PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב לטיולי שטח בלבד.

vik014
17-04-15, 13:33
אשמח לשמוע את המלצות מהמנוסים פה. ביחס לרכישת רכב שישמש לטיולי שטח בלבד. הכוונה ל
טיולי שטח סבירים, קצת יותר ממסלולי ג'יפונים.
אני מעוניין להשקיע ברכישה בין 60 ל - 70 אלף שקל. כמובן שגמיש, ידוע לי שאח"כ יש להשקיע עוד כמה אלפים טובים ואולי עשרות אלפים בשיפורים ותוספות.
לא מעוניין בג'מיני בגלל גודלו אני רוצה אם כבר שהרכב יפתור בעית הובלת חפצים שאינם מתאימים להובלה בפרייבט .
לא איכפת לי טנדר, אם כי חשבתי על ג'יפ.
אמרו לי עדיפות לטיוטות, אבל שמעתי שהן גניבות וזה קצת מוריד לי את החשק מהן, הואיל והרכב יעמוד רוב הזמן בכביש.
יכול להיות ידני או אוטומט, דיזל או בנזין.
צריכת הדלק לא משמעותית לי לאור תכלית הרכב.
חשוב לי מה שפחות להתעסק בטיפולים שלו.

לביא
17-04-15, 18:37
לנד קרוזר 75. אמין, עביר, מרווח, עונה להגדרות התקציב. יחסית לרכב שטח קשוח, נוח בדרך אל ומהטיולים.
אני מחזיק 73 בחמש השנים האחרונות. מפתיע לטובה באמינות. ב 16 שנים האחרונות החזקתי כ 5-6 רכבי שטח. זה היחיד שדווקא אישתי אומרת שלא מחליפים.
בזמנו כתבתי השוואה קצרה בינו לבין הסיקס שהחזקתי..

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/55225-ניסיון-אישי-השוואה-סיקס-מול-לנדקרוזר-73

יואב פולס
17-04-15, 20:17
עם כמה אנשים אתה מתכוון לטייל? רק אתה או אתה עם אישתך, 3 ילדים ורוטווילר אחד?

17-04-15, 21:40
פאגרו מהדגמים הישנים דגם Q עד 2000 לא יקר כולל ישור קו תגיע לפחות מי מה שאתה מקציב
נוח מאוד כרכב שטח בלבד

vik014
18-04-15, 06:42
בדרך כלל 2 אנשים, לפעמים יתכן ויהיו מצטרפים.

יואב פולס
18-04-15, 10:02
פראדו ארוך. אל תתעקש על דגמי 2001-2002 עם המנוע החזק יותר, דגמי 1999-2000 יהיו מצויינים לדרישות שלך.

ד ו ר ו ן
18-04-15, 10:26
לנד קרוזר 75. אמין, עביר, מרווח, עונה להגדרות התקציב. יחסית לרכב שטח קשוח, נוח בדרך אל ומהטיולים.
אני מחזיק 73 בחמש השנים האחרונות. מפתיע לטובה באמינות. ב 16 שנים האחרונות החזקתי כ 5-6 רכבי שטח. זה היחיד שדווקא אישתי אומרת שלא מחליפים.
בזמנו כתבתי השוואה קצרה בינו לבין הסיקס שהחזקתי..

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/55225-ניסיון-אישי-השוואה-סיקס-מול-לנדקרוזר-73
הוא מחפש רכב שטח קצת מעל ג׳יפון.
73/75 זה אוברקיל עצום.

asafk
18-04-15, 14:23
מצד שני, עם האוכל בא תאבון, וכשמטיילים רוצים עוד.
גם בסופו של דבר כשהמורה היא טיול, רכב עם יכולות נותן לך לטייל עם פחות מגבלות בבחירת המסלול.

אסף

ד ו ר ו ן
18-04-15, 14:54
הפתעת אותי,
נראה לי שתסכים שגם למי שפוטנציאל ההתקדמות בתחביב קיים, יש הרבה פתרונות שהם הרבה מעל רמת ג׳יפון, ולא קיצוניות כמו 73/75.

