PDA

צפייה בגרסה מלאה : מכת יתושים. אי אפשר לשבת בחצר. מה עושים??

MR BIG
20-05-15, 11:43
גר במושב.

החל מאחר הצהריים אי אפשר לשבת בחצר . הם מכרסמים אותנו!!!

אני לא אדליק לפיד כל פעם שאני רוצה לצאת 10 דקות לגינה , ואלך עם הלפיד צמוד אליי....

מה עושים?? יש איזה ריסוס מומלץ? משהו אחר...?

-

מאיר אלוני
20-05-15, 11:56
יש מגוון שיטות https://www.youtube.com/results?search_query=%D7%9E%D7%9C%D7%9B% D7%95%D7%93%D7%AA+%D7%9C%D7%99%D7%AA%D7% 95%D7%A9%D7%99%D7%9D

ishc
20-05-15, 12:04
אני חושב להביא לגינה צפרדעים (לא צוחק)

tamir128
20-05-15, 12:53
הטוב ביותר הוא להשמיד את מקומות הגידול שלהם.
מים עומדים. לחפש באזור. כל כלי / שלולית וכיוצ"ב - לייבש.
גם ביוב סתום למחצה הוא מקום גידול.

אם מדובר בנמר האסייתי, אז הוא מסוגל להתרבות גם בעציץ לח.

יש בור סופג בסביבה? שפוך פנימה כמות נכבדה של שמן שרוף ממוסך. השמן צף על המים ולא מאפשר להם לצאת. עובד כמו קסם. מנסיון.

ronen7k
20-05-15, 12:55
גר במושב.

החל מאחר הצהריים אי אפשר לשבת בחצר . הם מכרסמים אותנו!!!

אני לא אדליק לפיד כל פעם שאני רוצה לצאת 10 דקות לגינה , ואלך עם הלפיד צמוד אליי....

מה עושים?? יש איזה ריסוס מומלץ? משהו אחר...?

-

ככל הנראה זה היתוש הנמר האסייתי , יתוש שחור עם פסים לבנים שמסתובב במהלך היום ועוקץ על ימין ושמאל בלי להשמיע זמזום כלל.

הבעיה שהוא מתרבה בכל שלולית עבשה של לחות ולא חייב במיים.
לכן יש ליבש כל מקור לחות נסתר ולרוקן תחתיות של עציצים !
אצלך ואצל השכנים במרחק של קילומטר ..

יותר ויותר אני פוגש אותו ברחבי הארץ ! השבוע שמורת כזיב נעקצתי
אצל ההורים במרכז זו מכת מדינה ,
ואפילו בדרום כבר נתקלתי בו כמה פעמים.

MR BIG
20-05-15, 13:03
לדעתי לא מעשי לייבש כל דבר לך.

מה , לא להשקות עציצים? לא להשקות את הגינה?

ונגיד וזרמתי עם זה ואין לחות אצלי....- אבל איזה השפעה יש לי על כל השכונה/ רחוב??

צריך "פתרון סופי" ( סליחה על הביטוי הנוראי הזה). ריסוס , מלכודות, מדורות.....לא יודע...!!

tamir128
20-05-15, 13:05
היבוש הוא הפתרון הסופי הטוב ביותר!
והוא גם ירוק, לא רעיל, בלי עשן, זול - מה יותר טוב?!

נסה להשפיע על השכנים, ובכל אופן, יש מצב שמקורות המים יותר קרובים אליך ממה שנדמה לך, טפל בהם קודם ויש סיכוי שתרגיש הקלה תוך כמה ימים.

אם יש שכן שמתעקש על מקור מים רציני, אז לשם באמת צריך לשחרר צפרדעים, קרפדות, גמבוזיות וכו'.

opl
20-05-15, 13:32
http://www.oritec.co.il/homegarden

omri_t
20-05-15, 14:15
כשאני יושב במושב בחצר הבית שלי, אין יתושים, לא עוקצים ולא שומעים.
כהולך אל השכן, מרחק 20 צעדים מקסימום- שם כבר אנחנו נעקצים ובגדול.

ההבדלים בין החצר שלי לזו של השכן:
1. לי אין דשא
2. החצר "מאווררת", צמחייה פחות צפופה, פחות שיחים, קרקע נקיה מעלים וכו', עצים עם נוף גבוה.

