PDA

צפייה בגרסה מלאה : הוספת עלה לקפיץ - פיתרון או "פלסטר" ?

Saar
13-09-05, 10:53
הי,

החלק האחורי אצלי שקע מעט (מדובר בצ'ירוקי שהוגבה ע"י שאקל ארוך).
אני מעוניין להגביה את החלק האחורי (להחזיר לגובה המקורי + 2" )

עומדות בפני 2 אפשרויות:
1. הוספת עלה וערגול
2. החלפת הקפיץ כולו לארוך יותר.

השאלה היא האם קפיץ מעורגל שנוסף לו עלה ישקע בטווח של שנה +-
או שזה פיתרון לטווח ארוך?
האם קפיץ חדש יחזיק יותר מפי 2 זמן (זו העלות - החלפת עלה תעלה לי חצי מהחלפת הקפיצים לפרוקומפ 2.5" )

השאלה אינה בפורום XJ כיוון שהתשובה יכולה להתאים גם לבעלי CJ/סופות.

תודה,
סער.

נמרוד
13-09-05, 10:58
הוספת עלה כנראה גם מקשיחה את הקפיץ. גם אם זה יחזיק מעמד לזמן ארוך - ואם זה נעשה בצורה מקצועית אין סיבה שלא - יהיה לך רכב קצת יותר נוקשה.

Saar
13-09-05, 11:52
OK תודה,
אני אוכל לחיות עם רכב קצת יותר נוקשה - אני לא ממש אוהב את הרכות "האמריקאית"
חשוב לי לשלם פעם אחת על מוצר טוב ולא כמה פעמים על מוצר רע...

יש המלצות חוץ מה"מתלם"? (הוא לא עובד בימי שישי וזה קצת בעייתי עבורי, אפשר גם בפרטי)

תודה,
סער.

גיא
13-09-05, 16:55
בדיוק בזמן.

הורדתי עכשיו טלפון ממשאית ברמזור של מוסך קפיצים "אריה ***סקי" או משהו דומה. הם בחולון.

בשיחת טלפון שאלתי מחיר "בערך" לעירגול והוספת עלה להיילקס. הוא אמר "זה עשוי להגיע לסביבות 600" שאלתי לפינה ? אז הוא ענה "לזוג הקידמי" ... זה חצי מחיר מהמתלם. מישהו מכיר אותם ?

המספר הוא 03-5563073

בשבילי זה גם הרבה יותר קרוב.

ד ו ר ו ן
13-09-05, 18:15
גיא,
כמה עלים יש לך מקדימה?

סוזי המשתוללת
13-09-05, 18:29
עירגול במרבית המקומות שאני מכיר 200-250 לפינה , הוספת עלה עד 100 לעלה (לא מאיה)
תקפיד שהעירגול יתבצע על ידי פטיש וסדן לא על ידי מכבש
ככלל השאלה היא כמה עירגולים אם בכלל עבר האוטו אם זו תהיה הפעם הראשונה אז זה אמור להחזיק לאורך זמן אבל אם הם ישנים הם יישברו לפני שהם יירדו בגובה ( הם מאבדים את תכונת הקפיציות )

גיא
13-09-05, 19:33
5 קדימה
7 אחורה

ככלל האוטו הזה עבד כטנדר ולא כל כך היה בשטח למעט ירידה לים פה ושם או שבילים.

ככה זה ניראה לי לפי הבעלים הקודם ולפי המצב של האוטו.

יש בולמי זעזועים מקוריים שרשום עליהם toyota שחורים וחדשים למשל בכל הפינות ....

אני אנסה לצלם.

גיא
13-09-05, 19:42
צילום מהמצלמה של הפלאפון וכבר חשוך בחוץ.

[/img]http://www.galilan.com/~guy.a/front-spring.jpg

המרחק של העלים מהבמפ-סטופ למשל ....
העיגוליות כלפי מטה למשל ....

