PDA

צפייה בגרסה מלאה : לנדקרוזר או פג'רו, עד כי כך משמעותי?

vik014
06-05-15, 06:58
בחיפושי אחר רכב שטח כבד (בבעלותי דאצ'ה דאסטר דיזל) לטיולים יותר כבדים ומשמעותיים , החלטתי להתמקד בלנדקרוזר ארוך או פג'רו ארוך. מצאתי שבשנתונים מסויימים, באותו שנתון ומצב כללי מחירי הפג'רו מגיעים ל - 50% ממחירי הלנדקרוזר. ושלא נדבר על נימוסי המוכר. אז אני יודע שהלנדקרוזר עדיף בשטח, אבל האם עד כדי כך? האם יתרונות הלנדקרוזר על הפג'רו מצדיקים את הכפלת מחירו?

amit1
06-05-15, 07:17
לא.

Saar
06-05-15, 07:46
ממש לא.
ד"א, גם לפג'רו יש יתרונות לעומת הטויוטה.
נסה לנהוג בשניהם ותרגיש בהבדל.

asafk
06-05-15, 08:00
יש ללמדקרוזר יתרונות. הפג׳רו ידרוש הכנה מסויימת כדי להגיע לאותן יכולות שטח כמו לנדקרוזר - בעיקר הגבהה קטנה ומיגונים מתחת להכל. הכל פתיר ועדיין יהיו סיטואציות בשטח שההבדל בין האין מתלים של פג׳רו לסרן של לנדקרוזר בא לידי ביטוי. מצד שני יש הרבה סיטואציות הפוכות ולא, זה לא קריטי אם המטרה היא לטייל ולא לשבור, וכל עוד מודעים למגבלות ונוהגים בהתאם.
בנוסף הטירטור הדיזלי של מיצובישי רועש יותר. אני מכיר מי שזה מפריע לו.

בסופו של דבר ההפרש במחיר לא מוצדק, בשום דרך. שניהם יעשו את העבודה.

אסף.

יואב פולס
06-05-15, 09:08
ראשית אני משוחד כי אני מוכר כרגע קרוזר ארוך במחיר מופקע...
אחרי כמה שנים עם קרוזרים, ואחרי שידוך כמה קרוזרים למקורבים, אין לי ספק שלא הייתי קונה פאג'רו. כן, למרות ההפרש במחיר.
אני לא יודע אם ההפרש מוצדק, אבל כרכב משומש, שעבר כבר לא מעט ק"מ, הקרוזר הרבה יותר צעיר ורענן וקרוב למקור מאשר הפאג'רו.
וגם כשתרצה למכור הוא יימכר בקלות ובמחיר טוב.
אם ההפרש שווה - זה רק אתה יכול לומר. אם אין יכולת כספית אז ההפרש לא שווה, ובטח לא שווה להתאבד כספית בגלל רכב.

נמרוד
06-05-15, 10:22
בחיפושי אחר רכב שטח כבד (בבעלותי דאצ'ה דאסטר דיזל) לטיולים יותר כבדים ומשמעותיים , החלטתי להתמקד בלנדקרוזר ארוך או פג'רו ארוך. מצאתי שבשנתונים מסויימים, באותו שנתון ומצב כללי מחירי הפג'רו מגיעים ל - 50% ממחירי הלנדקרוזר. ושלא נדבר על נימוסי המוכר. אז אני יודע שהלנדקרוזר עדיף בשטח, אבל האם עד כדי כך? האם יתרונות הלנדקרוזר על הפג'רו מצדיקים את הכפלת מחירו?

המחירים בפועל לא כפולים. המחירים שאנשים דורשים ביד 2 אולי כפולים, אבל המחירים שבהם נסגרות עסקאות נמוכים יותר מהפנטזיות של מחזיקי לנדקרוזרים.

באופן כללי, רכב, כמו כל סחורה אחרת, שווה בדיוק את מה שמוכנים לשלם עבורו. מחיר השוק של לנדקרוזר גבוה יותר משמעותית משל פאג'רו, גם אם רחוק מלהיות כפול.

