PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג׳ימיני או סמוראי

Tzahi Galitsky
31-05-15, 12:15
28,000 בתקציב
השאלה האמיתית .. גימיני או סמוראי ?
הלב אומר סמוראי אבל קשה למצוא אחד במצב טוב ושמור ולא בא לי להרשם כמנוי למוסך
ומצד שני אפשר למצוא גימיני טוב 99-2003 ולשפר אותו בעזרת חבר קרוב שיש לו סדנה לרוביקונים ( אמר שיש לו חלקים רציניים שיעשו לי את הג׳ימיני מפלצת )

שגיא S
31-05-15, 12:44
דבר ראשון אתה צריך לשאול את עצמך כמה שאלות: רכב פתוח או סגור? ידני או אוטומט?
אם בחרת פתוח - אז רק סמוראי.
אם סגור ידני - אז למצוא סמוראי טוב יהיה הרבה יותר קל מלמצוא ג'ימני ידני טוב
אם אוטומט - אז רק ג'ימני אפשרי.

אחרי שעשינו את הסינון הזה - אני מכיר כמה סמוראים טובים שנכנסים לך בתקציב ואפילו עם עודף. הסמוראים כבר משופרים ומוכנים לטיולים סבירים.

לגבי ג'ימני - 28 אלף זה תקציב שנכנס בו רכבים מהדגמים שלפני הVVT - משמע הגיר האוטומט הוא רגיש ומועד לפורענות. מציע לך לקחת זאת בחשבון ולהשאיר לך סכום יפה בצד להפתעה מהכיוון הזה, משהו באיזור ה4000 שקל בתור התחלה עם הפרשה של כמה מאות שקלים כל חודש. שיפוץ או החלפה של הגיר זה עניין של 5-7 אלף שקל לפחות.

לגבי שיפורים - לשפר סוזוקי זה לא יקר. אבל קשה לי להאמין אפשר להפוך אחד למפלצת ב5000 שקל. זה מספיק בקושי להגבהה 2" ונעילה.
וחוצמזה תצטרך גם מיגון בסיסי, ואם אוטומט גם קולר גיר.
חוצמזה יש גם צמיגים ויישור קו לרכב וכו'.

מציע לך לקרוא קצת בפורום על התלבטויות דומות של אנשים ושאלות שנוגעות לנושא של קניה ושיפורים וככה תוכל ללמוד קצת ולתת יותר מידע בשאלות הבאות שלך...

Tzahi Galitsky
31-05-15, 13:46
הרבה מאוד דוחפים אותי לכיוון הגימיני מבחינת שנה וזה למרות שהבנתי שסמוראי דיי אמין..
פתוח היה הכיוון ( ככ הרבה קסם ויופי )
אבל שוב הם ישנים קצת .. וזה מבאס( קיבינימט התחלתי להשמע כמו אמא שלי ) למי אכפת ?!????
לא אכפת לי גם ידני או אוטומאט למרות שהבנתי שב ג׳ימיני עדיף ידני ...
ולגבי שיפורים חבר קרוב מאוד דואג לי להכל אז זה בכלל לא שיקול ...

GodsFather
31-05-15, 13:49
אלא אם אתה מתכנן לקחת מהחבר שלך מהרוביקונים סרני דנה וצמיגי 35, אני אשמח לדעת מה יש לו להציע :)

ג'יפ קונים פתוח. כל השאר זה להתפנק.

Tzahi Galitsky
31-05-15, 14:12
חברים אני רוב השבוע נוסע בעיר ומתכנן לטייל בסוף שבוע מעדיף פתוח בגלל הכיף שבדבר וידני כי אנחנו גברים ;)
אני מאוד אוהב את הסמוראי אני נמשך אליו מבחינת מראה
אבל הגיונית עדיף הג׳ימיני יותר נוח ליום יום וגם יותר חדש .........
הצייילוווו?!????

GodsFather
31-05-15, 14:26
הג'ימני יותר טוב מהסמוראי בכל הפרמטרים למעט עניין אחד - ה"פתוח". יש בודד(ים) בארץ פתוחים וספק רב אם תמצא אחד כזה, בטח לא בסכום שלך.