אני אומר את זה בתור מי שבחר ונוסע גם ביום-יום עם רכב ממשפחת הקיצון הזו.

בשביל מה שהוא תיאר, פראדו/Q/טראנו וכו יעשו את העבודה טוב מאד.

צריך להיות חזק מאד בתחביב כדי ללכת על 73/75/סופה/היילקס ישן/דיפנדר.

asafk
18-04-15, 15:43
אני מסכים שגם עם טרופר ב15000 הוא יוכל להנות ולהתקדם ולעשות המון.
אבל נראה לי שכל suv כזה או אחר הו פשרה שנובעת או ממגבלת תקציב או ממגבלת שימושיות יומיומית. ואם שתי המגבלות האלו לא מגבילות - למה לא ללכת על, למשל, 73 סטנדרטי ולהנות יותר בכל טיול מהיום הראשון?

אסף.

- - - Updated - - -

אגב.. עם קצת פחות חשש מגניבה, הייתי ממליץ על סופה.

אסף.

ד ו ר ו ן
18-04-15, 16:44
אני מסכים שגם עם טרופר ב15000 הוא יוכל להנות ולהתקדם ולעשות המון.
אבל נראה לי שכל suv כזה או אחר הו פשרה שנובעת או ממגבלת תקציב או ממגבלת שימושיות יומיומית. ואם שתי המגבלות האלו לא מגבילות - למה לא ללכת על, למשל, 73 סטנדרטי ולהנות יותר בכל טיול מהיום הראשון?
אסף.
כי בשביל להנות באמת מ73/75 מהטיול הראשון זה גם יעלה לו קרוב ל- 150k.. עם רכב ספרטני בהרבה.

raanan
18-04-15, 16:56
למציעי הסופה, לנדקרוזר 73 (ועוד מעט יונימוג ...) , בטוח שקראתם את המשפט הזה ?

הכוונה לטיולי שטח סבירים, קצת יותר ממסלולי ג'יפונים.

רענן

eysham
18-04-15, 16:57
73/75 בתקציב הזה... עם כל הכבוד לאייקוניות שלו, זה רכב משנת 1998.
ולא בדקתי לאחרונה, אבל זה מעבר לתקציב שלו אם הוא לא נבלה רקובה.

אני כרגיל הייתי בכלל אומר ללכת על אינדיאני.
ברגע שמגבלת צריחת הדלק לא קיימת...
במחיר של הטויוטה הוא קונה 2 zjאים
או wj צעיר יותר בכמה שנים טובות.
מתחיל משיפור בסיסי וכשיבוא התיאבון השמים [ועומק הכיס] הם הגבול.

איל

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

tom1105
18-04-15, 17:11
73/75 בתקציב הזה... עם כל הכבוד לאייקוניות שלו, זה רכב משנת 1998.
ולא בדקתי לאחרונה, אבל זה מעבר לתקציב שלו אם הוא לא נבלה רקובה.

אני כרגיל הייתי בכלל אומר ללכת על אינדיאני.
ברגע שמגבלת צריחת הדלק לא קיימת...
במחיר של הטויוטה הוא קונה 2 zjאים
או wj צעיר יותר בכמה שנים טובות.
מתחיל משיפור בסיסי וכשיבוא התיאבון השמים [ועומק הכיס] הם הגבול.

איל

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
++1

ד ו ר ו ן
18-04-15, 17:12
המחירים של הטויוטות מזמן ירדו, לא שהם הגיוניים לרכב מ-98, אבל ירדו מאד.