וכן, זה בגלל שמדובר בשורה תחתונה על רכב יותר טוב, גם ביכולות שטח, וגם בעלויות אחזקה שנגזרות מאמינות בסיסית טובה יותר.

וכרגיל, יכולים לצוץ כאן אלף דעות מלומדות, כולל שלי - הן לא שוות כלום, מחיר השוק הוא המדד הטוב ביותר שיכול להיות לאיכות הכוללת של רכב משומש.

אם הייתי מחפש SUV יפאני גדול, גם אני הייתי עושה מאמץ למצוא לנדקרוזר על פני פאג'רו. לאחרונה קניתי טנדר, עשיתי מאמץ לקנות טויוטה ולא התפשרתי על משהו אחר זול יותר. יותר מזה, התאמצתי והשקעתי כדי לקנות בדיוק את הדגם שאני רוצה ובמצב הכי טוב שיכול להיות (ב5% מעל המחירון). לוקח זמן אבל בסוף מוצאים. מדובר על טויוטה, לא על איזה דגם אקזוטי שיש ממנו שלושה בכל ארץ ישראל.

boaz avrahami
06-05-15, 10:32
מחיר לאו דווקא משקף איכות.
הוא בעיקר משקף מיתוג ונחשקות.

klam
06-05-15, 11:22
יש לך דאסטר. מה בדיוק אתה רוצה שיקרה שאינך יכול לעשות איתו? להגיע לעבירות קיצונית? רכב נוסף לטיולים קשים במיוחד? - אם כך, קנה סופה או שירוקי משופר. מדוע אתה צריך ל"ק ישן? ביום יום הוא לא יתן לך הרבה יותר מהדאסטר, ובטיולים, הערך המוסף הוא רק בקצה הסקאלה ושם יש רכבים טובים ופשוטים יותר מהיפנים.

yoav
06-05-15, 11:30
אנחנו חיפשנו כמה חודשים טובים עד שמצאנו, ואלו היו תובנות החיפוש:
1. אשתי שמה וטו נגד פאג׳רו בטענה המקצועית שהוא ״מכוער״ ובזה נגמר הדיון המשפחתי על לנדקרוזר או פאג׳רו
2. הפערים שאני מצאתי בין פאג׳רואים ולנדקרוזרים ( כשעוד חשבתי שיהיה אישור...) היו תכל׳ס זה מאוד דומים להבדל במחיר בין לנדקרוזר ופאג׳רו חדשים מהניילונים כך שמראש בלי קשר לפופולריות שלהם, סתם כפונקציה של ירידת ערך לאורך שנים- הל״ק יקר יותר מהיום הראשון בעשרות אלפי ש״ח
3. עסקאות שאני יודע בכמה נסגרו כי הייתי בקשר/מו״מ עם הבעלים ( ולא שמועות או חבר של חבר של בנדוד) על לנדקרוזים במצב מדהים היו עד 25 אלף ש״ח מעל למחירון בקצוות ( על רכבים שמורים ומטופחים ועם ידיים מעטות וקמ נמוך) וסביב 10k ש״ח מעל למחירון בהרבה מקרים אחרים ( בתלות במצב הרכב). אנחנו שילמנו 15 מעל למחירון על רכב מיד ראשונה, שמור היטב, 150אלף קמ משנת 2007, עם תוספת (שהבעלים הקודם התקין )של מיגון גחון מלא. האם זה שווה את זה? זה כבר עניין של כל אחד עם עצמו :) מה שבטוח, בתור משפחה שעברה את מסע החיפושים- הל״ק הטובים נחטפים באמת דקות לאחר פרסומם, במחירים האלה. יש בלוחות כמה לק שוכני קבע שמפרסמים במחירים עוד יותר גבוהים מאלה- והם שם לאורך זמן רב.
בהצלחה!

Saar
06-05-15, 12:20
יואב,
צעיר ורענן וקרוב למקור? לא נסחפנו קצת?
ל"ק מהיום השני כבר מקרקש, לפחות בלוח השעונים. זה משהו שנפתר עם השנים? :)
ברכב משומש, זה מסוג הדברים שבהחלט תלוי ברכב הספציפי.
אל תפסול אף מועמד בגלל מוצאו :)
ראיתי פג'רואים שחוטים בדיוק כמו שראיתי טויוטות שחוטות.

