PDA

צפייה בגרסה מלאה : עוד סיבה לדרור להתעצבן - המשך פרויקט פריסת המצלמות ברחבי גוש דן

GodsFather
21-05-15, 10:16
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001038239#fromelement= hp_daily_news

כיף כיף כיף...

amimiller
21-05-15, 11:39
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4659835,00.html
מצדי שיציבו מצלמה בכל הרמזורים בארץ.
די לפורענות הזאת.

GodsFather
21-05-15, 11:50
אתה חושב שהמצלמה הייתה עוצרת את הנהג ?

אומי5
21-05-15, 12:00
עברתי בתואר קורס כללי על בטיחות הרכב, המרצה היה ראש מדור חקירת תאונות במשטרה לשעבר(לא זוכר במדויק את שם התפקיד).
לטענתו לפי המידע של המשטרה, רוב העוברים באור אדום עוברים בטעות. אנשים שלא היו מרוכזים, אנשים שחשבו שיספיקו לעבור, טעות ברמזור (ירוק לישר ופונים שמאלה נגיד). מה שאומר (לטענתו) שלא משנה כמה מצלמות רמזור תשים, הן לא יפחיתו משמעותית את מספרי העוברים באדום, פשוט מאוד כי רובם לא חשבו שיעברו באדום.
הדבר היחיד שזה יעשה זה להעלות את הכנסות המדינה. ומכיוון שזו מטרת המצלמות התקנתן ברמזורים חכמה מאוד.

boaz avrahami
21-05-15, 12:36
מעבר לכותרת המאיימת, מישהו כאן קיבל מהמצלמות האלו רפורט?

אני מפעיל דרך קבע וויז ומצאתי שהאיום הזה של המצלמות לא ממש מעלה את רמת הסיכון עבורי.

amimiller
21-05-15, 13:01
יש הרבה שגונבים אור אדום.
נהג מונית או אוטובוס לא מתבלבלים.
זה פשוט הפך לנורמנה אצל הנהגים בתחבורה הציבורית.
מעניין כמה עבירות היו לנהג שגרם לתאונה בב"ש.

נמרוד
21-05-15, 13:11
עזבו את דרור, בחייכם, הבן אדם כבר לא צעיר, מעשן, שותה, משחק סנוקר ונוהג בסופה פתוחה. הוא צריך להרגע, לא להתעצבן. מי שכותב כותרות כאלו אין לו מצפון :rolleyes:

דרור ברלי
21-05-15, 13:44
אני מה אכפת לי?
עם כל העצב והצער על מותם המיותר של שלושה אנשים, זה מצחיק אותי.
תשאלו למה?

1. כל הנתונים מראים שככל שמגבירים את האכיפה, כך יש יותר תאונות ויותר נפגעים.

2. מצחיק אותי איך אחרי כל תאונה ישר קופצים כל האבואבים ההיסטריים וצווחים "עוד מצלמות!!!, עוד אכיפה!!!". תגובות רגשיות, מהבטן, לא מהשכל. המגיבים האלה אינטיליגנטיים בערך כמו הבריונים שצועקים "מוות לערבים" אחרי פיגוע.

2. מצלמות לא מונעות תאונות. אכיפה לא מונעת תאונות. מטרת האכיפה והמצלמות היא חליבת קנסות ותו לא.
יום אחד,אחרי המהפכה הגדולה, אולי האחראים לפרויקט המצלמות הזה - שרי התחבורע ובטחון הפנים, מפכ"לי המשטרע, ראשי אגף התנועה, ראשי "אור ירוק" ושאר אווילים ורשעים - יועמדו לדין ויושלכו לבית סוהר עד יומם האחרון.

3. עד שזה יקרה במהרה בימינו, המצלמות לא מטרידות אותי אישית כי אני כבר לא עובר על המהירות המותרת ולא נוסע באדום. למה? כזה אני. הדלק יקר מדי ורשיון הנהיגה שלי הוא כלי עבודה שלי.

