PDA

צפייה בגרסה מלאה : גשר אריק קורא לעזרה

neter
14-04-15, 18:35
אהלן,
למי שזוכר, ליד גשר אריק יש שביל שעולה לאורך הירדן עד גשר הדודות. אזור מקסים ומלא בפינות שאפשר להחנות שם ליום או שבוע.
לפני איזה שנה היו עניינים באזור, דרך חסומה,, שערים בולדרים ושאר ירקות.
הרבה מים (ומילים) עברו מאז...

אחרי השילוב המסוכן בין עם ישראל וחופשת הפסח נותר האזור מטונף :(.
מאחר וזו לא שמורת טבע ולא באחריות של אף אחד הוא גם יישאר ככה עד החורף..

יצר איתי קשר ליעוז מאמנון ושאל אם אפשר לגייס עזרה בניקוי האתר.
אני הייתי שמח לבוא לשם עם עגלה וכמה ידיים ורציתי לדעת אם יש עוד אנשחם שרוצים להצטרף

תודה והמשך יום משובח,
אבי

boaz avrahami
14-04-15, 19:42
ליעוז זה לא הבחור שנעל וניכס את המקום... קצת מוזרה הפניה לטעמי.

לא שזה בסדר ללכלך אבל המקום באחריות המועצה האזורית שאמורה לדאוג לנקיון...
אין קשר אם זה שמורה או לא.

six 4 life
14-04-15, 19:49
לפני שמדברים על הנקיון שאלה - העניין נפתר והשטח נפתח, או שעדין נעול?

boaz avrahami
14-04-15, 19:56
לא הייתי שם אבל זה מרגיש לי כמו הכנת הקרקע לנעילה חוזרת.

wonderd
14-04-15, 20:20
אפשר לגייס עזרה וגם בשמחה,
לצערי הישראלים זבלנים לא קטנים - יהודים וערבים כאחד.
בתמורה אפשר לקבל התחייבות (של ליעוז וצוות הנהגים שלו) שהשנה לא יהיו בעיות של איומים, הפחדות, הפרעות ונעילות של המקום??

neter
14-04-15, 21:53
ליעוז אכן נעל את המקום בפעם הקודמת אבל מאז השטח פתוח.
אחת הסיבות שלו לנעילה היתה הליכלוך.

המועצה מזניחה את האזור כבר שנים כי הוא על התפר. אפילו במשטרה לא בטוחים לאיזה מרחב זה שייך...
ולא, אני לא מאמין שזה בא מהמקום של להכין את הקרקע, לפצוח שערים כולם יודעים...

- - - Updated - - -

אפשר לגייס עזרה וגם בשמחה,
לצערי הישראלים זבלנים לא קטנים - יהודים וערבים כאחד.
בתמורה אפשר לקבל התחייבות (של ליעוז וצוות הנהגים שלו) שהשנה לא יהיו בעיות של איומים, הפחדות, הפרעות ונעילות של המקום??

כשהתווכחתי לפני שנה עם ליעוז הוא טען שרק בכוח אפשר לשמור על המקום ואני חשבתי שדווקא גישה יותר חברתית תעזור לשמור על המקום לכולם...
עכשיו הזמן להוכיח את זה :)

אני חושב שזה הכיוון הנכון ונראה לי שעם עזרה מאנשים כמו ליעוז זה גם יכול להצליח.
ומעז ייצא מתוק ..

אבי

boaz avrahami
14-04-15, 22:33
אף אחד לא צריך להוכיח כלום ובמיוחד לבריונים שחושבים שהם יכולים לעשות בנכסי הציבור כבשלהם.

זה יהיה מעשה אזרחי מאוד יפה אם יתקבצו אזרחים בהתנדבות לנקות אבל בסופו של יום, המועצה האזורית שגובה מיסים שם אמורה לתחזק את המקום ולדאוג לנקיון.
אנחנו מפרנסים את התושבים שלה כשאנחנו באים לשם.

לא צריך להתרפס בפני אף אחד כי זה שלכם לא פחות משלו.

והכי חשוב - שכל אחד יחנך את הסובבים אותו לא ללכלך.

איל מ
15-04-15, 19:38
הרבה קישקושים על מי נעל למה ואיך ובאחריות מי, שלא באמת עוזרים לשטח להתנקות.

