PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה על חניונים בנחל נקרות ועל מסלול מומלץ

or_t
29-04-15, 15:45
שלומות,

מתכנן מסלול בנחל נקרות ממערב (מצפה רמון) למזרח. הרעיון הוא להתחיל את הטיול בסביבות 11:30 ולישון היכנשהו בנחל.

1. מה מצב חניון מיצד נקרות? האם הוא נעים ללינה?
2. האם ניתן לטייל בנחל באמצע השבוע?
3. האם עדיף לעשות את כל נחל נקרות ולצאת בעין יהב או להתחבר למסלול השחור ולטפס לקצרה ולמואה?

תודה מראש!

דרור ברלי
29-04-15, 15:52
בפסח האחרון חניון הלילה מיצד נקרות היה אסור לשימוש ע"י הרט"ג.
אין לי מושג מה קורה עכשיו.

נחל נקרות יפהפה לכל הדעות לכל אורכו, עד עין יהב. נהיגה קלילה.

אבל גם לקצרה ומואה יש את הקסם שלהם. הטיפוס מנקרות למואה קל, הנוף מקצרה מרהיב (לטעמי), הירידה מקצרה לכיוון מזרח יותר מעניינת לנהיגה (מדרגות סלע, בהכוונה נכונה עביר גם לרכב נמוך). ובהמשך לכיוון מואה (נחל קצרה) יש הרבה עצי שיטה שמתאימים להפסקת קפה/אוכל/מנוחה. מי שחושש מהמדרגות בירידה מקצרה יכול לבחור במעקף, אבל הוא לא מעניין.

בכל אחת משתי הדרכים שתבחר אתה תהנה.

נמרוד
29-04-15, 15:57
אפשר באמצע שבוע. זה אמנם שטח אש אבל ביבש.

נחל נקרות זה חצי יום באיזי, אז אתה יכול לעשות סיבוב שלם - להמשיך בדרך הבשמים (המסלול השחור --> מצד קצרה --> חאן מואה) ללון בערבה, יש חניון לילה חביב נ.צ. 494360 / 216800

למחרת אתה יכול לחזור לקטע הפתוח של נחל נקרות שהוא יפה מאד מאד ומספק חווית נהיגה מהירה זורמת וכיפית.

בנחל נקרות עצמו יש עוד כמה חניוני לילה, אני אוהב את החניון שלמרגלות הר משא, יש את החניון בנחל גלד, ובנוסף חמישה הקילומטרים האחרונים של נחל נקרות בואך עין יהב אינם שמורה כך שאפשר פשוט לעצור ולנטוע אוהל איפה שבא לך.

דרור ברלי
29-04-15, 15:58
החניון בנחל גלד/גב חולית יפהפה, אבל מלא בצרעות. לא כיף.

amirk
29-04-15, 16:09
ישנו בחניון מצד נקרות בפסח האחרון, ואף אירחנו פקח לקפה בבוקר. לא ידוע לי על בעיה כלשהי לישון בחניון.
לשים לב להעלות אוכל ואשפה לגג הרכב ע"מ להמנע מפיזור האשפה על ידי תנים\זאבים.
+ ביקור בבור נקרות המשופץ

שלמי
29-04-15, 16:36
פעם ראשונה שאני שומע על מניעה לישון בבור / מצד נקרות
יכול להיות שבאותו מועד פחדו משטפונות, היה מזג אוויר לא יציב (לדעתי לא היה חשש לשטפונות באזור הזה)
בנוסף למה שנכתב, יש את החניון בנחל צבירה
תהנו

דרור ברלי
29-04-15, 17:57
בחול המועד הוצב שם שלט גדול שאסר במפורש שינה בחניון הזה. חבל שלא צילמתי.
לדעתי לא בגלל חשש לשטפונות אלא בגלל שכל אורך ציר הנקרות דמה לחניון של איקאה. ים של רכבי שטח עם פקקי תנועה במעלה דקלים, במדרגה וכו'... כמו בימים הטובים של ליטר סולר בשקל וחצי, לפני 13-15 שנים.

or_t
29-04-15, 18:51
נחל נקרות זה חצי יום באיזי, אז אתה יכול לעשות סיבוב שלם - להמשיך בדרך הבשמים (המסלול השחור --> מצד קצרה --> חאן מואה) ללון בערבה, יש חניון לילה חביב נ.צ. 494360 / 216800
אנחנו עם ילדים ולפי מה שבדקתי כל מסלול נחל נקרות הוא 50 ק"מ. באמת אפשר לעשות אותו בחצי יום, כולל ביקור בכל המיצדים\מצדות (איך שלא אומרים את זה ברבים) בדרך?

