PDA

צפייה בגרסה מלאה : הזרקת דלק TBI של ספארי לCJ.

עמודים : [1] 2

חנן-ג'יפולוג
09-01-03, 22:43
מדובר בהזרקת דלק TBI של GMC ספארי או שברולט אסטרו (או להיפך...)
מה אתם יודעים על ההזרקה הזו?
האם אתם יודעים משהו על הסבה כזו?
אילו חיישנים?
היכן הם מותקנים?
עבודת מערכת בחוג פתוח אם מגיעים למסקנה שאת אחד מהחיישנים זה קשה מדי או יקר מדי להתקין, אפשרי?
יש למישהו חומר כלשהו על ההזרקה הזו?
אני יודע שמרבית הקיטים בחו"ל של הזרקת דלק TBI ל258 מבוססים על ההזרקות של הרכבים הנ"ל. האם יש צורך לצ'יפ שונה בשביל ה258?
נפח המנוע דומה. אני חושב שגם התצורה.

כי עם כל הכבוד למומנט של ה258 , כשהמנוע מת לך באמצע המכשול בגלל הקרטר המז..ן , אין לך מומנט בכלל.

Bulldog
09-01-03, 23:00
חנן, שים לב לספארי יש V6, אני לא חושב שזה יתאים לך.

חנן-ג'יפולוג
09-01-03, 23:02
נמק בבקשה.

Bulldog
09-01-03, 23:24
אם מדובר בהזרקה חד נקודתית ואתה מתכוון לזה

http://www.lunaticamshafts.com/HiOctn/ProdLine/Products/FMS/FMSFI/f502-6.html
(למרות שמה שבתמונה שייך לV8)
אני לא בטוח שמה שיירד מסעפת יניקה של V6 יתאים לך על הסעפת של הסיקס.

polar bear
09-01-03, 23:39
לא יודע איך זה ב V6 כי די מהר הם עברו לוורטק.
אבל:
נתחיל מימה שאתה כנראה יודע: מדובר במזרק לכל צד שמוזרק לסעפת{יכול להיות שב V6 יש אחד}. אתה צריך משאבה חשמלית בטנק.
נמשיך למה ששאלת - ישנם חיישנים לא בעיתיים כגון מצערת, כמות אויר וכו', הבעיתיים הם חישן צילצולים/קידום הצתה - שממוקם בבלוק המנוע, חיישן מהירות שממוקם בגיר. כל זאת בהנחה ש TBI של V8 דומה לV6.
לקחת מערכת קומפלט? ניראה לי יותר מדי התאמות - בשבילי זה המווווווווווווון עבודה { לא כבנאדם - כרכב } . עד כדי כך שאני לוקח מנוע מוכן ולא מסב את שלי.
ברמת העיקרון - אפשר לרמות כל מחשב, ויורמי רמז לי פעם שזה אפשרי {בשאלה שפרסמתי בטריפ}.אני חושב שזה יעשה בעיות וחבל לוותר על היתרונות של ההזרקה הזו רק בגלל קשיים טכניים.
חומר? אני אנסה להשיג, זה יקח קצת זמן.

חנן-ג'יפולוג
10-01-03, 00:20
מבחינת ההתאמה המכנית, זה נראה לי הבעייה הקטנה, לא משהו שקצת עבודה יצירתית על גוש אלומיניום לא תפתור.
חיישן מהירות לגיר? ואם אני לוחץ על המצמד משהו לא עובד? נשמע מוזר, לא?
לגבי צלצולים, קידום הצתה וכולי...הייתי מעדיף לשכוח מהחלק הזה ולהישאר עם המפלג המקורי שלי. בעייה?

חנן-ג'יפולוג
10-01-03, 00:22
לגבי המשאבה... ראיתי שבקיטים שמוכרים ב700 דולר, מספקים משאבה חיצונית. יש עם זה בעייה?

חנן-ג'יפולוג
10-01-03, 00:29
הנה הקיט של הולי. ייעודי ל258.
בררר...הריר נוזל...

http://www.lunaticamshafts.com/HiOctn/ProdLine/Products/FMS/FMSFI/f501-12.html

http://www.lunaticamshafts.com/HiOctn/ProdLine/Products/FMS/FuelInj_pics/f501-12.jpg

t_uri
10-01-03, 00:37
צריך גם להחליף סעפת יניקה לכזאת עם מקום למזרקים לא?

האם החלפת סעפת יניקה לכזו של סופה אפשרית? האם זה לא מסתכם המיקום המרגים שמחברים אותה?

אורי טל.

חנן-ג'יפולוג
10-01-03, 00:44
לא, אורי, אני לא מדבר על הזרקת (MPI (multy port injection כמו בסופה אלא על הזרקת ( TBI (throttle body injection ששם המזרק נמצא בצמוד למצערת מעל הסעפת ולא כחלק ממנה.

t_uri
10-01-03, 00:48
אה. אז מה שהראתה פשוט מחליף את הקרובטור.

אם ככה, איך זה שאין מאות מוצרי "הברג-וסע" (נמרוד. איך??? אהה??) שמתאימים?

אורי טל.

חנן-ג'יפולוג
10-01-03, 00:54
יש, אורי, רק יקר לי. בין 700 ל 1600 דולר.
ועוד דוגמא:
http://www.howell-efi.com/ck_tbi_index.html

polar bear
10-01-03, 01:02
שמע, אתה רוצה לקחת מחשב ולבקש ממנו שיעבוד ללא המידע שאותו הוא צריך כדי לעבוד.......

את המשל על היהודי הטוב שרצה לחסוך במילים במיברק אתה מכיר? :wink:
החיישן נמצא ביציאה, כך ש...{ וספארי עם גיר ידני???????? }שאלה יותר טובה זה - מה קורה ב LOW , אני לא זוכר חיבור צמה לטרנספר, אני אבדוק בהיזדמנות.
עד כמה שאני יודע,זה לא משנה איפה תשים את המשאבה כל עוד היא תספק את הלחץ הדרוש. {לא יותר מדי במערכת הזאת, לא זוכר כמה} ותתפקד כראוי.
כל השאר - תתאזר בסבלנות.

3500 שקל לפני הובלה ומיסים????????? אולי אתה רוצה V8 TBI?

חנן-ג'יפולוג
10-01-03, 01:06
הנה עוד כתבה על העניין, לא בולט און אלא אחד שעושה בדיוק מה שאני רוצה לעשות:

http://www.students.missouri.edu/~will/jeep/efi/index.html

איך מתגברים על הסיפור של תכנות האיפרום? נניח שצורבים כאלה יש לי בחברה אבל איך אני בכלל ניגש לתכנות של כזה דבר?

נמרוד
10-01-03, 01:20
חנן, אני רואה שאתה באמת רוצה לעשות את זה...אתה האיש הנכון. את המתאם לסעפת וכל חלק מיוחד אחר שצריך אני אייצר (שניים כמובן, אחד לך ואחד לי) ואתה תחקור ותפתור את עניין התוכנה. אתה מתכוון לעשות את ההסבה המלאה כולל כל הסנסורים ומעגל סגור, מה שנראה לי לא פשוט, או ללכת ממש על המינימום - חוג פתוח, בעצם קרבורטור חשמלי שלא מציף בשיפועים? זה נראה לי הרבה יותר קל, משהו שאפשר לכוון בנסוי וטעייה, אבל אני מסופק אם זה באמת שיפור ששווה את ההשקעה. אני עדיין חושב שהכי נכון ללכת את כל הדרך, ולהחליף למנוע מודרני עם הזרקה רב נקודתית - ג'יפ 4.0 או וורטק V6, אבל אם אתה מצליח - הי, אני מייד אחריך.

חנן-ג'יפולוג
10-01-03, 01:30
הקיט הבסיסי שהולי מוכרים הוא בחוג פתוח כך שאם הולכים לכיוון הזה אז "יש על מי לסמוך".
יש להם גם קיט יקר יותר לעבודה בחוג סגור.
אגב, נמרוד, כל מי שאנחנו מכירים עם סופה והוא ללא חיישן חמצן, נוסע עם חוג פתוח אז לא בטוח שהשד נורא כל-כך.
נראה, צריך עוד ללמוד את הנושא.

סוזי המשתוללת
12-01-03, 00:04
נמרוד
בכזאת מהירות אתה מוותר על כל התכונות הטובות של ה258 לטובת האמינות של הזרקה ?

מוני
12-01-03, 10:49
נמרוד אם אתה מחפש מנוע מצוין TDI300 :lol:
מתניע בכול מצב - רגישות אפס למים, כל זווית שלא תכניס אותו הוא לא יכבה לך.
נשמע מנוע אדאלי לא ?
וזה משתפר - הוא מאוד חסכן ( 1 ל 11 בגיר ידני)
יש לו מומנט טוב.

יש לו רק בעיה קטנה - הוא דיזל והוא רוכב בדפנדרים ודיסקו :twisted:

כל כך מהר אתה נוטש את ה 258 הנאמן - ובשביל מה?! קרבורטור????

אז מה, עוד חודשים נראה אותך מחפש דיסקו :twisted:

אז אם הגרוטאה שלך למכירה במכיר טוב, תזכור אותי :P

elitkh
12-01-03, 12:17
אני חושב שזה יהיה הרבה יותר פשוט כי המנועים דומים יותר...
מצד שני האמינות של המערכת הזאת לא משתווה לאמינות של האמריקאיות למינהן
אלי

חנן-ג'יפולוג
12-01-03, 12:26
לא הבנתי, אלי, את התגובה האחרונה שלך.
איזה מנועים דומים או לא?
אמינות המערכת טובה או לא?

ron_gal
12-01-03, 12:52
חנן,

נסה בלינק הזה :

http://www.teletrol.com.ve/english/products/CMI/tools.html

רון.

חנן-ג'יפולוג
12-01-03, 13:00
רון, פרט ונמק.
רכיבים מיתכנתים? התחום לא זר לי בכלל. למעשה זה מה שאני עושה בחמש השנים האחרונות.
אבל לאפליקציה הזו? אתה מתכוון שאני אתחיל לפתח עכשיו מאפס רכיב כזה שיקבל כניסות ויוציא את מה שצריך? כלומר לפתח טבלאות של תזמון אינג'קטורים עבור כל כניסה?
לא בשמיים, אבל בלי שיש לי מעבדה צמודה או לפחות מכשיר גזים צמוד, הנזק שאני אעשה עלול להיות רב בהרבה מהתועלת ובכל מקרה זה סיפור ארוך, ארוך מדי. לא רלוונטי לרכב שאמור לשמש כרכב טיולים.
או שלא הבנתי כראוי את כוונתך.

ron_gal
12-01-03, 13:15
חנן,

קודם כל קבל לינק להוראות ההתקנה של אחד המוצרים שצרפת.
נותן מושג על מורכבות התקנת המערכת (לא בשמיים)

http://www.howell-efi.com/technical_support/jeep_kit.pdf

כוונתי הייתה לכלי שיכול להוציא את התכנית המקורית מה CHIP ומשם ע"י ניסוי ותהיה
לכוון אותו לצרכיך.

האם ידוע לך סוג ה CHIP והייצרן ?

הנה קישור לזהות ייצרנים ומידע נוסף על ה CHIP אולי יכול לסייע ...

http://www.equinox-tech.com/chipdir/t/m.htm

כמובן שאני אשמח להיות מעורב , גם לשירוקי מנוע עם BBD.

רון.

חנן-ג'יפולוג
12-01-03, 13:58
אגב, מישהו יודע איך עובד המאייד בחרמש המוטורי שלי?
המאניאק יודע לעבוד מעולה בכל זווית, כולל כשהוא הפוך על הראש, לאורך זמן, בלי שום בעייה.

RINCEWIND
12-01-03, 14:14
השוואה בין הקיטים שקיימים בשוק:
http://www.tamor.org/techreports/jeep/efi/default.htm

אגב, unless הכיף שלך בבניה, אתה חושב שתגיע לביצועים/עלויות
יותר טובים מקיט קנוי?

אני סקפטי, ולו רק בגלל חוסר החומר בנושא ברשת (יש הרבה על הקיטים הנמכרים, אבל
לא ראיתי כמעט חומר לפרויקט DIY)

חנן-ג'יפולוג
12-01-03, 14:19
שאלה טובה.
אם היה חומר ברשת שמסביר ממש בצורה של צעד, צעד, מה עושים, אז ברור לי שלקנות מערכת משומשת כזו היה משאיר אותי עם כמה אלפים טובים ביד יחסית לקניית קיט.
הבעייה, היא, שאני לא מוצא תיעוד כזה, ולפתח בעצמי, מעלה בצורה רצינית מאוד את השאלות שאתה שואל.
בשביל זה אני שואל קודם ולא אעשה כלום, עד שאני אדע בדיוק ברמת הקונקטור מה אני הולך לעשות.
אם לא אמצא מספיק חומר בעניין, יש סיכוי טוב שאלך מתישהו על הקיט.

elitkh
12-01-03, 16:23
התכוונתי להזרקה של מנוע של סופה
אלי

elitkh
12-01-03, 17:04
לגבי החרמש מוטורי פשוט מאד
במיכל דלק יש צינורית גמישה שבקצה שלה יש פילטר דלק שמשמש גם גמשקולת כך שהצינורית תמיד טבולה בתוך הדלק
במהלך העבודה נוצר לחץ במיכל כך שהדלק נדחף לתוך הקרבורטור
אלי

חנן-ג'יפולוג
12-01-03, 17:18
יש שם משאבת אוויר שדוחסת את מיכל הדלק?
אין ונטורי?
מה החסרונות?

חנן-ג'יפולוג
12-01-03, 17:42
התאמה של הזרקת MPI של סופה ל258 לא תהיה פשוטה וזולה, לדעתי.
המזרקים נמצאים בסעפת כך שכבר יש בעייה למקם אותם, צריך למקם איכשהו חיישן קרנק ובכלל, ההזרקה בנויה למנוע שאוהב סל"ד מבחינה מבנהו המכני ולא למנוע הקטר של הסיקס.

elitkh
12-01-03, 17:46
חנן רק עכשיו ראיתי שאתה מעופרים
אם כך ברכותי אנחנו שכנים אני גר בפדואל
למען האמת לא ברור לי כיצד נוצר הלחץ במיכל אבל העובדה היא שנוצר לחץ
עבדתי תקופה מסויימת בבית מלאה שהתעסק בתיקון של כלים כאלה כך שיש לי קצת ידע מקצועי בנושא.
כמו שאתה יודע לחלק מהכלים יש פומפה קטנה שאמורה לגרום ללחץ ראשוני במיכל (תלוי באיזה פירמה של כלי)
וישנו פקק חד כיווני שלא מאפשר לדלק לצאת החוצה אבל מאפשר לאויר להיכנס פנימה
אם תפתח את המיכל הדלק לאחר עבודה תבחין בפריקה של לחץ.אולי זה כתוצאה מהתנדפות הבנזין מחום המנוע או משהו כזה...

ניר ל
12-01-03, 18:12
זה נשמע כמו מנוע של טיסן (עובד הפוך , בכל זווית) שם הלחץ במיכל נוצר מחיבור של צינור מסעפת הפליטה. מנוע שתי פעימות וקרבורטור פשוט שהדיזה היא צינור אופקי (ממוקם לרוחב פתח היניקה ) שדרכו עוברת הסיכה, במרכזו יש חריר וזהו.

polar bear
12-01-03, 20:29
שלום.
חנן - תבדוק אי מייל.
{ בהנחה שמה שמופיע בג'יפ טריפ זה האימייל שלך}

בדקת? יופי.
עכשיו - אתה רואה כמה זה מסובך.
איש יודע דבר אמר לי היום שאתה חייב להשתמש בדיסרביוטור של המערכת, כל שאר החלקים זה משהו שאולי תצליח לצאת ממנו בשלום.

ועכשיו - בוא אני אזרוק אותך לכוון אחר לגמרי - הזרקת מונו של בוש!
ההזרקה הזו היא גם חד נקודתית - אבל היתרון הגדול שלה הוא - היא מקבלת מידע משני מקורות בלבד - מהכויל ומחיישן המצערת.
החסרון שלה - היא מתוכננת למנועים קטנים - אבל, אפשר לעשות קומבינות על המזרק.כולל השתמשות במזרקים של TBI.

תחשוב גם על זה.

חנן-ג'יפולוג
12-01-03, 23:06
עוד לא קראתי כי המייל כנראה בעבודה אבל...
קויל וחיישן מצערת? מה עם טמפ'? איך התערובת מועשרת בקור?

