PDA

צפייה בגרסה מלאה : דקה דומיה לאתר המקביל "פולגז"

איל מ
14-05-15, 19:27
לא יודע כמה מהגולשים כאן גם רוכבים (אופנוע) או סתם גולשים באתר פולגז ז"ל. מי שלא מכיר מדובר באתר שבנוי בצורה דומה מאד לאתר הזה,
ושהפורום שלו היווה מאגר ידע עצום לכל הקשור ברכיבה, החל ממכונאות, דרך טכניקות רכיבה, מסלולי טיולים, ציוד, ריבים עם לובשי המדים ורשעויות הבירוקרטיה ועד אוף טופיק תוסס, ועוד. בקיצור אח תאום לג'יפולוג רק על שני גלגלים.
לא יודע את הפרטים אבל סכסוך בין הכותבים לבין הבעלים שהתחלף הוביל כנראה לפיצוץ.
התוצאה היא אתר חדש, דמוי פייסבוק (גועל נפש בעיניי) אך האסון הגדול הוא שכל מאגר הידע שהיה בפורומים הולך לפח.
דמיינו שכל הידע שהעליתם לכאן עם כל החידודים, הבדיחות והריבים ינעל יום אחד מאחורי מנעול וייאבד, אין יותר יוזרים, הודעות, כתבות גולשים, מסלולים וכו.. כלום!
לכן,
מבקש ומזהיר את בעלי האתר כאן,
אנא עשו ככל יכולתכם שדבר כזה לא יקרה פה.
:(:(:(

erezgur
14-05-15, 19:58
נסה לנסוע במכונת הזמן אחורה ולשמור לך את המידע הנדרש מהפורומים שם. למשל - http://web.archive.org/web/20140915180918/http://www.fullgaz.co.il/forums/

תוכל לחפש מידע מתאריכים אחרים שהוקפאו בעזרת אחת ממכונות הזמן של דפי האינטרנט - http://archive.org/web/

ארז גור

asafk
14-05-15, 20:18
בשנים הראשונות פולגז וג׳יפולוג היו לא רק אחים אלא גם חברים טובים, ברמה האישית ממש בין המנהלים והעורכים.
שיתפנו פעולה בכמה הפקות של סיקור חוצה ישראל בניצוחו של טל״ז, התייעצנו ולמדנו זה מזה, הקפדנו לפרגן וכך היה צריך.

אני מבטיח שנעשה הכל כדי שמה שקרה לפולגז לא יקרה לנו. נדמה לי שכולנו בהנהלה מספיק מפוכחים כדי לדעת שכסף כבר לא נעשה מהאינטרנט- ואז על מה יש לנו לריב?

חבל. באמת חבל.

אסף.

savyon
14-05-15, 21:00
למה לא אמרו לי שלא נעשה כסף מהאינטרנט?

polar bear
14-05-15, 21:26
איזה בעסה.

Derish
14-05-15, 21:45
כתבתי את זה בקארזפורום ואכתוב גם פה: את פורום פולגז (לאו דווקא את האתר) במתכונתו הקיימת כבר מזמן היה צריך להוציא לחצר ולגאול מייסוריו. הרבה החלטות שגויות נעשו שם עם השנים, יותר מדי אנשים טובים עזבו, והתוצאה הייתה מבישה על סף הפלילית. העניין הגיע לשיא בשלהי 2012, נחתך ע"י ההנהלה והקהילה לא התאוששה מאז.

אופציית החיפוש בקושי עבדה בשנים האחרונות, לא ברור מי עשה שימוש בכל ה"ידע" הזה ובאיזו תדירות, אך יש לי תחושה שאילו היו מתבקשים לשלם על שמירתו של מסד הנתונים באוויר, מעטים מהיוזרים היו נענים.

מבחינת האתר לא הרבה השתנה וטוב שכך. הצוות עבר במלואו למיזם החדש וממשיך באותו כיוון, שניים מהקודקודים עזבו, אחד חדש הצטרף, ובסה"כ המעבר היה די חלק וההמשך נראה מבטיח. מה שכן, לדעתי חבל שלא ניצלו את ההזדמנות ע"מ להתאחד עם אתרי נישה נוספים בסגנון (פאסטגיר, דו"גרי, אגוריידר וכו') ואולי אשכרה להרים עסק רציני במקום ארגז חול נוסף על הקיימים.

