PDA

צפייה בגרסה מלאה : נזילת מים מהרדיאטור - סיפור בהמשכים

yoeldadon
05-06-15, 19:32
אהלן,
הרכב הוא סמו 98, לפני כשבועיים ביצעתי ניקוי יזום של כל מערכת הקירור בסמו. החלפתי מי רדיאטור, טרמוסטט ובית טרמוסטט וניקיתי את כל המערכת. לאחר מספר ימים רצה הגורל ו הייתה לי נזילה מהרדיאטור שלאחר בדיקה בלחץ אוויר גילתה שהרדיאטור גמור. קניתי רדיאטור חדש וחשבתי לתומי שהכול תקין. היום לאחר נסיעה חזרתי הביתה פתחתי את פקק הרדיאטור וגיליתי שחסר לי מים, בערך כמות של כוס. ניסיתי לאתר את הנזילה וגיליתי מס' טיפות מתחת לטרמוסטט. אציין שהטרמוסטט יבש לחלוטין. בנוסף כשהרכב עובד והוונטה מסתובבת זיהיתי מין השפרצה עדינה של טיפות כנראה מכוורת הרדיאטור. אך הדבר שהלחיץ אותי במיוחד הוא שהוצאתי את מדיד השמן וגיליתי עליו טיפות מים של הרדיאטור!! מאז חיממתי וקיררתי את הרכב מס פעמים ולא זיהיתי שוב מים על המדיד או נזילה בכלל. אציין שהחלפתי אטם ראש מנוע לפני כשבועיים. מה לדעתכם הסיבה? אטם ראש?

shmulikbg
05-06-15, 19:35
תבצע בדיקה בלחץ לרדיאטור, ובדיקת לחץ הפוך בצילינדרים ותדע בודאות.

ד ו ר ו ן
05-06-15, 20:49
טחינה או מים?

yoeldadon
05-06-15, 20:59
מים. נסעתי עכשיו עשרים דקות ויש נזילה בוודאות מצאתי מים ירוקים על הסרן והביצה. לא להאמין כמה חאפר יכול מוסכניק להיות!! בא לי לפרסם את השם שלו מרוב שאני רותח.

asypeer
06-06-15, 09:05
אם מים אז כנראה שזו נזילה. לא מכיר סמו אבל בדרך כלל ישנו חלק (פלאנג׳) שמתאם בין הצינור לתרמוסטט. האם הוחלף?

Sent from my Ass

ד ו ר ו ן
06-06-15, 10:00
לפני שאתה מפרסם את שמו, ואולי פוגע לשווא, תנסה לפנות אליו.

yoeldadon
06-06-15, 11:10
הנזילה כמו שזה נראה היא מהרדיאטור עצמו יש הצטברות של טיפות על הכוורת למטה ועל הפלסטיק שעוטף אותה.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

asypeer
06-06-15, 14:29
האם הוחלף הפקק של הרדיאטור? האם לאחר ההחלפה נעשתה בדיקת לחץ?

Sent from my Ass

yoeldadon
06-06-15, 15:30
הוחלף פקק של הרדיאטור בקשר לבדיקת לחץ אני לא יודע.

asypeer
06-06-15, 15:40
לפני שאתה משחיר פה בעל מקצוע, תחזור אליו לבדיקת לחץ. אם הנזילה מחלק חדש שהוא הרכיב לך - דרוש החלפה. ייתכן ובסך הכל מדובר בבנד לא מחוזק. נהוג לבצע בדיקת לחץ לאחר החלפת צנרת ורדיאטור בכדי לאמת שהכל יושב במקום ושאין נזילות.

Sent from my Ass

zerez
06-06-15, 18:19
כמו שלכל אחד מאיתנו מותר לטעות אז גם לבעלי מקצוע מותר, המבחן האמיתי הוא האם הם יודעים לקחת את האחריות על הטעויות שלהם.

yoeldadon
06-06-15, 18:47
אין ספק. העניין הוא שזו פעם שלישית שאני אחזור אליו בגלל אותה בעיה ככה שזה קצת מרגיז. בסה"כ הוא מכונאי טוב אבל להבא אני אלך רק למכון רדיאטורים שזו המומחיות שלו.

-->