PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרויקט קניית סופה מהחיפוש יעוץ ועד לטיול הראשון

salmon
22-04-15, 16:29
אני פותח פוסט לקניית סופה מתחילת החיפוש ועד לטיול הראשון .

אשמח לעזרה יעוץ וגם הצעות לרכישה .

קצת רקע , אני חוזר לגוק אחרי הרבה זמן הרכב האחרון שלי היה סיקס בזמן שנעילות היו רק חלום רחוק . על מנת להעלות את מחמל זיק ...
היה צריך לעשות עבודות ביצורים .

הרכב ישמש לשטח בעיקר, פה ושם נסיעות קצרות בעיר .

כמה שאלות להתחלה

1 ההחלטה היא על סופה פתוחה . במידה וקונים סגורה האם ניתן לשנות רישוי לפתוחה ועד כמה זה מסובך ?

2 כולם מפרסמים צמיג מידה 33 . האם סופה לוקחת צמיג זה או שמכלולים נהרסים . צמיג שאני רואה בו חסרון בהיגוי אפילו סכנה וגם בשטח אין יתרון משמעותי .
עד כמה קשה להחזיר מבחינת רישוי לצמיג 31 ?

השאלות הם לא בסדר הנכון אבל יהיו עוד הרבה

תודה

asafk
22-04-15, 16:36
נתחיל בברוך הבא.

סופה פתוחה היא בחירה מצויינת. גודל הגלגל הטבעי לסופה הוא 31 וכיוון שהמטרה היא טיולים, אין שום צורך במידה גדולה יותר.
33 נראה טוב וגם עוזר המון. אבל גורם לנזקים שלאט לאט מצטברים, ובנוסף מערפל עוד יותר את התנהגות הכביש המעורפלת ממילא של הסופה.
אני לא לגמרי נגד כשמדובר בסופה שנבנית מראש לטיולי עבירות קשים, ושבעליה מוכן להוציא על תחזוקה שוטפת את המס של הצמיגים הגדולים.

חפש בסבלנות.. בסוף תמצא. יש כאן באתר לוח מודעות ויש בו סופות, ויש גם במי להתייעץ.

אסף.

salmon
22-04-15, 16:56
תודה על מהירות התגובה , אכן זה מה שחשבתי לגבי 33 סתם מיותר .

במידה והרכב שאקנה הוא עם 33 עד כמה מסובך מבחינת רישוי לחזור ל 31

asafk
22-04-15, 17:00
אין בעיה.

אסף.

- - - Updated - - -

אגב... שלא יובן לא נכון. 33 לא סתם מיותר, זה בהחלט עוזר בעבירות ואפילו מוסיף לנוחות בשבילים. אבל אלו תועלות שוליות יחסית, שלא הכרחיות לג׳יפ טיולים.

אסף.

six 4 life
22-04-15, 18:21
אין בעיה.

אגב... שלא יובן לא נכון. 33 לא סתם מיותר, זה בהחלט עוזר בעבירות ואפילו מוסיף לנוחות בשבילים. אבל אלו תועלות שוליות יחסית, שלא הכרחיות לג׳יפ טיולים.

אסף.
כתבת דבר והיפוכו.
אם כבר מה שציינת שולי יחסית לג'יפ שנוסע בעיקר בכביש.
ו33 מוסיף לא הרבה אלא המון בשטח לעומת 31 (לדעתי גם בכביש), במיוחד עם סרן גדול כמו דנה 60 אבל לפי דברי פות"ש הוא חזק בעניין 31, שזה גם בסדר.

asafk
22-04-15, 18:49
אני מבדיל בין ג׳יפ טיולים לג׳יפ עבירות.
הראשון יסתדר מצויין על 31 ונעילה אחת, או שתיים, ויפגין אמינות לאורך זמן בטיפול שוטף לפי הספר.
כזה ג׳יפ חשוב קודם כל שיהיה אמין. שלא תפחד לתת גז ושלא תפחד לשבור אותו בגלל הצמיגים הגדולים. שצריכת הדלק תהיה סבירה ולא מוגזמת בגלל מסת הצמיגים העודפת, ושלא יהיה עצל בגלל יחסי העברה ארוכים מדי.
לכן, ולמרות היתרונות של 33, אפשר בהחלט לוותר עליהם ולהסתפק ב31 שנותנים בסופה תוצאה מאוזנת - ביצועי שטח נהדרים יחד עם שימושיות ואמינות.
(וחוץ מהסרן האחורי יש עוד הרבה דברים בסופה... )

אסף.

salmon
22-04-15, 19:30
סגרנו את נושא גודל הגלגלים מבחינתי . העדיפות שלי היא 31 ללא שחיקה של הרכב והיגוי נורמלי ובטוח יותר .