עקרונית, אשמח לבוא לתת יד אם התאריך יהיה פנוי אצלי.
ניתן לפרסם תאריך כאן ואפשר גם בפרטי.
(אין לי וו גרירה. על בסיס הרכב בלבד).

oferg22
15-04-15, 21:28
אני גם אשמח להגיע. כל שנה אותו זבל.....

פרסמו כאן תאריך ואשתדל להגיע.
עופר

six 4 life
16-04-15, 00:01
הרבה קישקושים על מי נעל למה ואיך ובאחריות מי, שלא באמת עוזרים לשטח להתנקות.
אני שואל מכיוון שאין לי בעיה לבוא ולעזור לנקות, אבל אם הבחורצ'יק הזה עדין עושה בשטח מה שבא לו ונועל מתי ואיפה שבא לו, וכשאני הקיץ אגיע לאיזור עם הג'יפ/ האופנוע שלי אתקל בשער נעול/ בפנטזיונר שחושב שהוא קאובוי ויגש באיומים, שיתמודד עם הזבל שלו לבד.

*כל זאת כמובן במידה והמקום נעול/ עדין נתון למצבי רוחו של הבחור.
אם המקום מאז נפתח וישאר פתוח יקבל עזרה.

matan.y
18-04-15, 23:40
בתור אחד שהעביר שם לילה פעם-
יש מלא פינות נחמדות
אשמח להצטרף ליוזמה כזו אבוא עם נגרר קטן
אוכל רק בימי שישי
יוזמה מבורכת

ובלי קשר מקווה שלא נצטרך להתמודד עם נעילות בעתיד...

scheinery
19-04-15, 20:38
אהלן, היה בשבוע האחרון התגייסות של מכללת כנרת למבצעי נקיון בחופים הלא מוכרזים סביב הכנרת.
אגודת הסטודנטים נרתמה לעניין וארגנה הסעות לכל סטודנט שהיה מעוניין להשתתף והחבר'ה הוציאו כמות מאוד מכובדת של שקיות.
אולי שווה ליצור קשר עם אגודת הסטודנטים שלהם (אולי גם של תל-חי ועוד מכינות/בתי-ספר/אנשים טובים מהאזור)

boaz avrahami
21-04-15, 08:59
אתמול קיבלתי טלפון שבהתחלה קצת הפתיע אותי.
מהצד השני של הקו היה ליעוז ששיתף אותי במצב השטח אחרי חג הפסח.
השיחה היתה טובה ונגעה לי ללב והחלטתי להירתם....

מאחר והיתה פה הענות לתת יד בנקיון, חשבנו על משהו נחמד שישלב קמפינג, קצת נקיון ומסלול טיול ג׳יפים.

שריינו לכם ביומנים את ה 30/04 - 01/05 ( חמישי בערב ושישי עם אופציה להארכה לשבת 02-05 לינה יותר צפונה באזור יסוד המעלה).
המתכונת-
התכנסות בחמישי בערב בחניון הקמפינג של ליעוז במושב אמנון ( ללא תשלום על הלינה במקום).
על האש והוואי...

בשישי בבוקר הלא הוא האחד במאי ( יום הפועלים) , נתחיל את הבוקר עם מבצע נקיון למשך כשעתיים.

משם נצא למסלול טיול שיתאים לכולם.

הלילה הבא למי שירצה להמשיך יהיה לאורך תעלת (נהר?) הירדן הפתוחה באזור יסוד המעלה.
שבת בבוקר המשך טיול.
התפזרות בשעות אחה״צ.

אוכל ושתיה כל משפחה אחראית לכלכלתה לאורך ימי הטיול כולל בחניון הקמפינג. ( שרותי קמפינג בלבד על ליעוז)

אז יאללה, בואו לטייל ולהיות אזרחים איכפתיים לסביבה.

בועז

9780097801978029780397804978059780697807 97808978099781097811

neter
21-04-15, 09:52
אני בעניין, אגיע עם עגלה ועוד כמה ידיים

:)
אבי

amirk
21-04-15, 21:10
יוזמה מבורכת. מגיע + יכול לסייע בלוגיסטיקה.

