PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב שטח הבא - לבטים לבטים

ishc
19-05-15, 17:57
היי היי
אחרי כמעט עשור במשפחת הסוזוקי אתמול הגראנד ויטרה שלנו עזבה את הבית ועברה לבעלים חדשים.
מתחילים לחפש את הרכב הבא כאשר הדרישות מחלקות לדרישות של זוגתי ולדרישות שלי.
הדרישות של מורן: 1. מזגן 2. גג 3. הגה כוח
הדרישות שלי קצת יותר מורכבות.
אחרי זוג סמוראים עברנו בצורה טבעית לגראנד ויטרה. הרכב נקנה משופר, עם קיט קלמיני ונעילת דיפ' אחורית ועדיין הרגיש שהוא מאוד מגביל אותנו בטיולים. מידת צמיגים בקוטר קטן יחסית (27) וללא אופציה לצמיגי שטח מלא ודופן נמוכה יחסית (235/60) ודיפ קדמי מאלומיניום הידוע לשמצה מנעו ממני את לנסוע במקומות שדורשים נהיגה קצת יותר טכנית. מעבר לכך, לי היה חסר קצת מקום במקרה ורוצים לצרף עוד זוג ברכב.
הרכב הבא הוא רכב בודד בבית אבל כמעט ולא בשימוש.
1. אני מתנייד בעיקר על אופנוע ולזוגתי יש קלינקה בבית ולכן האוטו לא משמש לנסיעות עבודה אלא לטיולים, קצת מנהלות ובסופי שבוע ועדיין מדובר ברכב יחיד ולכן האמינות צריכה להיות סבירה. לא מפחד ללכלך את הידיים אבל גם לא עף על זה ולא סובל מעודף זמן פנוי.
2. הדרישה הבאה היא רכב שטח שבמצבו המקורי (בגדול ואני אסביר בהמשך) מסוגל לטייל ברוב המוחלט של המסלולים בארץ. מה זה אומר? זה אומר שאני לא מחפש רכב לעבירות קיצונית ולילות של טיפוס סלעים אבל רכב שמסוגל להוביל טיולים גם למעלות כאלו ואחרים בארצנו מה שאם הגראנד ויטרה תמיד היה לי חשש. כדי להגיע לעבירות טובה יחסית הדרישות מהרכב הן גודל צמיגים סביב 31 (אינצ'י או מטרי) ומידה שיש בה מבחר צמיגי שטח נאה (31 אינצ'י או 245/75/16 למשל), גובה מספק עם מקסימום הגבהה סולידית של 2 אינץ, ונעילת דיפ' אחורית או אופציה לנעול את הרכב.
3. צריכת דלק סבירה, הגראנד צרכה סביב 1:8 וזה אחלה, אשמח להישאר באותו איזור.
4. אופציית רשות - סרן חי קדמי, מתוך אמונה שמכלול סגור ואחוד עמיד יותר.

תקציב: בגדול, לא הגדרתי משהו ספציפי, אשמח להשאר סביב ה-30K לפני יישור קו כזה או אחר, אבל במידת הצורך ומידת האטרקטיביות של הרכב אפשר גם להגדיל את התקציב.

רכבים על הפרק:
טיוטה היילקס עד 97 - יתרונות: אמין יחסית, פשוט יחסית, נעילה אחורית מקורית ברוב הדגמים, סרן קדמי חי, צמיגי 31 במצבו המקורי ולא מצריך באמת שום שיפורים, עומד בדרישות של מורן.
חסרונות: ישן יחסית, כבר במעמד של רכב מיושן או שני טסטים בשנה. לרוב יקר יחסית (למרות שאפשר למצוא רכבים טובים בטווח שציינתי), מנוע עצל במיוחד אם לא הוסב לטורבו, יצא לי לקרוא לא פעם על בעיות אמינות בהסבות שאינן מקצועיות. המון קילומטרים, רוב הרכבים לא יורדים מ-350000 ק"מ, ביטוח וטסט של רכב מסחרי, קשה מאוד למצוא אחד שתוחזק טוב, אני פחות אוהב את התצורה של טנדר באופן כללי.

היילקס 98 ומעלה - בתקציב שלי אפשר גם למצוא גם באיזור שנתון 2001 ומעבר לסרן החי אני רואה את חלוקת היתרונות וחסרונות די דומה.

מגנום ידני - יתרונות: זול יחסית ומאפשר לרכוש מודל חדש (2004), צמיגי 31 במקור, נעילה אחורית מקורית, לא חושב שמצריך שיפורים על מנת להיות רכב טיולים, משיחות עם אנשים יש חלקים בשפע ובמחירים סבירים.
חסרונות: בעיית התחממות ידועה (גם בידני?), רוב הרכבים עם המון קילומטרים ומתוחזקים רע לפי מה שנראה לי, ביטוחח וטסט מסחרי יקר, גם פה, אני פחות אוהב תצורת טנדר.

דיסקו 1 - יתרונות: שני סרנים, במצבו המקורי כמעט ואינו דורש שיפורים, מנוע TDI300 שנחשב אמין, תא נוסעים הכי נעים שאני מכיר, נוחות נסיעה מעולה, מחיר זול.
חסרונות: לא יודע איזו מידת צמיגים ישנה במקור, ללא נעילה ובעל ציריות פריכות, שמועות על בעיות אמינות מפה ועד אוסטרליה, נראה שקשה למצוא אחד שתוחזק כמו שצריך, ישן יחסית, מנוע עצל ושוב אמינות אמינות אמינות.

דיסקו 2 - יתרונות וחסרונות דומים לדיסקו 1, מנוע TD5 כבר נחשב יותר נמרץ אבל גם הוא סובל מבעיות כאלו ואחרות כמו צמה עם שמן וכו' וכו'...

כרגע כל ה-SUV היפנים והקוראנים יורדים מהפרק מסיבות כאלו ואחרות.
אשמח לתגובות ענייניות ומפורטות כדי שנוכל להמשיך לטייל להנאתנו :)

תודה לכולם

דרור ברלי
19-05-15, 18:09
כל הדרישות שלך מובילות לפאג'רו או טרופר. למה אתה לא רוצה אותם?

אם הק"מ השנתי לא גדול ואתה מסוגל לסבול צריכת דלק של מנוע בנזין גדול, לך על אינדיאני.

eysham
19-05-15, 18:13
גראנד צ'ירוקי היה הבחירה הטבעית שלי אבל צריכת הדלק פוסלת אותו על הסף.

מה שכן, הייתי מחזיר למשוואה את הטרופר דיזל.
הכי הרבה רכב לשקל שתקבל מכל שאר האופציות שהעלית.

והיום שעניין המזרקים מאחורינו נראה לי שזו עסקה מנצחת.

איל

שגיא S
19-05-15, 18:35
אני תמיד אמרתי שאתה מגזים..הרי רכב זהה לשלך עלה איתנו את ורדית בלי בעיה.

בכל מקרה - אני טוען שפאג'רו או טרופר אכן יתאימו לך בול. טרופר בנזין ארוך תוכל להיות קניה מוצלחת, הבעיה למצוא כזה.

מהאופציות שהעלית הייתי לוקח את ההיילקס הישן. סתם כי זה אייקון ותמיד תוכל לגדול איתו.

liontamer84
19-05-15, 21:08
על פניו מה שכתבת זועק טרופר.

כמו שכתבו מעליי - הכי הרבה תמורה פר שקל.

ishc
19-05-15, 21:45
קודם כל אני לא פוסל כלום אבל כן מאמין גדול בשני סרנים חיים ולכן הדיסקו.
המגנום נכנס למשוואה רק בגלל מחיר אטרקטיבי ונעילה אחורית והטויוטה החדש יותר פשוט כי זה טויוטה.
עניין המזרקים הטרופרים נפתר? לא התעדכנתי מספיק. מה לגבי נעילה אחורית לטרופר החדש יותר? לא מהווה בעיה.
פאג׳רו, פראדו ואינדיאנים פחות אטרקטיביים מבחינת מחיר ממה שראיתי בינתיים.

מוני אורבך
20-05-15, 08:50
היו לי רכבים עם מתלה מקפירסון (פאגרו טראנו וטויוטה פראדו)
והיו לי עם סרן חי מקדימה (הייליקס, דיפנדר, סופה, דיסקו, ולאחרונה רנגלר)

מהלכי מתלה עם סרן חי הם משמעותית טובים יותר.
גם רכב עם שני סרנים חיים נמוך יחסית ל SUV, עדין מהלכי המתלה ובספו של דבר הגחון גבוהים יותר.
זה נובע מגאומטריה שונה של שני סוגי המתלים.
המשמעות היא שרכב עם שני סרנים חיים נכנס פחות לשיפועי צד קיצוניים, חוטף פחות מכות בגחון, ועל כן משרה יותר בטחון.
לעומת זאת רכבים עם סרן חי ההיגוי יותר מעורפל והם יותר קשים, חוץ מהרנגלר, ששם כנראה המתלים מתוכננים נכון וההגה לא מעורפל.
ועדין הוא רק משתווה ל SUV פשוט ולא למכונית מנהלים יוקרתית.

מה זה אומר לגביך? תשפוט אתה.
לי היה פשוט לא נעים לנסוע עם רכב שעל כל שטות נכנס לשיפוע צד.
היה לי פראדו 2001 רכב מעולה עם מנוע מעולה. אבל עם מקפירסון מקדימה.
אותי זה עיצבן, זה לא שהרכב לא עבר כל מה שביקשתי ממנו, אבל הכל תמיד היה עם שיפועי צד שלא אהבתי.
אני אוהב לנסוע עם רכב שמשרה בך בטחון ולא שאתה מרגיש שאתה כל הזמן יכול להגיע איתו לקצה...
לעבירות בינונית + אין הרבה בעיות, מעבר לזה.. אפשרי אבל צריך להתרגל להרבה מכות שיפועי צד, ולדעת טוב טוב היכן הגבול.

נמרוד
20-05-15, 09:04
הערת אגב - מוני, לאף אחד מהכלים שציינת אין מתלה מסוג מקפרסון. מקפירסון תמצא על פריבטים ועל כלי שטח קטנים יותר, מבוססי שלדות פריבט. בתמונה, משמאל מקפירסון ומימין זוג זרועות A, שזה מה שיש במתלה הקדמי של כלי השטח הגדולים יותר.

98559

צחי - זכית שאתה מוכר כאן, לעומק אפשר להגיד, מבחינת הפרופיל הפסיכולוגי-מוטורי הבעייתי. אתה לא סתם גולש חדש שנרשם ומקבל את התשובה הממוצעת. במקרה שלך - אכן, שווה להתאמץ וללכת על אחד מה"דברים האמיתיים" - אלו עם הסרנים החיים, ג'יפ, לנדרובר או טויוטה ישנה. אם הטנדר יורד, ודברים פתוחים וספרטניים מדי יורדים, אז נשארנו עם ג'יפ צ'רוקי/גראנד צ'רוקי/לנדרובר דיסקברי.

בסכום שציינת ועם היכולת והנסיון הטכני שלך אתה מסוגל לדעתי גם לבצע רכישה נכונה וגם להתמודד עם התחזוקה והבנייה של אחד מהכלים האלו.

תשאיר את היפאנים לאנשים שפויים יותר. בבוא היום תוכל להחזיק במקל השפיות משני הקצוות, גם וגם... אבל בינתיים - לך על דיסקברי או אינדיאני, מה שבא לך טוב.

omri_t
20-05-15, 09:17
האמת, מראש לא הבנתי למה קנית גרנד ויטרה.
זה לא רכב שמתאים לך.

לגבי האופציות שכתבת, אתה הולך עם הלב ופחות עם הראש- זה קצת טעות.
במקרה כמו שאתה מתאר, עלויות דלק פחות קריטיות, אבל עלות אחזקה שנתית כוללת כן מהותית.
טויטה, לנדרובר- כלים מעולים, אבל גם אם לא זזים מטר- ממש לא זול להחזיק אותם.
וכאשר עוברים לרכב גדול מהסוזוקים- פתאום מגלים שלהוריד גיר על הבטן בחניה מאחורי הבית: זה לא ממש נעים....

האפשרות שאני חושב שהכי תתאים היא ללכת על אינדיאני.
עלות האחזקה סבירה, לא אתפלא אם זול מטויוטה...
חלפים בשפע, ידע בשפע, כלים טובים ושמורים גם יש.
מקסימום רכב בכביש ובשטח, במינימום כסף.
הוא פיזית גדול, אז אולי לא אידאלי לסידורים בעיר (תלוי בך ובאישה כמובן).
הוא לא ממש גניב- שזה תמיד יתרון.
טסט בעיקרון לא בעיה לעבור.

GodsFather
20-05-15, 09:22
בבוא היום תוכל להחזיק במקל השפיות משני הקצוות, גם וגם... אבל בינתיים - לך על דיסקברי ....

פרדוקס?

מוני אורבך
20-05-15, 09:33
נמרוד מה רצית שאגיד?! מתלה עצה כפולה..
double wishbone suspension ?!!!
זה נשמע כמו משהו שהגיע מתרנגולת (מה שנכון אגב)
אני הרבה יותר אוהב את השם מקפירסון, וחוץ מלמהנדסים מרובעים כמוך זה ממש לא מענין.
לשניהם אותו עקרון עבודה רק שהשני הוא הרבה יותר חזק ולכן מתאים לרכב שטח (בערך.. )-: )
אז כן השם של המתלה שהתכוונתי עליו הוא מתלה עצה כפולה

נמרוד
20-05-15, 09:38
מוני מוני מוני... חשבת על מקפירסון? על המהנדס הסקוטי, על הבן אדם שמאחורי השם, שאתה זורק בכזאת נון שלנטיות?

לצורך הדיון, אתה מדבר על מתלה נפרד מול סרן חי.

ishc
20-05-15, 09:50
לא להיות קטנוניים על מונחים. בגדול אני מסכים עם מוני ועומרי גם אני לא מבים למה קניתי גראנד ויטרה, זו הייתה החלטה שפויה למרות ששנתיים טיילנו איתה וסה"כ היא שירתה אותנו בסדר.
אינדיאנים יורדים מהפרק בגלל מנוע צמא (חזק וכיפי אבל צמא) ונכון שהאוטו לא משמש ליום יום אבל בכל זאת הגראנד עשתה 16000 ק"מ בשנה האחרונה למשל אז הוא נוסע וההבדל בין 1:5 ל-1:8 יכול להתבטא בקילומטראז הנ"ל ב-7000 ש"ח לשנה.
מערכת גז הייתה יכולה להיות אופציה אם הייתי שקט עם התקנות שמבוצעות בארץ. בכללי אני שואף לרכב מינימליסטי מבחינה טכנולוגית ככל האפשר, אני מאמין שזה אחד המתכונים לרכב שיחזיק לאורך עוד הרבה שנים ולכן ההיילקס והדיסקו 1 הם המועמדים האידאלים.
טנדר הוא תצורה שלי לפחות נראית פחות נוחה או יותר מסובכת להגיע איתה לסידור נכון אבל היא לא פוסלת את היילקס והוא מתחיל להיות אצלי בראש מומעד מצנח ועכשיו זה רק עניין של למצוא אחד.

מוני אורבך
20-05-15, 09:56
בוודאי !
Earle S. MacPherson נולד באילינוי ב 1891 ומת ב 1960מהנדס ראשי ב פורד ואחר כך גם ב GM. למד באוניוורסיטת אילנוי.הוא היה הראשון שתכנן סוג זה של מתלים עבור רכבים פרטיים וישם אותם באופן מעשי (היו כמה לפניו שהיו פחות יעילים)
האמת, שווה לקרוא עליו, עולם הרכב בתחילת דרכו היה הרבה יותר .. הרפתקני מהיום.
היום מסמלצים הכול עד מוות, אז היו בונים ופשוט מנסים, על הלקוחות (-:

מוני אורבך
20-05-15, 10:02
צחי, דיסקו אחד אולי יחזיק שנים, אבל עם הרבה מאוד תחזוקה מונעת...
הייליקס יחזיק לנצח, והיה מאוד מאוד אמין. מבחינת עבירות, נו זה הייליקס !
הבעיה איתו שהוא רכב עבדים (קרי עובדים זרים)
הוא ונוחות זה שני כיוונים שונים לחלוטין.
אפשר לעשות הליקס לנסבל, לא יותר מזה.
והמנוע שלו פשוט זוועה, אפילו סמוראי יותר טוב )-:
תוסיף על זה גם טסט פעמים בשנה, ותקבל סיפור מההפטרה.

אבל אם אתה יכול לחיות עם כל הבעיות הללו, אז כן, היליקס תפור לצרכיך.

GodsFather
20-05-15, 10:05
צחי, טנדר טויוטה עם סרן חי בודד יעשה לך את העבודה נהדר. 31, הרבה מקום, אמינות וקדימה לשטח. הבעיה היחידה היא שהשוק מלא בכל מיני זבלים ואו סוחרים ומכאן שצריך לבצע עבודה מעמיקה מאד עד שמוצאים את האחד, אבל כשמוצאים הוא נשאר לנצח (או עד שהשכנים רוצים אותו...)

לחילופין, ומנסיון מקצועי גם של חבר שמוביל טיולים ברמה שבועית ואין לו יכולת לקחת סיכונים מיותרים ואו להוציא כסף על תיקונים - פג'רו Q ארוך 2800 טורבו דיזל. רכב שעד כה הוכיח את עצמו בגדול הן בעבירות והן באמינות. דלק 1:8 בנסיעה רגועה, כל השאר בידיים שלך.

ishc
20-05-15, 14:23
אגב, מישהו יודע מה העלות המשוערת של סגירה פשוטה לארגז, גובה קבינה?

נמרוד
20-05-15, 14:27
עלות סמלית עד אפסית, אם אתה לוקח סגירה משומשת ומשפץ ומרכיב בעצמך. אני יכול לחבר אותך למגרש שמחזיק ערימות.

סגירה קשיחה דורשת שינוי מבנה ברשיון - אני לא יודע מה בדיוק זה אומר, האם צריך אישור של מתקין הסגירה, משרד הרישוי רגיל או עמדה אחת... אם כן אז יש פה עוד עלויות של בירוקרטיה.

אני כרגע בונה סגירת ברזנט לטנדר, הרישוי זה לא הסיבה הראשית אבל זה גם שיקול. תהיה כתבה מן הסתם כשאסיים את הסיפור.