לדעתי האישית, במונחים של תמורה לכסף, הפג'רו עדיף.
כשאני חושב על הרכב הבא, אם הוא לא יהיה רכב טיולים "טהור" (אינדיאני או ג'יפ אחר) אז סיכוי יותר מסביר שזה יהיה פג'רו חדש יותר.
(אני עם היפני כבר שנה ו 20K ק"מ)

mugi8675
06-05-15, 12:38
רק קנית את הדאסטר וכבר התאכזבת? ספר למה...

vik014
06-05-15, 16:26
התאהבתי לא התאכזבתי, אולי יותר מידי :(. גם הדאסטר שמש וישמש לטיולים (אגב הוא עושה זאת לגמרי לא רע), רק בקשיים ובזהירות הנדרשת מרכב שטח רך חדש. יש לי בן שיצטרף מפעם לפעם. אני מחפס (יותר נכון רוצה לחזור) לרכב "ברזל" שלא חבל לי על חבטות מכות ושריטות שהוא חוטף בכביש ובשטח.

איל מ
06-05-15, 16:57
לפני שקניתי את הדיסקו התעניינתי בל"ק. (תכלס, מכיוון שלא הייתי מעוניין בהגבהות קיצוניות, הרי שלתצורת שני הסרנים החיים שיש לי היום אין הרבה יתרון על מתלה קדמי נפרד אבל זאת גלישה מהנושא, ועוד אחת מסוכנת).
בקיצור,
בסופו של דבר, החלטתי שהמחירים של הלנדקרוזר לא מצדיקים בשום פנים ואופן את התמורה שהוא לכאורה נותן ועדיף לי להשקיע את ההפרש בעליה בשנתונים.
מכיוון שאני מחליף רכב פעם בהרבה מאד שנים, הפונקציה של סחירות ושמירת ערך פחות רלוונטית לי.

klam
06-05-15, 21:08
התאהבתי לא התאכזבתי, אולי יותר מידי :(. גם הדאסטר שמש וישמש לטיולים (אגב הוא עושה זאת לגמרי לא רע), רק בקשיים ובזהירות הנדרשת מרכב שטח רך חדש. יש לי בן שיצטרף מפעם לפעם. אני מחפס (יותר נכון רוצה לחזור) לרכב "ברזל" שלא חבל לי על חבטות מכות ושריטות שהוא חוטף בכביש ובשטח.
סופה
שירוקי
ZJ
טראנו
כולם ברבע מחיר מל"ק.

vik014
07-05-15, 07:20
סופה
שירוקי
ZJ
טראנו
כולם ברבע מחיר מל"ק.
לא אקטואלי כשאתה לא בנוי לבצע תיקונים אפילו קטנים לבד וגם אין לך הרבה זמן לטייל בין מוסכים.

klam
07-05-15, 08:39
לא אקטואלי כשאתה לא בנוי לבצע תיקונים אפילו קטנים לבד וגם אין לך הרבה זמן לטייל בין מוסכים.

חחח
תלוי על אילו שנתונים אתה מדבר.
במוסכים היעודיים לרכבי שטח (אודי מזרחי, אמרנו?), הטויוטות והפאג'רו מככבים...ובגדול!
כדי להנות מה"אמינות" היפנית, אתה צריך רכב משנתונים מתקדמים ואז כל הרעיון של "לא חבל על השריטות והמכות", הולך לאיבוד..

דרור ברלי
07-05-15, 08:59
לך תתווכח עם מי שנורא רוצה להוציא הרבה יותר כסף ולהאמין שעשה את הדבר הנכון.
אבל בתור מי שהתעלם מדעות קדומות והתייחס רק לתמורה וליכולות הרכב נטו - ובחר (בצדק) לרכוש דאסטר - קצת מוזר שאתה מתלבט.