איל מ
21-04-15, 21:26
לא יודע אם אגיע לקמפינג אבל אגיע לנקיון בשישי בבוקר. פרסמו לאן בדיוק להגיע ומתי.
אין עגלה (חוץ מהדיסקו שהוא בעצמו עגלה ;)) אבל יש שתי ידיים.
אנסה לארגן עוד חבר עם רכב.

boaz avrahami
24-04-15, 09:24
חברים,

אנחנו שבוע לפני.
אשמח לראות מעורבות יותר עמוקה של חובבי הטבע והנקיון.
בלוגיסטיקה אנחנו מאורגנים צריך ידיים וחברה שרוצים ואוהבים לטייל

wonderd
24-04-15, 09:38
אתמול הייתי מתחת לגשר אריק ואספנו 4 שקים של זבל, לא היו לי עוד שקים כי לא חשבתי שיהיה שם כל כך הרבה זבל.. אבל יש שם עוד לא מעט לצערי. נצטרך לבוא שוב.

amirk
26-04-15, 21:05
חברים,

אנחנו שבוע לפני.
אשמח לראות מעורבות יותר עמוקה של חובבי הטבע והנקיון.
בלוגיסטיקה אנחנו מאורגנים צריך ידיים וחברה שרוצים ואוהבים לטייל

5-6 אנשים. עצוב.

boaz avrahami
26-04-15, 21:19
אני משוכנע שהחומר האנושי המצויין שיש באתר הזה יתן לנו עד יום שלישי עוד כמה אוהבי ארץ ישראל ונקיון שרוצים לתרום שעתיים למען ישראל נקיה ואז לצאת לטייל...

matan.y
27-04-15, 20:26
אני אגיע עם עגלה קטנה.
אבל רק בשישי.
מתי ואיפה?
מקווה שנהיה רבים וטובים....
מתן

איל מ
29-04-15, 17:38
כמו שאמרתי מגיע גם, רק ליום שישי.
איפה נפגשים ומתי?

איל מ
30-04-15, 17:32
לפי ליעוז מתחילים בשישי ב10.
אני מתכנן להקדים (לפחות 9) כי חם.
אם יהיו שינויים(הקדמה) אני מאמין שבעז יעדכן.

amirk
30-04-15, 18:11
לבאים מדרום שימו לב שכביש 92 סגור.

Sent from my Patrol

איל מ
02-05-15, 15:22
ובכן היה מצוין!
אמנם קומץ אנשים, אבל הכי איכותיים שניתן למצוא.
לי אישית נתן תחושת סיפוק אדירה.
הטינופת היתה באמת בכמויות שקשה לתאר ולאורך מאות מטרים מגשר אריק וצפונה. (מצטער על איכות התמונה, פלאפון ישן ומאובק)

98111

בסופו של דבר יצאו שתיים וחצי עגלות של זבל ונוקה רק החלק הצפוני והפחות נגיש (בתקווה שהרשויות יוכלו לנקות את החלק הקרוב יותר לכביש).
בכל מקרה המקום מדהים ושווה להגיע (ואולי לאסוף קצת זבל מסביב לנקודה בה מתמקמים ;)).

נ.ב.
אותו ליעוז שלח שני חברה על ריינג'ר שיעזרו אך לא הראה את פרצופו...

קונסטון
02-05-15, 20:35
ובכן היה מצוין!
אמנם קומץ אנשים, אבל הכי איכותיים שניתן למצוא.
לי אישית נתן תחושת סיפוק אדירה.
הטינופת היתה באמת בכמויות שקשה לתאר ולאורך מאות מטרים מגשר אריק וצפונה. (מצטער על איכות התמונה, פלאפון ישן ומאובק)

98111

בסופו של דבר יצאו שתיים וחצי עגלות של זבל ונוקה רק החלק הצפוני והפחות נגיש (בתקווה שהרשויות יוכלו לנקות את החלק הקרוב יותר לכביש).
בכל מקרה המקום מדהים ושווה להגיע (ואולי לאסוף קצת זבל מסביב לנקודה בה מתמקמים ;)).

נ.ב.
אותו ליעוז שלח שני חברה על ריינג'ר שיעזרו אך לא הראה את פרצופו...

קבל לייק גבר!

amit1
02-05-15, 20:43
איל, כל הכבוד!!

neter
11-05-15, 13:17
983849838598386

איל מ
11-05-15, 16:12
לא רואים את התמונות :(
אם העלית מהמחשב תוודא שהן לא גדולות/קטנות מדי (בד"כ 600/800 לוקח). אם מקישור באינטרנט אז לפעמים צריך לוודא שהמשבצת של "ייבא קבצים והצג מקומית" לא מסומנת.
ולפעמים צריך פשוט להעלות שוב.

