PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש המלצה לטיול נופי בדרום גרמניה +שווייץ.

חנן-ג'יפולוג
12-05-15, 00:34
אהלן.

יש לי יומיים וחצי לטייל כשנקודת ההתחלה היא פרנקפורט בשבת בבוקר ונקודת הסיום היא ציריך ביום שני בערב.
מטייל עם חבר לעבודה ברכב שכור.
מעניין אותי בעיקר לנסוע בכבישים משניים ואיטיים, עם כמה שיותר נוף יפה. פחות מעניין אותי אתרים ומוזיאונים, ובטח שלא מעניינות אותי ערים, אבל אם יש משהו מיוחד מאוד יתכן שנשבור את הכללים האלה. למשל, אנחנו מתכוונים לבקר במוזיאון פורשה בשטוטגרט בדרך מפרנקפורט.
בסיבוב הקודם שלי בגרמניה הסתובבתי באיזור היער השחור בגרמניה וביקרתי במוזיאון מרצדס בשטוטגרט, אז מבחינתי אפשר גם להרביץ את הדרך לשווייץ על האוטובאן.
נשמח לשמוע ברמה פרטנית על כבישים שכדאי להגיע אליהם.נשמח לשמוע גם על מקומות לינה מומלצים, בשאיפה שלא יהיו יקרים מדי.
אם יש מקום שממש שווה להגיע אליו, גם נשמח לשמוע.
מכיוון שאנחנו לא נבזבז זמן על ערים, מסעדות ואתרים, אני מעריך שנוכל לכסות בנוחות כ400-500 ק"מ ביום. אני מקווה שנצליח להתרחק ממש מהערים הגדולות ולהימנע מכבישים עם תנועה עמוסה.
לגבי האופי המוצהר של הטיול, שאני מניח שלא כולם יתחברו אליו, ויש גם מי שיראה אותו כמתיש\משעמם, אני יכול לומר שאני מנוסה למדי בסוג הטיולים הזה, כשבדרך כלל אני לבד, וכבר הצלחתי לגבש לעצמי את הסגנון שאני אוהב.
תודה מראש, לכל הממליצים.

http://imageshack.com/a/img537/4088/y1GeTt.jpghttp://imageshack.com/a/img909/717/eyFDru.jpg

ymandel
12-05-15, 01:02
ערב טוב,
יש מוזיאון לתחבורה(רכב, תעופה) על הכביש המהיר מפרנקפורט.
יש באיזור שטוטגארט מרכז לרכבים עתיקים ונדירים, סוג של סדנא/מכירה.
ככלל, כבישים משניים ובזהירות ממכמונות בכפרים.
לעניין שוויץ, אשמח לסייע.

asypeer
12-05-15, 01:10
יש בשטוטגרט גם את המוזיאון של פורשה אם אתה שוב באיזור.

Sent from my Ass

דרור ברלי
12-05-15, 10:25
שטוטגארט - מוזיאוני מרצדס ופורשה.

אני ממליץ לפנות לאיזור משולש הגבולות גרמניה/שווייץ/צרפת, ולנסוע לעיר הצרפתית מולוז (Mulhouse). העיר תעשייתית, אפורה ומכוערת אבל יש בה אטרקציה אחת שווה ביותר שחובב מכוניות לא יכול להרשות לעצמו להפסיד - מוזיאון המכוניות הלאומי של צרפת. בכל העיר תמצא שילוטים שמכוונים אותך לשם. זה מוזיאון המכוניות הקלאסיות הגדול בעולם, כולל אוסף מכוניות בוגאטי הגדול בעולם ומבחר מבלבל של מיטב הקלאסיקות של עולם הרכב האירופי, במיוחד מהשנים שלפני מלחמה העולם השניה אבל גם חדישות יותר. זה מוזיאון ענק ותבלו בו שעות רבות. לא לפספס!!!

מכאן אתה נכנס לשוייץ די מהר באיזור באזל שהוא שטוח ומשעמם ולא תבזבז עליו זמן.

לגבי שוייץ - לא יודע כמה תשתמשו שם בכבישים מהירים (לדעתי לא תהיה לכם ברירה כדי לקצר זמנים ומרחקים) אבל יש שם מס על נסיעה בכביש מהיר והוא משולם באמצעות רכישת מדבקה לחלון, דוגמת מדבקת הטסט שלנו. את המדבקה קונים בחנויות הנוחות בתחנות הדלק ורצוי לרכוש אחת מיד אחרי שחצית את הגבול מגרמניה/צרפת. מי שנתפס בלי מדבקה משלם קנס גבוה.

