PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית ברגים איכותיים

אמנון
14-09-05, 21:33
אני מחפש מקום המוכר ברגים המתאימים לשימושים שלי.
חוזק הברגים מדורג במספרים של מאחד עד חמש? כאשר ברגים גרייד 5 הם ההכי חזקים?

איזה גרייד מתאים להחזיק זרועות מתלה? (לא מדובר בקוטר אלא חוזק הבורג)
יש למישהו מושג איפה אפשר לקנות ברגים כאלו באיזור פרדס חנה - חדרה והסביבה?
אחרון - מחירים?

תודה לעוזרים,

gali
14-09-05, 21:46
GRADE=8 הם החזקים. אני מניח שאתה מתכוון לחלוקה אינצ'ית, כי במטריצ יש סקלה שונה והיא לא מוגדרת ב GRADE.

lizard
14-09-05, 23:25
יש גם מעבר ל GRADE 8 אבל זה ממש לא רלוונטי לצרכים שלך.
אני מציע לך לחפש בחנות כלי עבודה הקרובה לביתך, אם אין להם (GRADE 8 כמעט בטוח שלא יהיה להם) GRADE 5 אז אתה בטח תוכל להזמין.
טיפ, חלק מהחנויות לא יודעים מה זה GRADE 5. אצלם החלוקה היא 3 קווים או 6 קווים.
3 קווים זה מה שאתה צריך.

העלות? עד כמה שאני זוכר לא בשמים.
רצוי שתדע טוב מאוד איזה ברגים אתה צריך, באיזה אורכים ואם יש ברגים מיוחדים כמו כאלו שיש להם הברגה רק בקצה אז לדעת מה האורך הנדרש.
המלצה נוספת היא לבנות את החלק בהתאם לברגים שיש. כלומר, עדיף שיהיה לך עודף בבורג שניתן לנסר מאשר חוסר.
לי למשל בקראט שאני בונה יש חוסר של כמה מלימטרים בבורג שמהווה את הציר היגוי. לכן ברגע שאמשיך לעבוד על הקארט אני אבנה את כל ההיגוי מחדש (גם בגלל שיש לי רעיון לצורת חיבור שונה)

asafk
14-09-05, 23:45
קודם תקרא קצת על דרגות חוזק של ברגים. תנסה להבין, למה באותו הקוטר, בורג עדין יותר חזק מבורג גס.
לדרגת החוזק- יש משמעות. בורג חזק יותר- עולה יותר.
אם אתה רוצה ברגים באמת חזקים- זה גרייד 8. אם מדובר במילימטריים, אז המקביל הוא בערך 10.9, למרות שגם 8.8 יהיה שימושי.

ככה נראים ברגים אינצ'יים:
http://www.sizes.com/tools/images/Saebolts.gif

על המילימטריים פשוט רשום:
http://dodgeram.org/tech/specs/bolts/M-grade.gif

אסף.

asafk
14-09-05, 23:48
אגב... הנה מחשבון לחוזק קריה לברגים:
http://www.tech.plymouth.ac.uk/sme/desnotes/boltb.htm

איפה קונים ברגים? בחנות ברגים. ב"סתם" חנות של אספקה טכנית בד"כ לא יהיו כל המידות. אני לא יודע מה יש באזור שלך..
אסף.

אלון_ק
15-09-05, 01:22
"בורג המפרץ" בצומת קריית אתא מציעים מבחר עצום של ברגים במלאי, כולל גרייד 10 (12.9), במגוון ענק של אפשרויות. הם גם יודעים להזמין לך כל מה שתרצה, אם כי אני מעולם לא השתמשתי בשירות הזה שלהם ולכן אני לא יודע לספר לך על איכותו.
הם לא זולים שם, אני יכול לפקסס לך מגוון קבלות שלהם אם אתה רוצה סד"ג מחירים. קניתי הרבה סוגי ברגים 8.8 (גרייד 5), כמה וכמה 10.9 (גרייד 8) ובודדים מאוד של 12.9 (גרייד 10, רק רציתי לראות מה קורה להם כשמשחקים "משוך בגזר" עם טרקטורים... היה די מעניין) אז יש לי הרבה קבלות להראות לך, שתקבל כיוון לעלויות.

יש גם מעבר ל GRADE 8 אבל זה ממש לא רלוונטי לצרכים שלך.
אתה קובע את זה כי? (זו שאלה רטורית, אתה לא אמור לענות עליה).