סטארגייזר
13-05-15, 10:51
כל הכבוד ליוזמים ולאלה שתרמו מזמנם ומרצם!

לא ראיתי את ההודעה בזמן - אשמח להצטרף ליוזמות דומות בעתיד...

amirk
17-05-15, 13:26
סטארגייזר,
הסר דאגה מלבך, כמו שזה נראה כרגע יהיו הרבה עוד הרבה ההזדמניוות לנקות את המקום.
כך זה נראה אתמול, שבועיים אחרי ...

liontamer84
17-05-15, 14:01
לא מצליח להבין אנשים שמשאירים אחריהם כזו טינופת :(

הרי מגיעים לטבע כדי להנות מהיופי שלו... מה הקטע? מה הסיפור לאסוף את הזבל אחרי?

wonderd
17-05-15, 14:28
האמת קצת מוזר לי - אתם מופתעים מהלכלוך שמשאירים מאחור המטיילים באתר הנ"ל, יחד עם זאת אולי קצת שוכחים שבעצם זה היחס לרוב האתרים במדינה - המטיילים משאירים הרבה לכלוך בכל מקום ולא רק שם.. אז מה ההפתעה..

סטארגייזר
17-05-15, 14:40
האמת קצת מוזר לי - אתם מופתעים מהלכלוך שמשאירים מאחור המטיילים באתר הנ"ל, יחד עם זאת אולי קצת שוכחים שבעצם זה היחס לרוב האתרים במדינה - המטיילים משאירים הרבה לכלוך בכל מקום ולא רק שם.. אז מה ההפתעה..

לא הפתעה, אכזבה...

wonderd
17-05-15, 14:53
אתה לא מטייל בארץ בכלל?
מה יש להתאכזב - אני זוכר את עצמי גם בתור ילד מצטרף למבצעי ניקיון באתרים השונים..
אם כבר, כשאני מגיע לאתר נקי - אני מופתע לטובה..

במקום הרשויות אני הייתי מציב כמה מצלמות אלחוטיות ברשת הסלולרית וקונס בלי רחמים כל זבלן שמשאיר זבל אחריו, גם אם בשקיות סגורות.

דרור ברלי
17-05-15, 18:01
ככה נראה כל מקום שנגיש לפרייבטים.
זו לא הרמה להנחתה, זו לא היתממות. זו האמת לאמיתה.

איל מ
17-05-15, 18:07
רק שבמקרה המקום לא נגיש לפרייבטים.
ובמקרה 2 באותו יום שניקינו היתה חבורה של ג'יפאים בנקודה דרומית יותר (שגם סביבם ניקינו) שהשאירו שם ערמות של זבל (למרות שביקשנו מהם יפה לנקות ולמרות שקיבלו עזרה מאחד החברה בתחקון אחד הרכבים...).

נכון שככל שיש יותר נגישות יש יותר לכלוך אבל הכללה של ג'יפאים ככאלו ששומרים על הטבע היא בדיוק כמו כל הכללה אחרת (חיובית או שלילית).

דרור ברלי
17-05-15, 18:44
אני לא מכליל ולא אומר שקבוצה כזו שומרת יותר מקבוצה אחרת אלא רק מציין עובדה.
אם היית רואה איך נראה לדוגמא חניון בארות בחוה"מ פסח, או מה קורה סביב הבריכה בעין-עלמין, היית מבין למה אני מתכוון.

יונתןמצפה
14-04-18, 14:24
והנה הלך עוד מקום!
אין לי עוד פרטים מלבד העובדה שהשלט צולם בירידה לשטח ממערב ומצפון לגשר אריק.

שימו לב שהאיסור לקח צעד קדימה את חוק העזר של גליל עליון. כאן גם אסור לנסוע ברכב, וזה כבר ממש הפקעת שטח מהציבור...
מעניין, לא אתפלא אם יש כאלו שלהם מותר
על פי חוק העזר.

הדבר הראשון שצריך לעשות זה לבדוק את תוקפו של חוק העזר.

על פניו וברפרוף מהיר, לא מצאתי באתר המועצה חוק עזר רלוונטי.
http://j-v.org.il/חוקי-עזר

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180414/8aae695cb99c88cc3bc9c9bd23aecf7f.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180414/3290442683463fd502aa52f2008f4a6f.jpg

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

boaz avrahami
14-04-18, 14:35
צריך לבדוק את השלטים והשערים שם היטב. יש שם כמה אנשים כולל בעלי תפקידים רשמיים שכבר תפסתי אותם מציבים שערים לא חוקיים... אחד מהם היה פקח רשות הטבע שהעלים עין במכוון משער שהתחזה להיות שער של הרשות ובכך עזר לפורע חוק מקומי.