4. במגזרים מסויימים בישראל, שאחוז התאונות בקרבם גבוה פי כמה מהממוצע בקרב שאר האוכלוסיה, ושבהם ציות לחוק, תרבות נהיגה, רשיון נהיגה, רשיון רכב, טסט, ביטוח ושאר זוטות הם לא יותר מבדיחה או מקסימום המלצה - הם לא סופרים את המצלמות. למי בדיוק תשלח את הדו"ח?... לזה שאין לו כתובת?...

5. וסוף-סוף הנה לכם לנדקרוזר פראדו שתוכלו להשיג בקצת פחות ממחיר-מחירון.

GodsFather
21-05-15, 14:21
מרוב עצבים הוא כתב 6 סעיפים במחיר של 5 :)

boaz avrahami
21-05-15, 14:28
כמו הסרגל של אסף

מאיר רוטברג
21-05-15, 14:53
אני מה אכפת לי?
תשאלו למה?

2. מצחיק אותי איך אחרי כל תאונה ישר קופצים כל האבואבים ההיסטריים וצווחים "עוד מצלמות!!!, עוד אכיפה!!!". תגובות רגשיות, מהבטן, לא מהשכל. המגיבים האלה אינטיליגנטיים בערך כמו הבריונים שצועקים "מוות לערבים" אחרי פיגוע.

2. מצלמות לא מונעות תאונות. אכיפה לא מונעת תאונות. מטרת האכיפה והמצלמות היא חליבת קנסות ותו לא.
יום אחד,אחרי המהפכה הגדולה, אולי האחראים לפרויקט המצלמות הזה - שרי התחבורע ובטחון הפנים, מפכ"לי המשטרע, ראשי אגף התנועה, ראשי "אור ירוק" ושאר אווילים ורשעים - יועמדו לדין ויושלכו לבית סוהר עד יומם האחרון.

3. עד שזה יקרה במהרה בימינו, המצלמות לא מטרידות אותי אישית כי אני כבר לא עובר על המהירות המותרת ולא נוסע באדום. למה? כזה אני. הדלק יקר מדי ורשיון הנהיגה שלי הוא כלי עבודה שלי.

4. במגזרים מסויימים בישראל, שאחוז התאונות בקרבם גבוה פי כמה מהממוצע בקרב שאר האוכלוסיה, ושבהם ציות לחוק, תרבות נהיגה, רשיון נהיגה, רשיון רכב, טסט, ביטוח ושאר זוטות הם לא יותר מבדיחה או מקסימום המלצה - הם לא סופרים את המצלמות. למי בדיוק תשלח את הדו"ח?... לזה שאין לו כתובת?...

כמובן לא נציין איזה מגזר זהur

דרור ברלי
21-05-15, 16:34
כמו הסרגל של אסף

אולי אני הגרפיקאי ששלח את הקובץ ל-Linero?...;)

קונסטון
21-05-15, 17:09
במגזרים מסויימים בישראל, שאחוז התאונות בקרבם גבוה פי כמה מהממוצע בקרב שאר האוכלוסיה, ושבהם ציות לחוק, תרבות נהיגה, רשיון נהיגה, רשיון רכב, טסט, ביטוח ושאר זוטות הם לא יותר מבדיחה או מקסימום המלצה - הם לא סופרים את המצלמות. למי בדיוק תשלח את הדו"ח?... לזה שאין לו כתובת?...

ממש בדיחה...נכון יותר שתי בדיחות

boaz avrahami
21-05-15, 17:41
שוב פעם נטפלים לאתיופים [emoji41]

ד ו ר ו ן
21-05-15, 17:55
אתה מכוון לנהג האוטובוס?

klam
21-05-15, 18:16
5. וסוף-סוף הנה לכם לנדקרוזר פראדו שתוכלו להשיג בקצת פחות ממחיר-מחירון.[/QUOTE]

נדמה לך.
20K מעל המחירון לפחות. זה בכלל רכב מפורסם - היה בעיתון ובאינטרנט!

asafk
21-05-15, 20:38
מנסיוני, דרור התכוון לנהגי מוניות ואוטובוסים...

