PDA

צפייה בגרסה מלאה : ביקוש ל:Map Tuning for D4-D Engines

AUTOTECH
08-06-15, 17:44
שלום לכולם,

הייתי מעוניין לדעת אם קיים ביקוש ל: Map tuning למנועי טויוטה דיזל בשוק הישראלי,

אני ישראלי שמתגורר בארה"ב, ונוסע הרבה לארצות אחרות על מנת לבצע עבודות מהסוג הזה,
כרגע אני נמצא בישראל ויצא לי להתקל בהמון רכבי שטח ועבודה מתוצרת טויוטה עם מנועי D4D ויצא לי לחשוב שאולי גם כן בישראל קיים ביקוש ואלי אוכל להתחיל ולפתח את הנושא גם בישראל.

לכל בעלי רכבי טויוטה עם מנועי D4D משנת 2004 ומעלה, האם ידעתם שמנועים אלו מסוגלים להפיק הרבה יותר אנרגיה (26-33% יותר כ"ס ומומנט) על ידי עדכון והתאמת תוכנת ניהול המנוע לישראל (אקלים, איכות הדלק, והרשאות זיהום אויר)?

הייתי מאוד מעוניין לשמוע את דעתם בנושא.

לדוגמא:
2011 Toyota Hilux

99047

תודה מראש.

tzagi
09-06-15, 09:34
ומה הזיפ קוד של כבודו?

נמרוד
09-06-15, 09:49
לשאלתך -

כן, אני מאמין שתמצא ביקוש לא קטן ואפילו גדול. המנוע הנפוץ ביותר הוא 1KD-FTV בלנדקרוזרים ובהיילקס ויגו אוטומטיים, זה המנוע שאתה צריך להתרכז בו.

AUTOTECH
09-06-15, 17:54
ומה הזיפ קוד של כבודו?

92801 Anaheim

למה?

AUTOTECH
09-06-15, 18:09
לשאלתך -

כן, אני מאמין שתמצא ביקוש לא קטן ואפילו גדול. המנוע הנפוץ ביותר הוא 1KD-FTV בלנדקרוזרים ובהיילקס ויגו אוטומטיים, זה המנוע שאתה צריך להתרכז בו.

כןת בהחלט ה- 1KD-FTV הנפוץ וגם המוצלח ביותר בדגמים האלה, וכן זה המנוע שאנחנו מתרכזים בו כפי שניתן לראות במסמך המצורף, בו ניתן לראות 2011 HILUX עם המנוע הנ"ל בבדיקת דיינומטר.

הלקוח (במקרה הזה מפורטוגל) משתמש ברכב לעבודות חקלאות וגורר הרבה (מאוד), יצר איתי קשר לאחר מספר ימים מסוף ביצוע העבודה לספר לי עד כמה הוא מרוצה מהתוצאה ואיך שהנסיעה והתנהגות המנוע והגיר השתפרו פלאים.

לשאלה הבאה,
האם מישהו מכיר, בעלים של היילקס או לנד קרוזר 2006+ שנבנו או שופרו למטרות שטח ומעוניין להיות נושא הדגל הראשון? (ללא עלות כמובן).

amir_shai
09-06-15, 20:16
שלום לכולם,

הייתי מעוניין לדעת אם קיים ביקוש ל: Map tuning למנועי טויוטה דיזל בשוק הישראלי,

אני ישראלי שמתגורר בארה"ב, ונוסע הרבה לארצות אחרות על מנת לבצע עבודות מהסוג הזה,
כרגע אני נמצא בישראל ויצא לי להתקל בהמון רכבי שטח ועבודה מתוצרת טויוטה עם מנועי D4D ויצא לי לחשוב שאולי גם כן בישראל קיים ביקוש ואלי אוכל להתחיל ולפתח את הנושא גם בישראל.

לכל בעלי רכבי טויוטה עם מנועי D4D משנת 2004 ומעלה, האם ידעתם שמנועים אלו מסוגלים להפיק הרבה יותר אנרגיה (26-33% יותר כ"ס ומומנט) על ידי עדכון והתאמת תוכנת ניהול המנוע לישראל (אקלים, איכות הדלק, והרשאות זיהום אויר)?

הייתי מאוד מעוניין לשמוע את דעתם בנושא.

לדוגמא:
2011 Toyota Hilux

99047

תודה מראש.

למה רק משנת 2004?
המנוע של ההיילקס 2003 שלי הוא גם D4D.

y.s
09-06-15, 22:10
מעוניין לשמוע בעניין הציפ

YOSIS 2
10-06-15, 07:22
כן אני בעל לנקרוזר 2008 0547350066
דבר איתי

AUTOTECH
10-06-15, 07:46
למה רק משנת 2004?
המנוע של ההיילקס 2003 שלי הוא גם D4D.