ברקע נרשמים גם פרפורי גסיסה של פורום 8 באדיבות הנהלת תפוז... בקיצור, בינתיים כולם סיפורי הצלחה, אחד יותר טוב מהשני.

סה"כ הסיטואציה משקפת באופן הולם את הנעשה בתחום המוטורי בארץ, קל וחומר בדומיין הדו-גלגלי.

איל מ
14-05-15, 21:52
דריש,
מה שאתה אומר נכון אולי לך.
מכיוון שרוב הפעילות שלך בשנים האחרונות שם היתה באוף טופיק אני חושב שאתה קצת לא בעניינים.
אמנם העוף היה הזוי אבל הפורומים הטכנים (למרות שטחנו שוב ושוב את אותם נושאים באדיבות יוזרים חדשים) היו פעילים ומועילים.
כמות המשתמשים החדשים היא רק עדות לכמה שהפורום הצליח.
בנוסף, לי מעולם לא היתה בעיה לחפש מידע. מנוע חיפוש פנימי זה לא מה שמקים או מפיל אתר.

boaz avrahami
14-05-15, 22:14
למה לא אמרו לי שלא נעשה כסף מהאינטרנט?

תאשים את המנכ״ל [emoji6]

six 4 life
14-05-15, 22:44
חבל דווקא היה פורום משעשע יחסית, חביב להעברת כמה דקות ביום.
לזוועה החדשה אני לא מתקרב.
ת.נ.צ.ב.ה

Derish
14-05-15, 23:06
הפורומים הטכנים (למרות שטחנו שוב ושוב את אותם נושאים באדיבות יוזרים חדשים) היו פעילים ומועילים.
כמות המשתמשים החדשים היא רק עדות לכמה שהפורום הצליח.
בוא נדבר תכל'ס - אם היו מציעים לך ולשאר היוזרים הפעילים בטכני לשמור על הפורום פעיל תמורת סכום מסויים בחודש - כמה היית מוכן לשלם? אם בכלל.

פולגז זה לא ג'יפולוג, הקהילה שם קטנה ועיקר הפעילות החברתית שלה דווקא באוף. מה שיש בשאר המדורים זה קומץ אנשים קבועים בעלי ידע ודלת מסתובבת שכל יום עוברים בה עשרות ילדים בני 16 שהוציאו רשיון, פתחו יוזר, שאלו שאלה ואז שכחו בכלל מה כתובת האתר. בטכני יש דיונים רציניים, בכללי רק בוכים כל היום על איך דפקו אותם ואכלו להם ושתו להם, ברוכב המתחיל זה בכלל סדום ועמורה... לכן כמות החדשים היא לא עדות לכלום. לקארזפורום למשל יש מעל מאה אלף יוזרים, ובפועל? אולי כמה מאות פעילים.

חיפוש מפיל אתר בכיף, משום שלא כולם מתקדמים כמוך ויודעים להקליד אלגוריתם בגוגל שממקד אותם באתר הספציפי, ואם אין חיפוש יעיל וידידותי למשתמש זה גורם לפתיחה של אותם שרשורים כל פעם מחדש. ככה גורמים להצפה, ובינתיים גם על מגהבייטים של אחסון בשרת מישהו צריך לשלם.

אפשר היה לגרום לזה לעבוד. אפשר היה להתייעל, לנקוט במודרציה יותר ממוקדת וחכמה, אבל יש גבול כמה רחוק אפשר להגיע עם חבורת מתנדבים שעושים זאת על בסיס זמן פנוי. אילו היו ניגשים לעניין כעסק כלכלי, מכניסים משקיעים, שוכרים מודרטורים בתשלום וכו' אולי אפשר היה להימנע מצעדים דרמטיים כאלו. אבל מהיכרות עם הנפשות הפועלות מאחורי הקלעים שם, פרוייקט כזה הוא לא בליגה שלהם. הם התחילו משהו קהילתי, גדלו יותר מדי, לא ידעו איך להתמודד עם זה והיה ברור שזה לא יגמר טוב. אז עכשיו מתחילים מחדש.

