PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם השלט הנ״ל חוקי?

asypeer
20-04-15, 09:15
להבדיל מבת״א שם ניתן להבדיל בין רכבי תושבי הרחוב לרכבים שלא מהרחוב ע״י מדבקה.
שאלתי היא - האם ניתן לקנוס או לגרור רכבים שחונים ברחוב זה מבחינה חוקית?
או שמא מדובר בהפחדה ותו לא?
http://images.tapatalk-cdn.com/15/04/19/c0ad0a63e80c0f68aa68248693b027f1.jpg

Sent from my Ass

GodsFather
20-04-15, 09:22
הכי נכון זה לברר עם מחלקת חניה בעיר המדוברת. לברר את החוקים בנוגע לרחוב/שכונה הספציפית.

אולי אפילו יש להם אתר אינטרנט בנושא...

asafk
20-04-15, 09:26
הכי פשוט זה להתקשר לעיריית הרצליה ולשאול אם הם הציבו את השלט או התושבים...

אסף.

מאיר אלוני
20-04-15, 09:59
נראה לי יוזמה מקומית כי בשלט חוקי רושמים איזה תו חניה אזורי / מקומי יש לרכב שרשאי לחנות, אחרת איך ידע מי שאמור לרשום דו"ח ?
לפי הכיפופים הוא לא מצא חן בעיני כמה אנשים

nir.samo
20-04-15, 10:06
זועק לא חוקי

Sent from my iPhone using Tapatalk

eysham
20-04-15, 10:29
תתקשר לעירייה ותתלונן שמישהו חונה שם ללא תו... שיבואו לתת דו"ח

six 4 life
20-04-15, 12:38
כאמור אם השלט הוצב ע"י העירייה אמור להופיע עליו סמל העירייה וסמל אגף החניה.
השלט הזה הוא יוזמה מקומית.

asypeer
20-04-15, 15:57
תודה לכולם ;) חשוב לציין כי המדרכה צבועה באפור. לא ברור לי על סמך מה הם יכולים לחלק דוחות פה (הרצליה פיתוח..)

Sent from my Ass

GodsFather
20-04-15, 16:12
על סמך הנאיביות של האזרח שמשלם בלי לחשוב פעמיים, ועל סמך הפחד של האזרח מהתמודדות בבימ"ש.

אופציה אחרת - שגיאה של העיריה שלא השלימה את הסימון.

תבדוק עם העיריה ותדע.

asypeer
20-04-15, 16:14
מי אמר הון שילטון ;)

Sent from my Ass

GodsFather
20-04-15, 16:22
זה לא רחוק מהמציאות.

אם את הגבעה בין קיסריה לג'סר הקימו כדי למנוע גניבות ועוד והכריזו עליה כשמורת טבע... הכל יכול להיות

gp1
03-05-15, 23:05
[QUOTE=GodsFather;631912

אם את הגבעה בין קיסריה לג'סר הקימו כדי למנוע גניבות ועוד והכריזו עליה כשמורת טבע... הכל יכול להיות[/QUOTE]

זה מה שסיפרו לך ?
ואתה מאמין ?

Derish
03-05-15, 23:11
זכורים לי הרבה שלטים כאלה מפוזרים בשכונות הסמוכות לפאתי אזה"ת בהרצליה, כנראה באמת יוזמה מקומית כפי שנאמר כאן. נושא החוקיות משני בחשיבותו במקרה הנ"ל, משם שעם כמות עורכי הדין ובעלי ההשפעה שגרים בשכונות האלה, לא סביר להניח שתנצח בוויכוח. כל ויכוח.

asypeer
03-05-15, 23:22
מוסיף שמן למדורה: קולגה שלי קיבל דו״ח ברחוב שבו צולמה התמונה..

Sent from my Ass

boaz avrahami
03-05-15, 23:28
הפתרון נמצא במחלקת ההנדסה/ תנועה בעיריה.

אני הואשמתי בחניה על מדרכה ולאחר בירור במחלקה הנל התברר שזו לא מדרכה...

GodsFather
04-05-15, 08:51
מוסיף שמן למדורה: קולגה שלי קיבל דו״ח ברחוב שבו צולמה התמונה..

