PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בהכנסת תדרי ממסרים עם CHIRP

tamir128
26-04-15, 01:01
שלום חברים,

התחדשתי לאחרונה במכשיר חדש: Baofeng GF-F8HP

http://www.amazon.com/gp/product/B00MAULSOK/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

אמור להיות ה Baofeng החזק ביותר. בנתיים מרוצה ממנו מאד.

אני מנסה להכניס תדרים של ממסרים של חובבי רדיו.
כן, אני יודע שלשדר בתדרים הללו זו עבירה פלילית. אני מתכוון להשתמש בהם רק בשעת חרום.

כך נראית טבלת התדרים:
97980

וכך נראה מה שהכנסתי עם CHIRP:
97981

לדוגמה תדר R1 שמודגש בתמונה, האם הכנסתי אותו נכון?

תודה לעוזרים.

tamir128
26-04-15, 14:59
מישהו?

tamir128
28-04-15, 13:56
?

__

scheinery
28-04-15, 16:45
עד כמה שאני מצליח לראות אז נראה נכון.

ואם כבר פתחת, מה החוות דעת על המכשיר? אתה יודע להשוות בינו לבין הדורות קודמים UV5 ודומיו? יש הבדל?

tamir128
28-04-15, 18:44
כאשר כתוב send PL 71.9 הכוונה למה שהממסר משדר?
זה מה שצריך להיות מוגדר בעמודה ToneSql בתוכנה?
ומה קורה אז עם העמודה Tone Mode שמשתנה אוטומאטית לפעמים כאשר אני משנה ToneSql?

אני לא יודע להשוות למכשירים אחרים, כי עד היום היה לי PUXING 777 בלבד.

אני בעיקר הסתמכתי על הציון הגבוה באתר אמזון וחוות דעת של משתמשים שם ועל האתר miklor בכלל והטבלה בעמוד הזה (לגלל קצת למטה):
http://www.miklor.com/COM/Review_F8HP.php
שמציינת מדידת הספקי שידור בפועל.

אשמח להשתתף בניסוי ביצועים מול מכשירים אחרים, לבדוק מה הוא באמת שווה...

bigfoot69
29-04-15, 13:38
ממליץ לך לא להכנס לתחום שאיננו חוקי. זה לא תחום אפור אפילו. אתה מבצע עברה פלילית במודע ומאזין לתדרי קשר ללא אישור.
אם התחום מעניין אותך, תוציא רישיון מאזין של חובב רדיו, במקום לפרסם ברבים על מה שאתה עושה.

tamir128
29-04-15, 14:59
למיטב ידיעתי אין כל בעיה חוקית להאזין.

מוטי מוטי
06-06-19, 19:57
שלום חברים,

התחדשתי לאחרונה במכשיר חדש: Baofeng GF-F8HP

http://www.amazon.com/gp/product/B00MAULSOK/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

אמור להיות ה Baofeng החזק ביותר. בנתיים מרוצה ממנו מאד.

אני מנסה להכניס תדרים של ממסרים של חובבי רדיו.
כן, אני יודע שלשדר בתדרים הללו זו עבירה פלילית. אני מתכוון להשתמש בהם רק בשעת חרום.

כך נראית טבלת התדרים:
97980

וכך נראה מה שהכנסתי עם CHIRP:
97981

לדוגמה תדר R1 שמודגש בתמונה, האם הכנסתי אותו נכון?

תודה לעוזרים.

אני מקים את השאלה שלך לתחיה:D.

אני מתמודד כעת עם אותה שאלה, ואני מתאר לעצמי שכבר ביררת את זה מאז.
אשמח לעזרתך

boaz avrahami
06-06-19, 20:07
תנסה בפיסבוק של חובבי הרדיו.
הם ישמחו לעזור לך. ממילא אף אחד מהם לא משתמש בתדרים שלהם

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

איציק - 4X6ZH
06-06-19, 20:26
ממתינים לחכמים כמוך

אתה רוצה להשתמש בממסרים תיהיה חובב רדיו מורשה תתקבל בשמחה
כל התרגילים והנימוקים כבר מוכרים

איציק
4X6ZH ( אחד משלושה שבנו את רשת הממסרים במדינת ישראל )

גיא
06-06-19, 20:27
תנסה בפיסבוק של חובבי הרדיו.
הם ישמחו לעזור לך. ממילא אף אחד מהם לא משתמש בתדרים שלהם

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

לא מדוייק.
יש שם קשקשת משעממת עד מוות מידי יום

והם מקפידים לקשקש לפי חוקי נדב׳ר !

אז זה גם משעמם וגם מייגע ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

boaz avrahami
06-06-19, 20:41
הכי פשוט שתדבר עם דני קצמן.
לי הוא מאוד עזר

050-5207273

tamir128
07-06-19, 14:52
אני מקים את השאלה שלך לתחיה:D.

