PDA

צפייה בגרסה מלאה : כיסאות לסיקס

amit6009
17-05-15, 10:33
אהלן
יש לי סיקס עם כסאות של סופה אם אני לא טועה..
עם כמה שהם נראים טוב הם עשויים מסקיי ולא ממש נוחים או תומכים, בנוסף- הספסל האחורי לא מתקפל

איזה מושבים יש בסיקסים שלכם ואתם יכולים להמליץ לי להביא מפירוקיה כאשר הקריטריונים הם אלו:

- נוחות ותמיכה
- מינימום התאמות לתושבות וכו׳
- שהספסל האחורי יתקפל פעמיים

בנוסף אשמח אם תעזרו לי להחליט איזה סוג המושב יהיה-
סקיי- בטוח לא, סתם מזיעים על זה וממש לא אהבתי
בד- לדעתי הכי נוח ולא מתחמם כל כך בשמש (מה גם שהכי פחות מזיעים איתו) אבל הוא צובר אבק בכמויות עצומות
עור אמיתי- אין לי דעה עוד כי בחיים לא ניסיתי

תודה מראש

עמית

מוני אורבך
17-05-15, 11:22
מושבים בגיפ פתוח הם בעיה אמיתית, ומהסיבות שציינת..
אחרי יותר מעשר שנים עדין לא הגעתי למתכונת האידאלית.
אני יכול להגיד מה לא (לטעמי כמובן) סקי, בקיץ זה פשוט מגעיל.
לי נראה שהפשרה הטובה ביותר הם כיסאות בד עם כיסוי בד עבה.
כך אתה יכול למדי פעם להוריד את הכיסוי ולנער החוצה את האבק.

אם אתה לא מאוד רגיש לעניני הזעה, כיסוי נאפרון.
עדין מזעים אבל לא כל כך כמו סקאי.
ומצד שני הוא אטום למים ומאפשר ניקוי מהיר.

דרור ברלי
17-05-15, 12:18
בעיה נוספת - בג'יפ פתוח מתיישבים בלילות כל מיני אורחים לא קרואים - בעיקר חתולים אבל לא רק.
הם משאירים בעיקר שערות, אבל גם כתמי שתן, קקי, קיא, רוק וכו'. מצטער שאני מגעיל אתכם - אבל זו המציאות.
נכון שאפשר לשטוף בסבון ומים ולהשאיר את הג'יפ כמה שעות בשמש שיתייבש - אבל עד שחתולה תמליט לך על מושב בד, לא תבין כמה זה מטונף ובעייתי.

בסקאיי אין בעיה - רוחצים במים וסבון ומנגבים. וזהו.
עור אמיתי - מושבים יותר יקרים בד"כ. קל לנקות, אבל צריך לתחזק. כל מיני תחליבים וכו'.

כיסוי קורדורה פריק וכביס זה כנראה הפתרון.

אני חוזר ומדגיש - תשתדל להתאים את המושב על הרגליים והמסילות המקוריות של הג'יפ. כדי לשמור על תנוחת נהיגה נכונה ולא גבוהה מדי, אתה צריך מושב שהבסיס שלו לא גבוה ועבה - אלא דק יחסית.

amit6009
17-05-15, 12:23
תודה רבה על העצות והתגובות המהירות
מה מורכב על הג׳יפ שלכם? איזה מושב מאיזה רכב מומלץ? מה לגבי המושב האחורי?

עמית

bobsfog
17-05-15, 12:44
אצלי מורכבים כסאות של תע"ר (אני מניח שזה סקאיי ולא עור אמיתי).
בקיץ (מעכשיו ושלושה חודשים קדימה שבמילא הרכב לא זז בשעות היום) זוועה ובכל מצב אחר זה מצויין.

לשטוף את האוטו עם צינור מבפנים, החתולים משאירים רק טביעות רגליים, הבוץ יורד בשניות, האבק לא נדבק לבד והכי חשוב שהבירה והמים שנשפכים בטיול לא נספגים בכסא.
היו לי בעבר כסאות בד ברכב פתוח, וללא ספק אני מעדיף את הדמוי עור / עור.

