PDA

צפייה בגרסה מלאה : בדיקת קניה טויוטה (וויגו?) באזור משגב

amotzg
30-04-15, 15:08
שלום,

מעוניין בהמלצות על מקומות לבדיקת טויוטה לפני קניה באזור מועצה אזורית משגב וכרמיאל.
אני מניח שאמצא מכון לבדיקת השלדה ומחפש בעיקר המלצות על מישהו שמכיר רכבי שטח וטויוטה כדי לבדוק מנגנונים (ונזילות למיניהן) ולהציע מחיר לישור קו. אבל אם יש המלצות גם למכון או למקום שיעשה את שניהם, תבורכו.

בעיקרון מדובר בהיילקס ויגו 2008 אבל אולי זה לא ילך, ואבדוק גם לנדקרוזר באזור בהמשך, אז אם דגם/סוג הטויוטה משנה אשמח גם להמלצות על בדיקת לנדקרוזר ודגמים ישנים יותר של היילקס.
(ארחיב בנפרד על הסיבה המוזרה שאני מחפש גם וגם, אם זה מעניין מישהו)

וגם, כמובן, אשמח אם תתקנו את ההנחות שלי או תמליצו על בדיקות חובה אחרות.
קראתי בפורום וגם קראתי את מדריכי הקניה. אבל אני מתחיל בנושא ולא יודע מספיק כדי לזכור ו/או לבצע את כל הבדיקות במדריך...

תודה לעונים.

נמרוד
30-04-15, 15:14
היילקס ויגו 2008 ידני באזור משגב, מפורסם ביד 2? יכול להיות שבדקתי אותו. צור איתי קשר בה.פ.

חוץ מזה, כן, תרגיש חופשי להרחיב...

eysham
30-04-15, 16:26
אמוץ (??)

מכוני הבדיקה למיניהם הם אחלה לדבר אחד בלבד. לספק תירוצים להוריד למוכר את המחיר. כי חייבים לסדר רעשים חריגים בגיר, חופשים במערכת ההנעה ופדיעות מרכב במשמעות נמוכה...

יותר חשוב לחפש את ההיסטוריה אם טופל במוסך מורשה, או לחפור קצת בעבודה מודיעינית ממישהו שמכיר מישהו שמכיר...

לגבי הבדיקה, לקחת חבר עם מעט ניסיון שייתן עוד זוג עיניים.

מעבר לזה,

איפה במשגב? (אולי יהיה לי מודיעין.... :) )
ולמה דווקא טויוטה...

איל

amotzg
01-05-15, 08:57
...
מכוני הבדיקה למיניהם הם אחלה לדבר אחד בלבד. לספק תירוצים להוריד למוכר את המחיר. כי חייבים לסדר רעשים חריגים בגיר, חופשים במערכת ההנעה ופדיעות מרכב במשמעות נמוכה...

יותר חשוב לחפש את ההיסטוריה אם טופל במוסך מורשה, או לחפור קצת בעבודה מודיעינית ממישהו שמכיר מישהו שמכיר...

לגבי הבדיקה, לקחת חבר עם מעט ניסיון שייתן עוד זוג עיניים.

...
לגבי מכוני הבדיקה אני יודע גם מרכישת רכב פרטי שהם לא נותנים הרבה מעבר לשלדה וקומפרסיה. קראתי כאן וגם נשמע לי הגיוני שברכב שטח זה אפילו יותר בעייתי.
הבעיה שאין לי חבר עם נסיון שזמין לזה ואני מרחיב את החיפושים מעבר לאזור הקרוב אלי, אז גם לקחת כל רכב למוסך הקבוע של הפריווט שלי זה טרטור. (ובנוסף, למרות שאני מאוד סומך עליו, לא ברור לי כמה הוא מבין ברכבי שטח)

לכן אני מחפש דווקא מוסך או מכונאי שידוע כאמין בסביבה שאוכל להביא אליו מכוניות. בשביל השקט הנפשי שלי אני מוכן לשלם גם על זה וגם אם זה יהיה רלוונטי לעשות "ישור קו" באותו מקום.

...
חוץ מזה, כן, תרגיש חופשי להרחיב...

...
ולמה דווקא טויוטה...

אז ככה...
כבר הרבה שנים אני חולם על טנדר טיוטה משלי לטיולים.
ופה אתם יכולים להפסיק לקרוא. לדעתי, לא תמצאו אצלי סיבה יותר הגיונית להחלטה הזאת מהמשפט הזה.

אני בעצם לא מבין כלום ברכבי שטח ונהיגת שטח. אבל יש לי ניסיון בתור נוסע בשטח וגם נהגתי על כמה רכבים. הרבה על טנדרים 2X4 בשדות הקיבוץ, בהרי הגליל ועמוס ציוד בנסיעות כביש ארוכות להתקנות של המפעל. בטיולי שטח עם חברים (בעיקר במדבר) יצא לי גם לנהוג קצת על דיסקברי 2 ו3 במדבר, מעט מאוד על היילקס ויותר על פאג'רו קינג. לאחרונה גם מעט על טנדר מזדה 4x4.
תוסיפו לזה שעות בנהיגה על סופה צהלית (הראשונות ו2).
ביחד עם הקצת נסיון החלום לא השתנה. כשיש לי חשק לצאת לשטח זה בהיילקס מסוף שנות התשעים.