אני מתמודד כעת עם אותה שאלה, ואני מתאר לעצמי שכבר ביררת את זה מאז.
אשמח לעזרתך

שלח לי בפרטי את המייל שלך ואשלח לך קובץ מוכן לצ'ירפ.
מה שלא מתאים לך פשוט תמחק.

erezgur
07-06-19, 16:33
אני מקווה שמה שאכתוב כאן הוא מובן לכולנו ומיותר, אבל ליתר ביטחון:

חשוב להדגיש שמי שאינו חובב רדיו בעל רישיון מתאים אינו רשאי על פי החוק לשדר בתדרים הללו (ועוד מגבלות רבות אחרות). ככל שירבו המקרים של שימוש בתדרים אסורים והפרעה לערוצי השידור הללו - גדל הסיכון שתוגבר האכיפה על כולנו ויערכו מבצעים שונים במטרה לצמצם את התופעה של הפירטיות בשימוש מכשירי קשר.

כותב התגובה שהעירה את השרשוור נרשם לאתר כדי לכתוב תגובה יחידה זו. איננו יודעים מיהו ומי מטרתו.

אם עד היום נהגנו להשתמש במספר תדרים מצומצם, "תדרי הגיפאים" (שגם הם אינם כולם חוקיים עבור רובנו ובטח לא בעוצמות השידור הללו) - התמונה משתנה ומחמירה כאשר נכנסים גם לתחום הממסרים של חובבי הרדיו - אני יכול בקלות לראות שאחד מאותם חובבים יפנה למשרד התקשורת בדרישה לאכוף את הרגולציה והתקנות הקיימות בתחום הרדיו.

ממליץ לכולנו להיזהר בנושא זה ולפחות להישאר בתחומי התדרים הנפוצים אצל הגיפאים ולא "להשתין מהמקפצה" כדי שלא ניפגע כולנו.

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

boaz avrahami
08-06-19, 00:05
כבר מדתינים ויש גם כאלו שכבר משתינים לתחומי תעופה.
תודות לכל מיני כאלו חצופים יש לשער שהנבוט יגיע. הג׳יפאים הם הקהל הכי נח לאכיפה

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
08-06-19, 00:52
אני לא חובב רדיו, אני כן מטייל לבד, וגם אני שקלתי בעבר להוסיף את תדרי הממסרים למכשירים שלי.

אבל לא עשיתי את זה. יודעים למה ? כי זו גניבה. ולא גניבה מהמדינה שעושקת אותנו אלא מאנשים פרטיים שמממנים לעצמם את הממסרים.

רוצה להשתמש בממסרים ? תעשה את המאמץ המינימלי להצטרף לקהילה הזו וגם תשתתף במימון.

זה קצת כמו לגנוב תוצרת חקלאית משדות ומטעים כי קל לעצור לרגע את הג׳יפ ולקטוף כמה תפוזים. איכס.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk

zivo
08-06-19, 01:03
רק הערה אחת קטנה,
אני מקווה שכולכם מבינים, שכל מה שנאמר פה על תדרי הממסרים, נכון ב 100% על כל אחד מהשימושים "הג'יפאים" שאנחנו עושים (להוציא כמה צדיקים שיש להם רשיון).
העובדה אם מישהו עושה שישמוש רשמי בתדר, או שהתדר פנוי, לא משנה כלום לגבי העובדה שמישהו שאין לו רשיון, משדר בתדר.
לגבי האזנה, עד כמה שאני יודע, אין מגבלה.

אני לא מבין את כל האמירות בנושא חוק שנאמרו פה.
לצרוב תדר של ממסר, לא חוקי בדיוק באותה מידה של לצרוב תדר אמריקאי או אירופאי (או כל תדר אחר).

boaz avrahami
08-06-19, 01:34
גם להאזנה צריך רשיון

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
08-06-19, 01:36
יש הבדל.

זה לא רק שימוש בתדר. זה שימוש בממסרים של אנשים פרטיים שהתאגדו ומממנים מכיסם ציוד, מקום וחשמל. רוצה להשתמש ? הואל בטובך להצטרף לאגודה.

zivo
08-06-19, 09:41
יש הבדל.

זה לא רק שימוש בתדר. זה שימוש בממסרים של אנשים פרטיים שהתאגדו ומממנים מכיסם ציוד, מקום וחשמל. רוצה להשתמש ? הואל בטובך להצטרף לאגודה.

הדיון היה על חוקיות, לא על מוסר והגינות.
אני נסיתי להגיד, שמבחינת החוק, אין הבדל .
דווקא בגלל שהוא ציין במפורש שהוא לא מתכוון להשתמש ביום יום, אלא רק לחרום, במובן של הגינות, אני רואה בזה פחות בעיה.

נדב42
08-06-19, 10:31
הדיון היה על עזרה בהוספת התדרים. ארז ואתה התייחסתם לחוקיות, אני התייחסתי להגינות.

הייעוד של השימוש בממסרים לחירום בלבד לא הופך את זה להוגן בעיני. רוצה רשת ביטחון ע"י שימוש בתשתית שמישהו מימן לעצמו ומשלם עליה ? תשתתף גם במימון.

בדיוק כמו שעד עכשיו לא ביקשתי אף פעם סיוע בקבוצת החילוצים של ג׳יפולוג, כי לא היה לי וואטסאפ ולא הייתי שותף לתורמים לקבוצה. יש לי חברים טובים בקבוצה, כולל מנהליה, ובפעמים הבודדות שנזקקתי לסיוע, כולל מקרה אחד של סכנת חיים, לא פניתי לקבוצה אלא לרשת הבטחון הפרטית שהכנתי מראש.