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

נדב ש.
14-04-18, 14:51
אכן זה נישלח בקבוצות הוואטסאפ.
מעניין אם בעל שטח המרעה גם הולך ברגל לבדוק מה שלום הבקר שלו...

משנה לשנה המקום הפך ליותר גרוע, לא פעם הגענו לזולות ואספנו ערימות של זבל שנישאר בשטח.

יש לציין שממש בכניסה יש בור ענק בוצי שהפך למלכודת וקיבל את הכינוי "מעבר הגיהנום" והפך למקום "שעשוע" לכלי 4x4....

פשוט עצוב.

דור אריאל
14-04-18, 17:38
ככה נראה כל מקום שנגיש לפרייבטים.
זו לא הרמה להנחתה, זו לא היתממות. זו האמת לאמיתה.

זה לא שבעלי הפריבטים מלכלכים יותר

הם פשוט הרוב במדינה..

ד ו ר ו ן
14-04-18, 18:56
זה לא שבעלי הפריבטים מלכלכים יותר
הם פשוט הרוב במדינה..
ראית פעם פרייבט עם שק זבל תלוי מאחור או איפושהו?

חלקם הגדול פשוט לא לוקח את הזבל איתם בתא מטען של הרכב.

נדב ש.
14-04-18, 20:05
ראית פעם פרייבט עם שק זבל תלוי מאחור או איפושהו?

חלקם הגדול פשוט לא לוקח את הזבל איתם בתא מטען של הרכב.

לא לוקחים בכלל, נקודה.
ולא לדבר על "הולכי רגל" שלוקחים את ציודם, עושים מה שעושים, ומה "שלא צריך" כולל ציוד נישאר בשטח.

יונתןמצפה
14-04-18, 20:15
חברה, הגזמתם. פרייבטים זה כלי רכב. אין כל קשר בין הרכב לבין התנהגות נוסעיו.
יש ג'יפאים שמטנפים ויש שלא (פגשתי את הסוג המטנף גם שם). וכך גם בפרייבטים.
וכך גם ברגל.

המקום מטונף כי:
א. יש אנשים דרעק.
ב. המקום מוזנח.

כל אחד משני הסעיפים תורם את חלקו.
אני סבור שגם טיפול רק בסעיף ב' היה מפחית מסעיף א'. (ראו את תיאוריית החלונות השבורים).

ובכל מקרה, לטעמי זה לא קשור לדיון על הסגירה.

נדב ש.
14-04-18, 20:37
חברה, הגזמתם. פרייבטים זה כלי רכב. אין כל קשר בין הרכב לבין התנהגות נוסעיו.
יש ג'יפאים שמטנפים ויש שלא (פגשתי את הסוג המטנף גם שם). וכך גם בפרייבטים.
וכך גם ברגל.

המקום מטונף כי:
א. יש אנשים דרעק.
ב. המקום מוזנח.

כל אחד משני הסעיפים תורם את חלקו.
אני סבור שגם טיפול רק בסעיף ב' היה מפחית מסעיף א'. (ראו את תיאוריית החלונות השבורים).

ובכל מקרה, לטעמי זה לא קשור לדיון על הסגירה.

לא מסכים איתך.
אנחנו בימי הקיץ נימצאים שם לפחות פעמיים שלוש בחודש, המקום עמוס(מילה עדינה) בפרייבטים והולכי רגל.
הג׳יפים שמגיעים לא חונים בכניסה, אלא מגיעים בפנים ל"זולות" (שלצערי אפילו סומנו בעמוד ענן שזה מיותר מאוד), תתפלא שגם לשם מגיעים(כנראה) רכבי ליסינג(ואם זה לא אז אני מרחם על הרכבים האלה) נכון לקיץ שעבר, ואפילו ביציאה גם פגשנו אחד תקוע אחרי שניגמר לו השמן בגלל מכה בקרטר, ומה שתיארתי לגבי הזבל זה בדיוק באותם מקומות, ואלה שלוקחים כבר את הזבל עימם זרקו אותו בערמה ממש בכניסה ליד הגשר גלילים כאילו שיש איזה משאית שתיכנס ותאסוף אחריהם.

