PDA

צפייה בגרסה מלאה : נורות לד לבית... מי מכיר?

גיל בר
09-06-15, 10:58
כמו בכותרת... חושב על לשים נורות לד בבית.
באיביי יש מליון ורבע גדלים, סוגים, צורות.
מחפש בגדול אור צהוב ולא פלורסנטי לבן.
הברגה רגילה.
שווה בכלל? מישהו התנסה? המלצות על סוג מסוים?

תודה.
nirs
09-06-15, 11:21
אצלי בבית מרבית הנורות לד.
בחרתי להתקין מנורות איכותיות (ניסקו ודומיו).
כמו כל דבר בחיים, איכות נמוכה עולה ב"זוקר".

tamir128
09-06-15, 12:28
בעבר התחלתי לקנות ב DX פה ושם נורות כאלה. מעטות שרדו עד היום, הרוב שבקו חיים יותר או פחות מהר...

לביא
09-06-15, 17:21
לי דווקא ניסיון טוב עם נורות מ dx. כמה נורות של 3w דולקות כבר כמה חודשים מחוץ לבית תחת כיפת השמים.

Derish
10-06-15, 20:47
בחרתי להתקין מנורות איכותיות (ניסקו ודומיו).
קרוב משפחה שלי עבד תקופה ארוכה בבקרת האיכות של ניסקו עד שפרש לפני מספר שנים. במהלך התקופה הזאת הוא ראה איך ה"איכות" שלהם הופכת בהדרגה לסחורה סינית ירודה ברמה שהמוצרים מתפרקים בידיים, נשרפים ומקצרים, ואפילו מכון התקנים מעדיף לשמור מהם על מרחק בטוח. בהתחלה הוא פסל יחידות בודדות, אח"כ משלוחים שלמים ובסופו של דבר נתנו לו להבין שאם הוא מתכנן להגיע לפנסיה בשלום אז כדאי שינמיך טורים.

שורה תחתונה - ניסקו זה כבר מזמן לא ערובה לאיכות, כך שאם זה השיקול שלך כדאי שתשים את הכסף במקום אחר.

חנן-ג'יפולוג
10-06-15, 21:14
אני התנסיתי עם כעשר נורות זולות לבית מאיביי.
הלך הכסף.
כשהן עבדו, והן היו בזווית העין שלי, הן ריצדו ושיגעו אותי. במבט ישיר לא ראיתי את הריצוד, אולי בגלל הסינוור. לבנות הבית האחרות זה לא הפריע.
אח"כ הן נשרפו והבעיה נפתרה.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

asafk
10-06-15, 21:47
יש טענה שבגלל שלדים פולטים רק אורכי גל מסויימים ולא את כל הספקטרום כמו נורת ליבון או אפילו נורת PL, הם עלולים לגרום לנזקים נוירולוגיים.
יש על זה לא מעט מאמרים.
לכן ממליצים לא להשתמש בלדים כתאורה עיקרית ולהקפיד על כך שכשיושבים מול מסך לדים (שזה מה שאנחנו עושים כל היום) שתהיה סביב גם תאורה רגילה.
כאמור... יש טענה כזו. אני לא יודע אם זה נכון או לא. אבל נמנע משימוש בלדים כמקור אור עיקרי.

אסף.

elibaba
10-06-15, 23:36
יש לי כזה "תירס" (הסוג הכי גדול) בגוון חם בבית, והוא נהדר - עוצמת אור גבוהה, אור נעים.
http://www.ebay.com/itm/E27-E14-B22-8-11-15-20-25-30-40W-LED-5630-SMD-Energy-Saving-Corn-Light-Lamp-Bulb-/201279894248?pt=LH_DefaultDomain_186&var=&hash=item2edd3772e8

גיל בר
11-06-15, 08:25
תודה לכל מי שענה.
אני מניח שאנסה אחת או שתיים.
מדובר בכל מקרה על תאורה משנית ולא ראשית ומי שמכיר אותי יודע שהנוירונים אצלי לא תמיד מחוברים, אז אני רגוע ;-)

nirs
11-06-15, 15:28
קרוב משפחה שלי עבד תקופה ארוכה בבקרת האיכות של ניסקו עד שפרש לפני מספר שנים. במהלך התקופה הזאת הוא ראה איך ה"איכות" שלהם הופכת בהדרגה לסחורה סינית ירודה ברמה שהמוצרים מתפרקים בידיים, נשרפים ומקצרים, ואפילו מכון התקנים מעדיף לשמור מהם על מרחק בטוח. בהתחלה הוא פסל יחידות בודדות, אח"כ משלוחים שלמים ובסופו של דבר נתנו לו להבין שאם הוא מתכנן להגיע לפנסיה בשלום אז כדאי שינמיך טורים.

שורה תחתונה - ניסקו זה כבר מזמן לא ערובה לאיכות, כך שאם זה השיקול שלך כדאי שתשים את הכסף במקום אחר.
יתכן, את שלי התקנתי לפני כ 3 שנים ועובדים מאז ללא דופי.
אני מניח שישנן עוד יצרנים איכותיים בשוק.

אמיר ב.א
11-06-15, 20:28
חנן - לגבי הריצוד , גם הייתי בסיפור הזה כבר כמה פעמים - ובאמת אופייני לנורות פחות איכותיות.

נ.ב : לא ראית את הריצוד של הנורות במבט ישיר אלא רק בזווית העין , לא בגלל הסינוור ,
אלא בגלל צורת העין והפיענוח במוח של המידע שמגיע מהעין.

בעין , האיזורים במרכז פחות רגישים לתנועה וריצוד ולאור חלש, ויותר רגישים לצבע ולפרטים.
האיזורים שמרוחקים מהמרכז יותר רגישים לריצוד , לתנועה ולאור חלש , ופחות רגישים לצבע ולפרטים.

-->