דרור ברלי
29-04-15, 19:03
כן. אפשר.

or_t
29-04-15, 19:11
כן. אפשר.
ואת המסלול שעולה לקצרה ומואה גם אפשר בחצי יום?

ד ו ר ו ן
29-04-15, 19:53
בחול המועד הוצב שם שלט גדול שאסר במפורש שינה בחניון הזה. .
החניון ה"ישן" היה קרוב מאד למיצד, ועדיין מסומן בהרבה מפות ישנות.
"החדש", נמצא קצת מערבית למיצד, ובו מותר לישון.
יכול להיות שראית את השלט במיקום של החניון הישן?

דרור ברלי
30-04-15, 13:04
השלט (גדול, מודפס על ברזנט ותלוי על בזנטים) הוצב ממש על הציר לפני המיצד. אנחנו הגענו מכיוון המכתש ואי אפשר היה לפספס אותו.

- - - Updated - - -

ואת המסלול שעולה לקצרה ומואה גם אפשר בחצי יום?

כן. בוודאי.

מיכה100
30-04-15, 16:35
חניון הר משא בהחלט מומלץ וגם קצת פחות עמוס מהאחרים, נדמה לי.
כמו כן חנינו בגב חולית כמה פעמים ולא היו צרעות - אולי זה עניין של עונה.
אגב מומלצים מאוד קטעי ההליכה של שביל ישראל שנפגשים בגב חולית: מזרחה להר יהב ומערבה לכרבולת חרירים.
הליכה לא קלה אבל נופים מעלפים - אם אתם חושבים שאתם מכירים את האיזור כי נסעתם בנקרות 150 פעם, תתכוננו להפתעה נעימה.

ד ו ר ו ן
30-04-15, 19:07
השלט (גדול, מודפס על ברזנט ותלוי על בזנטים) הוצב ממש על הציר לפני המיצד. אנחנו הגענו מכיוון המכתש ואי אפשר היה לפספס אותו..
זה המיקום הישן.
המעודכן נמצא מערבית למפגש עם החדב, על הגדה הדרומית.

+ לחניון משא.

zivo
02-05-15, 23:04
אור,
שים לב לתחילת המסלול, יש כמה מדרגות שמחייבות זהירות (אחרי מעלה דקלים).
מצד נקרות עלול להיות קרוב (אם אתה מתחיל ב 11:30), בכל מקרה לא לפספס את בור נקרות.
אין בעיה לישון בכל המקומות שהוזכרו פה (אני טיילתי בפורים האחרון).

98155

yoni_0000
03-05-15, 20:54
דרור יכול להיות שאתה מתכוון לחניון של מפער נקרות?
במפות שלי מופיע חניון ממש בצמוד למדרגה.. ואני מכיר את השילוט שמבטל אותו.
השילוט כבר שם יותר משנה..
החניון שצמוד לנחל חדב היה פתוח נכון לפברואר האחרון

or_t
03-05-15, 21:07
אור,
שים לב לתחילת המסלול, יש כמה מדרגות שמחייבות זהירות (אחרי מעלה דקלים).
מצד נקרות עלול להיות קרוב (אם אתה מתחיל ב 11:30), בכל מקרה לא לפספס את בור נקרות.
אין בעיה לישון בכל המקומות שהוזכרו פה (אני טיילתי בפורים האחרון).

תודה על העדכון (למרות שראיתי את זה רק עכשיו כשחזרנו). המדרגות באמת נראות מאיימות אבל עשינו אותן בירידה ועם או בלי קשר הטרופר פשוט דילג מעליהן בקלילות מדהימה. אני עדיין לומד להכיר את המגבלות שלו והופתעתי שבכלל לא התקרבתי אליהן בכל הטיול.

כולם כאן צדקו והמסלול באמת בקצב גבוה. בסוף ישנו בגב חולית וניצלנו את הזמן לטיול רגלי לחפש גבי מים (כולם כבר יבשים). חניון ממש טוב אבל יום אחרי עברנו בחניון הר משא והוא נראה יותר מבודד ולדעתי גם יותר מוגן מרוח. בבוקר נסענו חזרה במעלה הנחל ועלינו על הציר לכיוון מואה וקצרה. היה באמת מדהים! תודה לכולם על העזרה.

הרגע חזרנו והיה בדיוק כמו

-->