אם אתה קונה טנדר טויוטה ישן יש סיכוי לא רע שתיפול על רכב עם סגירה כזאת או אחרת ברשיון, ואז אתה יכול לשפץ או לבנות מה שבא לך באמת בלי הטרחה של שינוי מבנה.

Bernard
20-05-15, 15:09
אני לא אציע לך משהו שמראש פסלת..
לפי ההיסטוריה (רכב שפויי=סוזוקי ואיכות חיים של... רכב אמיתי), לא הייתי מסתכל בכלל על הטויוטה..
נכון, האגדות מספרות שכלום לא עוצר אותו (ובד"כ האגדות מתעלמות ממליון השיפורים וחוסר היציבות המובנית ומערכת מתלים מקורית, שבלי טון וחצי בארגז, היא קשה יותר מאבן) ושמנוע אנמי (ביום טוב..) מתאים בול למרכיבים שאמורים לתמוך בלפחות עוד 30 כ"ס ושיש לו נעילה אחורית מובנת (בד"כ) ו... עוד המון סופרלטיביים.
מה שלא מספרים זה תנוחת הישיבה המגוחכת, שמתאימה אולי לפורמולה 1, והכיסאות הלא נוחים עוד כשהם חדשים ואיכות החיים בקבינה (רמזו לך על זה = רכב פועלים/עבדים) והזכרת עוד זוג לטיולים - המושב האחורי הזוועתי (אפילו יותר מהקדמי) יפרק חברויות אחרי 1/2 טיול ו...
ואני בטוח שיהיו כאלה שיגידו שאפשר לחיות עם כל הדפקטים ושמתרגלים אבל... בניינו, בשביל מה להתרגל??

מנגד יש אגדות של דיסקברי 1...
לא אמין ו.. זהו בערך.
אז שוכחים לספר לך שהחלקים זולים בטירוף (כולל ציריות חזקות, למרות שגיסי נסע על שלו במשך למעלה מ-15 שנים, עם נעילה אחורית וציריות מקוריות!. לא היה מקום שהוא לא עבר...) ולעבוד עליו לבד זה יותר פשוט מבסוזוקי, ואם שמים לב למה שהולך פה (ובעולם) בפורומים, יודעים איזה חלק לקנות שלא יקרוס אחרי חודשיים (לדוגמא, משאבת הגה - רק של ZF - פחות מ-$200 באיביי. העברתי לארץ לא מזמן) ו..יחזיק המון.
חוץ מזה, זה רכב שלא צריך לשפר בו כלום - AS IS, הוא שם בכיס הקטן את כל מה שהוזכר פה (כולל משופרים), הן מבחינת העבירות והן מבחינת איכות החיים (מישהו אמר מזגן מפוצל??).
אני לא סובל דיזל באופן כללי ואת של לנדרובר לדורותיו ודגמיו, באופן מיוחד אבל אם לך זה לא מפריע, חפש EDC...
אני גם חושב שהאוטו הזה מכוער להפליא אבל כשאתה יושב בפנים... אתה לא כ"כ רואה את זה..
ועוד לא דיברנו על המחיר המגוחך שלו..

בין מה שהזכרת, שבא בחשבון, יענו ההיילקס והדיסקברי... נסה את שניהם ואין לי ספק שהגרוטאה האנגלית תהיה הרכב הבא שלך..

כל זאת, לעניות דעתי הצולעת (כפי שמישהו הציע שאסייג.. כל משפט שלי)..:)

GodsFather
20-05-15, 15:19
הבעיה ה(אולי) יחידה של ההיילקס שאכן רלוונטית לדיון פה היא הגניבות שלו. כל השאר פתיר/נתון לאישיות של הבעלים. עם גניבות קשה מאד להתמודד.

ל"ר גניב פחות...

ishc
20-05-15, 15:19
ברמרדת EDC? חשבתי שבדור ראשון זה רק TDI300 שזה מנוע של פורד או שאני עושה סלט?
מה עם הגיר? חשבתי לקפוץ היום לראות רכב שעבר שיפוץ גיר בעברו, לא יודע מה זה אומר אם בכלל משהו. יש דברים ספציפיים שצריך לשים לב?

נמרוד
20-05-15, 15:24
בין מה שהזכרת, שבא בחשבון, יענו ההיילקס והדיסקברי... נסה את שניהם ואין לי ספק שהגרוטאה האנגלית תהיה הרכב הבא שלך..

:)

איך זה שאני, שניסיתי את כל מה שיש ללנדרובר להציע במהלך השנים, לא פעם ולא פעמיים... לא מצאתי מעולם גרוטאה אנגלית בחנייה? זה כנראה אני יוצא הדופן... :rolleyes:

מוני אורבך
20-05-15, 15:40
בעברי (הרחוק) היה לי דיסקו.
הרכב שהיה לי בזמנו היה בן תשע (עשר שנים אחורה)
להיות בעלים של דיסקו זו דרך חיים, השקפת עולם.
לרכב הזה יש הרבה מה להציע, אבל הוא גם דורש הרבה בתמורה..
TLC ברכב הזה הוא מצרך חובה חיוני לקיומו.
בכל רגע נתון יש כמה דברים דפוקים ברכב, לרוב קטנים לפעמים לא...
ואני לא מתיחס בכלל לנזילות (בא כחלק מהרכב) או לצקצוקי הפלסטיק הזול, או לגג שמתפרק עליך וכו..
אבל אם הכל תקין ומשופץ כיף של רכב. הצרה שבדרך כלל זה לא המצב )-:
מבחינת עבירות, טובה בהחלט אבל צריך שיפורים מסביים מאוד כדי להגיע לרמה של הייליקס משופר קלות.

רק אם אתה מאוד מאוד מאוד אוהב את הרכב הזה קנה אותו, אבל דע לך שמדובר על רכב שדורש אהבה וטיפול ברמה של מאהבת בת 18
אם לא תשקיע בתחזוקה ברמה השבועית, תמצא עצמך בצרות צרורות.

ishc
20-05-15, 15:44
למען האמת את תא הנוסעים של ההיילקס אני מכיר טוב מאוד, היה כזה במשפחה וחרשתי אותו לא מעט וסה"כ הוא כמו קורולה משנות התשעים. גם העגלוליות שלו לא ממש מפריעה לי ואני מוכן לחיות איתה. כמו שאמרתי הדיסקו והייהלקס הם כנראה שני המנצחים שלי עם יתרונות וחסרונות לכל אחד, אני משער שאני אראה אין ספור רכבים לפני שאחליט על אחד מהם. זה הזמן גם לבקש שאם יש רכב כזה של מישהו שאתם מכירים שעומד למכירה או שעוד לא עלה אבל בעליו חושב למכור, אתם מוזמנים לקשר אותנו.

דרור ברלי
20-05-15, 16:38
אני יכול לקבל שהופכים מותג מסוים ל"דרך חיים".
הבעיה עם "דרך חיים" ונאמנות עיוורת של אנשים למותג מסויים, היא שלפעמים הם מוכנים לסבול נזילות, התחממויות, שבירות, בעיות חשמל, גג שצונח על הראש, דלתות שלא נפתחות, איכות ואמינות ירודות של כל חלק, מכלול ומערכת ברכב וקילקולים שלא נגמרים, פשוט כי לאוטו יש אופי ייחודי והם מאוהבים בו. התירוצים שלהם: "נוח", "מפנק", "עבירות" וכו' - זה הכל סבבה וזה גם נכון, אבל אלה הסברים רציונליים לכאורה. ואנשים שמאוהבים בגרוטאה ומוכנים לסבול את ההתעללות שלה בחשבון העו"ש שלהם וסולחים לה על כל הפעמים שהיא עולה על גרר ומאלצת אותם להתנייד במוניות, הם לא רציונליים.

לדיסקברי יש יתרונות בלתי מעורערים בנוחות, פינוק, עבירות טובה עם אופציה לשיפורים נרחבים והכל במחיר קנייה זול - אבל לא לא סתם הוא נסחר בסכומים של בערך כלום ורבע.. זה מגיע מכיוון האמינות הבעייתית שלו. אני מציע שתקשיב לבעלי נסיון עם דיסקו שלא הפכו אותו ל"דרך חיים" - אלא ניסו לחיות איתו כמו עם כל SUV אחר: טיפלו בו כמו שצריך ובזמן אבל בתמורה דרשו ממנו מינימום נסבל של אמינות. אם הם אומרים לך להתרחק, כנראה הם יודעים על מה הם מדברים.

אישית, אני חושב שהייתי יכול לחיות היום עם דיסקברי, כרכב שני או שלישי או כפלטפורמה לתחביב של פירוק והרכבה - שלא אכפת שרוב הזמן הוא מושבת, בעיצומו של תיקון עצמי כזה או אחר. אבל לא כאוטו יומיומי יחיד שאני תלוי בו ובתקינותו.

בהיילקס הכל הפוך. הוא לא מפנק, הוא לא נוח, הוא גס ואיטי והביצועים שבלוליים, אבל כל שאר היתרונות שלו הם לא מעורערים. הוא עביר מאוד כבר בתצורה המקורית מהיצרן (עם אפשרויו תשיפורים מרחיקות לכת אפילו יותר) והוא בעיקר אמין. אמין ומהימן גם כרכב יומיומי יחיד למרות שהוא כבר בן 18 במקרה הטוב ועם ק"מ גבוה. והוא אמין כי הוא מהונדס נכון ובנוי טוב. בגלל זה הוא מזדקן הרבה יותר טוב, וכפועל יוצא הרבה יותר זול להחזיק אותו ולחיות איתו, ולכן הוא יהיה יקר יותר לקנייה.

amit1
20-05-15, 16:46
אני לא אציע לך משהו שמראש פסלת..
לפי ההיסטוריה (רכב שפויי=סוזוקי ואיכות חיים של... רכב אמיתי), לא הייתי מסתכל בכלל על הטויוטה..
נכון, האגדות מספרות שכלום לא עוצר אותו (ובד"כ האגדות מתעלמות ממליון השיפורים וחוסר היציבות המובנית ומערכת מתלים מקורית, שבלי טון וחצי בארגז, היא קשה יותר מאבן) ושמנוע אנמי (ביום טוב..) מתאים בול למרכיבים שאמורים לתמוך בלפחות עוד 30 כ"ס ושיש לו נעילה אחורית מובנת (בד"כ) ו... עוד המון סופרלטיביים.
מה שלא מספרים זה תנוחת הישיבה המגוחכת, שמתאימה אולי לפורמולה 1, והכיסאות הלא נוחים עוד כשהם חדשים ואיכות החיים בקבינה (רמזו לך על זה = רכב פועלים/עבדים) והזכרת עוד זוג לטיולים - המושב האחורי הזוועתי (אפילו יותר מהקדמי) יפרק חברויות אחרי 1/2 טיול ו...
ואני בטוח שיהיו כאלה שיגידו שאפשר לחיות עם כל הדפקטים ושמתרגלים אבל... בניינו, בשביל מה להתרגל??

מנגד יש אגדות של דיסקברי 1...
לא אמין ו.. זהו בערך.
אז שוכחים לספר לך שהחלקים זולים בטירוף (כולל ציריות חזקות, למרות שגיסי נסע על שלו במשך למעלה מ-15 שנים, עם נעילה אחורית וציריות מקוריות!. לא היה מקום שהוא לא עבר...) ולעבוד עליו לבד זה יותר פשוט מבסוזוקי, ואם שמים לב למה שהולך פה (ובעולם) בפורומים, יודעים איזה חלק לקנות שלא יקרוס אחרי חודשיים (לדוגמא, משאבת הגה - רק של ZF - פחות מ-$200 באיביי. העברתי לארץ לא מזמן) ו..יחזיק המון.
חוץ מזה, זה רכב שלא צריך לשפר בו כלום - AS IS, הוא שם בכיס הקטן את כל מה שהוזכר פה (כולל משופרים), הן מבחינת העבירות והן מבחינת איכות החיים (מישהו אמר מזגן מפוצל??).
אני לא סובל דיזל באופן כללי ואת של לנדרובר לדורותיו ודגמיו, באופן מיוחד אבל אם לך זה לא מפריע, חפש EDC...
אני גם חושב שהאוטו הזה מכוער להפליא אבל כשאתה יושב בפנים... אתה לא כ"כ רואה את זה..
ועוד לא דיברנו על המחיר המגוחך שלו..

כל זאת, לעניות דעתי הצולעת (כפי שמישהו הציע שאסייג.. כל משפט שלי)..:)
מסכים עם ברנרד, זמינות חלקים ומחירם השפוי מאפשר תחזוקה טובה של הרכב ודיסקו מתוחזק הוא רכב מצוין.

איל מ
20-05-15, 18:42
לך תראה כמה דיסקו 1 ותחזור להגיד אם זה תא הנהג הכי מפנק שפגשת.
לפני שקניתי את הדיסקו (2004) ראיתי גם כמה דיסקו 1. אם הייתי בשלב בחיים של להחזיק רכב לטיולים נטו (כלומר להפשיט את הרכב לחלוטין מכל הריפודים והפלסטיקים ולכסות הכל באלומיניום) הייתי שוקל. את זה. למעט אקזמפלרים בודדים (שעליהם ביקשו סכומים לא הגיוניים) הכל מתפרק ומתפורר.

לגבי סרן חי מקדימה. נכון שזה מגניב ופוטנציאל השיפור הוא עצום בהשוואה למתלה נפרד אבל, וזה אבל גדול, בינינו, לצרכים שפירטת אתה במילא לא צריך יותר מהגבהה קלה אם בכלל גם במתחרים בעלי המתלה הנפרד.

כתבת שאתה לא פוחד מלעבוד על הרכב אבל גם לא מת על זה - רד מרעיון הרכב הישן (כן, גם ההילקס). תנסה לעלות בשנתונים. העובדה שהקילומטראז' נמוך מאפשרת לפזול לכיוון הבנזין דבר שעלול להוזיל עלויות בקניה. תשכח מ-1/8 בבנזין.

כבעלים גאה ומרוצה מהרכב שלו מאוד (מחזיק דיסקו 2 ובאמת שאין תלונות), כל מה שכתבו על נוחות ותחזוקה זולה נכון. ובכל זאת הייתי ממליץ לך על...
טרופר.
כמו שנכתב, התמורה הכי טובה לשקל ויעשה כל מסלול.

סולי
20-05-15, 19:04
צירוקי/גראנד צירוקי.. מוסב לגז.
הכי הרבה אוטו לשקל...

GodsFather
20-05-15, 20:52
אורי, צחי הסביר שיש לו חשש מהתקנות גז כושלות. זה משהו שקשה מאד לבדוק וכשמגלים זה יכול להיות מאוחר מידי ויקר מידי. וגם אין יותר תא מטען...או כניסה לחניונים וכד.

asafpeleg
20-05-15, 21:13
כבעלים של סופה ארוכה, עם גגון ברזל לאורך כל הגג, וחלוקה של תא המטען עם מדף, מחיצות, "מקום מתחת לכסא האחורי" - לפני חודש טילנו, כל המשפחה- 5 נפשות- טיול בן ארבעה ימים. חברים עם היילקס הצטרפו, גם הם עם 3 צאצאים. באותו טיול, עלו בי הרהורי כפירה... תבדוק את נושא הטנדר, תראה, תשאל תתעניין- לדעתי, כרכב טיולים זו התצורה היעילה ביותר. אני צריך להנדס מקום לשני גריקנים למים, הוא מביא מנגל, סאג', עצים למדורה..... ולבסוף, חוזר הביתה על אותו מיכל הסולר...

GodsFather
20-05-15, 21:22
החיוך שלך אסף מנצח כל חיוך של בעל טנדר. זה משהו ייחודי לסופות ולמנוע שלהן.

ishc
20-05-15, 21:30
טוב, היום הלכתי לראות את ההיילקס הראשון. האוטו היה פח אשפה עם 4 גלגלים אז ספציפית זה ירד מהפרק אבל חוץ מזה יש מצב שיש פה חיבור טוב 👍👍👍

Saar
20-05-15, 21:32
עם חיוך מנצח קשה לשלם משכנתא ;)
סופה זה כיף של מנוע (בכוונה לא ציינתי אוטו, כי זה בעיקר מנוע :). ) אבל יש לדיזל את הקסם שלו...(ובד״כ הקסם הזה בא לידי ביטוי בתחנת הדלק.... )

asafpeleg
20-05-15, 21:35
החיוך שלך אסף מנצח כל חיוך של בעל טנדר. זה משהו ייחודי לסופות ולמנוע שלהן.
לא התכוונתי לחייך, שמתי נקודות. אולי הטאפטוק מחליף לחיוכים. אי אפשר לקחת לה את המנוע, אבל הטנדר דיזל הזה, עם כמה עשרות סוסים פחות, לא מורגש חסר כוח בטיול (לא דיונות, לפחות), ומאפשר יכולת נשיאת ציוד שאני יכול לחלום עליה. כרכב טיולים, היום אולי הייתי בוחר טנדר.

ד ו ר ו ן
21-05-15, 08:15
אם הייתי בשלב בחיים של להחזיק רכב לטיולים נטו (כלומר להפשיט את הרכב לחלוטין מכל הריפודים והפלסטיקים ולכסות הכל באלומיניום) ליץ
חפש את השרשור של רכס על הדיסקו טיולים.

GodsFather
21-05-15, 08:45
היום אולי הייתי בוחר טנדר.

אולי תסב אותו למשהו כזה ? ;)

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/33/7e/d6/337ed66cd55ec197844e3f7296d14c50.jpg

איל מ
21-05-15, 10:55
אין צורך להפנות לשרשור של רכס משתי סיבות
א. כי כבר רשמתי שדיסקו 1 לא מתאים
ב. ויותר חשוב, מה שרכס עושה, לא תופס כמעט לשום אדם נורמטיבי ;-)

Bernard
21-05-15, 14:11
הבעיה ה(אולי) יחידה של ההיילקס שאכן רלוונטית לדיון פה היא הגניבות שלו. כל השאר פתיר/נתון לאישיות של הבעלים. עם גניבות קשה מאד להתמודד.

ל"ר גניב פחות...