לגבי הפיכת סופה סגורה לפתוחה מה דורש התהליך?

דרור ברלי
22-04-15, 19:30
ברכות לקבלת ההחלטה.
דווקא היום, כאשר רוב הסופות כבר סביב גיל 20 (חלק יותר וחלק פחות) מתברר שסופה זה אחד הג'יפים הטובים, האמינים, העמידים והעבירים ביותר שיש כיום ולא רק בישראל, ללא מתחרים ואני ממש לא מגזים. בוא ונסתפק בהצהרות שאני שומע מג'יפאים ותיקים, שנוסעים על רכבי שטח מכובדים ונחשבים, שברגעי גילוי לב מודים שהיכן שהוא, היו שמחים שתהיה להם סופה....
זו אולי לא בחירה הגיונית, לא החלטה מושכלת וכנראה גם לא כלכלית, אבל זה ג'יפ אמיתי שחודר לך לנשמה ואני מנחש שאתה הולך להינות. אתה תתאהב בו (רוב הסיכויים) או תשנא אותו מעומק הלב, אבל מה שבטוח זה שלא תישאר אדיש כלפיו.

טכנית, כמובן שאפשר לפתוח את הג'יפ. גם מבחינת רישום ברשיון זה אפשרי.
נושא הצמיגים הוא בעייתי בישראל מבחינת החוק ולא ניכנס לזה. צמיג 33 ומעלה מצריך שינויים כמו יחסי העברה בסרנים (לא יזיק גם עם 31), ציריות וצלבים חזקים יותר מלפנים (הסרן האחורי מספיק חזק גם ל-35 ואפילו ל-37, אבל הקדמי המקורי ממש לא), שדרוג בלמים (בלמים זה החלק החלש בסופה, לא יזיק לשדרג אותם גם עם 31). הבלאי הכללי (מיסבי גלגל, מערכת היגוי, בלמים) וסיכויי השבירה גדולים יותר בגלל משקל הצמיגים המוגדל. יש שטוענים כאן לשיפור בנוחות עם 33, לטעמי זו פונקציה של יותר אויר בצמיג. גם עם 31 אתה יכול לנסוע בלחץ מעט יותר נמוך ולקבל נוחות טובה, על חשבון צריכת דלק מעט גבוהה יותר.

צמיג 31 מספיק לגמרי לג'יפ טיולים ברוב המוחלט של תרחישי העבירות, כולל קשים, אלא אם אתה מייעד אותו מראש רק לטיולי עבירות קשה ולשימוש מינימלי בכביש ומוכן לשלם את המחיר בכסף, באמינות ובהתנהגות כביש מסורבלת - ואז תבנה אותו מלכתחילה מהצמיגים הגדולים כלפי מעלה, עם מכלולים מחוזקים, כדי שיסתדר עם העומסים המוגברים שיוצר גלגל גדול והם רבים מאוד.
רק תזכור שכבר לא יהיה מדובר עוד ברכב מאוזן.

עם 31 הסופה מאוזנת היטב בין עבירות, אמינות, נוחות והתנהגות כביש סבירה עד טובה. זה גודל צמיג שהמכלולים הסטנדרטיים יכולים לטפל בו ללא מאמץ עם רזרבות של עמידות למקרי עומסים חריגים.

מומלץ להתקין קיט קפיצים טוב, בולמי זעזועים טובים ונעילות, מה שיסגור לך את הפינות של נוחות ועבירות.
אל תגזים בהגבהה. 4 אינץ' זה לטעמי גבול עליון בלי לחרבן את ההתנהגות לחלוטין.

