PDA

צפייה בגרסה מלאה : התאמת טרנספורטר 92' לשטח

bustan
14-09-05, 02:30
ברשותי פולקסווגן טרנספורטר 2500 בנזין הזרקה משנת יצור 92'.

חשבתי להתחיל לתכנן (בינתיים רק לתכנן, אי אפשר להשבית את הרכב לצורך עבודה כרגע) פרוייקט שבו אתאים את הטרנספורטר לנסיעה בשטח כאשר לא מדובר בשעשועי עבירות, אלא רק בטיולים בדרגת קושי בינונית פחות או יותר.

אני רוצה לעשות את הפרוייקט דווקא מטרנספורטר:
1. כי זה מה שיש לי.
2. כי יש טרנספורטרים 4X4 - הם נקראים סינכרו (ד"א, אשמח לקבל כל פרטים ושרטוטים של הדגם שברשותי ודגם הסינכרו המקביל לו)
3. כי יש לו פוטנציאל לא קטן.
4. כי אני אוהב את הטרנספורטר הזה וכי בא לי.

הדברים הראשונים שחשבתי לעשות הם:
1. מערכת ההנעה - ברור שצריך לשנות אותה. האפשרויות שחשבתי עליהם הן הנעה 4X4 (לא קבועה - הדלק שהיא צורכת יקר כמו שאתם יודעים היטב והרכב אמור לשמש גם מחוץ לשטח) או נעילה קדמית כלשהי. אשמח לדעתכם בעניין.
2. צמיגים - כמובן לעלות לצמיגים בעלי נטיות שטח במידה המקסימלית ברשיון - מישהו יודע מה המידה או איך מבררים?
3. גחון - להעביר מה שאפשר למקומות אחרים ברכב ואת השאר למגן. בנוסף, האם קיימת אפשרות להגבהה?
4. מתלים/בולמים/קפיצים - מה צריך לשנות?
5. מנוע - יש אפשרויות לשיפור צריכת הדלק? (1:6-7)
מלבד אלה כנראה תבנה מחדש מערכת החשמל ברכב ויערך טיפול מקיף.

דגש חשוב: הכל צריך להיות חוקי ולעבור טסט. אם יתגלה שאי אפשר אשקול גם לעקוף חלק מהחוקים... כמובן גם הכל צריך להיות כמה שיותר זול - אין תקציב כרגע, כשיתגבשו התוכניות לפרוייקט נתאים תקציב.

להזכירכם הפרוייקט כרגע רק בשלבי תכנון. אני רוצה תכנון מוקפד מאוד לפני שאני מתחיל בפרוייקט בסדר גודל כזה (בשבילי זה גדול...). אם יעזרו תמונות אני אשתדל להעלות כמה לפי בקשתכם.
אשמח לכל דעה, הערה וכל דבר שיש לכם לתרום בנושא.

זהו! תודה שקראתם את ההודעה הארוכה הזו ותודה מראש למגיבים.[/u]

נמרוד
14-09-05, 10:00
מכל הסעיפים שכתבת אחד עומד בפני עצמו ומגמד את כל השאר עד כדי כך שהם לא רלוונטיים. צמיגים, מיגונים, הגבהה, שיפורי מנוע - הכל זניח לעומת ההסבה להנעה 4X4.

רכבי שטח מבוססי פולקסוואגן - באגים למיניהם - נשארים תמיד עם הנעה אחורית, ועל ידי ביטול כמעט כל מה שיש מקדימה יוצרים חלוקת משקל אחורית קיצונית, מה שמאפשר לרכב קל להתקדם בשטח. בטרנספורטר אין לך אפשרות לעשות את זה - הרכב ארוך, כבד וחלוקת המשקל שלו קדמית מדי. לכן כדי להפוך אותו לרכב עם יכולת שטח, הוא צריך להזיז גם את הגלגלים הקדמיים. איך הופכים טרנספורטר רגיל לסינכרו? הדרך היחידה שאני יכול לחשוב עליה שיש בה איזשהו הגיון ותוחלת, היא לקנות סינכרו...

bustan
14-09-05, 12:11
נמרוד,

הטרנספורטר שברשותי הוא משנת 92', משמע הנעה קדמית! אז חלוקת המשקל לטובת החלק הקדמי דווקא כן מתאימה.

