PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה של מתחיל ברשותכם.

Zaki Zak
10-05-15, 00:10
שבוע טוב לכל חברי הפורום,בשעה טובה לפני כמה שבועות קניתי פגארו קינג 2001.

סוג של סגירת מעגל היות והייתי נהג בצבא ובצעירותי(כיום בן 36) היה לי cg6 וסופה ולמעשה כל חיי סובבים סביב רכבים אבל לא נחפור,ניגש לעניין.

רק אציין שפשוט לא נהגתי איזה עשר שנים(אולי יותר :) בשטח,אך הבנה מעשית ותיאורטית בנושא יש.

אחרי המון חיפושים ברשת,הבנתי שהבעיה שיש לי (שהבחנתי בה אחרי הקנייה רק)שנפוצה בקינג זה שהסולונאידים על הטרנספר מתחילים לזייף ומקבלים קריאות בסגנון הבהובים שמשתנים ברנדומלויות.מי שמכיר את התופעה יבין על מה אני מדבר.

הבנתי שאפשר לחיות עם זה אבל אני השבוע כבר יגש למיצובושי(כי הבנתי שיש אחריות לשנתיים)שיתקנו,לא אוהב תקלות.

אז היום בבוקר הייתה טבילת האש הראשונה שלי(כמובן עם האישה והילדים :),היעד דיונות זיקים והמטרה לחוף הים אחרי השתעשעות בחול.

אז ראשית,כן,שקעתי :)

אבל זה לא נורא,הורדתי אויר,עזרה מטנדר והופ יצאנו.

השאלה שלי היא כזאת,אני זוכר נניח בסיקס שהיה לי שהייתי שם בLOW בגלל שינוי יחסי ההעברה הגיפ היה זוחל עם כוח.בפגארו לא הרגשתי את השינוי בנסיון יציאה של הרכב מהחול שהוא התיישב עליה.

עוד דבר,ניסיתי לשלב ל4X4 LOW עם נעילה אחורית(R\D LOCK ,ושוב.לא הרגשתי כלום.

כמובן שבכל הניסיונות הייתי במצב 4X4 עם נעילה מרכזית .

יש למישהו איזה רעיון,עצה,הסבר שיעזור לי להבין על איזה פידבקים אני אמור לשים לב בכדי לדעת שהגיפ שולב במצב המתבקש?

האם יש מבחן לזה על רטוב?

לדוגמה אתמול עליתי עליה בשבילי נחל בקע בבש ,עליה עם סיכוי קטן להצלבה,זוית של 45 עד 60 מעלות בקצה ,עליתי את זה בזחילה על רבע גז במצב 4X4 LOW כמו כלום.

זהו בגדול,השבוע בע"ה הוא הולך לכמה ימי שיבצורים(מיגון תחתון,מדרגות צד מחוזקות,בולמים\ קפיצים ואולי גם צמיגים 50\50.
המלצות לצמיגים 50\50 אחרי ההגבהה?

מודה מראש על העזרה,שבוע טוב לכולם.

Saar
10-05-15, 07:42
....
אחרי המון חיפושים ברשת,הבנתי שהבעיה שיש לי (שהבחנתי בה אחרי הקנייה רק)שנפוצה בקינג זה שהסולונאידים על הטרנספר מתחילים לזייף ומקבלים קריאות בסגנון הבהובים שמשתנים ברנדומלויות.מי שמכיר את התופעה יבין על מה אני מדבר.
....

תתחדש.
ההבהובים אינם רנדומליים. הם מעידים על תקלה כלשהי.
לפיענוח התקלה - אתה מוזמן לקרוא כאן (http://www.pajero.guru/how-to-read-check-engine-light-without-scanner-3-2-di-d/) כיצד קוראים קודי תקלות בפג'רו ללא סורק.

האם כשנסעת בחול הנורה הכתומה הבהבה (או הנורות של ההנעה הקדמית)? אם כן, מאוד סביר להניח שלא היית ב LOW כיוון שלא התבצע שילוב.
(הידית בקינג היא רק "מפסק" לכן, היא יכולה להיות במצב LOW גם כאשר הרכב עצמו לא משתלב).

אם הנורות לא מהבהבות אלא דולקות קבוע, אתה ככל הנראה משולב.
סער

Zaki Zak
10-05-15, 18:03
תתחדש.
ההבהובים אינם רנדומליים. הם מעידים על תקלה כלשהי.
לפיענוח התקלה - אתה מוזמן לקרוא כאן (http://www.pajero.guru/how-to-read-check-engine-light-without-scanner-3-2-di-d/) כיצד קוראים קודי תקלות בפג'רו ללא סורק.