חנן-ג'יפולוג
13-01-03, 00:03
אתר מעולה על הנושא:
http://www.customefis.com/

LAREDO
13-01-03, 01:21
תסלחו שלי שאני שואל,
אבל כמה זה שווה לכם?
אני מדבר על קיט מושלם, מורכב/לא מורכב על הרכב, כולל כל החלקים לרבות צמות חשמל.
אני פשוט חושב שעם תהיה הזמנה של מספר חתיכות ניתן לייצר את הסט במחיר נמוך יחסית.

פתרון נוסף שכדאי שתשקלו הוא הזרקה מכנית של מרצדס.
לרדו

חנן-ג'יפולוג
13-01-03, 01:30
2000 ש"ח.
אין לי בעייה שהקיט יהיה בנוי מחלקים משומשים, אבל עם אחריות, כמובן.

LAREDO
13-01-03, 01:33
מהיכרותנו הקצרה אני מבין שאנחנו מדברים על מחיר הקיט לא מורכב.
נאמר שמורכב יעלה 2500 ש"ח.
כמה אנשים מתחייבים לרכוש כזה?

חנן-ג'יפולוג
13-01-03, 01:46
לא נעים להודות אבל עוד לא יצא לי לנהוג על הג'יפ של נמרוד עם הוובר החדש שלו, או על הג'יפ של ניר לאחר טיפול מסור של טדי במאייד המקורי והם מצידם גם לא חיוו דיעה על תפקוד המאייד בזויות, כך שגם האפשרויות האלה עדיין פתוחות מבחינתי.
2500 ש"ח מורכב על האוטו עם אחריות והתחייבות שהרכב עובד עגול בכל מצב? נשמע אטרקטיבי, תקבל ממני תשובה תוך מספר שבועות.

RINCEWIND
13-01-03, 01:55
עד שחנן יחליט אני אהיה בשלב הזה עם שלי (בעזרת השם)
ואני חושב ש2500 מורכב עם אחריות זה מחיר אתרקטיבי.

חנן-ג'יפולוג
13-01-03, 02:24
הוצאתי מהמדף לפני יומיים את פור-ווילר מרץ 2002 ויש שם כתבת מבחן של ווילי וורת'י על אדלברוק פרפורמר RPM המעודכן. לטענתו, הוא ניסה את הגיפ בכל הזוויות האפשריות, כולל עמידה על הפגוש הקדמי והאחורי, והמנוע לא פיספס פעימה. הוא התרשם עד כדי כך שהוא כתב שהוא חושב לשים על הפרויקט הבא שלו את הפרפורמר במקום הזרקה.
המאיידים של אדלברוק עולים 200-240 דולר, בלי או עם צ'וק חשמלי.
האמת שאחרי כמה ערבים של קריאה של חומר על ההסבה של ההזרקות של GM לג'יפ אני יותר ויותר נרתע מהסיפור הזה. בתור מי שמשתמש בג'יפ לטיולים ולא מוכן שהג'יפ יושבת לתקופה ארוכה או שטיול יידפק כתוצאה מהדיבגינג, ההסבה הזו נראית לא טריוויאלית בכלל.
להולי יש גם מאייד אוונג'ר עם כל מה שצריך כדי להיות הכי טוב בשטח. עדיין הם מצהירים על זווית מקסימלית בעלייה של 45 מעלות וזוויות מקסימליות בשיפוע צד ובירידה של 30 מעלות. בלי לנסות להישמע גיבור גדול אלו זוויות שאנחנו מכירים מלמעלה בטיולי עבירות שאנחנו עושים. אז אולי אין מנוס מהזרקה?

LAREDO
13-01-03, 08:35
טוב,
אם יש עוד מישהו שרוצה כזה דבר שירשום,
אני בינתיים יצלול לצד של המחקר של ה"דראעק" הזה.
לרדו

eran4x4
13-01-03, 13:27
חנן

בזמנו יוני5 פרסם בjeeptrip על מנוע 248 עם הזרקה שנלקחה ממרצדס ואיציק ....4x התיחס לזה כמשהוא לא מסובך מידי שמבוסס על מערכת של בוש.

לא הצלחתי למצוא את ההודעה אז כל הנתונים הנ"ל מבוססים על זיכרוני הקלוקל אבל ניראה לי ששווה לבדוק את הכיוון

גיא162
13-01-03, 14:56
זה הרבה יותר פשוט ממה שזה נראה הפעם הראשונה היא הקשה
אחר כך זה קל יש שלושה חיעישנים עיקריים
חום * חמצן * שמן
חום אין לנו בעיה נכון
חמצן יכול לעבוד בלי בדוק (מזייף קצת)
שמן מקצרים אותו והכול עובד כמו חלום
את הפולסים ה TBI מקבל מהמפלג (סאפרי 89 עד 94)
כול השיפורים הקטנים באים אחר כך

חנן-ג'יפולוג
13-01-03, 15:15
גיא כתב בקצרה, ואני לאחר שיחה איתו אוכל להרחיב מעט יותר, אני מקווה שאני לא טועה ושאם כן הוא יתקן אותי.
בכל מקרה, אני מתכנן להיפגש איתו, לראות את הדברים בעצמי, לרשום ולצלם וכמובן לשתף את כולם בממצאים.
בגדול, אם לוקחים את המערכת כמו שהיא מספארי ומרכיבים אותה על הסיקס, לאחר התאמות מכניות והוספת משאבה חשמלית חיצונית, העסק עובד ועובד טוב.
התאמות מכניות:
מפלג, הציר שלו ארוך מדי וגלגל השיניים לא מתאים, יש צורך בעבודת חריטה כבדה והתאמה של גלגל שיניים מקורי אל הציר.
בניית מתאם בין הסעפת המקורית ובין בית המצערת.
חיישן טמפ', יש צורך להחליף את הפלנג' של הטרמוסטט בכזה של סופה (100 ש"ח) ואז יש מקום לחיישן הטמפ'.
יש צורך במיקום חיישן החמצן אל סעפת הפליטה.
משאבה חשמלית בלעלות של 400-700 ש"ח.
סה"כ עלויות כפי שגיא דיווח עליהן כולל עבודות חריטה, בסביבות ה3500 ש"ח.
המשך יבוא

גיא162
13-01-03, 16:20
עד כמה שאני זוכר בהזרקה מכנית תהיה בעיה בהדלקה בבוקר (צוק)
מנסיון של חבר
גיא

חנן-ג'יפולוג
13-01-03, 16:56
שאלה לגיא או למישהו אחר שיודע:
נניח שאני מתעקש על לעבוד עם המפלג המקורי שלי משתי סיבות שקשורות לכסף: קניית המפלג ועבודות החריטה שיעלו עוד כסף. זה ניתן?

RINCEWIND
13-01-03, 17:11
אני חופר ברשת ואין חומר, זה די מדהים
http://wilhelm-tech.com/jeep/mods/40EngineSwap.htm
קישור על החלפת ראש מנוע
ועדיין במקום אילתורים ב3500 (ופה נהרס, וזה לא הצליח ואת זה צריך לקנות עוד פעם)
קיט מושלם ב1000$ שלא לדבר על שעות עבודה...
וד"א גם הפירטים שמפרטים הוצאות הגיעו ל1000-1500 (מפלג,משאבה,חיישנים סעפות וכו.)
אז אמיר הכפפה נזרקה, נשמח לשמוע על התקדמות

חנן-ג'יפולוג
13-01-03, 17:38
ב3500 ש"ח, אין סיכוי, אמיר, שאני הולך על עבודה עצמית.
אבל...נניח שאני מארגן מאיזה אחמד מערכת קומפלט ב300 ש"ח, מצליח להסתדר עם המפלג שלי, נמרוד מארגן לי מתאם שהוא תכנן וייצר, אז זה כבר נשמע מפתה יותר, לא?

נמרוד
13-01-03, 19:04
נמרוד
בכזאת מהירות אתה מוותר על כל התכונות הטובות של ה258 לטובת האמינות של הזרקה ?
לא סוזי. לא כל כך בקלות. אני מרוצה מהמנוע שלי, 258 עם מאייד וובר חדש, ולא ממהר להחליפו או להפוך אותו למוזרק. אבל באופן כללי, ברור לי שסך היתרונות של מנוע מודרני מוזרק רב נקודתית כמו ג'יפ 4.0 ליטר או וורטק V6 (או וורטק L6 הטורי החדש מדי של GM) עולים על יתרון הפשטות והאמינות-במובן-מסוים של הקרבורטור. ולכן אני לא מתכוון להשקיע סדר גודל של 1000$ (כפי שמסתמן מדיון זה) על הסבת המנוע הישן שלי להזרקה. ההגיון שלי אומר לנצל את המנוע הנוכחי עוד שנתיים שלוש, עד שהטבע יעשה את שלו או עד שיתחשק לי ויתאפשר מבחינה כספית, ולהוציא משהו כמו 2000$-2500$ על החלפה קומפלט למנוע של סופה או וורטק V6, בכל מקרה כולל גיר אוטומטי. זה אני. אם תצא מהדיון הזאת אפשרות להסבה זולה ואמינה להזרקה חד נקודתית, בעלות של 2000 ש"ח נגיד, אני אשקול את זה כמובן, אבל יותר מזה אני לא מתכוון להוציא על חצי עבודה.
(תשאלו אותי למה אני בכלל על CJ? בגלל הפנסים העגולים)

גיא162
14-01-03, 00:55
הי לכולם
לחנן אי אפשר להשתמש במפלג המקורי מכוון שיחידת ההזרקה מקבלת את הפולסים שלה
מהמפלג (להבדיל מהסופה חישן קרנק +עוד חישן ששכחתי היכן הוא יש שניים)
במקרה שלנו יש רק חישן אחד חיוני להזרקה את כול השאר אפשר לבטל דרך המחשב או לקצר ל+ או ל-
דבר נוסף למפלג של ה-TBI יש הצתה הרררבה יותר חזקה וטובה מורגש

כדאיות על מערכת של הולי משתי סיבות :
1: חלקים בארץ וקלים מאוד להשגה וגם די זולים
2: לTBI עצמו יש 2 מזרקים להולי מזרק אחד

כשאני קניתי את כל הציוד הדרוש הייתי לבד ומאד משוגע כך אמרו לי וקניתי אחרי הרבה חיפושים וברורים אבל עדיין קצת ביוקר אפשר להוזיל עוד היום לאחר ניסיון קטן בנושא אני מאמין שאפשר להגיע עד 2000-2500 שח
אחרי הראשון זה קצת יותר קל יודעים איפהלקנות +בחריטות למינהם אפשר להוזיל
בהתחלה עבדו עלי אבל היום אני מקצת יודע בדיוק מה צריך לחרוט ואיך
גיא

חנן-ג'יפולוג
14-01-03, 01:10
גיא, גם במפלג המקורי יש חיישן מגנטי שנותן פולסים, המערכת לא יכולה לקבל אותם?

גיא162
14-01-03, 02:11
לא עד כמה שאני יודע אבל מה ההיסתיגות זה רק מועיל למערכת

חנן-ג'יפולוג
14-01-03, 02:17
א. אני לא רואה צורך בהחלפת מפלג מבחינת ההצתה, אלא אם כן זה בלתי אפשרי לעבוד עם המקורי.
ב. המפלג עולה כסף ועבודות החריטה עולות עוד כסף ובנוסף לעניין הכסף, היכן שלא חייבים להסתבך עם משהו לא מקורי אני מעדיף את המקורי.
ג. אם אני שומר על מערכת ההצתה אז במקרה שאני נתקל בבעיה כלשהי בשטח אני רק צריך להרכיב את המאייד ואני ממשיך בטיול. אם אני מחליף גם את מערכת ההצתה אז זה מוסיף לי עוד משהו להחליף בעת תקלה.
ד. הולי עובדים עם מערכת ההצתה המקורית, אז אולי בכל זאת ניתן לעבוד כך.

חנן-ג'יפולוג
14-01-03, 16:54
דיאגרמות שקיבלתי מדוב הקוטב...תודה.

http://imgsrv.pic4u.co.il/ed039da0a7b536858447a38c01549530030000.a spx

http://imgsrv.pic4u.co.il/ed039d73654d3b07384d4680b3fee010030000.a spx

http://imgsrv.pic4u.co.il/ed039d8b14bfe94ae64a1794beaacf90030000.a spx

http://imgsrv.pic4u.co.il/ed039de57031f610d345f49290504b50030000.a spx

חנן-ג'יפולוג
14-01-03, 17:19
בדיאגרמה השנייה: מה זה IAC VALVE ?

polar bear
14-01-03, 17:25
IDLE AIE CONTROL - יעני - ווסת זרימת אויר בסרק.

חנן-ג'יפולוג
14-01-03, 17:29
היכן זה יושב? בבית המצערת?

חנן-ג'יפולוג
14-01-03, 17:54
חשבתי על האפשרות שבמקום לקנות פלנג' מים של סופה ולמקם בתוכו חיישן טמפ' אני יכול להשתמש במפסק עם נגד מתאים שיהיה תואם לערך החיישן כשהמנוע קר ואז יש לי צ'וק ידני, אני לא צריך לקנות עוד פלנג' וחיישן וזה נותן לי אפשרות על ידי הוספת ריאוסטט ל"רמות" את המנוע אם אני רוצה לעשות לו פיין טיונינג בהקשר של יחס אוויר/דלק.
???

polar bear
15-01-03, 00:59
זה נמצא ביחידה מרכזית, כך שאין בעיה איתו.

חנן - הבעיה המרכזית ובעצם היחידה זה הדיטרביוטור. תפתור את זה - והשאר יבוא יותר בקלות.
מע' ההצתה של ה TBI - הידוע בתור HEI - HIGH ENERGY IGNITION - מוציאה הרבה וולטים { לא זוכר כמה } ואני חושב שפה קבור הכלב.

המשך יבוא.

RINCEWIND
15-01-03, 11:00
החלפתי למפלג של בלייזר ישן DELCO REMY
שחור גדול, שגם הכויל ומודול הצתה נמצאים בפנים (מצריך החלפת גלגל שיניים)
אמור לשפר ניצוץ ועמידות למים האם זה הHEI
המדובר?

חנן-ג'יפולוג
15-01-03, 12:27
קראתי אתמול בספר Jeep 4x4 performance של אלן קינג, רשימה של מאיידים טובים לשטח, ביניהם הוא מנה את הקרטר YF (זה שהBBD החליף אותו בCJ).
אז השאלה היא למי שהתנסה איתו: זה אכן כך? מה צריך לעשות כדי להרכיב אותו על הג'יפ שלי? להחליף סעפת יניקה?
יש למישהו כזה לטובת ניסוי חינמי?

t_uri
15-01-03, 13:10
קרבורטור YF היה מורכב אצלי על החמישיה. את האמת, אני לא זוכר אותו ככזה מוצלח מה שבטוח הוא שכשהוא תקין (בהשוואה לBBD) המנוע חלש הרבה יותר, הצריכת דלק גבוהה יותר (1 ל-4-5) גם בכביש ובזוויות הוא נשנק בדיוק כמו ה BBD.

אני מאד לא הייתי מרוצה ממנו ולדעתי הוא בזבוז של זמן וכסף.

אורי טל.

חנן-ג'יפולוג
15-01-03, 13:45
השאלה הגדולה, אורי, היא, אם הוא היה תקין? והתנהג כך בגלל תכנון לקוי? או שהוא פשוט היה לא מכוון/סתום/בלוי?

t_uri
15-01-03, 14:48
התשובה הגדולה :!: הוא היה תקין ומשופץ למישעי. בכל אופן, אני אשמח לשמוע ממישהו נוסף אם אני טועה אבל ממה שזכור לי גם לדרור ברלי היה נסיון רע עם הקרבורטור הזה. אולי הוא יוסיף משהו בעניין.

אורי טל.

גיא162
15-01-03, 17:43
ה IAC זה חיישן לוויסות אוויר שנמצא על בית המצערת
לגבי חיישן חום אתה לא חייב לקנות פלנ'ג מים של סופה אפשר גם למקם אותו על צינור המים של
הרדיאטור אני קניתי את הפלנ'ג מסיבות אסטטיות אבל זה יעבוד אותו הדבר .

לגבי הדיסטרביוטר לא הבנתי מה הבעיה עם המתח שלו הוא עובד פיקס

חנן - הבעיה המרכזית ובעצם היחידה זה הדיטרביוטור. תפתור את זה - והשאר יבוא יותר בקלות.
מע' ההצתה של ה TBI - הידוע בתור HEI - HIGH ENERGY IGNITION - מוציאה הרבה וולטים { לא זוכר כמה } ואני חושב שפה קבור הכלב.
.
לא ניתקלתי באף בעיה למה הכוונה

polar bear
16-01-03, 01:35
דלקו רמי מוציא באיזור ה 18K וולט, HEI מוציא באיזור ה 35K וולט, כך שזה לא אותו הדבר.

