PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעבר מ 31 ל 33

amit6009
19-04-15, 12:19
אהלן,
רציתי לשאול לגבי מעבר מצמיגים במידה 31 ל33 בסיקס-
האם ניתן להחליף רק את הצמיגים? או שצריך לשנות יחסי העברה בסרנים, לחזק ציריות, גוף סרן וכו?
תודה מראש

עמית

ג׳יפ קטן עם נשמה גדולה [emoji56]

נמרוד
19-04-15, 13:18
"צריך" אינה המילה שמתאימה כאן. "רצוי", "מומלץ", "כדאי" - יכול להיות שכן.

מעשית - הדבר היחיד שצריך זה שיהיה מספיק מקום מתחת לכנפיים.

אני נסעתי עם 33/12.5R15 על חישוקי 8 אינץ' אופסט 0 (הנפוץ ביותר בקרב הסיקסים והסופות בארץ) על סיקס במשך מספר שנים, עם יחסי העברה מקוריים וסרנים דנה 44 ו30 מקוריים נעולים, בלי בעיות.

אני כן חושב שכדאי להחליף יחסי העברה ל4.10:1, אבל זה לא הכרחי.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=352&d=1141584926

amit6009
19-04-15, 13:28
תודה על התגובה המהירה, סיקס יפייפה..
השאלה כמה באמת זה מגדיל את העומס על המכלולים- ציריות, דריישאפטים, קורונה פיניון
בשביל להבין את ההבדלים, מה יחסי ההעברה המקוריים בסרנים?
כמובן אשמח לעוד דעות, ואנשים שעשו את המהלך עם או בלי יחסים ויודעים לספר מנסיונם האישי

דרור ברלי
19-04-15, 13:37
אני ארחיב ואומר לך:

שום דבר לא בחזקת "צריך", כי לא ממש צריך. על אותו משקל גם "לא צריך לעבור ל-33 כי 31 מספיק" (שזו אגב אמת לאמיתה, אבל נעזוב).

גם ג'יפ אתה לא צריך, אבל אתה רוצה, וזה ההבדל. המעבר ל-33 אינו בגלל צורך כלשהו אלא כי אתה רוצה את זה. כי זה נראה טוב יותר וכי תיאורטית זה משפר את העבירות בקצות המעטפת (בשאר הזמן, אם לא שדרגת כל מיני דברים מסביב, זה הורס לך את הג'יפ ביסודיות וזו עובדה מוגמרת).

היחס המקורי בסיקסים מהמודלים הגבוהים הוא 3.31:1 מה שבזמנו קראו "בקאקס מהיר".... וכן, אפשר רק להחליף צמיגים וזהו, לא לנגוע בשום דבר אחר. אתה תרגיש שהג'יפ מעט יותר עצל בהאצה, בולם פחות טוב, ההיגוי שהיה גרוע מלכתחילה, יהפוך לזוועתי ממש, בלאי מואץ של רכיבי מערכות היגוי, בלמים, מיסבים וכו'. אם תנהג בו באגרסיביות, יש מצב שגם תשבור פה ושם. ציריות, צלבים וכו'. אפשר גם להתייחס לג'יפ בעדינות ולשמור עליו, אבל זה נראה קצת פאתטי, ג'יפ גדול וחזק ומפחיד שאתה תנהג בו כמו על ביצים ותחשוש לתת גז רק כדי לא לשבור. אם זה מה שהולך לקרות - אז אולי חבל מראש להכניס ראש בריא למיטה החולה הזו....

הדרך הנכונה לשדרג את הג'יפ לכבוד צמיגים גדולים וכבדים יותר היא גם יקרה - יחסי העברה קצרים יותר בסרנים (3.73 או 4.10), ציריות קדמיות חזקות יותר, שדרוג כלשהו למערכת הבלמים, רכיבי מע' הגה מחוזקים או - למי שיש כסף מיותר והוא מחפש לפוצץ אותו על משהו - אולי סרן דנה 44 קדמי קומפלט שקשה להשיג.