ש01
17-05-15, 13:10
אז בהמשך לנושא - היכן ניתן למצוא כיסאות כאלו או רפד לשיפוץ הכיסאות באיכות טובה ומחיר סביר?

yuvi
17-05-15, 16:20
אהלן
לדעתי אין לך הרבה ברירות בסוג החומר סקיי מגעיל ועור יקר אז בד...
אצלי התקנתי כסאות קדמיים של סובארו אימפרזה שנת 2008 (גם שאר השנתונים טובים) אלו כסאות מאוד נוחים ויותר חשוב יש להם תמיכות בצדדים ולנהג יש כיונון לגובה.
ספסל אחורי התקנתי של רנו קנגו שמקפל פעמיים וניתן גם לפרק אותו.
בכל מקרה צריך לעשות התאמות. כדי להיתרשם אתה יכול להיכנס לשירשור של הפרוייקט שלי (פרוייקט cj8 ארוך)
עם אתה צריך עוד עזרה דבר. יובל

GodsFather
17-05-15, 16:38
כיסוי קורדורה פריק וכביס זה כנראה הפתרון.

דרור, קורדורה באמת טוב ? יש לך נסיון עם זה ? כי יש איזה דיל שרץ עכשיו ברשת...

דרור ברלי
17-05-15, 16:50
אם אתה לא רגיש לגירודים למיניהם, אולי זה טוב.
היה משהו דומה על המושבים של ה-GMV, הרכב הקרבי שעשינו לו מבחן. הרגיש מצויין.

אני ממליץ להתייעץ עם רפד רכב טוב ומקצועי. אולי שווה להשקיע קצת.

amit6009
17-05-15, 17:01
אני מזכיר שהרעיון הוא לקנות מושבים מפירוקייה בעלות מינימלית ולעשות כמה שפחות התאמות. כלומר מה המושב הכי נוח ומתאים לסיקס שדורש הכי פחות התאמות (סקודה, מאזדה וכו׳)
כמובן אותו הסיפור לגבי הספסל האחורי
יש את האפשרות כמו שאתם אומרים להתייעץ עם רפד, לקנות כיסאות מפירוקייה להתאים אותם ולצפות אותם אבל זאת לא המטרה

עמית

yuvi
17-05-15, 17:24
הכיסא היחיד שלא מצריך התאמות הוא הכיסא המקורי, כל שאר הוריאציות מצריכות התאמות, אל תעשה מיזה עינין זה לא מסובך.
לגבי עלויות אני שילמתי על כל הכיסאות יחד כ400 ש"ח.

דרור ברלי
17-05-15, 17:47
כתבתי לך ואכתוב שוב, בפעם האחרונה:

תוודא העובי של כרית המושב+השלד של הכסא הוא מינימלי ושהמסילות באותו גובה.
בהרבה מכוניות המושב עבה וגדול ולא מתאים לג'יפ. בהרבה מכוניות המסילות בגבהים שונים וגם זה מקשה עליך קצת.
חשוב! תמדוד מה רוחב המושב שאפשר להכניס לג'יפ ושעדיין יישאר ממורכז להגה! כי ישיבה לא ממורכזת מעייפת ולא נוחה (מי שרוצה לשבת עקום כמו בדיפנדר, שיקנה דיפנדר, לא ג'יפ)

בפירוקיה, תבדוק את המושב מלמטה, איך הוא בנוי. אני ממליץ לחתוך ממנו את כל הקונסטרוקציה של המסילות שלו ולהתאים אותו עם פלאחים מברזל 4-5 מ"מ למסילות המקוריות ולתושבת המקורית של הג'יפ (כדי שאם תתחרט ותרצה לחזור למושב המקורי, או שתרצה לשדרג לכסא טוב עוד יותר בעתיד, תוכל לעשות זאת).

בא לך להשקיע? את המושבים שקנית, קח לרפד שיצפה בכיסוי מבד עמיד ורחיץ כלשהו.

