PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בשיפור הסמוראי...

off4x4road
19-09-05, 23:28
שלום לכולם...
שמי אלי ואני חדש באתר ובתור נהג גם חדש בשטח אני נוהג בסמוראי מודל 87 מלבד שיפורים קוסמטיים כמו ריפודים :גג, דלתות ורצפה , מושבים של בלנו (קצת עבודת ריתוך ודיסק הכניסו אותם יופי לסמוראי) ועוד כמה שינויים קטנים במראה הרכב...(שכחתי לציין שהרכב עבר תהליך מלא של פחחות וצבע).עכשיו אחרי היכרות קצרה עם ההרכב (כחצי שנה)אני מעוניין להתחיל עם שיפורים קטנים למנוע מה שמעניין אותי בנתיים זה קרבורטור ומסנן אויר פתוח לגבי שניהם אין לי מושג, חברות סוגים וכדומה ואשמח לקבל מעט מידע ועצות על החברות והסוגים השונים ....

תודה מראש אלי.

נ.ב
נהנתי מאוד לקרוא וללמוד גם מהמילון שקיים בפורום למתחילים ומכל המידע שקיים באתר, אני מאמין שאתר זה יעזור לי מאוד לעבוד וטפל בסמוראי שלי....כמו כן בעזרת האתר סוף סוף אני יכיר אנשים בכלי רכב דומה לשלי...

itayhi
20-09-05, 00:07
אהלן אלי

ברוך הבא לג'יפולוג :D
אם תיכנס לכתובת הבאה:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=5924
תגלה שם עולם ומלואו על דיונים שכבר היו בעבר בנוגע לשיפור הסמוראי.
החל מצמיגים דרך מתלים ויחסי העברה ועד לשיפורי מנוע כאלו ואחרים.

מצד שני, יש המצדדים (ואני בינהם) דווקא ביתרונותיו של המנוע הקטן והחלוש בסמוראי...
בעיקר לחבר'ה מתחילים(חס וחלילה אין הכוונה אליך, אין לי מושג על רמת הנהיגה שלך.), המנוע הקטן מונע בהרבה מקרים של שבר בציריות/צלבים/סרנים.

בהצלחה

איתי

off4x4road
20-09-05, 01:27
אל תפחד להעליב כמו שאמרתי אני נהג חדש ממש חדש חצי שנה ....למרות שמטייל אני בשטח מגיל 12 ....מה שלמדתי מאבא במהלך השנים אני לאט לאט מנסה ועושה על הרכב שלי...בגלל שאני בשלבי התחלה ולמידה והאתר ביתי שלי ללימודים זה הדיונה שאני רואה מחוץ לחלון באשדוד לכן כדי ללמוד ולנסות אני צריך למנוע מהמנוע שלי "להיחנק" מה שהוא מרבה מאוד לעשות בעליות התלולות של הדיונה ....ולכן אני לא מצליח לכלות הרבה עליות וכדומה וכמו כן אני מתחיל ממש קצת לשפר אני לא מתכוון להחליך מנוע ל1.6 או להחליף למנוע של כימני מה ששמעתי שרבים עושים כל זה אחרי שאני ילמד לנהוג ולהשתמש ברכב אני יחשוב לעשות בנתיים אני רק רוצה עזרה קטנה מהמנוע לעליות הקשות של הדיונה...

מחכה לתגובות
אלי

אלון_ק
20-09-05, 14:57
זה קרבורטור ומסנן אויר פתוח
שינוי לקרב' של סובארו, בעל שני תאי דלק, מאוד עוזר לנושא זויות העבודה. הפתרון הטוב יותר (והיקר יותר בהרבה) הוא התקנה של מערכת הזרקה.
לגבי המסנן הפתןח, אם תבצע חיפוש אתה תמצא כמה דיונים בנושא. בשורה התחתונה - תשאיר את זה לרכבי כביש, הנזק שזה יגרום גדול מהתועלת.

dizza man
20-09-05, 19:03
איזה מידת צמיגים יש על הסמוראי שלך??

צמיגים בדיונות זה קריטי חתך כמה שיותר רחב הרי זה משובח

תתחיל בזה ותראה שצמיגים וג'אנטים רחבים משפרים הרבה מאוד ואתה תתחיל לטפס דיונות מהמקום בלי קשר לכוח מנוע

עם צמיגים 235 וג'אנט 8 אינ'ץ אתה מטפס בהילוך נמוך עם קצת גז את הדיונה הגדולה באשדוד
כמובן לחץ אויר של 5 PSI

זאת ההתחלה.. לאחר מכן אתה מכניס קרב' סובארו 1.6 עם פילטר פתוח והרכב מקבל עוד 20% כוח

תבדוק כמה דודי אגזוז יש לך ותשאיר אחד פתוח מאחורה זה מספיק.. ייתן לך נשימה יותר טובה ותגובת מצערת יותר קלילה

אלון_ק
20-09-05, 19:30
קרב' סובארו 1.6 עם פילטר פתוח והרכב מקבל עוד 20% כוח
לא הגזמנו קצת בכלל...

אמרתי פעם ואני אומר שוב: כח מנוע והספק הם לא עניין של דעה. הם מספרים מדוייקים שניתן למדוד באופן מדוייק, אם לא מדדת אל תעריך ואל תתן מספרים. אם כן מדדת, תראה לנו את המדידה (לא כהוכחה אלא כי מהגרף של הדינמומטר ניתן להסיק עוד כמה וכמה פרטים חשובים). בלי זה אין שום גיבוי למה שאתה אומר, לא כאן.

dizza man
21-09-05, 00:43
צודק ..אני מתקן

בערך 20% וגם יותר אין לי מדידה בדיננומטר אבל סמוך עליי הרכבתי איזה 8 כאלה כבר על סמוראים ויש פה כמה אנשים בפורום שנוסעים ככה שיתנו לך חוות דעת..

-->