PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה לחניון לילה באיזור נחל פרס

yoav
23-04-15, 18:56
נוסעים לטייל עם הילדים ולכן:
נסיעת שטח ממש קצרה ( יש גם תינוקות)
מסלול הליכה רגלי מעניין לילדים קטנים
לינת לילה באוהל בחניון ולא בחאן- בשביל החוויה
חשבנו על גבי פרס בתור מקום נחמד שהוא נסיעת שטח קצרה יחסית ומסלולון הליכה בקטע הזה של הנחל שיכול להתאים לילדים ולרביצה בצל.
האם יש חניון לילה באיזור מומלץ ( שהוא לא ממש על הכביש)?
המלצות למסלול אחר גם יתקבלו בברכה

שחר גרינברג
23-04-15, 20:42
הייתי ממליץ על חניון לילה שער אשמדאי הוא קרוב יחסית במקום מדהים ביופיו (פתח המכתש הקטן) ושווה ממש להיכנס למכתש
ממליץ להיכנס לעמוד ענן ולחפש חניונים באזור

ד ו ר ו ן
23-04-15, 21:10
הייתי ממליץ על חניון לילה שער אשמדאי הוא קרוב יחסית במקום מדהים ביופיו (פתח המכתש הקטן) ושווה ממש להיכנס למכתש
+ לחניון בכניסה למכתש.
לא מכיר אותו כשער אשמדאי.. אבל החניון קרוב לתחילת המסלול שלך לגבי פרס.
במכתש עצמו, יש מסלול הליכה קצר מקצה שביל הרכב אל מחשוף של סלעי חול צבעוניים.

אמיר ב.א
23-04-15, 22:54
++ להזהר מגניבות ...

yoav
23-04-15, 23:23
תודה
אנחנו עם ילדים קטנים ( 4 חודשים עד 5 שנים) אז מזג האוויר בלילה הוא אישיו. באיזור דימונה צפוי להיות קררר..בערבה לא. ראיתי במפה שהחניון הזה בגובה פני הים פחות או יותר- הערכות לגבי מזג האוויר שם?
חשבנו גם אולי להדרים למכתש רמון ולישון בסהרונים. הטמפ׳ במכתש הן בסגנון מצפה רמון?..

שחר גרינברג
23-04-15, 23:42
ישנתי בחניון בחנוכה היה קרררר הבעיה היא רוח עכשיו אני חושב שלא יהיה הכי נורא יש בחניון נקודות שבהם אן רוח ושם כדי לישון (אתה תראה אותם שתגיע לשם)
גנבות הם בעיה אני אישית הדרכתי שם נוער(חוגי סיירות של קקל) אז עשינו שמירות מומלץ לישון צמוד רכב חוץ מזה פעם אחרונה שהייתי שם לפני כמה חודשים הדרך נהרסה בנקודת המפגש עם הנחל אז רק רכב שטח יכול להגיע לשם אם לא תיקנו אותה

שחר גרינברג
23-04-15, 23:47
+ לחניון בכניסה למכתש.
לא מכיר אותו כשער אשמדאי.. אבל החניון קרוב לתחילת המסלול שלך לגבי פרס.
במכתש עצמו, יש מסלול הליכה קצר מקצה שביל הרכב אל מחשוף של סלעי חול צבעוניים.

דורון כאשר גילו את המכתש הקטן ב1946 אם אני לא טועה נחל חצרה יצא מהמכתש ממעבר שמספרים שאפילו חמור לא היה יכול להיכנס המעבר הזה נקרא שער אשמדאי=השטן לאחר שגילו את פוטנציל המים במכתש החליטו לפוצץ את הסלע שחסם את הכניסה וכך עשו ולכן אפשר להיכנס למכתש עם רכב
כיום בכניסה למכתש אם אתה מסתכל לצד שמאל אפשר לראות את המעבר המקורי ובאמת קשה לעבור שם (ניסיתי)

ד ו ר ו ן
24-04-15, 00:27
ישנתי בחניון בחנוכה היה קרררר הבעיה היא רוח עכשיו אני חושב שלא יהיה הכי נורא יש בחניון נקודות שבהם אן רוח ושם כדי לישון (אתה תראה אותם שתגיע לשם)
גנבות הם בעיה אני אישית הדרכתי שם נוער(חוגי סיירות של קקל) אז עשינו שמירות מומלץ לישון צמוד רכב חוץ מזה פעם אחרונה שהייתי שם לפני כמה חודשים הדרך נהרסה בנקודת המפגש עם הנחל אז רק רכב שטח יכול להגיע לשם אם לא תיקנו אותה
אני חייב לציין שבכל השנים שאני משוטט בנגב, לא טרחתי לקפל כמעט כלום בלילה.

הרכב כן נעול, ואני ישן לצידו.
וציוד מועד לפורענות וקורץ כמו בלוני גז גדולים אוחסנו או לכל הפחות הוסתרו מתחת למשהו.
זבל על גג אחד הרכבים כדי שחיות לא יפרקו את השקיות בלילה, אבל חוצמזה, הכל נשאר כמו שהונח בסוף הערב.

יונתןמצפה
24-04-15, 11:56
חניון מכתש קטן ידוע כחניון סחוף רוחות.
אופציה טובה במרחק סביר היא מיצד זוהר. עוד אופציה חניון נחל עזגד (בקצה הדרום מערבי של מישור עמיעז. לא החניון של מישור עמיעז עצמו).
במכתש רמון ממליץ או על חניון הר ארדון או על נחל גוונים. מזג האוויר בחניון גוונים יהיה סביר לדעתי בעונה הזו.
על חניון רמת סהרונים תוותר.

