PDA

צפייה בגרסה מלאה : שירות בסוזוקי- אי מימוש אחריות\הונאה

partech
20-09-05, 21:54
לפני חודשיים קניתי סוזוקי ג'ימיני בסוכנות בחיפה, בעת הרכישה סוכם על ביצוע מיגון -מיגון גחון ובולדוג (מגן חזירים) ע"י אספיר.
קיבלתי את הרכב ומאז אני מטייל ונהנה ממנו. :lol:
שבוע שעבר בעת ירידה ממדרגה הבולדוג קיבל מכה (לא חזקה מדי) ונכנס בפגוש,
אצתי רצתי לי לאספיר, שם נאמר לי שהבולדוג לא שלהם והם לא ביצעו את ההתקנה .
כמובן שהופתעתי, מעיון במסמכים גיליתי לתדהמתי שהתקנת הבולדוג לא מגובה בשום מסמך-מלבד בקבלה, שם יש אישור ששילמתי ( אך אין קבלה עליו ואין חתימה בספר הרכב).
הלכתי ישירות למנכ"ל החברה ושם נאמר לי שהדבר נורמטיבי, שהבולדוג שהותקן הוא אף יותר טוב מזה של אספיר ויקר ממנו, ובכלל, המנכ"ל העביר הנחיה לא להתקין בולדגים של אספיר על כלי הרכב !!!
בעצת המנכ"ל פניתי למוסך המרכזי ושם נאמר לי שהם מוכנים להחליף את הבולדוג אך לא את הפגוש- וזו בכלל אשמתי, כי הנזק נגרם כתוצאה מתאונה !
לפי דעתי הדבר גובל בהונאה-לקוח מבקש מוצר X ומקבל מוצר Y, האם עלי להפנות את הנושא לבית משפט ?

lior_b.s
20-09-05, 22:06
זה שביקשת X וקיבלת Y , אתה אולי יכול להתלונן (לא בטוח שיעזור) , אבל זה שדפקת את הפגוש ע"י ירידת מדרגה זה בעיה שלך, מה בדיוק אתה מתלונן ? הרי אם היית נכנס בעמוד לא היית רץ לסוזוקי נכון? אז נראה לי שאתה צריך להגיד תודה שהסכימו להחליף לך את הבולדוג, הרי ידוע שבמקרה תאונה, ה"בולדוג" (לא משנה מאיזה חברה) קורס פנימה לכיוון מכסה המנוע והגריל וגורם יותר נזק מתועלת.

לא נראה לי שמסגרת האחריות כוללת נזקי שטח....

partech
21-09-05, 01:14
צודק, זה באמת היה באשמתי, ובאמת כל בולדוג יעשה נזק במקרה של פגיעה (מה שמעלה את השאלה למה צריך בולדוג בכלל ?)
אבל אולי אספיר היו מחברים אותו בצורה שהיתה עושה פחות נזק בפגיעה :?:
אבל זאת לא השאלה, השאלה היא איך לקוח משוכנע שהוא קיבל מוצר מסוים, ובכלל מתברר שהוא קיבל מוצר אחר-ואין שום תיעוד על זה ? בהגזמה-זה כמו שהייתי מגלה ששמו לי מנוע אחר :!:
ולפי דעתי , בלי קשר בתור מחווה של רצון טוב והבעת צער על אי הנוחות, החברה צריכה לספוג את העלות (המזערית) של זה...

coas
21-09-05, 02:13
צודק, זה באמת היה באשמתי, ובאמת כל בולדוג יעשה נזק במקרה של פגיעה (מה שמעלה את השאלה למה צריך בולדוג בכלל ?)
אבל אולי אספיר היו מחברים אותו בצורה שהיתה עושה פחות נזק בפגיעה :?:
ולפי דעתי , בלי קשר בתור מחווה של רצון טוב והבעת צער על אי הנוחות, החברה צריכה לספוג את העלות (המזערית) של זה...

שאלה מצויינת, למה צריכים את הדבר הזה בכלל??! חזירי בר ושאר חיות לא ראיתי מזמן. מה נשאר? מקדם הפוזה...

המיתקון הזה, בולדוג/מגן חזירים וכיו"ב אינו חוקי ברוב העולם המערבי מהסיבה הפשוטה שהוא אינו סופג אנרגיה. רכבים מודרנים מיוצרים עם פגושים סופגי אנרגיה למקרה תאונה בכלל ותאונה עם הולך רגל בפרט, מגן חזירים מבטל/מונע את היתרונות של פגוש כזה.

לגבי הכותרת שלך, הונאה, קצת הרחקת לכת. אפילו אתה הבנת את זה.
מבחינה משפטית קטונתי ליעץ.

איציק - 4X6ZH
21-09-05, 09:16
:roll: :roll: :roll:
מגן חזירים !!
במידה והייתה בא בתלונות שמכרו לך כלי הרצח בזמן שאסור להתקין את זה ....
זאת מערכת השמדה עצמית של הרכב !!
ועל הדרך היא גם הורגת הולכי רגל .
אז תפרק את גוש הברזל הזה ותחסוך לעצמך הרבה כסף ועוגמת נפש .
איציק

נמרוד
25-09-05, 16:15
השרשור הזה נעול, המשכו נמצא כאן:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=10729

נא להקפיד לא לפתוח שרשורים כפולים על אותו הנושא.

-->