PDA

צפייה בגרסה מלאה : אגזוזים - לאן להוציא?

polar bear
25-07-03, 17:16
הרבה זמן אני רוצה להוציא את האגזוזים שלי בצורה שתאפשר נסיעה עם חלון אחורי פתוח. אתמול מישום מה האגזוז הימני שלי נמעך כמעה. מה שמכריח אותי לטפל בזה בהקדם { שלא כהרגלי}.

כרגע הם יוצאים לאחור - כך שבמהירות שעלה על קמ"שים בודדים ניכנס כל העשן פנימה כתוצאה ממערבולות אויר.

חשפתי על שלושה פיתרונות אפשריים:
1. להשאיר אותם במצב הנוכחי - אבל לעשות להם יציאה שתכוון כלפי מטה - לא ניראה לי שזה יעזור. { אולי כן? }.
2. להוציא אותם מאחורי הגלגל האחורי - בצד הנהג. כי בצד הנוסע זה לא חוקי. - יש לצין שהאגזוז המקורי יוצא אגזוז אחד לכל צד מאחורי הגלגל האחורי.
3.לחבר את שניהם לצינור אחד שיצא לצד שמאל לקראת קצה הרכב - באיזור הפגוש,או שאפילו הצינור יהיה מחובר לפגוש.

דעתכם? רעיונות נוספים יתקבלו בברכה.

תודה.

Bulldog
25-07-03, 18:03
תוציא את זה מצד הרכב כלפי מעלה כמו משאית
------------------------------------------------
אם שותים לא נוהגים, בטח שלא מכניסים לרוורס ויורדים מהאוטו :twisted:

ג'ימי
26-07-03, 01:31
אין מנוס,דרוש להתקין ספויילר על גג הפיבר מאחור כלפיי מטה ,כך שהאויר שמגיע מלמעלה מונע מהגזים לחדור לתוך הרכב .
אצלך תוכל פשוט לרתך לגגון הקיים.
נ.ב : אולי נמצא אצלי במפעל משהוא שיתאים.

Bulldog
26-07-03, 19:19
טוב, אם צריך ספויילר אז תגיד לי, יש לי אחד זרוק ברחובות אני חושב.

polar bear
26-07-03, 23:40
עומר - זה לא ריאלי { בהנחה שדיברת ברצינות } כי צריך לבודד אותם מהפיבר, או להרחיק , וזה גם מושך מישטרות.

תומר - המערבולות לא ימנעו לגמרי, חלקן, ואפילו רובן מגיעות ביכלל מהצדדים ומיתחת לאוטו.
בנוסף זה יעלה צריכת דלק.

אדי
27-07-03, 00:11
עודד , אם אני לא טועה אסור שיציאת האגזוז תהיה מופנית כלפי מטה (מבחינת החוק בארץ) .

שני האגזוזים שלך נובעים מפיצול שהורכב לרכב או שכל אגזוז יוצא מסעפת פליטה אחרת?

אצלי בסופה (פתוחה) האגזוז יוצא לפני הגלגל האחורי שמאלי (כמו בכל סופה) ואין בעיה מורגשת של חדירת גזים לתא הנוסעים . לפחות אני לא שמתי לב .

אדי

Bulldog
27-07-03, 04:18
עודד, צחקתי, אבל אם תרצה ספויילר לניסיון תודיע לי.
אדי, זה מנוע בצורת V, יש לו שתי סעפות פליטה ברוב הרכבים הצנרת של האגזוזים מתחברות יחד לפני הדוד ברכבים אחרים שינו את זה לשני צינורות נפרדים עם דודים נפרדים (לרוב שינוי זה נעשה ע"י בעל הרכב)

נמרוד
27-07-03, 16:44
סגור את החלון האחורי. נסיעה ברכב סגור עם חלון אחורי פתוח זה משאבה בכל מקרה, גם אם תפתור את בעיית העשן אתה תשאב אבק כמו משוגע.

אדי
27-07-03, 22:11
עומר , זו בדיוק השאלה שלי , מה יש אצלו (אני יודע ש-V8)? אם הפיצול הוא תוספת של אחד הבעלים אולי כדאי לשקול לחזור לצינור אחד ולהעבירו לצד הרכב?

polar bear
27-07-03, 22:16
איזה כיף להיזכר שאני בפורום של ישראלים.............
זה מקורי, כן יש בליזרים שהגיעו מקורי עם שני אגזוזוים לכל האורך, יש רכבים שזה אפילו חלק מה VIN CODE שלהם........

אבל נעזוב זה........

נמרוד - בנסיעה לא מהירה - נגיד 20 קמ"ש - בשטח שהוא לא פודרה לא יכנס אבק אבל כן יכנסו גזים, בעצם גזים ניכנסים במהירויות הרבה יותר נמוכות.

מדובר גם על נסיעת כביש, עדיין לא בדקתי את ספיקת החומרים האחרים הניכנסים מהחלון כיוון שכרגע אי אפשר ליסוע כאשר הוא פתוח.

.

אריה פאהן
27-07-03, 23:08
אם אתה רוצה ספויילר לבלייזר אתה מוזמן לבא ולקחת.
לגבי ספויילרים וצריכת דלק - אם אוירודינמיות הרכב יוצרת מערבולת בצמוד לאחרי הרכב ספויילר אחורי יחסוך בצריכת הדלק . לדוגמא הספויילרים שנמצאים על האוטובוסים של אגד מסוג מרצדס 303
הספוילר האחורי שנמצא מעל החלון האחורי תורם לחיסכון של 3-5% בצריכת הדלק !!!
לגבי אגזוזים לפי החוק אסור שיפנו לצידו הימני של הרכב

ron_gal
14-08-03, 15:40
עודד,

אצלי האגזוז יוצא דווקא מימין מאחורי הגלגל (בשירוקי כמובן)
אין בעיה ליסוע עם חלון אחורי פתוח.
והרכב כבר עבר טסט ככה !!!
אני יודע שלא חוקי אבל ברכב ישן פחות שמים לב לזה לדעתי.

רון.

-->