מבחינתי האישית, שאלת ההגינות עולה בהרבה על שאלת החוקיות.

יניב אליאש
03-09-19, 22:10
רק הערה אחת קטנה,
אני מקווה שכולכם מבינים, שכל מה שנאמר פה על תדרי הממסרים, נכון ב 100% על כל אחד מהשימושים "הג'יפאים" שאנחנו עושים (להוציא כמה צדיקים שיש להם רשיון).
העובדה אם מישהו עושה שישמוש רשמי בתדר, או שהתדר פנוי, לא משנה כלום לגבי העובדה שמישהו שאין לו רשיון, משדר בתדר.
לגבי האזנה, עד כמה שאני יודע, אין מגבלה.

אני לא מבין את כל האמירות בנושא חוק שנאמרו פה.
לצרוב תדר של ממסר, לא חוקי בדיוק באותה מידה של לצרוב תדר אמריקאי או אירופאי (או כל תדר אחר).

כל תדרי הג'יפאים (באזור ה-462MHZ + 446MHZ) ללא יוצא מן הכלל אינם חוקיים לשימוש בישראל גם על ידי חובבי רדיו (אני חובב רדיו) שלהם מותר לשדר בין 430-440MHZ
המכשירים היחידים שלג'יפאי המצוי מותרים הם אותם מכשירים המוצעים ב-ZAP עם הספקים הנמוכים ושאינם ניתנים לתכנות כלל.

andy.shaked
04-09-19, 10:01
בצורה "מפתיעה" השרשור הזה הגיע לדף הפייס של האגודה , הקלחת מתחילה לרתוח
חבל שלא מנצלים את הרצון של בעלי הגיפים בהחזקת מכשיר קשר ורותמים אותם להיות חברים באגודה , במקום להיות שקועים במרמור על זה

#המדען_המטורף

erezgur
04-09-19, 10:06
חבל שלא מנצלים את הרצון של בעלי הגיפים בהחזקת מכשיר קשר ורותמים אותם להיות חברים באגודה , במקום להיות שקועים במרמור על זה

דווקא היו כאן מספר נסיונות כאלו ויש מספר חברי פורום שעברו את המסלול וקיבלו תעודות...
אפשר להערכתי לארגן מחזור נוסף שכזה אם תהיה היענות (ולא, אני לא קשור לאגודה ועוד אין לי רישיון, אבל מכיר כמה מהם)

נשלח מהנייד

zivo
04-09-19, 10:31
דינאוזרים, איך שגלגל מסתובב.
פעם, מי שהיה חובב רדיו, היה מחובר לעולם וידע לפני כולם מה קורה בעולם (גם אם זה היה מגיע במורס :-) ).
היום, עם התיקשורת המודרנית, שאפשר, במחיר אפסי, לחייג ישירות לרוב העולם, ויש אינטרנט בכל מקום, התחביב, והאנשים שעוסקים בו, נהיו לא רלוונטים.

אז יש כמה אנשים שנפוחים מעצמם ומחשיבות עצמית, שיהיה להם בהצלחה.

ודרך אגב ממסרים -
במדינה כמו ישראל עם כל הבעיות בטחון מצד אחד, והגודל המצחיק מצד שני, כבר מזמן הייתי מצפה שהמדינה תתחזק 4-5 ממסרים טובים ותועדד שימוש ברדיו לחרום והצלה.
זה עלות אפסית (כולל לעלות פעם בשנה לנקות את הגג), וזה באמת חשוב.

יניב אליאש
04-09-19, 10:49
בצורה "מפתיעה" השרשור הזה הגיע לדף הפייס של האגודה , הקלחת מתחילה לרתוח

#המדען_המטורף

למה מפתיעה?
השם שלי רשום אותו הדבר גם פה וגם שם

גיא
04-09-19, 11:06
למה מפתיעה?
השם שלי רשום אותו הדבר גם פה וגם שם

ולאן אתה חותר להגיע בזה שעוררת שם מהומה ?
אני סקרן.

נשלח מהאייפון עם המקלדת המחורבנת. ה׳שגיאות׳ לא שלי ..

יניב אליאש
04-09-19, 12:48
ולאן אתה חותר להגיע בזה שעוררת שם מהומה ?
אני סקרן.

1. אני יכול לשאול את אותה השאלה למה לשאול על דבר פלילי באופן פומבי
2. אני רוצה להבין איך זה שהפוסט הזה בין יותר מ-4.5 שנים ומה האגודה עשתה בעניין על מנת לקדם את המודעות של ג'יפאים על נושא התדרים, שידור, רשיונות וחובבות רדיו

גיא
04-09-19, 12:55
ממש יוסף באגושים

אתה לא רוצה לשלוח מכתב גם ליועמ׳ש איך יש פה אנשים שנוסעים בשטח או מחליפים פיוז באוטו לבד או כל דבר פלילי אחר שיש פה ?

אתה אמיתי ?!