האם כשנסעת בחול הנורה הכתומה הבהבה (או הנורות של ההנעה הקדמית)? אם כן, מאוד סביר להניח שלא היית ב LOW כיוון שלא התבצע שילוב.
(הידית בקינג היא רק "מפסק" לכן, היא יכולה להיות במצב LOW גם כאשר הרכב עצמו לא משתלב).

אם הנורות לא מהבהבות אלא דולקות קבוע, אתה ככל הנראה משולב.
סער

היי סער,ראשית תודה.
קראתי שיש הרבה חברה שפשוט "חיים"עם ההבהובים האלו ולמרות זאת מערכת ההעברה עובדת פיקס.רק החיווי לא נכון
ומעיד על תקלה.תקן אותי אם אני טועה.
בכל מקרה אני לא מתכוון להשאיר את זה ככה,הייתי היום במיצובושי,הוחלט להתחיל עם שני הוואקומים על הכנף הקדמית היות ונראה
שהם עברו הדבקה עם דבק 3 שניות וסודה!!! :)
נתחיל משם,כמובן שהם אמרו שהרכב יחובר למחשב ומשם נוכל להתקדם.
הגיפ כרגע בישור קו רציני היות והוא הולך להישאר איתי שנים ארוכות בע"ה.זה כולל ישור קו מקורי פלוס כל חבילת השטח הבסיסית(מיגונים,קפיצים בולמים,מדרגות צד מחוזקות,וו גרירה,גגון והרשימה עוד ממשיכה).
בכל מקרה אשמח לעדכן למען הבאים אחרי מה הייתה התקלה ואיך נפתרה ובאיזה עלות.
מי יודע,אולי ניפגש יום אחד באיזה טיול.

תודה רבה ושבוע נפלא.

raanan
10-05-15, 18:30
לדוגמה אתמול עליתי עליה בשבילי נחל בקע בבש ,עליה עם סיכוי קטן להצלבה,
זוית של 45 עד 60 מעלות בקצה ,עליתי את זה בזחילה על רבע גז במצב 4X4 LOW כמו כלום.
קצת נסחפת ...

רענן

klam
10-05-15, 19:37
עזוב רענן, תן לו קצת..:cool:

Zaki Zak
10-05-15, 21:22
עזוב רענן, תן לו קצת..:cool:

חופשי תן לי קצת :)
לא עקרוני העיקר שהרכב עלה את זה במצב 4X4(לא ניסיתי להוכיח כלום)כי ב 2X4 הוא לא היה עולה(נראה לי).
יש לי עוד שאלה ברשותכם,במצב תקין של 2X4 אילו מנורות אמורות לפעול אם בכלל?

תודה שוב.

cgp
10-05-15, 22:32
שבוע טוב לכל חברי הפורום,בשעה טובה לפני כמה שבועות קניתי פגארו קינג 2001.

סוג של סגירת מעגל היות והייתי נהג בצבא ובצעירותי(כיום בן 36) היה לי cg6 וסופה ולמעשה כל חיי סובבים סביב רכבים אבל לא נחפור,ניגש לעניין.

רק אציין שפשוט לא נהגתי איזה עשר שנים(אולי יותר :) בשטח,אך הבנה מעשית ותיאורטית בנושא יש.

הבנתי שאפשר לחיות עם זה אבל אני השבוע כבר יגש למיצובושי(כי הבנתי שיש אחריות לשנתיים)שיתקנו,לא אוהב תקלות.

אז היום בבוקר הייתה טבילת האש הראשונה שלי(כמובן עם האישה והילדים :),היעד דיונות זיקים והמטרה לחוף הים אחרי השתעשעות בחול.

אז ראשית,כן,שקעתי :)

אבל זה לא נורא,הורדתי אויר,עזרה מטנדר והופ יצאנו.

השאלה שלי היא כזאת,אני זוכר נניח בסיקס שהיה לי שהייתי שם בLOW בגלל שינוי יחסי ההעברה הגיפ היה זוחל עם כוח.בפגארו לא הרגשתי את השינוי בנסיון יציאה של הרכב מהחול שהוא התיישב עליה.