לא יצא לנו להתנסות עדיין עם המנוע והמחשב מהשנים האלו (דור אחר), הדור הזה של המנועים שהגיע עם מחשבי ניהול מנוע קצת שונים עדיין נמצא בשלבי בדיקה ופיתוח, ברגע שיהיו פיתוחים חדשים אני אדאג לעדכן.

אם בכל זאת אתה מעוניין, צור איתי קשר בפרטי ונראה איך ואם אפשר לעזור אחד לשני.

tzagi
10-06-15, 08:23
92801 Anaheim

למה?

אין סיבה מיוחדת, כולו לדעת כמה משתמשים חיים בצד הנכון של המדינה-יבשת(לעומת אלה שאוהבים לסבול)

AUTOTECH
10-06-15, 08:27
מעוניין לשמוע בעניין הציפ

אני מעוניין לציין שלא מדובק ב"צ'יפ" או איזה סוג של אפטר מרקט Piggyback, מדובר על Full ECU map tuning, זאת אומרת שמדובר על עדכון תוכנה מלא וממשי של כל פרמטר במערכת ההינע הנשלט על ידי ה- ECU - Engine Control Unit, למשל העלאת המומנט ללא שינוי בלחצי הטורבו או המזרקים מה שמביא להספק יותר גבוה וחסכון משמעותי בצריכת הדלק.
Full ECU map tuning הוא לא נושא חדש, הוא פשוט חדש ברכבי טויוטה עם מנועי טויוטה דיזל ומחשבי דנסו.

ערן שני
10-06-15, 14:41
צהריים טובים,

ערן שני- 0505712882
היילקס 2004 D4D מנוע 2KD
מעוניין לנסות.

ערן.

ערן שני
11-06-15, 10:47
כן, מה? מתי?

AUTOTECH
11-06-15, 11:04
צהריים טובים,

ערן שני- 0505712882
היילקס 2004 D4D מנוע 2KD
מעוניין לנסות.

ערן.

סורי ערן,
לגבי הייקלס 2KD 2004, עדיין בשלבי פיתוח, אעדכן בהתאם.

ערן שני
11-06-15, 11:10
כתבת בראש השירשור: "לכל בעלי רכבי טויוטה עם מנועי D4D משנת 2004 ומעלה"

יש צפי?

AUTOTECH
11-06-15, 12:40
סורי הכוונה הייתה 1KD.

בדרך כלל לוקח 3-5 חודשים להגיע לתוצאה סופית, התחלנו במרץ האחרון, אז...

בכל אופן, אם אתה מעוניין לעזור לקדם את התהליך, תוכל לעשות זאת, כשלב ראשון, תבדוק מה הקוד דגם (נמצא בחלק התחתון ברשיון הרכב) ***KDN
ותת דגם, SR \ DLX
והאם זה גיר ידני או אוטומטי.

תודה

ספרדי
11-06-15, 17:34
אני מעוניין לקבל מידע על זה
אני בעל היילקס שנת 2005

eliv1
11-06-15, 20:23
לדעתי גם פראדו 2001 זה 1kd אז אני גם מתנדב.

AUTOTECH
11-06-15, 21:19
ההיילקס בשנים 2001-2006, נמצא בשבלי פיתוח, ברמת המנוע וברמת המחשב,

בדרך כלל לוקח 3-5 חודשים להגיע לתוצאה סופית, התחלנו במרץ האחרון, אז...

- - - Updated - - -

לדעתי גם פראדו 2001 זה 1kd אז אני גם מתנדב.

נכון לרגע זה, לא קיים פתרון לנד קרוזר בשנים האלה, הנושא עדיין בבדיקה אעדכן בהמשך

zerez
12-06-15, 10:19
שתי שאלות,
1. אם זה כל כך פשוט וטוב, למה טויוטה לא עושה את זה באופן רישמי?
2. האם השינוי הוא הפיך? אם אני אנסה ולא ימצא חן בעיני, אפשר לחזור אחורה?

בכמה משתפרת צריכת הדלק ומה המחיר?
לנדקרוזר 2005

ד ו ר ו ן
12-06-15, 10:22
טויוטה עושה את זה לחלק מדגמי המנועים תחת מחלקת TRD, ויש מקומות בעולם שאתה יכול לרכוש את זה בהזמנת הרכב מהסוכנות.

nirs
12-06-15, 14:03
מתוך סקרנות, איזה בדיקות תוכנה ובדיקות בכלל אתם מבצעים, לפני שמכריזים על המוצר כ"מבצעי"?

ערן שני
14-06-15, 17:13
ערב טוב,

גם אני מצטרף לשאלה, האם הפיך?
כמה אמור לעלות, סדר גודל של מחיר בלי להתחייב, להיילקס D4D 2004 שעדיין בפיתוח.

בתודה מראש,

ערן.