יניב אליאש
04-09-19, 13:03
ממש יוסף באגושים

אני צריך תרגום

גיא
04-09-19, 13:07
אני צריך תרגום

תנסה לעשות חיפוש .. פונקציה שיש פה באתר.

zivo
04-09-19, 14:25
1. אני יכול לשאול את אותה השאלה למה לשאול על דבר פלילי באופן פומבי
2. אני רוצה להבין איך זה שהפוסט הזה בין יותר מ-4.5 שנים ומה האגודה עשתה בעניין על מנת לקדם את המודעות של ג'יפאים על נושא התדרים, שידור, רשיונות וחובבות רדיו

יניב,
אני אנסה להסביר משהו, ואני מבקש שתנסה להבין (אותי).

1- יש תחומים אפורים בחיים. לשלטונות אין חשק \ כח \ מוטיבציה .... לפתור, והאזרחים מסתדרים. כל עוד לא משתינים מהמקפצה, זה עובד.
2- כל מי שקצת טייל 4X4 (ואני אומר גם הדריך בחברה להגנת הטבע למשל), מבין את החשיבות של מכשיר קשר סביר ( לא 0.5W ואף אחד לא באמת צריך מכשיר של 40W. אבל מכשירים בטווח של 1W-20W).
3- צריך להודות על האמת, בחוק הקיים אין לזה פתרון. אבל המדינה מבינה את זה, ולא רוצה להתעסק עם פתרון, אז נכון להיום מעלימים עין.
4- האגודה ( של חובבי הרדיו) לא יכולה לעזור, הם יכולים רק להזיק!!! אני לא רוצה לשלם לאף אחד על זכות בסיסית שקיימת בכל מדינה נאורה. ואני לא רוצה מבחני תאוריה שלא רלוונטים בכלום לשימוש שאני מתכוון לעשות. למה להקשות?
5- ברגע שהאגודה תתערב ותעשה רעש, זה פשוט הרמה להנחתה לשלטונות. הנה תחום פרוץ, שאפשר להקשות על האזרח, לגבות ממו כסף, ואני הפקיד הממשלתי, גם מכסה לעצמי את התחת וגם אני אעזור לשר להוסיף עוד איזה שורה בפעולות המשרד.

אז בבקשה ממך, תעשה לכוווולנו טובה, ואל תערב את אגודת חובבי הרדיו בסיפור של הג'יפאים.
(יש פה לא מעט חובבי רדיו עם רשיון, אתה מוזמן להתייעץ אתם אישית \ פרטית, למה הם לא הדליקו את זה עד היום).

אנחנו לא מחפשים אגודות שיפרשו עלינו חסות, ירצו כסף, ויתרמו אפס.

ולא פחות חשוב (והצעתי את כבר בעבר לבכירים באגודה) , אם הם היו באמת רוצים להנגיש את התחום ולעזור לאזרחים, הם הראשונים שהיו צריכים לפעול להקצאת תדרים, והקמת תשתית (ממסרים), לשימושים לא מסחריים (אנשים פרטיים).
לא הסמכות ולא קישקושים. תדרים, ואתר פשוט שמסביר את ההנחיות ואפילו ממליץ על מכשירים (סבירים, ל 0.5W).

תודה מראש.

בקשה מכל השאר שרואים את השרשור הזה -

תעשו לעצמכם, ולנו, טובה ותפסיקו להשתמש בהספקים משוגעים (ואנטנות ארוכות על הגג....). לא רק שאתם מפריעים לאחרים שמטילים (בכלל לא באזור שלכם), ההספקים האלו, יהיו הסיבה העיקרית שיום אחד יחתכו אותנו.
לפני שבועיים טילנו בגולן, פשוט מדהים כמה קבוצות מאזור הגליל נקלטו ברשת, למה זה טוב???
להרבה אנשים יש פה מכשירים מודרנים (כמו QYT או בואפנג), למה אתם מתעקשים לשדר בהספק מלא כל הזמן???

לא צריך ל.... מהמקפצה.

boaz avrahami
05-09-19, 06:15
זיו, אתה קצת טועה ומטעה.
לצערי אני יודע שאתה יודע שאתה טועה ובכל זאת רושם מה שרושם.

אני לא מנסה לשדל אף אחד לשום דבר אלא להעמיד דברים על דיוקם.

יש פתרון חוקי גם אם חלקי לעניין מכשירי קשר.
הוא עולה כסף ומי רוצה לשלם כשאפשר לא לשלם? אף אחד.
עד ש... המקפצה רועדת.

ספקטרום תדרי הרדיו הוא רכוש השלטון. לא משנה היכן בעולם.
הנושא מוסדר גם באמנות בנלאומיות מאחר ולתדרים אין גבולות ברורים. לא רק במרחב הגאוגרפי אלא גם בספקטרום.

אחת הבעיות היא שתדרים יוצרים הפרעה גם בתדרים אחרים. הם ״משכפלים״ את עצמם בכפולות.
רוצה לומר שכשאתה משדר בתדר א׳ מישהו אחר בתדר כפול ממך סובל מהפרעה.
יכול להיות שהמישהו הזה אפילו קנה מכסף את התדר שלו ואתה מפריע לו מבלי אפילו להיות מודע לכך.
בעצם איך תהיה מודע אם אין לך העשרה ואתה סתם משתולל על הסקאלה?
חלק מתדרי ה״גיפאים״ בכלל אסורים לשימוש באזור העולמי שלנו בכדי למנוע הפרעות בין אזור גלובלי אחד לשני.