נמרוד
15-09-05, 09:26
המלצה נוספת היא לבנות את החלק בהתאם לברגים שיש. כלומר, עדיף שיהיה לך עודף בבורג שניתן לנסר מאשר חוסר.
לי למשל בקראט שאני בונה יש חוסר של כמה מלימטרים בבורג שמהווה את הציר היגוי. לכן ברגע שאמשיך לעבוד על הקארט אני אבנה את כל ההיגוי מחדש (גם בגלל שיש לי רעיון לצורת חיבור שונה)

אם הבנתי נכון (ואם לא אני מתנצל מראש, אבל זה קופץ לעין) אחת ההמלצות המטופשות ביותר שקראתי מעל הדפים האלו...

לבנות את החלק בהתאם לברגים שיש???? איזה רעיון אידיוטי! מתכננים ובונים את החלק לפי שיקולים ענייניים והנדסיים, וקונים בכמה שקלים את הברגים שצריך, הברגים הנכונים והמתאימים!!! תתכנן, תכין לך רשימה של ברגים - קטרים, סוג, אורך כללי ואורך נקי לפני ההברגה. כשיש לך רשימה פחות או יותר מלאה, גש ותקנה, כמות כפולה מהרשימה ותזרוק פנימה עוד כמה ברגים עם הברגות ארוכות יותר. אתה תמיד יכול לקצר את ההברגה.

בבורג המפרץ בחיפה יש מבחר גדול כמו שאלון כתב, ואני בטוח לגמרי שגם באזור התעשייה הקרוב אליך יש לפחות חנות אספקה טכנית רצינית אחת שמחזיקה מלאי ברגים גדול. ברגים בגרייד 5 בטוח יהיו תמיד על המדף, סוגים טובים יותר יהיו בחנויות הטובות, ואם לא - מזמינים. לצירים קריטיים - צירי זרועות המתלה - אתה רוצה בורג בקוטר גדול (יש לך כאן חופש להחליט על הקוטר, אתה הרי מתכנן מאפס) מסוג איכותי. בורג שמשמש בתור ציר הוא בורג שרובו חלק. אזור ההברגה הוא אזור חלש ואתה לא רוצה שהוא יהיה בתוך הבושינג איפה שהמאמצים גבוהים. כמו כן אתה צריך להקפיד על התאמה טובה בין החורים באוזניים לבין הבורג. התאמת לחץ ממש. אם יש חופש, הוא ילך ויגדל עד שמשהו ישבר.

lizard
15-09-05, 09:59
צודק זה נשמע מטופש אבל לא לזה הכוונה.
לפעמים יש לי בעיה בניסוח.

הכוונה שלי הייתה שבשלב תכנון החלק יש להתחשב במידות הברגים שיש.
כמובן שלא מדובר על כך שאם יש לי בורג בקוטר ובאורך ממש ממש לא מתאימים אז להשתמש בהם.

אני אתן דוגמא.
כשבניתי את המערכת היגוי לקראט קודם בניתי את הנאבות ושו"ת ורק אחרך כך טרחתי לבדוק איך אני מחבר את זה בכלל.
יצא שהבורג שקניתי (שהיה הכי גדול למיטב זכרוני) היה קטן מידי בכמה מלימטרים (האום לא נסגר עד הסוף).

צריך לוודא שיש ברגים במידה מתאימה. אני לא וודאתי ועכשיו אני צריך לבנות את החלק מחדש.

אורי_ג
15-09-05, 14:23
"בורג המפרץ" בצומת קריית אתא מציעים מבחר עצום של ברגים במלאי, כולל גרייד 10 (12.9), במגוון ענק של אפשרויות. הם גם יודעים להזמין לך כל מה שתרצה, אם כי אני מעולם לא השתמשתי בשירות הזה שלהם ולכן אני לא יודע לספר לך על איכותו.
הם לא זולים שם, אני יכול לפקסס לך מגוון קבלות שלהם אם אתה רוצה סד"ג מחירים.

מ 3 פעמים שהזמנתי אצלהם ,"שרות ההזמנות" שלהם עובד לא רע בכלל.

בברגים הם לא נורא יקרים והמלאי אכן עצום.

אייל
15-09-05, 15:20
חיפה:
מרכז הברגים ברח' העצמאות.
בורג המפרץ.
בורג חיפה (קצת אחרי בורג המפרץ).

ת"א:
שברוג - תחנה מרכזית ישנה - לא ממש מתלהבים למכור לפרטיים.
בית הבורג - שכונת מונטיפיורי. הרח' המקביל מצפון ליצחק שדה (מול "המדביק").

