PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון: טרנספר 84 או קיט קלמיני 4.16 מה עדיף?

debilezem
18-09-05, 10:21
טוב הסיפור הוא כזה:
אני רוצה להתקין צמיגי 235 על האוטו.
יש לי 2 אופציות (בינתיים) כיצד לפצות על יחסי ההעברה הירודים.
אופציה א- להתקין טרנספר 84 .
אופציה ב - קיט קלמיני 4.16.
היתרונות של אופציה א' - זול יותר בסופו של דבר (אני אמכור את הטרנספר שלי מן הסתם).
יחסי העברה לא נמוכים מידי (כן, יש דבר כזה).
היתרונות של אופציה ב' - קיט חדש שמחליף את מה שיש עכשיו (אוברול לטרנספר על הדרך).

מה עדיף? האם יש עוד יתרונות/חסרונות שלא חשבתי עליהם?
תודה רבה מראש!

אלון_ק
18-09-05, 13:13
קודם כל, נתונים:
טרנספר רגיל: 1.409 בHI, הLOW עומד על 2.268.
טרנספר 84': 1.59 בHI, הLOW על 2.557.
הפרשים: 12% בHI, כמעט 13% בLOW.

לי יש 235 עם טרנספר 84

זה כמו לנסוע עם טרנספר 1.3 וצמיגים 195 (בערך)

הרכב משייט ב90 קמ"ש על 3 אלף סל"ד

הlow קצת יותר חזק מ1.3 גם עם צמיגים גדולים (מכופף תושבות טרנספר כמו לחמניות)

... בקיצור אם אתה מוצא טרנספר כזה בזול שווה לך
אבל אני במקומך מרכיב צמיגים קודם לראות מה באמת אני צריך ..

מבחינת קוטרי הצמיגים, כפיר צודק. מעשית אני חושב שהוא טועה, כי ההתנגדות לגלגול איננה עולה לינארית עם השינוי בקוטר (כוונתי היא שפיצוי של 10% על הגדלה של 10% לא ירגיש אותו דבר; ההתנגדות לגלול גדלה ביותר מ10%, לכן זה עדיין יהיה חלש מעט), אבל זה עניין של דעה. אני מסתדר מצויין עם הגדלה של 20% ופיצוי של 18%, גם אם מרגישים שזה לא כמו מקורי.

לשאלותיך:
אפוציה א' מול ב':
הפרש של כ1000 ש"ח במחיר הסופי. אל תבנה על למכור את שלך, יש לך את אותו הסיכוי למכור רק את הגג"שים (שאותם אתה ממילא רוצה לשמור, שיהיה).
אופציה ב' מציעה לך הפחתה של 86% בLOW, עם מבחר הילוכים. אופציה א' מציעה לך לשמור על סטטוס קוו, ללא שינוי. יש כאן יתרון ענק שלא חשבת עליו והוא נובע ישירות מזה שלא נסעת על אוטו עם יחס העברה נמוך בשטח: אתה יכול לנסוע לאט! גם בעליות, גם בטיפוס על סלע, כל הזמן. יש לך את האפשרות לנסוע מהר יותר (תעלה הילוך), אבל יש לך גם את האפשרות לנסוע לאט. יש לך בלימת מנוע שהיום לא קיימת וגם עם טרנספר 84 לא קיימת, יש לך שליטה.
כן, יש כזה דבר לאט מדי. לא, קיט 4.16 לא מתקרב לזה... תקרא את הדיון שאני פתחתי בזמני, תקבל הרבה חוות דעת על זה. בשורה התחתונה, אין אחד שיש לו 4.16 ומעלה שיאמר לך שעדיף לך טרנספר 84 וזה לא מקרי, זה לא כי אני שילמתי כסף אז זה טוב. אתה מוזמן לסיבוב, אתה תבין.