בקיצור, מזלנו שהספקטרום יחסית מתרוקן בזכות שימוש בטכנולוגיות יעילות יותר וגם שהחובבים זקנים מדי בשביל לנקום אבל יש בינהם כמה בעלי השפעה.
אל תכנסו להם לממסרים לפחות.
זה לא להשתין אלא ממש לחרבן מהמקפצה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

zivo
05-09-19, 10:04
בועז,
לא הבנתי איפה אני טועה, בבקשה תקן אותי אם אני טועה.
לכל היותר, אתה טועה בהבנה של מה שאמרתי.

1- כל ההסבר הטכני שלך (מבלי להכנס לדיוק שלו, בעיקר לגבי מה קורה לעוצמה באותן כפולות), פשוט לא קשור לדיון. אם אני משלם, אז הפיזיקה משתנה? פתאום שאני אשדר בתדר ששילמתי עליו, אז לא תהיה הפרעה בתדר הכפול???
בקיצור - אי אפשר להשתולל בתדרים (ואני הראשון, וכמעט היחידי פה שגם מבקש כל הזמן לא להשתולל בעוצמה) צריך לנהל את זה.

2- תדר "משאב של השלטון" - צודק, וחובה על השלטון לעשות בזה סדר ולנהל את זה. אבל זה נכון גם על כל הכבישים, ועל האוויר שאנחנו נושמים, והשמש שמאירה לנו כל יום...... או במילים אחרות, זה שזה באחריות השלטון, לא בהכרח אומר שחייבים לשלם על זה. ובוודאי לא מצדיק תשלום לאיזה אגודה שלא קשורה לנושא.
אפשר לקחת בדיוק את אותם תדרים שאתה מציע שהמדינה תמכור, ולאפשר בהם שימוש חופשי ( בדיוק כמו שאנחנו לא משלמים על רוב הכבישים שאנחנו נוסעים עליהם, על האוויר שאנחנו נושמים, ועל השמש שמחממת את הקולטים שלנו).

ולכן כתבתי במפורש שאני מצפה שהמדינה תעשה סדר ותקצה תדרים. יתרה מזאת, הצעתי לאותם "זקנים" (דרך אגב, לפחות אחד מהם, היה פעם עובד שלי, והוא צעיר ממך) איך הם יכולים לנצל את הידע והקשרים שלהם וליזום פתרון. ביום שתהיה הקצאה מסודרת, אני הראשון להתיישר (גם אם זה יכריח מכשיר חדש). אבל כל עוד ההקצאה מגוחכת (מכשירי 0.5W בלבד), כולם יודעים שבעצם אין פתרון, ואז מתחילים האילתורים והשימוש בתדרים בעייתים.

3- כניסה לממסרים - לא המלצתי על כניסה לממסרים ביום יום. כל מה שאמרתי (בעבר, בכלל לא באשכול הזה), שבמקרה חרום, אני חושב שזה "עבירה" שהייתי עושה (בדיוק כמו שאם אתה על סף התייבשות, כנראה שלא הסס "לגנוב" מים מאיזה ברז). אז שכל אחד יקבע לעצמו מה הוא עושה בחרום, אבל זה ממש לא קשור להסדרה ולשמוש יום יומי.

4- לגבי החובבי רדיו שם אתה צודק, הדבר היחיד שהם יכולים זה לנקום, או איך שאני כתבתי ליניב "האגודה ( של חובבי הרדיו) לא יכולה לעזור, הם יכולים רק להזיק!!!.
לפחות על זה אנחנו מסכימים, ולכן גם ביקשתי מיניב שיפסיק לערב אותם.

נדב42
05-09-19, 13:37
יש הבדל בין לשתות מברז שמצאת במקרה בעת חירום, לבין לתכנן מראש להשתמש במנזרים של האגודה בעת חירום.

אנחנו משלמים הרבה על כל מיני רשתות בטחון לחירום והממסרים הם לא שונים בהקשר הזה.

אם אפשר היה רק לשלם על הממסרים בלי הלימודים והמבחנים, הייתי עושה את זה מזמן ... אנשים שמים כסף להקים ולתחזק אותם. לא המדינה, אלא אנשים מכספם הפרטי. זו גניבה וזכותם לכעוס על זה.

אם מישהו מקורב שם לעניינים, תציעו להם את האפשרות לשלם עבור השימוש בממסרים בלי חברות, מבחנים וחרטא. נראה איך יגיבו. אני אישית מוכן לשלם מחיר חברות מלא רק בשביל זכות השימוש בממסרים.