היחס העברה בפאגרו הוא 1ל2 ולכן יחסית לסיקס זה 40% פחות והאוטו לא ממש זוחל
עוד דבר,ניסיתי לשלב ל4X4 LOW עם נעילה אחורית(R\D LOCK ,ושוב.לא הרגשתי כלום.
תלוי איך בדקת? על שביל ללא מדרגה או הצלבה רצינית לא תרגיש כלום, חוץ מגלגלים מחליקים( כי הסרן נעול)
כמובן שבכל הניסיונות הייתי במצב 4X4 עם נעילה מרכזית .

יש למישהו איזה רעיון,עצה,הסבר שיעזור לי להבין על איזה פידבקים אני אמור לשים לב בכדי לדעת שהגיפ שולב במצב המתבקש?
אתה לא אמור לנחש באיזה מצב אתה, להכל יש חיווי, כמובן שתכיר את הרכב טוב, תדע גם לא ישנת 40 שעות.
האם יש מבחן לזה על רטוב?
תנסה לעלות על בולדר ללא נעילה בהצלבה, לא תצליח, תמעל ותראה מה קורה
לדוגמה אתמול עליתי עליה בשבילי נחל בקע בבש ,עליה עם סיכוי קטן להצלבה,זוית של 45 עד 60 מעלות בקצה ,עליתי את זה בזחילה על רבע גז במצב 4X4 LOW כמו כלום.
זה שטויות גם פורסטר עולה שם לא ממחיש כלום
זהו בגדול,השבוע בע"ה הוא הולך לכמה ימי שיבצורים(מיגון תחתון,מדרגות צד מחוזקות,בולמים\ קפיצים ואולי גם צמיגים 50\50.
המלצות לצמיגים 50\50 אחרי ההגבהה?
צמיגים תלוי בתקציב יש מספיק מידע ברשת
מודה מראש על העזרה,שבוע טוב לכולם.

קראתי שהסולונויידים היו דבוקים??!WTF זה חלק שבחיים לא יכול להישבר ,כל עוד הוא במקום, אז זה מוזר ביותר, צריך להדליק נורה אדומה

לגבי נוריות 2X4 שתי התחתונות צריכות להידלק קבוע.

Saar
10-05-15, 23:32
לתחושתי, אתה רץ קצת מהר מדי.
מה זה יישור קו מקורי? לי זה נשמע מאוד יקר במוסך מיצובישי...
לגבי כל תוספות השטח, אתה צריך את כל זה?
האוטו בגובה המקורי עדיין?
אני הייתי עוצר וחושב מה בדיוק צריך, כמה זה עולה ואיפה כדאי לעשות את זה.
לפי ההודעה שלך אתה עומד להפרד מהרבה מאוד כסף בזמן קצר.
לגבי הסולונואידים, למה הוחלט להחליף אותם לפני בדיקת המחשב?
בדיקה פשוטה תכוון אותך לתקלה, זה שהם מודבקים עם סודה לשתיה לא אומר שהם לא מתפקדים...(זה לא סימן חיובי, אבל לא בהכרח סיבה להחליף אותם, אלא אם אתה אלרגי לסודה :). )

Zaki Zak
10-05-15, 23:34
קראתי שהסולונויידים היו דבוקים??!WTF זה חלק שבחיים לא יכול להישבר ,כל עוד הוא במקום, אז זה מוזר ביותר, צריך להדליק נורה אדומה

לגבי נוריות 2X4 שתי התחתונות צריכות להידלק קבוע.

אין לי מושג למה הוא מודבק,ככה הסביר לי הבחור במיצובושי.
למה נורה אדומה?מאיזה בחינה?שהחלק הזה נשבר בתאונה?
הרכב לא עבר תאונות,עבר בדיקה כללית(אצל חבר במקרה שעובד במבדק).

לגבי הנוריות כרגע לא דולק לי כלום.
שאני מניע את הרכב נדלק לי לאיזה שלוש שניות הנוריות של הקדמים,ושל המרכזי,ואז נעלם.

Saar
10-05-15, 23:39
יש גלגלים אחוריים? :)
אולי הנורות שרופות...
ההחלפה פשוטה, 15 דקות עבודה.
http://www.pajero.guru/how-to-replace-a-dashboard-bulb/

Zaki Zak
10-05-15, 23:51
יש גלגלים אחוריים?