כי הלנדקרוזר באמת רכב מצוין. אבל גם הפאג'רו.
אלא מה? הפער במחיר הרבה יותר גדול מהפער ביכולות ובאיכות. לטעמי לא באמת מוצדק.

or_t
07-05-15, 15:35
בשביל לעשות את הדיון ליותר מעניין: למה לא טרופר? רכב שמור ב 40 אל"ש + עוד 10 אל"ש על ישורי קו הגבהה ונעילות (אם אתה ממש רוצה) ועובר בכיף את רוב מסלולי ארצנו. במחיר כזה אתה ממש לא עושה עניין משריטות וכו.

vik014
07-05-15, 16:42
לך תתווכח עם מי שנורא רוצה להוציא הרבה יותר כסף ולהאמין שעשה את הדבר הנכון.
אבל בתור מי שהתעלם מדעות קדומות והתייחס רק לתמורה וליכולות הרכב נטו - ובחר (בצדק) לרכוש דאסטר - קצת מוזר שאתה מתלבט.

כי הלנדקרוזר באמת רכב מצוין. אבל גם הפאג'רו.
אלא מה? הפער במחיר הרבה יותר גדול מהפער ביכולות ובאיכות. לטעמי לא באמת מוצדק.

או קי, אז מצד אחד אומרים לי תשלם יותר תמכור ביותר והתחזוקה השוטפת תהיה פחותה, הגיוני וכלכלי, יוצא שאני מפסיד רק את מימון הריבית על הפרש המחיר בין הלנדקוזר לפג'רו ברכישה שהרי במכירה ההפרש יחזור אלי (כמובן בהפחתת ירידת הערך). זה לא נורא.
אחרים אומרים זה כמעט אותו האוטו אז חבל אפילו על מימון ההפרש...
אני מבולבל.

ori abr
07-05-15, 16:47
אור, נעילות לטרופר מעל שנת 99 אין אלא אם כן עושים התאמות.

דרור ברלי
07-05-15, 18:25
או קי, אז מצד אחד אומרים לי תשלם יותר תמכור ביותר והתחזוקה השוטפת תהיה פחותה, הגיוני וכלכלי, יוצא שאני מפסיד רק את מימון הריבית על הפרש המחיר בין הלנדקוזר לפג'רו ברכישה שהרי במכירה ההפרש יחזור אלי (כמובן בהפחתת ירידת הערך). זה לא נורא.
אחרים אומרים זה כמעט אותו האוטו אז חבל אפילו על מימון ההפרש...
אני מבולבל.

תחזוקה שוטפת פחותה? וואלה, לא יודע. פאג'רו ידוע בכל העולם כרכב מאוד מוצלח. גם הלנדקרוזר.
אני כן יכול להבטיח לך ששניהם מאוד לא זולים לטיפול ואחזקה בהשוואה לדאסטר שלך או לסופה שלי.
סוחרי הלנדקרוזרים יספרו לך שטויוטה לעולם לא מתקלקלת ואפילו לא דורשת תחזוקה בכלל - בזמן שהמכוניות של כל שאר היצרנים בעולם הן מקולקלות כברירת מחדל גם כחדשות, גרות דרך קבע במוסכים וישנות בלילה רק על ליפט.
בשלב מסוים חלקם אפילו מתחילים להאמין בשטויות של עצמם.

כל זה לא מגיע מתוך כלום. בזמן שכל יצרן אחר מתגאה בביצועים, בטיחות וכו', טויוטה אוחזים חזק בנישה של אמינות. לא שאין להם פה ושם נפילות קשות, אבל הם הצליחו לייצר לעצמם מוניטין אמינות לא מעורער ושרדו בהצלחה אפילו משבר גדול של הסתרת ליקויי בטיחות קטלניים (סיפור ההאצות הלא נשלטות) מהסוג שהיה מוריד על הברכיים כל יצרן אחר. במדינה שבה מכוניות הן כל כך יקרות, הן לקנייה והן לאחזקה, נגזרות מיד מאותה אמינות בלתי מעורערת - לכאורה - גם סחירות ושמירת ערך ללא תחרות ופופולריות גדולה כיד שנייה - ומצד שני גם מעורבות גדולה של סוחרים שגוזרים קופונים שמנים על מכונית שהיא כבר לא כלי רכב ולא נמדדת ככלי רכב - אלא רק כהשקעה, מנייה בבורסה, שאיכויותיה נמדדות רק בכסף. מי שמודד כך מכוניות וזה השיקול היחיד שלו לטיבו של כלי רכב - אין לי מה להתווכח איתו. זה לגיטימי.

