהזדמנות תחפש לך בפירוקיות זוג מושבים טובים מפרייבט מודרני כלשהו - מזדה 3 זו אפשרות נפוצה, זולה יחסית וטובה.
אם תצליח לשים יד על מושבים ספורטיביים יותר שפורקו מאימפרזה טורבו או GTI כלשהי - זה בכלל טוב. גם יפים ובעיקר נוחים ותומכים בירכיים ובגב. אני לא יודע מה הגובה שלך ואיזו תנוחת ישיבה אתה מעדיף - אני גבוה והשתדלתי מאוד להתקין את המושבים שלי (שהגיעו מיונדאי או קיה כלשהן) נמוך ככל האפשר. ישיבה גבוהה מדי עם הגה שמונח בין הברכיים כמו שרוב ההדיוטות אוהבים זה מאוד לא טוב. באנדרסטייטמנט....

רק תיקח בחשבון שמושבים מצופי בד בג'יפ פתוח הם אבן שואבת (תרתי משמע) לכמויות מסחריות של אבק.

amit6009
11-05-15, 15:51
המושבים בינתיים נוחים לי, למרות שלא באמת תומכים.. מעדיף להחליף אבל יש סדר עדיפויות להוצאות, וכל עוד אני צעיר עם גב בריא נוחות באה אחרי מכניקה.

לגבי ההגה- רשמתי לי, תודה! גם ככה ההגה רגיש בכביש, מעדיף ללמוד להסתדר ולעלות קצת על טורים מאשר הגה מעורפל יותר בכביש.

מזכיר אם יש למישהו עצות לגבי החלפת התושבות גומי בין השלדה לבודי אשמח לשמוע

עוד שאלה: אני מוגבה 4 וחצי פרוקומפ צמיגים 31 ג׳אנט 8, כמה זה נורא אם אני אוריד את המוט מייצב לגמרי ? הג׳יפ לא נוסע המון על הכביש, בעיקר לטיול וחזרה מטיול ואולי פעם ב לסידורים קטנים.. אני יודע שהנושא נטחן רבות ובכל זאת אם יש למישהו משהו להוסיף מניסיון אישי שלו אני אשמח לשמוע

עמית

דרור ברלי
11-05-15, 16:12
מוט מייצב מחובר בכביש הוא עניין בטיחותי ואל תזלזל בו.
ברור שאפשר בלי (הג'יפים עד מודל 80' הגיעו ללא מייצב כלל). לדעתי - תרכוש/תייצר לך מנגנון ניתוק מהיר: נכנסים לשטח - מנתקים. חוזרים לכביש - מחברים בחזרה.
אגב - נסיעה בכביש עם מייצב מנותק/חסר = הורדה מהכביש. קנס 1000 שקלים וטסט חוזר. לא נעים וגם יקר ומיותר.
קח בחשבון שג'יפ אמיתי זה לא ג'ימני. כאן אתה על הכוונת של נבלות קטנות ורעות שלובשות מדים כחולים/שחורים עם סמלי המשטרה ומדינת ישראל והן מחפשות אותך.

לגבי הגב שלך - כן, עכשיו אתה עוד שור-בר צעיר וחזק ובריא. אבל לא לעולם חוסן. מושב גרוע יהרוס לך את הגב מהר מאוד ובעוד 20 - 30 שנה הוא יזכיר לך את זה.... זוג מושבים נורמליים מפרייבט יעלו לך בפירוקיה כמה מאות שקלים לכל היותר. ניקוי יסודי והתקנה - עוד כמה שעות עבודה בניחותא.
בכל ארבעת הג'יפים שלי עד היום (CJ5, CJ8, שתי סופות) החלפתי מושבים, גם לפני 25 שנה, כשהייתי קרוב לגילך. במקומך אני לא הייתי מתקמצן על זה.

לגבי תושבות - אני מקווה שהתושבות החדשות שיש לך הן בגובה המקורי ולא מוגבהות (בודי-ליפט).
בודי ליפט זה אסון אמיתי. לא חוקי (הורדה מהכביש, כשלו ןבטסט) שובר את הבודי, מעלה מרכז כובד, מחייב תשומת לב לעוד כל מיני דברים (הנמכת רדיאטור, שינויים בריצפה לטובת החלפת הילוכים ותפעול טרנספר קלים וכו') אין בזה שום צורך בג'יפ עם צמיגי 31 וגם לא עם 33.