אני מניח שזה הקפיצים המקוריים.

כמה אמורים להיות ?

Bulldog
13-09-05, 19:51
נתחיל מהעובדה שאם לא ידעתם אז אני עומר כ"ץ עובד מתלם.
הלאה.
גיא צר לי, אבל לא זכורה לא לי ולא לאיתי שום שיחת טלפון ממך עם בקשה להצעת מחיר, אנא ממך, רענן את זכרוני. או יותר מזה, הנה אני אספר לך כמה עולה עירגול והוספת עלה במתלם לזוג קפיצים קדמיים בהיילקס, 600 - 700 שקל. לזוג, לא לפינה, אני חושב שזה בערך אותה הצעה שקיבלת מחמילבסקי.

ונמשיך.
שמואל, בלי להיכנס למחירי העירגול שמשתנים מרכב לרכב (לרוב בין 125-200 ש"ח) עדין הפטיש והסדן חלף מן העולם.
התאמה של עלים בקפיץ ע"י מכבש שנותן מכה ממוקדת, ובעלת שליטה היא הרבה יותר מדוייקת מהתאמה ע"י פטיש וסדן (מבלי להיכנס לזמן העבודה שיהיה בערך פי ארבע עד שש).
מעבר לזה בין הסיבות שקפיצי עלים שוקעים דרסטית אחרי עירגול נמצאת הסיבה שלא נעשה שיחרור מאמצים לקפיץ אחרי העירגול, בשפה פשוטה: אחרי שהרביצו לקפיץ כחבילה של עלים הרכיבו אותו על האוטו. מה יצא מזה, הגביהו את הקפיץ בעשר סנטימטר אחרי שבוע הוא שקע בשמונה ואתה כלקוח מאד מאוכזב.
ופה נכנס רוב הפעמים ההבדל ה"ענק" במחיר בין המתלם לסין מתקני קפיצים אחרים. במתלם מפרקים את הקפיץ לעלים בודדים ומערגלים כל עלה בנפרד תוך כדי התאמה לעלה שבא אחריו. אחרי כל זה כשהקפיץ עלה (בערך ב 12-15 סנטימטר תלוי ברכב)שולחים אותו להפחתת מאמצים. בסופו של דבר אתה מקבל קפיץ שעורגל למצב המקורי שלו (בערך 5 סנטימטר יותר גבוהה מהמצב בו הוא הגיע, או יותר נכון לאמר במצב שבו הוא יצא מהמפעל לפני אי אילו שנים)

מקווה ששפכתי לכם קצת אור על הנושא.
עומר

ד ו ר ו ן
13-09-05, 20:21
אמורים להיות 6 עלים מקדימה בקפיץ המקורי,כנראה הורידו אחד כדי לרכך את העסק.
העלים מסודרים במדורג או שרוב אורך העלה נמצא בחלק האחורי של קפיץ?
אם הקפיץ בנוי עבה יותר בחלקו האחורי אז יש לך קפיץ מקורי שמישהו הוריד ממנו עלה,אם הם מדורגים(כולם ממורכזים) אז יש לך משהו אחר.
ככה או ככה אמורים להיות 6 עלים ולא 5.
בחידוש הקפיצים הכללי שנעשה לרכב לפני כשנה~ הותקנו בתחילה מקדימה קפיץ עם 5 עלים, היה באמת נוח מאד אבל לא החזיק את הגובה אפילו לא שבוע עם הפגוש+כננת שיש אצלי,אולי עם רכב בלי המשקל העודף הזה זה יכול לחזיק.

מאחור בקפיץ מקורי יש 6 עלים לפי מה שאני זוכר אבל מצד שני היו מעט היילקסים שהגיעו לארץ כדגמי HD שהמשקל המותר להעמסה הנו 1015ק"ג (בהשוואה ל815 בהיילקס רגיל) אז אולי יש לך רכב כזה ואולי יש לך קפיצים כאלו-ככה או ככה מישהו כבר שיחק עם הקפיצים פעם.