לך על סמוראי פתוח כמה שיותר תקין וכשיר (לא בהכרח אומר כמה שיותר חדש, אגב), אפילו יש לך סיכוי טוב למצוא אחד משופר יחסית בסכום שהקצבת ובכך לחסוך כאב ראש מסוים (הדעות חלוקות פה).

Tzahi Galitsky
31-05-15, 14:51
גם אני חושב
יש אחד 93 פתוח מוגבהה 2״ נעול אחורה יפה לבן ושמור ...
חוטף אותו ;)

- - - Updated - - -

אבל אם אני מוסיף 3-4 אלף אני עולה ב כמעט 9 שנים לג׳ימיני.............

GodsFather
31-05-15, 14:54
93 זו אכן בעיה כי אתה נכנס לתחום 2 הטסטים בשנה, אם זה לא מפריע לך, אין שום מניעה מלקנות רכב ישן יחסית, בהנחה והוא אכן תקין ועונה לדרישות.
הג'ימני אולי 9 שנים צעיר יותר אבל אם הוא מוזנח ולא מטופל, אז לא הרווחת כלום ב9 השנים הללו.

יש שוק די מוצף של סמוראי וג'ימני. לבצע רכישה פזיזה יכול לגרום לך להצטער מאוחר יותר.

שגיא S
31-05-15, 15:10
לפני שאתה קונה סמוראי..דבר איתי. יש אחד שנת 90 משופר גם כן ושמור. אחד במצב באמת נדיר לעומת השוק.
בכל מקרה אתה צריך להסתכל על זה בצורה אחרת - שנתון 90 זה אומר שעוד 5 שנים הוא אספנות..והערך שלו רק יעלה ;)

GodsFather
31-05-15, 15:21
שגיא, הסתכלות כמו שאתה הצגת עכשיו היא למישהו בשל, לא למישהו טרי שמתלבט בין ג'ימני לסמוראי.

לרוב הם לא מחזיקים את הרכב כל כך הרבה זמן, לטוב ולרע.

cyber2200
31-05-15, 15:41
והנה שני הגרוש שלי.
אני בעלים של ג'ימני 2002.
סגור, אוטומטי - די אותו רכב שאתה רואה המון בארץ.
קניתי אותו ב-20K, סטנדרטי.
שיפורים בקטנה:
קולר גיר אצל זוקילנד - משהו כמו 600 שקל.
מיגון אוזניים ומיגון טרנספר אצל זוקילנד - משהו כמו 1000 שקל (אם אני לא טועה).
שנורקל, זוקילנד - משהו כמו 1600 שקל (יקר!!).
הגבהה 2 אינץ' אצל גלעד - החלפה של קפיצים ובולמים, 4000 שקל.
4 צמיגים מקסיס 6080 100% שטח - 2000 שקל.
יש לציין שאני אדם עצלן ועסוק מה שאומר שכול מה שכתוב פה אפשר כנראה לעשות בהרבה פחות כסף ממה שאני שילמתי, אבל זה ידרוש יותר התעסקות. אני פשוט הרמתי טלפון, כמה עולה, יופי, אני בא מחר בבוקר.
תיקון גיר - לא שיפוץ מלא, אבל החלפו צינורות שמן ועוד כול מיני, משהו כמו 3000 שקל, בערך שנה אחרי שקניתי אותו.
החלפת מנוע מיבוא בגלל טעות נהג (אני) שלא בדק מים ואז כן בדק כמה האוטו יכול לסוע בלי מים - עלה הרבה כסף, תבדוק שמן ומים.
שורה תחתונה - אחלה אוטו שמשמש אותנו (אני, אישתי) גם ביומיום וגם לטיולים.
אבל... תזכור שמדובר על אוטו 2002 מה שאומר שבעיות קטנות ומעצבנות כמו גיר שלפעמים מתנהג קצת מוזר, מכסה מנוע שלפעמים מסרב להיסגר, מזגן לא משהו, בעיות חשמל קטנות מדי פעם וכו'.
סמוראי זה אוטו אדיר אבל לדעתי יהיה קצת מוגזם להשתמש בו ביומיום.
ג'ימני ידני זה חלום אבל מאד קשה להשיג.
אני קניתי בצורה מכוונת כלי לא משופר שלא היה בשטח אבל בדיעבד, יש לי קצת הרגשה שאולי כן כדאי ומשתלם לקנות כלי משופר, בעיקר אם יש לך חבר מוסכניק.