אחרי הטפות המוסר, לתכל'ס: החלפת תושבות זה קל, בתיאוריה - בתנאי שהברגים לא תפוסים בבודי מרוב חלודה בת 20-30 שנה....
תרסס על הברגים והתושבות הרבה WD40 במשך כמה ימים ותקווה לטוב. כל בורג שנפתח טוב ללא הפעלת כוח חריג - הרווחת. תחליף תושבת (אני דווקא לא משתגע על פוליאוריטן ומעדיף את תושבת הגומי המקורית) ואם כבר עושים עבודה כמו שצריך, תן מבט על הברגים. חלודים? להחליף מיד לבורג חדש וטרי שאותו תסכך עם קצת גריז. בורג חלוד מאוד שמסרב להיפתח - אל תילחם איתו כי יש סיכוי טוב שיישבר - וזה כבר סרט מתיש לחלוץ את הגדם שלו (חימום בברנר, ריתוך בורג אחר לגדם). מאוחר יותר אעלה כאן תמונה של איך נראה בורג בן 20 של תושבת בודי שהחליד ונשבר....

amit6009
11-05-15, 16:33
תודה רבה על הטיפים, בעיקרון את התושבות פוליאתרן החדשות קיבלתי בקניה עם הרכב, וזהו לא בודיליפט
דרך אגב, כבר עם ההגבהה של פרוקומפ אני עלול לקבל הורדה מהכביש לא? אז מה זה משנה מייצב או לא- הרכב לא חוקי גם ככה
אם לומר את האמת, הם יכולים להוריד אותי מהכביש אפילו על זה שהגה לא מקורי (קטן יותר)
אשמח לדעת אם אני טועה, יתן לי ראש שקט

עמית

נימי
11-05-15, 18:08
עצרו אותי מיספר פעמים, הם בודקים שהצמיגים ברישיון, על הדרך הם יכולים להיתקל בבודי ליפט, קיט קפיצים נראה לי פחות מעניין אותם או פחות ברור להם אם זה שינוי מיבנה, בודי ליפט זה יותר ברור

asafk
11-05-15, 18:51
תתחדש. באמת נראה טוב.
תושבות פוליאוריטן זה טוב. ההחלפה היא כלבת, אף פעם זו לא עבודה קלה. פתח בזהירות את התושבות שלא תהיה עם בורג שאי אפשר לפתוח כי האום השתול שלו מסתובב חופשי.
עצה אחת לגבי נהיגה בשטח. תתחיל בעדינות. זה ג׳יפ עם הרבה מומנט בסלד נמוך ולא צריך להסתער איתו. השלדה גמישה והמכלולים לא אוהבים מכות כוח. אז בעדינות וקח את הזמן ללמוד את הקצב הנכון. תן לג׳יפ להתגלגל בקצב שטוב לו.

אסף.

דרור ברלי
12-05-15, 12:52
לא בהכרח כלבת.
לאחרונה הייתי מעורב בפרוייקט החלפת בודי רקוב ומפורק בן 22 שנה של סופה שכל הברגים שלו נפתחו "לפי הספר" - אף בורג לא נשבר, אף אום שתול לא הסתובב חופשי. אבל כנראה שזה לא מייצג כי חלק מהתושבות ורוב מוחלט של הברגים היו במצב מעולה/כמעט חדש, מה שמעיד שמישהו מהבעלים הקודמים של אותו ג'יפ ביצע שם החלפת תושבות וברגים מתישהו.

ככה נראה בורג תושבת בודי (מסכה קדמית) בן 20 בסופה שלי, שנשבר בנסיון פתיחה (ותודה למיכה Lizard על העזרה בחליצתו).

amit6009
17-05-15, 09:52
לגבי הנהיגה בשטח- הכל לאט וכירוגי, כמעט בלי גז.. אני משתדל להיות נורא עדין על הג׳יפ
דרור חייב לומר שאני ממש מקווה שזה לא המצב אצלי, ושכל הברגים שלמים וחדשים (ולמען האמת- כך זה גם ראה)
שישי הייתי בדיונות, חייב לומר שאין מה להשוות לג׳ימני! מצאתי את עצמי בפעם הראשונה בחיי נהנה מדיונות
מה שכן היה חסר קצת כוח בהשוואה לסיקס השני והומלץ לי לבדוק כיוון הצתה ואם הכל טוב אז כיוון קרבורטור, אם אתם מכירים בעל מקצוע טוב באיזור המרכז אשמח למספר

יום שבת עשיתי שוב את משלט 21 ואשתאול (ואל תשאלו אותי למה עוד פעם אותו מסלול, כי אין לי תשובה) אבל הפעם בלי מייצב! הורדתי אותו בכניסה לשטח והחזרתי ביציאה מהשטח ואני מזכיר שאין לי קיט ניתוק! זה אכן היה קצת קאדר אבל בגלל שעשיתי את אותו המסלול ראיתי את ההבדל עם ובלי והוא פשוט עצום, אכין קיט ניתוק בהקדם.
http://images.tapatalk-cdn.com/15/05/16/94b5ab40f88d04a068f56615e45bf716.jpghttp ://images.tapatalk-cdn.com/15/05/16/01ed3891abd810b6621c4e98e534b58e.jpghttp ://images.tapatalk-cdn.com/15/05/16/00af224e385aabff17cf41c05407e5dc.jpg

עמית

-->