כרגע הדיון הוא רק תיאורטי, אפשר להגיד "זה בלתי אפשרי" ולוותר, אבל אפשר גם להיות יצירתיים, ולחשוב איך כן אפשר לקדם את התכנון.
כבר נעשו פרוייקטים כאלו על בסיס ואנים 2X4 של שברולט או פורד, שהם שונים במבנה שלהם אבל כאמור, גם לטרנספורטר יש גרסה 4X4 ואולי אפשר לעשות משהו דומה. כתבתי גם שאם אין אפשרות לעשות הסבה כזו, אני ארצה לעשות שינוי אחר שיתרום ליכולת השטח כמו הוספת נעילה מקדימה לגלגלים המניעים אם זה אפשרי, או כל שיפור אחר שיעזור, ובשביל זה אני צריך את היצירתיות שלכם.

elitkh
14-09-05, 13:59
הכך אפשרי
הכל עניין של עלות וכדאיות.
בסופו של דבר ההסבה הזו תעלה לך הרבה יותר מקנית טרנספורטר סינכרו וגם תהיה לא חוקית בעליל-אלא אם כן אתה הולך להעביר את זה תקינה דרך הטכניון -וכאן אתה ממש נכנס לבוץ שאתה לא יודע איך לצאת ממנו.
הבעיה היחידה היא שסינכרו הוא יצור מאד נדיר ולכן תצטרך לחפש היטב ע"מ למצוא אחד כזה למכירה.
ישנם גם סינכרו מהדגמים החדשים יותר אבל למיטב ידיעתי הם נופלים בביצועיהם מהסינכרו הישנים אבל הם קצת יותר שכיחים ותוכל למצוא אותם גם במכרזים שונים של גופים ממשלתיים.

בהצלחה
אלי

חנן-ג'יפולוג
14-09-05, 14:22
הטרנספורטר שברשותי הוא משנת 92', משמע הנעה קדמית! אז חלוקת המשקל לטובת החלק הקדמי דווקא כן מתאימה.

תחשוב על לקחת את כל השילדה הקדמית, כולל המנוע והגיר ולהעביר אותה אחורה. גם יהיה נכון מבחינת מיקום המשקל והגלגלים המניעים (עיקר בעיות העבירות הן בעלייה, ובעלייה המשקל זורם אחורה אל הגלגלים האחוריים) וגם מבחינת שדה הראיה שלך. הרי אתה רוצה בבאגי לשבת על הריצפה ולא על כסאות גבוהים כמו בג'יפ, וזה לא הולך עם מנוע שתקוע לך בגובה העיניים.

יקיר גרין
14-09-05, 14:46
חנן, האיש לא רוצה באגי! הוא רוצה לטייל בשטח עם הטרנספורטר ...

חנן-ג'יפולוג
14-09-05, 14:52
חנן, האיש לא רוצה באגי! הוא רוצה לטייל בשטח עם הטרנספורטר ...

אופס. :oops: :oops: :oops: רפרפתי במקום לקרוא.
שכח מכל מה שכתבתי.

bustan
14-09-05, 16:28
תודה יקיר.

באמת הכוונה כמו שנכתב היא לטייל בשטח עם הטרנספורטר עם שינויים חוקיים ולא באגי.
הבנתי ממכם שהסבה ל4X4 לא חוקית ולא משתלמת כלכלית, אז מה כן אפשר לעשות כדי לשפר את יכולת השטח של הרכב?

גיא
14-09-05, 18:03
תשמע,

היה לא מזמן שירשור לא זוכר אם פה או באתר השני. על בחור שקנה ספארי רגיל הנעה אחורית.
הגביה אותו ונעל מאחורה עם לוקרייט ( או תיכנן לעשות את זה )

וגילה שזה מספיק לו ל 90% ממסלולי הטיול.

אז הוא לא עושה עבירויות אבל הוא נהנה מאוטו נעים מפואר ונוח.