טרנספר 84' הוא חיה נדירה שדורשת תיאומים ואים לה חלקי חילוף. קיט 4.16 לא דורש תיאומים ויש לו חלקי חילוף (מיסבים, מחז"שים וכד'. גג"שים עצמם יש לך בבית, את הישנים). היתרון היחידי שיש לטרנספר 84 לדעתי הוא בלם היד, וגם זה רק אם אתה רוצה EBRAKE או אם עברת לבלמי דיסק מאחור.

debilezem
18-09-05, 14:20
עוד עניין שמציק לי:
יש צורך להתקין תושבת טרנספר מחוזקת עם הקיט?
אני לא רוצה לעקם תושבות טרנספר כמו לחמניות חמות... (DIZZA MAN)
כי אם כן מדובר בעוד 146$ לעסק.

אלון_ק
18-09-05, 15:07
עם טרנספר 84 אתה לא מעקם כלום. כפיר שוכח שיש לו מנוע "קצת" יותר חזק.

עם קיט 4:16 אתה יכול לעקם ועוד איך. לא כמו לחמניות חמות, אפילו לי לקח די הרבה זמן לעקם את שלי עם 5.14 וצמיג קצת יותר גדול, אבל אפשרי בהחלט. מצד שני, זו בעיה שנפתרת בקלות - בפירוק חזק את שלך. התושבות שלי הגיעו, אני אסיים לבנות אותן ואעלה שרטוטים שיהיה קל לכולם להעתיק, אם אתה רוצה תושבת מפלדה בריאה.

debilezem
18-09-05, 15:25
איזה התאמות בדיוק צריך בשביל להתקין טרנספר 84?
ועד כמה זה מסובך?

סוזי המשתוללת
18-09-05, 23:55
נקסוס
לצערי יש לך אוטו יפהפה אבל אתה נוהג כמו סבתא שלי (והיא כבר מזמן לא נוסעת לשום מקום)
ולכן לקח לך זמן לעקם את התושבות
לי לעומת זאת לא לקח הרבה זמן לעקם אותן אבל לקח לי נצח לגלות שהן עקומות
על הגב שלי כולכם חכמים :twisted:
מי שמחליף לטרנספר משופר חייב לחזק תושבות אבל זה החלק הקל זה כמה ריתוכים וזהו
טרנספר 1000 זה הרע במיעוטו והיתרון היחיד שלו זה שהוא זול יותר
מצד שני אתה לא יודע מה מצבו ואם תפתח לשפץ אז זה כמו לקנות סט מקלמיני ואז כבר לא כדאי לקנות טרנספר 1000
עד שלא תיסע באוטו כזה לא תדע מה זה
היית צריך לראות את הלסת התחתונה של נקסוס לאן היא הגיעה כשהוא ראה את האוטו שלי מטפס קיר 90 מעלות של 60 ס"מ כמעט על הסרק :twisted:

dizza man
19-09-05, 09:26
זה סוג של הבדל בין טרנספר 1000 לקלמיני

כמו שסוזי אמר .. עם קלמיני אתה מטפס בסרק קיר 90 מעלות

אבל עם טרנספר 1000 קורים דברים אחרים :twisted:

http://imgsrv.pic4u.co.il/39ce0e181651d745744eaa832ce8de40020000.a spx

:idea: אני בעד קיט של קלמיני אם אתה נעול אחורה קדימה ואין לך כח לעלות במדרגות הביתה

סוזי המשתוללת
19-09-05, 14:44
כפיר
את הווילי המצ'וקמק הזה הייתי עושה על בסיס יומי :twisted: בלי שום שיפורים אבל היום אני מטפס את הקיר הזה מבלי להרים גלגל :twisted: (יקר להחליף ציר קדמי :P )
בקיצור ולעניין
טרנספר 1000 הוא קיצור דרך לעניים אב לעניות דעתי רובנו עניים מדי מכדי לקנות בזול - או בתרגום חופשי קונים טוב פעם אחת

dizza man
19-09-05, 16:37
סוזי צודקת- ציר קידמי זה יקר ! הציר שלי הלך לעולמו לפני שנתיים אבל עדיין מחובר לי לאוטו איכשהו אני ייסע עד שהוא ינשור

החסרון של הקלמיני לעומת ה1000
בנסיעה בחול אני נוהג תמיד בlow כדי לשמור על המצמד ובכדי להתקדם בזריזות
ומגיע גם עד הילוך חמישי לפעמים ,עם קלמיני אין אפשרות לסוע בlow כי הוא ממש איטי ואז צריך לסוע בhigh ומה שקרה זה שיש יותר בלאי במצמד!! וקשה יותר להתקדם בחול רך עקב הילוכים ארוכים