אחרי שתראה מה זה שחרור מאמצים עם שעון שמראה בדיוק כמה לחץ מופעל על הקפיץ תבין שתם עידן הפטיש והמגל..אופס... הפטיש והסדן.

גיא
13-09-05, 20:26
עומר,

אני דיברתי עם איתי לפני שבועיים ביום חמישי בבוקר. אמרתי לו שאני מגיע מיוקנעם וגם שאלתי כמה ימים מראש צריך להודיע. תזכיר לו שדיברתי איתו אחרי המלצה של יואב ברגר מכפר חסידים. הוא זכר אותו ואת העבודה שבוצעה על ההיילקס 97 שלו ( לבן שהיה ירוק ).

אני קיבלתי הצעה של 700 לעירגול ו1000 ומשהו ( 1400 או 1600 ) לא זוכר בדיוק לעירגול ועוד עלה בקידמיים. ( כמובן שיכול מאוד להיות שאני טועה - ואם כן אז עם איתי הסליחה מצד שני, לפי המחירים שאתה אומר אז יכול להיות שהוא התכוון לכל האוטו ? ... ואז כמובן שזה משנה את כל המצב ).

אני מקווה שהוא יזכור עכשיו.

בכל מקרה, אני לא מחפש פתרונות קסם, זה נכון. מצד שני אני לא במצב להשקיע אלפי שקלים ( למשל 7000 שהושקעו באוטו של יואב ) על סטים חדשים ובולמים ארוכים וכו' .. פשוט יש לי סידרי עדיפויות אחרים.

גם נסיעה לראשל"ץ ואם צריך לחזור לטיפול שני שוב לראשל"ץ לא כל כך נוחה לי גם בזמן וגם בסולר במחירי המלחמה שיש עכשיו.

אני בטוח שהמתלם הכי טובים וזה לפי הדעות הטובות שקיבלתי מאנשים שזכו לקבל שרות שם. מצד שני יש גם דעות טובות על גילי הר טוב ( שהבנתי שקונה מהמתלם קפיצים ולכן טיפה יותר יקר ? )

בכל מקרה, אם אני צריך להשקיע 3000 שקל באוטו , אז זה יחכה עוד קצת. גם ככה עונת הטיולים טרם פרצה. אם אני יכול לסגור עניין ב 1500 אז זה משהו אחר.

אני אדבר איתכם שוב בקרוב.

ואם כבר, עומר מהמתלם. לפי התמונה שצירפתי. זה גמור או שיש מה להציל ?

ד ו ר ו ן
13-09-05, 20:28
http://www.galilan.com/~guy.a/front-spring.jpg

ד ו ר ו ן
13-09-05, 20:31
איכס..

גיא לפי התמונה אלו קפיצים מקוריים שהורידו להם כנראה עלה,וכן, הם נראים רע..

eran4x4
13-09-05, 21:22
( שהבנתי שקונה מהמתלם קפיצים ולכן טיפה יותר יקר ? )

זו מסקנה מאוד מוזרה, יצרן בדרך כלל לא יחתוך מחירים למפיצים שלו, בהרבה מקרים אפשר להשיג מחיר יותר טוב אצל מפיץ אלה עם יש לך יחסים מיוחדים עם היצרן\יבואן.....

אין לי ניסיון עם מתלם, מלבד שיחת טלפון בודדת עם איתי לגבי חלק לקיט של רנצ'ו שבשיחה זו איתי עזר לי בכיף והכרות עם הכלב :wink: .

מצתרף להמלצות על גילי במיוחד להילקסים שיש לו הרבה ניסיון איתם גם בסדנה וגם בשטח.

