PDA

צפייה בגרסה מלאה : נא עזרתכם.תוכנה לא מזהה את הגיפיאס

יוסיבR
29-05-15, 11:39
שלום לכולם.
יש לי מחשב PANASONIC CF19 עם WIN 7 ו-GPS. כשאני מפעיל GPS VIEWER אני רואה שיש קליטת לווינים ב-COM 3 . מעוניין לעבוד עם תוכנת NROUTE של GARMIN ( מותקנת גם תוכנת MAP SOURCE ) כיוון שאני רוצה לעבוד עם מפות של TRACKS4AFRICA .
התוכנה לא מזהה את ה-GPS וגם כשמחבר גיפיאס GARMIN MONTANA 600 אין זיהוי שלו כגיפיאס לקביעת מיקום.
אשמח לכל עזרה בנושא. תודה .

erezgur
30-05-15, 08:20
אני לא מכיר את התוכנה וגם איני נמצא בביית, אבל רק לוודא שלא מדובר בטעויות "פשוטות":
1. למה אתה מתכוון ב- GPS VIEWER? כאשר אתה רואה קליטת לווינים עם ה- GPS VIEWER, תוכל לרשום מלבד מספר הפורט גם את המהירות ?
2. כאשר אתה מסה עם התוכנה שלך - האם סגרת לפני כן את התוכנה הקודמת שעבדה עם ה-GPS? בדוק גם ב-Task manager שהתוכנה אינה רצה.
3. האם מתקבלת הודעת שגיאה כלשהי אן שסתם התוכנה עובדת ואינה מצליחה?
4. האם ניסית להגדיר את התוכנה את מספר הפורט והמהירות הנ"ל?

ארז גור

raanan
30-05-15, 08:36
בהמשך למה שארז כתב,
האם הקונפגרציה עבדה לך ועכשיו הפסיקה לעבוד ? אם כן,
מה השינוי (התקנת תוכנות) שביצעת ?
בד"כ אפשר לפתור בעיות כאלו בקלילות עם תוכנת GpsGate

רענן

יוסיבR
30-05-15, 10:07
GPS VIEWER היא תוכנה של HOLUX שיודעת למצוא באיזה COM הגיפיאס ( במקרה שלי זיהתה אותו ב-COM 3 ) ,BAUD RATE 4800 וכשאני בוחר OPEN GPS מתחילים "לרוץ" נתונים ויש על גבי ציור של כדור הארץ חיווי של הלווינים אליהם הגיפיאס מתחבר כמו כן מתקבל מיקום שלי.
כשאני סוגר אותה ומנסה בתוכנת NROUTE להגדיר COM3 ו-BAUD RATE 4800 או סריקה למצאת הגיפיאס אני מקבל הודעת שגיאה
UNABLE TO FIND A GPS
כמו כן ,עדיין לא עבדתי עם התוכנה
תודה לכם ואשמח לכל עזרה נוספת
יוסי

raanan
30-05-15, 17:07
http://update.gpsgate.com/install/GpsGateClient.exe

תתקין התוכנה ל 14 יום ניסיון ותראה אם עובד .
הסברים להגדרות ותפעול :
http://gpsgate.com/support/getting_started_with_gpsgate_client

רענן

יוסיבR
30-05-15, 22:03
ארז ורענן תודה לכם על ההיענות המהירה.אכן הפנייתך ,רענן ,לתוכנה GPSGATE פתרה בצורה פשוטה וקלה את הבעיה ותוכנת NROUTE מצאה את ה-GPS ב-COM3 ובהמשך התקבל מידע של מיקום. מוזר שכשאני הגדרתי את COM3 לא היה חיבור. ייתכן שנדרש שינוי בהגדרות ה-COM ?
בכל מקרה עכשיו שהבעיה נפתרה אוכל לנסות לחפש בנחת את הפתרון ללא תיווך התוכנה . ושוב הרבה תודה על עזרתכם . יוסי.

raanan
31-05-15, 07:05
שמח שנפתרה הבעיה.
אני לא הייתי ממהר ומסיר את התוכנה.
היתרון העצום שלה בתיווך בין ה GPS לתוכנות הניווט,
בכך שאתה יכול להפעיל כמה תוכנות ניווט במקביל !
(ה COM האמיתי של המחשב "נתפס" ככניסה לתוכנה,
אתה יכול להגדיר כמה שאתה רוצה יציאות וירטואליות אפילו בתקנים שונים,
בתוכנות הניווט מגדירים את הכניסות הוירטואליות)

רענן

-->