יוסי מוצניק
15-06-15, 13:20
מבקש גם לבדוק את הנושא לנד קרוזר 2010 יוסי 0523205427

bechoril
15-06-15, 13:37
אני מצטרף לשאלה:

"

בכמה משתפרת צריכת הדלק ומה המחיר?"

AUTOTECH
17-06-15, 12:31
שתי שאלות,

בכמה משתפרת צריכת הדלק ומה המחיר?
לנדקרוזר 2005

אני שמח על השאלות, התשובות מאוד ארוכות, אנסה לנסח אותן בקצרה:

1. זה אכן טוב, אפילו מצוין אבל לא פשוט בכלל.
הסבר:
יצרני הרכב משקיעים המון זמן וכסף בפיתוח מנועים, כל יצרן מנסה לבנות את המנוע הכי טוב (למטרה) משאר היצרנים כדי להיות יותר טוב משאר היצרנים וכדי למכור ברחבי בעולם כמה שיותר משאר היצרנים.
בזמן הפיתוח היצרן צריך לעמוד מול מגוון נתונים שצריך לקחת בחשבון, כמה דוגמאות:

- תקנות מיסוי - במדינות מסוימות בעולם גובה אחוז המיסים על רכב נקבע על פי כ"ס ונפח מנוע ושאר נתונים הגורמים לרכבים "חזקים" יותר להיות גם יקרים יותר.

- תקנות פליטת פיח (זיהום אויר) - קיימות מדינות בעולם ששוטר עשוי להוריד את הרכב מהכביש בשל פליטת עשן, מנגד קיימות מדינות (לצערנו) ללא פיקוח על נושא זה בכלל.

- אקלים - אחד הנתונים החשובים בפיתוח מנוע, האקלים שהמנוע מתמודד איתו, מזג אויר חם, קר, יבש, לחות, טמפרטורות קיצוניות, שיוני קיצוני.

- מיקום - מקומות גבוהים, נמוכים, לחץ אטמוספרי, דלילות/צפיפות אויר.

- סוגי דלקים - סוגי דלק משתנים, אם זה איכות בנזין וכמות האוקטן הנורמאלי (בארה"ב הבנזין הסטנדרטי בתחנות הוא 85, היקר ביותר 91), דלקי דיזל (סולר) באיכויות ברמות שונות לגמרי מרמות דילול לא תקינות ועד צפיפות קרסין מוגזמת.

- מכירות - המון יצרנים משתמשים בתוכנות ניהול מנוע שונות כדי למכור יותר ביותר, אותו רכב עם אותו מנוע במדיוק דגם אחד מפיק 120 כ"ס ודגם אחד מעל שעולה קצת/הרבה מפי' 170 כ"ס, אותו מנוע בדיוק עם תוכנת ניהול מנוע שונה מפיק יותר, נמכר ביותר, פתרון מאוד יצירתי מצד היצרנים כדי למכור ביותר, כדרך אגב, השיטה הזו פותחה על ידי מרצדס וקיום משמשת את מרבית יצרני הרכב הגדולים בעולם.

סיבות אלו ועוד רבות גורמות ליצרני הרכב להגיע להמון פשרות בפיתוח המנוע כדי לכסות שוק יעד רחב יותר, המון נתונים שצריכים להלקח בחשבון מביאים המון פשרות בפיתוח המנוע מה שמביא מנועים מסויימים להיות בעלי המון פוטנציאל לא מנוצל.

2.
בהחלט כן, השינוי הוא אכן הפיך, לפני כל שינוי תוכנה מתבצע גיבוי תוכנה מקורית (באופן אוטומטי), כך שאם השינוי לא מוצא חן בעיני הנהג תמיד ניתן להחזיר למצב הקודם עם החזר כספי על התוכנה (עד שבועיים מיום ההתקנה, חיוב על התקנה והסרה בלבד 90-$130 תלוי בסוג הרכב)

-----
כמו שאמר דורון: "
טויוטה עושה את זה לחלק מדגמי המנועים תחת מחלקת TRD, ויש מקומות בעולם שאתה יכול לרכוש את זה בהזמנת הרכב מהסוכנות."

בדיוק כמו TRD של טויוטה קיימות המון סדנאות שיפור של היצרנים עצמם, בהם הם מתאימים את סוג הרכב והמנוע לשוק יעד ומטרות ספציפים מה שמביא את המנועים לניצול הפוטנציאל שלהם כמובן במחיר המתאים.
----

לשאלתו של nirs: "
מתוך סקרנות, איזה בדיקות תוכנה ובדיקות בכלל אתם מבצעים, לפני שמכריזים על המוצר כ"מבצעי"?"