אסף.

איל מ
21-05-15, 20:54
לא אעיד על אחרים, אומר רק שמאז שיש מצלמות רמזור אני חושב פעמיים אם לעבור בירוק מהבהב וביותר מקרים מחליט לא לעבור.
בכל מקרה, יקטין את מספר העוברים באדום או לא זהו מס דיפרנציאלי שמוטל על מי שעובר על החוק. ומי שלא מרוכז בכביש ובגלל זה עובר באדום שילמד להיות מרוכז או שישב בבית בלי רשיון.
לי אישית אין שום בעיה עם זה. מצדי שקופת המדינה תתפקע מכסף שמקורו בדוחות.

asafk
22-05-15, 00:02
אתה שוכח שמצלמות הרמזור הן גם ובעיקר מצלמות מהירות. מהסוג שישלח לך דו״ח על נסיעה ב5 קמ״ש מעל המותר אם זה תומך במודל הרווח דל מפעיל המצלמה.

אסף.

נמרוד
22-05-15, 10:48
מעבר לכותרת המאיימת, מישהו כאן קיבל מהמצלמות האלו רפורט?

אני מפעיל דרך קבע וויז ומצאתי שהאיום הזה של המצלמות לא ממש מעלה את רמת הסיכון עבורי.

לא קיבלתי, וגם לא שמעתי על הרבה אנשים שקיבלו. להגיד את האמת, אני לא חושב שאני מכיר אישית מישהו שקיבל... אבל זה יכול להיות בגלל שאני לא ממש חברותי :rolleyes:

מעניין, כמה פה קיבלו כאפה מהמצלמות החדשות?

קונסטון
22-05-15, 10:56
ראיתי מספר של דוחות שהגיעו למקום עבודה עם צילום הרכב שנסעו בו במהירות
אגב, הדבר "חידש" לי משהו, שקודם חשבתי שמצלמות בצד ימין רק הן אלה שתופסות מכוניות במהירות גבוהה, לפי מספר רישוי אחורי, אבל לפי מה שראיתי שיש דוחות עם צילום חזותי של המכונית, כלומר מצלמה בצד השני של הכביש ופונה לנהג גם תופסת, לא בטוח אם זה לכולן או לחלקן, גם לא בטוח באם אפשר להסתפק בתמרור שמזהיר מפני מצלמה

איל מ
22-05-15, 10:56
מכיר הרבה שקיבלו.
זה גם לא חדש.

נמרוד
22-05-15, 11:00
אני בטוח שקיבלו, רק שהרבה פחות מהרעש שאנחנו עושים מזה.

למה? לא יודע. זה שהן סטטיות ויש לנו וויז וכל מיני אפליקציות אזהרה אחרות בטוח תורם לזה, ואני בטוח גם שהם מווסתים מאד את כמות הדוחות שהם מפיקים, כנראה בגלל שמערכת המשפט הייתה ונשארה צוואר הבקבוק, ולא אמצעי האכיפה.

דרור ברלי
22-05-15, 11:07
נמרוד, זה לא ניחוש, זו המציאות.
בתי המשפט סתומים בתיקים, ולכן סף האכיפה נשאר גבוה.
יש לזה פתרון מאוד פשוט - להוציא את עבירת המהירות מרשימת העבירות שבגינן מתייצבים בית משפט ולהפוך אותה לברירת קנס בלבד - ובמקביל שהקנס יעלה עם המהירות. כמו בשווייץ.

המצלמות הללו אינן המילה האחרונה בטכנולוגיה, ולכן אפליקציות דוגמת ווייז הן אכן נשק יעיל נגדן.
הפתרון היעיל - מצלמה שמודדת מהירות ממוצעת. ככה לא תרביץ 150 קמ"ש בין מצלמות ותבלום רק לפני המצלמה הבאה. זה אגב, בדרך.