והכי חשוב - סנדלים, שרשראות, מנעולים, הרבה ברזלים שלוקח הרבה זמן לפתוח ועושה הרבה רעש לפרוץ.
ביחס למספר הכלים שעדיין נוסעים, סופה זה כלי הרכב הכי מבוקש על ידי גנבים בישראל כבר כמה שנים.

asafk
22-04-15, 19:44
סגרנו את נושא גודל הגלגלים מבחינתי . העדיפות שלי היא 31 ללא שחיקה של הרכב והיגוי נורמלי ובטוח יותר .

לגבי הפיכת סופה סגורה לפתוחה מה דורש התהליך?

פתיחה. בניית קשת התהפכות 4 נקודות לפחות, הרכבת מושבים אחוריים סטנדרטיים ככל האפשר (אורכיים, פשוטים). פניה לתע"ר, לקבל אישור, משם לעמדה 1 או למכון רישוי (בהתאם לרישוי הרכב פרטי / מסחרי) לשינוי מבנה.
פשוט... לא?
(לא)

אסף.

salmon
22-04-15, 19:54
תודה על התשובה המפורטת .

לגבי הגבהה בגובה הסטנדרטי (ללא הגבהה) עד כמה בעייתי ?

הבנתי את נושא הגניבות . בבית אני מכוסה מוסך סגור אזעקה משוכללת ונוסיף כלב לסופה :cool:

- - - Updated - - -

TNX
כמה שפחות עמדה 1 אני מעריך שזה עדיין כמו לפני 25 שנה .

נחפש מראש פתוחה

- - - Updated - - -

פתיחה. בניית קשת התהפכות 4 נקודות לפחות, הרכבת מושבים אחוריים סטנדרטיים ככל האפשר (אורכיים, פשוטים). פניה לתע"ר, לקבל אישור, משם לעמדה 1 או למכון רישוי (בהתאם לרישוי הרכב פרטי / מסחרי) לשינוי מבנה.
פשוט... לא?
(לא)

נחפש מראש פתוחה

אסף.

TNX
כמה שפחות עמדה 1 אני מעריך שזה עדיין כמו לפני 25 שנה .

דרור ברלי
23-04-15, 09:11
עמדה 1?
לפני 25 שנה לא היתה להם סככה, היום יש.... בדיוק כמו פעם, עדיין זה לא מקום שמומלץ להגיע אליו עם ג'יפ.

הגבהות: הגבהה כלשהי צריך, רק לא להגזים. קפיצים סטנדרטיים של סופה אינם ראויים לשימושם של בני אדם. מצד שני אני לא מאמין שתמצא סופה שלא החליפו לה קפיצים מתי שהוא ולא עברה איזו הגבהה. מצד שלישי לא כל קיט קפיצים תחליפי הוא שווה ומומלץ. אין דין פרוקומפ (גבוה ויפה אבל קשה כמו בטון) כדין קפיצי העילית של רוביקון-אקספרס או קפיצים שנבנו ספציפית לפי דרישה על ידי קפיצאים מומחים כאן בארץ.
כשאתה הולך לבדוק סופות למכירה, מומלץ לצרף אליך מישהו שמתמצא בדקויות האלה כדי שיוכל לסנן ולברור עבורך את המוץ מהתבן.

salmon
23-04-15, 11:34
תודה דרור אני יותר מאשמח שמישהו שמכיר את הדקויות יהיה אתי .
בנתיים אני מנסה להבין כמה שיותר . השאלה הבאה בנושא מושבים קראתי פה בפורום אבל לא הצלחתי להבין . האם מבחינת המשטרה רק ספסלים לאורך הם תקינים או שניתן להחליף .

asafk
23-04-15, 15:34
כאן יש מילכוד 22 קלאסי.
מצדהאחד, מושבי האורך הם מקוריים ורק סופה מפקדים צבאית צויידה במושב רוחבי זוגי מאחור.
מצד שני, אם תנוח על בוחן הרוח, הוא יכשיל אותך על אותם מושבים מקוריים כי אין להם חגורות בטיחות, אף פעם לא היו להם וזה אפילו מסוכן לשים חגורת מותניים במושב אורכי.
מצד שלישי, להחליף את מושבי האורך במושב רוחבי זה דבר שעושים, אבל אז אפשר לקבל הורדה מהכביש על מספר מושבים לא תואם לרשיון.
מצד רביעי, התקנת מושבים על חדי מתקין מורשה שולחת אותך לשינוי מבנה... נכון... בעמדה 1.