גיא - התכוונתי שאם אתה לא משתמש בדיסטרביוטור אולי יש בעיה כי ההזרקה צריכה איזשהו מתח.
מאחר ואני לא יודע איך זה עובד בדיוק - ז"א - האם ההזרקה צריכה מתח מסוים בפולס או ש"סתם" מתח מספיק לה.
לכן כתבתי - "אני חושב" ו"המשך יבוא".
פשוט כרגע אין לי זמן להתעמק בזה. יש לי את הצרות שלי..........

RINCEWIND
16-01-03, 11:29
השוואה בין TBI לMPI
ובכלל אתר עם מידע מעניין
http://sierrajeep.com/fuel.htm

RINCEWIND
16-01-03, 11:39
וסוף סוף אתר אינפורמטיבי על הנושא

כמו כן הוראות התקנה של קיט שכוללת את רשימת החלקים (לרדו...)

טדי
16-01-03, 21:37
http://www.geekthing.com/~robf/jeep/tech/efi.html
http://www.students.missouri.edu/~will/jeep/efi/

eldad007
21-01-03, 00:34
קודם כל אני רוצה להגיד לך שאני ראיתי את המערכת שבנה גיא וזה עובד פשוט מדהים. ועכשיו כדי לעזור לך - יש לי סעפת פליטה ויניקה + קרבורטור YF שהורדתי מהג'יפ שלי (יכול להיות שעשיתי טעות שהלכתי וקניתי את ה-BBD), אם תרצה - תבוא ותיקח. בכל מקרה אני בקרוב הולך לבנות מערכת הזרקה כמו שראיתי אצל גיא.
גיא -
האם אני חייב מערכת TBI של ספארי או אסטרו? או שמערכת TBI של וואנדורה תעבוד גם כן?
אולי פשוט תפרסם בדיוק (כולל שרטוטים ומחירים) איך עשית את הדבר הנפלא הזה?

ושוב חנן - אני אומר לך! דבר עם גיא ותראה את הדבר הזה עובד, זה פשוט הופך את ה-CJ לחסר מגבלות..... :D
אלדד

גיא162
21-01-03, 01:26
אלדד
אם אני זוכר נכון גם ואנדורה אבל עד שנתון מסוים תראה לי את אני אומר אם זה מתאים
גיא

asafk
21-02-03, 02:02
ולמה לא לבנות, ולתכנת, בקר הזרקה לבד, כזה שתתאים בעצמך בדיוק לסטאפ שלך?

http://www.bgsoflex.com/megasquirt.html

אסף.

kondason
21-02-03, 05:01
שלום לכל החברים
עד עכשיו לא הבחנתי בדיון שמתנהל פה לגבי התאמת מערכת הזרקה למנוע של CJ
אני מאוד אשמח לעזור ולא רק בפורום בכל דרך אפשרית לכל מי שירצה

גיא
IAC -מנוע צעדים, הוא ברז חשמלי בעל פסיעה עדינה ביותר (לטובת רגש). תפקידו לפצות את המנוע באויר, בסיבובי סרק בהתאם לעומס וטמפרטורת עבודה.
מנוע הצעדים בנוי בצורה כזאת שהמחשב יכול בכל מחזור שלו לסובב את הברז חצי סיבוב .ע"י ספירת המחזורים יודע המחשב כמה צעדים הברז פתוח
כמו כן קימים מצבים שבהם המחשב מאפס את הזיכרון שלו לגבי המנוע הצעדים ע"י מיתוג המנוע לכיוון סגירה במשך מספר שניות (מתוך הנחה שזה האפס האמיתי שלו)
ומכאן המחשב מתחיל לספור שוב כל מחזור שהוא ממתג את הברז
מי שראה את המידע שמספק מחשב הרכב לסורק התקלות יודע שבטמפ עבודה בסל"ד סרק וללא עומס המנוע נמצע הצעד ה32 -28 שלו וכל קריאה נמוכה או גבוהה מזו מצינת תקלה.

לגבי המפלג שהוא בעצם הטריגר(הסימן שמדליק) של המערכת.
קימים לפחות שני סוגים כזה עצמאי שסליל ההצתה והמודול נמצאים בתוכו (HEI)
וכזה שמצויד במודול פנימי וסליל הצתה חיצוני.
המתח שהם מיצרים לא מהווה בעיה אלה יתרון ככל שהניצוץ יהיה חזק יותר זה יהווה פוטנציאל לשריפת דלק טובה יותר.

מה שכן יש לשים לב שכל מחשב מתאים ספציפית לאותו מפלג שהוא נולד איתו.
בדגם שמצויד בסליל הצתה חיצוני מודול ההצתה והמחשב מדברים בינהם מלבד הטריגר.
המחשב שולט על על קידום ואיחור ההצתה בתקשורת עם המודול בערוצים נוספים.

אם יש למישהו שאלות נוספות אשמח לענות

עידן

asafk
21-02-03, 17:32
בהמשך לבקר הזרקה בבניה עצמית מהקישור הקודם, יש שם גם חוו"ד של מישהו שהתקין על מנוע CJ:
Name: Tim Martin
Vehicle: 1984 Jeep CJ7
Engine: 1984 258 (4.2) Jeep Inline Six. Factory alum intake manifold with enlarged plenum to match TBI unit. GM TBI 2bbl unit off 1989 Chevy 305. homemade aluminum adapter 2.25 inch height. Injectors 2 green/white (40 lb/hr injectors ?). Low impedence injectors 1.4 ohm each. Using current limiting resisters (5.7 ohms)(PWM threshold set to 25.4). Carter "universal" external fuel pump. All GM sensors except oxygen sensor. HEI ignition from GM inline six.
Runs excellant and started easily using the base VE table. Easy to tune. Excellant throttle response at all rpms. I would highly recommend the megasquirt system to get the most response and power out of this engine.

אפשר לראות שהוא השתמש ברכיבי GM, כולל TBI וחיישנים, ובבקר בבניה עצמית.

אסף.

גיא162
12-03-03, 10:14
חנן הרכבתי לעוד משהוא מערכת הזרקה העלויות שלו היו:
2000 ש"ח כל המערכת
100 ש"ח משאבת דלק
200 ש"ח מתאם לסעפת יניקה
את הדסטרביוטר הישן הוא חתך וחיבר יחד עם החדש להפתעתי יצא טוב מאד וזול 100 ש"ח
לא יקר כבר אני הייתי הראשן עם מלא נסיונות אבל עם קצת עזרה
זה נהיה יותר זול
גיא :lol:

חנן-ג'יפולוג
12-03-03, 10:31
גיא, חיברתם את חיישן החמצן?
איך המנוע עובד? סיפרת לי שהמנוע שלך מגמגם כי עוד לא הרכבת את החיישן.

RINCEWIND
12-03-03, 10:34
עם מחיר כזה, הדלקת אותי.
אולי עוד פרטים, שרטוטים, תמונות, והבהרות

גיא162
12-03-03, 10:58
ברכב השני שהרכבתי הוא לא מגמגם
והורכבו כול החיישניםחמצן ,נקישות
וזה עובד טוב אגב גם בלי הנקישות והחמצן הוא עובד מצוין רק לדעתי אוכל קצת יותר דלק
ממש קצת 1/7 משהוא כזה
גיא

חנן-ג'יפולוג
12-03-03, 11:09
את הדסטרביוטר הישן הוא חתך וחיבר יחד עם החדש

לא הצלחתי להבין. הוא הרכיב את המקורי, חתך את החוטים וחיבר? לאן? או מה?
אתה יכול להרחיב?

גיא162
12-03-03, 11:24
לא הוא ממש חתך את הציר שיורד למשאבת שמן וחיבר את את הישן כתותב עם פין שמונע ממנו להסתובב
גיא

UNIX
15-03-03, 00:44
כתבה מענינת שמצאתי ברשת http://www.geekthing.com/~robf/jeep/tech/efi.html

UNIX
15-03-03, 01:26
http://www.off-road.com/jeep/reviews/images/tbi1.jpg

http://www.off-road.com/jeep/reviews/images/tbi3.jpg

http://www.off-road.com/jeep/reviews/images/tbi2.jpg[/img]

כמה תמונות בנושא

נמרוד
18-03-03, 12:35
דיון השבוע בפורום ג'יפ של P4X4. העתיקו מאיתנו!
http://www.pirate4x4.com/forum/showthread.php?s=71f0ce668e020958cc96a44 a72125b8f&threadid=124429

UNIX
30-03-03, 23:36
מערכת ההזרקה חייבת להיות של ספארי?? ואם כן למה??

חנן-ג'יפולוג
30-03-03, 23:43
לא, אבל כנראה שזו של הספארי היא מועמדת טובה להשתלה כי נפח המנוע דומה והיא TBI ולא MPI , מה שחוסך החלפה של סעפת יניקה ועוד סיבוכים אחרים.

RINCEWIND
31-03-03, 11:34
ומה עם הכפפה שאמיר זרק?

נץ לבן
21-05-03, 21:19
המערכת השניה שגיא הרכיב היא בג'יפ של שכן שלי, להלן ההתרשמות עד כאן:
המנוע עובד עגול ויפה בכל מצב, צריכת הדלק לא משהוא ועומדת על 1 ל- 6 או 7,
המנוע לא מספק את כל הסוסים שלו- כלומר הוא אנמי לחלוטין אין אפשרות לפרפר בגלגלים האחוריים על כורכר והתאוצה לא משהו.
הגיפ עדיין יוצא ראשון מכל רמזור אם הנהג לוחץ אבל כל סיקס אטמוספרי תקין לוקח אותו.
בכל זאת אין בעיה של כוח בראשון נמוך בשום מעלה, בדיונות עדיין לא נבדק.

כרגע אנחנו מחפשים אופציות לשיפור התוכנה על מנת להתאים אותה טוב יותר למנוע וזכור לי כי חנן אמר משהוא על אתר שבו ניתן לקנות תוכנה מותאמת למנוע 258 תמורת 25$.

מידע נוסף יתקבל בברכה.

נמרוד

חנן-ג'יפולוג
22-05-03, 01:06
נץ, שמתי את הקישור בזמנו בדף השני של שרשור זה:

שים לב שזה לא שעבור 25 דולר אתה מקבל תוכנה, אלא עבור 25 דולר אתה רשאי להיכנס לחלקים הטכניים של האתר ולקבל חופשי חומר על איך מתכנתים, שרטוטים וכולי על הTBI.
בשביל לקנות צ'יפ מתוכנת אתה תצטרך לדעתי לשלם יותר. בדוק שם.

אני שמח שזה עובד לכם, כמו שזה נשמע חסר לכם רק את הידע בתיכנות של העניין או צ'יפ מתוכנת ואתם נשמעים קרובים, קרובים מאוד למטרה הסופית.

Bulldog
22-05-03, 02:52
למי שמעוניין, אם זה עוזר לכם, יש סונומה עם TBI במוסך שבו אני עובד על המוטציה ברחובות, לפי מיטב הבנתי היא לפרוק.
עומר

yaronmal
22-05-03, 03:44
שלום לכולם!!
בולדוג השאלה אליך....
איך משיגים טלפון כדי לברר על הסונומה או אם יש לך מחיר כמה היא עולה

תודה

ירון הרקדן

חנן-ג'יפולוג
22-05-03, 10:54
ירון, הודעות כאלה בערוץ ההודעות הפרטיות, בבקשה.

eldad007
25-05-03, 00:03
סונומה זה 4.3 ליטר או 2.5 ליטר? ואם זה 2.5 ליטר איך זה מתאים לסיקס שהוא 4.3?
אלדד

נץ לבן
25-05-03, 00:33
TBI של סונומה לא מתאים לסיקס. מתאים סאפרי או ונדורה עד שנת יצור 92

נמרוד

Bulldog
25-05-03, 08:44
אתה חושב שיש הבדל בין מנוע 4.3 ליטר V6 שהיה מורכב על ספארי או ונדורה לעומת מנוע 4.3 ליטר V6 שהיה מורכב על סונומה?
בהנחה שמדובר כמובן במנועים מאותה שנת ייצור.

נץ לבן
04-06-03, 19:53
אין לי מושג אם יש הבדל במנועים או לא.
הבית של המערכת המורכבת בסונמה שונה פיזית מזה של הספארי בגודל ובצורה.

עמיקם
09-07-03, 00:33
אני מתחיל לחשוב ברצינות על הסבה.
http://www.customefis.com/jeepgwfi.html

עמיקם
10-07-03, 00:33
לא שמתי לב שחנן כבר שם את הלינק הזה. יש לי כמה שאלות בנוגע ללינק.
קודם כל מה דעתכם על המערכת שהאיש הזה בונה.
מה ההבדל בין המערכת שלו לזו של הולי למשל.
מה ההבדל בין closed loop ל open loop .
האיש גם מדגיש שהוא מוכר את המערכת עם חיישן חמצן,אז איך זה שבמערכת של הולי למשל אין.

עמיקם
11-07-03, 11:01
מישהו יכול לתת כמה טיפים בנוגע לשאלות ששאלתי ליפני שאני מזמין מערכת.
תודה.
עמי

חנן-ג'יפולוג
12-07-03, 00:37
המערכת של הולי עובדת בחוג פתוח. כלומר: יש שם שבב שבתוכו יש מפה שמקבלת נתונים שונים, כמו לחץ בסעפת היניקה, טמפ' מים, מצב מצערת וכו' ולפי זה נותנת תוצאה שאומרת למזרקים כמה דלק להזריק. מכאן והלאה יכול להיות מצב שבגלל תכנות שלא עונה לחלוטין על כל המצבים האפשריים, התערובת בפועל תהיה מעט עשירה מדי או ענייה מדי ואף אחד לא ידע מזה ואתה תאלץ לחיות עם התוצאות: אולי גמגום קל בסל"ד מסוים, השהיה מסוימת בקבלת הכוח, צריכת דלק לא אופטימלית וכו'.
למעשה, זה די דומה למאייד שאתה מכוון עבור תנאים שונים אבל עדיין יש מצבים שבהם הוא לא עובד בצורה אופטימלית.
מערכת בחוג סגור, לעומת זאת, מקבלת נתונים מחיישן חמצן שנמצא באגזוז, וע"פ הנתון המתקבל של תוצאות השריפה יודעת לתקן את התיקונים הקטנים הנדרשים יחסית למפה הראשונית ולכן אתה מקבל בסופו של דבר מנוע שעובד בצורה יותר טובה מאשר מנוע שעובד בחוג סגור.

eran4x4
13-07-03, 20:12
חנן

האם האבדל הוא רק חיישן חמצן ולא חיישנים נוספים?

חנן-ג'יפולוג
14-07-03, 00:45
לא ידוע לי על חיישנים נוספים, אבל קראתי על זה די מזמן וייתכן שלא שמתי לב.

עמיקם
24-07-03, 00:45
לאחר קריאה מדוקדקת של השרשור פה ועוד כמה לינקים החלטתי להזמין קיט מחול.
אני הולך על הקיט של customefis דברתי עם הבן אדם והוא נישמע לי מבין עיניין.
אז קודם כל בתשובה לחנן על האפשרות להשתמש עם המפלג שלנו זה אפשרי.
מה שצריך זה להוציא את המשקולות וזהו.
דבר שני בניגוד להרכבות פה האיש מסר לי שהוא מתכנת את השבב למצב עבודה אופטימלי עם הרכב.המערכת היא מערכת סגורה עם חיישן חמצן.אין צורך בחיישן נקישות ואותו הוא מוחק בתיכנות.לפי דבריו זה לא נחוץ אבל אם אתה מבקש הוא מוסיף גם את זה.מחיר המערכת 850 דולר וזה כולל הכל.

אריק זמר
24-07-03, 14:51
לפי מה שאני קורא כאן, TBI של ספארי או וונדורה, לא כלכך יתאים למנועי 258...
ובכלל, 4.3 ו5.7 זהים ומתאימים כאשר משדרגים...(מנועי 350 ו 305) אולם זה לא מתאים למנועים אחרים...

הנה השרשור באחד הפורומים ומכיוון שזו תגובה אז רצוי אף לקרוא מלמטה.
http://www.4x4wire.com/lists/jeepoffroad/200211/msg00010.html

חנן-ג'יפולוג
24-07-03, 14:58
אריק, נסה למקד את הבעייה, כי לא הבנתי בדיוק את הטענה שלך.
יש בעיות התאמה מכניות? בסדר, בשביל זה בונים מתאם מכני.
מעבר לדיון הנ"ל אל תשכח שבשורה התחתונה ההסבה הזו נעשתה כבר בהצלחה, אז מכאן והלאה אפשר רק לדון מהי הדרך היעילה ביותר לעשות אותה , לא לדון אם היא אפשרית או לא.

