PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעוניין להתחיל, רכב יסע פעם בשבועיים, אספנות, אחזקה נמוכה?

orenmi
01-06-15, 12:51
אני מסתכל על CJ.
הרכב יסע מעט, טיולים עם המשפחה.
חשוב שיהיו מושבים נורמלים מאחורה בשביל ילדות קטנות.
חשוב לי ביטוח+טסט זולים ורכב שעבר יישור קו כלשהו לא מזמן.

הייתי רוצה להקציב לזה 20-25K
האם אני בכיוון או שבמחיר הזה הרכב יהיה חצי גמור?

תודה רבה

Saar
01-06-15, 21:24
Suv ישן או ויטרה ארוכה ישנה יתנו לדעתי פיתרון טוב יותר מ cjאלא אם אתה רוצה cj מהסיבות הנכונות...
עלות אחזקה נמוכה היא לא אחת מהסיבות לרכישת cj כיוון שמהר מאוד תגלה שהעלות גבוהה.
(טסט וביטוח זה רק ההתחלה ברכבי שטח, בטח ובטח כשמדובר על רכבי אספנות/ישנים.

orenmi
01-06-15, 22:14
אני מעוניין ברכב פתוח. אין ויטרה ארוכה פתוחה אם אני לא טועה.
CJ שטופל באהבה ובמצב טוב יתסכל אותי באופן קבוע? אני באמת גם לא מחפש טיולים למוסך כל שבועיים.
יש דברים שאני יכול לטפל בעצמי אבל את הרוב אני אצטרך מוסך.

ishc
02-06-15, 00:33
סיקס מטופל ובמצב טוב לא יעלה 20 יותר לכיוון של כפול מזה וכנ״ל סמוראי ארוך.
אם אתה מתכנן לטפל לבד והאוטו נטו לטיולים אז סיקס הוא יופי של אופציה, זול זה לא יהיה אבל סביר מאוד שתהנה בדרך.

נמרוד
02-06-15, 10:30
בשביל טיולים יומיים באזור שסביב הבית ובשביל התעסקות בשבתות, סיקס מתאים מאד. אני חושב שאתה יכול למצוא בתקציב שלך. אתה לא צריך אחד מהמושלמים והמשופצים ומשופר לשטח.

הוא גם לא יעלה יותר מדי כסף, ואין סיבה אמיתית שתגיע למוסך כשמדובר על רכב טיולים שלא נוסע הרבה. תקפיד למצוא משהו שאתה לא צריך להשקיע בו הרבה כסף בהתחלה. כלומר - צמיגים במצב טוב, לא ישנים מדי, מצבר די חדש, מניע בקלות, בלי חופשים מוגזמים בהגה ובמתלים, כל הדברים האלו אתה יכול להרגיש בבדיקה ויזואלית ובנסיעה. יכול להיות שהוא לא מושלם קוסמטית, הברזנט לא משהו, מזגן לא צריך, נעילות והגבהות ממש לא קריטי.

בהצלחה!

orenmi
02-06-15, 10:33
תודה, זה בדיוק מה שחשבתי (או קיוויתי)
אם למישהו יש משהו למכירה, אשמח לשמוע

מוני אורבך
02-06-15, 10:52
מהנסיון שלי ב 20-25 סיקס אספנות יהיה במצב לא טוב עד גרוע.
נמרוד זוכר את המצב שהיה כאשר הוא היה צעיר ויפה (טוב צעיר בכל אופן)
היום הסיקסים הם מעטים ואספנות עוד הרבה פחות.
יש הרבה נבלות סרוחות שמחזיקות עם חומר פחחים ולא הרבה יותר מזה.
מנוע במצב רע גיר חורק והגה שלא נדע מצרות.
רכבי אספנות הבאמת טובים ושמורים הם לא למכירה או למכירה במחיר לא ראלי בעליל (50 אלף ויותר..)
רכב שלא נוסע הרבה מתקלקל ועוד איך !
אטמים נדפקים, נוצרת בוצה והכול מחליד ונהפך לאבק.
קנה רכב מוזנח, ומהר מאוד יתברר לך שצריך להחליף משאבות ברקס, רדיאטור צינורות מים ועוד
בקיצור ישור קו כבד... אין ארוחות חינם.