אז לך, תעשה סיבוב, תנהג, תרגיש, תחליט מה מדבר אליך יותר - ויש הבדלים גדולים. תשווה מחירי חלקים נפוצים, מחירי ומרווחי טיפולים. אל תתבייש ותנדנד שיתנו לך מחירי טיפולים גדולים שיש בכל הכלים הללו אחת לתקופה (ועולים הון). אני אישית לא יודע על בעיות כרוניות בשני הדגמים האלה ששניהם כאמור מכוניות טובות ואמינות, אני כן יודע - מעדות של בעלי מכוניות כאלה שמרוצים מהן, שמחירי טיפולים וחלפים מקוריים במוסכי יבואן הם מזעזעים. בסטנדרטים שלי בכל אופן.

Saar
07-05-15, 22:16
רכב שטח והגיון כלכלי בד״כ לא הולכים ביחד.
תקשיב למה שדרור אומר, תעשה סיבוב או שניים על כל רכב ואז תחליט.
רק מילה אחת לגבי האמינות המוחלטת של טויוטה, למיטב ידיעתי, יש לטויוטה מוסכים והם לא גוועים ברעב...
גם מוסכי מיצובישי מתקיימים בכבוד....
ברכב משומש חשוב מי היה הבעלים הקודם וכיצד השקיע ברכב= מצבו הנוכחי של הרכב הספציפי.

or_t
07-05-15, 22:23
אור, נעילות לטרופר מעל שנת 99 אין אלא אם כן עושים התאמות.
גם לא קדמית?

ori abr
07-05-15, 22:38
אור, עד כמה שאני יודע אין היום להשיג נעילות ARB לאיסוזו טרופר. בנוגע לפראדו ( יש לי אחד כבר 8 שנים) כמו שאמרו אחרים כאן ברכב שטח ישן השאלה אי הבעלים הנוכחי טיפל בו.

raanan
08-05-15, 07:09
לא יודע איך איסוזו טרופר שורבב לשרשור פה ! אבל,
נעילה קידמית אוטומטית :
http://www.independent4x.com/Isuzu-10-Bolt-Front-Aussie-Locker-_p_15.html
נעילת ARB קידמית RD203 (חדשה 2 חלקים) שהחליפה את הדגם הקודם RD94 .

מאחור בדגמיי 99+ צריך להסתפק במוגבל ההחלקה המקורי (מאוד יעיל כשהוא תקין).
או להחליף סרנים לדגמי 98 ומטה (צרים יותר) ולהתקין RD85 רק שאני חושב שלא ניתן להשיג יותר.
אני לא ממליץ ! הסרנים צרים ונדרש ספייסרים, קוטר הציריות קטן יותר ועל כן מועדים יותר לגזירה.
יתרונם ביחס העברה נמוך יותר המקל עומס על הגיר (בפרט שעוברים לצמיגים ל 31" ) .

רענן

ד ו ר ו ן
08-05-15, 09:35
דרור,
אתה שוכח או לא מכיר, שהדוושה התקולה יוצרה עבור טויוטה ע״י יצרן חיצוני, ואותה הדוושה בדיוק הותקנה ונכשלה אצל יצרני רכב אחרים, שעשו קולות של צינצנת כדי לא להיסחף למבול התביעות.

ד ו ר ו ן
08-05-15, 09:37
רכב שטח והגיון כלכלי בד״כ לא הולכים ביחד.
תקשיב למה שדרור אומר, תעשה סיבוב או שניים על כל רכב ואז תחליט.
רק מילה אחת לגבי האמינות המוחלטת של טויוטה, למיטב ידיעתי, יש לטויוטה מוסכים והם לא גוועים ברעב...
גם מוסכי מיצובישי מתקיימים בכבוד....
ברכב משומש חשוב מי היה הבעלים הקודם וכיצד השקיע ברכב= מצבו הנוכחי.
+1
ציטוט של בעל מקצוע:
״המזל של הרכב הוא שהוא לא פוגש מוסך״, תרתי משמע.