כן, נכון...
נסה להסביר את זה לגיסי, שלפני שלושה שבועות הרימו לו את הדיסקברי מחניון לא רחוק מגדרה..
רכב שנת 1997, חצי מליון קמ'... לא נשמע אטרקטיבי ביותר ועדיין...
גם אמרו לי שיש מכת גניבות של דיסקברי דור ראשון... כנראה שברשות "גילו" את הכוכב.

וחוץ מזה.. כ"כ הרבה שטויות ביחד, שאני מתעצל להדביק ציטוטים..
תיקרה נופלת...
כן, נכון. זה היה באמת - כמה שנים אחרי הקנייה, החלו התיקרות להתקלף להן (גם בריינג'ים, אם זה מעניין מישהו) אבל מאז כבר עברו איזו שנה או שתיים וכולם (כמעט) כבר החליפו/תיקנו והבעייה לא קיימת... וגם אם נפךת על אחד כ"כ "מקורי" שלא הוחלפה התקרה, העלות די סבירה ו.. הופה, אין בעייה לפחות ל-15 שנים..
ורק להזכיר ולהיכנס לפרופורציות.. הבעייה היתה קיימת גם אצל הגרמנים "ימח ש..." בפאסאט הראשונה שלי (באדיבות משהב"ט), גם כן התיקרה נפלה... אחרי שנה.

הוצאות..
כבר דשנו בזה שוב ושוב..
זה נכון בכלי רכב חדשים.
בדיסקברי 1, היום, ההוצאות נמוכות להפליא, הן משום שכמו שאמרתי, יש ידע אילו חלפים לקנות והן משום שהחלקים הבעייתיים כבר הוחלפו... במסגרת חוסר האמינות, שנוכנה לרכב חדש... כישן, יש לו אמינות רגילה לחלוטין.
תחפש פה ותמצא ויכוחים ישנים שאני מציין שוב ובשוב את הדוגמאות של החברים שלי ושל אחותי...אין הוצאות מיוחדות.

פלסטיקים.
נכון. זה לא יפני ולא יהיה יפני.. אבל נכון לאותו זמן, זה גם לא נראה זול כמו יפני... יש מחיר לפאר (ואם תזכרו, פעם זה נחשב רכב מפואר) ולהרכבה האנגלית..
יחד עם זאת, כל החלקים זמינים ברשת במחירים מצחיקים ולהחליף (למי שמפריע) זו לא בעייה. ו... נפתרה הבעייה.
אני חייב לציין את הפנס האחורי הימני אצל גיסי... הבחור התעקש לא להחליף אותו וכל כמה חודשים "התעסק" (רמי) עם הקורוזויה שבו..אין פתרון למעט החלפה.

כל יתר הטענות..
אותו הדבר כמו כל רכב ישן עם איכות הרכבה בינונית מינוס..

וחיים רכס..
גם על זה כבר דובר פה...
חוץ ממשכב בהמה (כשב"בהמה" אני מתכוון לדיסקברי, כן?) חיים לא בחל בשום התעללות באקזמפלר שקנה..
כנראה שחוץ מלרדת עלי, שאני פנסיונר במשרה מלאה, לחיים יש יותר מידי זמן פנוי וכסף פנוי והכי חשוב (ואני לא יודע מאיפה הוא מוצא את זה) הרבה הרבה יותר מידי מרץ.. הלואי על כולנו..

בקיצור.
למרוד סלידתי מהכיעור הזה, אני חושב כרכב טיולים, שמספק נוחות שאין כדוגמתה, במחירו כיום וכשנלקח היידע שנצבר, אין לדיסקברי מתחרים..
לך תמצא אוטו שנותן לך כ"כ הרבה, ב 15-20 ש"ח...כולל כמעט הכל (רובם הרי "משודרגים")...

אבל אם החלטת על טנדר... בהצלחה.

ד ו ר ו ן
21-05-15, 17:48
ברנרד,
הפלסטיק של רובר מרגיש זול גם כשהוא חדש ושלם.

asafk
21-05-15, 20:42
העניין הוא שכשהם היו חדשים הם הרגישו כמו בני 15 או 20 וגם היו אמינים בהתאם. כשהם הני 15 או 20 הם עדיין מרגישים ככה ועדיין אמינים כמו כל רכב שטח בן 15 טו 20...

אסף.

Bernard
22-05-15, 03:29
העניין הוא שכשהם היו חדשים הם הרגישו כמו בני 15 או 20 וגם היו אמינים בהתאם. כשהם הני 15 או 20 הם עדיין מרגישים ככה ועדיין אמינים כמו כל רכב שטח בן 15 טו 20...

אסף.

וזה בדיוק העניין.
הרכב נולד זקן אבל לא מזדקן (יותר מידי) מאז..:).
ולא אמרתי שהפלסטיקים השתפרו בדיסקברי במהלך השנים... אם הם שבורים/מרעישים/רועדים, ניתן להחליף לחדש.. שלא נראה כמו חדש של שנת 2015 אבל בהחלט כמו חדש של שנת 199X וזה יפה מאוד בשנת 2015..
אל תשכח גם שאתה משלם בסך הכל 15-20 עבור הרכב... מה אתה יכול לקנות מחיר כזה, שנותן לך מזגן מפוצל, 7 מושבים, גיר אוט', דפררנציאל מרכזי ננעל(ז"א 4X4 קבוע), מהלך וגמישות ומרווח גחון יפים במקור (והרוב משופרים קצת)=אין צורך בשיפור על מנת לצאת לטיול בינוני (של כמו הגראנד)..
אולי פעם זה היה "מפלצת מוצצת" אבל עם היידע והמחירים של היום (קנייה וחלפים)... זו עיסקה נהדרת..
האמת, אפילו אני הייתי קונה אבל אני (עדיין) לא מצליח להתגבר על הכיעור ועל הגיבנת בריצפת הנוסע ליד הנהג והמושב האמצעי, שמאלץ את היושבים בצדדים "להקריב" פלח עכוז אחד לבית הגלגל...

אבל מי שרוצה טנדר ומוכן ונכון לחיות עם תנוחת הישיבה ההיא... זה כבר עניין אחר לגמרי...

ד ו ר ו ן
22-05-15, 08:30
ברנרד,
אני באמת לא מצליח להבין את הגישה המזוכיסטיות שאם החלפים זולים, זה מחפה על הצורך הבלתי פוסק לתקן באגים ולחיות עם רכב שלהגדרת בעליו, ״תמיד יש מה לסדר בכל רגע נתן״.
לא מחרפן אתכם?

את הזמן ״איכות״ עם הרכב אני מעדיף לטיולים, דיגום ושיפור, לא תיקונים, קטנים וזולים ככל שיהיו.

נמרוד
22-05-15, 10:57
אני לא הייתי קונה רכב לשטח שהוא גם רכב עיקרי ב15-20 אלף שקל. בסכום כזה, אתה בהגדרה קונה נבלה.

נכון, ב15 אלף שקל ההתלבטות היא בין דיסקברי "מפואר" ונוסע עם טסט לשנה לבין שלדה שרופה של היילקס... אכן, דילמה.

40K שצחי מקציב זה גם גבולי בשביל רכב עיקרי למשפחה, אבל בוא נגיד שמישהו מנוסה, עם ידיים טובות ונסיון טכני, כמו צחי - יכול להצליח. אני לא פוסל דיסקברי שמור במיוחד שמן הסתם ידרש עליו סכום כזה - רק שאלו נדירים יחסית לטנדר טויוטה במצב דומה, מהסיבה הפשוטה שטויוטה בנוי טוב יותר במקור ומזדקן הרבה יותר יפה.

נמרוד
22-05-15, 11:06
אגב ההתלבטות טנדר/SUV היא דילמה אמיתית. אני נע ונד ולאחרונה חזרתי לטנדר אבל מחזיק גם את הג'יפ ויוצא לסיבוב ניעור צמיגים פעם בשבועיים... יש יתרונות וחסרונות לכל כיוון.

צחי אתה עדיין זוג צעיר, וגם גר בעיר - לא בטוח שטנדר נכון בשבילך עדיין, כי היתרון הגדול שלו הוא כשאתה צריך לסחוב טונות של ציוד = ילדים ואימא שלהם. ובעיר החנייה חשובה וגם הארגז הפתוח פחות פרקטי.

החסרון של טנדר הוא לאו דווקא בעבירות, אלא פשוט מאד - נוחות נסיעה וכתוצאה מכך מהירות נסיעה בשטח.

איל מ
22-05-15, 11:07
תורידו כבר את החלומות והסטיות שלכם מהמשוואה.
הבחור מחפש רכב עיקרי.
תעלה בשנתונים!!!!
אני ארמוז לך בעדינות.
איזה suv בעל יכולות נמכר ב40-45 והוא בגיל של פחות או יותר עשר?

קונסטון
22-05-15, 11:20
תורידו כבר את החלומות והסטיות שלכם מהמשוואה.
הבחור מחפש רכב עיקרי.
תעלה בשנתונים!!!!
אני ארמוז לך בעדינות.

הייתי מנחש מרצדס ML אבל ב 40-45 מניח מודלים 2002 אולי

ד ו ר ו ן
22-05-15, 11:30
החסרון של טנדר הוא לאו דווקא בעבירות, אלא פשוט מאד - נוחות נסיעה וכתוצאה מכך מהירות נסיעה בשטח.
הפוך.
בשטח, עמוס, עם הציוד המשפחתי אין לי שום מקום להתבייש בנוחות של הטנדר.
השוואתית מול רכבים שאמורים להיות נוחים יותר.

המחיר הוא בכביש, ביום-יום כשהוא ריק ללא משקל בארגז.

ל-SUV נוח גם בכביש, אבל אין את יתרון ונוחות ההעמסה- וככל שהמשפחה מתרחבת, זה יתרון גדול.

דרור ברלי
22-05-15, 12:00
לא הייתי פוסל טנדר דווקא בגלל סעיף נוחות הנסיעה.
יש מספיק קיטים של קפיצים תחליפיים שהופכים גם קרש כמו היילקס לאוטו נוח יחסית.
כבר נסעתי בכמה היילקסים עם קיטי קפיצים מאוד מוצלחים (מיובאים ומבנייה מקומית) והופתעתי לטובה. הם היו נוחים. נקודה.
יגידו שהטנדר קשה כי הוא מיועד לסחוב משקלים גדולים - אז זה נכון לטנדר שעובדים איתו. אבל לטיולים - זה לא מחוייב. וזה כי רוב ציוד הטיולים אינו בהכרח כבד אלא רק בעל נפח גדול. מה שמאפשר התקנת קיט קפיצים רך יחסית שאינו מיועד להעמסת משקלים גבוהים ואז הטנדר הופך לרכב נוח יחסית. לא כמו דיסקברי, אבל בהחלט סביר.

לגבי סחיבת כמות גדולה של ציוד - מנסיון אישי אני יכול להעיד שכשאפשר להעמיס הרבה ציוד ולהתפנק בשטח באוהל גדול, לישון על מזרני ספוג שמונחים על מיטות שדה נוחות, לסחוב עצים למדורה, לקחת מנגל גדול ותנור עצים, למשוך בירות קרות ממקרר, וכו' - מתרגלים לזה מהר מאוד וקשה לחזור אחורה. טיול שטח לא מוכרח להיות בתנאים הבסיסיים של כלב משוטט.

ההבדל הוא שבג'יפ או ב-SUV צריך להעמיס גם על הגג ובטנדרים - יש מספיק מקום בארגז.

ואם כבר הזכרתי כלבים - כלבים אוהבים לטייל והם פרטנרים נהדרים לטיולי שטח. רבים כאן מטיילים עם הכלב/ה אבל עם כל האהבה אליהם, במקום שיריירו וישירו שערות בתוך הקבינה, הם ייהנו הרבה יותר לתצפת ולרייר החוצה מארגז פתוח של טנדר.

זה משאיר את ההיילקס הקלאסי עם בעיה אחת קריטית - כוח מנוע. למנוע המקורי אין מספיק כוח ולא רק בדיונות צריך לפעמים כוח מתפרץ.

ד ו ר ו ן
22-05-15, 12:33
דרור,
יש 2 מצבי שטח שהחוסר כוח מורגש:
דרדרות ודיונות תלולות.

שילוב של דיונות תלולות וארוכות בשיא בקייץ זה משהו שדורש תכנון ומוטיבציה.

כמה מצבים כאלו יש?

היילקס עם מנוע טורבו מתמודד עם המצבים האלו הרבה יותר טוב.

דרור ברלי
22-05-15, 13:24
דרדרות יש לא מעט.
גם בבוץ צריך כוח ותנופה.
ויש עוד לא מעט עליות - שצריך כוח. בטח כשאתה עמוס כמו שאתה רגיל להעמיס.
ודיונות - נו, מי שאוהב דיונות לא יבחר בהיילקס. גם לא עם מנוע טורבו. (עם מנוע פראדו דווקא כן, אבל זה לא בדיוק חוקי....)

Bernard
22-05-15, 14:25
אני לגמרי לא מסכים עם נמרוד, שרכב עיקרי בהגדרה צריך לעלות יותר.
יש מספיק ישנים שעובדים טוב מאוד.

ודורון.
עלות חלפים זולה, זו לא המטרה.. אבל ברכב ישן, זה בהחלט שיקול, אם נהיה ראליים.
נכון - ככל שהרכב ספרטני הוא "מזדקן" טוב יותר.
גם בסימקה 1000 שלי, לא היו יותר מידי חלקים שיכולים להתקלקל, יחסית לפרינץ 1000 (אני, אז, מאוד התלהבתי מהכפתור בפרינץ, שהיה "אחראי" על החלון המשולש...) וברור שככל שיש יותר "פאר" ויותר חלקים נעים/מתוחכמים הסיכוי/סיכון לקילקול מתגבר..

אבל זה לא עניין של "להסתדר" מספיק טוב עם היילקס - זה מה שדרור אמר, זה להיות בשטח בנוח... נכון שההיילקס "ישרוד" טוב יותר ויגיע לאותם מקומות (ואפילו יותר) ויסחוב יותר ציוד (גם של אחרים) אבל העניין הוא איך הוא יעשה את זה וכמה "לא יסבלו" הנוסעים...
כולם מדברים על זה שצריך איכות חיים, משום שרוב הזמן אנחנו דווקא "בדרך לשטח" (במיוחד כרכב יומיומי) ואז מהללים את הג'יפים הפתוחים/הקטנטנים ואת יתרונות העמסה של הטנדרים - עם הכל אפשר להסתדר..
אני - רוצה נוחיות ומזגן ולא להתטלטל בשטח (ויש לי אוהל ל-10, נפתח בין רגע וטון של כלי עבודה (ריינג' רובר )-:) ואין לי גגון)..
יש כאלה שחשוב להם יותר מיטה מתקפלת ומזרני ספוג ומנגל ענק..
אם את משפחה של 2-3, אתה יכול להינות מכל העולמות האלה ברכב אחד (וזה המצב של פותח השירשור, עד כמה שהבנתי) ולא צריך "להסתפק" בטנדר.
אם החלטת שאתה רוצה טנדר... אין פה בכלל מה לחפש יותר מידי.. כמה כבר יש שבאים בחשבון..שני דגמים/יצרנים?
אם החלטת טנדר... היילקס, לדעתי, הוא הימור בטוח - עם כל המגרעות אפשר להסתדר.. מקסימום תחכה מתחת לדיונה או תעלה לאט יותר.. (ומנוע של פראדו נשמע לי מעניין מאוד..
אם החלטת שאתה רוצה "אוטו" וזה התקציב - לדעתי הדיסקברי נותן את התמורה הטובה ביותר, בכל מישור, וכל ההפחדות שרצות פה (כל התיקונים הקטנים שעושים כל יום), הן כמו שהן נשמעות - הפחדות...
אם אתה מסתדר עם הספרטניות והתנוחה של ההיילקס, אני בטוח שפעם בחצי שנה (סתם זרקתי מספר) תוכל להשפריץ שמן סילקיון למנוע נעילת הדלתות, על מנת שלא יקרסו...
או פעם ב-15 שנה (אם לא עשו את זה כבר - ספסימנט מקורי) לרפד את הגג או להחליף את הפלסטיקון של מנגנון הנעילה... לפני שיתייבש ויישבר.
או פעם ב-15000 קמ' להחליף שמן מנוע/גיר/דפרנציאל איכותי...
ובמקום להתעקש, פשוט להחליף את מערך הנורות/איתות האחורי לכזה שלא ירטב/יקצר...
ואם יש עוד "בעיות" אני בטוח שניתן למצוא ברשת פתרונות...

or_t
22-05-15, 15:45
אני ארמוז לך בעדינות.

בהמשך לרמז העבה הזה, אני רק אציין את חוות הדעת של אשתי בפעם הראשונה שהיא נהגה על הטרופר: "ממש סבבה. מאיץ כמעט כמו המשפחתית ויציב על כביש החוף. אבל טוב שיש חיישני רוורס בשביל חניות..."

בבדיקה אחרונה, עם גגון וטיול שטח אחד בדרום עשה 8.5 ק"מ לליטר.

אני אשאיר את סקירת יכולות השטח של טרופר מוגבה לותיקים ממני כאן בפורום.

Bernard
22-05-15, 15:59
בהמשך לרמז העבה הזה, אני רק אציין את חוות הדעת של אשתי בפעם הראשונה שהיא נהגה על הטרופר: "ממש סבבה. מאיץ כמעט כמו המשפחתית ויציב על כביש החוף. אבל טוב שיש חיישני רוורס בשביל חניות..."

בבדיקה אחרונה, עם גגון וטיול שטח אחד בדרום עשה 8.5 ק"מ לליטר.

אני אשאיר את סקירת יכולות השטח של טרופר מוגבה לותיקים ממני כאן בפורום.

אפשרויות "שידרוג" מוגבלות (נכון, אפשר "לטפל" בחלק האחרוי אבל אין אפשרות "להתאים" לו את הקדמי).
מתלה קדמי... מיותר.
גחון פגיע.
גיר בעייתי (יש אומרים - שיפוץ כל 10-15 אלף).
דיזל בעייתי (מישהו אמר שפתרו... אבל גם "פתרו" את הבעיות בדיסקברי).