בשורה התחתונה - שאלת השאלות - מה הג'יפ מתוכנן לעשות? אם אתה לא פוקד בכל שבוע-שבועיים את כמריר, ואדי אל עין וכו', אז לטעמי פשוט חבל על הכסף. תישאר עם 31, תחסוך הרבה כסף, הג'יפ ייסע טוב יותר ב-99.9% מהזמן ומהמקומות וישמור על אמינות גבוהה יותר בכל מצב.

amit6009
19-04-15, 13:41
הרכב מתוכנן לטיולים יותר מלעבירות, מסכים ש31 בהחלט מספיק לצרכים שלי.
הסיבה היחידה למעבר היא מראה חיצוני- אין ספק שסיקס עם 33 נראה טוב, במיוחד אחד ארוך.
כמובן שאם זה גובה מחיר מהמכלולים, שלאורך זמן יפגינו אמינות מופחתת זה כבר לא שווה את המעבר

דרור ברלי
19-04-15, 13:44
אם הכיוון הוא ג'יפ טיולים - אז 33 מיותר לגמרי.
לטעמי זו אפילו נקודת תורפה גדולה - הסיכוי לשבירות עולה ובגדול.

נימי
19-04-15, 14:01
אני לא אכנס לנושא העבירות, אני רק אציין שגם נסיעת שבילים עם צמיגים 33 היא הרבה יותר נוחה.

היו לי 31, עברתי ל 33 עם גאנט ברוחב 8 אינץ, אחרי זה החלפתי ל לגאנט ברוחב 10 אינץ ובסוף יחסי העברה 4.10

החלפתי ל 4.10 כי הרגשתי שהג'יפ לא זוחל מספיק לאט, מכיר אנשים שנישארו עם יחסי העברה מקוריים ואין להם שום בעיה

דרור ברלי
19-04-15, 14:20
בצמיג 33 יש יותר אוויר ואפשר לנסוע בלחץ נמוך יותר. זה ההסבר לנוחות הנסיעה העדיפה לכאורה.
מצד שני הגלגל הרבה יותר כבד = משקל לא מוקפץ גדול יותר = פגיעה בנוחות.

על הפגיעה באיכות ההיגוי אין ויכוח.
לי הספיקו יומיים על 33 כדי להבין שלא נוחות ולא בטיח. הג'יפ נוסע רע עם זה. צריך יחסי העברה קצרים יותר, צריך שדרוג בלמים. את המשקל הנוסף מרגישים באבו-אבוה. הג'יפ מרגיש מסורבל. ההיגוי נפגע.

הבעיה של כולנו היא שאנחנו בונים את הג'יפים שלנו הפוך ממה שצריך. שהשדרך הנכונה היא להחליט על קוטר גלגל רצוי וזו תהיה נקודת ההתחלה - עם סרנים, יחסי העברה, בלמים, מכלול יהיגוי, טרנספר וגיר נכונים וכו'. אבל אנחנו לוקחים ג'יפ סטנדרטי שהגיע מהיצרן על צמיג 29', ואונסים אותו, ועוד שואלים אם זה אפשרי ואם הרכב ישרוד את זה. אז כן, הוא ישרוד איכשהו, אבל יהיה לזה מחיר.

הדרך הנכונה לג'יפ עם צמיג גדול כוללת כמה שלבים יקרים שלדעתי הם רצויים מאוד והם פורטו בתגובות קודמות, כי "איך נראה" זה באמת נורא חשוב, אבל הרבה יותר חשוב זה "איך נוסע" - איך מאיץ ואיך עוצר, ואיך פונה ואיך מחזיק מעמד.

מוני אורבך
19-04-15, 15:09
לי היה פעם סופה עם צמיגי 33 ללא החלפת יחסי העברה או צריות מחוזקות, אבל עם זחל (או טרנספר כפול)
אני נסעתי עם הקפיצים המקוריים בגובה המקורי. קפיצים מאוד קשיחים אבל בגלל זה צמיגי ה 33 כמעת ולא נגעו.
היה לי לפני זה 31 כך שיכולתי להשוות בינהם.
בכביש ההתנהגות הורעה משמעותית. ההגה נהיה יותר מעורפל, ההאצה המצוינת של הסופה נפגעה קשה.
הילוך 5 היה בתאוריה בלבד. כל עליה קלה ומיד צריך להעביר לרבעי.
אבל בשטח הורגש שיפור מאוד משמעותי לטובה.
עם 31 הסופה היתה מאוד קשה, אפילו כאשר הורדתי ל 20 PSI ופחות.
עם 33 כל זה נעלם. 25 הספיקו ועם 20 PSI הנוחות היתה משתווה לדיפנדר ואולי יותר טובה, ממש כך.
הרכב פשוט התנהג אחרת לגמרי.
בחולות פשוט לא היה מצב שהוא היה שוקע בכל אופן לא שאני זוכר...
בשטח טכני האחיזה היתה מושלמת, הרכב עלה כול מה שרציתי בקלילות ובחן.
ואני מדבר על זיק וורדית עשוש רמון המצלעות מעלה גיטה וצינור כל המעלות של החורשן וכו..
חשוב לזכור שלי היה זחל. ללא הפעלת הזחל ה LOW המקורי של הסופה היה מהיר מדי, יש להביא זאת בחשבון.