איציק - 4X6ZH
05-09-19, 15:00
אני קורא כל הזמן
אני עוקב כל הזמן
ואני איציק מרקדו 4X6ZH אחד המשוגעים ( יש 3 משוגעים בס"כ ) שבנו ותיחזקו את כל
רשת הממסרים של אגודת חובבי הרדיו בישראל במשך עשרות שנים
היו כ 25 ממסרים חלקם פעלו בזוגות חלקם לא היו לשימוש רגיל
היום נשארו פעילים כמה ממסרים בודדים
את הממסרים מתחזק צוות אחר
על רשת הממסרים אין פעילות רבה אבל אבל !!
מקפידים מאד שהרשת תיהיה זמינה ובעלת יכולת לשעת חרום
וכן גם בארץ היו לא מאט שעות שרק רשתות הקשר של החובבים או כוחות הבטחון ממשיכות לעבוד .
שלא יהיה לכם ספק אנחנו חובבי הרדיו אנחנו הגיפאים קוראים ויודעים מי נגד מי
אין לאגודת חובבי הרדיו כל ענין להכנס לעימות עם גיפאי/ או כל גוף אחר

לאורך השנים היו מספר ניסיונות לארגן הדרכות/ קורסים מיוחדים לגיפאים
היו כמה וכמה גיפאים שבאמת למדו וקיבלו רשיון חוקי
היו לא מאט שעזבו ולא מצאו בזה עינין
מי שחובבות הרדיו מעניינת אותו . מי שתחום קשר חרום מענין אותו מוזמן חובבי הרדיו בארץ ובעולם
ישמחו לכל אחד .
מי שחושב שמכשיר חובבים יציל אותו בחרום איך אומרים חבל"ז
צריך לדעת להפעיל מכשיר כזה
צריך לדעת איך מתקשרים על ממסר דרך ממסר
תעזבו את חובבי הרדיו
תתעסקו בעולם הטיולים והגיפים .

איציק

asafk
05-09-19, 18:09
תודה איציק.

אני מבקש מהמשתתפים בדיון לחשוב על הנושא בדרך נוספת.
יש דברים ש'בין אדם למקום' - רוצה להחזיק מכשיר קשר בלי רשיון? להשתמש במשאב של המדינה? זה דבר אחד.
אבל יש דברים ש'בין אדם לחברו'. הממסרים הוקמו על ידי אנשים שהשקיעו בהם זמן וכסף. לקחת מהם 'משהו' - אפילו אם ה'משהו' הזה הוא לא מוחשי, באוויר, ואפילו אם 'הממסרים ממילא שם' - זה של מישהו. לא שלכם. תבקשו רשות ואל תיעלבו אם יגידו לכם לא או יבקשו שתצטרפו לאגודה ותשלמו כתנאי לשימוש. זה שלהם, לא שלכם וזכותם וגם אם מדובר כפי שנכתב ב'חבורת *** זקנים' - זה עדיין שלהם אותי לימדו שאם זה לא שלי אסור לקחת את זה.

אסף.

zivo
05-09-19, 19:24
אסף,
אני חושב שבועז קצת נסחף, ועכשיו הדיון כולו יצא מפורפורציה.

נתחיל מהסוף, וננצל את זה שאיציק פה -
אני הצעתי, מזמן (הרבה שנים, לפני הסלולאר, שהדרכתי חוגי סיור) לאחד הקולגות שלו, את הרעיון של לנצל את רשת הממסרים הזו לחילוץ והצלה של מטילים.
אני חוזר ומציע את זה פה,אם האגודה רוצה למשוך משתמשים חדשים, ורוצה לחשוף את עצמה, הדרך הנכונה זה ליזום פרוייקט כזה.
אלו בדיוק החבר'ה שמסוגלים להסתכל לצבא בעיניים ולהסביר למה אפשר להשתמש בתדר מסויים, חלקם מכירים את המערכות של הצבא מבפנים, טוב יותר מכל אחד אחר.
זה רעיון שהוא WIN-WIN-WIN לכולם, לאגודה, למדינה ולנו.

לגבי שימוש בממסרים האלו בחרום - אני אכן העלתי את זה פה באיזה מקום. ואני חוזר ואומר, שאני בטוח, שבזמן אמת, אני בטוח שהם יעזרו ולא יכעסו.
האם זה חוקי? בוודאי שלפי החוק הייבש, זה לא חוקי, האם הגיוני? לדעתי כן.

במילניום הקודם, שקשר ותקשורת היו הרבה פחות מפותחים. אנשי צוות אוויר נהגו לקחת את "הרינה" (המכשיר קשר האישי לחילוץ טייסים), לטיולים במדבר. האם זה חוקי? בוודאי שלא. אבל שעל המאזניים היה החילוץ של איזה טיס שנפגע \ נפצע בטיול, כולם ידעו והעלימו עיין (עד שקרה אסון, וחתכו).
במשך שנים טיילתי עם תרמיל על הגב ברחבי הארץ, לבד, עם חברים וכמדריך של חוגי סיור, כל הזמן הזה היתה לי "תאורה ידנית" בתרמיל.
האם זה חוקי? בוודאי שלא. האם זה היה נכון? עובדה שלילה אחד השתמשתי, והכל עבר בשלום.

לפעמים הגיון בריא, יותר טוב מכל חוק.

נדב42
05-09-19, 19:41
מה שאסף אמר.

ואני חוזר ואומר, בעיקר לאיציק, אני מוכן לשלם חברות לאגודה בשביל הזכות להשתמש בממסרים, רק תעזבו אותי מכל הלימודים והמבחנים. בשביל להגדיר ערוץ עם תדר שידור וקליטה לא צריך יום לימודים ארוך ומבחנים של משרד התקשורת. אני גם לא חושב להשתמש בהם בשגרה אלא רק בחירום. בשונה מזיו אני חושב שראוי לשלם על זכות השימוש הזו, והלוואי שלא אשתמש בה לעולם.