אחלה רכב (יש לחבר שלי 1994, מבסוט עד הגג בלי (כמעט) שום שינויים מהמקור) אבל לא אמרו שהיפנים ירדו מהפרק?

amit1
22-05-15, 16:39
הטרופר עם המנוע 3.0 הוא התקפת לב ניידת...יחד איתו כדאי להחזיק בצד כדורים להורדת ל.ד...:) מהחשש הבלתי פוסק שהמנוע יינפח את נשמתו בקול תרועה וסל"ד אין סופי.

איל מ
22-05-15, 17:30
אי אפשר להאשים אותי בחוסר אובייקטיביות שהרי אני נוסע בדיסקו.
אין שום סיבה שהמנוע ימות. תחזוקה מונעת שאינה יקרה ואתה נוסע בקלות ובנוחות. אני מטייל עם טרופר בקביעות וזה רכב נהדר.
לגב נעיחה אחורית - לא מכיר מספיק אבל המוגבל החלקה עושה עבודה נהדרת. מהלך המתלה מאחור יותר טוב משל שאר הsuvים ובכל המעלות הרגילים הוא עולה בלי בעיה.
הגיר רגיש רק אם מתעקשים לא לשלב לlow. (לפחות בדיזל).

shahav
22-05-15, 17:39
חפש אינדאני מוסב לגז...הגז זה כבר עובדה. נגמרו חבליי הלידה, נשאר רק עיניין מחיר שעלול לעלות.
חפש פה כתבה בנושא של גז...
זה יהיה מעט מעל לתקציב, אבל שווה את התמורה.

amit1
22-05-15, 18:31
איל, אין תחזוקה מונעת לטרופר...במוסך בקלנסוואה עומדים בתור טרופרים להחלפת מנוע וכולם עברו תחזוקה מונעת...

asypeer
22-05-15, 18:48

ל"ר גניב פחות...

אין לך מושג כמה. בשבריר ממחיר ההרפתקאה יכולת לשים סרן ברזל קדימה, צמיגי שטח ולעלות את כל מה שתעלה עם הרכב הבא שאתה מכוון פה. רובן ככולן נבלות שחוטות ב30 אלף ש״ח.

Sent from my Ass

ד ו ר ו ן
22-05-15, 19:31
דרדרות יש לא מעט.
גם בבוץ צריך כוח ותנופה.
ויש עוד לא מעט עליות - שצריך כוח. בטח כשאתה עמוס כמו שאתה רגיל להעמיס.
ודיונות - נו, מי שאוהב דיונות לא יבחר בהיילקס. גם לא עם מנוע טורבו. (עם מנוע פראדו דווקא כן, אבל זה לא בדיוק חוקי....)
אנחנו מטיילים די הרבה.
היילקס אטמוספרי, עמוס.

למעט מה שכתבתי, זה לא באמת בעיה.

בוץ?
רק ברכבי שטח הגישה היא מומנטום וכוח.
בטרקטורים, שם למדתי להתנהג בבוץ, אין מומנטום ואין מהירות, ונוסעים טוב מאד.

דרדרות פחות בעייתיות מדיונות, כי כמעט תמיד יש מתחת מצע קשיח.
נועלים, נחישות ועולים.

ishc
22-05-15, 20:16
אין לך מושג כמה. בשבריר ממחיר ההרפתקאה יכולת לשים סרן ברזל קדימה, צמיגי שטח ולעלות את כל מה שתעלה עם הרכב הבא שאתה מכוון פה. רובן ככולן נבלות שחוטות ב30 אלף ש״ח.

Sent from my Ass

מצאתי כבר סרן ברזל בחו"ל באיזור ה-1500 ש"ח וגם בארץ ב-5000, היה כבר בית סטיליטים של ויטרה ואפילו יכלתי בקלות להתקין בו לוק-רייט אבל מידת הצמיגים הייתה נשארת כפי שהיא והמידה היחידה ששווה את הטרחה ואת הבעיה החוקית בגראנד ויטרה היא 245/75/16 שההסבה אליה כבר דורשת התעסקות די רצינית באוטו. בודי ליפט, חיתוך כנפיים, יחסי העברה בסרנים (וכדי לקבל זחילה אז גם בטרנספר) וגם אז נשארת עם מסרק הגה עדין יחסית וציריות קדימה עדינות יחסית ולדעתי גם תאבד הרבה מיתרונות האמינות ועלות התחזוקה של הרכב.

לגבי טרופר/פאג'רו/טראנו/פראדו וכו'... את הסמוראי קניתי כי הלב רצה והראש לא עבד טוב אי שם בגיל 25-26, כי אם הייתי פרקטי ומחושב בזמנו כנראה שהייתי קונה ג'ימני. את הגראנד ויטרה רכשתי מתוך מקום מחושב מאוד וסה"כ שאני מסתכל על השנתיים איתה היא הייתה קניה די פרקטית אבל הפרקטיות הזו כמעט חיסלה לי את התחביב כי פשוט לא היה לי כיף עם האוטו, לא לנהוג בו, לא לטפל בו ולא לשדרג אותו.
אני באופן אישי צריך שלרכב היה גם איזה שהוא אפקט של מגניבות, של סקס אפיל, משהו שידבר אלי. אם הייתי מתעלם מדרישות פרקטיות בכלל ומהדרישות של מורן כנראה שמה שהייתי מוצא בחניה היה סיקס/סופה/דיפנדר ארוך ופתוח. דיסקו תמיד היה סוג של פנטזיה, גדול, עם המון שטח חלונות, נוח ועם אופי בריטי לטוב ולרע. אבל אני מודה שהצליחו פה "להפחיד" אותי והיום אין לי טונות של זמן להתעסק ולעקוב אחרי האוטו ואני מודה שכנראה הצלחתם להוריד אותי מהעניין. מי יודע אולי בעוד X שנים במקום אחר בחיים דיסקו יהיה אופציה טובה, אולי אפילו הבנזין הסופר צמא שלהם.
לגבי ההיילקס, תא הנוסעים לא מפחיד אותי, לא לגבי ולא לגבי מורן שנסעה במשך שנתיים לעבודה עם סמוראי ארוך, פתוח, עם ברזנט דולף בחורף, ללא מזגן בקיץ וללא הגה כוח (כי הוא הגיע אח"כ). היא גם נהנתה קצת מהעניין של רכב גבוה, אגרסיבי עם זוג פרוזקטורים על הפגוש שאפשר להדליק לאנשים שמעצבנים אותה בכביש. לי יש חיבה מיוחדת להיילקס כי זה היה הרכב הראשון שהיה לי שהוצאתי רישיון, חרשתי איתו את כל הארץ (לצורך העניין גרתי באשדוד וחברתי דאז גרה בקציר) ופה הוא מדבר אלי במיוחד. מעבר לזה הוא נותן לי את כל מה שאני צריך ברכב שטח כבר במפרט המקורי וזה לדעתי מתכון לאמינות. אז נכון יקח לי זמן למצוא אחד (בינתיים ראיתי שלוש ושלושתם נפסלו על הסף), ונכון שהוא יעלה יחסית יקר לשנתון שלו ונכון המנוע עצל (אבל גם ככה דיונות זה פחות הקטע שלי) אבל יש לו את היתרונות שלו. טנדר בכללי נראה לי פחות נוח לזיווד או אולי פשוט יותר מסובך לזיווד שמתאים לי ולציוד שאני מטייל איתו אבל אני בטוח שקצת יצרתיות ומחשבה מחוץ לקופסא ואני אמצא פתרונות די טובים ואולי אפילו מוצלחים.
אז כמו שאתם מבינים הבחירה נעשתה ויקח כמה זמן שיקח (כרגע אין לחץ וצורך אמיתי ברכב בבית) ונראה כמה רכבים שצריך וכנראה שבסוף יעמוד פה היילקס 4X4 שנועל 31 ונעול אחורה וזהו זה בערך.
וכפי שסוכם כמעט בכל שיחה בצבא, אחלו לי בהצלחה ;)

ד ו ר ו ן
22-05-15, 20:19
כולנו מדברים כל אחד על הבחירות שלו.
הוא צריך לנסוע על האקזמלפרים, ולהחליט..

איל מ
23-05-15, 10:50
בהצלחה
;-)

אלדר
23-05-15, 16:31
בהצלחה

ishc
29-05-15, 16:10
טוב... כרגע אני אחרי 4 היילקסים שראיתי וכולם ראויים להצבע בכחול ולעוף לים.
מחר אני הולך לראות רכב חמישי, פה מדובר בבחור שטייל עם הרכב והרכב גם מזווד לטיולים ארוכים מה שנותן לי תקווה קצת יותר טובה.
בשיחה בטלפון עלו הנק' הבאות:

הרכב עם 450000 ק"מ ומנוע מקורי, לא טורבו. מניסיון אישי המנוע הזה מסוגל גם להגיע למיליון אבל ככה או ככה כנראה שמנוע עייף קצת, מה העלויות המשוערות של החלפה למנוע טורבו (הייאיס)?

הנעילה האחורית הוסבה לתפעול כם כבל (מכני) אבל לא בקיט של TG אלא ע"י מישהו מהבעלים הקודמים של הרכב, לדברי המוכר הנעילה עובדת ותקינה. יש דברים ספציפיים לשים לב?

מזגן לא מקרר, הפסיק לקרר לפני שבועיים/שלושה לטענת הבעלים. אין לו מושג מה הבעיה, מה ה-WORST CASE שיכול להיות למזגן ואם מישהו יודע להעריך עלויות משוערות?

ספידומטר לא עובד, לטענת בעל הרכב כבר לא עובד תקופה של שלושה חודשים. הספידומטר לפי מה שהוא מספר לא לא מכני, הוא ניסה לאתר את התקלה לבד ללא הצלחה וזנח אותה. למישהו יש מושג אם יש איזו תקלה נפוצה? ושוב, מה ה-WORST CASE שיכול להיות כאן?

אני יודע שזה נשמע לא מעט, אבל אלו נשמעות לי תקלות מינרויות לרכב שנת 93 עם 450000 ק"מ כל עוד במחיר אני אוכל להשאיר לי מספיק "אויר" ליישור קו. תודה לעוזרים.

נמרוד
29-05-15, 16:15
אלו לא תקלות מינוריות אלא הזנחה. אני מקווה שנשאר לך צבע כחול אחרי ארבע הקודמות.

ishc
29-05-15, 16:17
יכול להיות, תכלס עד שאני לא אראה מחר אני לא אדע. וצבע כחול יש בשפע ;)

shachar
29-05-15, 16:30
ברשיון רשום הקילומטראז של הטסט הקודם.
יוכל לתת לך מושג אם יש סיבה שניתקו את הספידומטר...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

sus
29-05-15, 16:40
אלו לא תקלות מינוריות אלא הזנחה. אני מקווה שנשאר לך צבע כחול אחרי ארבע הקודמות.
+1
נשמע כמו רכב מוזנח...
לא הייתי אפילו נוסע לראות.
ניסיוני בנושא:
קניתי את ההילקס הראשון שלי באוסטרליה.
את ההילקס השני (96) קניתי בארץ. מצאתי די מהר רכב שמור יחסית (קוסמטית ומכאני מעולה- מנוע לא משהו). הרכב נגנב אחרי חצי שנה.
החלטתי שאני לא נשבר וקונה עוד אחד.
עכשיו תחזיק טוב: ראיתי 23 רכבים (רק 93-97) עד שמצאתי את שלי (97). שרפתי על זה את כל הסופשים של שלושה או ארבעה חודשים. אנשים נשבעו שהרכב פיקס, אתה נוסע מהנגב לחדרה ומקבל חושך בעיניים.
התובנה שלי מהסיפור הזה היא "לא להתפתות לעסקאות ברחוב". להבין מראש שאם אתה רוצה רכב במצב טוב אתה הולך לשלם על זה כסף. אין מציאות.
אחרי ההתנסות שלי לא הייתי ממליץ לך לשרוף זמן על לראות רכב במצב שתיארת.
2 האגורות שלי

lizard
29-05-15, 16:52
אם אתה נתקל בגראנד צ'רוקי ללא הסבה לגז אשמח לדעת. במידה ואתה לא מעוניין כמובן. יש כמה גרנדים מעניינים בשוק אבל נכון לעכשיו אני מעדיף תא מטען גדול על תצרוכת דלק. פשוט אני בקושי נוסע אבל כשאני נוסע, אני צריך תא מטען.

ishc
29-05-15, 17:27
אני מוכן לשלם על רכב במצב טוב אבל גם מקבל ברכב בן 22 יהיו תקלות השאלה אם באמת מדובר רק בשתיהן.
תאני אסע לראות כי הרכב ממוקם יחסית לידי, מקסימום נגיד יפה שלום ונלך בדיוק כמו שהיה עם ארבעת הרכבים הקודמים.
לגבי העלויות ששאלתי, למישהו יש מושג?

ishc
30-05-15, 22:39
טוב אז עברתי הלאה ועדיין זה הרכב הכי פחות גרוע שראיתי עד כה.
הרכב שראיתי היה אטמוספרי וההבדל ניכר בינו לבין הטורבו. האם יש יתרון למנועים האטמוספרים מבחינת אמינות? האם למנועי טורבו יש בעיית התחממות? מה בכלל טמפ׳ עבודה של היילקס? ברוב הרכבים שראיתי השעון לא זז ממצבו הקר או מקס׳ מגיע לרבע?
שוב תודה לעזרים

ד ו ר ו ן
30-05-15, 23:03
ההסבה צריכה להתבצע כמו שצריך.

יש לא מעט חומר על הדגשים, כדאי שתחפור קצת ותסמן לך דגשים לבדיקה.

בסוף, זה המנוע הממשיך בדגמי היילקס, ששמרו על מוניטין האמינות ואריכות הימים.

טמפרטורה:
כן, היילקס אטמוספרי נוסע בטווח שבין רבע לשליש רוב הזמן.

במאמץ רב ביום חם, תגיע לחצי.
בחמסין לפני כמה שנים, כשהיה 48 בכינרת, עלינו בעליות של פוריה עם רכב חצי עמוס+ מזגן. והמד חום לא עבר את החצי.

מנוע טורבו נוסע מעט יותר חם, ורבע-חצי זה בסדר.

נמרוד
31-05-15, 09:39
צחי, אישית, אני לא קונה רכב שיש בו בעיות ידועות מראש. ממש ככה, הקפדתי על הכלל הזה בכל רכב שקניתי עד היום. אני מעדיף לשלם יותר ולקנות רכב הכי קרוב למושלם שיש, ולהוציא את הכסף על השיפורים שאני רוצה - צמיגי שטח טובים, זיווד בהתאם לצרכים שלי, וכיו"ב.

אני לא מקבל תקלות שחייבים לסדר מייד ושמוזר שהן קיימות - כמו מזגן לא תקין ברכב במדינת ישראל! זה לא משהו שאפשר לחיות איתו. איך יכול להיות שנוסעים ככה? וספידומטר לא עובד, זה תמיד תקלה מחשידה. אין סיבה אמיתית שספידומטר מכאני דביל יפסיק לעבוד, מלבד הסיבה הברורה - שלמישהו נוח שהוא מפסיק לעבוד. אני גם בוודאי לא מקבל תקלות שהמשמעות שלהן צפי להשקעה כספית גדולה כמו החלפת מנוע או גיר.

תמשיך לבדוק ותמשיך לחפש.

תשאל את עצמך את השאלה הבאה - האם אתה מגביל את עצמך להיילקס סרן חי, עד 97? אני מאד מכבד את ההחלטה אם התשובה היא כן, כי זה ללא ספק רכב קלאסי ששווה להחזיק לשנים ארוכות, ואם אתה מוצא אחד במצב טוב כאמור, שווה לשלם עוד כמה אלפי שקלים. אבל בכל זאת, 19 שנה עברו מאז שהאחרון נמכר, הטובים והשמורים לא עומדים למכירה בדרך כלל, ויש את בעיית שני הטסטים בעוד שנה.

אם אתה מוכן לקנות את הדור הבא, 98-2005, זה פותח לך עוד היצע גדול מאד של כלים, במחירים לאו דווקא יותר יקרים, שמלבד העדר הסרן החי דומים ביותר, ועם מנועים חזקים יותר. אין בעייה לשים גם להם צמיגי 31 בלי הגבהה, יש נעילה אחורית מקורית, ואפשר להתקין לוקרייט מקדימה אם רוצים, בקיצור - תחשוב טוב ואם אתה לא בטוח - לך תבדוק כמה כאלו ותראה בעצמך.

מוני אורבך
31-05-15, 10:11
הייליקס בלי סרן חי מקדימה מוגבל ביכולות שלו וגם ביכולת השיפורים שלו.
מתלה נפרד מקדימה זו חוליה חלשה שמגבילה אותך ואת האמינות של הרכב.
עד כמה נורא? תלוי במה אתה רוצה לעשות עם הרכב.
אם המדד שלך זה SUV או אפילו סמוראי סטנדרטי, קרוב לוודאי שהוא יספק אותך

אשר לאיזה רכב כדאי לראות ואיזה רכב כדאי לצבוע בכחול ולזרוק לים..
ברכבים כאלו ישנים קשה מאוד למצוא רכב "מושלם" כמו שנמרוד אוהב.
ולכן אתה צריך להתפשר, אבל חשוב מאוד לקבוע קווים אדומים.
דווקא מנוע או גיר קלץ ואפילו סרנים. זה דבר שקל מאוד ויחסית זול להחליף. זה לא מה שצריך להפחיד אותך.
צריך להוריד במחיר בהתאם כמובן.
יום אחד או שנים במוסך והחלפת מנוע או גיר או סרן, אין בעיות.
שילדה בעיתית, או בודי דפוק, זה כבר סיפור אחר לגמרי !
שילדה שבורה אפשר לתקן (או אפילו להחליף) אבל זה סיפור שאת תחילתו אתה יודע אבל ממש לא את סופו.
זה יכול להגמר בימים וחודשים במוסך בתיקונים וקשה לדעת איך יצא בסוף.
פלסטיקה שבורה או שאיננה, חלונות דפוקים דלתות שלא נסגרות חורים ורקבונות בפח, זה סיפור בהמשכים שלא במהרה יגמר.

ishc
31-05-15, 13:55
נמרוד,
אתה צודר אבל ברכב בן 20 אני מוכן לקבל מכלול שדורש תיקון כל עוד זה מתבטא במחיר, אם מדובר במכלול נקודתי כמו מזגן או ספידומטר אז בכלל.
אין לי בעיה לשלם מחיר גבוה על רכב מעולה אבל בינתיים גם רכבים שדורשים עליהם 50K רחוקים משם. עוד לא התייאשתי ואני עדיין חושב שהדרישה של סרן חי קדמי היא נכונה והכרח ברכב שטח שמטייל ובעליו רוצה שהוא יפגין עמידות וחוסן מכני ובגלל זה ההתעקשות על הדגם הנ"ל.
אם הייתי מוכן להתפשר על מתלה קדימה לא הייתה שום סיבה להתפשר בנוחות וללכת על טנדר וכנראה שאחד ה-SUV היפנים היה מוצא את דרכו אלי לחניה.
אגב, לגבי הרכב הספציפי שראיתי מדובר ברכב מעניין מאוד שכ הבעלים המקורי בנה אותו ממש כרכב מסעות עם מטבח נשלף מהארגז, מיכל מים 80 ל' ומיכל סולר נוסף של 90 ל'. אם מישהו מכיר היילקס 93 אפור שמצלצל מוכר עם האיבזור הנ"ל (טושי, מכיר?) מעניין אותי למי הוא היה שייך ולאן הרכב הזה הגיע בחייו (ועדיין אין לי שום כוונה לרכוש אותו, כמו שצפו פה הוא מאוד מוזנח).