מה שאני מנסה להגיד:
תשקה בשעות הלילה\בוקר כך שאחה"צ\ערב שאתה יוצא החוצה לא יהיו מים על הקרקע או אזורים לחים מאוד בצמוד לצמחייה.
בדוק את מינוני ההשקייה לוודא שאין שלוליות .
נקה גזם, שאריות מתחת לעצים וכו'
גזום עצים שלא תהיה צמחייה שמהווה מקלט ליתושים מהחום (אם אני מנער את הפסיפלורה זה מרים נחיל ברחשים)
דאג לכסח דשא.

אם החצר שלך תהיה מטופלת, כנראה רוב היתושים ילכו אל השכנים.

בלי קשר חייבים לוודא שאין לכם באזור מאגר מים עומד, שממנו הם באים.
בעיקרון זה אחריות של הרשות המקומית, אבל הם לא תמיד ערניים.
לנו היתה נזילת ביוב לא מורגשת בקצה המושב- מרחק כמה מאות מטרים- ואז היו יתושים בכל המושב.

ולסיכום- שים סנו-די :)

kobiarava
20-05-15, 23:11
2 טיפים ששוים זהב במלחמה מול יתושים:
1- מעבר לניקוז וייבוש של מצבורי מים עומדים (הנמר האסיאתי זקוק למפלס של מ"מ בודדים של מים כדי להתרבות, אבל לא באמת יכול להתרבות בלחות בקרקע, בוץ או משהו כזה), מומלץ להסדיר כלי נוח עם מים עומדים להתרבות יזומה של היתושים. במידה ויהיה לך כלי רחב ושטוח יחסית, עם מים בשפע וכמה עלים צפים או מקלות מבצבצים כדי לאפשר ליתושות מקום עמידה נוח להטלה, כל היתושות שמתכוונות להטיל יוותרו על מקומות ההטלה הפחות אידיאליים ויטילו רק בכלי שלך. מחזור הגילגול של זחלי יתושים, מהטלת הביצה ועד יציאת הבוגר מהמים, אורך 10 ימים, ולכן אם תרוקן את הכלי ביום קבוע אחת לשבוע, תשמיד בבת אחת את כל הצאצאים שנועדו להיווצר אצלך בחצר. 2-3 סיבובים כאלה מביאים להורדה משמעותית של אוכלוסיית היתושים בחצר, וחשוב לזכור שיתושים לא נוטים לעוף למרחקים גדולים, אז היתושים מהצד השני של המושב בד"כ לא יטרידו אותך בבית.
2-לדחיית יתושים מהגוף, מהבית, מבגדים ומהמיטה מומלץ להשתמש בשמן צינטרולה, שמן טבעי לחלוטין בריח לימוני שדוחה יתושים באופן מדהים, לא מכיל שום כימיכלים ולא גורם לגירויי עור או רגישויות ולכן מתאים גם לילדים ותינוקות. אין צורך למרוח את פני העור אלא רק לגעת בכמה נקודות על העור עם השמן, הוא מספיק חזק כדי ש-5-8 נקודות על העור החשוף ימנעו עקיצות באופן ודאי, וטיפה-2 בכל פינה במיטה יבטיחו לילה שקט. השמן יעיל בכל מצב ומקום, השתמשתי בו גם בחורים נידחים ומוכי מלריה בעולם השלישי שבהם היתושים נקרעים מצחוק כשמישהו מורח אל-תוש ישראלי...

בהצלחה-קובי

yoni_0000
20-05-15, 23:56
פלורסנטים מחשמלים לא תופס..??

tamir128
21-05-15, 00:55
2 מחזור הגילגול של זחלי יתושים, מהטלת הביצה ועד יציאת הבוגר מהמים, אורך 10 ימים, ולכן אם תרוקן את הכלי ביום קבוע אחת לשבוע, תשמיד בבת אחת את כל הצאצאים שנועדו להיווצר אצלך בחצר.

נשמע אחלה עיצות, רק שני דברים:

1. לפי מה שאני קורא, אצל הנמר האסייתי הזה, המחזור יכול להיות גם שבוע כאשר התנאים טובים, אז אולי כדאי לרוקן מים כל 5 ימים?

2. איפה משיגים שמן כזה שעושה ת'עבודה ביעילות?