ואחרי זה אתה צריך לעשות אחזקה שוטפת כמו לכול רכב (ואולי יותר כי הוא עומד)
רכב עומד == מחזרי שמן שמתים מהר מאוד.
אתה חיב לנסוע עם הרכב לפחות פעם בשבוע נסיעה של 10 דקות בשביל מצב תקין.

דרור ברלי
02-06-15, 11:51
מהנסיון שלי ב 20-25 סיקס אספנות יהיה במצב לא טוב עד גרוע.
נמרוד זוכר את המצב שהיה כאשר הוא היה צעיר ויפה (טוב צעיר בכל אופן)
היום הסיקסים הם מעטים ואספנות עוד הרבה פחות.
יש הרבה נבלות סרוחות שמחזיקות עם חומר פחחים ולא הרבה יותר מזה.
מנוע במצב רע גיר חורק והגה שלא נדע מצרות.
רכבי אספנות הבאמת טובים ושמורים הם לא למכירה או למכירה במחיר לא ראלי בעליל (50 אלף ויותר..)
רכב שלא נוסע הרבה מתקלקל ועוד איך !
אטמים נדפקים, נוצרת בוצה והכול מחליד ונהפך לאבק.
קנה רכב מוזנח, ומהר מאוד יתברר לך שצריך להחליף משאבות ברקס, רדיאטור צינורות מים ועוד
בקיצור ישור קו כבד... אין ארוחות חינם.

ואחרי זה אתה צריך לעשות אחזקה שוטפת כמו לכול רכב (ואולי יותר כי הוא עומד)
רכב עומד == מחזרי שמן שמתים מהר מאוד.
אתה חיב לנסוע עם הרכב לפחות פעם בשבוע נסיעה של 10 דקות בשביל מצב תקין.

+1.

orenmi
02-06-15, 12:03
אני אהיה מוכן להגיע עד 30K אם המצב טוב. כנראה צריך לחכות למישהו שממש ירצה למכור ולא סתם מפרסם ביד 2 כי אשתו אמרה לו...

הכי חשוב לי להיות במצב שאני לא צריך להשקיע ביישור קו גדול.
להניע פעם בשבוע זאת לא בעיה.

דרור ברלי
02-06-15, 12:20
בשנים האחרונות המחירים של סיקסים וסופות טובים במצב טוב באמת (כזה שלא מצריך שום יישור קו דרמטי אלא רק להניע ולצאת לטייל) עלה מאוד.
אני לא אומר שהמחירים שפויים או לא אלא שזה המצב - כלים טובים ומושקעים הפכו לנדירים, והחוקים הפשוטים של היצע וביקוש תופסים גם כאן.

ונסיעה שבועית זה לא רק להניע אלא לנסוע ממש. לא עשר דקות אלא להביא את האוטו לטמפרטורת עבודה ולנסוע. ממש לנסוע. לא מאות ק"מ, אבל לנסוע איתו פעם-פעמיים בשבוע לעבודה ולסידורים. כמו אצל בניאדם - כדי לחיות חיים ארוכים ואמינים, מערכות הרכב צריכות לעבוד קצת. להזרים נוזלים, להפעיל שרירים. לנסוע. תקרא לזה "פעילות גופנית".
כמובן שהטיפולים צריכים להיעשות בזמן גם אם הק"מ השנתי קטן מאוד.

נמרוד
02-06-15, 12:23
אף אחד לא יכול להגיד לך מה מחיר מחירון של סיקס. תתחיל לראות כלים. תתחיל ממה שיש ביד 2 בסביבה שלך, סע, תתרשם, תראה אם זה בכלל מתאים לך - הדלק של הבדיקה על המוכרים! אין ספק שתראה פחי זבל, אבל זה שלב קריטי בקנייה של כל רכב, כדי שתדע לזהות רכב טוב כשהוא יופיע. והוא יופיע, רק עניין של זמן. וכשהוא יופיע, בכמה בדיוק העסקה תסגר? אף אחד מאיתנו לא יודע להגיד. אבל לתחושתי זה בסדר הגודל של המחיר שאתה מוכן להשקיע.

דרור ברלי
02-06-15, 13:01
עוד לא אספנות, קצת יקר, אבל זה CJ יפה וכנראה גם טוב. (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/91831-CJ-8-%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%9C-90-%D7%9C%D7%9E%D7%9B%D7%99%D7%A8%D7%94)

orenmi
02-06-15, 13:13
מעבר למחיר, אני צריך את יתרון הטסט וביטוח הזולים של האספנות.
בנוסף, מושבים רגילים מאחורה ולא ספסל צד.