UNIX
03-08-03, 21:25
השגתי מערכת שלמה של tbi מונדורה מנוע v
יש לי מחשב גדול כזה ואת היחידה עצמה והפילטר אוויר
מישהו יכול לעזור לי בבקשה עם המתאם בין הסעפת להזרקה?
מה עושים עם כל החוטים האלו שם??? שיוצאים מהמחשב???
יש לי דיסטרביוטור גדול שלדעתי זה יתאים כי הוא כמו של הוונדורה רק טיפה שונה אני יודע שזה פרויקט לא קל ולא זול אבל כמעט את הכל יש לי
חבר לי רק משאבת דלק , ואת המתאמים.
המלצות סקיצות מידות נתונים וכו' יתקבלו בברכה

UNIX
04-08-03, 19:10
מישהו יכול למצוא לי שרטוט של המחשב של ה tbi?
תודה ברוך

UNIX
04-08-03, 20:59
http://www.sierrajeep.com/howell.htm

פירוט של כל ההרכבה חוץ מהחיבורי חשמל

UNIX
01-11-03, 19:36
http://www.customefis.com/jeepgwfi.html
תראו את הדיסטרבוטור לפי מה שאני מבין משתמשים במקורי לא?

UNIX
01-11-03, 19:47
טוב אני צריך המלצה לחרט שמסוגל לעשות לי את זה במחיר סביר
http://www.sierrajeep.com/images/Howell/How-adapter%20holes%20filled.jpg

נץ לבן
01-11-03, 22:13
תתקשר ליוסי 053-537472 ותגיד לו שנמרוד שלח אותך, הוא הכין בזמנו מס' מתאמים כאלה אצל חרט ונדמה לי שנשאר לו אחד.

UNIX
07-11-03, 00:58
העסקה עם יוסי לא יצאה לפועל ככה שעדיין אני מחכה לתגובה בקשר לחרט

עמיקם
09-01-04, 20:17
אחרי המתנה ארוכה אני כרגע מתקין את מערכת ההזרקה ,מקווה לגמור מחר ולנסות להניע את האוטו.בעיה אחת שאני מקווה לפתור מחר זה פילטר אוויר.המכסה המקורי של האוטו קטן מידי .עומר נתן לי פילטר של וונדורה אני חושב, אבל מתברר שזה גדול מידי .המתאם ניכנס טוב אבל הצלחת נוגעת בבוסטר.אני הולך להגדיל את החור של מכסה האורגנלי כדי שיתאים למתאם.אבל אני חושש שלא תהיה ספיקת אוויר מספקת.הייתי רוצה לשמוע מה אתם חושבים.

LAREDO
10-01-04, 00:39
ניתן להשיג מערכת כזאת מושלמת אצל ארנון מפרדס חנה.
אני חושב שבסוף תראו שזה יוצא הכי זול...

עמיקם
12-01-04, 12:09
בנתיים גמרתי להרכיב את המערכת,ניראה טוב ונישמע עוד יותר טוב.
יש לי עדיין אי אילו כיוונים וקצת קוסמטיקה ויאאלה לנסיעת מבחן.

UNIX
12-01-04, 13:06
עמיקם תוכל להרחיב קצת על המתאם בסעפת? איפה עשית וכמה עולה?
הדיסטרביוטור זאת גם צרה אחת גדולה לפי מה שהבנתי אפשר להשתמש במקורי
זה נכון???
אם יש תמונות זה יהיה הרבה יותר טוב :lol:
בכל אופן מזל טוב על השיפור החדש

עמיקם
12-01-04, 19:49
את שלי הבאתי מחול
אפשר להשתמש במפלג המקורי ,אתה צריך להוציא את המשקולות ולבטל את הווקום.

עמיקם
12-01-04, 21:03
http://www.hpphoto.com/servlet/LinkPhoto?GUID=4a4c2575-64cf-2471-13ec-11fd4609706b&size=

עמיקם
12-01-04, 21:07
http://www.hpphoto.com/servlet/LinkPhoto?GUID=41eb3419-b5cd-58f1-42c9-3d107e0b5ac8&size=

Bulldog
14-01-04, 21:06
עמיקם, סחטיין, נראה כאילו הם נולדו אחד לשני.

עמיקם
16-01-04, 17:01
אחרי כיוון אחרון יצאתי לנסיעה קצרה לבדיקת המערכת.
האוטו מגיב בצורה יפה מאד ממש מידית עם כל נגיעה בדוושה,
המנוע עובד עגול חלק ושקט מתמיד.
את צריכת הדלק עדיין צריך לבדוק אבל אני מניח שהיא תהיה יותר טובה .
בבוקר האוטו מניע בנגיעה ,חסל סדר הצוק המחורבן.
עוד דבר שלא חשבתי עליו ,כל מי שיש לו נעילה אוטומטית ודאי מכיר את המכה שהאקס והגיר מקבלים כל פעם שעוזבים את הדוושה אם בשטח או בכביש,ממש מעצבן,כרגע עם המערכת זה לא קורה יותר היות והמחשב מוריד את הטורים בהדרגה ולא כמו הקרבורטור שהיה מוריד במכה אחת.ממש תענוג.זה גם מנטרל את המומנט שחוזר לגיר כל פעם שעוזבים את הדוושה ,עכשיו זה יותר חלק ובהדרגה.
עדיין צריך לבדוק את האוטו בשטח ,והכי חשוב בעליות.

עמיקם
16-01-04, 17:15
את מערכת הדלק חיברתי דרך מיכל קטן של 2 ליטר על מנת למנוע מצב שלא יגיע דלק למערכת בעליות תלולות או שפץ כשמיכל הדלק פחות מחצי ,בפרט שאין לנו מחיצות במיכל .

UNIX
21-08-04, 14:50
אני מעלה את הנושא מכיוון שאני שוב חושב ברצינות על העניין ,ועכשיו אני משוחרר מהצבא אז יש לי את הזמן ואת הכסף.
אין לי את המפלג המקורי של המערכת , איך אני יכול לדעת איזה מפלג יתאים לה ?
זה עם הכויל בפנים או חיצוני?
מה לגבי חרט טוב שעשה עבודות כאלו בעבר? (גיא?)

עמיקם
22-08-04, 02:18
אין צורך להחליף את המפלג אתה יכול להשתמש במקורי.כל שעליך לעשות זה להוציא את המשקולות ולבטל את הווקום.

UNIX
22-08-04, 02:22
הבעיה שאין לי מקורי כרגע על הג'יפ , יש לי את המפלג של g.m
delco-remy

גיא162
04-09-04, 16:57
יש לי מפלג ישן שלי בשבילך אם אתה עדיין מעוניין :)

UNIX
04-09-04, 20:58
תודה גיא גם לי יש מפלג אחד אבל אין לי שמץ של איך להרכיב אותו
ואת האמת אני מעדיף מפלג כמו שלך , שכל המערכת תהיה אחת שלמה ולא
קומבינות שישבקו לי חיים באמצע הדרך.

yanivcj
12-09-04, 12:28
נחזור רגע לשאלה המקורית של חנן.
מע' הזרקה של ספארי או ונדורה או אסטרו בנזין, אכן תתאים למנוע 258 ע"י שינויים כלים, אבל רק מע' של שיצאה ממנוע 4.3 ולא 2.8
אתם מוזמנים לגלריה שלי, התקנתי מע' כזאת בג'יפ שלי.
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Albums&group=8&item=3046
כמה בעיות:
הסעפת המקורית של הסיקס קטנה מדי בפתחים שלה הקלפות של הקרבורטור קטנות יותר מהקלפות שיש במע' TBI, לכן מבצעים את הקונוס בפלטה שמתאמת לספעת כמו בתמונה שהראה UNIX, אבל אם לוקחים סעפת של קליפורד או ספעת אחרת שמתאימה לסיקס עם פתח יותר גדול אז התגברנו על הקושי הנ"ל.
וזה רק אחד מהשינויים שצריך לעשות, מי שרוצה מוזמן לבצע את השינוי וההתאמה אצלי במוסך.
דרך אגב - עמיקם - כמה עלה להביא את המע' מחו"ל בתור קיט ?
יניב.

עמיקם
13-09-04, 01:01
הקיט עלה לי 850 דולר.

UNIX
13-09-04, 01:11
עמיקם כמה הרכב שלך עושה לליטר?
מה לגבי הפילטר אוויר?- מה עשית בסוף?
הבטחת שתעדכן אותנו לגבי הנסיעות בשטח?

UNIX
13-09-04, 01:35
מצאתי עוד דברים שיכולים לעזור :

-תוכנה לתיכנות המחשב של ההזרקה http://www.tunercat.com/tnr_desc/do_tc.html

-תוכנה לבדיקת המערכת כולל המנוע עצמו (נתונים)
http://winaldl.joby.se

-קובץ pdf שמראה את דיאגרמות של צמת החוטים :http://olympiafj60.home.comcast.net/TBI_wiring_diagrams.PDF

עמיקם
13-09-04, 11:39
יש שיפור בתצרוכת הדלק אבל אני לא יכול להגיד כמה ,האוטו שלי עם 4.10 בסרנים וגלגלים 31 כך שסלד השיוט שלי גבוה ,2800 סלד בערך כ600 סלד מעל רכב סטאנדרטי כך שתצרוכת הדלק קצת גבוהה יחסית.
בקשר לפילטר האוויר קיבלתי מעומר מתאם פלסטי של וונדורה ועליו הרכבתי את המכסה של האוטו לאחר שהגדלתי את החור.
בשטח האוטו מתפקד מעולה המנוע עובד חלק.
תצרוכת הדלק זה דבר שולי לטעמי,לא בגלל זה הורכבה המערכת ,האוטו משמש לטיולים בלבד ולפעמים עומד שבועיים שלושה ללא הדלקה,כמי שחווה ריטואל הדלקה ממושך ומיגע כל פעם מחדש היום אני מניע בנגיעה אחרי חודש ללא הנעה.והדבר החשוב ביותר שבגללו הורכב הקיט זה שהאוטו לא נכבה בעליות,חסל סדר עבודה עם כפות הרגליים שלא כדרך הטבע :D אין מצב לאבד ווקום ואיתו גם את הבלמים.
נ.ב
הקיט בא יחד עם כבל נתונים למחשב נייד לעבודה עם ה-winaldl

AvigdorAharon
13-09-04, 14:30
האוטו משמש לטיולים בלבד ולפעמים עומד שבועיים שלושה ללא הדלקה,כמי שחווה ריטואל הדלקה ממושך ומיגע כל פעם מחדש היום אני מניע בנגיעה אחרי חודש ללא הנעה
אצלי מניע בנגיעה עם קרבורטור סטנדרטי.
בכל מקרה, פרויקט מעניין, אבל אם היו לי 850$ הייתי משקיע בטרנספר...

///My Two Cents

אביגדור

yanivcj
13-09-04, 17:15
בסופו של דבר אני לא יודע אם משתלם להביא את הקיט מחו"ל.
פה בארץ מע' הזרקה כזאת מפרוק (מחשב + יח' הזרקה + צמא + חיישנים + משאבת דלק) עולה 2000 ש"ח + מתאמים לסעפת + דיסטראבוטור מגיעים בערך ל 3000 ש"ח, ופחות.
עמיקם - אפשר לקבוע באיזה יום להשוות בין המערכות, אולי אפשר להיפגש על כוס קפה ? מה אתה אומר ?
אני גר ברעננה, מאיזה איזור אתה בארץ ?
מעניין אותי איזה הבדלים יש בין הקיט לבין מערכת שירדה מ GMC ספארי.
יניב.

עמיקם
13-09-04, 19:49
אין שום בעיה להפגש,אני אף פעם לא מסרב לכוס קפה.
בימי שישי אחר הצהריים אנחנו בדרך כלל ניפגשים בבור בתל ברוך ,אתה מוזמן.
כרגע בכל אופן בגלל החגים כולם מטיילים כך שאפשר להפגש אחרי החג.

haimmiri
13-09-04, 20:07
יניב

בהנחה שאתה מביא את הקיט מחול ללא עלויות נוספות ההבדל בין 3800 ש"ח ל 3000 הוא
זניח.

מצד שני בתוספת אתה מקבל מערכת כמעט חדשה מכוונת ומטופלת כולל הפיפס הכי קטן שאתה צריך, אתה לא צריך את כל הכאב ראש בלרוץ ולחפש מתאמים ועוד .....

אני ראיתי את המערכת מורכבת אצל עמיקם והיא נראת מאוד נקייה, אני לא חושב שהוא שינה את התושבות של המפלג או הקויל.

yanivcj
14-09-04, 22:16
כשאמרתי 3000 ש"ח זה היה בהגזמה, זה המקסימום שאפשר להגיע אליו, המחיר תלוי במגרש הפרוקים שאתה קונה אצלו. המחיר בערך 2600 ש"ח ואפשר למצוא גם בפחות (וזה כולל גם את המע' וגם את ההתאמות, כלומר התאמת המפלג + מתאם לסעפת אצל חרט), כתבתי בערך 3000 ש"ח כדי שאף אחד לא יתפוס אותי במילה ויגיד אמרת 2XXX, מכיוון שיש לי מוסך, אני מקפיד על הדברים האלה.
אני מאמין וגם מקווה שקיט מחו"ל מגיע עם כל המתאמים והצמא מגיעה מוכנה ולא צריך לבצע שום שינוי אלא רק להתקין, אחרת באמת לא שווה.
האמת היא שיותר כיף להתמודד עם ההתאמה והתקנה של המע' מהספארי אבל זה רק למשוגעים, זה במקום תרפיה, אפשר להגדיר את זה כסעיף, ואני מקווה שלא יאשפזו אותי אחרי מה שכתבתי.
עמיקם - בקשר לקפה - בד"כ אני לא מגיע לבור, אבל אפשר להיפגש היכן שתירצה.
כמובן אחרי החג (שבוע הבא אולי ביום שישי).
אז שיהיה לכולם חג שמח, ושנה טובה, שנת שלום, ושר ואושר וכל מה שתירצו.
יניב.

UNIX
14-09-04, 22:19
יניב השתמשת בצמה המקורית?
ברוך שמקווה להגיע לבור בסוף החודש (אולי מוזרק )ולראות את המערכת שלכם גם עמיקם .

yanivcj
14-09-04, 22:26
אכן כן, אני לקחתי מערכת משנת 93 ספארי.
מחשב, צמא מקורית, יח' הזרקה, חיישנים, מפלג, כויל.
ברוך - אם יש לך מע' כזאת של ואנדורה בנזין זה אותו הדבר כמו ספארי בנזין 4.3.
אתה מוזמן לבוא לראות את ההתקנה ואת החיבורים. אני אישית ממליץ לך להביא צמא מקורית, אין בעיה למצוא כזו, אם אתה צריך עזרה, תגיד לי.
שנה טובה , יניב.

UNIX
18-09-04, 00:48
היום התחלתי לבנות את הצמה ונתקלתי ב 2 דברים שאין לי מושג לגביהם.
1- egr- מה זה ומה תפקידו?
2-map sensor - אם אני לא טועה זה משהו של הקידום הצתה זה כמו מודול עם 3 חוטים שמתחברים למחשב ומודדים את הואקום?
אם מישהו ירחיב לפני שאני משגע את גיא בטלפון אז תודה .

yanivcj
18-09-04, 10:12
EGR - זה מיחזור גזים סרופים מסעפת הפליטה לסעפת היניקה, אתה יכול לוותר על זה. בגדול זה בא למנוע את הגז NOX שפולט המנוע.
חיישן MAP זה חיישן לחץ מוחלט בסעפת היניקה, כלומר: לפי זה המחשב יודע כמה אויר נכנס לסעפת, לפי הואקום בסעפת וכך מחשב כמה דלק להזריק, כלומר: לכמה זמן לפתוח את המזרקים.
זה בגדול אם תרצה אני אסביר לך בהזדמנות, אולי שניפגש.
יניב.

UNIX
29-09-04, 19:44
היום הונע הסיקס שלי לאחר הרכבת כל החיבורים וכו' .
הנעתי אותו רק כדי לראות שהכול עובד .
ששמתי לב שבסעפת הפליטה של ה cj יש מין חור שסגור עם אום כזה ,
זה מקום לחיישן חמצן??

UNIX
29-09-04, 20:22
לאן מחברים כל יציאה של ההזרקה?(ואקום) .
חיישן map - הוא מתחבר ליחידת הזרקה? או אל הסעפת ישירות?