Sent from my Ass

עדיין חובת ההוכחה עליהם. הם צריכים לספק אישורים לתמרור הנ"ל, בין היתר גם שהוא עומד בתקן שנקבע בעיריה (כמו שאמרו פה, סמלים של העיריה וכד').

shmil
04-05-15, 16:20
מה שאמיר אמר יכול להיות שיהיה רלבנטי, אם יש לחבר שלך הרבה עודף זמן ואו הרבה עודף כסף.
מה שבועז אמר יכול להיות רלבנטי אם לחבר שלך יש עודף זמן ו/או עודף כסף.
בשתי הואפציות גם יכול להיות שלא... :cool:

GodsFather
04-05-15, 16:34
שמיל, מי כמוך מכיר את כוחו של המכתב.

כל מה שצריך זה לנסח אחד או שניים כאלה וממשיכים משם, רק לא לשכוח "העתק משרד מבקר המדינה" בחתימה של המכתב השני.

העלות היא עלות מכתב רשום. לרוב זה מסתיים שם, כשמדובר בעירייה וטעות שכזו.

בין אם כי אכן יש טעות והם מתנצלים ובין אם כי הם יעדיפו לשמור על זה בשקט ולהמשיך בשיטת מצליח.

ואת זה אני רושם מנסיון לא קטן מול עיריות ר"ג וגבעתיים.

boaz avrahami
04-05-15, 17:02
מה שאמיר אמר יכול להיות שיהיה רלבנטי, אם יש לחבר שלך הרבה עודף זמן ואו הרבה עודף כסף.
מה שבועז אמר יכול להיות רלבנטי אם לחבר שלך יש עודף זמן ו/או עודף כסף.
בשתי הואפציות גם יכול להיות שלא... :cool:

אם יש לך תחושה חזקה שאתה צודק אז תמצה את התהליך.
זה אולי יבזבז לך משאבי זמן אבל לך תדע, אולי תמנע מתושבי הרחוב לנכס להם את החניה ברחוב ותרגיש שעשית צדק חברתי ודפקת עשירים....

הניסיון שלי מלמד שהעיריה דחתה אוטומטית ערעור בכלל בלי לטרוח לבדוק את הטענה. לא נראה לי שמישהו יתרגש מעותק כלשהו

Derish
04-05-15, 18:03
הנסיון שלי מלמד שבישראל שום הגיון לא מחייב. לפעמים זה מצליח נגד כל הסיכויים, לפעמים נראה לך שפיצחת את הנוסחה וזה עדיין נכשל... אין עקביות. אני גם לוקח בחשבון שאולי ההנחיה קיימת והעירייה מכירה בה, אך משיקולי תקציב וכד' נטל הצבת השלטים נפל דווקא על ועד השכונה שפשוט לא הקפיד על הפרטים הקטנים. כבר פגשתי דברים מוזרים יותר.

אפשר כמובן לנסות את כל מה שהוצע כאן, אבל סיכויי ההצלחה נמוכים ואת הפירות יקצרו כנראה רק קוראי ג'יפולוג שויתגלחו על זקנו של הקולגה וידעו איך להתמודד עם השכונה והתופעה הזאת בעתיד.

אני אישית סקרן על איזה סכום ניתן הדו"ח ומי רשם אותו (עיריה/ועד שכונה/משטרה).

ושאלה פילוסופית לסיום: מה בעצם הקולגה ניסה להוכיח בכך שחנה שם? או שהוא פשוט פספס את השלט? (הבולט למדי למיטב זכרוני)

asypeer
04-05-15, 18:06
לא לכולם יש חניה בבניין (דרג וזרג..) ולשלם בחניון 20₪ ליום או להפעיל פנגו זה תיק רציני בחישוב חודשי. לכל בעלי הבתים שם יש חניות מקורות. כנראה סתם כואב להם שחונים להם ברחוב. אחד הגדיל ושם שלט שבו הוא מבקש לא לחנות לו מול הבית..

Sent from my Ass

itai14
04-05-15, 18:15
עוד משהו מעניין: בד"כ החנייה לדיירי הרחוב היא בשעות הערב והלילה...
אם אני מבין נכון ברחוב הזה כולם עושים משמרות ערב אז צריכים את החנייה במהלך היום

Derish
04-05-15, 20:13
כן, גם אני שמתי לב לזה... :D

אבל עשירים או לא - תראו רגע את הצד שלהם בסיפור. רוב הבתים האלו נבנו עוד לפני שאזוה"ת גדל והצמיח בנייני הייטק ענקיים. כנראה שבתקופתם לא הייתה מצוקת חניה ועם הזמן התנועה ברחובות השקטים שלהם התגברה עד כדי מטרד. אפשר להבין למה הם לא רוצים שנחנה להם ברחוב או אפילו ניסע שם. זו לא רק שאלה של חוקי או לא, גם עניין של כבוד לשכנים שלך.

