PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפ משפחתי ב 90 אלף ש"ח

ברק לוי1
14-05-15, 18:10
שלום לכולם,

אני מעוניין בייעוץ לרכישת ג'יפ משפחתי בתקציב כולל של עד 90 אלף ש"ח.זהו ג'יפ ראשון שלי. הרכב ישמש אותי בנסיעות יומיומיות לעבודה ואת המשפחה בסופי שבוע (טיולים בשטח ונסיעות משפחתיות בכלל).
כיום 4 נפשות, אפשרות להתרחבות בהמשך . 25-20 אלף ק"מ בשנה. פעם בחודש טיולי שטח בעבירות עד בינונית פלוס (אבל חשוב שיהיה בראש שקט). אני לא מתכנן ואין לי ידע נרחב לטיפול עצמי ברכב.

חשוב לגבי הרכב: בטיחות בכביש (ABS, ESP וכ' )אמינות גבוהה , מרווח לטיולי יום לארבעה לפחות, נוחות סבירה בכביש, צריכת דלק לא מפלצתית.

כמה אפשריות שחשבתי עליהן, מניח שבשביל לברור טוב יותר אצטרך לנסוע על כל אחד מהרכבים כדי לעמוד על ההבדלים
1. גרנד ויטארה - אופציה מעניינת כיוון שניתן להשיג שנתון גבוה ורכב יחסית מודרני. עדין יותר בשטח אבל מבין שעם הגבהה ומיגונים יכול להיות פתרון נוח. פחות מרווח מג'יפים גדולים. הפיתוי כאן הוא תחזוקה שנתית נמוכה
2. ג'יפ דוגמת פג'ארו - שנתון ישן כנראה . מניח שאצטרך לשמור חלק מהתקציב נניח 6-7 אלף שח להפתעות במהלך השנה.
3. לנדקרוזר - מבין שהמחירים הרבה יותר מידי גבוהים לרכב במצב טוב, כמו'כ מעט נרתע מהחזות המפלצתית.
3. יונדאי טאראקן ? (יאפשר שנתון אחד או שניים צעירים יותר מהפג'ארו, האם שווה?)
4. צ'ירוקי ?? (האם זו הרפתקאה)
אחר ?

אשמח לשמוע עצות, בדגש על עלות אחזקה שנתית אמיתית (לא כולל ירידת ערך)

klam
14-05-15, 18:18
בסיטואציה שלך, הייתי הולך על האפשרות הראשונה. בלי היסוס.
לחילופין - הטאראקן.
בהצלחה.

ברק לוי1
16-05-15, 15:02
תודה על התגובה. האם שווה בכל זאת לשקול פג׳ארו נניח ב 75,000 אלף ולשים בצד 15,000 נוספים לכסות את העלויות הנוספות? האם אפשר לקנות פג׳ארו במצב סביר ותקין בסכום זה ש״ח שיהיה נוח גם רכב משפחתי? בסכום זה ראיתי רכבי דיזל עם מעל ל 250,000 אלף ק״מ? כמה תהיה עלות פג׳ארו יקרה יותר מהויטארה ?
(המוטיבציה לפג׳ארו הינה מרווח פנימי נדיב יותר, ומניח שיכולת שטח ועמידות עדיפה יותר?)

בנוסף האם טארקן יציע יכולת עדיפה בשטח מול הויטארה ? האם במודל 2007 או 2008 דיזל יהיה נוח כרכב משפחתי מודרני לנסיעה בכביש ?

ברק לוי1
18-05-15, 21:41
העמסתי בשאלות. אנסה להיות יותר ממוקד.

מה יתרונות ה טארקן 2007/8 דיזל מול גרנד ויטארה 2011 (ממוגנת מוגבהת)? כמה תהיה העלות החודשית יקרה יותר?

מה יתרונות פג'ארו 2006 מול גרנד ויטארה 2011 (ממוגנת מוגבהת) ? כמה תהיה העלות החודשית יקרה יותר?

klam
19-05-15, 08:11
הטראקן מרווח יותר, ואת זה אתה כבר יודע. שניהם זקוקים לשיפורים והגבהות כדי לטייל בשטח - לשניהם יש, זמינים. הטראקן שותה דיזל ויש לזה יתרונות. הויטארה חדש יותר וזה משמעותי, גם בטיחותית. אגב, אם אתה מחפש רכב מרווח, יש גם ויטארה XL7 - ממש מרווחת, אם כי משנים קודמות (היתה כאן באתר למכירה).
הפאג'רו רכב מצוין, מרווח ועדיף בכביש על הויטארה (ועל מרבית רכבי השטח בכלל). בשטח גם הוא זקוק לשיפורים. בתקציב שלך לא כדאי, לדעתי, משום שתקבל רכב ישן והעלויות תהיינה גבוהות. מאוד.

ברק לוי1
19-05-15, 11:14
תודה רבה. מיקדת אותי.
בהנחה שלא אמצא XL7 אמשיך עם גרנד ויטארה עם מיגונים והגבהה. אני מניח\מקווה שעם מיומנות סבירה היא תוכל לעשות את מרבית המסלולים בארץ כולל טיולים במדבר יהודה ובנגב (לא אתגרי עבירות, אבל טיולים משמעותיים).

klam
19-05-15, 20:17
תודה רבה. מיקדת אותי.
בהנחה שלא אמצא XL7 אמשיך עם גרנד ויטארה עם מיגונים והגבהה. אני מניח\מקווה שעם מיומנות סבירה היא תוכל לעשות את מרבית המסלולים בארץ כולל טיולים במדבר יהודה ובנגב (לא אתגרי עבירות, אבל טיולים משמעותיים).
כפי שתוכל להווכח, גם כאן, ובמיוחד בפורומים של הסוזוקי (ויש כאלו, מאוד פטריוטיים וטובים), הגראנד ויטארה עם השיפורים המתאימים, יכולה להתמודד בהצלחה גם במסלולים האתגריים והקשים.
בהצלחה.

-->