PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט לגבי מעבר מפרייבט לטנדר 4X4 מוגבה כמו היילקס +/- 2002

Freak_Miky
29-04-15, 20:25
שלום לכולם, אני במקור מפורום אחר ומתנייד בשנים האחרונות בסקודה אוקטביה דיזל 2007 אוטומטית. מאז הילדות אהבתי טנדרים מוגבהים, בזמן האחרון גם שמתי עין על טויוטה היילקס כי יש לי חיבה לרכבים שידועים כחיות עבודה (היה גם פרק בטופ גיר שניסו להשמיד היילקס ולא בדיוק הצליחו).

אחת הדילמות העיקריות היא שהמחירים לרכבים משומשים מאוד גבוהים, לדוגמה אחת עם 420K ק"מ שנתון 2002 שנראית בסדר גמור בתמונות (כלומר שווה ללכת לבדוק) - המוכר דורש קצת מעל 50K ש"ח, וכאן הדילמה אם יש טעם להיכנס להרפתקה הזו?

כן אני רוצה קצת ליהנות מרכב "מפלצתי" ומוגבה כזה שלא מפחד משריטות ומכות חנייה.
מצד שני זה יהיה רכב עיקרי ואני לא מעוניין להיתקע בכביש או לסבול מתקלות בלתי פתירות.

חומר באינטרנט לא קיים (כמו לגבי וואגיות בפורומים ישראלים שונים).
האם בכלל אתם יכולים להמליץ על מוסכים סופר מומחים לרכב הנ"ל?

(קראתי את המדריך לקניית היילקס, לא בדיוק רלוונטי כי הוא ישן מ-2008).

אמיר ב.א
29-04-15, 21:20
מדריך לקניית היילקס הוא מדריך טוב בשבילך,
לא השתנו הרבה דברים מאז וממילא לא בתקציב שלך לקנות טנדרים חדשים .

תשקול האם רק היילקס משופר זה מה שאתה צריך , כי יש ביקוש לרכבים כאלה ,

ומכיוון שיש ביקוש המחירים עולים למעלה ...

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/91535-%D7%94%D7%99%D7%99%D7%9C%D7%A7%D7%A1-95-%D7%9E%D7%A9%D7%95%D7%A4%D7%A8%D7%AA-%D7%9E%D7%90%D7%95%D7%93

יש גם טנדרים אחרים טובים ,

ובנוסף רכב שממש מותאם לשטח "מפלצתי" לא כל כך מתאים להיות רכב יום יומי.

לך לראות טנדרים בתור התחלה , תסע כמה נסיעות נסיון ,
יש טנדרים שממש לא נוח לסוע איתם בכבישים.

כמה ק"מ ביום אתה צריך לעשות עם הטנדר ?

Freak_Miky
29-04-15, 21:38
כ-35 ק"מ ביום (עפולה, נצרת עילית).

לא התכוונתי לטנדר משופר, עצם העובדה שהוא מוגבה זה כבר "מפלצתי" בשבילי.

משהו בסגנון הזה מעל ומעבר בשבילי:

http://srv1.jpg.co.il/8/5541249fbdb36.jpg

( אגב, זו יכולה להיות נקודת פתיחה להכנסה נוספת בה אני צריך רכב כזה וחושש להתחיל. )

נמרוד
30-04-15, 09:21
למה מדריך שנכתב ב2008 לא רלוונטי לרכב משנת 2002? :rolleyes:

יש נקודה אחת עיקרית שלא ברורה - אתה מחפש לטייל בשטח?

אם לא אז יש במקרה בארץ מוטציה שיכולה מאד להתאים לך - טויוטה היילקס Pre-runner. זה בעצם היילקס 4X4 אחד לאחד, עם הגובה והגלגלים והכל, אבל בלי הנעה קדמית ותיבת העברה עם הילוך כוח.

הוא נמכר בשנתונים האלו 2003-2005. איך מזהים? אם אתה רואה בלוחות המודעות טויוטה היילקס שאינה היילקס ויגו (2006 וצפונה) אוטומטי - זה לא 4X4, זה Pre runner.

חיצונית ההבדל היחיד הוא מדבקות על הארגז.

מכיוון שלא מדובר על 4X4 הוא מבוקש פחות, סיכוי טוב שעבד פחות קשה, והמחיר צריך להיות נמוך יותר. אתה מקבל את הפוזה שאתה רוצה בלי המכאניקה וצריכת הדלק של תיבת העברה והנעה קדמית.

עכשיו באופן כללי - טנדר דיזל יפאני וטויוטה בפרט זה עגלה עצלה לעומת כל מה שאתה מכיר מפריבטים. אבל ממש. שום חדוות נהיגה על הכביש איננה אפשרית, לא בקו ישר, לא בסיבובים, הנוחות גרועה יותר מהפריבט הכי מעפן שאתה מכיר. אם אתה מדמיין את הטנדר השחור המוגבה של מרטי מקפליי מ"בחזרה לעתיד" נותן גז ברמזור - אז המציאות היא לא סרט... או שתחפש לך טנדר אמריקאי עם מנוע בנזין. סונומות V6 נמכרות בגרושים, ובתקציב שלך תוכל להעמיד גם נוואדה עם מנוע V8 ואז לפחות יש לך דוושה ימנית לבעוט בה.

בקיצור, ברוך הבא, ושתף קצת יותר ברצונות שלך.

דניאל מאירי
03-05-15, 20:44
מה התקציב שלך לרכישה ?

Sent from my Vigo

-->