גיא
05-09-19, 19:45
לפעמים הגיון בריא, יותר טוב מכל חוק.

כן ... אבל לא במדינת האולטרה רגולציה היקרה שלנו.

אם היתה אפשרות לשלם דמי שתיקה ולקבל אישור כתוב להשתמש בממסרים בלי לעשות רשיון - אני עם נדב.
נשמע רעיון טוב.

zivo
05-09-19, 22:02
בשונה מזיו אני חושב שראוי לשלם על זכות השימוש הזו, והלוואי שלא אשתמש בה לעולם.

ממש לא, ואם לא הייתי ברור, אני אחזור ואסביר :-)
אם יהיה הסדר, אני הראשון להצטרף.
כל עוד אין הסדר, אם אני אהיה במצוקה, אני מניח שאני ארשה לעצמי.
בדיוק מה שאמרתי על המים, אם יש סידור שתיה מסודר, כולל בתשלום, אין הצדקה להשתמשות פירטית.

נדב42
05-09-19, 22:17
אבל יש הסדר. הוא מצריך השקעה של זמן וכסף.
הייתי במפגש שעשו לפני כמה שנים עם חובבי הרדיו, ואין לי את האנרגיה להתחיל עם כל הבלאגן הזה, אז עזבתי, ושיחררתי. אני לא צרבתי את תדרי הממסרים למרות שאין לי שום בעייה טכנית לעשות את זה.

זיו, אתה בוחר כמוני לא לקבל את ההסדר הקיים היום, אבל בשונה ממני אתה כן בוחר להינות מזכות השימוש. וזו גניבה, מאנשים פרטיים ששילמו בכסף וזמן להקים את הממסרים האלו.

אם רשת הבטחון הזו כל כך חשובה לך, עשה כמו בועז ותשקיע מה שצריך כדי להיות חובב רדיו מן המניין. בינתיים, אתה גונב גם ממנו ...

zivo
05-09-19, 23:57
אבל יש הסדר. הוא מצריך השקעה של זמן וכסף.
הייתי במפגש שעשו לפני כמה שנים עם חובבי הרדיו, ואין לי את האנרגיה להתחיל עם כל הבלאגן הזה, אז עזבתי, ושיחררתי. אני לא צרבתי את תדרי הממסרים למרות שאין לי שום בעייה טכנית לעשות את זה.

זיו, אתה בוחר כמוני לא לקבל את ההסדר הקיים היום, אבל בשונה ממני אתה כן בוחר להינות מזכות השימוש. וזו גניבה, מאנשים פרטיים ששילמו בכסף וזמן להקים את הממסרים האלו.

אם רשת הבטחון הזו כל כך חשובה לך, עשה כמו בועז ותשקיע מה שצריך כדי להיות חובב רדיו מן המניין. בינתיים, אתה גונב גם ממנו ...

אשה מפליגה באגם שאסור לדוג בו.
מגיע פקח, יורד לסירה שלה, רואה שיש שם חכות, ושם לה דו"ח על דיג בלתי חוקי.
מגיעים לבית משפט, והאשה טוענת שהיא לא דגה, אבל הפקח מתעקש "על הסירה שלך היה כל מה שצריך בשביל לדוג, ולכן רשמתי את הדו"ח".
האשה אומרת לשופט, "הפקח אנס אותי".
הפקח מתחיל לצעוק, מה פתאום , "לא נגעתי בך, לא עשיתי כלום".
האשה עונה לו, "אבל הייתה על הסירה והיה לך את כל מה שצריך בשביל לאנוס"... .

ואם לא ברור זה , בינתים אני לא גונב כלום מאף אחד.
בבקשה תדייק את הניסויים שלך.

נדב42
06-09-19, 00:08
תפסיק להתפלסף ולהתפתל.

אם יש לך מכשיר שיכול להשתמש בתדרים האלו, כמו לרובינו, זה לא הופך אותך לגנב.

אם אתה צורב מראש את התדרים במכשיר, או לוקח אותם ברשימת תדרים לשעת חירום, זה מראה על היערכות לשימוש בהם ללא רשות או תשלום למי ששילם עליהם.

boaz avrahami
06-09-19, 01:32
הוא לא גונב ממני...
לא שילמתי השנה את החברות לאגודה [emoji41]

אני די משוכנע שהממסרים לא יחלצו אפילו גיפאי אחד מהשטח ויש יותר מסיבה אחת למה. לא אכנס להתפלמסות אבל חוץ מלעצבן את החובבים שעולים להם על התדרים ( והם מספיק כועסים על חיזבאללה שמציק להם) זה לא יעשה כלום.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

boaz avrahami
06-09-19, 01:43
כן ... אבל לא במדינת האולטרה רגולציה היקרה שלנו.

אם היתה אפשרות לשלם דמי שתיקה ולקבל אישור כתוב להשתמש בממסרים בלי לעשות רשיון - אני עם נדב.
נשמע רעיון טוב.

אתה רוצה להיות חובב בלי לעשות רשיון?
כי אם אתה רק רוצה ממסר נדמה לי שאתה יכול לקנות תדר ולדבר כמה שבא לך.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
06-09-19, 10:26
אתה רוצה להיות חובב בלי לעשות רשיון?
כי אם אתה רק רוצה ממסר נדמה לי שאתה יכול לקנות תדר ולדבר כמה שבא לך.

