PDA

צפייה בגרסה מלאה : חריקות מהמצמד

skhaikin
20-09-05, 17:59
שלום,
לאחרונה בנסיעה איטית שמתי לב לשריקה / חריקה מעצבנת (לא בתדר קבוע אלא מתחלפת) מקדמת האוטו. בהתחלה חשבתי שזה בלם קדמי טפוס, אבל בדקתי - הכל בסדר. בסופו של דבר קלטתי שהשריקה מתחזקת כאשר מצמד נמצא במצב "חצי קלאטצ') - למשל בהחלפת הילוך (אמנם לא קורה כמובן במהירות מעל 40 קמ"ש). גם כאשר יש את הרעש במהלך נסיעה איטית ואני לוחץ על דוושת המצמד, הרעש נעלם מיד. התקלה לא משתחזרת באופן קבוע, אלא לפי מצב רוח. אבל הכי חזק שומעים, וזה תמיד משתחזר כאשר אני נוסע רברס בלי גז, רק ע"י הרמה איטית של המצמד. מה דעתכם - זה סימן לשחיקה מוגזמת של הקלאטצ' או תופעה אחרת ?
אני מבין שאי אפשר לדעת אם הקלאטצ' הלך עד שהוא הלך... אבל ?

-סרגיי

יובל48
20-09-05, 18:59
לי זה נשמע כמו מיסב לחץ גמור.

יובל

skhaikin
20-09-05, 19:24
יובל, אתה יכול לפרט קצת יותר בבקשה ? אני לא מכיר את החלק הזה - מה תפקידו ובמה כרוכה עבודה בשביל להחליפו.

sagisendler
20-09-05, 20:48
מיסב לחץ גמור יגרום לעומס על המנוע כאשר אתה נמצא בניוטרל בעמידה, תרגיש זיוף של המנוע כאשר הקלאץ' לחוץ לפי מה שאתה מתאר זה לא העניין מכיוון גם שיש רעש כאשר הקלאץ' אינו לחוץ ואז המיסב לחץ חופשי ואין עליו שום עומס.
כדאי לבדוק גם אופציה של הגיר או שאולי הקפיצים של הקלאץ' עצמו גמורים וזה אפשר להרגיש לפי השילוב של הקלאץ' (אם יש דפיקה בשחרור הדוושה)
גם האופציה של שחיקה מוגזמת של הרפידות בעייתית כי אז אין סיבה לחריקות אלא אם כן הקלאצ' מחליק
שגיא

skhaikin
21-09-05, 07:00
טוב,

לפי מה שהבנתי מקריאת הספר של סופה, ע"מ להגיע לחלק כלשהו במצמד (אם זה מיסב לחץ או קפיצים או משהו אחר) יש להוריד תיבת הילוכים וטרנספר, כלומר עבודת פירוק גדולה. זה נכון ? אם כן, נראה לי שאם כבר אז כבר - כדאי לטפל בהכל. אז השאלה היא - כשאומרים "עשיתי קלאטצ'" - למה מתכוונים בדיוק ? פעם חשבתי שזה חלק אחד שמחליפים וזהו, עכשיו אני רואה שזה מכלול שלם של חלקים שאת חלקם אפשר להחליף ואת חלקם אפשר להשאיר ? אז מהו טיפול בקלאטצ', מצד אחד לא מוגזם ומצד שני כזה שלא אצטרך לפתוח אותו עוד 100K ק"מ ?

תודה,
-סרגיי

sagisendler
21-09-05, 07:47
"לעשות קלאץ'"
פירושו החלפת הדיסק הפנימי של הקלאצ'
חריטת גלגל תנופה
החלפת/חידוש שמש
החלפת מיסב לחץ

אם אין לך ידע נרחב בנושא וכלים לא מומלץ לעשות לבד, למרות שזה אפשרי.

(אם כבר הכל פתוח כדאי לבדוק את מצב מחזיר השמן הטחורי של המנוע)

שגיא

skhaikin
22-09-05, 15:54
שגיא,
צדקת, זה לא מיסב לחץ. זה לא קשור למצמד ב-כ-ל-ל ! למזלי :lol:

מי שהוציא את יללות החתול האלו - הוא לא אחר אלא צלב בדרייבשפט אחורי שהתייבש והחליד (דווקא לא היה בו הרבה חופש). הסיבה שרעש נפסק כשלחצתי על קלאט' היא שבאותו רגע ירד הלחץ על הצלב והוא "סתם את הפה". אחרי החלפת הצלב בחדש הבעיה נעלמה.

כל הכבוד למוסך אמין ומקצועי שבאתי אליו לעשות קלאטץ ויצאתי בנזק של 200 שקל בלבד בעקבות אבחנה נכונה (מוסך אראל 4X4 בצומת ק. אתא).

אז סוף טוב הכל טוב.

-->