amit6009
19-04-15, 16:20
יחסי העברה באמת חשוב, פשוט לא ידעתי עד כמה. חשבתי שהמנוע חזק מספיק בשביל להפוך את ההבדל לכמעט ולא מורגש

אני זוכר מהג׳ימני את ההבדל בנוחות- שם ה235 דווקא גרם לנוחות גם בכביש, הרגיש יותר יציב ורך..
בכל מקרה תודה על התגובות
עכשיו הרוב ברור ויש קצת סדר בראש

עמית

GodsFather
19-04-15, 16:39
יש סדר בראש, אבל הסדר הזה יעוף מהחלון ברגע שתיפול לך ההזדמנות להגדיל מידה. :cool:

amit6009
19-04-15, 16:40
הזדמנות יש, אם אני אכן קונה את הסיקס המדובר אני מחליף צמיגים עם הקנייה.. פתחתי את השרשור על מנת להחליט לאיזה מידה אני מחליף[emoji4]

מוני אורבך
19-04-15, 16:44
אם אתה בא מגימיני אכן לא תרגיש בהבדל..
בהאצות מדובר על האצה טובה מאוד מול האצה טובה בלבד. עדין הרבה הרבה יותר טוב מגימיני.
מבחינת נוחות בכביש גם שם היה יותר טוב עם 33. הרכב פשוט היה הרבה יותר רך ונעים.
ההגה היה פחות חד ועם זמן תגובה. שוב לא משהו מאוד משמעותי אבל מורגש.
גם הבלימה היתה פחות טובה (והמקורית של הסופה היא לא משהו).
מבחינתי השיפור בשטח היה שווה את ההרעה בכביש.
השיפור לא היה רק בשטח קשה, אלא גם בסתם נסיעה בשטח, הרכב היה הרבה יותר נעים לנסיעה.

לעניות דעתי סופה עם 33 יחסי העברה 4.1 וזחל נותן לך תמורה אדירה.

GodsFather
19-04-15, 16:59
רק המחיר של הזחל....

נימי
19-04-15, 17:08
עמית, קח בחשבון שאתה מדבר על סיקס, בסיקס המעבר ל 33 הוא מורגש אבל פחות קיצוני מאשר בסופה

amit6009
19-04-15, 17:10
הדבר העיקרי שמעניין זה המחיר של המעבר מצד המכלולים
הבנתי שלאורך זמן המחיר הוא לא קטן..

דרור ברלי
19-04-15, 19:18
בשורה התחתונה כשבודקים יתרונות מול חסרונות - הנזק גדול מהתועלת.

אלדד לב
19-04-15, 21:50
דרור כתב יפה...ללא ספק 31 מספיק וטוב יותר לאורך זמן ..ותתחדש :cool:

amit6009
19-04-15, 22:03
תודה רבה לכולם!
ועוד לא אלדד. פתחתי את השרשור כי המחשבות לא מפסיקות, עוד אין סיקס..

אלדד לב
20-04-15, 09:41
עמית בוא לסיבוב קטן מבטיח לך שהחיוך לא ירד לך מהפרצוף:D

amit6009
20-04-15, 09:42
אני אשמח! שולח לך ה.פ

amit6009
01-06-15, 20:46
מעלה מחדש את השאלה הפעם עם מידה שהיא סוג של פשרה:
31/10.5/15 קוטר 31 אבל קצת צר.. פחות עומס
מה אומרים?