מילכוד כבר אמרנו?

(אגב.. אצלי בסופה היה מושב אחורי רוחבי של בסטופ, ועם עזרה מעמיל רישוי מספר המושבים תוקן בהתאם)

אסף.

asafpeleg
23-04-15, 18:23
אפשר לקחת סופה ולעשות איתה המון דברים שיתאימו לך, לתפור את האוטו לצרכים שלך. סופה בנוייה נכון היא אחלה גיפ טיולים. אצלי סופה ארוכה סגורה. מגיעה עם מושב רוחבי מקורי, ועוד שניים מתקפלים מאחור. סה"כ נהג+7 מקומות. בצורה כזו, ניתן לבנות רכב טיולים מצויין, עם גגון ארוך ותא מטען נוח. טיילנו בפסח ארבעה ימים, חמישה אנשים עם ציוד ומים לכל הטיול. הנקודה הפחות טובה היא חסרונן של שתי דלתות אחוריות. מתי יתחילו עם הרנגלר אפריקה?..

דרור ברלי
23-04-15, 20:00
סופות סגורות שבאו מחברת החשמל הגיעו עם מושב אחורי זוגי רוחבי מקורי מתע"ר + שני מושבים מתקפלים לאורך מאחור.
הירוקה שלי זצ"ל (לבנה במקור) היתה כזו. ברשיון היה כתוב 1+5.

הנוכחית ארוכה פתוחה עם ספסלים לאורך וברשיון כתוב 1+7. אין מה לנסות להיכנס לטסט ללא הספסלים הללו והבוחנים לא מעירים כלום על היעדר חגורות בטיחות מאחור. ככה האוטו מגיע מהיצרן.

salmon
24-08-15, 22:39
שוב שלום .

קצת עיכוב עקב אי אילו אילוצי עבודה .

בשבוע האחרון ראיתי שתי סופות . אחת סטנדרטית לחלוטין ללא כל תוספות ובנוסף מכוסחת רואים שהבעלים לא אהב אותה במיוחד .
שנת 95 35K . רק על ישור קו בסיסי הערכה גסה של עוד 5K לפחות . שמנים ברקסים סטרטר לוח שעונים רגש חום ועוד
השניה 95 65K מסודרת נעילה אחורית ARB בולמים בקיצור מושקעת .

פה מגיעה השאלה . מה זה המחירים המטורפים האילו ? אנחנו מדברים על רכב שטח שתקלות יהיו בו תמיד . בנוסף לאחר בחינה הסופה הרבה יותר מסובכת מ CJ מבחינת מערכות חשמל ומיחשוב דבר שיכול להוו מקום לתקלות ללא פתרון בשטח .

האם שווה לחפש CJ מהמודלים האחרונים 89 וצפונה ולשפץ.לשפר אותו ?

נמרוד
24-08-15, 23:12
קודם תמצא רכב שאתה רוצה לקנות, ואז תציע מחיר. יסכימו או שלא.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

yehuda75
25-08-15, 00:35
תשאר עם ההחלטה לגבי סופה, מניסיון. המנוע העתיר ממונט של הסיקס לא יספק אותך בגבוהים ומהר מאוד תפזול לשינויים (לא בשטח). מסטרוקר מוזרק ועד שיפור משמעותי של מנוע הסיקס. אני מחזיק סיקס מקסים ואני לקראת ראש מנוע סופה + הזרקה רב נקודתית. למה? חיידק. לא מכיר הרבה שמשפרים את מנוע הסופה (אחד המוצלחים הי פעם) לטעמי הסופה הרבה יותר מעודנת מהסיקס וזה מתבטא באוסף של דברים קטנים...נוחות הגיר, הטרנספר, הקלאץ, היגוי ועוד. שלא תבין לא נכון, הסיקס מקסים וברגע שהוא נכנס לשטח הכל מתבטל. השילדה הגמישה, מהלכי מתלה, מנוע מדהים בסלד נמוך והסרנים הנכונים יוצרים חוויה מושלמת. במידה ואתה הולך על סיקס תצפה לשלם סכום נכבד עבור אחד משופר ומטופל. 35 - 40 לפחות והשנתון הינו פקטור כלל. הכלים הממש שווים, לא למכירה בכלל.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

-->