הסגירה כנראה מגיעה מאותו מקום שסגרו את משולש המעיינות ליד ניר דוד, כמו שסגרו את חוף צאלון(שניבנה שם איזה מלון "בוטיק" שכף רגלי לא תידרוך שם בחיים) וכו', תכף תראה איזה גוף שמשתלט שם "ומסדר קצת" ומתחיל לגבות כסף על "מעיינות טיבעיים"(מישהו שם זיהה את הפוטנציאל) , לא מדאגה לאנשים ובטח לא מדאגה למקום, לדעתי.

דור אריאל
14-04-18, 20:40
רק תיקון לגבי המלון , החוף לא נסגר בגלל המלון, המלון לא מגיע לחוף ואין לו חוף , פרטי

נדב ש.
14-04-18, 21:22
רק תיקון לגבי המלון , החוף לא נסגר בגלל המלון, המלון לא מגיע לחוף ואין לו חוף , פרטי
לא יודע דוד.... סגרו חוף ואיזור שלם עם בולדרים ושלטים, שנים היסתובבו שם פקחים ושמו עין שאף אחד לא ניכנס, "פיתאום" על אותו איזור בונים מלון... יש לו חוף או אין לו זה לא מעניין אף אחד.
חוף צאלון הפתוח היה חוף מדהים, וכמוהו ועוד מקומות כמו גשר אריק וכו' ניסגרים אט אט, לפעמים בלי גישה בכלל ולפעמים בתשלום וכו' בצורה כזו או אחרת.

ד ו ר ו ן
14-04-18, 21:38
היינו בחוף הזה.
המלון צימרים הזה לא מגביל או חוסם גישה למים והבולדרים מונעים רק כניסת רכב.
אתה מחנה בחניון ויורד לחוף.

דור אריאל
15-04-18, 07:06
לא יודע דוד.... סגרו חוף ואיזור שלם עם בולדרים ושלטים, שנים היסתובבו שם פקחים ושמו עין שאף אחד לא ניכנס, "פיתאום" על אותו איזור בונים מלון... יש לו חוף או אין לו זה לא מעניין אף אחד.
חוף צאלון הפתוח היה חוף מדהים, וכמוהו ועוד מקומות כמו גשר אריק וכו' ניסגרים אט אט, לפעמים בלי גישה בכלל ולפעמים בתשלום וכו' בצורה כזו או אחרת.

סגרו את הגישה לרכב מאז שיש חוק שאסור לנסוע 100 מטר משפת הים ( זה כולל כל ים כול כינרת וים המלח)

יונתןמצפה
15-04-18, 07:19
לא מסכים איתך.
אנחנו בימי הקיץ נימצאים שם לפחות פעמיים שלוש בחודש, המקום עמוס(מילה עדינה) בפרייבטים והולכי רגל.
הג׳יפים שמגיעים לא חונים בכניסה, אלא מגיעים בפנים ל"זולות" (שלצערי אפילו סומנו בעמוד ענן שזה מיותר מאוד), תתפלא שגם לשם מגיעים(כנראה) רכבי ליסינג(ואם זה לא אז אני מרחם על הרכבים האלה) נכון לקיץ שעבר, ואפילו ביציאה גם פגשנו אחד תקוע אחרי שניגמר לו השמן בגלל מכה בקרטר, ומה שתיארתי לגבי הזבל זה בדיוק באותם מקומות, ואלה שלוקחים כבר את הזבל עימם זרקו אותו בערמה ממש בכניסה ליד הגשר גלילים כאילו שיש איזה משאית שתיכנס ותאסוף אחריהם.

הסגירה כנראה מגיעה מאותו מקום שסגרו את משולש המעיינות ליד ניר דוד, כמו שסגרו את חוף צאלון(שניבנה שם איזה מלון "בוטיק" שכף רגלי לא תידרוך שם בחיים) וכו', תכף תראה איזה גוף שמשתלט שם "ומסדר קצת" ומתחיל לגבות כסף על "מעיינות טיבעיים"(מישהו שם זיהה את הפוטנציאל) , לא מדאגה לאנשים ובטח לא מדאגה למקום, לדעתי.ההערה המקורית שלכם היתה כללית ולא ביחס למקום הספציפי ואני כופר בה.
לגבי המקום עצמו אני לא צריך להתפלא, אני מכיר אותו היטב וער למה שקורה שם.
ואני עדיין חושב שההכללה לא נכונה במקרה הטוב, ומגעילה במקרה הרע.
אני כאמור פגשתי שם ג'יפאים שמטנפים ומנגד פגשתי אנשים ברגל ובפרייבט שאוספים זבל.
אין שום קשר. אנשים טינופת יש ללא קשר לאיזה רכב מסיע אותם...

