PDA

צפייה בגרסה מלאה : מכשיר קשר, טווח וקליטה

gmb
19-09-05, 19:56
התחדשתי לאחרונה במקמ"ש (מקסטרק 400) סוף סוף הודות למועדון CJ, אז קודם כל תודה להם על הארגון...
התקנתי ופירקתי את הCB שהיה... ז"ל..
מיקמתי את האנטנה הקצרה שהגיע עם המקמ"ש על הכנף הימינית, מעל הגלגל, פשוט כי שם כבר היה חור שהתאים בדיוק לבסיס האנטנה, ולא נראה לי שזה נועד למשהו אחר, באף סופה אחרת לא ראיתי את החור הנ"ל על הכנף וגם במקרה או לא היא מתאימה בדיוק לגודל של בסיס האנטנה, אולי פעם היה שם כבר.
בכל מקרה. הכל חובר ועובד טוב... לטווחים קצרים
הכי רחוק שהצלחתי לקלוט/לדבר עם אדם זה בערך 6-7 קילומטר (אני הייתי קצת דרומית לצומת מורשה ודיברתי עם אדם כלשהו שהיה ליד מגדלי עזריאלי. וגם פה היה קטעים של חוסר קליטה או הפרעות בקשר.
אני כל פעם שומע על אנשים שמדברים מראשון ועד למשלט 21 או בחורשן... האם זה רק אצלי ה"חוסר טווח" הזה או שמא כיוונתי משהו לא טוב, התקנתי במיקום לא טוב (למרות שאני יודע שעל הגג עדיף אבל אני ממש רוצה להמנע מלחורר עוד חורים בסופה, ובמיוחד בגג הרגיש לחלודה) או שאולי זאת האנטנה הקצרה שלטעמי ממש מצחיקה... מעין סיכה ארוכה באורך של כ-15-20 ס"מ...

רמי

נ.ב
שוב פעם תודות למועדון ה CJ על הדילים הרבים שהשיגו בכל מיני מקומות

נמרוד
19-09-05, 20:13
6-7 קילומטר בתנאים שאתה מתאר נשמע לי לא רע - אני רחוק מלהיות מומחה בתחום הRF או מה שהתחום הזה לא יהיה, אבל ברור לי שבין שתי הרים גבוהים יש קליטה טובה הרבה יותר מאשר משני מקומות נמוכים בין אזורים עירוניים עמוסי בניינים גבוהים ובטון.

Alon
19-09-05, 21:58
רמי שלום
תצייר קו דמיוני בין משלט 21 לריאשון - ביום טוב יש כמעט קשר עין
תצייר קו דמיוני בין דרומית לצומת מורשה למגדלי עזריאלי שיכול להיות גם באיילון צפון צמוד לקיר המגן המיזרחי - תבין שכנראה זה לא רע.
בכל מיקרה אנטנה קצרה פחות טובה מאנטנה ארוכה.
אנטנה על הגג על מישטח מחזיר טובה בהרבה מאנטנה על הכנף.
כבל אנטנה תקין באיכות טובה באורך מדוייק עם קונקטורים תקינים יעשה פלאים.
כל זה בהנחה שהמכשיר תקין והספק השידור מכוון כמו שצריך
בבירכת קליטה טובה
אלון

AvigdorAharon
19-09-05, 23:13
כל מה שכתב קודמי, ניתן לבדוק ע"י מד יג"ע (יחס גלים עומדים).
במכשיר זה אתה בודק את ההספק היוצא מהמכשיר ואת ההספק החוזר.
בד"כ המקסטרק מוציא בין 25 ל 40 וואט. אם ההספק החוזר גבוה מ 5 וואט, אז יש בעיה (כבל אנטנה מכופף או קרוע, מחבר לא מתאים, מגעים,...).
תנסה להשיג מכשיר או לגשת למישהו שיכול לבדוק לך.

אביגדור

-->