דרור ברלי
02-06-15, 13:45
לרישוי אספנות יש גם כמה חסרונות:
אסור לנסוע בשעות העומס (07:00-09:00 בבוקר) בימי א'-ה' (לא כולל חגים) ולעצמאים אין אפשרות להכיר מההוצאות ("לא ישמש לעיסוקו של בעליו").
אבל החסרונות הללו מתגמדים בעליל לעומת היתרונות המובהקים - אגרה וביטוח מוזלים ובעיקר - טסט אחד בשנה. זה משמעותי במיוחד כשמדובר בג'יפ שמלכתחילה קשה עד בלתי אפשרי להעביר טסט ללא "עזרה".

כסאות: כל הג'יפים הללו, גם הקצרים, הגיעו במקור עם ספסלים לאורך.
מושב רוחבי + חגורות אתה יכול לרכוש בכל פירוקיה בעלות די נמוכה ולהתקין לבד, אבל זה דורש שינוי ברישום מס' המושבים ברשיון לאחרונה מחמירים עם זה ונדרש אישור מתקין מוסמך.

opl
02-06-15, 19:09
יש לך רצון/יכול לעבוד בעצמך על הרכב? לפחות ברמה של טיפולים שוטפים + החלפת רכיבים בסיסית?

yehuda75
02-06-15, 20:51
סיקס וסופה זה לא רכב. זו חבילה שלמה. לטעמי אתה יכול למצוא משהו סביר ב 20-25 ואולי פחות אם יהיה לך סבלנות. אבל מהר מאוד תבין שישנה השקעה לא מבוטלת על מנת להביא אותו למצב של נסיעה בטוחה וסבירה. ולכן תכין עוד 10-15 ליישור קו שתעשה בעצמך ובהדרגה. הרי מהר מאוד תבין שצריך דלתות, ברזנט טוב, תיקון ליקויים בטיחותיים, יישור קו במערכת הקירור, ההצתה, הקרבורטור, החשמל, קפיצים והרשימה ארוכה...
רכב בעלות של 40 -50 זו כבר ליגה אחרת וככל הנראה יספק לך שקט והרבה הנאה לטווח רחוק. הטסט השנתי עולה 1300 שח (מחולק בשני דייטים) הביטוח עוד כ 2000 שח לחובה וצד שלישי וגרירה. לכן השיקול בעד אספנות הינו משני לעומת מצב הרכב. מלבד הפקטור הכלכלי ישנו גם את היבט הזמן שהרכב דורש (הרבה!!!) וזה משהו שצריך להתכונן אליו. בהנחה ומדובר בתחביב לטווח ארוך. אין על הרכב הזה וכל מה שהוא מביא איתו.

דרור ברלי
02-06-15, 21:02
יהודה, אתה מתכוון שזו פשוט תפיסת עולם.

שי קרנצלר
02-06-15, 22:44
לא ציינת כמה שטח ואיזה שטח אתה מתכנן.
אל תפסול פולסייז אמריקאי כמו בלייזר / יוקון וכדומה.
מרווח , אוטומט , הגה כח , מזגן והרבה כח.
עבור כלי שמשמש רק לשטח , דלק אינו מהווה שיקול.

.......

shahav
02-06-15, 23:00
הוא רצה רכב פתוח, לא?

orenmi
03-06-15, 14:19
כן, רוצה פתוח ועלויות קבועות כמה שיותר נמוכות (ביטוח, טסט)
אני יכול לעשות חלק מהתיקונים בעצמי אבל לא דברים גדולים כמו פירוק מתלים וכו.

בקיצור נראה לי שאתחיל לפגוש כמה מוכרים ואתרשם. אם מישהו מכיר רכב במצב טוב למכירה, אשמח לשמוע.

orenmi
07-06-15, 11:12
יש אחד שמצאתי ונראה טוב.
הוא אומר שייבא בלוק מנוע חדש מארה"ב והתקין בו, ואמרו לו שלא צריך לשנות משהו ברישום הרישיון.
האם זה אפשרי? לא חייב לרשום?