עכשיו הצטבר סכום כסף שיכול לשמש לעניין ושלב בחיים שזה יותר מתאים ורצוי. אבל מה, התבגרנו.
אני עובד הרבה שעות ומבין שכבר לא אלמד לטפל ברכב בעצמי, אני גם לא רוצה להתעסק הרבה בתיקונים או לחכות לקירור מנוע בזמן טיול, לבעלות על הכסף נוספו אישה אהובה וילדה מתוקה שצריך להתחשב בהן, והדרישות קצת השתנו.

אומנם מעט קילומטרים בשבוע, אבל אשתי תהיה הנוהגת הקבועה ברכב. יש לה ניסיון בעיקר במושב האחורי של הטנדר מאזדה שאבא שלה נוהג בו. היא מאוד מסתייגת מטנדר בגלל הנוחות ומעדיפה רכב אוטומטי.
העמדה שלה היא שאם אנחנו מוצאים כלכך הרבה כסף אז לפחות שיהיה לנו נוח.
פחות מעניין אותה האופי של הרכב, העבירות ושאר ירקות. למרות, שכמוני היא גם אוהבת להעמיס ציוד כשיש מקום ומבינה את היתרונות ברכב עם יכולת העמסה. כבר יש ילדה נוספת בדרך וכנראה לא נעצור שם, אז יש גם יתרון לרכב מרווח יותר.

כפשרה בינינו, עלינו בשנות האלפיים ואנחנו מחפשים לנדקרוזר ארוך. נראה לנו כמו שילוב של דרישת הנוחות והחלום על טויוטה.
התקציב יכול להגיע למאה אלף אבל נשמח גם לקנות בפחות ונוכל אולי גם להוסיף אם נתקל ברכב שמור שצריך להתנפל עליו. אנחנו מבינים שהתקציב גבולי לדרישה אבל מנסים בכל זאת.

הוסכם גם, שאם אני עולה על היילקס מציאה משנתון חדש ונוח יותר או שמור במיוחד אז שיהיה טנדר בכל זאת.

כרגע יש שני היילקסים מועמדים, אחד 2004 שאני מכיר אישית ואוהב אבל הבעלים (ובעיקר המשפחה שלו) לא משוכנעים בכלל אם הם רוצים למכור למרות שהפסיקו להשתמש בו. והשני הוא הויגו 2008 המדובר שעוד לא נכנס ללוחות אבל בהחלט עומד למכירה וגם אליו אני מנסה להגיע ראשון, יד ראשונה מטופל טויוטה שלא עבד קשה בשטח, תענוג.

בנוסף התחלתי לחפש לנדקרוזר בלוחות (ומדי פעם גם מציץ על כבישטחים אחרים, לא פוסל מציאות).

באופן כללי אני מחפש בצפון ואם אמצא מישהו טוב באזור משגב/כרמיאל זה נראה לי כמו אזור טוב באמצע שאוכל להביא אליו רכב מכל מקום.
בינתיים, מאז ההודעה הראשונה גם קבעתי לראות היום לנדקרוזר בכרמיאל. אז טיפים על מקצוענים באזור עדיין רלוונטיים.

אמוץ.

amotzg
07-05-15, 08:34
עדכון,

ההיילקס 2004 כנראה לא רלוונטי. עדיין מקווה ומחכה לויגו 2008 שממשיך לדבר על מכירה אבל לא ניגש לתכלס.

בסופ"ש נסעתי לראות לנדקרוזר, חייב להודות שככל שאני אני רואה/מנסה לנדקרוזר אני משתכנע שאשתי צודקת. אבל האוטו המסויים גרם לי לברוח.
סיפור שהיה:
בעקבות מודע ביד שתיים (אוטו שמור, ללא תאונות, טיפולים יבואן...) דיברתי עם בחור בשם תומר מכרמיאל. תומר סיפר לי שהאוטו בובה והכל מתועד, הוא ציין שהמנוע הוחלף לאחרונה מסיבה לא ברורה, "טויוטה אמרו טיימינג" ויש את כל הנירות על מנוע חדש. היה לי קצת מוזר סיפור המנוע, אבל בסוף, אם לא הוחלף בגלל פגיעה נוספת ברכב הרווחתי מנוע חדש.
כשניגשתי לתכלס ורציתי לתאם פגישה אמר תומר שלא היתה לו סבלנות להתעסק עם מכירה והוא העביר את האוטו למגרש.
סחבק, שכבר מאוד רוצה לקנות, החליט לנסות בכל זאת.
במגרש "אוטו טופ" במרר הרכב נראה די טוב לעיין הלא מקצועית שלי. לא המון סימנים על הפח, דש בורד לא מאוד סדוק, הכל מבריק. באחד הצמיגים חסר אוויר. לאוטו מיגון גחון ומהצצה חטופה הכל נראה יבש ונקי. יאללה, הולכים למשרד ונוסעים לבדיקה.