אני יודע שאני מחפש רכב ספציפי, ישן ואחד שלרוב חייו היו קשים. יכול להיות שאני אמצא ויכול להיות שאני אתייאש וכמו רוב החברים פה אוותר על סרן חי קדמי. בינתיים זה לא קרה ;)

GodsFather
31-05-15, 14:18
אל תאמר נואש. אתה תמצא את מה שאתה מחפש.

נמרוד
31-05-15, 14:22
הנקודה צחי היא האם אתה מחפש רכב שהוא גם יומיומי, רכב ראשי למשפחה, ואז הוא צריך להיות שלם, מתפקד, אמין, נוסע מהיום הראשון. או רכב פרויקט וטיולים שאתה תהנה לפרק ולהרכיב ולתקן ולטייל עד הקצה... אם למשפחה יש גם רכב ראשי נורמלי. מזה נגזר הכל.

erezgur
31-05-15, 15:09
לא יודע אם לזה התכוונת, אבל נזכרתי שפורסם כאן פעם
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=74693

Sent from my Nexus 4

נדב ש.
31-05-15, 16:32
איל, אין תחזוקה מונעת לטרופר...במוסך בקלנסוואה עומדים בתור טרופרים להחלפת מנוע וכולם עברו תחזוקה מונעת...
ה"מוסך" בקלנסווה הוא לא מוסך, זה שאנשים נימשכים למחיר הזול זאת בעיה שלהם, מקבלים קפה ובקלוואה וההוא חוגג להם על הכיס.

הטרופר עם המנוע 3.0 הוא התקפת לב ניידת...יחד איתו כדאי להחזיק בצד כדורים להורדת ל.ד...:) מהחשש הבלתי פוסק שהמנוע יינפח את נשמתו בקול תרועה וסל"ד אין סופי.

תופעה שכמעט לא קיימת יותר, ומקורה במזרקים מסידרה פגומה
למה כמעט לא קיימת? כי עדיין ישנם מזרקים כאלה שמסתובבים בפירוקיות ומוסכים שלא בקיאים בנושא מרכיבים אותם על מנועים ואחרי 3-4 חודשים המנוע גומר.
טרופר זאת באמת הקניה הכי משתלמת היום, רק קשה מאוד מאוד למצוא אחד נורמלי שטופל כמו שצריך ורצוי עם היסטוריה.

Bernard
31-05-15, 16:57
מדהים איך ממשיכים לחפש מתחת לפנס...
כאילו... אם ההחלטה ללכת על היילקס היא בגלל שאוהבים היילקס, תפאדל... אני אומר ללכת על זה, משום שאין מחיר או טיעון הגיוני לאהבה וגם לא צריך..

אבל אם מחפשים "רכב"... לטיול ולבית במחיר משתלם ושגם יהיה נוח כמו "רכב" (בסדר, נהיה ראלים - כמו רכב בן כמה עשורים) אז מה בכלל ממשיכים לחפש את "הנדירים" האלה שטופלו בכפפות משי והוחלפו החלקים הבעייתיים (ולך תדע אם אכן הוחלפו) והם במצב מצויין ו... כאלה שלא מוצאים (בדקת 23 היילקסים.... אלוהים...אתה כנראה באמת מאוהב..).
איך הטרופר הוא העיסקה הטובה ביותר, כשלא יודעים מה קונים (תפרק כל מזרק ותבדוק מספר סידורי, לפני הקנייה) והגיר שלו (אם טופל נכון... איזה מין בדיקה אתה יכול לעשות ל"האם טופל נכון"?)..
ואם לא? - ימבה כסף.

אני הייתי הולך על משהו, שמראש אני משלם בזול ואם לא הוחלף (כמו ציריות "פריכות" - שאני עדיין אומר שלא חייבים להחליף ויש לי "נסיון" איתן - קל מאוד לבדוק), אז זול מאוד להחליף ו... סע לשלום.
גג נופל - אם נופל, מיד רואים והפתרון ידוע וגם המחיר ומחזיק עשרות שנים.
מנוע מטפף - יאללה שיהיה... גם הטפטפים האלה מחזיקים 750K קמ', בלי יותר מידי רושם.
מנוע "מת" - קל לבדוק והתחליף/תיקון זמין והמחיר ידוע ו... נפתרה הבעייה.
משאבת הגה - כנ"ל. לא בעייה לבדוק ומחיר החלף... זול וזמין.

אגדות (רעות) יש המו, שלא יפחידו אותך - לפחות לקחת את זה שכבר נאמר עליו הכל וכל הפתרונות ידועים וזמינים ופשוטים וזולים.

שוב, אלא אם השיקול הוא לא "רציונלי"... שאחרת גם לראות 40 היילקסים, עד מגלים את הנפש התאומה, זה לא יותר מידי...

נדב ש.
31-05-15, 18:57
למען הסר ספק את הטרופר מכרתי(סתם משעמום ובא לי כבר משהו אחר) וקניתי דיסקו 04'.

אני לא מכיר רכב בלי מחלות, כל הרכבי שטח האמיתיים הם מעשור אחורה והלאה.

אישית אני עם טנדרים ושבירת גב גמרתי ולא בעד.

נכון לא ניתן לבדוק את הכל הכל, גם מוסך נורמלי לא יוכל לבדוק בלי להתחיל לפרק את הרכב(לפתוח מכסה שסתומים וכו') וגם בעל הרכב לא יסכים לכך בוודאי, אבל יש בדיקות שכן ניתן לעשות ולראות בעין של מי שמבין על מה הוא מסתכל, וכמו שכתבת במקרה ובאמת נפלת על נבלה בטעות זה לא כזה נורא, המחירים הנמוכים של החלקים ידועים לכולם ונימצאים בשפע בכל פירוקיה וייבואן חלפים, וזה אני כותב אחרי 5 שנים עם טרופר דיזל שלפני שקניתי אותו חפרתי הרבה מאוד מה אני הולך לקנות ואיך מטפלים בו, בדקתי כמעט 10 כאלה וכולם היו מוזנחים, נהניתי ממנו כל רגע, מעולם לא היה לי ערבוב נוזלים סולר/מים/שמן, מנוע מקורי, גיר מקורי, טופל רק בחלפים מקוריים תמיד בזמן ולפעמים לפני, פעם אחת לפני שנה הלך מזרק אחד לעולמו(דבר נורמלי) והוחלף באחד חדש מקורי בניילון.

היילקס אספנות
04-06-15, 08:54
שני השקלים שלי...

במידה והחלטת שהיילקס סרן חי זה הרכב.
ואתה מתכנן לבלות איתו בשטח לתקופה שמעל חמש שנים ,אזי הצעתי לך היא שתמצא את הרכב הכי בתול שיש בשאיפה עם מנוע אטמ' מקורי.
ללא שיפורים אך עם מרכב שלם נקי וללא חלודה.
יש כאלה 20-28k
על הפציינט תרכיב צמיגי 31' .4k
תמצא מנוע הולם למכונה.12k
סט בולמים קפיצים למשקל ,סוג השטח ואופי הנהיגה שלך12k.
שיפוץ סרנים על מנת לאתחל את חיי הנצח שלהם.5k.
ומשם תדגם כראות עינך הטובות...

בהצלחה

נמרוד
04-06-15, 09:51
"היילקס אספנות" צודק בראשית דבריו - הרכב האידיאלי לרכישה הוא בתול, מנוע מקורי, הכל מקורי. יש כאלו שמורים, אני מכיר כמה, לרוב הם גם לא נוסעים המון. אבל יש נטייה לאנשים לא להיפרד מהכלים האלו.

לגבי החלק השני שנכתב, אני לא מסכים. מה שיפה בהיילקס זה שכל מה שצריך זה סט צמיגי שטח, והיידה. כל השאר לא נדרש. יש נעילה מקורית, יש גובה מספק, לא צריך מיגונים וקשקושים. זה אחד מכלי הרכב שהכי פחות צריך לשפר. המנוע האטמוספירי הוא חלק בלתי נפרד מהאופי ומאגדת האמינות. אם אתה יכול לחיות עם חוסר הכוח, זה מצויין.

סולי
05-06-15, 15:25
כבר אמרתי גרנד צירוקי?
(:

היילקס ימצא את עצמו חזרה בשוק תוך שנתיים.
צחי הרכב ספרטני ולא מפנק בשיט.

ב35 ניתן למצוא אחלה אינדיאנים וכבר מוסבים לגז...

ishc
05-06-15, 19:59
ככל שאני רואה יותר ויותר היילקסים אני מתחיל לחשוב בשנית על העניין. האם הרכב מתאיםלי, בעיקר תצורת הטנדר שקשה לי להבין איך אני מארגן אותה בתור רכב טיולים נוח.
אז חזרנו למשבצת הראשונה, רכב שטח, שני סרנים חיים וחזרנו לדיסקו ולאינדיאנים.
אני עדיין לא פוסל היילקס ומצד שאני מתחיל לפתוח קצת את הראש לכיוון האמריקאי.
שאלות:
1. צ'רוקי/גראנד צ'רוקי ZJ, נק' רגישות בשילדה (או יותר נכון אין שלדה), תושבות זרועות רדיוס/קפיצי עלים, יש עוד מקומות שדורשים תשומת לב מיוחדת?
2. מנוע, מנועי ה-4.0 זהים לסופה בשני הדגמים? יש דברים שדורשים תשומת לב מיוחדת? ב-ZJ יש עדיפות למנוע ה-4.0 על ה-V8? איך שני המנועים מקבלים גז כי לצערי ללא גז הקניה הזו יורדת מהפרק.
3. מערכת גז, אני מודה שזה מפחיד אותי בעיקר בגלל בעיקר שאני מכיר את היכולות "המעולות" של בעלי המקצוע במדינת ישראל. איך בודקים מערכת גז? על מה מסתכלים כדי להבין את איכות ההתקנה? איך מזהים משמנת? האם יש צורך במשמנות במנועים הנ"ל וכל מידע נוסף שתשפכו לי על הנושא יתקבל בברכה. אני מכיר את השירשור של רענן, עברתי עליו אבל הדברים לא ברורים לי עדיין.
4. חשמל, אמריקאים אוהבים חשמל ובגדול!!! יש דברים שידועים לשימצה ברכבים הנ"ל?

תודה שוב לכל הטורחים לשתף אותי במידע, מקווה עוד לטייל בקרוב.

ד ו ר ו ן
05-06-15, 20:41
ככל שאני רואה יותר ויותר היילקסים אני מתחיל לחשוב בשנית על העניין. האם הרכב מתאיםלי, בעיקר תצורת הטנדר שקשה לי להבין איך אני מארגן אותה בתור רכב טיולים נוח.
לגבי סידור נוח לטיולים, יש כבר יותר משרשור אחד איך מדגמים לטיולים, אתה יכול להסתכל גם על השרשור שפתחתי.

היום הסעתי בשטח חבר שמכר לאחרונה דיסקו 2, והיה שבוי בסטיגמה שטנדר בשטח שובר את הגב.

הוא היה מאד מופתע כמה נוח יכול להיות היילקס עמוס לטיול שסידרו לו את המתלים כמי שצריך.

וזה לגמרי לא מסובך.

בסוף זה העדפה אישית.
רכב שטח בהרבה מקרים קונים מהבטן, אבל לפחות תדייקו בפרטים.

Bernard
06-06-15, 01:58
בחייאת דורון.
כל רכב שמשנים ומשפרים ו"מסדרים כמו שצריך" יכול להפתיע לטובה...
זה יכול לקחת המון זמן ועוד יותר כסף, שלא לדבר על ניסויי וטעייה..
מדברים על "בסיס לעבודה מיידית".. אם קנית משהו משופר" כמו שצריך - הרווחת. אין על זה ויכוח..
לא מדברים על זה עכשיו.

אני הייתי הולך על ZJ בגלל המחיר ובגלל שרובם כבר יהיו משופרים, בצורה כזו או אחרת(ובו אין יותר מידי מקום לטעויות.. הכל כמעט מוצרי מדף עם אופי ותוצאות צפויים יחסית) .
אבל אם הבעייה היא צריכת הדלק/גז... זו כבר שוב בעייה, כמו שהזכרת.. איך יודעים שהגז נעשה כמו שצריך וגם אם כן... אין באגאז'.. וזו בעייה, אם ירצו או לא.

amit1
06-06-15, 10:24
לגבי סידור נוח לטיולים, יש כבר יותר משרשור אחד איך מדגמים לטיולים, אתה יכול להסתכל גם על השרשור שפתחתי.

היום הסעתי בשטח חבר שמכר לאחרונה דיסקו 2, והיה שבוי בסטיגמה שטנדר בשטח שובר את הגב.

הוא היה מאד מופתע כמה נוח יכול להיות היילקס עמוס לטיול שסידרו לו את המתלים כמי שצריך.

וזה לגמרי לא מסובך.

בסוף זה העדפה אישית.
רכב שטח בהרבה מקרים קונים מהבטן, אבל לפחות תדייקו בפרטים.

מספיק עם הלוקשים, איך שלא תסדר ותשפצר היילקס סרן חיי הוא לעולם לא יהיה רכב נוח, במיוחד כשמשווים אותו לדיסקו ..והשילוב עם המנוע האטמוספרי הופכים את המכונה הזאת לדבר לא רלבנטי ב 2015 אלא אם כן אתה צריך לנייד חבורת תאלינדים/בני דודים..

GodsFather
06-06-15, 11:52
צחי, עם גז אתה לא נכנס לחניונים. קח את זה בחשבון עוד לפני האין-בגאז בעקבות המיכל. תשכח מקניונים, חניוני עבודה או סתם חניות סגורות.
מעבר לזה, אינדיאני זה יופי של רכב שטח כפי שציינו קודם לכן.

GodsFather
06-06-15, 11:53
עמית, דיסקו סרן חי נוח... אז לא הבנתי את הטענה שלך.
אפשר לדגם היילקס לנוחות. זה אולי לא יהיה ריינג רובר אבל עדיין יכול להיות נוח מאד.

balmog
06-06-15, 14:05
אפשר לדגם היילקס לנוחות. זה אולי לא יהיה ריינג רובר אבל עדיין יכול להיות נוח מאד.
+1

לדעתי מי שנסע עם סמוראי ארוך פתוח במשך כמה שנים טובות יהיה רק מופתע לטובה עד כמה נוח אפשר להביא היילקס בלי המון השקעה.

Bernard
06-06-15, 14:42
+1

לדעתי מי שנסע עם סמוראי ארוך פתוח במשך כמה שנים טובות יהיה רק מופתע לטובה עד כמה נוח אפשר להביא היילקס בלי המון השקעה.

נו...
ועל זה כבר אמר איזה תימני משופם - "הכל יחסי":rolleyes:

ishc
06-06-15, 17:42
טוב לא התכוונתי ליצור כזה קרע בין גולשי האתר (צוחק כן...?)
אני מודה שהצליחו לבלבל אותי לא מעט כאן אבל עדיין אני כנראה אשאר עם הבחירה המקורית (היילקס). אתמול יצא לי לעשות סיבוב ראשון על רכב שהייתי מוכן לרכוש (עדיין מוכן והכל עניין של הסכמה על מחיר). הרכב עם מנוע טורבו קצת ביאס אותי. אם הייתי עובר מהסמוראי ישירות אליו סביר להניח שזה לא היה כל כך נורא אבל אחרי הגראנד ויטרה שסה"כ זזה לא רע זה היה לי קצת הלם.
היום הלכתי לראות צ'רוקי של אחד מחברי האתר, הרכב באמת יפה אבל בכל זאת מדובר ברכב בן 20 עם המון חשמל ושכנראה ידרוש ממני יותר התעסקות מההיילקס ופה ההיילקס מנצח. כנראה ששילוב של פרימיטיביות וחוסר כוח זה מה שמישהו עם תקציב מוגבל כמו שלי וזמן פנוי מוגבל כנראה צריך.ברור לי שגם היילקס בן 20 ידרוש התעסקות כזו או אחרת אבל גם די ברור לי שמדובר ברכב שנבנה כרכב עבודה מסיבי ועמיד, סוג של BUILT TO LAST שכבר אין היום ועכשיו רק נותר למצוא אחד שעומד בסטנדרט שהצבתי והוא די גבוה.
אז למרות חוסר הנוחות ולמרות המנוע האנמי (בלשון המעטה) כנראה שהגמל עדיין ישאר הבחירה שלי (למרות שיש פטרול שנת 85 למכירה ביד 2... חחח...).

ד ו ר ו ן
06-06-15, 21:13
(למרות שיש פטרול שנת 85 למכירה ביד 2... חחח...).
אני אכתוב לך מה שאמר לי בעל פטרול 92, שהגיע לכאן בייבוא אישי, שהעמיד את הרכב למכירה:
״בגלל שהגעת אלי דרך חבר משותף, אני אהיה כנה איתך, זה רכב שבשביל בקלית שבורה אתה צריך לחכות שבועיים כי גם בירדן אין את הרכבים האלו, ובשביל טורבו שנפח נשמתו, לחכות למשלוח מאוסטרליה..שעולה יותר מהחלק עצמו.