מוני אורבך
07-06-15, 11:20
אולי הוא התכוון לראש מנוע??
בכל מקרה על הבלוק חייב להיות מצוין מספר המנוע, והוא חייב להיות תואם למספר ברשיון.
כדי להחליף בלוק אתה חייב לשנות את מספרו ברשיון, וזה רק דרך מוסך מורשה ובלוק (מנוע) עם שטר מכר.

נמרוד
08-06-15, 09:06
המספר שעל בלוק המנוע צריך להיות תואם למספר המנוע שרשום ברשיון. אם זה לה המצב, אז אתה צפוי לבעייה חמורה בטסט.

orenmi
08-06-15, 09:47
נמכר הג'יפ ביום שפורסם... אז לא רלוונטי

נמרוד
08-06-15, 09:48
טוב, אז אתה לפחות יודע עכשיו לזהות רכב טוב... בהצלחה בהמשך.

GodsFather
08-06-15, 09:56
נקווה שלא תלמד מהמקרה הזה שצריך להיחפז - כי אסור. אלא אם יש לך עודף כסף.

orenmi
08-06-15, 10:11
זאת בעיה גדולה לרשום מנוע מיבוא ברשיון לרכב אספנות?

orenmi
11-06-15, 16:24
מחשבות אחרות: סמוראי קצר. (כי אני לא רואה בכלל ארוכים למכירה)
יהיה נוח ונחמד למשפחה? אם המושבים האחוריים תפוסים יש איפה לשים מטען בכלל?
מבחינת תקלות, אמין יותר? גם אם הוא שנת 87 וגם 95?
כמה יעלה לי בשנה ביטוח חובה + צד ג+ טסט? (לשם השוואה מול האספנות).

יש גם את עניין הרכב מיושן, נכון? טסט פעמיים בשנה וכו?

תודה על העזרה

OFF-RoaD
11-06-15, 16:29
לא נחמד, לא נוח, לא מקום למטען.
זוג מקסימום, רצוי צעירים ובעלי גב בריא...

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

orenmi
11-06-15, 16:34
:)
תודה

GodsFather
11-06-15, 16:36
יש ארוכים בודדים למכירה, כי מי שיש לו ארוך שומר אותו. הוא יותר נוח (יחסית) מהקצר.

אפשר עם קצת יצירתיות לשים 2 מבוגרים מקדימה ו2 ילדים מאחורה, את כל הציוד לשים על הגגון ואו על סל שיותקן על הגלגל האחורי. זה לא רכב מסעות.

נוחות - 2 מושבים של מזדה 3 או משהו קצת יותר מושקע מקדימה וסידור של מערכת המתלים ואפשר לקרוא לדבר הזה סביר. לא נוח מאד אבל סביר. מדובר כמובן בהוצאה אלא אם מצאת מישהו שכבר עשה את זה.

יש סמוראים אספנות 84-85 ועוד מעט נכנס גם 86. 87 והלאה כרגע עדיין תחת הגדרה של "מיושן", שני טסטים בשנה, אישורים וברדק.

אמינות תלויה באיך התייחסו אליו עד היום ואיך תתייחס אליו מעכשיו. בסה"כ קו זהה בין כל השנתונים, להוציא את אלה עם ההזרקה שצריך עוד קצת שימת לב, אבל גם זה זניח.

סיקס אספנות/ישן, עדיף בכל פרמטר למעט אולי הדלק.

orenmi
11-06-15, 16:50
אפשר לקבל מושג מה רמת הכאב ראש בלהחזיק סיקס מיושן ולא אספנות?
וכמה יותר עלות?

yehuda75
11-06-15, 22:07
פעמיים טסט, ביטוח חובה וצד שלילי כ 2200 שח, טסט פעמיים 700, אישור מוסך לטסט 180. רכב מטופל יפגין אמינות גבוהה מאוד.
לטעמי, מחירי החלפים מחו"ל זה הצופר הכי גדול של הרכב הזה.
צריכת דלק כ 1 : 6, אתה חייב לעשות הכל לבד.
גם מהנה וגם מאוד זול.
רכב מתגמל מאוד בשטח שעובר את כל המעלות המוכרים בקלילות. רכב ספרטני מאוד, היגוי זוועתי בכביש, לא מהנה בכביש.

כפי שאמרתי. סיקס/ סופה. זה דרך חיים לא רכב, אתה שואל שאלות כלכליות וזה ממש לא בכיוון. רכב שטח זה משהו לא כלכלי בעליל!!!

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

-->