זוג ידיים טובות/מוסך טוב באמת, הם פקטור עצום באמינות כלי רכב, חוסכים גם כסף וכאב לב.

amit1
08-05-15, 22:59
דרור,
אתה שוכח או לא מכיר, שהדוושה התקולה יוצרה עבור טויוטה ע״י יצרן חיצוני, ואותה הדוושה בדיוק הותקנה ונכשלה אצל יצרני רכב אחרים, שעשו קולות של צינצנת כדי לא להיסחף למבול התביעות.

והבול גוינטים
והמזרקים
והפעמונים
והדש בורד
והדפרנציאלים...
גם הם יוצרו ע"י יצרן חיצוני? דרך אגב, הרבה מאוד מכלולים שמגיעים לפס ההרכבה של טויוטה מיוצרים ע"י יצרנים חיצוניים....שמייצרים גם עבור מותגים אחרים.

- - - Updated - - -

בשביל לעשות את הדיון ליותר מעניין: למה לא טרופר? רכב שמור ב 40 אל"ש + עוד 10 אל"ש על ישורי קו הגבהה ונעילות (אם אתה ממש רוצה) ועובר בכיף את רוב מסלולי ארצנו. במחיר כזה אתה ממש לא עושה עניין משריטות וכו.
סע לקלנסווה, יש שם מוסך עם מערך הכולל ייבוא , פירוק והרכבה של מנועי איסוזו 3 ליטר ותבין..בכל רגע נתון תמצא 4 טרופרים בתהליך של החלפת מנוע...

or_t
09-05-15, 09:11
סע לקלנסווה, יש שם מוסך עם מערך הכולל ייבוא , פירוק והרכבה של מנועי איסוזו 3 ליטר ותבין..בכל רגע נתון תמצא 4 טרופרים בתהליך של החלפת מנוע...
חשבתי שעברנו כבר את השלב הזה... היתה תקלה במנוע, עשו ריקול כלל עולמי, חלאס נגמר (טפו טפו טפו חמסה חמסה חמסה וכו). עשר דקות שיחה ל UMI לברר על הרכב המועמד לרכישה לודא שבאמת עבר את הריקול וזהו אפשר להיות שקטים. לעומת זאת, בגלל התפיסה הזו של הרכב יחס העלות תועלת שלו מדהים.

לא יודע איך איסוזו טרופר שורבב לשרשור פה !

נראה לי פשוט שזו אופציה ששווה לבדוק למישהו שלא "חייב" טויוטה או פאגרו או סופה. הפסקתי להגיב כי הדיון על הנעילה הקדמית הסיט את השרשור מהנושא המרכזי שלו.

raanan
09-05-15, 09:25

חשבתי שעברנו כבר את השלב הזה... היתה תקלה במנוע, עשו ריקול כלל עולמי, חלאס נגמר (טפו טפו טפו חמסה חמסה חמסה וכו). עשר דקות שיחה ל UMI לברר על הרכב המועמד לרכישה לודא שבאמת עבר את הריקול וזהו אפשר להיות שקטים. לעומת זאת, בגלל התפיסה הזו של הרכב יחס העלות תועלת שלו מדהים.

אז חשבת ...
עדיין המנוע הזה דורש תשומת לב יתרה + קופת חסכון ליום הדין (שיגיע אם במאוחר ובמוקדם ...)
מה שכן, מאז שנפרדו מחיבוק הדוב של UMI , החברה חיפשו אלטרנטיבות להחלפת מנוע הגורפת.
בין היתר הגיעו למסקנה שבעלות זעירה יחסית ובאחזקה מונעת של החלפת גומיות מזרקים,
ניתן להוריד את הסיכון של קטסטרופה למשהו שאפשר לחיות איתו .

אני מניח שאת החלק הארי של הבעיות עם אחזקה מונעת ניתן לפתור. אבל,
עדיין תמיד ישנו החשש (בשביל זה החברה מרחרחים את מיכל עודפי נוזל הקרור שאין סימני ריח לסולר).

רענן

-->