אז אם משעמם לך, ואתה רוצה פרויקט להתעסק איתו, קנה דיפנדר, לפחות יש חלפים בארץ״

ishc
06-06-15, 21:27
דורון אתה מתייחס לבדיחות ברצינות יתרה 😜

Saar
07-06-15, 08:41
מקריאה של ההודעה שלך זה נשמע שאתה מנסה לשכנע את עצמך להתפשר על היילקס "כי זה הדבר הנכון".
ואני שואל, האם זה נכון להתפשר כך עוד לפני שקנית?

איל מ
07-06-15, 09:02
צחי, אל תקשיב להם.
מי שאין לו כסף חייב בהכרח להתפשר.
היילקס כרכב הוא אוטו מצויין, וחוסר הכוח (לדעתי) הוא לא רלוונטי במקרה הזה אלא אם אתה כל היום בנסיעות על הכביש.
אני כן הייתי מנסה לעלות בשנתונים אבל אז אתה מתפשר על החוסן בשטח.
קח בחשבון שברכב ישן כזה תהיה לך לא מעט התעסקות אבל זה יהיה המצב בכל רכב בטווחי המחיר שהצבת (אלא אם תוותר על רכב שטח אמיתי).

שגיא S
07-06-15, 09:20
צחי, לדעתי האישית, אם אתה לא מתכוון להעלות את העבירות בטיולים שלך ברמה או שתיים אין באמת שום סיבה להיילקס.
לא צריך היילקס כדי לא לפחד מורדית או מהמצלעות, ובטח שלא בשביל המשל"ט 21.

אפשר לעשות אותם גם עם SUV, או עם גראנד צ'רוקי מוגבה 2", ולהנות גם מהדרך ומהנוחות.
גראנד צ'רוקי אפשר להוזיל עלויות על ידי התארגנות מראש על חלקים מארה"ב. יש הרבה שכבר נוסעים על גז...

בכל SUV יהיה לך ולמורן יותר נוח, ויהיה מקום למקרר ולכלבה.

בקשר לחוסן - אם אתה נוהג באחריות, ובקור רוח, הסיכוי שתשבור ציריה או משהו אחר שמפחיד אותך הוא מאוד נמוך במסגרת אופי הטיולים שלך.
שוב פעם - אם אתה רוצה לעלות ברמת העבירות אז אולי כן צריך רכב יותר קשוח. אבל בשביל טיולי מדבר רגילים + מעלות בדרום, אין בזה באמת צורך.

ד ו ר ו ן
07-06-15, 19:40
מספיק עם הלוקשים,.
עמית,
להגיד שמישהו מוכר לוקשים זאת אמירה קשה.

אם יש לך דרך לגבות את האמירות האלו, קדימה.
בלי גיבוי כזה, הפוסל במומו פוסל.

אם אין לך איך לגבות את האמירה הזו, לכל הפחות מצופה שתציין שזו דעתך הלא מבוססת, במקום להטיל ספק באמינות מידע שמישהו אחר תרם לדיון, לא פחות מכך.

ולמנהלים ש״עורכים/מוחקים״, מן הראוי שניקוי תבצעו כמו שצריך, ולא תשאירו במה לאמירות כאלו.

קונסטון
07-06-15, 19:47
אז אם משעמם לך, ואתה רוצה פרויקט להתעסק איתו, קנה דיפנדר, לפחות יש חלפים בארץ״

עדיף לדעתי, מלקנות טנדר ולהיות משועמם גם בטיולים

asypeer
07-06-15, 21:50
הבנאדם סה״כ רצה חוות דעת ומעט עזרה לגבי מציאת הרכב הבא שלו. איך הדיון הזה הגיע למצב שכל אחד מתנצח ומקדש את הכרכרה הפרטית שלו תוך ירידה לפסים אישיים..?
צחי, שני הסנט שלי: חבר שקנה היילקס וגר בשרון מצא חניה ריקה יום לאחר הקניה. ישבתי במושב האחורי בהיילקס מהשנתונים המדוברים לאחר החלפת בולמים וקפיצים בטיול לילה, לא תענוג גדול בלשון המעטה.

Sent from my Ass

ishc
11-07-15, 18:01
טוב...
עברו להם חודשיים, אין ספור היילקסים שראיתי כאשר כמעט כולם במצב מוזנח/מחפיר ובמחיר מוגזם, בין השאר גם קפצתי לראות שני דיסקו, שני צ'רוקי וגראנד צ'רוקי אחד.
מהדיסקו והאמריקאים ירדתי, אין לי פשוט ספק שהאמריקאים והבריטים לא בנו את הרכבים האלו במחשבה קדימה ל-15/20 שנה של עבודה בשטח שלאור התקציב שלי אני צריך להישאר אצל חברינו היפנים.
אני מתחיל לחשוב אולי לוותר על ההתעקשות על סרן חי קדימה ולבדוק את אחד ה-SUV היפנים פאג'רו/פראדו/טרופר.

השאלות המכוונות כרגע הן בעיקר לטרופר, עד 98 3.1 ידני.
* האם לדגם הזה ישנה נעילת דיפ' אחורי זמינה ואם כן של איזו תוצרת?
* אותן שאלות לגבי נעילה קדמית
* האם יש נק' רגישות למנוע הנ"ל שכדאי לתת עליהן את הדעת או בכלל נק' רגישות לדגם?
כרגע מכוון לדגמים הישנים בעיקר בגלל שהבנתי שלדגמים מ-99 מאוד קשה עד בלתי אפשרי להשיג נעילה אחורית.

עוד אופציה שאני משתעשע בה בראשי היא סופה ארוכה סגורה וממוזגת, כרגע מה שמונע ממני להתייחס למחשבה הזו ברצינות היא מחסור בדלתות אחוריות, צריכת דלק של 1:5 +/- ותיאבון בריא של גנבי הרכב לדגם.

דבר נוסף הוא קריאה נרגשת לחברי האתר: פקחו עיניים, ראיתם, שמעתם או פגשתם רכב שנראה לכם שיתאים לדרישות שלי (רכב טיולים, רמת עבירות טובה +, שמור ומטופל, סגור, ממוזג עם הגה כוח ואיכות חיים סבירה) אני אשמח לשמוע ממכם.
תודה

amit1
11-07-15, 18:15
עמית,
להגיד שמישהו מוכר לוקשים זאת אמירה קשה.

אם יש לך דרך לגבות את האמירות האלו, קדימה.
בלי גיבוי כזה, הפוסל במומו פוסל.

אם אין לך איך לגבות את האמירה הזו, לכל הפחות מצופה שתציין שזו דעתך הלא מבוססת, במקום להטיל ספק באמינות מידע שמישהו אחר תרם לדיון, לא פחות מכך.

ולמנהלים ש״עורכים/מוחקים״, מן הראוי שניקוי תבצעו כמו שצריך, ולא תשאירו במה לאמירות כאלו.
דורון, אם נפגעת קבל את התנצלותי לא זאת היתה כוונתי.
נוחות זה מושג יחסי. לדעתי ע"ס נסיוני והיכרותי עם ההילקס מהשנתונים עם הסרנים החיים וקפיצי העלים, אני חושב שמדובר ברכב קשוח וספרטני בהגדרה שלא ניתן לעדן אותו ולהפכו לרכב נוח ונעים לנסיעה יום יומית.
מצד שני יתכן ואני מפונק, כי התרגלתי לנוחות של הדיסקו.... :)

ד ו ר ו ן
11-07-15, 19:06
נסעת על רכב מדוגם?
יש הבדל של שמיים וארץ, לא פחות.

שגיא S
11-07-15, 19:28
השאלות המכוונות כרגע הן בעיקר לטרופר, עד 98 3.1 ידני.
* האם לדגם הזה ישנה נעילת דיפ' אחורי זמינה ואם כן של איזו תוצרת?
* אותן שאלות לגבי נעילה קדמית
* האם יש נק' רגישות למנוע הנ"ל שכדאי לתת עליהן את הדעת או בכלל נק' רגישות לדגם?
כרגע מכוון לדגמים הישנים בעיקר בגלל שהבנתי שלדגמים מ-99 מאוד קשה עד בלתי אפשרי להשיג נעילה אחורית.

רכב מצוין לדעתי. אבל רובם כבר גמעו 400 אלף קמ או משהו בסגנון לכן לבדוק בשבע עיניים.

מבחינת נעילות - יש אחורית של LOKKA, וקדמית אוטומטית של AUSSIE LOCKER.
יש נעילות ARB.

יש בחור בשם עמית שמוכר בפורום חלקים בשביל להפוך טרופרים למפלצות. יש לו גם סרן שמאפשר לך לנעול שנתונים מאוחרים יותר. אבל שם אני ממליץ להיזהר בגלל המנוע.

בכל מקרה - טרופר מוגבה עם צמיגי 31 - עולה גם את ורדית בלי נעילות ובלי לשבור...

asypeer
11-07-15, 19:30
למכור גרנד ויטרה ארוכה בשביל לעבור לטרופר באותו שנתון עם ק״מ כפול? מתכון לחור בכיס.

Sent from my Ass

ishc
11-07-15, 19:54
גם הגאנד ויטרה הייתה רכב ישן וגם שם על תחזוקה ויישור קו הוצאתי לא מעט.
למשל:
ממיר קטליטי - 1800 ש"ח (היו גם תוצרת סין זולים בסיביבות ה-900)
שיפוץ מסרק הגה - 1500 ש"ח
זרועות רדיוס אחוריות מקוריות - 1300 ש"ח
תושבות מנוע מקוריות - 1800 ש"ח
תושבת גיר מקורית - 500 ש"ח
ציריה קדמית משומשת - 400 ש"ח
ועוד ועוד ועוד....
זה חלק מהבאסה בלהחזיק רכב שטח ישן, מצד שני טרופר יגלגל צמיגי 31 בלי בעיות מיוחדות ויכולות השטח שלו יהיו גבוהות יותר מהגראנד.

- - - Updated - - -

אגב מה לגבי פג'ר דור ראשון? יש הבדל משמעותי ברמת האמינות בין דגמי ה-2.8 ל-2.5.
האם מנוע ה- 2.5 זהה ךמגנום? אם כן הוא לא סובל מבעיות התחממות של המגנום?

אלדר
11-07-15, 20:06
[QUOTE=ishc;645094]גם הגאנד ויטרה הייתה רכב ישן וגם שם על תחזוקה ויישור קו הוצאתי לא מעט.
למשל:
ועוד ועוד ועוד....
זה חלק מהבאסה בלהחזיק רכב שטח ישן, מצד שני טרופר יגלגל צמיגי 31 בלי בעיות מיוחדות ויכולות השטח שלו יהיו גבוהות יותר מהגראנד.

- - - Updated - - -

צחי אתה קונה חלקים ב AM:PM

מה שהיה חסר לך ברכב זה סרן ברזל נעול, וצמיגי שטח מלא
אבל זה שייך כבר לעבר.
הפאגרו 2.5 ארוך חלש מאוד, לדעתי ומנסיון של חברים

שולץ האיום
11-07-15, 20:54
אתה מתכוון לדור השני
דור ראשון (עד 1993 נראה לי) די נדיר בארץ, אני מכיר אחד עם בנזין כזה ארוך.
הדור השני (עד 1999, בארץ ״2000״) מכונה כאן q, אין לי מושג למה.
ה 2.5 חלש, מאוד חלש.

asypeer
11-07-15, 21:36
גם הגאנד ויטרה הייתה רכב ישן וגם שם על תחזוקה ויישור קו הוצאתי לא מעט.
למשל:
ועוד ועוד ועוד....

- - - Updated - - -

אגב מה לגבי פג'ר דור ראשון? יש הבדל משמעותי ברמת האמינות בין דגמי ה-2.8 ל-2.5.
האם מנוע ה- 2.5 זהה ךמגנום? אם כן הוא לא סובל מבעיות התחממות של המגנום?

[QUOTE=ishc;645094]גם הגאנד ויטרה הייתה רכב ישן וגם שם על תחזוקה ויישור קו הוצאתי לא מעט.
למשל:
ועוד ועוד ועוד....

ממליץ לך לברר כמה יעלו חלקים כאלה בפג׳ארו או בטרופר (רמז - יותר, בגרנד ויטרה המחירים קרובים לפרייבט)
ישנו חבר פורום שהרבה זמן לא כתב פה וחבל שהיה חולק על נושא עבירות הגרנד ויטרה אל מול הטרופר/פג׳ארו...
לגלגל 31״ ולשבור ציריות בטרופר או מהלך מתלה קצרצר מקדימה בפג'ארו? קח כבר סופה או סיקס אם עבירות זה מה שאתה מחפש.
להישאר בתחום ה-SUV היפניים עם רכבים של 300-400 אלף ק״מ נשמע כמו רעיון לא משהו (תברר עלות החלפת מנוע שם אל מול סוזוקי..) [
אלא אם אתה הולך על משהו שריד כמו היילקס או טויוטה סדרה 70 וכו׳ ואז תרויח מכל העולמות. אבל על רכב טוב צריך סבלנות וצריך לשלם.
זול קונים פעמיים :)

- - - Updated - - -

נדב ש.
11-07-15, 23:20
טרופר 3.1 זה סוס עבודה, כמעט ואפס תקלות, חלקי חילוף יש כמו זבל ובמחירים מצחיקים, המחירים שהזכרת לגבי הגראנד ויטרה אתה קונה עוד טרופר... לדוגמה: בטרופר תיבת הגה משופצת 900 ₪, תושבות מנוע 500 לזוג מקורי, פעמוני ציריה 150 ₪ חדש חליפי(אין מקורי)... ועוד ועוד...
הגבהה קלה ואולי נעילה קדמית והוא עושה את כל המסלולים בלי בעיה.
נכון קשה למצוא אחד במצב סביר, אבל אפשרי.

בפג'רו החלקים האלה יותר יקרים(היה לי פג'רו אבל מזמן).
לא ממליץ על ה 2.5 אלא על ה 2.8.
מהלכי מתלה קצרים וכפיצוי באה נעילה אחורית.

שולץ האיום
11-07-15, 23:50
למשל:
ועוד ועוד ועוד....

ממליץ לך לברר כמה יעלו חלקים כאלה בפג׳ארו או בטרופר (רמז - יותר, בגרנד ויטרה המחירים קרובים לפרייבט)
ישנו חבר פורום שהרבה זמן לא כתב פה וחבל שהיה חולק על נושא עבירות הגרנד ויטרה אל מול הטרופר/פג׳ארו...
לגלגל 31״ ולשבור ציריות בטרופר או מהלך מתלה קצרצר מקדימה בפג'ארו? קח כבר סופה או סיקס אם עבירות זה מה שאתה מחפש.
להישאר בתחום ה-SUV היפניים עם רכבים של 300-400 אלף ק״מ נשמע כמו רעיון לא משהו (תברר עלות החלפת מנוע שם אל מול סוזוקי..) [
אלא אם אתה הולך על משהו שריד כמו היילקס או טויוטה סדרה 70 וכו׳ ואז תרויח מכל העולמות. אבל על רכב טוב צריך סבלנות וצריך לשלם.
זול קונים פעמיים :)

- - - Updated - - -

הלכת קצת רחוק מ suv עם 31״ עד סופה
מדובר בעולמות שונים לגמרי. באחזקה,בהתנהגות,בבטיחות, דרך חיים. סופה זה לא לכל אחד.

תתפלא, אני מכיר כמה פאג׳רואים עם 200k, ועם 500k ועדיין עם מנוע מקורי.
אני חושב שלמרות מהלך המתלה הקצרצר מקדימה, עדיין הפאגרו בליגה אחרת מהגרנד ויטרה בעבירות, נוחות, וחסינות.

אני משוחד...

בהצלחה!

Bernard
12-07-15, 06:54
ולי לא ברור איך "עברנו" מרכב שמטפלים/מתקנים לבד, ליפנים כמו פאג'רו...

ובקשר ל-לא חשבו 15/20 שנה קדימה בשטח... אם לא שמת לב, אתה בעצמך אמרת שכל מה שראית (היילקס=יפני) הוא גרוטאה ואני דווקא מכיר כמה וכמה דיסקברי ו-ZJ ו-WJ שנראים ונוסעים נפלא...

וסופה?!?!?!?
איך הגעת לסופה? ואיך זה "עובד" מול פאג'רו וטרופר?

בקיצור..
נראה לי שאתה מתחיל להתפזר בכל "השטח" - צריך back to factory reset ולהגדיר מחדש את הצרכים/רצונות/תקציב..

ishc
12-07-15, 07:38
אני מבין שהשירשור נראה שהתפזרתי אז אני אתחיל מאפס.
הדרישות שלנו מרכב:
1. אמין ככל האפשר (לרכב בן 15-20)
2. יכולות שטח טובות (רכב שיכול להוביל טיולים ולטייל בכל המעלות הקלאסיים בארץ)
3. סגור
4. ממוזג
5. הגה כוח
6. צריכת דלק סבירה (זו דרישה שאני מוכן אולי להתפשר עליה)

הרכב יסע בערך 10000 ק"מ בשנה.
נוהגת עליו ביום יום זוגתי, היא לא מפונקת ולכן רכבים ספרטניים הם לא באמת בעיה.
בטיולים אנחנו זוג אבל רוצים להיות מסוגלים לקחת מדי פעם עוד זוג חברים.
רכב בודד בבית (אם כי לא משמש לנסיעות לעבודה וכו', הנה עובדה כבר חודשיים שאין רכב וזה לא מפריע להתנהלות היומיומית).

ההיילקס נבחר על ידי מכמה סיבות:
פשטות מכנית במיוחד במנועים אטמוספרים = אפשרות לטפל לבד ברמה מסוימת ואמינות מכנית
שני סרנים חיים = חוסן מכני בשטח ומהלכי מתלה טובים
נעילה אחורית וצמיגי 31 במצבו המקורי = מכסים אותי מבחינת יכולת עבירות
תא נוסעים = סביר בעיני, יש גג, הגה כוח ומזגן שיבודדו אותנו מהבחוץ בדרך לטיול וחזרה

בינתיים ראיתי לפחות 15 רכבים. הבעיה עם היילקסים היא שבידיים הראשונות הם כנראה היו רכבי עבודה ולרוב הוזנחו ברמה כזו או אחרת ואח"כ עברו להיות רכבי עבירות/שטח/טיולים אצל אנשים שהאוטו עבד אצלהם קשה.
יכול להיות שהיד הראשונה/השניה/השלישית טיפלו ברכב יפה אבל מאז עברו עוד שתיים שלוש ידיים ובמקרה הזה הם כבר לרוב מוזנחים.
רכבים טובים בקושי נמכרים או שמבקשים עליהם מחירים מופקעים (בכל זאת לשלם 65 אלף ש"ח על היילקס עם 31 נראה לי מוגזם).