מה הקשר ?

boaz avrahami
06-09-19, 10:47
לדעתי גיא מבין את הקשר היטב ודי לחכימא ברמיזא

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

zivo
06-09-19, 11:00
תפסיק להתפלסף ולהתפתל.

אם יש לך מכשיר שיכול להשתמש בתדרים האלו, כמו לרובינו, זה לא הופך אותך לגנב.

אם אתה צורב מראש את התדרים במכשיר, או לוקח אותם ברשימת תדרים לשעת חירום, זה מראה על היערכות לשימוש בהם ללא רשות או תשלום למי ששילם עליהם.

נדב,
שלחתי לך, בחיוך, למה אתה טועה, וזה כבר לא מה אתה חושב, זה פשוט מה אומר החוק.
ואם הייתי מישהו אחר (נגיד איזה נתניהו) כבר הייתה חוטף תביעה.

בדיוק כמו בסיפור על הרישוי של הזיבר, שזה "איזה דתי מבני ברק" שמקבל אישור, זו שחיתות, שמעירים (ומאירים) על "עיגולי פינות" שנעשו ברישוי של הזיבר, זו צרות עין.
כך גם אצלך, להשתמש בתדרים של המדינה, ללא רישיון זה בסדר, אבל משום מה, נהיית לי צדיק לגבי הממסרים של החובבים.

ובכלל, אני מבין שמאז ששילמת ועשית לך ערוץ פרטי, הפסקת לעבוד בערוצים האחרים???
זה לא מה שאני זוכר למשל המפגש האחרון בחורשן...
אז בבקשה אל תתיפף לי על זה שהלכת ושילמת (ואנחנו לא נזכיר לך כמה זה היה מגוחך, עדיף היה לתת את הכסף לאיזה חסר בית באחד הצמתים).

דרך אגב, אתה נוסע על רכב 4X4 משופר, ויש לך מפות שיש בהם את כל השטח, ולא רק את השבילים המסומנים של הרשות, אז מחר יעצור אותך פקח.....

ובניגוד לכל העבירות הנ"ל שאתה עושה ובסדר עם זה שאחרים עושים, הסיבה שיש לי את התדרים של הממסרים, זה כדי שאני חס וחלילה לא אפריע להם, כך אני יודע באיזה תדרים אסור לי להשתמש :-)

יאללה, שחרר......

נדב42
06-09-19, 11:09
הסיבה שיש לי את התדרים של הממסרים, זה כדי שאני חס וחלילה לא אפריע להם, כך אני יודע באיזה תדרים אסור לי להשתמש :-)

בחייאת ...

אין לי שום יומרה להיות צדיק, אבל כמו שאסף כתב יפה, יש דברים שבין אדם למקום, ויש דברים שבין אדם לחברו.

ניסיתי לקדם את תדר הג'יפאים כדי שנוכל כולנו להיות חוקיים בגיזרה הזו. לא תפס, וחבל לטעמי, אבל העם אמר את דברו. אני אמשיך לשלם כי זה נותן לי סוג של כסת"ח.

איציק - 4X6ZH
12-09-19, 14:25
פורסם היום ב- YNET
תושב אשדוד נעצר בחשד להאזנה לרשת הקשר של צה"ל והפצת מידע צבאי
המשטרה עצרה בפעילות משותפת עם משרד התקשורת תושב אשדוד בשנות ה-30 לחייו בחשד שהאזין בשנים האחרונות לרשתות הקשר של צה"ל בגזרת עוטף עזה. הוא חשוד גם בהפצת מידע על פעילות צבאית בזמן אמת, עד כדי סיכון החיילים. מהחקירה עלה כי הוא הפיץ את המידע באמצעות קבוצות וואטסאפ לעיתונאים ואנשי ביטחון בעוטף עזה. במסגרת פשיטה על ביתו, נתפס ציוד האזנות. הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום באשקלון.

גיא
12-09-19, 14:37
טוב מאד.

מיכאל גורדוס. היה רק אחד.

zivo
12-09-19, 21:51
פורסם היום ב- YNET
המשטרה עצרה בפעילות משותפת עם משרד התקשורת תושב אשדוד בשנות ה-30 לחייו בחשד שהאזין בשנים האחרונות לרשתות הקשר של צה"ל בגזרת עוטף עזה. הוא חשוד גם בהפצת מידע על פעילות צבאית בזמן אמת, עד כדי סיכון החיילים. מהחקירה עלה כי הוא הפיץ את המידע באמצעות קבוצות וואטסאפ לעיתונאים ואנשי ביטחון בעוטף עזה. במסגרת פשיטה על ביתו, נתפס ציוד האזנות. הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום באשקלון.

לא בטוח שאני מבין מה זה קשור לפה ?
אני מקווה שאתה לא רומז שהוא חבר באגודה :-)

zivo
12-09-19, 22:20
פורסם היום ב- YNET

לא בטוח שאני מבין מה זה קשור לפה ?
אני מקווה שאתה לא רומז שהוא חבר באגודה :-)

-->