אמנון
15-09-05, 15:30
תודה רבה.
יש למישהו איזה קישור לעוד חומר על ברגים? (כמו שאסף הציע)
בכל זאת אשמח אם יש מישהו מהאיזור שלי שמכיר חנות.

עמי
15-09-05, 16:07
http://www.pirate4x4.com/tech/billavista/NutsandBolts/index.html

נמרוד
15-09-05, 16:08
כתבת ברגים טובה ותמציתית של בילאויסטה, מpirate4x4.com:
http://www.pirate4x4.com/tech/billavista/NutsandBolts/Nuts&Bolts_signed.pdf

AvigdorAharon
15-09-05, 17:03
בית הבורג - שכונת מונטיפיורי. הרח' המקביל מצפון ליצחק שדה (מול "המדביק").
רחוב בית אלפא 6.

ולא ידעתי שקוראים לשכונה מונטיפיורי.
כל יום לומדים משהו חדש...

אביגדור

landrover
18-09-05, 22:40
מצטרף להמלצה על בורג המפרץ !

אני מכיר אותם כבר הרבה זמן , לדעתי דווקא די זולים ,
אם מסתכלים על מכלול הדברים שהם מוכרים שם ,
כולל כלי עבודה שקשה מאוד למצוא במקומות אחרים.

גם מחזיקים סטוק נאה של ברגים שונים, וסוגים יותר נדירים ,
למשל ברגים עם הברגת BSF שהייתי צריך לדיפנדר ...
(האנגלים הארורים האלה צריכים לעשות את הכל שונה מכולם ...)

בנתיים מכל הקניות שעשיתי שם , לא התאכזבתי משום בורג או כלי עבודה שקניתי
וזה רשימה ארוכה מאוד...

אמיר.

זאביק
19-09-05, 23:01
אתה יכול לנסות את זייפר באיזור התעשייה הישן בנתניה.
יש להם מבחר לא קטן של ברגים.

אבל, אני באמת ממליץ לך לנסות להגיע ל-"בית הבורג" בת"א. שווה (גם במחיר - 50% ממחסן טכני רגיל).

tzurlis
29-10-05, 07:37
אמנון, קפוץ ל "הלפיד", אזה"ת צפוני חדרה (ברחוב של גיל גורדון מהצמיגים, מפעלי נייר וכו' - אחרי הום סנטר צפונית 100 מ'). הם טובים ויביאו לך כך מה שתצטרך.
לגבי בורג המפרץ - בזמנו סיפקתי להם כלי עבודה מיוחדים, המחירים - כמו בכל חנות מתמחה אולי טיפה גבוהים אבל זה מחיר ההתמחות.
וכמובן ליידך באזה"ת מסחרי מרכזי בפ"ח בפסג' מאחורה יש חנות נחמדה מאוד, לא מתמחה אבל בהחלט לא יקרה. הם יוכלו להביא מה שתרצה משם.

אמנון
29-10-05, 08:11
tzurlis תודה רבה, טוב לדעת שיש בחדרה מקום לקנות בו ברגים.

אם תוכל לפרט יותר על החנות באזה"ת של פרדס חנה, אני אשמח..
וגם, משהו שלא קשור לנושא ספציפית אך אולי תוכל לעזור;
אתה יודע במקרה על מקום באזה"ת של חדרה שמוכר מיסבים דוגמת אלו:
http://www.gg.co.il/pics/NskPic5.gif
אני מחפש את המיסב עם התושבת אומגה.

תודה.

עירא
17-06-06, 20:07
לאחר קריאת החומר שמפנים אליו בתחילת השירשור, אני עדיין לא הצלחתי להבין נקודה אחת,
האם בורג בעל הברגה עדינה יהיה "חזק" יותר למתיחה מבורג באותו הקוטר עם הברגה גסה, כאשר בעבור שניהם הגודל של ההברגה שאליה הם נכנסים (האום) הוא אותו גודל (לייתר דיוק אותו "גובה").

עירא

אלון_ק
17-06-06, 20:18
כן.

AvigdorAharon
17-06-06, 22:45
כן וקצת יותר מפורט:

יותר כריכות לאותו אורך = יותר חוזק.

אביגדור

עירא
18-06-06, 00:58
סתם למען הסר ספק,
במידה ואני מבריז מחדש את ההברגות של הגשר גיר (ההברזות הינן בשילדה עצמה) אני מבין שהברגה עדינה תיהיה חזקה יותר למתיחה אך האם גם החוזק של ההברגה בשילדה עצמה יהיה כמו של הברגה גסה (כלומר האם סגירה חזקה לא "תאכל" את ההברגה)

עירא

-->