אצלי אין בעיה עם שטח טכני וטיפוסים למיניהם שתהיה לי בעיה אני אשקול יחסי העברה
בינתיים אני מטפס בכבוד! (משתדל)

ומחר אני מרכיב צמיגי 31 \10.5 גדלתי בעוד אינ'ץ וחצי לגובה ולרוחב ב15 ס"מ עקב חישוקים מורחבים תמונה בקרוב

UNIX
19-09-05, 17:02
תמונה מדהימה כפיר

סוזי המשתוללת
20-09-05, 10:13
כפיר
קודם כל אני נוסע המון בחול ותמיד בhi ואין שום בעייה גם בלי להוריד אויר לנסוע בשני hi בחול רך ועמוק
מצד שני גם בlo אני מגיע ב5 למהירויות של 70 ויותר כך שאני לא רואה איפה הבעייה
ואם אני כבר מוריד אויר אז אני בכלל לא משלב ונוסע ב hi עם הנאה אחורית בכל מהירות שתרצה

dizza man
20-09-05, 11:05
שמוליק ישובב "הנאה אחורית" :twisted: ככה קוראים לזה היום..

אני דיברתי על סמוראים רגילים עם צמיגים קטנטנים וקרב' רגיל וחלש
-אני השבוע נסעתי עם צמיגים 195 על הרכב שלי האוטו לא זז בחולות רק מפרפר
דיונות שאני עולה מהמקום לא הצלחתי גם עם תנופה

ואיך הlow שלך מגיע ל70??? שלי לא מגיע!

dizza man
20-09-05, 11:09
:idea: תגיד סוזי שאתה נוהג על הסמוראי אתה בטוח שאתה יושב על הכסא או שככה לפעמים יוצא לך לשבת על הידית של הטרנספר כי אז באמת אתה נוסע עם הנאה אחורית!! :wink:

סוזי המשתוללת
20-09-05, 19:48
פעם כשניפגש אני אלמד אותך מה זה הנאה אחורית ידל זב חוטם :twisted:
כשתנהג בגיל 17 על פיאט 131 סופרמירפיורי 110 כ"ס 2 גלי זיזים עיליים ותיסע יותר על הצד מאשר קדימה אתה תדע מה זו הנאה אחורית :twisted: יא חתיכת פיייגלה :P
ועכשיו לעניינינו
פעם כשעוד לא היו פורומים ונתקע לי הטרנספר בניוטרל הצלחתי לשלב רק לlo אבל הייתי בדיונה בקיסרייה ולא הייתה לי שום כוונה לנסוע 4 שעות לקריות אז גילילתי שאין בעייה לנסוע גם 90 בlo אם לא מפחדים מהרעש של המנוע :twisted:
הים עם הטרנספר הקצר וצמיגים גדולים אין בעייה להגיע ל70 בסל"ד גבוה אבל מצד שני גם אין צורך

debilezem
21-09-05, 02:05
טוב.
סיכום של הדיון:
כל היתרונות (חוץ מהעלות) הם לטובת הקיט של קלמיני.
כל החסרונות (חוץ מהעלות, החול (??), והתמונה המפחידה :shock: ) הם לרעת ה 84.

כפי שהבנתי משיחה עם אלון (קצרה אמנם)- גם בעלות בסופו של דבר, אין כזה הבדל
משמעותי בין 2 האופציות.

ויתרון חדש שעלה זה שלקיט קלמיני יש אחריות לכל החיים. לטרנספר 84- בלשון המעטה אין.

ולכן, אם אין לאף אחד זווית חדשה לתקוף את הנושא (או טרנספר 84 תקין בזול)-
הכרעת הדיון היא- עדיף קיט קלמיני.
הסוגיה נפתרה, לילה טוב.
(עכשיו רק צריך לחשוב מאיפה יבואו 450$ + 500 ש"ח + 2500 ש"ח לצמיגים+ בקשיש) :(

-->