ד ו ר ו ן
24-04-15, 13:39
אתה מכיר שיצרו שם מדרגת עפר גבוהה בחלק הצפוני של החניון?
אם אתה נצמד אליה, אתה מוגן למדי.

בפעמיים שהיינו שם לא היתה רוח.

שחר גרינברג
24-04-15, 13:49
חניון מכתש קטן ידוע כחניון סחוף רוחות.
במכתש רמון ממליץ או על חניון הר ארדון או על נחל גוונים. מזג האוויר בחניון גוונים יהיה סביר לדעתי בעונה הזו.
על חניון רמת סהרונים תוותר.
חנין גוונים הוא חניון נהדר אבל גם מאוד פעיל יש שם הגנה ממש טובה נגד רוח ולפעמים אפילו שירותים (עם נסורת לא כימי)

יונתןמצפה
24-04-15, 16:04
אתה מכיר שיצרו שם מדרגת עפר גבוהה בחלק הצפוני של החניון?
אם אתה נצמד אליה, אתה מוגן למדי.

בפעמיים שהיינו שם לא היתה רוח.

לא ממש זוכר. רק יודע שהמיקום שלו דרעק ולראייה בנו שם במיוחד סוללה כפי שאתה מתאר.
אני באופן אישי מעדיף לישון במיקום שמלחתחילה מוצלח יותר.
אבל אם אתה אומר שהסוללה אפקטיבית אז שווה לשקול את זה.

דור אריאל
25-04-15, 10:23
מצד תמר,
אפשר לעלות בין המבנים הנטושים קצת למעלה ויש מקומות בין הערמות חצץ מוגנים יחסית מהרוח

MR BIG
25-04-15, 10:59
מסכים עם יונתן. במכתש הקטן יש תמיד רוחות נוראיות בערב.
מיצד תמר ....זה פשוט לא כייף לישון בתוך מחצבה.

המלצתי : (חניון לא מסומן...)

תמשיך עם כביש 25 עד לצומת הערבה , אל תפנה ימינה לאילת אלא תמשיך ישר לים המלח . כמה מאות מטרים לפני הפניה ימינה לנאות הכיכר יש ציר כבוש היטב ימינה (ימינה חזק!) . כנס בו איזה ק"מ ......יש שם מלא פינות חמד נחמדות....
אם לצבא מותר לישון שם כשוא מתאמן עם כמויות ג'יפים מטורפות , אז גם לנו מותר!!

אחלה פינה....

דור אריאל
25-04-15, 12:07
לא קשור לצבא,
כל מקום שהוא לא פרטי או בשמורת טבע מותר לישון

תמשיך עם כביש 25 עד לצומת הערבה , אל תפנה ימינה לאילת אלא תמשיך ישר לים המלח . כמה מאות מטרים לפני הפניה ימינה לנאות הכיכר יש ציר כבוש היטב ימינה (ימינה חזק!) . כנס בו איזה ק"מ ......יש שם מלא פינות חמד נחמדות....

אחלה פינה....

ד ו ר ו ן
25-04-15, 12:15
מסכים עם יונתן. במכתש הקטן יש תמיד רוחות נוראיות בערב..
בטוחים שאנחנו מדברים על אותו החניון?

פעמיים היינו בשנים האחרונות ולא היה דומה לתיאור שלכם.

אתם מתכוונים לחניון בכניסה למכתש הקטן, מצד שמאל/מזרח של הכביש גישה, או לחניון מעל למכתש הקטן?

יונתןמצפה
25-04-15, 13:17
למעשה, בשני החניונים הללו.
זה שבתיאור הראשון שלך ושנדון בשרשור, וזה שבמצפה המכתש (שבו נפגשנו בעבר הרחוק...).
אני מניח שמן הסתם זה תלוי מז"א, אבל ע"פ רוב זו המציאות שם.
זה גם נכון לעוד חניון לא רחוק משם , שזכה אחר כבוד לתואר: "החניון הגרוע ביותר בארץ". חניון שבו בדרך קבע יש רוחות נוראיות החל משעות אחה"צ המוקדמות ועד לשעות הלילה הקטנות. ואז, כשהרוחות סוף סוף נרגעות יוצאים מהמחבוא שלהם יתושי הקומביין המוטציוניים שעובדים על מנועי 4 פעימות, מסתכלים לך בלבן של העיניים ומלקקים חומר נגד יתושים לארוחת ערב. אלו שמסוגלים באופן לא מוסבר לעקוץ דרך שק שינה עבה... אני כמובן מדבר על חניון עין עקרבים!
שומר נפשו יירקח מהחניון המקולל הזה.

sam1g
25-04-15, 21:49

אחלה פינה....

אכן חניון מומלץ אבל הכניסה הזו נשטפה ונסחפה בחורף האחרון.
כנס בפניה ימינה אל נאות הכיכר ומיד, ממש מיד אחרי מטרים ספורים ולפני תחנת האוטובוס
שוב ימינה אל דרך כורכר כבושה מסומנת בזנטים וגדרות טיל עם שלטים "זהירות מוקשים"
סע על הדרך הזו כמה מאות מטרים במגמה שמאלה אל תוך מה שהיה פעם מכלאת גמלים.

מקום טוב, נקי, מוגן. רק מסיבות טראנס שנערכות שם מידי פעם יכולות להפריע את השקט..

-->