PDA

צפייה בגרסה מלאה : גיוס רכב בחירום - מספר שאלות.

ניר ל
15-09-05, 09:20
בשנה האחרונה אני מקבל סוג של צווי גיוס לרכב של אשתי, אני מוסר לו אותם אבל הוא לא עושה איתם כלום - סרבן גיוס.
לאחרונה ניסיתי לדבר עם היר"ם - אשתי שעל שמה הרכב מטופלת בשלושה תינוקות, אין מצב שהיא תגיע לרח' יהודה הימית ביפו במהלך היום, אני עובד בשעות בשעות הפעילות שלהם מן הסתם. הם בעצמם טוענים שבסה"כ מדובר בקשקוש פרוצדורלי אבל מתעקשים שנתייצב בעצמנו (לא צריך את הרכב, רק את הרשיונות), ביקשתי לשלוח להם את המסמכים בפקס או כל דבר אחר למעט התייצבות אישית או לחילופין שישלחו לי צו מילואים חד יומי. לא מסכימים לכלום.
ביננו מדובר במשהו כמו שעתיים כולל נסיעות + הוצאות נסיעה, להמשיך להתעלם מהם עלול לעלות יותר/ לקבל זימון למשפט שיגזול יותר זמן, לא רוצה להישמע קטנוני- אבל לא נראה לי הסיפור הזה - אני משלם יותר מיסים ממה שאני מרוויח, משרת במילואים, לא זכור לי שהמדינה השתתפה איתי בקניית הרכב. מה הזכויות שלי במקרה הזה ? למה אני צריך לספוג את ההוצאה הזאת ?
אני יודע שיש כאן מפקדי ירמי"ם במיל', אנא ענו לעניין ולא מתוך הפוזיציה, הצבא לא מעוניין לשלם עבור גיוס למילואים לכל דבר ועניין - סבבה, אנחנו חיים בעידן הפקס, האינטרנט והטלפון, את הרכב ממילא הם לא מבקשים אפילו לראות אלא רק לקבל הצהרה בכתב וחתימה - למה שלא יקבלו בדואר ? למה לטרטר לחינם ?

איציק - 4X6ZH
15-09-05, 10:11
כל הסיפור לא יקח יותר מכמה דקות
ממליץ \ מבקש \ מתחנן \ גש לשם וסגור את הענין
זה תהליך מנהלתי שלא תצליח לברוח ממנו
האפשריות האחרות יגרמו לך \ לאשתך \ לרוץ ולהתמודד בבעיות אחרות בכלל לא פשוטות . ( פליליות ) .
איציק

נמרוד
15-09-05, 10:33
היום לחיילים אנושיים אין בעייה להתחמק ממילואים. אז למה כל כך קשה לרכב? מה כבר יעשו לו?

צבא מצחיק.

ניר ל
15-09-05, 10:43
כל הסיפור לא יקח יותר מכמה דקות

כן, אבל להגיע לשם ולחזור, למצוא שם חנייה וכו' זה לא סיפור של כמה דקות, כשאני נוסע ליאנוביץ' לקנות חלקים זה לא פחות משעה גם אם אני לא מתעכב שם הרבה זמן, שוב - זה פשוט בזבוז זמן על שטויות בירוקרטיות שיכול להיחסך בקלות באמצעים אחרים. גם לגשת למשרד הפנים להוציא דרכון/ת"ז/ רשיון זה לא פחות מעיק אבל אני צריך אותם ולא להיפך.
למשך כמה שנים הרכב מגוייס ? מתי אני מפסיק להיות שבוי של הרשויות בנושא הזה ?

איציק - 4X6ZH
15-09-05, 10:50
ניר לא תקבל ממני תשובות כאן בפורום למה כמה ואיך
גם מה שכתבתי כתבתי יותר מדי .
נמרוד אתה לא צודק .
ביום שתיהיה מסוגל להפוך שולחן ולעמוד בכל מה שמתפתח אחרי מעשה כזה אז אולי ....
וגם אז במחיר גבוה .
מאחר ואנחנו ( לפחות כך אני חושב ) לא כאלה אז אפשר לקטר ולהעלות שאלות בפורום
לקבל תשובות וכל אחד יעשה מה שהוא מבין .
איציק

ניר ל
15-09-05, 11:14
היום לחיילים אנושיים אין בעייה להתחמק ממילואים. אז למה כל כך קשה לרכב? מה כבר יעשו לו?

צבא מצחיק.

הם יכולים לתבוע את הבעלים לדין פלילי בגין עבירה על תקנה לשעת חרום מס333.998765, כמובן שבבית משפט אזרחי, העונש המירבי על עבירה כזאת הוא קנס כספי או מאסר, בימ"ש גם יכול למנוע ממך למכור את הרכב. בקיצור גם אם זה לא קורה כ"כ מהר, עדיין הטרטור שכרוך במלחמה איתם יהיה הרבה יותר גדול מאשר להיכנע מראש, אלא אם אתה נהנה להילחם על זכויותיך וחרותך ומוכן לשלם על זה הרבה כסף.

asafk
15-09-05, 17:52
חכה שמאיר יגיב כאן בפורום... אולי יש לו משהו לומר להגנתו (בתור מפקד יר"מ)

אסף.

KOOKE
15-09-05, 20:24
תנסה לבקש העברה ליר"מ אחר ששם יהיה לך יותר נוח להתייצב.

לא אמורה להיות בעיה עם כזו בקשה.

אם לא פשוט תתיצב לרישום.

שלמה

-->