אמיר ב.א
21-05-15, 04:24
מתוך http://www.sviva.gov.il/subjectsEnv/PestControl/Pests/Pages/AsianTiger.aspx

מחזור החיים של יתוש הטיגריס האסייני

בית הגידול הטבעי של המין, שמוצאו באזורים גשומים בדרום מזרח אסיה, הוא מי גשם המצטברים בחללים שבעצים. ההתאמה לבתי גידול קטנים ומוגנים מאפשרת ליתוש לנצל להתפתחותו מים הנאגרים במכלים מעשה ידי אדם כגון כדים לאגירת מים, שקתות לבעלי חיים, דליים, עציצים ותחתיות של עציצים ואדניות, אגרטלים, צמיגים וכל כלי קיבול אחר שנאגרו בו מים. בתי גידול כאלה מצויים הן בשטחים פרטיים והן בשטחים ציבוריים בעיקר במערומי צמיגים, אגרטלים בבתי קברות, משתלות וגנים ציבוריים.
הנקבות מטילות ביצים בשולי המכלים מעל פני המים. בתנאי לחות גבוהה הביצים יכולות לעמוד בתקופות יובש קצרות. הן נשארות דבוקות לדפנות המכלים גם כאשר המים מתייבשים ובוקעות לאחר הרטבה מחדש. הזחלים והגלמים חיים במים ונושמים אוויר אטמוספרי. הזחלים ניזונים מחיידקים ומיקרואורגניזמים שהם מסננים מהמים. בתנאי הקיץ בישראל השלמת ההתפתחות מביצה לבוגר היא מהירה מאוד ויכולה להסתיים בתוך כשבוע. את היתושים הבוגרים ניתן לזהות על פי צבעם השחור ופספוס לבן בוהק אופייני על הרגלים החזה והבטן. הבוגרים נשארים רוב הזמן בצמחייה בקרבת הקרקע והם פעילים בעיקר ביום בשעות אחר הצהרים ולפנות ערב, ועוקצים בעיקר מחוץ לבית. מקובל כי טווח התעופה של היתושים הבוגרים קטן יחסית (עשרות עד מאות בודדות של מטרים), וכי בקיץ הישראלי משך החיים של היתושים הבוגרים הוא קצר, ונמשך כשבוע עד שבועיים.

התמודדות

כיום ההתמודדות מתרכזת בשני כיוונים עיקריים: איתור וסילוק מקורות מים עומדים המאפשרים גידול של היתושים, והתגוננות מפני עקיצות.
איתור וסילוק מקורות מים עומדים:

לבדוק ביסודיות את הבית, החצר והגינה לפחות פעם בשבוע, ולאתר כל מקור להצטברות מים עומדים (לדוגמא: דלי העומד מתחת לניקוז של מזגן, כלי מים של בעלי חיים, מים המצטברים בעציצים תחתיות עציצים ואדניות.)
להימנע מהשקיית יתר הגורמת להצטברות מים עומדים.
לסלק או לחרר כל כלי קיבול שאינו הכרחי.
לאחסן כלי קיבול כגון דליים פחים וכד' כך שלא יוכלו להצטבר בהם מים.
לתקן נזילות של מים מצינורות, מזגנים.
לרוקן ולייבש כל כלי קיבול המשמש לאגירת מים ולא ניתן לסלקו כגון תחתיות העציצים, אגרטלים, דליים חביות, כלי מים של בעלי חיים, וכל מיכל אחר לפחות פעם ב – 3 ימים.
להכניס דגים טורפי יתושים לכל כלי לאגירת מים שלא ניתן לרוקן – כגון עציצים גדלים המשמשים לגידול צמחי מים.
אחסן צמיגים באופן שמונע הצטברות מים בצמיג: כיסוי, קירוי או חירור/חיתוך הצמיג.

התגוננות מעקיצות:

הדרך העיקרית להתגונן מפני עקיצות היא באמצעות ריסוס או מריחה של תכשירים דוחי יתושים על הגוף. תכשירים אלה מקנים הגנה מקומית בלבד לכן חשוב לדאוג לכיסוי מלא של חלקי הגוף החשופים. כדי להתגונן מעקיצות דרך בגדים דקים ניתן למרוח או לרסס תכשירים דוחי יתושים גם על הבגדים. אין למרוח תכשירים על חלקי גוף מכוסים בבגדים. לפני היישום על בגדים יש לבדוק שהתכשיר אינו פוגע בבד. יש להקפיד על השימוש רק בתכשירים הרשומים ע"י משרד הבריאות.
התקנת רשתות על החלונות והדלתות, והקפדה על סגירה של דלתות וחלונות שאינם מוגנים ברשתות תמנע חדירה של יתושים לבתים.
רוח מפריעה לתעופת היתושים לכן המצאות בטווח ההשפעה של מאווררים פועלים בבית ומחוץ לבית מקנה הגנה מפני היתושים.
תכשירי נידוף דוחי יתושים בתוך הבית וסלילי בעירה ולפידים מחוץ לבית, מרחיקים את היתושים מהסביבה בה הם מופעלים.