יכול להיות לבצע משהו דומה על הטרנספורטר שלך ?

arnonshoshani
14-09-05, 19:50
חבר'ה שלום

הסבת הטרנספורטר לרמת סינכרו היא ניתנת אבל ללא רישוי.
בעיות שצריך לזכור :
אין לגלגלים האחוריים חיבור לציריות. ניתן להחליפם עם זרועות של טרנספורטר מדגם ישן יותר שנות 80- 89.
דיפרנציאל אחורי לא קיים - ניתן להשיג כזה של מרצדס או ב.מ.ו שהם גם אותם ציריות וגם ניתנים להשגה במבחר גדול של יחסי העברה.
דריישפטים ניתן לייצר בעלות די זולה.
הבעיה הגדולה ביותר שאני צופה היא הטרנספר. המנוע והגיר בטרנספוטר מדגם זה בעל הנעה קידמית הוא לרוחב כלומר סיבוב הציריות הוא במקביל לציר סיבוב המנוע ולא אנכי לו. כאן נכנסות שתי אופציות - האחת גיר סינכרו כולל טרנספר. שתיים ייצור מתאם ליציאה לדיפרנציאל הקידמי כך שנוכל למשוך ממנו ציר לטרנספר שיחבר את הגלגלים אחורה. קשה ויקר מאד לתכנן ולבצע.

בקשר לשיפור רכב זה לנסיעה בשטח ניתן לבצע הגבהות ושינויי בולמים וכו' - אבל הרכב הזה לא יאהב עליות בכלל כיוון שברגע שתפנה את חרטומו לעלייה המשקל של הרכב יעבור אחורה ואחיזת הגלגלים תרד פלאים ואז תדלה כמה יפה האוטו הזה מפרפר ולא זז. שום נעילה לא תעזור.

במקרה של הנעה אחורית ניתן פשוט לרכז משקל מעל הסרן האחורי לחלוקת משקל של 60-40 או יותר טוב ואז העבירות תגדל מאד וזה מה שקרה במקרה של הספארי.

elitkh
14-09-05, 23:09
ארנון

אז מה בעצם היה לנו?
החלפה של המתלה האחורי במתלה של סינכרו (לא של שנות ה80 כי אם של שנות ה90)
דיפרנציאל אחורי וציריות של סינכרו.
גיר של סינכרו.

לא עדיף כבר לקנות סינכרו????

אלי

arnonshoshani
15-09-05, 05:51
אלי שלום

כמו שאמרתי לא כל החלקים הם צריכים להילקח מסינכרו.
המתלה האחורי של הטרנספורטר החדש הוא העתק של המתלה טרנספורטר הישן פרט לזה שהוא ללא הנעה. כלומר זרועת של הישן נכנסות לחדש והן מאד זולות.
דיפרנציאל של מרצדס וב.מ.ו מאד זמין ולא יקר יחסית.
כל זאת בשביל לא לקנות סינכרו מהסיבה הפשוטה שהם מאד יקרים ודגם חדש שלהם מהסוג אם מנוע קידמי קיימים באיזור ה 50K ש"ח
אבל כמו שבוסטן ביקש ניתן לבצע את ההסבה ויש את הכלים והחלקים צריך לזה רק כסף.
לא אמרתי מעולם שזה יהיה זול או פשוט כלכך אבל זה ניתן.

יקיר גרין
15-09-05, 10:50
הפתרון היחיד לטיפוס עליות יהיה לעלות ברוורס ... שהוא מצב בעייתי מבחינת שדה ראיה ...

bustan
16-09-05, 18:16
טוב, כנראה שאני אוותר על הרעיון ואחפש אולי פרוייקט אחר.

תודה לכולם...

סוזי המשתוללת
21-09-05, 10:01
גם בתור רכב מהחברה הסינכרו מהדגןם החדש לא שווה הרבה
שילוב הגלגלים האחוריים מתבצע על ידי דיפ ויסקוזי ובשילוב הנעה קדמית כמניעה עיקרית זה רע מאד
זה עבד לא רע /אפילו טוב בדגם ההנעה האחורית אבל כאן?
חבל על הזמן והמאמץ

-->