שלושה כולל ספר :)

תאמת שמהיום שהוא אצלי מכל האורגן אורות הזה שהבהב לי רק האחוריות לא דלקו בכלל,ככה שיש מצב.
תודה על הקישור,אבדוק את זה.

תודה.

Zaki Zak
11-05-15, 00:02
לתחושתי, אתה רץ קצת מהר מדי.
מה זה יישור קו מקורי? לי זה נשמע מאוד יקר במוסך מיצובישי...
לגבי כל תוספות השטח, אתה צריך את כל זה?
האוטו בגובה המקורי עדיין?
אני הייתי עוצר וחושב מה בדיוק צריך, כמה זה עולה ואיפה כדאי לעשות את זה.
לפי ההודעה שלך אתה עומד להפרד מהרבה מאוד כסף בזמן קצר.
לגבי הסולונואידים, למה הוחלט להחליף אותם לפני בדיקת המחשב?
בדיקה פשוטה תכוון אותך לתקלה, זה שהם מודבקים עם סודה לשתיה לא אומר שהם לא מתפקדים...(זה לא סימן חיובי, אבל לא בהכרח סיבה להחליף אותם, אלא אם אתה אלרגי לסודה :). )

פיספסתי את ההודעה הזאת.
הישור קו רובו התבצע לא במיצובושי,למעשה אני אחרי כבר.
ישור קו זה אומר שהמנוע פורק,הוחלפו מותחנים,שרשרת טימינג,ועוד כמה דברים מסביב למנוע.
הוחלפו כל השמנים ברכב כולל בביצים :)

חופשים,גומיות,תפוחים וכולי דברים שיש כאלו שיחיו עם זה העדפתי לישר קו.
אני חשמלאי ומכונאי רכב בעברי אז הרכב עבר גם חשמל כללי (חידוש איפה שהיה צריך).
מה עוד מבחינת סטנדרט,זה בגדול.
לגבי התוספות,הרכב על קפיצים\בולמים מקורים,צמיגים מקורים,בכלל הרכב מקורי(אפילו הרמקולים היו מקורים של מיצובושי).
לגבי מה צריך חשבתי המון,באמת,ואני יודע שזה סכום לא קטן אבל זה יעלה לי יותר אם אמצא עצמי יושב על קרטר פתוח בגלל שלא היה מיגון תחתון.
הטיולים שאני יבצע הם נכון,בעיקר בשבתות וימי שישי(וחגים,וחופשים:)ונכון,אני לא הולך לטפס קירות מטורפים ולצלוח נהרות ומדבריות.
אז אחרי הרבה מחשב הוחלט על ההשקעה הזאת שהיא לדעתי(ומניסוני)בסיסית לחלוטין למרות המחיר הגבוהה שלה.
הרכב כרגע נמוך,הקפיצים גם ככה עיפים לכן הוחלט ללכת על הגבהה.
ועדין לא הוחלט סופי להחליף את הסולונאידים,במיצובושי אמרו שזה יוחלט רק אחרי חיבור למחשב.

ואגב,אין לי בעיה עם סודה חחח.אבל הצחיק אותי שם העניין הזה :)

yossi.haras
23-06-15, 18:42
בתור בעלים גאה של קינג ארוך שנת 2001, ומושא ללעג של כל בעלי הדיסקו/צ'ירוקי ואפילו לנד קרוזרים, אני יכול להגיד לך שסט הגבהה בקינג הוא די הכרחי... וסט צמיגים נורמאלי בהחלט יתרום.
זה שזויות הגישה והנטישה של הרכב הזה בעייתיות, כולנו יודעים.
זה שהוא רחב בטרוף וזה מגביל פה ושם, ושהזנב שלו ארוך מדי ומתחכך בכל הזדמנות גם יודעים.
אבל זה שהוא מפנק את הנוסעים שבו לא כולם יודעים (או מעדיפים להתעלם).
בסופו של יום לפחות עד עכשיו לא נתקלתי במכשול שאחרים עברו ואני לא. אולי קצת יותר קשה, אולי קצת יותר תמרונים ופה ושה קצת יותר חיכוכי מיגונים, אבל עובר. אם אתה מתכוון לטייל איתו ולא ללכת איתו לתחרות מלך הסלעים, אתה משוכנע שתמצא בו ידיד נאמן.