wonderd
15-04-18, 08:36
הדיעה שלי לא מגובשת בענין -
מצד אחד מפריע לי שסוגרים מקום כזה לגישת רכבים - כי יש מקומות מרוחקים ("זולות") שברגל זה קצת רחוק להגיע
מצד שני המקום הפך למזבלה באדיבות אזרחי המדינה השונים, לא רק מזבלה - גם מה שקרה שם עם שלולית הבוץ הגדולה וה"ג'יפאים" שנתקעים שם יום ולילה.. לא עזרו במיוחד..

בקיצור - מבחינתי אין לי בעיה שיסגרו שם לתקופה של שיקום (אני לא תמים ויודע שמה שנסגר אין לו הרבה סיכוי להיפתח שוב, ועדיין..) ולאחר מכן שייפתח עם קצת פיקוח.

מיכה100
15-04-18, 08:49
ההערה המקורית שלכם היתה כללית ולא ביחס למקום הספציפי ואני כופר בה.

כבר פגשתי ג'יפאים "אמיתיים" שחשבו שזה הגיוני להשאיר שקיות זבל מתחת לעץ בנחל פארן "כי הפקח הרי במילא עובר כאן לאסוף את הזבל".
אבל כשחושבים על חניונים בצורה סטטיסטית, כמה פעמים יצא לך להגיע לחניון נגיש לג'יפים בלבד שהיה מטונף עם ערימות זבל כמו שרואים באתרי פקניקים וחניוני יום הנגישים לכל עם ישראל?

נדב ש.
15-04-18, 08:49
סגרו את הגישה לרכב מאז שיש חוק שאסור לנסוע 100 מטר משפת הים ( זה כולל כל ים כול כינרת וים המלח)

אין לי בעיה שיסגרו יחסמו ויבנו חומות גם, אבל זה שסוגרים ואחרי זמן מה מכניסים קבלנים טרקטורים וכו' ובונים לך בוטיק כלשהו ותוך כדי רומסים את הכל בחסות "החוק".

נדב ש.
15-04-18, 08:55
ההערה המקורית שלכם היתה כללית ולא ביחס למקום הספציפי ואני כופר בה.

אני לא פגשתי הולכי רגל ופרייבטים שאוספים זבל אפילו פעם אחת בכל היכרותי עם המקום לאורך השנים.

"ג׳יפאים" שמטנפים.... תבדוק טוב אם הם ג׳יפאים או סתם כאלה שנוסעים על 4x4 ומטנפים את הארץ.... ולמען האמת הם גם מתרבים...
לצערנו מעטים הם ההארדקור שבאים נטו בשביל לטייל, השקט, להינות מהטבע.

יונתןמצפה
15-04-18, 09:28
נדב, מה אתה מנסה להוכיח...?
אני חושב שהגדרת אופי האוכלוסיה המלכלכת ממש לא רלוונטי ואין לו כל קשר לדיון.

לעניין הקשר בין לכלוך לסגירה- אני לא מקבל את הקשר הזה.
לרשות המקומית יש כלים לאכוף נושא של השלכת פסולת. זה לא דורש משאבים מוגזמים בטח לא ביחס לתקציבי רשות.
אני מאמין שהשקעה מינימלית שהייתה נותנת למקום מראה מושקע תוך שילוב של אכיפה אגרסיבית היתה מביאה לתוצאה מניחת דעת.
מבחינתי כל עוד זה לא נוסה אין שום לגיטימציה לסגירה.
גם חסימות, שילוט ואכיפה עולים כסף. את הכסף הזה היה ראוי שמועצה אזורית עמק הירדן היתה משקיעה קודם כל בטיפוח. לתת את התחושה שיש למקום אבא ואמא. קצת פחים, קצת שלטים, איזה שולחן פיקניק פה ושם. שלטים. פקח שיסתובב שם בסופי שבוע, ידבר עם המבלים, יצלם רכבים קצת יפחיד... השקעה זניחה במונחים של תקציב יחידה סביבתית של רשות מקומית.