six 4 life
14-05-15, 23:25
http://www.ice.co.il/media/news/article/407909

LIRON5721
15-05-15, 00:50
מההיכרות שלי עם פול גז היה שם הרבה ידע טכני מועיל, חבל.

asafk
15-05-15, 12:10
בוא נדבר תכל'ס - אם היו מציעים לך ולשאר היוזרים הפעילים בטכני לשמור על הפורום פעיל תמורת סכום מסויים בחודש - כמה היית מוכן לשלם? אם בכלל.

פולגז זה לא ג'יפולוג, הקהילה שם קטנה ועיקר הפעילות החברתית שלה דווקא באוף. מה שיש בשאר המדורים זה קומץ אנשים קבועים בעלי ידע ודלת מסתובבת שכל יום עוברים בה עשרות ילדים בני 16 שהוציאו רשיון, פתחו יוזר, שאלו שאלה ואז שכחו בכלל מה כתובת האתר. בטכני יש דיונים רציניים, בכללי רק בוכים כל היום על איך דפקו אותם ואכלו להם ושתו להם, ברוכב המתחיל זה בכלל סדום ועמורה... לכן כמות החדשים היא לא עדות לכלום. לקארזפורום למשל יש מעל מאה אלף יוזרים, ובפועל? אולי כמה מאות פעילים.

חיפוש מפיל אתר בכיף, משום שלא כולם מתקדמים כמוך ויודעים להקליד אלגוריתם בגוגל שממקד אותם באתר הספציפי, ואם אין חיפוש יעיל וידידותי למשתמש זה גורם לפתיחה של אותם שרשורים כל פעם מחדש. ככה גורמים להצפה, ובינתיים גם על מגהבייטים של אחסון בשרת מישהו צריך לשלם.

אפשר היה לגרום לזה לעבוד. אפשר היה להתייעל, לנקוט במודרציה יותר ממוקדת וחכמה, אבל יש גבול כמה רחוק אפשר להגיע עם חבורת מתנדבים שעושים זאת על בסיס זמן פנוי. אילו היו ניגשים לעניין כעסק כלכלי, מכניסים משקיעים, שוכרים מודרטורים בתשלום וכו' אולי אפשר היה להימנע מצעדים דרמטיים כאלו. אבל מהיכרות עם הנפשות הפועלות מאחורי הקלעים שם, פרוייקט כזה הוא לא בליגה שלהם. הם התחילו משהו קהילתי, גדלו יותר מדי, לא ידעו איך להתמודד עם זה והיה ברור שזה לא יגמר טוב. אז עכשיו מתחילים מחדש.

בלי להתייחס לניהול של אתר זה או אחר ספציפית. הביקורת העסקית אולי נכונה, אבל המציאות היא שכדי להכניס משקיעים צריך מודל מרוויח. ואת זה, בשוק האינטרנט הישראלי, אי אפשר להבטיח.

אסף.

Saar
15-05-15, 14:47
בלי להתייחס לניהול של אתר זה או אחר ספציפית. הביקורת העסקית אולי נכונה, אבל המציאות היא שכדי להכניס משקיעים צריך מודל מרוויח. ואת זה, בשוק האינטרנט הישראלי, אי אפשר להבטיח.

אסף.

ונאמר אמן.
עלות אחזקה של אתר ברמה גבוהה (מהיר, אמין) היא אלפי שקלים בחודש.
כאשר המודל מתבסס על פרסומות, השפה היא עברית והתחום הוא "נישה" קטנה יחסית, קשה מאוד להגיע לרווחיות.
מצד שני, כמה אנשים שאתם מכירים יהיו מוכנים לשלם 10 ש"ח בחודש עבור תוכן איכותי? או אולי 20? וכו'...
(בהנחה שבעלים של אתר איכותי ירצה לגבות תשלום עבור השירות)
בד"כ אחוז קטן מאוד של הגולשים מוכן לשלם, בטח ובטח אם מדובר על אתר ישראלי ;)

-->