חימושניק
29-09-04, 23:49
חיישן MAP מקבל תמיד ואקום מסעפת היניקה עצמה.

yanivcj
30-09-04, 11:39
אהלן UNIX .
1. לגבי חיישן חמצן, התשובה שלילית, לא מחברים חיישן חמצן ישירות על הסעפת, החיישן ישרף, יש לחברו על הצינור של האגזוז, בערך 40 ס"מ אחרי החיבור עם ספעת הפליטה, אתה מוזמן לראות איך אני עשיתי.
על מנת לחסוך בעלויות פרקתי את האגזוז, סימנתי את המקום, הלחתי לאגזוזן (אגזוזן = נשמע לא טוב, אה ?, הכוונה למקום שמתקנים ומרכיבים אגזוזים). ביקשתי שיעשה שם חור וירתך אום שמתאים לחיישן חמצן, הם יודעים את העבודה.
2. לגבי חיישן MAP אתה יכול לחבר אותו גם לסעפת וגם ליח' ההזרקה בתנאי שהוא יחובר ליציאת ואקום שכל הזמן מקבלת ואקום.
ביח' ההזרקה של הספארי יש 3 יציאות ואקום קטנות ואחד גדול, ב2 הקטנות יש ואקום סעפת כלומר שיש ואקום בסעפת יש גם שם, ויש עוד 1 קטן ששם אין ואקום רק כאשר אתה לוחץ על המצערת, זה ואקום מעל המצערת.
אם תחבר את חיישן הMAP למקום שאין ןאקום תקבל תערובת עשירה.
מה שקורה בעצם: בזמן סרק או נסיעה רגילה שיש ואקום חיישן MAP מקבל ואקום והמחשב נותן תערובת נורמלית, בזמן העצה או לחיצה על המצערת הואקום יורד, חיישן הMAP לא מקבל ואקום, מודיע למחשב וזה נותן תערובת עשירה יותר.

UNIX
30-09-04, 18:31
טוב רציתי לדווח קצת ולספר על מה שעשיתי.
קניתי דיסטרביוטור של שברולט ספארי , חתכתי את העמוד של הדיסטרביוטור שלי , חתכתי את העמוד של הhei והלחמתי בינהם , יצא קצת עקום .
הרכבתי הכל והמנוע עבד ועבד טוב , התלהבתי מאוד ואחרי 10 דקות עבודה הלך הגלגל שיניים של הדיסטרביוטור.
התבאסתי חבל על הזמן וחשבתי שהכל אבוד עד שאזרתי אומץ ו :
1. ביטלתי את המשקולות בדיסרביוטור שלי delco remi שהכהל בתוכו והמודול .
2.פירקתי את הכל מהדלקו .
הוצאתי את 2 החוטים מהסליל של הדלקו וחיברתי למודול של ה hei .
הכל עובד עכשיו מעולה , על הדיסרביוטור המקורי שלי .
יש ניצוץ חזק מתמיד .
מהיום והלאה יש לי cj עם מנוע 4.3 מוזרק .
חג שמח לכולם , מקווה שבטיול ה cj הבאים אני אהיה שם .
ברוך

UNIX
30-09-04, 18:36
שכחתי למסור תודות ליניב ולגיא
על כל העזרה וכמובן לאתר הזה שבלעדיו לא היה לי שמץ של מושג
ממה להתחיל ובכלל לחשוב על הרעיון , תודה רבה.

six 4 life
30-09-04, 22:07
גרמת לי להזיל דמעה :twisted:

תתחדש איש
מקווה שלפחות סידרת את כל הבלאגן החדש עם החוטים והחיישים כמו שצריך ולא מפוזר בתא המנוע. מתאר לעצמי שכן

כל הכבוד.
תתחדש יא נרקומן מזרקים:lol:
-ארז 8) -

UNIX
18-01-05, 10:27
מצאתי אתר שימושי מאוד , יש בו רשימות של הראשי תיבות של המון חיישנים
במערכות הזרקה שונות , זה יכול לעזור .
http://fordfuelinjection.com/index.php?p=15

yanivcj
18-01-05, 13:11
UNIX - אתה מוזמן תמיד לשאול שאלות, וכל אחד אחר, מה שאני יודע אני עוזר, מה שלא גם אני לומד.
מה שאני עשיתי אצלי עם ההצתה, זה לקחתי את המפלג של הSIX המקורי ואת המפלג של הספארי ונתתי לחרט, אמרתי לו שאני רוצה שהמפלג של הספארי יהיה אחיו התאום של המפלג האורגינל של הSIX וכך היה, חתך הוסיף בוקסה, שייף את הקצה שיתאים למשאבת שמן העביר את גלגל השיניים המקורי של הSIX למפלג של הספארי וזה עובד טוב.
יניב.

חנן-ג'יפולוג
09-07-05, 04:09
מערכת ההזרקה של HOWELL , שכמו כמעט כל הקיטים לCJ עושה שימוש ברכיבי הזרקה של מנוע ה4.3 של הספארי, עובדת אך ורק על הזרקת הדלק. היא לא מנהלת את ההצתה. בשימוש במערכת הזו לא מחליפים מודול הצתה/מפלג/קויל .

בהוראות ההרכבה שלה כתוב שיש לחבר את החוט הלבן לקוטב השלילי של הקויל, כדי לקבל קריאת סל"ד .במקרה וסוג ההצתה הוא "multiple spark discharge ignition" אז יש צורך ב"Tachometer filter" שניתן לקנות מהם.

והשאלות:

א. למיטב הבנתי זה לא סוג ההצתה שיש לנו בסיקסים, אז אין צורך בTachometer filter. נכון?

ב. הם מדברים על חוט לבן, אבל יש להם צמה משלהם, ולכן זה לא בהכרח הצבע של החוט בצמה של הספארי. אני מניח שאצלנו , בשימוש של חלקים וצמה של ספארי, נצטרך לחבר את המינוס של הקויל לחוט הסגול/לבן שמחובר לרגל B5 במחשב, נכון?

yanivcj
10-07-05, 02:10
אהלן חנן.
בקובץ PDF שנתת בקישור יש הוראות התקנה למע' האלקטרוניות ושם מדברים על סוג ההצתה שדיברת כמי שיש לו בCJ קרבורטור ממוחשב.
למי שאין קרבורטור ממוחשב כתוב שצריך לעבור ל (72-81) ואין לי מוסג איפה זה.
כך שלא הצלחתי להגיע למקום על מנת לענות על השאלות.
צטערת :oops:
יניב.

חנן-ג'יפולוג
10-07-05, 10:57
זה באותו מסמך, יניב, בעמוד 9 .

yanivcj
10-07-05, 11:30
אחרי שהבנתי איפה זה, קראתי ו:

לגבי א. זה נכון זה לא סוג ההצתה שיש לנו בCJ.

לגבי הצבעים יכול להיות שאצלהם זה צבעים שונים, אבל אל תשכח שאצלהם יש כנראה ג'וק צרוב שמתאים ל מנוע 258 ומתאים לסוג ההצתה שיש בCJ ולכן ניתן לחבר למע' ההצתה.
אם אתה לוקח מע' של ספארי אני לא בטוח שאפשר לחבר ישירות למע' ההצתה שלנו. ללא מודול הצתה כמו שיש בספארי, אני לא יודע איך תיתנהג המע'.
B5 זה REFERENCE HIGH שמתחבר למודול של הספארי ולא לכויל.
ומה עם B3 שזה ה- REFERENCE LOW שגם הוא מתחבר לכויל ? מה תעשה איתו ?
אם אתה באמת מתכוון לקחת את המערכת של הספארי, כך הכל והתאם לCJ.
זה יודע לעבוד ביחד הכי טוב, זאת ההמלצה שלי, כל המערכת מפרוק תעלה לך בדיוק אותו דבר עם כויל ומפלג של ספארי או בלעדיהם, האקסטרה יהיה בלתאם בין המפלג של הספארי לCJ וגם זו לא בעיה

http://www.jeeptrip.com/albums/yxdewl3b-5.jpg

http://www.jeeptrip.com/albums/najqzq2p-5.jpg

אתה יכול לראות בתמונות האלה אית התוצאה הסופית.
ואם אתה רוצה לראות עוד הכל בגלריה שלי ב: http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Albums&group=8&item=3046

חנן-ג'יפולוג
10-07-05, 11:45
http://img294.imageshack.us/img294/5019/ed039de57031f610d345f49290504b.jpg

כמו שאני מבין B5 זו הכניסה שמקבלת אות שמציין את סל"ד המנוע. בספארי זה באמת מתקבל מה ESC (המודול) , אבל הוא יכול להתקבל גם ממקומות אחרים, כמו שHOWELL מציינים: מיציאת סל"ד ממודולים של MSD וכאלה, או מהמינוס של הקויל.
אני לא בטוח במיליון אחוז שזו באמת היציאה שהם מדברים עליה. אני כמעט בטוח בזה.

לגבי B3 , לא ברור לי לחלוטין אם זה כניסה או יציאה מהמחשב. אני מניח שזו יציאה, אבל כך או כך זה כנראה לא ממש משנה. מה שאני רוצה לעשות זה לחקות את המערכת שלהם, והם מדברים על חוט בודד בלבד.

אם לא תהיה ברירה גם אני אתחבר עם שאר מע' ההצתה של הספארי, אבל אם יש לי ברירה אז אני לא רואה שום סיבה לעשות את זה. זה עובד טוב אז למה לשחק עם זה?

זה נכון שלא מדובר באותו צ'יפ, אבל עד כמה שאני מכיר מערכות כאלה, הסיגנל לא מתחבר ישירות אל הצ'יפ, אלא דרך BUFFER כזה או אחר, כך שהמימשק של הצ'יפ פחות מעניין אותי. מעניין אותי שהסל"ד יתקבל במחשב לטובת ניהול ההזרקה.

UNIX
10-07-05, 18:58
מה הבעיה חנן?
למה לחקות את מערכת ההזרקה שלהם? המערכת שלי מתפקדת מצוין ,
תנסה לעשות מה שעשיתי על המפלג שלך ואולי זה יעבוד , לא יעבוד? תארגן לך מפלג כמו שלי (לא אמור לעלות הרבה ) .

חנן-ג'יפולוג
10-07-05, 19:10
אין בעיה, יוניקס.

אני מכיר את האופציות, וכמו שכתבתי, במקרה הצורך אני אלך עליהן, אבל אני מעדיף לא לשנות מה שאני לא חייב.

אם אני אצליח לעשות את מה שאני חושב אז אני ארוויח שלא החלפתי חלקים נעים במנוע בחלקים שלא תוכננו לעבוד בתוכו (במקרה של הח' גלגל שיניים במפלג GM גדול), ולא חרטתי טולרנסים קריטיים (במקרה של התאמת מפלג GM לגל זיזים, משאבת שמן, ובלוק מנוע של CJ ), ולא הכנסתי לעצמי עיזים למערכת בצורה של עקומת קידום הצתה שלא תוכננה למנוע הCJ (במקרה של שימוש במפלג CJ ושאר מע' ההצתה של הGM ).

אתה האחרון שאני צריך לספר לו לאן הדברים האלה יכולים להוביל. לא?

ואם אני לא אצליח, אז אני אלך באחת מהדרכים שלכם. בינתיים אני חוקר את האופציות.

חנן-ג'יפולוג
10-07-05, 19:21
עוד משהו:
החיים כמהנדס לימדו אותי (והיו אמורים ללמד גם אותך) להיזהר משינויים מהתכנון המקורי. ברור לי לגמרי, גם מנסיוני, אבל גם מקריאת השרשורים של בעלי הCJים המוזרקים כאן, שאני אתקל בבעיות לאחר התקנת המערכת, לפחות במשך תקופה מסוימת עד היישור-קו המלא. במידה ואני נשאר עם מע' ההצתה המקורית, הפתרון יהיה פשוט מאוד: יהיה לי מאייד בבאגאז' ובמקרה הצורך פירוק והרכבה של ארבעה ברגים יאפשרו לי להמשיך את הטיול לאחר עיכוב קצר מאוד.

בכל מקרה, אני רק לומד את העסק. בסופו של דבר יש סיכוי גבוה מאוד שאני אקנה את אחד הקיטים המוכנים בשוק, של HOWELL, HOLLEY או CUSTOMEFI .

UNIX
10-07-05, 21:08
אני לא מבין מה צריך לחרוט?
אתה מביא מפלג כזה וקצת משייף אותו עם שופיין בבית והוא יושב בול ,
גם במהלך טיול במקרה של תקלה תוכל להשמיש את הג'יפ בקלות .

אתה האחרון שאני צריך לספר לו לאן הדברים האלה יכולים להוביל. לא?

זה לא נכון , אני למדתי בניסויי וטעייה אבל כרגע יש לך את הידע שאני למדתי בניסויים האלה ולדעתי שווה להשתמש במידע הזה .
אם אתה באיזור שלי בזמן הקרוב תקפוץ , תראה ותבין למה אני מתכוון .
כמו שאמרת פעם , " אם אני מארגן מאיזה אחמד ב 400 שקל מערכת " , תארגן
וכל השאר יבוא ביותר קלות .

UNIX
10-07-05, 21:11
ועוד משהו , דווקא בעניין ההצתה לדעתי
זה שיפור , כי הרבה יותר קל לכוון את המנוע והוא מגיב טוב יותר ,
רואים את בבירור ע"י אקדח הצתה והעלאת הטורים .

חנן-ג'יפולוג
10-07-05, 21:13
אני לא מבין מה צריך לחרוט?
אתה מביא מפלג כזה וקצת משייף אותו עם שופיין בבית והוא יושב בול

"קצת משייף" זה בדיוק "לחרוט" רק בצורה חאפרית יותר. אני מעדיף לא להכניס דברים כאלה למנוע שלי, לא חרוטים ובוודאי לא משויפים.

ועדיין, עם כל הדעות בעד האופציות שיניב, גיא ויוניקס הביאו, לא הבאתם אפילו דעה אחת נגד מה שכתבתי (בהנחה שזה אפשרי) :

למה לא יותר טוב לחבר חוט אחד במקום להתעסק עם אלתור מע' הצתה קומפלט?

UNIX
10-07-05, 21:18
[quote]

למה לא יותר טוב לחבר חוט אחד במקום להתעסק עם אלתור מע' הצתה קומפלט?
לדעתי אף אחד לא יודע לענות לך אם זה יעבוד כי אין עוד נסיון בזה .

אתה מכיר מישהו שחרט את המפלג הנ"ל ? אני באמת לא מצליח להבין מה צריך לחרוט בו ,
אולי יש כמה סוגים כאלו ואנחנו מדברים על דברים שונים? אבל שלי התאים בול ,
רק במנוע הישן שלי עבדתי עם גלגל שיניים לא טוב ושחוק ובגלל זה הוא נגמר אבל היום אני נוסע על אחד חדש כבר כמעט שנתיים ואין עליו אפילו סימן קטן של אכילה \שחיקה

חנן-ג'יפולוג
10-07-05, 21:25
לדעתי אף אחד לא יודע לענות לך אם זה יעבוד כי אין עוד נסיון בזה

בגלל זה הסתייגתי:

(בהנחה שזה אפשרי)

וזה מאוד פשוט לנסות את זה. ילך? יופי. לא ילך? יש את האופציות האחרות, ובכל מקרה שאלתי כאן, כי אולי מישהו היה יכול לתת לי תשובה חד-משמעית שהיתה פוטרת אותי מלנסות.

אם זה אפשרי, ובהדגשה על המילה "אם" אני חושב שזה פתרון יותר טוב, יותר זול, והרבה יותר נוח. בסה"כ לחבר חוט אחד.

אני מכיר בהחלט מי שחורט את מפלג הספארי.
בימים הקרובים מאוד תתפרסם כתבה שלי על מערכות ההזרקה שגיא162 מתקין, ומפורטות שם שלוש אופציות שהוא התנסה איתן. אחת מהן כוללת עבודות חריטה למפלג הספארי.

חנן-ג'יפולוג
10-07-05, 21:28
תיקון טעות:

כנראה שכן יש מי שיכול לומר לי אם זה יעבוד או לא. למעשה, הוא גם יכול לומר לי שזה יעבוד וגם יכול לומר לי איך, כי עובדה שHOWELL עושים את זה.

פשוט עוד לא מצאתי את המישהו הזה. בכל מקרה, ניסיתי.

UNIX
10-07-05, 21:38
אני מבין שיש פה אי הבנה .
אני דיברתי על מפלג של g.m - דלקו רמי ולא על המפלג של הסאפרי שאותו אי אפשר להרכיב ללא חריטה ץ
אני שמח לשמוע שעוד מעט נוכל לקרוא על זה במסודר בכתבה .
איזה 3 צורות להרכבה יש?