עמית

yoni_0000
01-06-15, 21:02
זו המידה שמורכבת על רוב הסיקסים.. מה המידה שיש לך היום?

amit6009
01-06-15, 21:58
סליחה! התכוונתי ל 33/10.5/15
קצת קשה למצא אבל אפשרי

עמית

six 4 life
01-06-15, 22:01
אני מתלבט אם להגיב... יש פה ככ הרבה מדקלמי "למה לא 33" ואני חושש להרוס את האופוריה :cool:

GodsFather
01-06-15, 22:13
רק בגלל שקשה למצוא זה קצת מבאס.

hitoy
01-06-15, 23:31
אז אני אגיב.
אצלי יש את המידה הנ"ל על הסיקס ומבחינתי זאת היתה החלטה נכונה ומוצלחת לסגנון נסיעה שלי.
יש את היתרונות של הגובה והרדיוס, פחות עומס על הצריות התפוחים והבלמים מהמידה הרחבה. יתרון נוסף זה שנשארתי עם הג'אנטים "8 .
החסרון היחיד שאין מבחר גדול וזמין מהם בשוק. אני נוסע על טויו ולצערי היבואן הפסיק את היבוא של המידה הזאת. (מזל שאישתי קנתה לי סט של 5)
וכמובן ששיניתי יחסי העברה ל4.10

amit6009
01-06-15, 23:47
זה בדיוק מה שאני רוצה, הבעיה היחידה היא הזמינות של הצמיג
דרור שאלה לי אליך,
עם צמיג כזה, שצר ב 2 אינץ׳ מה 33 הנפוץ העומס לא עולה בהרבה, כמה בעצם גדל העומס על המכלולים? יש לי בוסטר בלימה וונדורה, סרן אחורי מחוזק וחיזוק לתושבת תיבת הגה, אין לי ציריות מחוזקות או צלבים 30 ממ בציריות מקדימה (כן יהיה בהמשך) השאלה אם עדין העומס עדיין עולה משמעותית ביחס לצמיג הנוכחי (31/10.5)

עמית

asafk
02-06-15, 01:39
פחות. המשקל דומה ל31, העומס על המיסבים וההגה דומה כי הרוחב לא השתנה.
העליה במומנטים כתוצאה מהקוטר קיימת אבל כשהמשקל לא עלה משמעותית והרוחב נשאר, זה פחות קריטי.
בקיצור... זה עדיין יצירה מהאיזון אבל קטנה יותר. לג׳יפ בריא זה כנראה לא מאוד משמעותי.

אסף.

amit6009
02-06-15, 05:54
מעולה, לקחתי בחשבון
תודה!

עמית

דרור ברלי
02-06-15, 11:05
33/10.5 אכן נראה ומרגיש כמו פשרה נכונה.
קח בחשבון שעדיין הגדלת את הקוטר ב-2 אינץ' וזה לא מעט - ולכן החלפת יחסי העברה נדרשת.

אבל כשמידת הצמיג לא זמינה - זה הימור.
אתה צריך לרכוש חמישה צמיגים ולא ארבעה (כי כמעט אין משומשים בשוק עבור גלגל רזרבי).
עכשיו בוא ונניח שנקרע לך צמיג (וזה קורה) והמידה לא זמינה בפנצ'ריות - מה עושים?
מייבאים לבד מחו"ל?...

לדעתי, צמיגים זה חלק שצריך להיות זמין ומיידי להחלפה.

hitoy
02-06-15, 15:31
"מייבאים לבד מחו"ל?..."
אם צריך אז כן. בכל זאת ברכבים המדוברים לא יקרה כלום עם הספר יהיה 12.5 לכמה שבועות, לא מדובר פה באיזה SUV יום יומי.

דרור ברלי
02-06-15, 19:08
יואב, אתה בטח מכיר את המשפט "הבעיה לא בפנצ'ר הראשון אלא בפנצ'ר השני...."
אבל כעיקרון זה נכון, אפשר להסתדר גם עם 12.5 (ובכל זאת הצטיידת ב-5 צמיגים...)

six-86
10-06-15, 17:17
ההתלבטות לפי דעתי מיותרת , בין ה 10.5 ל 12.5 ההבדל מנורי ולא מורגש ברכבים אלו !!!!
ולגבי עומסים , מבלי לפגוע באף אחד , שום עומס אין פה הכל הבל הבלים ... תתחזק את הג'יפ לפי הספר וסע בדרכי שלום ....
סרן דנה 30 מיועד עד 33 אינץ נקודה !
אציין שכל מה שנאמר מניסיון של 6 שנים עם צמיגי 33 ביחסי העברה שונים .
במידה ותחליט לעבור ל 33 מומלץ לעבור ליחס 4.10 , אין בעיה שתישאר עם היחס המקורי אבל הג'יפ יהיה מסורס יותר מהסירוס המקורי !
בהצלחה .
ראיד .

-->