מילא אם זה מישהו שנכנס חד-פעמית ולא מכיר את האזור, אבל מי שעובד שם... לא הייתי אומר שהוא "נדפק", פשוט מלכתחילה לא היה לו מה לחפש שם.

GodsFather
04-05-15, 20:51
גם אני גר באיזור בעל אופי דומה. במיוחד בזמן משחקי כדורגל או הופעות. אז העיריה הציבה שלטים עם הנחיות ברורות ושעות נורמליות. וכמובן תווי חניה לדיירים. אין סיבה שזה לא יהיה הנוהל גם בהרצליה.

Derish
04-05-15, 21:14
בפרפראזה על טולסטוי (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%A0%D7%94_%D7%A7%D7%90%D7%A8%D7 %A0%D7%99%D7%A0%D7%94): כל העיריות המתפקדות דומות זו לזו, אך העיריות הדפוקות - דפוקות הן כל אחת על פי דרכה.

כנראה שפה עיריית הרצליה לא הייתה יעילה מספיק ולכן תושבי השכונה לקחו את החוק לידיים. בסדר, במונחי ישראל זה עוד לא מקרה קיצוני.

ד ו ר ו ן
04-05-15, 21:34
הכי פשוט זה להתקשר לעיריית הרצליה ולשאול אם הם הציבו את השלט או התושבים...

אסף.

או לחפש את השמשוני כאן באתר?

asypeer
04-05-15, 23:03
לפי כמות הכיפופים בגובה השלט (3 מטר) הוא כנראה עצבן לא מעט אנשים או שהוכן מחומר דק במיוחד..

Sent from my Ass

asafk
05-05-15, 14:18
או לחפש את השמשוני כאן באתר?

את זה לא היה לי נעים לכתוב..

אסף.

השמשוני יחיעם
06-05-15, 11:44
98204

השמשוני החליף "משרד" !!!!!!!

נמרוד
06-05-15, 11:48
וגם כשהוא היה במשרד...

You don't mess with the Shimsony

השמשוני יחיעם
06-05-15, 11:48
לעצם הענין,,,למיטב זכרוני האזור המדובר הוא אזור חניה עם תו חנייה "אזורי".

חלק מהסמטאות באזור הנן שטח פרטי !! ( חלוקה של מגרש למספר יחידות עם זכות מעבר לדיירים).

וכאמור אני מחוץ למערכת ,,,,,,פנסיונר מאושר

gp1
11-06-15, 00:45
לעצם הענין,,,למיטב זכרוני האזור המדובר הוא אזור חניה עם תו חנייה "אזורי".

חלק מהסמטאות באזור הנן שטח פרטי !! ( חלוקה של מגרש למספר יחידות עם זכות מעבר לדיירים).

וכאמור אני מחוץ למערכת ,,,,,,פנסיונר מאושר

תשוו בין מפות מדינה למפות אזרחיות . באזרחיות מופיעים רחובות לר רשמיים שכנראה הם פרטיים כמו שכתב השמשוני .

http://www.govmap.gov.il/ ממשלתית
אזרחית :
http://ymap.ynet.co.il/Navigate.aspx?tab=1&CityNmS=%D7%94%D7%A8%D7%A6%D7%9C%D7%99%D 7%94&StreetNmS=&HouseNbrS=&Mode=1

גודפאדר :

אם את הגבעה בין קיסריה לג'סר הקימו כדי למנוע גניבות ועוד והכריזו עליה כשמורת טבע... הכל יכול להיות

את הערמה הנ"ל לא הערימו על מנת למנוע גנבות , ערמה לא יכולה למנוע מעבר . והערמה לא נועדה לעצור את אנשי ג'אסר מלעבור או לראות את קיסריה . היא נועדה לשני דברים אחרים . מחסום אקוסטי ומחסום ירי ,
. האקוסטי הוא לבלום את המוזיקה מהחתונות שלהם, וכמובן את זעקות המואזין שנשמעות 5 פעמים ביום , ורשויות המדינה נמנעות לבקש או לטפל שיחלישו אותן מהכפר.
מחסום הירי נועד לבלום את הכדורים המתעופפים לכיוון קיסריה בשעת אירועי חתונות או חיסולים המתקיימים באופן די תדיר ופעיל בג'אסר א זרקא.
הערמה עצמה , איננה שמורת טבע ולא רשומה ככזאת.
טיעונים דומים לשלך הועלו בעבר ע"י גדעון לוי מעיתון הארץ ואם אתה מכיר את זהותו הפוליטית אז אתה תבין מדוע.

-->