חנן-ג'יפולוג
10-07-05, 22:46
סבלנות :wink:

חנן-ג'יפולוג
10-07-05, 23:11
א. שימוש במפלג המקורי של הסיקס:
זו האפשרות המועדפת בעיני כי היא היחידה שלא כוללת התעסקות ואלתורים בחלקים נעים בעמקי המנוע. היא גם הזולה ביותר. מהמפלג יוצאים שלושה חוטים. חוט אחד שהוא הגוף, ושני חוטים לפיקאפ- החיישן המגנטי שקורא את מיקום הרוטור של המפלג. אנחנו חותכים את שני החוטים שיוצאים מהפיק-אפ של המפלג, ומחברים אותם אל צמת הספארי.
ב. קניה של מפלג GM , לא של ספארי. מדובר במפלג עם ראש גדול מאוד, עם מרווחים גדולים בין היציאות לכבלים של הפלאגים. ההתאמה הנדרשת כאן היא החלפה של גלגל השיניים לזה של הסיקס, וחיבור חוטי הפיקאפ אל צמת החשמל של הספארי.
ג. התאמה של מפלג הספארי למנוע הסיקס. כאן מדובר בעבודות חריטה נדרשות. לא נוכל לתאר כאן את עבודת החריטה כי לא היינו נוכחים בזמן עבודה כזו. מדובר בחריטת שרוול ברונזה שיכנס בין ציר המפלג ובין גלגל השיניים של מפלג הסיקס, התאמה של אורך הציר שיהיה באותו אורך של הציר של המפלג של הסיקס וכן יצירת צורת המברג השטוח שיש בקצה הציר.

UNIX
10-07-05, 23:17
או קי משום מה פיספסתי את החלק הזה .
SORRY

גיא162
11-07-05, 11:08
יש 4 חוטים על המודול זיהית מה כל אחד עושה כי אני לא מוצא שום רישום לזה בספר שלי
B3=est(ELECTRONIC SPARK TIMING) D5=reference high B5=bypass נD4=REFERENCE LOW

גיא162
11-07-05, 11:11
נראה לי שזה דווקא B3 יש פעמים שאותו החוט (EST) מופיע כ- D4 כנראה שזה תלוי בסוג המחשב
צריך לבדוק זה מענין

חנן-ג'יפולוג
11-07-05, 11:44
מכאן:

http://chevythunder.com/fuel%20injection%20ecm%20pinouts.htm

B5 הוא Distributor ref או EST ref. in .
D4 הוא EST control . נדמה לי שזה בעצם החוט שמוציא לEST את הפקודה לתת ניצוץ .
D5 הוא EST BYPASS אני חושב שמנתקים את החוט הזה כשרוצים לכוון טיימינג בסיסי בסרק ללא שהמחשב יתערב ויקדם.
B3 הוא EST REF LOW . אני עדיין לא סגור אם זו כניסה למחשב או יציאה ממנו. יתכן שזו כניסה של מתח רפרנס 0V .

מכאן ניתן לשאוב עוד קצת אינפורמציה על הפינים האלה, רצוי להיכנס:

http://www.fortunecity.com/rivendell/oddworld/24/pinout.html

גיא162
11-07-05, 12:11
ראיתי מענין זה יכול להיות נחמד

UNIX
11-07-05, 16:36
לגבי d5 אתה יכול להיות בטוח לגבי השאר אני לא יודע אבל יכול לנסות לבדוק לך .

חנן-ג'יפולוג
11-07-05, 22:44
הצלחתי למצוא עוד פיסת מידע מעניינת:

http://www.interro.com/wav.htm#47

http://www.interro.com/images/waveforms/%2347%20ComptimingBAD.gif

הצהוב זה DREF , B5 , מגיע ממודול ההצתה והוא נע בין 0 ל12 וולט, בדיוק כמו ההדק השלילי בקויל שלנו.

הכחול זה EST , D4 ,החוט שנותן את הפקודה מהמחשב למודול לתת ניצוץ .

האדום זה חוט BYPASS , D5 ,שכשהוא במתח אפס, הוא גורם למחשב להנחית את יציאת הEST , וכך לגרום למודול לתת פקודות הצתה עצמאיות לקויל, ללא קידום.

אז נשאר רק להבין מה זה B3 בשביל בינגו .

חנן-ג'יפולוג
11-07-05, 23:32
מכאן :

http://www.diy-efi.org/gmecm/papers/prog101.txt

B3 blk/red Dist ref low
B5 ppl/wht Distr ref pulse
D4 wht Spark timing out
D5 tan/blk Ign mod bypass

וגם מכאן:

http://www.pirate4x4.com/tech/billavista/PDFs/Dave%20Kamps%20Engine%20Wiring.pdf

כשמסתכלים על היציאות ממודול ההצתה כתוב:
black to ECM B3 [dist gnd]

וגם מכאן ( את הפינים של מודול ההצתה , ABCD ניתן למצוא בקישור הקודם ששמתי) :

http://www.fuelairspark.com/Downloads/Software/FAST_installation_manual.pdf

אני חושב שניתן להבין מזה שצריך לחבר את B3 לאדמה.

גיא162
12-07-05, 11:12
אבל בלינק מדובר על EFI זה משהו אחר זה מחשב אחר לא?

חנן-ג'יפולוג
12-07-05, 11:17
EFI זה שם כוללני למערכת הזרקת דלק, לא שם של מערכת ספציפית.

Electronic Fuel Injection

גיא162
12-07-05, 12:20
זה לא מכוון לר נקודתית

גיא162
12-07-05, 12:25
זה נראה כאילו D5 ו-D4 הם אילו שמתזמנים את ההצתה

חנן-ג'יפולוג
12-07-05, 12:29
D4 הולך מהמחשב למודול ההצתה ומורה לו לתת ניצוץ.
D5 הולך ממודול ההצתה למחשב ומורה לו לתת את הפקודות בD4 . אם מנתקים אותו, אז המחשב לא שולח סיגנלים בD4 ואז המודול נותן עצמאית ניצוצות, ללא קידום הצתה כלשהו.

UNIX
17-07-05, 12:26
לאור ההתענינות הרבה באתר בזמן האחרון אז צילמתי כמה תמונות מענינות של מערכת ההצתה לאחר השינויים בתקווה שזה יעזור לחברים .
פה רואים את המפלג ללא כל התוכן שלו וללא קידום הצתה
http://img310.imageshack.us/img310/7885/015ki.th.jpg (http://img310.imageshack.us/my.php?image=015ki.jpg)
http://img310.imageshack.us/img310/4488/025fq.th.jpg (http://img310.imageshack.us/my.php?image=025fq.jpg)
המפלג מלמטה - 2 חוטי הסליל (פיק-אפ) יוצאים ממנו
http://img310.imageshack.us/img310/4035/038yz.th.jpg (http://img310.imageshack.us/my.php?image=038yz.jpg)
מודול ההצתה של המערכת
http://img310.imageshack.us/img310/7853/049le.th.jpg (http://img310.imageshack.us/my.php?image=049le.jpg)
המודול וחתיכת אלומיניום שחתכתי בשביל לקרר אותו
http://img310.imageshack.us/img310/2315/053ga.th.jpg (http://img310.imageshack.us/my.php?image=053ga.jpg)
גלגל השיניים והציר למשאבת השמן
http://img310.imageshack.us/img310/5600/060nm.th.jpg (http://img310.imageshack.us/my.php?image=060nm.jpg)
פה רואים את המודול (כולל פלטת הקירור ) כבר על המפלג
http://img310.imageshack.us/img310/7133/085fm.th.jpg (http://img310.imageshack.us/my.php?image=085fm.jpg)
ככה זה נראה בסופו של דבר (המינוס שאתם רואים בתמונה הולך לתחתית המודול )
http://img310.imageshack.us/img310/9940/126nl.th.jpg (http://img310.imageshack.us/my.php?image=126nl.jpg)

coas
20-07-05, 10:35
לא יודע אם הלינקים האלה כבר מוכרים אבל נראה לי שיש בהם מידע מועיל:

http://www.diy-efi.org/gmecm/ בFTP יש דיאגרמות של רכבי GM עם TBI.

http://www.jeepsunlimited.com/forums/showthread.php?s=&threadid=474943

http://www.jeepsunlimited.com/forums/showthread.php?s=&threadid=493498&highli ght=spark+only+control

yanivcj
20-07-05, 19:33
לגבי האפשרויות של חיבור המפלג.
לפי מה שאני מבין חברת HOWELL משתמשת ב prom עם תוכנה משלה ואצלהם המחשב לא אחראי על התיזמון של הניצוץ.
לכן אצלהם לא צריך מודול של GM ולא דיסטרבוטור של GM. ואפשר לחבר למע' ההצתה חיצוני.
אם לוקחים מחשב ניהול מנוע של GM ללא שינויים, לא ניראה לי שזה אפשרי ואני משוכנע ב 100%.
אם לוקחים מע' מ HOWELL אפשרי לחבר למע' ההצתה שלנו. איך מחברים לשלנו ?, זה משהוא אחר, צריך לראות סרטוט שלהם איך הם מחברים את זה ולנסות משם להבין.

מבין כל האפשרויות אני דווקא בחרתי לחרוט את המפלג של הספארי.
לפי דעתי זה יותר יעיל מכמה סיבות:
א. זה המפלג שעובד עם המערכת, למה לשנות ?
ב. הוא מספק ניצוץ יותר חזק מהכויל שלנו (יחס הדחיסה בספארי הוא 1:9 הרבה יותר משלנו).
ג. עלויות החריטה לשם התאמה לסיקס הוא לא גדול ושווה לדעתי (בסביבות 300 או 400 ש"ח)

לגבי האופציה של המפלג של GM הגדול שהכויל יושב למעלה, גם אני חשבתי להשתמש בו, אבל יש כמה סיבות שלא רציתי בו.
1. צריך לעשות שינוי כמו שרואים בתמונה של UNIX להתאמה של המודול, המודול יושב במקומו האמיתי במפלג של הספארי כאשר החלק התחתון שלו נוגע במתכת, בינהם מורחים משחה שמוליכה חום וכך שומרת שהמודול לא יתחמם. במקרה של UNIX אני לא בטוח שהחום יפוזר כמו שהתכנון במקור כי המודול של הספארי לא נכנס בדיוק למקום במפלג הגדול של GM.
וזה השינוי שצריך לעשות.
2. בתוך המפלג יש חיישן פיקאפ שמודיע על נמ"ע למחשב, החיישן יושב על המוט הראשי של המפלג שמסתובב ע"י גלגל השיניים והוא חלק מהמפלג. לא עמדתי על השוני שיש בין החיישנים במפלגים השונים ויכול להיות שהשוני הוא מזערי, אבל צריך לבדוק.

סתם עוד נקודה למחשבה.
דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון הוא בנוגע לאותו עיניין של יחס הדחיסה.
יחס הדחיסה של הספארי הוא 1:9 והוא יותר משלנו. אם לוקחים מחברה כמו HOWELL אני בטוח שהג'וק שלהם צרוב עם נתונים שיתאימו למנוע 258.
אם לוקחים מע' של ספארי, יש כאן איזה שהיא בעיה. אם רוצים שהרכב יעבוד טוב צריך להגיע לכיוון הצתה של על סף הצילצולים, זאת אומרת שיהיו צילצולים אבל מעט, אחרת אין לרכב נמספיק כוח.
או שלוקחים ראש מנוע של סופה ואז מקבלים יחס דחיסה של 1:9.2 בקרוב, ואז אין בעיה.
זה השלב הבא אצלי.

יניב.

coas
20-07-05, 21:40
יחס הדחיסה של הספארי הוא 1:9 והוא יותר משלנו. אם לוקחים מחברה כמו HOWELL אני בטוח שהג'וק שלהם צרוב עם נתונים שיתאימו למנוע 258.
אם לוקחים מע' של ספארי, יש כאן איזה שהיא בעיה. אם רוצים שהרכב יעבוד טוב צריך להגיע לכיוון הצתה של על סף הצילצולים, זאת אומרת שיהיו צילצולים אבל מעט, אחרת אין לרכב נמספיק כוח.
זה השלב הבא אצלי.

יניב.

יניב, ההיפך:
יחס הדחיסה במנועי 258 הוא 9.2:1 בשנים 87-90
8.3:1 בשנים 79-81
8.0:1 בשנים 72-78

במנועים של סופה הוא 1:8.8

UNIX
20-07-05, 21:45
יניב אני אומר לך שמה שאני עשיתי עם הקירור זה כבר אוברקיל למה?
כי נסעת בערך 4 חודשים כשהמודול מחובר לתחתית המפלג ללא פלטה ולא קרה לו כלום , החום התפזר אל תחתית המפלג וכיום יש פלטת אלומיניום די עבה וגדולה..
ל2 הסלילים של המפלגים (גם של הcj וגם של g.mוגם של tbi ) יש את אותה ההתנגדות אז אני מאמין שזה בסדר גמור.
חוץ מזה כבר חיברתי סקופ הצתה וראיתי שהכל תקין .

AvigdorAharon
21-07-05, 07:09
יניב כתב:

הוא מספק ניצוץ יותר חזק מהכויל שלנו

בכמה יותר חזק?
ב 258 אני חושב שהכויל מספק 20K וולט, בכמה הוא יותר חזק?

אביגדור

yanivcj
24-07-05, 16:58
COAS מאיפה לקחת את הנתונים. ?
קשה לי להאמין שCJ יש לו יחס דחיסה יותר מאשר לסופה או שירוקי שזה אותו מנוע.
ומה קורה בין השנים 81 ל 87, איזה יחס דחיסה יש למנועים האלה ?
האם יש הבדלים בנתונים של הבלוק או של ראש המנוע.
אצלי בספר כתוב שעד 86 וזה אומר בארה"ב עד 86, זה לא אומר כלום לגבי ישראל, פה הכל מישמש.
הנתונים של המנוע (הבלוק) הם: כותר צילינדר 3.7501 אינטש ו גובה הצילינדר 3.895 אינטש. וזה אומר נפח כל צילינדר = 704.95 סמ"ק כפול 6 = 4229.7 סמ"ק.
258CU = 258X16.387=4227.9
יש ראש מנוע עם מכסה מפלסטיק עד שנת 86 בערך
ויש ראש מנוע עם מכסה מאלומניום, החדשים יותר עד שנת 90.
אם יש הבדל בנפח של הראשים הרי שאתה צודק.
נניח ש יחס הדחיסה הוא 1:8.3 הרי שנפח תא השריפה (ראש המנוע) הוא 96.57 סמ"ק.
Vc = נפח תא השריפה.
Vh = נפח הצילינדר.
e = יחס הדחיסה.
(vc=vh/(e-1
אם אתה אומר שיחס הדחיסה בשנת 87 עד 90 הוא 1:9.2
אז נפח תא השריפה יהיה 85.97 סמ"ק.
האם יצא למישהו להשוות פיזית ראש מנוע עם מכסה פלסטיק לראש מנוע עם מכסה אלומניום ?
בספר שבאתר יחס הדחיסה המצויין הוא 1:8.6
אני כבר לא יודע מה הנכון ולאלה רכבים זה מתיחס. למשל אצלי בספר של haynes לא מצויין כלל יחס דחיסה למנוע 6 הטורי ולאומת זאת למנוע V8 כן כתוב מה היחס דחיסה.

יניב.

coas
24-07-05, 17:49
בזמן ההרכבה של ראש המנוע השוותי בן תאי השריפה וזה של 258, מודל 88, היה קטן יותר.
בדגמים הישנים יותר של 258 תא השריפה היה גדול עוד יותר, דומה לזה של 232. בדיון על ההסבה יש מספר תמונות עם מדידות.
כל זאת מבלי להתחשב בגודל וצורת הבוכנה.

http://www.off-road.com/jeep/tech/engine/amc258.html

ערן המסוקס
24-07-05, 20:27
ובנוסף למה שאומר אשר, שבהשוואה של ראש מנוע של סופה לעומת ראש מנוע של 258 מהדור האחרון, רואים שתא השריפה של מנוע ה 4.0L קצת גדול יותר.

UNIX
26-07-05, 11:57
למישהו יש מושג אם אפשר לוותר על החוט שאמור לקבל פלוס כשאני מפעיל מזגן ומה הוא עושה? , אני יודע שהוא מרים טיפה את הטורים לשניה ואז חוזר חזרה אבל אולי הוא גם משנה את זווית ההצתה?

AvigdorAharon
26-07-05, 14:05
הוא מרים טיפה את הטורים לשניה ואז חוזר חזרה אבל אולי הוא גם משנה את זווית ההצתה?

מניסיוני, לא.

אביגדור

UNIX
26-07-05, 15:33
מה לא ? לא הבנתי אביגדור .

AvigdorAharon
26-07-05, 22:13
ע"פ ניסיוני, מרים הטורים לא משנה את זוית ההצתה.
מרים הטורים זו בוכנה המופעלת ע"י זרם חשמלי, ודוחפת זרוע.

אביגדור

חנן-ג'יפולוג
26-07-05, 23:11
אביגדור, שמת לב באיזה שרשור אתה נמצא?