הסיבה שבגללן לא רציתי SUV יפני הוא המורכבות היחסית שלהם, רכבים עם מחשבים, חיישנים, אלק' וחשמל בני 20 הם לא מתכון טוב לדעתי. אבל אחרי אין ספור היילקסים והתעסקות עם מוכרים ישראלים שמספרים לך בטלפון שהאוטו מדהים ושמור ושאתה מגיע אתה מגלה שהאוטו נראה אחרת לגמרי זה מתסכל.
טרופר 3.1 הוא התפשרות על סרן חי ועל פשטות מכנית אבל עדיין מדובר ברכב פשוט יחסית, מנוע ה-3.1 אמין ונפוץ יחסית במידה וצריך להחליף (אותו מנוע של האיפון?), גיר ידני שבד"כ יותר אמין מאוט', מהלכי מתלה מהטובים בין המתחרים, תא נוסעים מרווח ונוח, אפשר לנעול את הדיפ' האחורי והקידמי וסה"כ נראה לי פשרה סבירה.
ואיך הגעתי לסופה, אני משתעשע ברעיון אבל לא נראה לי שזה יקרה בעיקר כי לא בא לי להתעלל בזוגתי עם נהיגה בסופה. גם סמוראי ארוך היה סוג של דרך חיים והסתדרנו איתו מצויין לאורך 5 שנים.

Bernard
12-07-15, 08:13
נו.. הנה הגעת בדיוק לאן שרצית, אחרי שההיילקס המועדף, כנראה, לא בנמצא.
הטרופר נשמע לי תפור עליך(אולי רק הדלק לא כ"כ).
לחבר שלי יש את הדגם הישן יותר(לא זוכר שנתון-זה עם גריל הפסים המאונכים) והוא מבסוט ממנו כבר יותר משש שנים. אבל הוא אוטומטי(לא היו בעיות גיר).
אני לא כ"כ אוהב את מוטות הפיתול, של המתלה הקדמי(אבל גם לפאג'רו הישנים יש את הפטנט הזה) אבל זה נשמע לי אחלה פתרון, לדרישות ולצרכים שהעלת - באמת.

Bernard
12-07-15, 08:20
דרך אגב.
לחבר אחר היה טרופר בנזין אוט', שנת 2003, אם אני לא טועה.
קנה במצב כמעט חדש - "לא ראה שטח", אפילו לא בטלוויזיה.
אוטו מפנק ושמור שאצלו גם לא טייל הרבה ובטח לא ב"מעלות".
החזיק אותו שלוש או ארבע שנים(לא זוכר. אפשר לבדוק) ופעמיים "עשה גיר"...

ההוא עם הטרופר הישן... רק מנקה אותו... לפעמים.

GodsFather
12-07-15, 08:43
צחי, אולי פספסתי פה בין כל המלל, אבל אם כבר אתה מתפשר על הסרן הקדמי, למה לא ללכת על היילקס מהדגמים של 98 ומעלה ?

כמו שיש/היה לשיינר בכתבה פה למשל ואחרים.

גם כאלה יש בכמויות, מוזנחים יותר ופחות, ואתה עדיין נשאר בטויוטה.

לגבי פג'רו, אני מכיר אחד שמוביל טיולים כמקצוע, עם Q ארוך ועושה יופי של עבודה, אבל הוא נוהג מאד בהתחשבות, מקשיב לרכב ולא לוקח סיכונים מיותרים, בעיקר כי זה הביזנס שלו. אם אתה לא מחפש לעשות את משלט 21 על בסיס חודשי, זה אפשרי. מסייג את עלות החלפים כמו שאחרים אמרו פה.

סופה סגורה תחזיר אותך לעידן הסמוראים, רק עם עוד קצת מנוע. וכמו שאמרת - גנבים בתשלום או לא בתשלום, אתה לא תישן בלילה ממש כמו עם ההיילקס.

omri_t
12-07-15, 09:13
אם באמת חוזרים אחורה-
עם כל האהדה לטויוטה היילקס- זה יכול להיות רכב ראשי, אבל זה לא הכי נוח בעולם עם ילדים, עגלות, כסאות בטיחות...
זה לא רכב זול לאחזקה (ביטוח, חלפים וכו') במיוחד אם תלך למוסך.
המודלים הישנים בד"כ עבדו מאוד מאוד קשה- זה לא רכב שקנו לאישה לקחת את הילדים לסופר- זה רכב יוצר ח"ח או קבלן שפתח לו ת'צורה.
וכמובן עבר כמה ידיים.
שלא יובן לא נכון, הייתי שמח שתהיה לי כזו בחנייה של הבית- כרכב שלישי בבית. גם כרכב שני ל 15 ק"מ בין עירוני ביום.
ובואו נזכור שגונבים כאלו...

סופה- יש לי, דיברנו על זה- לא פרקטי בעליל על סף חוסר שפיות לצרכים שלך.
אי אפשר להסתדר עם מושבי בטיחות ועגלות בשביל לקפוץ שניה לסופר או לנסוע להורים לארוחת שישי...
אני משתעשע בהסבה לאוטומט במסגרת פרוייקט השיפוץ- והאוטו אשכרה הופך להיות נורמאלי ונוח- אבל לא כרכב ראשי.
הוא גניב, וזללן דלק. וזה טרקטור בעיר. ואם אתה גר בעיר- זה פשוט רע.

כשהייתי צעיר יותר, אבא שלי אמר לי שהחיים זה אוסף של פשרות.
מאוד הרגיז אותי המשפט הזה עד היום- אבל הוא צודק.

פג'רו, טרופר זה בהחלט כיוון.
אלו רכבים שניתן למצוא במצב טוב, ובידיים מבינות גם לקבל אמינות טובה במחירים שפויים.
זה אוטו שיאפשר לך להתנהל ביומיום כמו משפחה שפויה.
שקט נפשי שהאישה מסתדרת.
ושקט בלילה שאף אידיוט לא יגנוב את הדבר הזה... :)
גם בכיס זו אופציה בהחלט שפויה, גם לאחזקה.
רכבים הרבה יותר מפנקים ומהנים לנהיגה.

לגבי מנועי בנזין- אני חייב לומר שלדעתי ומנסיוני הדל, רכבי בנזין עם מנועים גדולים זולים יותר לקניה, זולים ופשוטים לאחזקה. גם אמינים יותר.
הם שקטים יותר, חזקים ומהירים יותר, מסריחים הרבה פחות. קל יותר לעבור טסט ולא מרגישים שנוהגים בטרקטור.
ולכן באופן אישי לא הייתי נבהל או חושש מהם- ובנסועה נמוכה- עדיף לטעמי.

אם הנשמה שלך עוד זועקת- גרנד\צירוקי
לטעמי זה המתכון הכי נכון.
וניתן למצוא במחיר שפוי בונבוניירה.

נדב ש.
12-07-15, 09:40
נו.. הנה הגעת בדיוק לאן שרצית, אחרי שההיילקס המועדף, כנראה, לא בנמצא.
הטרופר נשמע לי תפור עליך(אולי רק הדלק לא כ"כ).
לחבר שלי יש את הדגם הישן יותר(לא זוכר שנתון-זה עם גריל הפסים המאונכים) והוא מבסוט ממנו כבר יותר משש שנים. אבל הוא אוטומטי(לא היו בעיות גיר).

טרופר דיזל אוטומטי קיים רק משנת 2000, מתחת לשנתון זה רק ידני, גם הישנים יותר וגם החדשים יותר יחסית חסכוניים בדלק ובמצב המקורי שלהם מגיעים ל 1 ל 10 +/- .

דגמי הבנזין נפח 3.5 משנת 99 ומעלה אמינים יותר מבחינת מנוע, אבל מבחינת גיר שים דגש, חובה קולר גיר עם וונטה נוספת ושעון חום.
כמובן שהפתרון הנכון הוא להחליף יחסי העברה(מקורי מגיע 41:10, אפשר לקחת מהדיזל 43:10).

בבנזין בדגמים הישנים יותר הגיר שורד יותר כי יחסי העברה שם 4.56

ishc
12-07-15, 10:44
צחי, אולי פספסתי פה בין כל המלל, אבל אם כבר אתה מתפשר על הסרן הקדמי, למה לא ללכת על היילקס מהדגמים של 98 ומעלה ?

בעיקר כי אין לי שום סיבה להתפשר על נוחות ותא נוסכים עם ירדתי כבר מסרן חי קדימה.

אם הנשמה שלך עוד זועקת- גרנד\צירוקי
לטעמי זה המתכון הכי נכון.
וניתן למצוא במחיר שפוי בונבוניירה.

בדקתי כמה כאלו, הבעיה איתם היא המון חשמל + איכות עבודה אמריקאית + אוסף אילתורים והתקנות מקומיות = לא בשבילי

GodsFather
12-07-15, 10:59
ההיילקס עדיין הרבה יותר קשוח מהטרופר... מה יש בתא הנוסעים שכל כך עושה את זה ?

ishc
12-07-15, 11:02
בשיא הכנות מה שונה הטרופר מהיילקס IFS?
לשניהם שלדת סולם, לשניהם מוטות פיתול קדימה ותסכים איתי שיהיה יותר נעים ומרווח לנסוע בטרופר.
ההבדל היחיד הוא בנעילה המקורית בטויוטה וברופר הישנים אפשר להתקין נעילה לגמור עניין

GodsFather
12-07-15, 11:11
להיילקס יש אמבטיה מאחורה, הטרופר סגור.

היילקס הוא סוס עבודה שנולד ככה גם אם התעללו בו במרוצת השנים, הטרופר יותר מפנק אין ספק אבל...

כל השאר, קטונתי.

נדב ש.
12-07-15, 11:12
גם לשנתון 99 ומעלה יש נעילה אחורית:
http://store.arbusa.com/ARB-Air-Locker-Isuzu-RR-Non-Lsd-23-Spline-All-Ratios-RD85-P3560C7.aspx

הטרופר לדעתי הרבה יותר חסון בכל הפרמטרים סרנים, טראנספר וכו' מטויוטה עם ifs.

שגיא S
12-07-15, 11:17
בואו רגע נודה באמת - צחי לא עושה עבירות. הוא לא צריך מכונת עבירות. תכל'ס, לצרכים שלו - גם טרופר בלי נעילה יסתדר.
אני יודע כי בקבוצת הטרופרים שאני נוסע איתה המוביל היה בעבר עם טרופר, מוגבה עם צמיגי 31 ועלה בכל המעלות בארץ...

וגם הגראנד ויטארה של צחי - על אף שהייתה משופרת ובעלת יכולות לא מבוטלות - לא אותגרה.
אז אני לא חושב שצריך להתפשר על החיים ביום יום ובנסיעת כביש בשביל יכולת שטח לא מנוצלת.

בסוף גם טרופר 97 וגם היילקס 97 אלו רכבים ישנים שידרשו תחזוקה. הוא יודע ומודע לזה. אין מה לעשות...אף רכב לא חף מתקלות.
לדעתי יהיה קל יותר למצוא טרופר 3100 במצב טוב יותר מהיילקס. יודע כי לאחרונה שמעתי על 2 עסקאות כאלו מאוד מוצלחות.

בכל מקרה צחי, לדעתי תן ליכולת העבירות של הרכב את המקום הראוי לה, וזה לא בראש סדר העדיפויות מההכרות שלי איתך. אתה לא הולך לכמריר וגם לא להתחיל לטייל בכל המעלות של בית שמש.
טרופר עולה יפה את המשל"ט, את אשתאול, את ורדית ומעלה רמון וכל זה גם בלי נעילות.

אם אתה רוצה לעשות את הדברים שהם קשים יותר ורמה אחת או יותר מעל זה מבחינת עבירות - זו כבר שאלה אחרת.

נמרוד
12-07-15, 14:33
אני מבין שהשירשור נראה שהתפזרתי אז אני אתחיל מאפס.
הדרישות שלנו מרכב:
1. אמין ככל האפשר (לרכב בן 15-20)
2. יכולות שטח טובות (רכב שיכול להוביל טיולים ולטייל בכל המעלות הקלאסיים בארץ)
3. סגור
4. ממוזג
5. הגה כוח
6. צריכת דלק סבירה (זו דרישה שאני מוכן אולי להתפשר עליה)

הרכב יסע בערך 10000 ק"מ בשנה.
נוהגת עליו ביום יום זוגתי, היא לא מפונקת ולכן רכבים ספרטניים הם לא באמת בעיה.
בטיולים אנחנו זוג אבל רוצים להיות מסוגלים לקחת מדי פעם עוד זוג חברים.
רכב בודד בבית (אם כי לא משמש לנסיעות לעבודה וכו', הנה עובדה כבר חודשיים שאין רכב וזה לא מפריע להתנהלות היומיומית).

ההיילקס נבחר על ידי מכמה סיבות:
פשטות מכנית במיוחד במנועים אטמוספרים = אפשרות לטפל לבד ברמה מסוימת ואמינות מכנית
שני סרנים חיים = חוסן מכני בשטח ומהלכי מתלה טובים
נעילה אחורית וצמיגי 31 במצבו המקורי = מכסים אותי מבחינת יכולת עבירות
תא נוסעים = סביר בעיני, יש גג, הגה כוח ומזגן שיבודדו אותנו מהבחוץ בדרך לטיול וחזרה

בינתיים ראיתי לפחות 15 רכבים. הבעיה עם היילקסים היא שבידיים הראשונות הם כנראה היו רכבי עבודה ולרוב הוזנחו ברמה כזו או אחרת ואח"כ עברו להיות רכבי עבירות/שטח/טיולים אצל אנשים שהאוטו עבד אצלהם קשה.
יכול להיות שהיד הראשונה/השניה/השלישית טיפלו ברכב יפה אבל מאז עברו עוד שתיים שלוש ידיים ובמקרה הזה הם כבר לרוב מוזנחים.
רכבים טובים בקושי נמכרים או שמבקשים עליהם מחירים מופקעים (בכל זאת לשלם 65 אלף ש"ח על היילקס עם 31 נראה לי מוגזם).

הסיבה שבגללן לא רציתי SUV יפני הוא המורכבות היחסית שלהם, רכבים עם מחשבים, חיישנים, אלק' וחשמל בני 20 הם לא מתכון טוב לדעתי. אבל אחרי אין ספור היילקסים והתעסקות עם מוכרים ישראלים שמספרים לך בטלפון שהאוטו מדהים ושמור ושאתה מגיע אתה מגלה שהאוטו נראה אחרת לגמרי זה מתסכל.
טרופר 3.1 הוא התפשרות על סרן חי ועל פשטות מכנית אבל עדיין מדובר ברכב פשוט יחסית, מנוע ה-3.1 אמין ונפוץ יחסית במידה וצריך להחליף (אותו מנוע של האיפון?), גיר ידני שבד"כ יותר אמין מאוט', מהלכי מתלה מהטובים בין המתחרים, תא נוסעים מרווח ונוח, אפשר לנעול את הדיפ' האחורי והקידמי וסה"כ נראה לי פשרה סבירה.
ואיך הגעתי לסופה, אני משתעשע ברעיון אבל לא נראה לי שזה יקרה בעיקר כי לא בא לי להתעלל בזוגתי עם נהיגה בסופה. גם סמוראי ארוך היה סוג של דרך חיים והסתדרנו איתו מצויין לאורך 5 שנים.

השורה הראשונה: אמין ורכב בן 15-20 זה שילוב בעייתי, וזה הבאג העיקרי שמסבך את כל הדיון...

אני קורא את מה שאתה כותב, ומבין שהאופי ההנדסי של הכלים האמריקאים לא מתאים לך (ואם ככה אז אנגלים, על אחת כמה וכמה...). יכול להבין את זה.

היילקס נשמע כמו הדבר הכי נכון עבורך.

ואם אתה מוכן לקנות רכב בן 20 - עם טסט כפול והכל - אז תשקול גם פוראנר. היו בתקופה הארוכה ואולי עדיין ישנם פה בלוחות שניים שלושה שנראים מעניינים ובמחירי מציאה.

ishc
12-07-15, 15:33
פור ראנר יורד בגלל בעיות זמינות חלפים, מנוע מורכב מדי ותא מנוע צפוף מדי, אני ארחיב את החיפוש כרגע לטרופר דיזל עד 98.
לגבי אמינות ורכב ישן אתה צודק אבל מה לעשות זה מה יש במסגרת התקציב.
אגב הייתי יכול ללכת על קוראנים למיניהם ולעלות בשנתון משמעותית אבל אז שוב אני מאוד מתפשר ביכולת השטח ואז למה החלפתי את הויטרה

שגיא S
12-07-15, 15:39
אגב הייתי יכול ללכת על קוראנים למיניהם ולעלות בשנתון משמעותית אבל אז שוב אני מאוד מתפשר ביכולת השטח ואז למה החלפתי את הויטרה

גראנד ויטארה משופרת כמו שהייתה לך היא לא התפשרות ביכולת שטח.
אם רק היית מנסה לא היית עוצר בשום מסלול רגיל...בטח ובטח אם היית מרכיב סרן ברזל עם נעילה קדמית.

ishc
12-07-15, 15:49
שגיא ההנחות שלך שגויות, זה שראית את דויד, שחר, בני ועוד כמה חברים עולים את ורדית ועשוש עם גראנד זה אחלה אבל זה לקחת את הרכב ולשחק על קצה היכולת שלו ואז שקורה נזק סביר להניח שהוא יהיה גדול.
נק' מוצא של רכב שטח טוב היא היכולת לסחוב צמיגים במידה נורמלית ואני החלטתי שהמינימום הוא 31.
אז נגיד שהייתי מחליף לסרן ברזל, ושם נעילה קדמית, ועושה את כל מה שנדרש כדי להרכיב 246/75/16 ומכניס אותם בדרך לא דרך לרישיון וכל זה בשביל להגיע ליכולת של SUV סטנדרטי ולאבד הרבה מאמינות הרכב כי מכלולים שלא חיזקת או שיפרת הופכים לנק' הכשל הבאה (ציריות למשל).
הגראנד ויטרה הוא אחלה למי שרוצה לעשות שבילים + או לבנות רכב ייחודי ולהתמודד עם כל ההשלכות של זה לי זה פחות מתאים.
סיפורי הגבורה שאתה שומע באופן קבוע מכל מיני בעלי גראנד ויטרה שהחליטו שזה רכב השטח המושלם מבחינת הוצאות ותמורה הם בעיקר סיפורים, בסופו של דבר מדובר ברכב טוב עם מנוע וגיר סופר אמינים אבל יכולת שטח סבירה מינוס במקור.

asypeer
12-07-15, 15:51
גראנד ויטארה משופרת כמו שהייתה לך היא לא התפשרות ביכולת שטח.
אם רק היית מנסה לא היית עוצר בשום מסלול רגיל...בטח ובטח אם היית מרכיב סרן ברזל עם נעילה קדמית.

