PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיקס לא זז בחולות, ועוד בעיה מוזרה

yoni_0000
28-05-15, 15:08
אז ככה.. אתמול בערב בפעם הראשונה ניסיתי לסוע בחולות עם הסיקס (חולות בכללי נסעתי, והרבה).

בקצרה, הרכב באמת ולא זז.. מגמגם בשיפוע הכי קטן.. LOW/HIGH, הילוך ראשון/שני, ניסיתי את כל הואריאציות, פשוט מתחיל להאט, נחנק ונעצר.

בכביש האוטו נוסע חזק, מאיץ טוב, ומושך בסלד נמוך בכל ההילוכים. הורדתי אוויר, הלוקרים תקינים, זו ממש לא הפעם הראשונה שאני נוהג בחול (בכל זאת אשדודי..).
עד כאן בעיית הגמגום

תקלה נוספת, מאוד מוזרה לטעמי:
אחרי כ-10 דקות של נסיעה בחולות, הרכב נתקע. במבט מבחוץ, הגלגלים הקדמיים(!!) מסתובבים, ואילו האחוריים לא זזים בכלל.
שוב, ניסיתי את כל הוואריציות בהילוכים, וכלום לא שינה.

עצרתי, נתתי לו 10 דקות לנוח ולהתקרר, ניסיתי שוב והוא פשוט יצא כאילו לא היה תקוע.. הגלגלים האחוריים חזרו לעבוד.

בשלב הזה יצאתי לקרקע מוצקה וCalld it a night.

במנוע אני משער שמדובר בכיוון הצתה ו/או וכיוון מאייד.. בתקלה השניה, אין לי שום הסבר..

אודה להתייחסותכם..

מוני אורבך
28-05-15, 15:59
הגמגום בהחלט יכול להיות בגלל קרבורטור ה BBD
יש לו נטיה להצפה בשיפועים חדים או קפיצות.
אם לא שיפצו אותו הרבה זמן המצב יכול להיות מאוד גרוע.
פתרון - להחליף למוטוקרפט...

לגבי הבעיה השניה..
האם אתה נעול? אחורי ?
איזו נעילה? אם limited slip יתכן ויש בעיה בנעילה והדיסקים אינם מצמדים כמו שצריך כאשר הדיפ חם.
אם אתה לא נעול בהחלט יכול להיות שאחד הגלגלים הסתובב אבל אתה לא ראית כי היה בצד השני.

yoni_0000
28-05-15, 16:06
אין נעילה עד כמה שאני מכיר. לא יצא לי לפתוח את המכסה עדיין, אבל הבעלים הקודמים אמר לי שאין.

הקרבורטור עם פילטר פתוח של ELDbrock, מוטורקרפט.

מוני אורבך
28-05-15, 16:11
פילטר פתוח יכול להכניס הרבה זבל לקרבורטור.
מציע לך לעשות לו שיפוץ או לפחות ניקוי עמוק

six 4 life
28-05-15, 16:59
אז ככה.. אתמול בערב בפעם הראשונה ניסיתי לסוע בחולות עם הסיקס (חולות בכללי נסעתי, והרבה).

בקצרה, הרכב באמת ולא זז.. מגמגם בשיפוע הכי קטן.. LOW/HIGH, הילוך ראשון/שני, ניסיתי את כל הואריאציות, פשוט מתחיל להאט, נחנק ונעצר.

בכביש האוטו נוסע חזק, מאיץ טוב, ומושך בסלד נמוך בכל ההילוכים. הורדתי אוויר, הלוקרים תקינים, זו ממש לא הפעם הראשונה שאני נוהג בחול (בכל זאת אשדודי..).
עד כאן בעיית הגמגום
אם יש על הג'יפ קרבורטור מקורי - שדרוג למוטורקראפט, זה יעשה לו טוב. אם כבר יש עליו מוטורקראפט, כדאי לבדוק שהוא תקין ומתואם למנוע הזה (גודל דיזות ושסתום העשרה).
דבר נוסף בנושא הסחיבה הוא שאם יש על הג'יפ עדין הצתה מקורית, כדאי מומלץ ורצוי לשדרג לTFI או למפלג GM (נקרא גם HEI). השיפור גדול ב2 הוריאציות, הTFI חזקה משמעותית מהHEI אבל מורכבת יותר.