dorobo
31-05-15, 19:13
בתור בעלים של ג'ימני לשעבר ובעלים של סמוראי ארוך בהווה,
ממליץ לך בחום לא ללכת על ג'ימיני אוטומט שהוא לא vvt.
שלי היה מודל 2000 אוטומט ולא היה לו בעיה בגיר, גם שמכרתי אותו.
אבל כל יום אתה חי בפחד שילך הגיר לעולמו ובגלל זה מכרתי את שלי.
אם אתה הולך על ג'ימיני רק ידני! גם אם יקח לך חודשים למצוא אחד טוב.
הסמוראי הפתוח זה סיפור אחר, יותר רועש ,מרגיש כל אבן ויותר עגלה,
אבל הרבה יותר כיף והרבה יותר "ג'יפ" אתה מרגיש את הטבע (בעיקר את האבק)
ותמיד חוזר עם חיוך גדול לבית.
אני הייתי הולך על סמוראי פתוח. חפש אחד טוב טוב ובסוף תמצא את שלך.

Tzahi Galitsky
01-06-15, 10:21
נוסע לבדוק היום סמוראי ...
שוב הפחד עולה .. רכב ראשון שלי, רכב שישמש כרכב ראשון ויסע בעיר במהלך השבוע ובשטח בסופש
אני יתבאס ??

cyber2200
01-06-15, 10:39
תיקון קטן: הג'ימני שלי הוא 1999 (!) ולא 2002.
סמוראי זה כיף של רכב. אל תתבאס :)

GodsFather
01-06-15, 11:06
נוסע לבדוק היום סמוראי ...
שוב הפחד עולה .. רכב ראשון שלי, רכב שישמש כרכב ראשון ויסע בעיר במהלך השבוע ובשטח בסופש
אני יתבאס ??

אם תקח דברים בפרופורציה, לא.

amit6009
02-06-15, 10:49
צחי צחי.. אני ואתה יודעים בדיוק איזה רכב הולך להיות שלך!
אבל אתה יודע מה? בוא נלך בקטע אחר
תדמיין לך שאתה בעלים של ג׳ימני, מוגבה 2 וחצי נעול אחורה ועם צמיגי שטח (לא מאמין שבתקציב שלך יהיה משהו טוב יותר במצב טוב)
אתה עומד ברמזור, ופתאום מקרטע לאט לאט עד לעצירה מוחלטת לידך סמו פתוח, הרמזור ירוק, אתה נוסע בכוונה לאט בשביל להסתכל, עד שזה כבר מרגיש פטתי וממשיך לנסוע במהירות הגיונית יותר תוך כדי שאתה חושב לעצמך: איזה כיף שיש לי מזגן, עשיתי החלטה נבונה/ אני כזה אדיוט.. (מחק את המיותר)
זאת התשובה שלך

עמית

Tzahi Galitsky
02-06-15, 18:37
עוד 5 אלף ויש לי היילקס ........
כדיי?

GodsFather
03-06-15, 09:16
ידידי, 5 אלף זה לא היילקס, זו תחילת ההרפתקאה... תקרא את השרשור של צחי ISHC ותבין לבד. אם יש לך 5 אלף, תשקיע אותם בסמוראי/ג'ימני ותקבל הרבה יותר.

אלא אם יש לך פנינה חבויה ביד, שאתה מכיר היטב ויודע להעריך את שוויה ורמת ההשקעה שתצטרך להשקיע בה. אני מאמין שאתה לא...

amit6009
03-06-15, 10:19
אתה רוצה טנדר? סמוראי?
לא צריך להתפשר! דבר עם IM_RI יש לו סמוראי טנדר ואני בטוח שהוא להוט למכור, קח בחשבון שנשארה ״קצת״ עבודה[emoji6]

עמית

-->