ע"ע הGV של ד.א וש.ב.ז. ישאירו אבק לטרופרים ברוב המקרים. גם את הגרנד שלך הכרתי מהבעלים הקודמים יבלד"א - הרכב לא היה פרייאר בכלל. הפחד משבירת הסרן הקדמי הוא שמרתיע הרבה (ובצדק). ברגע שפתרת את זה - מדובר על פשרה מצוינת בין אמינות, עלות אחזקה ונוחות.

ishc
12-07-15, 16:23
טוב הגלישה על יכולות השטח של הגרטנד לא רלוונטיות, אין לי יותר גראנד, אין לי גם שום רצון להיות הבעלים של אחת אז נחזור לדיון המקורי.
ו-ASYPEER כזכור לי גם לך הייתה גראנד שמשום מה הוחלפה לג'ימני. זה בגלל שהיית כל כך מרוצה ממנה?

asypeer
12-07-15, 16:25
טוב הגלישה על יכולות השטח של הגרטנד לא רלוונטיות, אין לי יותר גראנד, אין לי גם שום רצון להיות הבעלים של אחת אז נחזור לדיון המקורי.
ו-ASYPEER כזכור לי גם לך הייתה גראנד שמשום מה הוחלפה לג'ימני. זה בגלל שהיית כל כך מרוצה ממנה?

זה בגלל שעם פריצת דיסק קשה להעביר הילוכים. בגיר ידני..

Sent from my Ass

מוני אורבך
12-07-15, 16:29
אני רק רוצה להוסיף מספר מלים מנסיוני.
אם אתה רוצה רכב אמין אתה צריך לחפש רכב כמה שיותר נאמן למקור.
צריך להבין שאם משפרים רכב לכיוון שטח (כל רכב) הרי שמכוונים אותו לכיוון מסוים.
לדוגמא (פשוטה) אם תגביה רכב זה יבוא על חשבון יציבות נוחות בכביש ואמינות (מבחינת מכלולים כמו מיסבים לדוגמא).
אפילו טויוטה הייליקס סמל האמינות, אם תרכיב לו גלגלי 31 והגבהה תפגום ביציבות שלו ובאמינות (ראה ערך זרועות מגל וכו..)

אפשר לחיות עם זה (ורבים עושים זאת) אבל אמין וטוב לכביש "כמו המקור" זה לא יהיה.
תמיד יש פשרות, ואתה צריך לדעת היכן להתפשר.

יש מעט מאוד רכבים סטנדרטים (אם בכלל) שיוכלו לעלות את וורדית חלק לגמרי בלי שום "נגיחות"
לכן אם אתה רוצה לעלות את וורדית עם כמה שפחות נזקים אתה צריך רכב משופר.
ולאמינות אתה צריך רכב משופר כמה שפחות ועדין יוכל לעלות את וורדית ללא נזקים רצניים

יש מספר רכבים ישנים (קרי זולים) שעונים על הדרישות הללו. דיפנדר סופה היליקס לנד קרוזר מודל 70.
עם יותר שיפורים (פחות אמינות) ויותר סיכוי לנזקים דיסקו, פאגרו טרופר וטויוטה פראדו.

בגלל שהרכב אמור להיות רכב משפחתי יחיד (קרי נוח) נראה לי שהקבוצה הראשונה לא ממש רלוונטית.
מהקבוצה השניה אני הייתי ממין אותם טויוטה פראדו (אמין מאוד) פאגרו וטרופר (בגלל הבעיתיות של המנועים)
רק ארוכים (אמור להיות משפחתי).
דע שיש סיכוי לנזקים אבל הסיכון הוא סביר.
דיסקברי גם אפשרי (ולו יש פוטנציאל עבירות הגדול ביותר) אבל רק אם אתה יודע שאתה משתעבד לרכב, ומתקן משהו קטן כל שני וחמישי.
אישית, מה הייתי עושה במקומך..
שכח מכל סיפורי וורדית, לא נראה לי שאתה הטיפוס שמחפש "טיול מעלות"
וורדית היא לא בשביל מי שאוהב טיולים אלא בשביל מי שמחפש אתגרים.
99% מהשטח הוא ברמת עבירות פחותה בהרבה מוורדית.
קנה פאגרו או אם אתה יכול להרשות לעצמך פראדו.
תגביה בקצת וסע לשלום רוב הטיולים לא תהיה לך שום בעיה.

shmulikbg
12-07-15, 16:33
אני רק רוצה להוסיף מספר מלים מנסיוני.
צריך להבין שאם משפרים רכב לכיוון שטח (כל רכב) הרי שמכוונים אותו לכיוון מסוים.
לדוגמא (פשוטה) אם תגביה רכב זה יבוא על חשבון יציבות נוחות בכביש ואמינות (מבחינת מכלולים כמו מיסבים לדוגמא).
אפילו טויוטה הייליקס סמל האמינות, אם תרכיב לו גלגלי 31 והגבהה תפגום ביציבות שלו ובאמינות (ראה ערך זרועות מגל וכו..)

אפשר לחיות עם זה (ורבים עושים זאת) אבל אמין וטוב לכביש "כמו המקור" זה לא יהיה.
תמיד יש פשרות, ואתה צריך לדעת היכן להתפשר.

יש מעט מאוד רכבים (אם בכלל) שיוכלו לעלות את וורדית חלק לגמרי בלי שום "נגיחות"
לכן אם אתה רוצה לעלות את וורדית עם כמה שפחות נזקים אתה צריך רכב משופר.
ולאמינות אתה צריך רכב משופר כמה שפחות ועדין יוכל לעלות את וורדית ללא נזקים רצניים

יש מספר רכבים ישנים (קרי זולים) שעונים על הדרישות הללו. דיפנדר סופה היליקס לנד קרוזר מודל 70.
עם יותר שיפורים (פחות אמינות) ויותר סיכוי לנזקים פאגרו טרופר וטויוטה פראדו.

בגלל שהרכב אמור להיות רכב משפחתי יחיד (קרי נוח) נראה לי שהקבוצה הראשונה לא ממש רלוונטית.
מהקבוצה השניה אני הייתי ממין אותם טויוטה פראדו (אמין מאוד) פאגרו וטרופר (בגלל הבעיתיות של המנועים)
רק ארוכים (אמור להיות משפחתי).
דע שיש סיכוי לנזקים אבל הסיכון הוא סביר.

אישית, מה הייתי עושה במקומך..
שכח מכל סיפורי וורדית, לא נראה לי שאתה הטיפוס שמחפש "טיול מעלות"
וורדית היא לא בשביל מי שאוהב טיולים אלא בשביל מי שמחפש אתגרים.
99% מהשטח הוא ברמת עבירות פחותה בהרבה מוורדית.
קנה פאגרו או אם אתה יכול להרשות לעצמך פראדו.
תגביה בקצת וסע לשלום רוב הטיולים לא תהיה לך שום בעיה.

צחי,
קיבלת את תמצית השרשור הזה מנוסחת היטב בפוסט אחד.

Bernard
12-07-15, 17:11
ואני... קורא בין השורות, בדיוק מה שנמרוד אמר - אתה רוצה היילקס אבל...
במקרה כזה, אני הייתי לוקח את היילקס הזול ביותר שיכול לקנות (בגבולות הסביר, כמובן) ופושט "מסדר" אותו.

כן שחוט או לא שחוט - קנה ותשקיע לעשות אותו כמו שאתה רוצה (גימור, נוחות, עבירות) וסגור עניין. הכל עניין של מחיר ועם הנסיון היום (גם שלך) אתה תדע לתמחר כל דבר (מהחלפת ריפודים ותיקון דאשבורד ועד החלפת מנוע וסרנים) ולקבל מחיר סופי של רכב "שתפור עליך".

עזוב אותך מרשימת הדרישות/צרכים - אתה אוהב/רוצה היילקס.
תרפה.. שרירים ותתמסר:rolleyes:.
אין צורך להתפשר יותר מידי ואז להתסכל בקנאה/געגועים על כל היילקס "יפה" שאתה רואה.
תוריד דרישות ותתחיל לתמחר ותבדוק אם נכנס לתקציב ו... לעבודה.
כבר חודשיים שאתה מחפש - יכולת כבר לנסוע בהיילקס מדוגם ונוח ועביר, בדיוק כמו שתה רוצה.

לדעתי הטרופר (ודרך אגב, השניים שדיברתי עליהם הם בנזין ואוט') הוא הרכב שעונה על הדרישות שלך (מבחינת עלות/תמורה לרשימה) ובטח יותר המפאג'רו (יקר יותר ובלי סיבה ממשית, מלבד "השם") אבל אתה לא באמת רוצה אותו..

יאללה.
חבל על הזמן.
קנה גרוטאה במחיר "מתאים" ותעלה פה כתבה על כל מה שאתה עושה לו והופך אותו לבונבוניירה שלך.
וצילומים של "לפני ואחרי"... הכי חשוב. הכי מספק..

raanan
12-07-15, 17:34
תגובות 128 עד 131 עשו לי דה ז'ה וו לויכוח נושן ....
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/79961-%D7%A9%D7%90%D7%9C%D7%94-%D7%A2%D7%A7%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%99%D7% AA-%28%D7%90%D7%A0%D7%99-%D7%91%D7%A7%D7%98%D7%A2-%D7%A9%D7%9C-%D7%A9%D7%90%D7%9C%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%97%D7%95%D7%93%D7%A9%29-%D7%A7%D7%9C%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99-%D7%90%D7%95-%D7%A7%D7%99%D7%98-2-%D7%91%D7%92%D7%A8%D7%A0%D7%93-%D7%95%D7%99%D7%98%D7%A8%D7%94-%D7%93%D7%95%D7%A8-%D7%A9%D7%A0%D7%99-5-%D7%93%D7%9C%D7%AA%D7%95%D7%AA?p=539806&viewfull=1#post539806

אין ספק שצחי "חצה את הרוביקון" והגיע לתובנות שרשמתי לפני שנתיים.

צחי,
טרופר 3.1 דיזל ידני יהיה משימה לא פשוטה למצוא (למכירה ושמור) !
הייתי ממליץ לך לחפש גם בנזין עד 98 (אומנם פחות יפה מדגמי 99 והלאה),
אחזקה מאד זולה (שפע חלפים ובזול), אמינות טובה מאד .
עם קצת סבלנות תוכל למצוא רכב שמור וקמ' נמוך (הרבה שימשו כרכב שני בבית).
תצרוכת הדלק טובה יותר לעומת דגמיי 99 בזכות מנוע קטן יותר V6 3.2 לעומת V6 3.5
ובעיקר בזכות יחסיי העברה בסרנים 1:4.56 לעומת 1:4.1

בהצלחה
רענן

אלדר
12-07-15, 17:40
צחי, המון סבלנות ותהיה לך היילקס
כל יום לבדוק את הלחות וקבוצות המכירה בפייסבוק .

asypeer
12-07-15, 17:53
היה לנו טרופר 3.2 V6 כ8 שנים בבית. רכב מאוד מפנק עם מנוע חזק. אבל ממש לא זול לאחזקה במוסך שאינו מוסך מדרכה ותצרוכת דלק גבוהה.

Sent from my Ass

arnonmg
12-07-15, 18:08
קנה יונדאי טאראקן ותמשיך לחפש...

TLC 100 IL

ishc
12-07-15, 18:19
קנה יונדאי טאראקן ותמשיך לחפש...

TLC 100 IL

הכי טוב שהתגובות רלוומטיות

arnonmg
12-07-15, 18:33
שמע אני קורא את השרשור כבר כמה ימים והייתי בסיפור הזה ובמקומות וגם עם היילקס ....
לך תעשה סיבוב במקום לכתוב פוסטים השד לא כזה נורא!
עם כל התוספות שצויינו פה הטאראקן בהחלט רלוונטי

TLC 100 IL

נדב ש.
12-07-15, 19:24
טראקן ממש לא בכיוון, מהלכי מתלה קצרים ביותר, ללא נעילה, גלגל ספייר מתחת הרכב, אין אפשרות לצמיגי שטח, מערכת שילוב 4x4 לא משהו בכלל ועושה צרות, רובם לא משופרים בכלל.

אם קונים אחד כזה צריך להשקיע עליו לפחות עשירייה בתור התחלה לנסוע בשטח.

אלדר
12-07-15, 20:31
חברה לצחי היה suv משופר מכל טוב שאכזב אותו.
לדעתי חפש לך היילקס עם שלדה ובודי במצב הכי טוב שתמצא.
סע תהנה, תצטרך להחליף גיר מנוע סרן בבוא היום תחליף.

ד ו ר ו ן
12-07-15, 21:46
צריך להבין שאם משפרים רכב לכיוון שטח (כל רכב) הרי שמכוונים אותו לכיוון מסוים..
או לבחור מראש הרכב שמצריך הכי מעט שיפורים כדי להגיע לתוצאה הרצויה.

אפילו טויוטה הייליקס סמל האמינות, אם תרכיב לו גלגלי 31 והגבהה תפגום ביציבות שלו ובאמינות (ראה ערך זרועות מגל וכו.
31 ושיפור מתלה רגוע עושה רק טוב להיילקס.

31 זה לא שיפור, זה הכי בסיסי ברכב הזה ולא משנה את האמינות בשום צורה, גם בגלל שבמקומות אחרים אתה יכול לקבל את המידה הזו כמקור.
זה יותר עביר, יותר יציב, ויותר נוח.
בכביש ובשטח.

כנ״ל לגבי שיפור קפיצים רגוע.

אני מרשה לעצמי להיות נחרץ אחרי נסיון עם רכב שדקה וחצי אחרי שנקנה כחדש מהחברה נעל 31, וקיבל סט של אולדמן.

אם בלאי של מיסבי גלגל אחרי כמעט חצי מיליון קמ נחשב הפחתה באמינות, אני לא יודע איך אפשר לכמת אמינות ועמידות בצורה אחרת.

כנ״ל לגבי הזרוע מגל, שעוד בשנת 1999 כבר נמכרו הזרועות המעובות בחברה, כמענה לזרועות המקוריות שכשלו.

עכשיו לסוגיה לשמה התכנסנו:
אני נוסע עם היילקס משופר במידה, שבעבר שימש לטיולי רווקים ועבירות ועם השנים עבר לדיגום טיולי משפחות, עם הנוחות והנוחיות של יכולת ההעמסה.

ונכון ששם קוד ורדית כבר לא מהווה אטרקציה בטיול, אבל אין לרכב בעיה לעלות אותו ודומיו בניחותא.
אין מסלול טיול שמהווה אתגר, וזה חלק מהכייף, עם המשפחה.

וזה נכון לא רק לורדית, אלא לכל מסלול משובש באמת:
סכיני דימונה,
נחל חורשה
הערוד
וכל מסלול שיש בו הפתעות לרכב עם מתלה נפרד.

אנחנו מאד נהנים מההיילקס, והוא כלי טיולים נהדר.

אבל..
אם הייתי במקום שלך, נטול רכב ומחפש כלי מתאים שיהיה נוח למשפחה, עם יכולת עבירות גבוהה כבר מהיצרן, ששיפורים מועטים יביאו אותו מאד רחוק בשטח, עם מעט מאד מגבלות, הייתי הולך על פראדו.

אני מכיר שני חברים שעברו לאחרונה מרכב עם סרן חי מקדימה, לפראדו ולנד קרוזר, ואחרי רגעי האבלות הקצרים על ״אובדן המסוקסות״, לא מסתכלים בכלל אחורה.

פראדו עם נעילה קדמית, הגבהה קלה ומיגון גחון יביאו אותך לכל מקום שמוגדר טיול, כולל הקשים שבינהם. ויהיו נוחים יותר בדרך אל ומהשטח.

asafk
12-07-15, 22:52
...ובאותה מידה אני לא חושש מרכב עם ארבעה מתלים נפרדים.
אפילו... מעדיף במובנים מסויימים - פג'רו דור 3 או ניסאן פת'פיינדר מתנהגים בשטח בצורה יותר מאוזנת מהכלים בעלי סרן חי מאחור ומתלה נפרד מלפנים.
אבל אנחנו מדברים ככה או ככה או ככה על כלים יקרים.
מצד שני, SUV זולים יותר כמו פג'רו דור 2 או 2.5 או טרופר - גם יעשו את העבודה, גם לוקחים 31 בלי בעיה (מידה מקורית למעשה), וגם עם שיפורים מינימליים יעשו כל מה שצריך כרכב טיולים משפחתי.
מבחינה זו בחירה באחד מהם על פני פראדו היא בחירה סבירה לחלוטין, כאשר המחיר יהיה ללא ספק בכך שמדובר בכלים ישנים יותר עם כל המשמעויות.

אסף.

נדב ש.
13-07-15, 08:39
לא להיתבלבל-גם פראדו מעשור קודם 99-2001 לצורך העיניין, זה רכב ישן עם ק"מ גבוה, לא חף מתקלות, יישור קו לרכב כזה יעלה כפול(חלקים יקרים ונידרש חלפים מקוריים כמו תפוחים וכו'), מעבר לזה שעל כלים שחוטים דורשים מחירים הזויים.

נמרוד
15-07-15, 11:23
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/93211

???

ishc
15-07-15, 12:48
תודה

-->