PDA

צפייה בגרסה מלאה : פיתרון אפשרי ללחץ שמן נמוך ללא שיפוץ מנוע כללי.

ערן המסוקס
24-07-03, 14:41
לכל המודאגים מלחץ השמן הנמוך במנועי 258..
לחץ השמן אצלי בג'יפ היה נמוך מאז ומתמיד, ובעיקר לאחרונה הבחנתי בכך שבכביש המהיר הלחץ עולה מעט מעל 20 PSI. כמובן שבסרק השעון לא הראה לחץ כלל.. אצלי על מחוג הקילומטרז' יש 180K ומתוכם 90K עשיתי על לחץ שמן דומה.
החודש עמדתי בפני הדילמה, כאשר הייתי צריך להחליף מחזי"ש אחורי. אם לשפץ חצי מנוע ולקחת סיכון שזה יקצר לי את חיי המנוע או יעשה רק נזק או פשוט להחליף משאבת שמן.
זכרתי שאצל חברי עם מנוע גמור ולחץ שמן גרוע הוא החליף משאבה וראה זה פלא, לחץ השמן חזר להיות תקין ויפה, למרות שהמנוע היה גמור..
החלטתי שחצי שיפוץ יהיה טפשי ואין לי מה להפסיד. החלפתי משאבה ו... הלחץ ניפלא!!
לטענת המכונאי (כן כן אני עצלן) יש סוגים שונים של משאבות וביניהן משאבות אלומניום. המשאבה אצלי הוחלפה למשאבה מברזל.

זהו, שיהיה לידיעתכם. אם לחץ השמן נמוך ומסיבה כלשהי פותחים קרטר, זאת הזדמנות טובה להחליף למשאבה חדשה.

אגב, יאנוביץ' מוכר משאבות משופצות, ולא חדשות. אני שמתי חדשה לא משופצת.

נמרוד
24-07-03, 18:27
זה מאד הגיוני שלחץ שמן נמוך נגרם בגלל משאבת שמן דפוקה, ושהחלפה למשאבה חדשה מחזירה את המצב לקדמותו.

עצוב שאתה נוסע עם לחץ שמן נמוך כל כך במשך שנים, במודע. חבל.

ערן המסוקס
25-07-03, 00:21
כן אני יודע.. אבל אבי טען שכל הג'יפים שהכיר בחייו היו כך תמיד. וגם מוסך מסויים בעל מוניטין באיזור ב"ש טען שהמצב אצלי סביר.
דרך אגב, זה אותו המוסך ששלל את הצורך בהחלפת שמן ברקס כל תקופה מסויימת.
:x

בכל מיקרה, לא עשיתי דבר בקשר ללחץ השמן כי לפי טענת אנשים מבינים פה בפורום לחץ השמן הנמוך נובע ממיסבים גמורים ולא ממשאבת השמן. לכן אמרתי לעצמי שאם המנוע גמור גם ככה נמשיך לנסוע עד לאוברול כללי. :oops:

UNIX
25-07-03, 09:05
היה אצלי מצב דומה ורק כשהמנוע היה קר הוא היה עומד על 20
לדעתי לא שווה להשקיע בלהחליף משאבה כי זה גם לפתוח קרטר גם לפרק אותה וגם להחליף אותהוכמה זה עלה לך? בטח יותר מ 500 שקל נכון?
ב 3000 שקל או קצת פחות אני כבר לא זוכר הבאתי מנוע מעולה שהלחץ שמן
שלו מגיע ל 75 80 psi ובסרק עומד על כמעט 20 וגם שכחתי מכל נזילות השמן
המעצבנות וכמויות השמן שהוא היה אוכל
א

ערן המסוקס
25-07-03, 15:35
בוא נשווה.. 3000 ש"ח לפני עבודה = 4000 ש"ח עם עבודה
זה בערך כמו להשתיל רגל חדשה במקום לשים פלסטר על הפצע.

UNIX
25-07-03, 15:49
עבודה לא חייבת לעלות כסף :lol:

שחר 9
25-07-03, 21:58
כשילך לך צלב תחליף סרן?
זה פחות או יותר הפרופורציה!

UNIX
25-07-03, 22:46
יש בזה משהו הגיוני

ערן המסוקס
25-07-03, 22:47
לחץ השמן אצלי עומד על סביבות ה 15-17 PSI כשהמנוע חם אחרי נסיעה ארוכה.
בכביש המהיר עומד מעל 40 קרוב ל 50 PSI. אם אני לא טועה זה בדיוק הלחץ במנוע חדש לחלוטין.
דרך אגב, שמעתי שרוב המנועים המשופצים של הימ"ח מגיעים עם קרנק דופק. אצלי הוא לא.

-->