שרשור TBI, ומדובר כאן על פקודה שהמחשב מקבל להרים את הטורים. זה לא דומה למה שאתה מכיר.

AvigdorAharon
27-07-05, 07:10
חנן, אני התייסתי למשפט הבא:

למישהו יש מושג אם אפשר לוותר על החוט שאמור לקבל פלוס כשאני מפעיל מזגן ומה הוא עושה?

בכל מקרה, אם טעיתי, אני מתנצל, ניתן למחוק את התגובות שלי.

אביגדור

UNIX
27-07-05, 11:17
כנראה שלא הסברתי את עצמי נכון , חשבתי שהשרשור עושה את שלו sorry .

חנן-ג'יפולוג
27-07-05, 11:18
אביגדור, אין לך על מה להתנצל. זה דיון בפורום פתוח, לא "הכה את המומחה" .

חנן-ג'יפולוג
07-08-05, 03:33
לגבי האפשרויות של חיבור המפלג.
לפי מה שאני מבין חברת HOWELL משתמשת ב prom עם תוכנה משלה ואצלהם המחשב לא אחראי על התיזמון של הניצוץ.
לכן אצלהם לא צריך מודול של GM ולא דיסטרבוטור של GM. ואפשר לחבר למע' ההצתה חיצוני.
אם לוקחים מחשב ניהול מנוע של GM ללא שינויים, לא ניראה לי שזה אפשרי ואני משוכנע ב 100%.
אם לוקחים מע' מ HOWELL אפשרי לחבר למע' ההצתה שלנו. איך מחברים לשלנו ?, זה משהוא אחר, צריך לראות סרטוט שלהם איך הם מחברים את זה ולנסות משם להבין.

מבין כל האפשרויות אני דווקא בחרתי לחרוט את המפלג של הספארי.
לפי דעתי זה יותר יעיל מכמה סיבות:
א. זה המפלג שעובד עם המערכת, למה לשנות ?
ב. הוא מספק ניצוץ יותר חזק מהכויל שלנו (יחס הדחיסה בספארי הוא 1:9 הרבה יותר משלנו).
ג. עלויות החריטה לשם התאמה לסיקס הוא לא גדול ושווה לדעתי (בסביבות 300 או 400 ש"ח)

לגבי האופציה של המפלג של GM הגדול שהכויל יושב למעלה, גם אני חשבתי להשתמש בו, אבל יש כמה סיבות שלא רציתי בו.
1. צריך לעשות שינוי כמו שרואים בתמונה של UNIX להתאמה של המודול, המודול יושב במקומו האמיתי במפלג של הספארי כאשר החלק התחתון שלו נוגע במתכת, בינהם מורחים משחה שמוליכה חום וכך שומרת שהמודול לא יתחמם. במקרה של UNIX אני לא בטוח שהחום יפוזר כמו שהתכנון במקור כי המודול של הספארי לא נכנס בדיוק למקום במפלג הגדול של GM.
וזה השינוי שצריך לעשות.
2. בתוך המפלג יש חיישן פיקאפ שמודיע על נמ"ע למחשב, החיישן יושב על המוט הראשי של המפלג שמסתובב ע"י גלגל השיניים והוא חלק מהמפלג. לא עמדתי על השוני שיש בין החיישנים במפלגים השונים ויכול להיות שהשוני הוא מזערי, אבל צריך לבדוק.

סתם עוד נקודה למחשבה.
זה השלב הבא אצלי.

יניב.

קניתי חוברת "עשה זאת בעצמך" של CUSTOMEFI להתקנת מערכת TBI על מנועים לא מוזרקים. יחד עם המשלוח העלות היא 30 דולר. שווה ביותר. מכסה את החיווט, ההתקנה הפיזית, והתכנות. מעניין מאוד ומומלץ, לדעתי.

הנה מה שג'ון אומר על נושא ההצתה:

הערה: שימו לב ששום אופציה לא מצריכה החלפת המפלג המקורי. שלוש מתוך חמש האופציות נשארות עם תזמון ועקומת הקידום המקורית. שתיים מהאופציות נשארות עם כל מע' ההצתה המקורית קומפלט והמחשב רק מקבל רפרנס של פולסים לטובת קבלת הסל"ד. במקום אחר בחוברת ג'ון כותב שבגלל שמדובר במע' ניהול מנוע מודרני יותר שמורכבת על מנוע ישן, אז בהכרח עקומת קידום ההצתה הממוחשבת תתן מאפיינים של הצתה מאוחרת במנוע הישן, ולכן לדבריו יש חובה לתכנת את הצ'יפ מחדש בשביל לעבוד כמו שצריך. זו , לדעתי, סיבה מצוינת להישאר עם התזמון והקידום המקורי, במערכת המקורית. לכן, השיטות הטובות לנו, לדעתי, הן השיטה השניה והחמישית.

http://img183.imageshack.us/img183/7376/page9cmp7ht.jpg

UNIX
07-08-05, 15:24
נשמע מעניין , גם אני כבר מתחיל לחשוב בכיוון של לארגן את
הקידום הצתה על ואקום בחזרה , השאלה איך זה יעבוד והאם זה לא ישגע את המחשב .(ללא צריבת הפרום)
חנן אתה הבנת איך הוא מחבר 2 מודלים? אם כן תוכל לפרט .

חנן-ג'יפולוג
07-08-05, 15:30
כן, הבנתי מצוין.

אתה משאיר את מע' ההצתה המקורית של הסיקס על כנה, כולל הכול. אתה חושף את החוטים של הפיקאפ , לא חותך אותם, ומחבר אליהם חוטים שהולכים לפורטים P ו N במודול ההצתה של הספארי.

חנן-ג'יפולוג
07-08-05, 15:31
זה לא מעניין את המחשב. הוא יקבל את הפולסים שהוא צריך. כן קידום, לא קידום, זה כבר לא מעניין אותו, והוא לא מתייחס לזה. הוא בסה"כ צריך את סל"ד המנוע. הוא יוציא פקודות תזמון למודול ההצתה, אבל משם זה לא יהיה מחובר לכלום, ואין עם זה בעייה.

UNIX
07-08-05, 15:35
זאת אומרת שאם אני עכשיו מחבר חזרה את הקידום המכני במפלג (ונשאר עם המודול שיש לי כרגע של הואנדורה) , מנתק את החוט גאילו לעשות כיוון הצתה ואז המחשב כבר לא שולט בקידום אז אני יכול להשאיר את זה ככה ויהיה לי קידום מכני?

חנן-ג'יפולוג
07-08-05, 15:39
לא, זה לא טוב. מכיווון שבתוך מודול ההצתה יש קידום הצתה ע"פ סל"ד שעובד כשהחוט של קידום ההצתה מנותק. זה מוד של LIMP HOME . מעל 2000 סל"ד הוא מקדם את ההצתה ב11 מעלות, ואז יהיה לך קידום כפול: גם מהמודול וגם מהמשקולות במפלג.

קרא שוב את האופציה השנייה והחמישית. אתה צריך לבחור אחת משתיהן, לא לקמבן ביניהן.

חנן-ג'יפולוג
07-08-05, 15:40
אגב, יכול להיות שהקידום הפנימי הזה במודול, יכול להסביר את הקפיצות המוזרות שהיו לך בזמן כיוון הטיימינג, עם חוט מנותק. אסור לעבור את ה2000 סל"ד .

UNIX
07-08-05, 15:43
כן עכשיו רק שמתי לב שרשמת 2 תגובות רצופות וזה הקפיץ עמוד .
אז ממה שאתה אומר מה שאמרתי פעם לגבי הקידום הגיוני שגם שהחוט מנותק יש קידום וזה לא בגלל חופש בשרשרת הטיימינג .
זה נשמע באמת טוב כי ככה תמיד אפשר לשמור על קידום מכני ובמקרה של תקלה
אפשר להרכיב את הקרבורטור ולנסוע כרגיל .
אז אני יכול לעשות את זה גם על המפלג הנוכחי שלי נכון? delco remi ?
פשוט לבנות אותו שוב כולל המודול .

חנן-ג'יפולוג
07-08-05, 15:44
כן.

UNIX
08-08-05, 12:23
אני כנראה הולך על הרעיון
של 2 המודלים כי ככה יהיה לי קידום ע"י ואקום .
השאלה היא אם הואקום לא יהיה חזק מדי או שזה קשור למנוע ולא ליחידת הזרקה

חנן-ג'יפולוג
08-08-05, 12:25
אם אתה הולך על הרעיון של שני המודולים, אז אתה נשאר עם מע' ההצתה המקורית של הסיקס קומפלט, והיא זו שמנהלת לך את המנוע, אז ברור שהיא מותאמת למנוע.

UNIX
08-08-05, 12:27
במקרה שלי זה מערכת הצתה delco -remi אבל לא נראה לי שזה משנה .
מה שאני שואל זה אם יש יציאת ואקום בקרבורטור(המוזרק) שתתאים לזה
ושלא תמשוך את הקידום סתם .

חנן-ג'יפולוג
08-08-05, 12:43
יש שני סוגי וואקום. אחד מעל המצערת, ווואקום מתחת למצערת, של סעפת היניקה.

צריך לבדוק אם יציאת הוואקום למפלג במאייד המקורי נמצאת מתחת למצערת. אם כן, אז יש גם יציאות לוואקום סעפת בTBI . הרי חיישן הMAP מקבל וואקום סעפת.

אם לא, אז תבדוק אם יש יציאה מעל המצערות. גם אם אין, אני סומך עליך שתוכל לסדר כזו.

UNIX
09-08-05, 01:54
בוצע.
מה קורה עם היציאה מהמודול של הואנדורה אל הכוהל?
נשארת ערומה?
המודול עובד ללא חשמל בעצם?

UNIX
09-08-05, 02:13
לא נראה לי שאני מובן .
החיבורים בוצעו והורכב עוד מודול הצתה ,
עדיין לא הורכב על הרכב ורק בבוקר ייבדק .
מה לעשות עם היציאה בצד ימין מהמהודול שאמורה ללכת לכוהל ?
http://img310.imageshack.us/img310/7853/049le.th.jpg (http://img310.imageshack.us/my.php?image=049le.jpg)
[/img]

UNIX
09-08-05, 03:39
http://justinternationals.org/Binder-Bench/showthread.php?p=4743#post4743
זה לא מה שאמור להיות נכון?
במצב הזה המחשב עדיין שולט על ההצתה דרך הכוייל לא?

חנן-ג'יפולוג
09-08-05, 06:51
במצב הזה המחשב עדיין שולט על ההצתה דרך הכוייל לא?
נכון. הדיאגרמה שלהם מוזרה. המודול המקורי מקבל את הסיגנל ולא הולך לשום מקום, אז מה הקטע?

מה לעשות עם היציאה בצד ימין מהמהודול שאמורה ללכת לכוהל ?

כלום, תשאיר את זה פתוח.

המודול עובד ללא חשמל בעצם?

המודול מחובר להכול, כמו קודם, חוץ מפורט C , שנשאר באוויר.

UNIX
09-08-05, 13:48
הסתבכתי.
חיברתי הכל ולא עובד המנוע .
חיברתי את החוט האדום שיוצא מפורט c אל הפלוס של הכהל (פלוס אחרי הסוויץ)
והמנוע נדלק ועבד כמו שור , ממש נקי , עגול ויפה עוד לפני שכיוונתי הצתה בכלל .
ואז בגלל שאני ישראלי מצוי רציתי לדעת מה קורה עם אני מחבר את החוט הלבן שיוצא מפורט c אל הפלוס והופ כבר המנוע לא עובד יותר מאז .

יש ניצוץ (יחסית חלש) אבל אין הזרקת דלק , מה זה אומר ? שהלך המודול נכון?

חנן-ג'יפולוג
09-08-05, 14:36
בוא נסדר את הסמנטיקה:

אין שני פורטים C . יש הדק אחד שכתוב לידו C ושני שכתוב לידו + .

אם אני מבין נכון אז:

בהתחלה הדק + לא היה מחובר, אז המנוע לא הניע. ככה צריך להיות.

אח"כ חיברת אותו לפלוס מהסוויץ' , והמנוע עבד. סבאבה.

ואז חיברת את הדק הC , ההדק שאמור לתת פקודה לקויל, חיברת אותו לפלוס והמודול נשרף. גם כן הגיוני מאוד.

UNIX
09-08-05, 15:19
הבנתי .
עכשיו אני צריך מודול חדש .
הוא עולה פאקינג 500 שקל .
בכל אופן המנוע עבד בצורה הזו שיגעון , אני ינסה לראות
אחרי שאחליף את המודול איך הוא סוחב .
משום מה נדמה לי שמצפה לי הפתעה לטובה .

UNIX
09-08-05, 15:24
לגבי הואקום יש יציאה ביחדית הזרקה שנותנת ורקום רק בלחיצת גז ומתעצמת ככל שלוחצים יותר אז זה כבר טוב.
העיקרון של 2 מודלים מתאים גם למפלג מקורי של סיקס נכון?

למה אתה מחכה חנן?

UNIX
09-08-05, 15:39
למי שרוצה ללמוד עוד על המודול הנ"ל ועל החוטים שהולכים אל המחשב ממנו .
http://www.troublecodes.net/articles/gmmsundrstd42.shtml

תפסיקו כבר לחכות ותתחילו לעבוד על הסבות , תראו איזה פשוט זה כבר לא צריך להחליף דיסטרביוטר .

חנן-ג'יפולוג
09-08-05, 16:00
העיקרון של 2 מודלים מתאים גם למפלג מקורי של סיקס נכון?

כן, בוודאי.

למה אתה מחכה חנן?

שיהיה תקציב לזה.

UNIX
10-08-05, 17:12
או קי הג'יפ עובד יפה אבל קצת מעשן ואני מחכה לכיוון הצתה נורמלי .
החוט שאמורים לנתק במודול בשביל לכוון הצתה נשאר מחובר? או שאני מנתק אותו?
אגב היו לי פימפומים מהמנוע בסרק והם נעלמו לחלוטין .

חנן-ג'יפולוג
10-08-05, 17:30
החוט שאמורים לנתק במודול בשביל לכוון הצתה נשאר מחובר? או שאני מנתק אותו?

נראה לי שזה לא משנה.

UNIX
10-08-05, 17:50
תודה רבה חנן , עזרת לי המון .
יש מצב לפרסם עוד איזה כמה עומודים מענינים מהחוברת או שזה אסור?

חנן-ג'יפולוג
10-08-05, 18:28
אני חושב, לא בטוח, שהאתיקה והחוק מתירים פרסום קטע מוגבל מתוך כתבה או מאמר שלם, תוך כדי ציון המקור.

שווה לך לקנות, או לבוא ולהשאיל ממני את החוברת. עדיף לדעתי שתקנה, זה חומר ששווה לך כסף, וזה גם הגון יותר.

UNIX
10-08-05, 18:33
שווה זה בטוח .
הבעיה שאין לי כרטיס בינלאומי ובגלל זה גם אין לי נעילות עד היום .

UNIX
12-08-05, 21:17
אחרי יום בשטח ובכביש אני חייב לעדכן :
המנוע עובד עגול בכל מצב תמיד , אין בקפיירם בכלל , הפימפומים מהאגזוז נעלמו כלא היו , הג'יפ סוחב יותר טוב , לא אוכל כמעט דלק ממראה בשעון.
אבל יש בעיה בגלל שהואקום ממש חזק אז בטורים ממש גבוהים (רק בנסיעה)
יש יותר מדי קידום הצתה , אין לי כרגע רעיון איך לסדר את זה אבל אני כבר אמצא ואם למישהו יש רעיון איך להוריד את הואקום מאותה היציאה במנוע זה יכול לעזור .
תודה רבה לחנן על הייעוץ.

חנן-ג'יפולוג
12-08-05, 22:23
ישנה אפשרות לשנות את הקידום בוואקום, על ידי בורג פנימי במנוע הקידום.

חנן-ג'יפולוג
16-08-05, 11:12
שלחתי שאלה לאחת החברות שמייצרות מתאמים לTBI . רציתי לדעת איזה מתאם אני צריך בין סעפת ה258 לTBI וזה מה שקיבלתי:

Hanan,
If you have a square flange intake or a quadro jet pad on your intake then we have a plate for you.

Thanks,
Hazel Ramos

אני לא מכיר את הקוודרו ג'ט , אבל נראה לי שהם מדברים על תבנית ברגים ריבועית, וזה לא מתאים לי , נכון?

אם אתם רוצים לומר לי שאפשר לעשות את זה לבד. אני יודע. עדיין, אני מניח שאם אפשר לקנות את זה ב50 דולר, מוכן, בדוק ומנוסה, בלי טעויות, אז זה עדיף.