לביא
18-04-15, 17:27
לנד קרוזר 75 ללא נעילות, לא נמכר ב90. גם אם כמה מוכרים דורשים זאת. אני נוהג ב 73 ומקפיד לעקוף את העליות הקשות. מעולם לא עליתי את הזיק, הורדית ואפילו לא את העשוש. כמובן שלכל אחד הסיגנון שלו, אבל אני מחזיק את הגיפ רק לטיולים, ממש כפי שפותח השירשור מתכנן לעשות. שני יתרונות גדולים: 1. שקט נפשי. 2. אחזקת רכב שטח מהסוג הזה, מאפשרת נהיגה חופשית יותר. גם במקום שהעבירות בו לא בעייתית, לפעמים יש סלעים ואבנים גדולות. ברכב מהסוג הזה, אתה לא מוטרד, לא צריך מכוון, פשוט נוסע.
כמובן שפותח השירשור יחליט בסופו של דבר את הכיוון אותו הוא לוקח. כדאי שיחשף ליותר משתי דעות שלרוב מסתכמות בפרדו או מיצובישי q.

vik014
18-04-15, 19:17
ראשית תודה לכל המגיבים כל תגובה עוזרת. בכדי למקד תגובות אוסיף שלפני כ 3 חודשים קניתי דאסטר דיזל. עשיתי איתו 2 טיולי שטח. כדי להבין שג׳יפון לא מספק אותי. אני לרגע לא מיצטער על רכישת הדאסטר הוא ישאר כרכב כביש בעיקר ושטח מזדמן.

raanan
18-04-15, 19:56
ראשית תודה לכל המגיבים כל תגובה עוזרת. בכדי למקד תגובות אוסיף שלפני כ 3 חודשים קניתי דאסטר דיזל. עשיתי איתו 2 טיולי שטח. כדי להבין שג׳יפון לא מספק אותי. אני לרגע לא מיצטער על רכישת הדאסטר הוא ישאר כרכב כביש בעיקר ושטח מזדמן.
ואחרי כול הפנטזיות שעלו כאן (בפרט "לירוק" בשטח ) ....
ממליץ שתבחן (ומאמין שגם תבחר) ,
פראדו
טרופר
פאג'רו Q

אם תבחר בדיזל אז , עדיפות לפראדו ואח"כ פאג'רו Q עם מנוע 2.8 ,
לגבי טרופר רצוי שתקרא ותדע לקראת מה אתה הולך אם מדובר במנוע 3.0 .

אם תבחרבנזין אז, עדיפות לפראדו וטרופר.
בשטח אין הבדלים גדולים בינהם.
בכביש הפראדו עדיף על הטרופר.
פאג'רו Q ארוך עם מנוע V6 3.5 יותר מורכב לאחזקה לעומת המנוע V6 3.0 שמורכב בפאג'רו Q קצר.

בהצלחה
רענן

tom1105
18-04-15, 20:02
רענן... טרופר וq אפשר להשיג בקצת יותר מחצי תקציב ... בתקציב הזה לא נכנס פרדו במצב טוב(מצטער ) רק נבלות משנתונים של לפני 2000 .
הוא יכול ל"השתדרג" לכיוון הקינג בשנים הראשונות או ללכת לאופציות קצת יותר מאתגרות כפי שכתבו...

vik014
19-04-15, 07:37
קצת אולי כדי לעזור במיקוד הייתי מוסיף שלפני כ 3 חודשים קניתי דאצ'ה דאסטר דיזל 4X4, יצאתי אתו לשני טיולי שטח הוא נהדר, אבל מהר הבנתי שאני רוצה יותר, משהוא שלא חבל לי לשפר ולכסח (ואני יכול להרשות לעצמי בגבולות הטעם הטוב). אני לא מיצטער על רכישת הדאסטר, הוא ישאר כרכב שטח קל ורכב כביש נהדר. העדפות שלי הן רכב שלא מושך תשומת לב רבה מידי, הרכב יחנה בכביש ציבורי עירוני והדבר השני, אין לי כוח וזמן לרוץ כל שני וחמישי למוסך עקב בעיות מכונאות/חשמל. אני לא מדבר על שברי טיולים זה חלק מהתחביב.

-->