מתלם
14-09-05, 09:23
גיא, המחיר שקיבלת מאיתי (1400 ש"ח)הוא לשני קפיצים קומפלט מקדימה (זוג קפיצים חדשים).
מעבר לכך לפני שתהיה פה יותר מסחרה ממה שיש עכשיו אני מעדיף להעביר את הנושא לפרטי.
ואכן, הקפיצים הקדמיים שלך נראים במצב מאד סופני.אם אתה מתעקש תבוא לפה ונקבע סופית את מותם :wink:
ערן, תרשה לי לא להיכנס לתחום המחירים למפיצים, ללקוחות ומי קונה ממי סחורה.

עומר
מהמחשב במפעל.

danip
14-09-05, 10:29
שלום

בקשר לחמילבסקי. הייתי אצלו לפני כמה חודשים ואני מרוצה מאוד מהעבודה שהוא עשה לי ברכב מבחינת מחיר, שרות ויחס. לדעתי שווה לדבר איתו הבנאדם מקצוען בתחום לפי מה שאמרו לי עליו אנשים אחרים ולפי מה שראיתי בזמן שהוא עבד. אני רק חייב לציין שאני לא ידען גדול בתחום כי לא עשיתי הרבה ערגולים בחיי, בכול מקרה זאת הייתה ההתרשמות שלי.

ודרך אגב אפילו שהוא עובד עם פטיש וסדן ביליתי שם פחות זמן מבמתלם, למרות שהסדנא שלו הייתה עמוסה בכלי רכב.

יום טוב

דני

סוזי המשתוללת
17-09-05, 01:19
עומר
אין לי הרבה מושג בקפיצים בטח לא כמו שלך אבל :
מנסיון שלי רק עירגול עם פטיש החזיק לאורך שנים הרבה יותר מאשר עם פרס
לגבי עניין הדיוק אני מסכים בערבון מוגבל כי בעל נסיון יגיע לדיוק טוב גם עם פטיש וסדן וזו גם כן עובדה
אלה שעירגלתי אצלם עד היום פירקו קפיץ קפיץ ועלה עלה וגם זמן העבודה אצלם לא ארוך הרבה יותר
אבל כל הנ"ל רק מנסיון שלי שלא בהכרח משקף

ד ו ר ו ן
17-09-05, 14:49
עומר
אין לי הרבה מושג בקפיצים בטח לא כמו שלך אבל :
מנסיון שלי רק עירגול עם פטיש החזיק לאורך שנים הרבה יותר מאשר עם פרס
לגבי עניין הדיוק אני מסכים בערבון מוגבל כי בעל נסיון יגיע לדיוק טוב גם עם פטיש וסדן וזו גם כן עובדה
אני הגעתי למתלם אחרי שעברתי אצל מישהו שיש לו המלצות חיוביות בדרום אבל בסופו של עניין לא הצליח לחזות את ההתנהגות של הקפיץ אחרי הערגול כי הוא לא עושה שחרור מאמצים וכל פעם פירק-עירגל-הרכיב כדי לראות איך בפועל המשקל של הרכב מתיישב בסוף.

קצת בהקצנה אבל אם ככה אז במקום להשתמש במחשוב בכדי לדייק בחזרות הרבות בתהליכים כאלו היו מחזיקים כמה אלפי אנשים שיחזיקו את הפטיש ביחד ויתנו את המכה המדוייקת האולטמטיבית.

ועוד משהו,
שכחתי, יד של "קפיצאי" לא מתעייפת אחרי יום של דפיקות ביד עם פטיש חצי על מתכת, המכה שלו עיקבית ומדוייקת כל מכה כל היום, גם אם אתה לא הלקוח הראשון שפתח את יום העבודה.

(זה היה בציניות)

אסף הלוי
17-09-05, 19:02
לסהר
לשאלתך!!!!!!!
עדיף להחליף את סט העלים לאחר ולשלם קצת יותר עכשיו
כי עירגול והוספת עלה יחזרו לאחר זמן קצר למצבם כיום.
לשאלות נוספות:0524472260
אסף

-->