חלק מהמצלמות אכן מצלמות לשני הכיוונים - קח ובחשבון שהמצלמה שבנתיב שממול יכולה לצלם אתכם.

לא אעיד על אחרים, אומר רק שמאז שיש מצלמות רמזור אני חושב פעמיים אם לעבור בירוק מהבהב וביותר מקרים מחליט לא לעבור.

והנה הבעיה הראשית עם מצלמות רמזור - זה בדיוק המקרה הקלאסי שבו מצלמה דווקא עלולה לגרום לתאונות. אתה חושש לעבור בירוק מהבהב ובולם. ובום - חוטף מאחור ממישהו שהיה בטוח שדווקא תעבור והחליט להיצמד אליך ולגנוב את הירוק המהבהב.
אז כן, על פי החוק העקום "הוא אשם" כי "לא שמר מרחק". בתכל'ס - הוא אולי "אשם" אבל אתה זה שבלם בפתאומיות בגלל המצלמה ואת התאונה הזו אתה גרמת.

אכיפת אור אדום אכן חשובה. לדעתי בוודאי חשובה שבעתיים מאכיפת מהירות, אבל מצלמות הרמזור הן גם ובעיקר מצלמות מהירות. אם היו באמת רוצים למנוע תאונות בצמתים, אולי היו משקיעים קצת יותר בהתרעה על אור ירוק שעומד להתחלף עוד לפני הצומת - אבל המטרה היא חליבת קנסות, לא מניעת תאונות.

זה בהחלט יכול לקרות גם בגלל מצלמת מהירות "רגילה". וכולנו מכירים את תופעת הבלימה ההיסטרית לפני המצלמות. שוב - סיכוי גדול לתאונה.

בכל מקרה, יקטין את מספר העוברים באדום או לא זהו מס דיפרנציאלי שמוטל על מי שעובר על החוק. ומי שלא מרוכז בכביש ובגלל זה עובר באדום שילמד להיות מרוכז או שישב בבית בלי רשיון.
לי אישית אין שום בעיה עם זה. מצדי שקופת המדינה תתפקע מכסף שמקורו בדוחות.

שוב - בתיאוריה זה עונש למי שעבר על החוק. בפועל, מניעת התאונות אינה אישו כאן וגם לא בכלל. זהו רק מס מהירות - כי גם המצדדים הגדולים ביותר במצלמות, והכוונה לאנשי "אור ירוק", המשטרע ומשרד התחבורע, יודעים טוב מאוד שלנסוע 110 קמ"ש בכביש שמותר בו רק 90 או 100 זה לא מה שגורם לתאונות. הם גם יודעים שמצלמות לא מונעות תאונות, רק מנפחות את הקופה - ותאוות הכסף הבלתי נשלטת של הממסד הוא המניע הראשי להקמת מערך המצלמות. ואם אין לך בעיה עם המדיניות הזו - ככה בדיוק מתחיל משטר טוטליטרי.

לגבי התאונה אתמול - מה לעשות, זה לא פוליטיקלי קורקט לומר את מה שכולם חושבים ויודעים. אבל כבר פורסם רשמית שהנחת היסוד היא שנהג הפראדו שהוא זה שחצה את הצומת באדום ולא רק כי הוא בדואי. שניים מההרוגים הם שב"חים תושבי חברון, כלומר זה שמסיע אותם הוא עבריין עוד לפני שבכלל התקרב לצומת. כן, זה לכאורה בכלל לא קשור - אבל בתוך תוכנו כולנו יודעים שבשורה התחתונה הכל קשור. מי שמצפצף על חוקים, אף אחד לא מתפלא שהוא עבריין גם בכביש.

Bernard
22-05-15, 15:54
אני מה אכפת לי?
תשאלו למה?