המון בדיקות, העיקריות והחשובות הן בעצם אותן נתונים שצריכים להלקח בחשבון על ידי היצרן:

- תקנות פליטת פיח (זיהום אויר) - אנחנו בודקים מה הן סוגי הבדיקות המבוצעות במדינה/מדינות או האזור הספציפי בוא הרכב יהיה בשימוש.

- אקלים - אחד הנתונים החשובים בפיתוח התוכנה הוא האקלים שהמנוע מתמודד איתו, מזג אויר חם, קר, יבש, לחות, טמפרטורות קיצוניות, שינוי קיצוני.

- מיקום - מקומות גבוהים, נמוכים, לחץ אטמוספרי, דלילות/צפיפות אויר.

- סוגי דלקים - אנחנו בודקים את איכות הדלק הנמצא בשימוש באותו אזור, בישרקאל לדוגמא נמצא שהסולר והבנזין-98 הכי טובים ביחס למחיר הם של דור-אלון (למרות שהבדיקות עדיין לא הסתיימו)

- התאמות ספציפיות - לפני כל עדכון תוכנה הלקוח נשאל מספר לשאלות לגבי שימוש הרכב, גרירה, עבודה, עומס, נסיעות קצרות, ארוכות, טיולי שטח בלבד, מטרות משולבות וכו'...

כל הבדיקות נערכות על דיינומטר 4X4 עם הרצות אינסופיות תוך כדי מעקב על טמפרטורות, לחצים, הספק, הספקי טורבו, ושאר חיישני בקרה. כדי להשיג את המטרה צריך לעבוד ולהשקיע המון, זה לוקח המון זמן כסף ועבודה אבל זה גם כיף :).
-----

"
כמה אמור לעלות, סדר גודל של מחיר בלי להתחייב, להיילקס D4D 2004 שעדיין בפיתוח."

לגבי מחשבי הרכב מהשנים האלו עדיין את טווח מדוייק, בגדול, מחירי עדכון תוכנה במחשבי DENSO של טויוטה הם מאוד מאוד דינאמים:
$875 - $1950 (עם הזמן והפיתוח אנחנו מגיעים לפתרונות שעוזרים להוזיל את העלויות)

----

"
בכמה משתפרת צריכת הדלק ומה המחיר?"

צריכת הדלק משתנה בין נהג לנהג ובין סוגי הדלק הנמצאים בשימוש באותו רכב אבל נעים בין 9% - 23% מנתונים שהתקבלו מלקוחות ברחבי העולם.

ערן שני
18-06-15, 12:10
נמתין בסבלנות

תודה!!!

AUTOTECH
19-06-15, 11:47
מספר עדכונים:

- לאחר בדיקה מקיפה שנמשכה 65 ימים, הגיעו תוצאות צריכת דלק של 2014 היילקס ויגו ידנית בישראל, שיפור חד משמעי של 21% בצריכת הדלק.

- מבחני תאוצה (יציאה מהמקום ומרחק ביחס למהירות מירבית) לקחנו שני רכבים:
1. 2005 לנד קרזור ארוכה D4D - עמוסה בסחורה (250 ק"ג) עם שני אנשים ברכב.
2. 2005 לנד קרוזר קצרה D4D - אדם אחד ברכב לא משקל עודף.

לאחר התרברבות והבעת זלזול מצד הבעלים של הלנד קרזור הקצר לאחר שהגענו למפגש והוא ראה שמדובר בדגם הארוך, (ציטוט: "אתה ארוך ועמוס, אני אעיף אותך"),
כבר ביציאה מהרמזור ניכר השיפור ובזמן שנשמע דרך החלון את המנוע של הקצר צועק RPM אך לא באמת זז כבר הורגש המרחק שגדל בקצב עולה.
במבחן הגלגול ( תאוצה מהילוך שני) שוב נשמע המנוע של הקצר צועק RPM של ונשאר תקוע יותר זמן בהילוכים נמכוים על מנת להפיק יותר כוח, ושוב אנחנו עם הארוכה עם התוכנה המעודכנת מאיצים קדימה תוך כדי הרגשה חלקה של העברת הילוכים מצד התיבה האוטומטית.

לאחר מספר הרצות, הבעלים של הקצר החליט להוריד את הקבוע ולחזור בו מדבריו ושוב ציטוט: "איך איך? אני לא מבין? איך זה יכול להיות??? למה טויוטה לא עשו את זה כשייצרו את הרכב", הפננו אותו לפורום JEEPOLOG לקרוא קצת הסברים...

*אנחנו כרגע מחפשים חברים או מכרים עם היילקסים 2005-2007 זהים לבדיקה דומה.

שבת שלום חברים.

cruisingil
22-08-21, 11:00
שלום
מצאתי את השרשור הזה מ 2015 ואני תוהה אם יש כבר מסקנות ברורות לדגמי היילקס 02-06 (2kd) והאם השירות עדיין מוצע בארץ?
תודה, גיל

-->