מאחר והרכב אצלנו משמש גם, ובעיקר, בנסיעות יומיומיות על הכביש אני שמתי סט הגבהה "2.5 של אולדמן. יש גם סטים אחרים כמובן.
אם הרכב מתוכנן לשמש אותך בעיקר לטיולים בשטח והנסיעה על הכביש תהיה שולית, אפשר אולי לחשוב על הגבהה מהותית יותר. לי היתה חשובה הבטיחות של הרכב גם על הכביש וההגבהה בהחלט מורגשת ביציבות בכביש.

לגבי הנעילות ואורגן האורות, רק מספר הערות קטנות:
החיווי של ה- 2X4 - כמו שאמרו, זה שתי הנורות הירוקות של הגלגלים האחוריים. זה בעצם העוגן של הכל והן תמיד יעבדו, לא משנה באיזה מצב אתה נמצא. אם הן לא דולקות ו/או מהבהבות - אז יש בעיה. אם האוטו נוסע, זה כנראה רק בעיה בנורות עצמן או בסולונואידים http://www.jeepolog.com/forums/images/icons/icon7.png
מצב 4X4 - כל 4 הגלגלים דלוקים בירוק קבוע. במעבר הם מהבהבים למשך זמן מסויים, אבל אז החיווי מתקבע
LLC - מתווספת הנורה הכתומה במרכז.
R/D - מתווספת הנורה הכתומה שבין שני הגלגלים האחוריים. לי יצא עד היום לנעול אחורי רק פעם אחת... (ואנחנו דווקא נוסעים בשטח לא מעט)

לגבי ה- R/D, הוא למעשה מתחבר חשמלית. בשביל שהוא יתפס, צריך ללחוץ על הלחצן (במצב N) למשך 2-3 שניות. אם הלחיצה לא ארוכה, זה לא ינעל. לפחות אצלי זה לא ננעל. קל מאוד לבדוק אם זה נעול או לא, בטח למישהו עם עבר מכונאי כמוך. תרים את הרכב על ליפט (אם יש לך סבבה ואם לא, אז במוסך או אפילו רק שני גלגלים אחוריים בפנצ'ריה) ופשוט תסובב במצב N עם היד את אחד הגלגלים האחוריים. אם שניהם מסתובבים לאותו כיוון, זה אומר שהנעילה האחורית עובדת. בין אם נורות החיווי נדלקו או לא. אם הם מסתובבים הפוך (אחד קדימה ואחד אחורה), זה אומר שהנעילה לא נתפסה. תנסה שוב ללחוץ על המתג למספר שניות ותראה אם זה ננעל.

ואפשר בעצם פשוט להתחבר למחשב אני מתאר לעצמי... http://www.jeepolog.com/forums/images/icons/icon7.png

תהנה מהקינג שלך ואל תתן לאף אחד להפיל את רוחך!!!!

דרור ברלי
23-06-15, 20:11
ואגב,אין לי בעיה עם סודה חחח.אבל הצחיק אותי שם העניין הזה :)

סופר גלו + סודה מדביק חזק. מאוד חזק. אל תזלזל.

Saar
24-06-15, 23:23
לגבי ה- R/D, הוא למעשה מתחבר חשמלית. בשביל שהוא יתפס, צריך ללחוץ על הלחצן (במצב N) למשך 2-3 שניות. אם הלחיצה לא ארוכה, זה לא ינעל. לפחות אצלי זה לא ננעל. קל מאוד לבדוק אם זה נעול או לא, בטח למישהו עם עבר מכונאי כמוך. תרים את הרכב על ליפט (אם יש לך סבבה ואם לא, אז במוסך או אפילו רק שני גלגלים אחוריים בפנצ'ריה) ופשוט תסובב במצב N עם היד את אחד הגלגלים האחוריים. אם שניהם מסתובבים לאותו כיוון, זה אומר שהנעילה האחורית עובדת. בין אם נורות החיווי נדלקו או לא. אם הם מסתובבים הפוך (אחד קדימה ואחד אחורה), זה אומר שהנעילה לא נתפסה. תנסה שוב ללחוץ על המתג למספר שניות ותראה אם זה ננעל.

ניתן לנעול דיפרנציאל אחורי גם תוך כדי נסיעה ב LOW (נסיעה איטית), אין צורך להיות ב N.
לא זכור לי שיש צורך בלחיצה ארוכה.

guy888
25-06-15, 19:30
אין צורך בארוכה, וכדי לבדוק מספיק לבצע פניה על משטח כורכר - אם נעול שומעים את הגלגלים
Sent from my Windows Phone using Tapatalk

-->