רק אני שמתי לב לזה?
איך אתה מצליח כל פעם להעלות חיוך על שפתי... מה חיוך - אני יושב במטבח (לבד, כולם הלכו... איזה שקט!!) וצוחק.
דרור - תרשום כמה מילים על "המהפכה הגדולה" ... בחייאת דרור..

S.V.
22-05-15, 22:23
הנה לך דוגמה לניצני ה"מהפכה הגדולה".
כי זה או אנחנו, או הם, כפי שכתבו הדגנחש בזמנו...

http://bankaim.org/

מי שמוביל מהלכים כאלה, ביום מן הימים יהיה לגיבור לאומי

gp1
23-05-15, 01:21
דרור
אל תכעס על אדון אבואב , זו הפרנסה שלו . כדי לקבל תרומות וגם כספים מהמדינה (עמותות מקבלות גם כספים מהמדינה ) הוא חייב להראות פעילות .
אז יש לו את הפרסומות שעולות לו כסף (ולכן הוא מופיע בהן בלעדית ויש את התאונות שמסוקרות ואז יש לו פירסום חינם.

Bernard
23-05-15, 02:03
הנה לך דוגמה לניצני ה"מהפכה הגדולה".
כי זה או אנחנו, או הם, כפי שכתבו הדגנחש בזמנו...

http://bankaim.org/

מי שמוביל מהלכים כאלה, ביום מן הימים יהיה לגיבור לאומי

שמת לב ששם כנראה לא פוחדים מתביעות לשון הרע/דיבה... בטח גם לא מצנזרים/מוחקים להם פוסטים/תגובות...
הנה, בטח הצלחתי, שוב, להרגיז מישהו עם פריבילגיית "מחיקה"...
תשמרו את הודעת העידכון למייל... קיומו של הפוסט הזה שלי... זמני, כנראה.

עידו לוריה
23-05-15, 10:07
דרור בתור אחד שחי במדינת תל אביב אני מתפלא שברח לך מהראש שכול תל אביבי מצוי גם מצפצף לך ברמזור בצהוב וגם עובר באדום , ובכלל בכול הארץ נהגים לא יודעים שיש להם ידית כזו שמפעילה את המאותתים , ועוצרים באמצע נתיב תנועה , וכול זה ועוד נכון גם למשטרה וכול נציגי החוק , בקיצור זו רעה חולה של כול נהג במדינה ורק חינוך יפתור את הבעיה .

עידו

דרור ברלי
23-05-15, 21:46
עידו, אתה בכלל חי בסרטים.... חינוך?

בוא נדמיין שבאמת ישקיעו פה בחינוך. לא רק חינוך תעבורתי, אלא בכלל בחינוך. חינוך לדרך ארץ. ייקחו את כל מאות אלפי הערסים הקטנים שצומחים לנו פה, המוני ילדים שהם דורות אבודים - ואשכרה יעשו מהם בני אדם.
נניח שזה באמת קורה, ופתאום בעוד 15 שנה כולם באמת יהיו מחונכים ומנומסים ויתנהגו זה לזה בכבוד וסבלנות וסובלנות. גסות הרוח, האלימות והגזענות, כולם ייעלמו, האדיבות והנחמדות תשלוט לא רק בבית הספר, בתור בסופר, במועדונים, אלא גם בכבישים...
ואז מה?...
פתאום ייוצר חור ענק בתקציב - כבר לא יזרמו לקופה מיליארדים מכספי הקנסות.
איך יוכלו לדרוש תקציבים ותקנים למשטרת תנועה מנופחת? למאות מצלמות?
מי ימצא תעסוקה לכל שופטי התעבורע?
מה יעשה מר אבואב?... הרי יהיו הרבה פחות תאונות ולא יהיה לו יותר קייס לצעקות ולאיומים ולהפחדות שלו, שום זכות קיום. הוא ייאלץ לחתום בלישכה?....
וכן הלאה.