אחרי אלו, כשתרצה להתחיל לשדרג כח ויכולת נשימה בדיונות (וגם בכביש) בצורה קצת יותר מורכבת, תתחיל לקרוא מידע על הסבה לראש מנוע של סופה.

תקלה נוספת, מאוד מוזרה לטעמי:
אחרי כ-10 דקות של נסיעה בחולות, הרכב נתקע. במבט מבחוץ, הגלגלים הקדמיים(!!) מסתובבים, ואילו האחוריים לא זזים בכלל.
שוב, ניסיתי את כל הוואריציות בהילוכים, וכלום לא שינה.

עצרתי, נתתי לו 10 דקות לנוח ולהתקרר, ניסיתי שוב והוא פשוט יצא כאילו לא היה תקוע.. הגלגלים האחוריים חזרו לעבוד.

מה שקרה לך זה שידית הטרנספר לא שילבה את מוטות השילוב בטרנספר עד הסוף, וכתוצאה מזה הסרן הקדמי יסתובב והאחורי לא.
זה יכול לקרות מכמה סיבות כאשר הנפוצה שבהן היא שגומיית ידיות ההילוכים/ הפחית אליה היא מחוברת מפריעה פיזית לידית לעשות את מלוא המהלך שלה. אופציה נוספת היא חופשים במנגנון השילוב בין הידית למוטות השילוב (שכב מתחת לג'יפ, חפש את ידית הטרנספר וראה לאן היא מתחברת - תבין הכל), חפש שם חופשים ובמידה ויש טפל בהם, יש אצל ינוביץ את כל מה שצריך במידה וצריך.

yoni_0000
28-05-15, 18:51
קיבלתי.. נתחיל בלעשות ניקוי ובדיקה לקרב', ואבדוק את המצב בידית שילוב. אעדכן בהמשך. תודה

rob
28-05-15, 22:07
לגבי הגמגום, בדוק דבר ראשון האם הרכב מגמגם/כבה כאשר אתה נכנס לשיפוע (עליה / ירידה).
אם הרכב מגמגם אז הסמפטום מוכר:
בתוך הקרבורטור ישנו ברז מחט שמופעל על ידי מצוף
הברז הזה מווסת את כניסת הדלק אל תוך הקרבורטור
בשיפוע מפלס הדלק בתוך הקרבורטור משתנה ואיתו זז גם המצוף שבתורו סוגר את ברז המחט.

הפתרון:
1. דבר ראשון לא להחליף קרבורטור!
אין סיבה לרוץ ולהחליף חלקים סתם.

2. פתח את הקרבורטור ותבדוק שהמצוף נמצא בגובה הנכון (תוכל למצוא באינטרנט את המידה המדויקת עבור הקרבורטור שלך)

3. תזמין ברז מחט עם קפיץ - זה פריט סטנדרטי עבור קרבורטורים של אדלברוק

תוכל לקרא ולראות תמונות של בעיה זהה שהייתה אצלי בקישור הבא:
http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?405577-פרויקט-שיפוץ-שברולט-בלייזר-1983&p=4008681&viewfull=1#post4008681

yoni_0000
30-05-15, 19:44
טוב. אז לא הספקתי להגיע לכל ההתעסקות, אבל קצת ספריי קרבורטורים וכיוון של הצ'וק עזרו בהחלט. חודש הבא אשפץ אותו לגמריי.
בנוגע לבעיה השניה, אכן יש קצת משחק בידית של הטרנספר.. בינתיים חיזקתי ברגים שהיו רפויים והחופשים כמעט ונעלמו..

ולבעיה החדשה שנוצרה.. ההמשך כאן (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/92405-%D7%A2%D7%96%D7%A8%D7%94-%D7%91%D7%9B%D7%99%D7%95%D7%95%D7%9F-%D7%9B%D7%91%D7%9C-%D7%9E%D7%A6%D7%A2%D7%A8%D7%AA?p=638667# post638667)

-->