בזמן שלקח לארגן מלווה לבדיקה ביקשתי את הרשיון והטיפולים. הצצתי על ערמת הניירות ראית בהתחלה רישומים מ2014/5 ורישומים עד הקניה ב2008.
אני מסתכל ברשיון ורואה שם של מישהו אחר שגר במקום אחר, רגע.
מי זה?
אה ..., בה... מה... וואחיד התחיל להתפתל ולספר לי ערמות של סיפורים...
למרות שבשלב הזה היה ברור לי שמטופש להשאר, המשכתי לשבת שם. באתי עד מרר ואני נורא רוצה אוטו. וסה"כ הוא נראה בסדר. בזמן שאני מחכה אני בודק את היסטורית הטיפולים המדופלמת. חחח, היה עדיף שלא יתנו לי את זה ביד. מסתבר שהטיפולים הסדירם הפסיקו ב09 והכמה רשומות העדכנייות מהחודשים האחרונים נראו כמו בדיקות קניה או ביקורים לצורך רישום. ברישום שכן היה לא הופיעו רק טיפולים, הייתה גם *הרבה* פחחות, זגגות, תיקוני משולשים, בולמים ועוד כל מני דברים שאני לא מבין בהם. המנוע לא חדש ולא הוחלף בטויוטה...
בשלב הזה כבר קמתי ואמרתי שבנתיים אני רוצה לוותר. אבל המלווה הגיע והרכב כבר היה מונע בחוץ עם אוויר בגלגל.
סחבק, הטמבל, אמר מה לא ניסע רגע לבדיקה?
בהצצה חטופה מקרית מתחת לרכב שמתי לב לשלולית שמן טרי על האספלט. התכופפתי עוד וראיתי שלולית גם על המיגון וכמה מכלולים רטובים שלא היו שם קודם. אולי זה דווקא לא נורא וכל רכב ישן נוזל ככה, אבל בגלל שאני לא מבין בזה זה נראה לי נורא. ביחד עם הסיפור סוף סוף הבנתי שאני צריך לברוח.

יצאתי משם מבואס בלי חשק להמשיך לחפש.
נסעתי בדך להתיעץ עם המוסך של הפרייבט. הוא אומר שהם מטפלים גם ברכבי שטח ושאביא אליו לפני בדיקה. זה קצת עודד אותי ואני ממשיך לחפש.
אשמח לקבל טיפים על הסיפור. וגם כמובן אם מישהו רוצה למכור לי לנדקרוז 2004 מהשקית במאה אלף הוא מוזמן לכתוב בפרטי ;)

נמרוד
07-05-15, 10:18
יש לי ערימה של סיפורים כאלו... גם מלפני עשר שנים וגם מלאחרונה. אולי אני אחבר אותם לצ'יזבט.

המסקנה - אין ביד 2 מציאות. רכב מסוג מבוקש במצב מצויין - שזה הרכב היחיד שאני אישית מוכן לרכוש - לא מתפרסם בלוחות, אלא נמכר מפה לאוזן ומהר מאד. אם יש משהו בסוחרים/לוחות, זה כלים בעייתיים. למרות זאת שווה ואפילו קריטי כן ללכת ולבדוק את ההיצע שקיים בלוחות, לפחות שלושה-ארבעה רכבים, כדי להיות מסוגל לזהות כלי טוב מהר ובבטחון.

אמוץ אתה נשמע כמו אחד שמבין עניין לגמרי. לא צריך להיות וטרינר כדי לזהות ברווז :rolleyes:

דניאל מאירי
10-05-15, 09:34
יכול לתת את הזוית שלי.
אני מחזיק ויגו 2008 למטרת טיולים (ידני, כמובן).
בתקציב שלך היתרון שאתה יכול להגיע לויגו חדש בכמה שנים לעומת לנדקרוזר.
אצלי כלל לא הייתה דילמה כי לנדקרוזר לא "עושה" לי את זה.
אבל ויגו הוא רכב מודרני שיתרונותיו בעיניי על לנדקרוזר רבים למדי :
גיר ידני, נעילה אחורית מקורית, ארגז עם מקום העמסה אינסופי, היעדר אלקטרוניקה, מנועים ששורדים לעד, דיפרנציאלים שלא נשברים, מחיר קנייה, להמשיך ?
גם אצלי 3 ילדים מגיל 0 הם במושב אחורי של טנדר (הקודם היה היילקס 2002).
ממליץ לך בחום (כמובן תלוי באישה - אשתי נוהגת לפעמים ברכב בכיף).
דניאל

-->