AvigdorAharon
16-08-05, 11:48
ציטוט:
Hanan,
If you have a square flange intake or a quadro jet pad on your intake then we have a plate for you.

Thanks,
Hazel Ramos

אולי תבקש שרטוט או מפרט טכני של המתאם, כך תוכל לדעת אם הוא מתאים או לא.

אביגדור

yanivcj
16-08-05, 15:06
אהלן חנן, יש שני סוגים של סעפות לסיקס, הרגילה שכולנו מקירים, והמשופרת, או של קליפורד או של אופןהאוז, היא באמת ריבועית, אם אתה רוצה אתה יכול לראות בגלריה שלי בג'יפטריפ את הסעפת. http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Albums&group=8&item=3046

ואם יש לך את הרגילה, אז זה לא מתאים.
לגבי המתאמים, כמובן שכדאי לרכוש משהו בדוק שכבר עובד והוכיח את עצמו, הערכה המלאה כוללת בתוכה את המתאם לסעפת הרגילה, אני מניח שגם מהם אפשר להזמין רק מתאם.
בכל מקרה 50$ למתאם + משלוח + מע"מ אתה מגיע בדיוק לאותו מחיר של לעשות מתאם כזה אצל חרט בארץ.
אני עשיתי מתאם אצל חרט ונתתי לו הוראות שגויות (אם אתה זוכר את השרשור שפתחתי אז לגבי איך צריך לשבת הTBI על גבי הסעפת המשופרת...) ולכן עשיתי פעם שנייה.
יש לו נסיון עשיר בעבודה כזאת, גתוס ופרויקטים 4X4 ועוד... כאלה ואחרים משתמשים בשרותיו ליצר כל מני מתאמים ועוד מוצרי חריטה אחרים.
אם אתה רוצה אני יכול להפנות אותך ישירות אליו, אני לא מרויח מזה כלום.
יניב.

חנן-ג'יפולוג
16-08-05, 15:09
בכל מקרה 50$ למתאם + משלוח + מע"מ אתה מגיע בדיוק לאותו מחיר של לעשות מתאם כזה אצל חרט בארץ.

לא שאני משלם מע"מ או משלוח לארץ, אבל גם אם כן, וזה יגיע לאותו מחיר, אז זה ברור לי לחלוטין שעדיף מוצר מוכן.

חנן-ג'יפולוג
07-09-05, 17:21
GMC ספארי מגיע עם חיישן חמצן או בלי?

הלכתי אתמול לשחוט מע' הזרקה מספארי 89 . להפתעתי הסתבר לי שאין על הרכב חיישן חמצן.
בסוף לקחתי חיישן 3 חוטים של רכב אחר שיורם מ"אפאק" אמר לי שיתאים.

טלפון לגיא162 : "כן, בהחלט יש חיישן חמצן. אתמול פירקתי מע' כזו. " .
טלפון לחבר מוסכניק: " לא יודע. אולי כן, אולי לא " .
טלפון ליורם מ"אפאק" : " נכון. אין. יש מ92 " .
אגזוזן ותיק שבמקרה היה שם במגרש הגרוטאות אישר את הגירסא של יורם.

מה הולך כאן? מישהו יכול לעשות סדר?

yanivcj
07-09-05, 20:45
אהלן חנן.
יורם צודק, רק שאני לא זוכר את השנים, עד שנה מסוימת לא היה חיישן חמצן בספארי, והמע' עבדה במעגל פתוח כל הזמן, ללא תיקון.
בשנה מסוימת הוסיפו חיישן חמצן.
כך שהמחשב שאתה לוקח חשוב לבדוק עם הג'וק PROM שלו צרוב עם תוכנה שעובדת עם חיישן חמצן או לא.
אני אמור לקבל מחר או ביום ראשון את המספרים של המחשב ושל הPROM שבו יש תוכנה צרובה שיודעת לעבוד עם חיישן החמצן, ברגע שיהיה לי אני אפרסם את זה.
יניב.

חנן-ג'יפולוג
07-09-05, 22:34
היי.

הזמנתי היום צ'יפ שיתוכנת בצורה ייעודית לסיקס, כמובן בשימוש עם חיישן חמצן, כך שהצ'יפ המקורי לא מעניין אותי.

yanivcj
07-09-05, 23:29
אם זה כך אז אין בעיה.
חנן ברשותך כמה שאלות:
כמה עלה הצ'יפ ?
זה שהוא יעודי לסיקס (מנוע 258) זה אומר שהוא משתמש במפלג של הסיקס או בזה של GMC ?
והאם אתה מתכוון ליצור לך עותק גיבוי ממנו ? (מומלץ שיהיה לך בצד שאם הצ'יפ מתקלקל מיד יש לך מענה)
אם אתה צורב עותק לגיבוי, גם אני הייתי מעוניין (תודה).
יניב.

ניר ל
07-09-05, 23:39
חנן,
חיישן חמצן עם שלושה/שני חוטים זה חיישן עם חימום פנימי, החיישן צריך להגיע ל 600F כדי לתת קריאה מדוייקת, לפני כן המערכת עובדת במעגל פתוח. שלושת החוטים הם אחד אדמה, שני 12V לגוף החימום שלישי זה הסיגנל היוצא מהחיישן. חשוב לזהות את החוטים לפני כל דבר אחר כי הכנסת מתח במקום הלא נכון מזיקה/מחריבה את החיישן, אסור אפילו למדוד התנגדות כי ה אוהם-מטר יוצר מתח ע"מ למדוד את ההתנגדות.
חיישני חמצן מוציאים מתח של בין 0 ל 1.1 וולט, כאשר המתח נמוך מ 0.45 וולט זה מעיד על תערובת ענייה וכאשר זה גבוה יותר התערובת עשירה, מדידת מתח יוצא מהחיישן כאשר הוא מחובר למחשב הניהול והמנוע בטמפ' עבודה צריכה להראות קפיצות מעל ומתחת לאמצע - בד"כ בין 0.2 ל 0.7 וזה מעיד על תקינות החיישן ועבודה תקינה של המערכת, קראתי גם על שיטה פשוטה לבדיקת תקינות חיישן חמצן על שולחן העבודה באמצעות וולטמטר וברנר...
למיטב הבנתי יורם צודק גם בעניין תאימות גנרית של החיישן עפ"י מספר החוטים.

חנן-ג'יפולוג
08-09-05, 02:18
הצ'יפ יעלה לי 100 דולר. לא שאלתי אם זה אחרי או לפני משלוח לישראל.
לא נעים להודות, אבל אני לא יודע אם זה כזה פשוט לצרוב העתק. אני אבדוק את זה ואם כן אז אני אעשה גם לך.

אני מתכוון לעשות כמו שהסברתי לברוך: לפצל את החוטים מהפיקאפ של מפלג הסיקס, גם למודול המקורי של הסיקס, וגם למודול של הספארי, כדי שהמחשב יקבל ממנו אותות רפרנס. אני אשאר עם מערכת ההצתה המקורית שלי. את זה גם הסברתי לברייאן, הבחור שצורב את הצ'יפים, ולכן הוא לא יתייחס לנושא ההצתה בזמן תכנות הצ'יפ.

ה"ייעודי" לסיקס זה אומר שאמרתי לברייאן שאני לא אעבוד עם חיישן מהירות, וכן לא עם חיישן נקישות. שאני כן אעבוד עם חיישן חמצן, TPS, CTS ו MAP , ושאני לא רוצה מודים מיוחדים כמו ECONOMY או POWER . כמובן גם שאמרתי לו את סוג המנוע ואת זה שהגיר ידני, ושאין שימוש בEGR ובמשאבת אוויר. הוא צריך את כל הנתונים האלה כדי לתכנת את הצ'יפ.

חנן-ג'יפולוג
08-09-05, 02:20
עשיתי הערב סדר בצמה שקיבלתי, וראיתי שהקונקטור שהולך לחיישן חמצן הוא בעל חוט אחד בלבד. זה צריך להפריע לי לעבוד עם החיישן שלושה חוטים שקיבלתי? .

UNIX
08-09-05, 02:27
החוט אחד כנראה זה האות מהחיישן אל המחשב , 2 החוטים הנוספים של החיישן זה החימום שלו אחד פלוס (אחרי סוויץ) והשני מינוס .
100 דולר רק לצ'יפ קצת יקר לא? למה לא להשתמש בצ'יפ מקורי?
אני לא מאמין שיהיה כזה הבדל (אני מקווה בשבילך בכל זאת ) , ואם תצליחו לצרוב אל תשכחו אותי .

ועוד משהו , זוכרים את הסיפור שהיה לי עם זה שפתאום הרכב עובד על טורים גבוהים אז מצאתי את הבעיה :
אצלי באותו עשיתי ריליי שמוריד מ 24 וולט ל 12 וולט בשיטה מסוימת ,
החוט הראשי שמתחבר לפיוז היה מחובר ללא בננה (טעות שלי ) ובקפיצות היה קורה מצב של ניתוקים קצרים (פלוס למחשב , הצתה וכו') וגם לא מורגשים ע"י הנהג בנסיעה וכנראה שזה שיגע את המחשב , איך גיליתי את זה?
יום אחד תוך כדי שהרכב נוסגע בסדרק נגעתי בפיוז הנ"ל והאוטו גמגם גמגם ופתאום עלו הטורים , חיפשתי ומצאתי את השטות הזו שהציקה לי הרבה .

UNIX
08-09-05, 02:30
תעבור על השרטוטים ותראה שזה אמור להיות ככה , חוט אחד בא מהמחשב .
לחיישן יש שלושה חוטים , אחד שחור ו 2 לבנים נכון? שחור זה מינוס , לבן אחד זה פלוס ולבן שני האות למחשב ולמיטב ידעתי זה לא משנה איזה לבן תחבר אל הפלוס .

UNIX
08-09-05, 02:32
מצטער על ההצפה אבל שכחת את חיישן iac (מנוע צעדים)בכוונה או שרק ע"ג הפורום שכחת אותו?

חנן-ג'יפולוג
08-09-05, 10:51
תעבור על השרטוטים ותראה שזה אמור להיות ככה , חוט אחד בא מהמחשב .
לחיישן יש שלושה חוטים , אחד שחור ו 2 לבנים נכון? שחור זה מינוס , לבן אחד זה פלוס ולבן שני האות למחשב ולמיטב ידעתי זה לא משנה איזה לבן תחבר אל הפלוס .

העניין הוא שהקונקטור עצמו, של הצמה, שמתחבר לחיישן, הוא בעל חוט אחד בלבד. לא שזו בעייה. אני יכול כמובן להתחבר אל החיישן שקיבלתי איך שאני רוצה, בלי להשתמש בקונקטור.

אז פלוס ומינוס? והם קבועים? הם מחוברים כל הזמן אל החיישן, גם לאחר שהמנוע מתחמם? אתה בטוח?

אתה טוען ששני הלבנים יכולים להתחלף ביניהם. לפי ניר, חיישן של שלושה חוטים זה חיישן עם גוף חימום, אז איך יכול להיות שגוף החימום יכול לקבל גם את החוט הלבן שמגיע ממנו פלוס וגם את החוט הלבן שמיועד להיות הסיגנל של המחשב? לא הבנתי.

לגבי הIAC . זה לא חיישן, ולכן לא החשבתי אותו ברשימת החיישנים. חיישן זה משהו שמוסר מידע למחשב. מנוע הצעדים מקבל פיקוד מהמחשב.

לגבי ההשקעה בצ'יפ. זה מה שאני מאמין שנכון לעשות: צ'יפ שבנוי ייעודית לעבוד עם המנוע שעליו הוא מורכב. אם הייתי מוצא יותר בזול אז הייתי עושה, אבל אני לא חושב שנכון לוותר על צ'יפ ייעודי.

ניר ל
08-09-05, 11:48
אתה טוען ששני הלבנים יכולים להתחלף ביניהם. לפי ניר, חיישן של שלושה חוטים זה חיישן עם גוף חימום, אז איך יכול להיות שגוף החימום יכול לקבל גם את החוט הלבן שמגיע ממנו פלוס וגם את החוט הלבן שמיועד להיות הסיגנל של המחשב? לא הבנתי.

בנושא הזה אני לא מדבר מנסיון כמו UNIX אמנם, אבל קראתי פה ושם אתמול בערב, זה משהו שאני עושה בד"כ לפני שאני שורף משהו בניסוי וטעיה ...
לפי הכתוב, אם תכניס מתח בחוט של הסיגנל היוצא- הלך החיישן, אני גם אסביר בהזדמנות למה, אני אנסה למצוא פרטים לגבי זיהוי החוטים, יעזור אם תגיד מאיזה רכב זה פורק. למחשב בכל מקרה אין צורך ביותר מהסיגנל הזה, גוף החימום מביא את החיישן לטמפ' עבודה יותר מהר,לדעתי זה לא משנה אם הוא ממשיך להיות מחובר לזרם (כמו בצ'וק האוטו')

חנן-ג'יפולוג
08-09-05, 12:02
יעזור אם תגיד מאיזה רכב זה פורק

את זה לא אני וגם לא בעל מגרש הגרוטאות יודעים, אבל בערב אני אוכל לומר לך את המק"ט BOSCH של החיישן.

ניר ל
08-09-05, 12:41

את זה לא אני וגם לא בעל מגרש הגרוטאות יודעים, אבל בערב אני אוכל לומר לך את המק"ט BOSCH של החיישן.

אם זה חיישן של בוש, שני החוטים הלבנים זה לגוף החימום (לא משנה הקוטביות), החוט השחור זה למחשב.

eran4x4
08-09-05, 12:46

אם זה חיישן של בוש, שני החוטים הלבנים זה לגוף החימום (לא משנה הקוטביות), החוט השחור זה למחשב.

ניר אם אני מבין נכון את משמעות הדברים, את המינוס החישן מקבל מגוף האגזוז, אם זה המצב אני הייתי מחבר מינוס נוסף מגוף החישן למינוס של המחשב למניעת "רעשים" \ הפרשי מתח.

ניר ל
08-09-05, 13:36

ניר אם אני מבין נכון את משמעות הדברים, את המינוס החישן מקבל מגוף האגזוז, אם זה המצב אני הייתי מחבר מינוס נוסף מגוף החישן למינוס של המחשב למניעת "רעשים" \ הפרשי מתח.אכן יש חיישנים עם ארבעה חוטים בדיוק למטרה הזאת.
אגב החיישן עצמו הוא רכיב כימי, משהו דומה לסוללה, מצד אחד הוא חשוף לאוויר החיצוני ומהצד השני לגאזי הפליטה ההפרשים באחוזי החמצן בין שני הצדדים יוצרים ריאקציה כימית שמחוללת מתח - כשהתערובת ענייה אחוז החמצן בגאזי הפליטה הוא גבוה והמתח שמייצר החיישן נמוך, כשהתערובת עשירה אחוזי החמצן יורדים והמתח עולה, רמת מתח של 0.45V מצביעה על תערובת נכונה (14.7:1), ככל שהאותות חוצים את הרמה הזאת מספר רב יותר של פעמים ליח' זמן זה מצביע על תקינות של החיישן והמחשב.

חנן-ג'יפולוג
08-09-05, 13:48
לא ברור לי אם יש טעם בכלל לסטות מהסכימה המקורית, שמתחברת לחיישן בחוט אחד בלבד, ולחבר את גוף החימום.
בTBI של GM , כשהמנוע קר, המערכת עובדת בחוג פתוח על פי טבלה שמעשירה את התערובת וכל קבוע זמן מסוים, נגיד שתי שניות, עוברת לשורה אחרת בטבלה שמעשירה את התערובת קצת פחות, עד שנגמרת הטבלה, ורק אז המחשב מנסה לעבוד בחוג סגור.
לכן, גם אם החיישן יתחמם מהר יותר, וייכנס לעבודה מוקדם יותר, המחשב כנראה עדיין לא יפנה אליו לקבלת נתונים, אז נראה לי שאין למהירות החימום משמעות.

או שלא.

בקיצור, אתם אומרים להתחבר מהמחשב לחוט השחור הבודד?

UNIX
08-09-05, 13:56
אני קראתי ברשת שזה מה שאפשר לעשות , שזה לא משנה איזה חוט מקבל את הפלוס,
נכון שזה מוזר אבל אחפש את הכתבה ואעלה אותה לפה .
אצלי יש חיישן 4 חוטים .

UNIX
08-09-05, 14:02
ניר צודק ב 100 אחוז , השחור זה האות למחשב ו2 הלבנים זה החימום של החיישן ,
שבינהם אתה יכול להחליף כמה שבא לך כמו כל גוף חימום אחר .
התבלבלתי כי אצלי החיישן כמו שאמרתי 4 חוטים והוא גם מקבל מינוס מחוט שחור .

-->