דיווח על המפגע
יש לדווח על מטרדי יתושים חדשים או על שינויים בעוצמת המפגעים לרשות המקומית ולמשרד להגנת הסביבה. דיווחים אלו חשובים למיפוי וקביעת מגמות התפשטות, משוב להצלחת פעולות, ובסיס טוב לפעולה של כל הנוגעים בדבר.
שיטות נוספות
נערכים ניסויים להערכת היעילות של מלכודות הטלה המצוידות באמצעי לקטילת הזחלים, כאמצעי היכול לעזור להפחתת האוכלוסיות של יתוש הטיגריס האסייני. יעילות אמצעי זה מחייבת פיזור נרחב בצפיפות רבה באזור נגוע, והקפדה כי מלכודות אלה לא יהפכו בעצמן מקור לגידול יתושים.
הדברת יתושים בוגרים בשכונות מגורים חייבת באישור מיוחד של המשרד להגנת הסביבה. ככלל אישורים כאלה ניתנים רק במקרים חריגים בהם קיימת סכנה להתפרצות מחלות.
קיימות בשוק מספר מלכודות ללכידת יתושים בוגרים. יעילותן בתנאים שונים טרם הוכחה.

סולי
21-05-15, 08:01
מאוורר.. גם ככה חם... והפ לא יכולים לעוף מול המאוורר.

רמי חיפה
22-05-15, 13:13
"יש בור סופג בסביבה? שפוך פנימה כמות נכבדה של שמן שרוף ממוסך. השמן צף על המים ולא מאפשר להם לצאת. עובד כמו קסם. מנסיון.[/QUOTE]"

טמיר יקירי מה שאתה מציע לגבי השמן לא חוקי (פלילי) ולא סביבתי, מזהם את מי התהום ואת האדמה למשך המון שנים (תחשוב על פתרון אחר).

tamir128
22-05-15, 13:39
"יש בור סופג בסביבה? שפוך פנימה כמות נכבדה של שמן שרוף ממוסך. השמן צף על המים ולא מאפשר להם לצאת. עובד כמו קסם. מנסיון."

טמיר יקירי מה שאתה מציע לגבי השמן לא חוקי (פלילי) ולא סביבתי, מזהם את מי התהום ואת האדמה למשך המון שנים (תחשוב על פתרון אחר).[/QUOTE]

אהמממ.... לא הייתי מודע לזה...
אבל בינינו, בור סופג אצלי בחצר...

טוב, למעשה כל נוזל שצף על המים יעשה את העבודה, גם שמן קנולה.

רגע, שמן קנולה מספיק סביבתי? כלומר אחרי שאני מטגן צ'יפס, מותר לשפוך אותו לכיור?

cj 64
22-05-15, 16:26
https://www.facebook.com/medios.obson.mx/videos/vb.295052870681474/350435158476578/?type=2&theater

רמי חיפה
24-05-15, 10:38
לטמיר, שמן קנולה או שמן צימחי אחר אכן פחות מזיק לסביבה.
בור סופג אצלך בבית כשמו כן הוא הוא סופג קרי מחלחל, הוא מחלחל בדיוק לשכת האקוויפר שמתחת לביתך, רוב האקוויפרים מחוברים משמע שהזיהום מתפשט בתת הקרקע (הוא פשוט צף על המים), שמן מינרלי/סניטטי/ רוצה לומר כל שמן מכונה מזהם מאוד. טיפה אחת במיליון ליטר מים פוסל אותם ממי שתייה.
שמן צמחי לא(לפחות לא בסדר גודל כזה). אמנם זה לא טבעי ונחשב זיהום (החדרה של חומר שלא היה קיים קודם) אך הרבה פחות מזיק.

-->