אבל אצלנו קודם כל סוגרים. כי אפשר. כי השטח הוא של הרשות וכל השאר לא רלוונטי.
בעיני לא מקובל!

נדב ש.
15-04-18, 11:03
לא מנסה להוכיח כלום, וכמובן שלא מכליל לגבי כל השאר, אני מדבר על המקום הספציפי הזה בלבד.

כמובן שבמקומות אחרים ברחבי הארץ כן ראיתי איסוף אשפה מכלל המטיילים.

לגבי הסגירה מסכים איתך בהחלט.

amirk
15-04-18, 15:09
מאז שסגרו את החופים של הכנרת אפשר סוף סוף לשבת בשקט כמעט לבד באותו חוף שאנו הולכים אליו כבר עשרות שנים שהפך בשנים האחרונות לבלתי שמיש עקב מייטב העם. אז צריך ללכת כמה מטרים ברגל.

הכמה מטרים האלו הם פילטר מצויין.

אם זו תהיה ההשפעה על האזור המדובר הרווחנו.

יונתןמצפה
15-04-18, 16:45
אמיר, רגל או לא, אסור לישון, אסור להבעיר מדורות, אסור להקים אוהלים (רשתות צל?)...
הרווחנו? לא חושב.
עוד נשאר מקום במדינה הזו שניתן לעשות בו קפמינג על גדות נחל זורם?

amirk
15-04-18, 17:28
אמיר, רגל או לא, אסור לישון, אסור להבעיר מדורות, אסור להקים אוהלים (רשתות צל?)...
הרווחנו? לא חושב.
כן אפשר על הירדן.

ולגבי גשר אריק - מקימים שם פארק כלשהו, לא?

נדב ש.
15-04-18, 17:54
הרווחנו? לא חושב.

זאת הנקודה בדיוק.
אישית לא מרגיש בנוח אם הרכב לא נימצא מטר ממני.

מאוד מקווה שאמיר טועה...
למרות שברור לי שלסגירה יש סיבה ברורה והיא בתשובה של אמיר...

נדב ש.
29-11-18, 09:10

ברור, עדיין יכולת להחנות קרוב ולשבת קרוב בין המים לרכב, היום כבר לא.

היינו בחוף הזה.
המלון צימרים הזה לא מגביל או חוסם גישה למים והבולדרים מונעים רק כניסת רכב.
אתה מחנה בחניון ויורד לחוף.

לא רוצה. רוצה לחנות בתוך "תא שטח" ולא על אספלט עם עוד מיליון איש ובתים. מעדיף את המצב הקודם שאין לי מלון בפרצוף ורואים קצת טבע מסביב.

עוד "מלונית" שהולכת לקום:
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5416127,00.html

יצויין כי זה הולך לקום כ 700 מטר רחוק מהחוף, לפי הכתבה.

מעניין למה הירוקים לא התנגדו ולא עשו רעש על הקמת המלון בכנרת...

דרור ברלי
29-11-18, 12:49
נדב, מה אתה מנסה להוכיח...?
אני חושב שהגדרת אופי האוכלוסיה המלכלכת ממש לא רלוונטי ואין לו כל קשר לדיון.

הפוליטיקלי קורקט הזה, שמנסה בכל כוחו מלהגדיר מי מלכלך ומי לא, זו בדיוק הסיבה שסוגרים לכוווווווווווווולם.

כי לא כולם מלכלכים.
יש לזה פתרונות יעילים - ממצלמות דרך פקחים שמסתובבים בזוגות ו/או בליווי שוטר (וגם חמושים לכל מקרה) ומי שייתפס מלכלך, שיתקעו לו כל כך חזק שכבר לא ישכח את זה. אבל לא רוצים לנקוט בהם, בגלל?.... נכון. פוליטיקלי קורקט. כי כולם יודעים מי מלכלך, אבל מפחדים להיות מוקעים כ... נעזוב את זה. גם אני קצת פוליטיקלי קורקט...:rolleyes:

אז בסוף יש טונות של לכלוך ומה שנשאר זה להעניש קולקטיבית ולסגור לכולם.
וזה ככה בכל סוגיה שתרצה. לא רק סגירת שטחים ולא רק לככלוך אלא כל דבר שתצביע עליו. ולא נרחיב את זה כי זו טחינת מים לשמה.

-->