בעית תאונות הדרכים מלווה אותנו כבר עשרות שנים. לא חסרים מומחים אמיתיים בנושא הזה, שמטיחים ביקורת נוקבת בשיטותיו של הממסד שוב ושוב - ולשווא. אבל קברניטי "המאבק בתאונות" לא מרשים לעובדות לבלבל אותם. יש להם פתרונות קבועים, הם מפוצצים שוב ושוב את הראש בקיר ולא מסוגלים לעצור לרגע, לחשוב קצת מחוץ לקופסה - ואם נתמקד רק ב-33 השנים האחרונות (פרק הזמן בו הנושא הזה מעניין אותי, פחות או יותר מאז שהוצאתי רשיון לטוסטוס בגיל 16) התחלפו מאז לא מעט שרי תחבורע, משטרע, מנכ"לי רשויות לבטיחות בדרכים וכו' - כולם לפי אותו שטאנץ, מצווחים בלי הפסקה רק "עוד אכיפה, עוד אכיפה". הצעקות האלה לא נשמעות לשווא. יש מי שפועל ומיישם את ההוראות האלה - האכיפה התהדקה עשרות מונים, הקנסות שילשו את עצמם כמה וכמה פעמים, רובנו לא מודעים לזה - אבל היום אנשים כבר הולכים לבית סוהר בגלל עבירות תנועה של מה בכך - והתאונות לא מתמעטות. נהפוכו.
אולי זה הכל חלק משיטה, ידידי?..... ממסד שבנוי על פלטפורמה בולשביקית ומקדש פתרונות כוחניים וקולקטיביים מתקיים באמצעות הטלת אימה וטרור על אזרחיו. על מנת לכפות על הציבור את פתרונות העיוועים שלו, הוא מוכרח לייצר לכבודם בעיות ולדאוג לשמר בכל מחיר את הבעיות הקיימות.
לדעתי - וזו בהחלט האשמה חמורה - הם לא באמת מעוניינים שיהיו פחות תאונות, והם בעיקר לא מעוניינים שנפסיק לעבור עבירות תנועה - יש להם אינטרס ברור שנמשיך לעבור כמה שיותר עבירות תנועה - כי אכיפת תנועה היא קרן שפע, מכונה להדפסת מזומנים שהם לא יכולים להרשות לעצמם לוותר עליה.

כן. הפתרון הוא רק חינוך. אבל זה לא יקרה כי מדובר בפתרון טוב עד כדי כך שהוא ממש מפחיד את הממסד.

עידו לוריה
23-05-15, 21:59
ממתי אתה חושב שהממסד מעניין אותי ?

עידו

דרור ברלי
23-05-15, 22:03
הוא גם לא מעניין אותי.
אבל אני ואתה מאוד מעניינים אותו. מבחינתו אנחנו כספומטים חיים.

ד ו ר ו ן
23-05-15, 23:28
דרור,
״חלק משיטה?״

אני חושב שאתה נותן להם הרבה יותר מידי קרדיט.
דברים הרבה יותר פשוטים הם לא מצליחים לתאם/להסכים, אז קנוניה כזו מורכבת וארוכת שנים?

boaz avrahami
24-05-15, 00:58
בהחלט שיטה.
שיטה של עצלנים שבוחרים בדרך הקלה והם לא צריכים לעבוד קשה בשביל לתאם אלא רק להיות לא יעילים ומאוגדים ולנצל את חוסר המשילות

GodsFather
26-05-15, 09:23
לחיפאים מבינינו -

http://www.newshaifakrayot.net/2015/05/21/%D7%9C%D7%AA%D7%A9%D7%95%D7%9E%D7%AA-%D7%9C%D7%91-%D7%94%D7%A0%D7%94%D7%92%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%97%D7%99%D7%A4%D7%94-%D7%90%D7%A7%D7%93%D7%97%D7%99-%D7%94%D7%9E%D7%94%D7%99%D7%A8%D7%95%D7% AA-%D7%97/

שימו לב למהירות ותדאגו להקליט את האירוע אם חלילה נתפסתם.

-->