אתה מוזמן לבוא ולראות התאמת מושבי יונדאי/קיה מדגם לא מזוהה לתושבות של סופה.

לגבי מושב אחורי: מספר המקומות צריך להיות תואם לרשיון. מה שלא תואם לרשיון, ישלחו אותך בטסט להחליף וידרשו אישור ממתקין מוסמך. זה ניג'וס וכמובן גם יקר.
השמועה טוענת שהנבלות בטסטים/ניידות הבדיקה התחילו לחטט בכל מיני מושבים לא מקוריים כמו אלה שירדו קנגו/ברלינגו וכו' כדי להכשיל/להוריד מהכביש בגללם. לתשומת לבכם.

yoni_0000
17-05-15, 20:14
בסיקס שלי רשום ברשיון 8 מושבים.. והוא בכלל קצר... ובכלל אין מושבים אחוריים... לך תבין

דרור ברלי
17-05-15, 22:33
יוני, אני כבר מבין. מי שלא מבין זה אתה.
ברשיון שלך כתוב "1+7". בטסט הקרוב תצטרך לדאוג לספסלי אורך מותקנים מאחור, ומוטב שייראו מקוריים כדי שלא יכשילו אותך.

זה לכאורה "שטויות", אבל כדאי שתתייחס לזה בכובד ראש, כי זה משהו שבגינו הם שולחים אותך לעמדה 1 לבצע שינוי רישום מספר מושבים ברשיון.
ועמדה 1 זה מקום שאתה לא רוצה להגיע אליו עם ג'יפ. בטח לא סיקס/סופה.

six-86
18-05-15, 08:56
כסאות הכי נוחים לסיקס זה של ספארי וההתאמה שלהם פשוטה לתושבות המקוריות
נוחית מדהימה !! מוזמן להתנסות ...
וכסא אחורי , של רנו קנגו מתקפל פעמיים ונכנס בין בתי גלגל
בהצלחה ,
ראיד .

IlanG
18-05-15, 11:11
גם כיסא אחורי של רנו אקספרס נכנס על בתי הגלגלים מאחור מתקפל פעמים אבל יותר דק מכיסא של רנו קונגו ולכן פחות מגבהה את הנוסעים מאחור.

ש01
18-05-15, 11:47
בסיקס שלי רשום ברשיון 8 מושבים.. והוא בכלל קצר... ובכלל אין מושבים אחוריים... לך תבין

ולי היה פעם נגרר שברישיון היה כתוב "מספר נוסעים למעט הנהג - 35" !!!

snirjeepdreamer
18-05-15, 21:36
נקודה נוספת לא פחות חשובה,
שהמושב האחורי "ינעל" בעת פתיחה ולא יזדקק לתמיכה אחורית של מעצור\ברזל כל שהוא כדי להיות בזוית הישיבה.

לדוגמא: מושב של רנו אקספרס הוא מצד אחד מאוד מאוד דק ונוח אך עם זאת דורש בניה של מוט תמך אחורי
כדי להשעין את המושב לזוית ישיבה. וזה כבר דורש בניה.

yehuda75
19-05-15, 13:51
לגבי מושב אחורי...
לטעמי המושב של רנו זה דראק - מהרבה סיבות...
לי יש של פורד קונקט - רחב, מנצל את כל רוחב הרכב והכי חשוב בעל שילדה מסיבית.

לאחרונה חבר שלי התקין ספסל אחורי של רומסטר - היתרון זה שהוא בנוי משלושה מושבים שיכולים לנוע קדימה ואחורה, ניתן לנתק מושב ולהוציא מהרכב, ניתק לנתק את כולם, ניתן להישען לאחור...

יצא לו פגז!
מומלץ למי שלא מפחד עם התקנה יצירתית על מנת לשחזר את הבסיס...

ronbs
08-06-15, 21:32
התחלתם להדאיג אותי בקשר לטסט
גם לי רשום 1+7

yehuda75
08-06-15, 22:29
עבור הטסט הכנתי ספסלי אורך מאחורי המושב רוחב. עבר סבבה...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

-->