כנ"ל נושא המהירות - אחרי שטסים בלי חשבון על האוטובאן הגרמני, קל מאוד ליפול למלכודות המהירות בשווייץ. המקסימום זה 120 בכביש מהיר, יש מצלמות בכל פינה כולל בתוך מינהרות ובכפרים. סף האכיפה נמוך מאוד והם אוכפים כמו מטורפים, הנבלות.

Derish
12-05-15, 17:27
הדבר הזה נקרא וינייט (vignette) וקיים במדינות רבות באירופה. ההבדל המשמעותי הוא שברוב המדינות אפשר לקנות אותו לפרקי זמן שונים (שבוע, חודש וכו') ובעלות סבירה, בעוד שבשווייץ זה רק לשנה ועולה קרוב לחמישים יורו. יתכן וזה כבר לא המצב, אבל כך היה בכל ביקוריי שם בשנים האחרונות וכדאי לקחת זאת בחשבון.

ymandel
12-05-15, 17:43
כשאתה נוסע מפרנקפורט, הכנס לאלזאס, איזור העיר קולמר.
כבישים צדדיים מדהימים, אוכל ויין.
שוויץ אינה חווית נהיגה (איזור ציריך) חוץ מאשר אם אתה נוסע דרומה לכיוון chur ונכנס לתוך האלפים.

ש01
12-05-15, 20:15
קודם כל המרחקים לא נוראים בכלל .
מפרנקפורט מערבה לאורך הריין, בקר בטירות ובכפרים בדרך.
כנס לעמק המוזל וסע לאורכו (דרומה). כנס לייקבים, שתה יין ותאכל אוכל מקומי משובך.
בסוף הנהר אפשר לקפוץ מערבה לליכטשטיין. לא הייתי אבל אומרים שזו ארץ הררית יפיפיה.
באגם קונסטנץ, האי מינהאו והכפר מאירסבורג ביקרת?
העיר שפהאוזן ומפלי הריין?
יש לך מספיק זמן לפנות מערבה מאגם קונסטנץ לאורך גרמניה/אוסטריה עד גרמיש/פוזן וחזרה מערבה. רק נוף נוף נוף.
אם יש זמן - עלה לצוק שפיצה או לטירות בפוזן
ד.א. אפשר להגיע לשם מפרנקפורט דרך הרומנטקן שטרסה. דרך נוף כפרית יפה מאוד.
לגבי לינה - סע עד השקיעה, ואז תעצור ליד כל גסטהאוס/גסטהוף שנראה לך. אל תדאג, יש מקום והאיכות מצויינת.
תהנה.
***אם אתה חובב אקסטרים - יום מלא באירופה פארק ליד פריבורג יעשה את העבודה.
שוויץ באזור זה משעממת, פרט למפלי הריין.

חנן-ג'יפולוג
12-05-15, 20:42
האם ניתן לנסוע על רכס האלפים בין chur לsion? בתצ"א זה נראה מדהים. זו העונה המתאימה? צפויים להיתקל בחסימות כבישים עקב שלג וכו?

klam
12-05-15, 22:02
עד ל sion אין לך בעיה, אם אתה מגיע מה E27 ואחר כך ה E62. בבריג, עליך לעלות על כביש 19 השויצרי. לא צריכה להיות בעיה, ביום בהיר תוכל אפילו לראות את האייגר משמאלך. שווה לעצור בעיירה munster (לא העיר בגרמניה!), עם בתי העץ היפים שלה. בערך כ 50 קמ אחרי בריג תגיע לאוברוואלד ולאחר מכן הדרך הופכת לצרה ומתפתלת בעליות וירידות די מפחידות. בחורף סוגרים שם אבל עכשיו לא נראה שתהיה בעיה מיוחדת (אפשר לבדוק מראש בעיירות לפני) . אחרי החציה (המעצבנת) של כביש E35 מזרחה, שווה לעצור בעיירה דיסנטיס. יש בה מנזר בנדיקטי מעניין. ההמשך ל chur יפה מעל עמק עם נהר.

ש01
13-05-15, 00:09
ולא לשכוח לקנות בתחנת דלק מדבקת - מס כבישים לשוויץ.
חבר ששכח שילם 500 אירו קנס...

-->