PDA

צפייה בגרסה מלאה : תוכנת ניווט חדשה ( חינמית) Trailze

boaz avrahami
09-06-15, 14:09
לא מזמן קיבלתי מחבר המלצה על תוכנת ניווט חינמית לאנדרואיד ו IOS.

כאחד שמשתמש כיום בטונאב, טופומאפ ועמוד ענן בתשלום אני חייב לציין שהתוכנה נראית בעלת פוטנציאל טוב.
איכות המפות התלת מימדיות שהמפה מספקת נראות די טוב.
לא יצא לי לטייל ולבדוק דיוקים איתה וגם ממשק המסלולים לא נמצא שם אבל לדעתי שווה הורדה וצפיה לבאות.

shachar
10-06-15, 07:38
לא ראיתי אפשרות לתלת מימד באנדרואיד.
המפות החינמיות נראות באיכות טובה יחסית.

יש פונקציה של מסלולים לבחירה. הפעלתי לנסיון אבל לא ניסיתי לנווט לפיהם.
יש dashboard עם מכונים שלא ניתן לעריכה.

אין נתון בסיסי כמו קורדינטות.

נראה כאילו זה נסיון להעלות אפליקציה במטרה לבדוק יציבות או לעשות טיזר לעתיד.
בשלב זה חסרות תכונות שיכולות להציב אותה כתחליף לאיזו תוכנת ניווט.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

GodsFather
10-06-15, 09:07
מי שעוקב אחרי דף הפייסבוק שלהם יבין שהם די בשלבים ראשונים בפיתוח אז לאט לאט עם הציפיות. הם מעלים עדכוני גרסה כל כמה ימים, מקבלים פידבקים מהמשתמשים בצורה חיובית ומאד שירותיים (למען הסר ספק, אין לי שום דבר איתם, למעט הנסיון בהתקנה והשימוש הראשוני מאז השקת גרסת האנדרואיד).

אם הבנתי נכון מהלך הרוח של העוקבים אחריהם ושל הקהילות השונות שמעורבות, זה מיועד בעיקר לקהילת רוכבי האופניים ולשיתוף מסלולי רכיבה, אבל אין שום מניעה כמובן שכל אחד ישתמש בזה והם משתפים פעולה עם כל אחד.

אומי5
10-06-15, 09:46
אם בתוכנה כל הסינגלים יהיו מעודכנים, אפשר להוסיף הודעה כשאתה חוצה סינגל !
זהירות, סינגל חוצה לפנייך, בעוד 100 80 50 20 10 מטר.......

GodsFather
10-06-15, 09:54
אתה מוזמן להציע להם את זה בעמוד שלהם / צור קשר. זה רעיון טוב מאד לענ"ד.

erezgur
10-06-15, 09:55
למי שלא מכיר - רונן ביתן שעומד מאחורי המיזם, גיפאי (לשעבר) וכיום פריק של אופני שטח, הוא מאושיות תוכנות הניווט בארץ ומוכר גם בחו"ל (למי שזוכר - destinator ולמיטב זכרוני גם תוכנת המפות של איתוראן). זה מבטיח לטעמי בית טוב לפיתוח תוכנת שטח ראויה.

המפה להבנתי נבנתה מ-OSM כמו IsraelHiking המפה החופשית של עמוד ענן באנדרואיד + המפה העירונית המוצגת באתר עמוד ענן (למעשה עמוד ענן השתמש בנתוני Isrelhiking עם ערכת צבעים שונה, חבל שהוא לא בונה את המפה מחדש מדי שבוע עם כל השבילים והאתרים החדים התווספים ל- IsraelHiking).

אני מסכים שהתוכנה עדיין בתחילת דרכה ולי היו חסרים דברים בסיסיים שונים.

ארז גור

shachar
10-06-15, 10:23
אם מישהו נמצא איתם בקשר - שיזמין אותם גם לכאן

לא כולם מדפדפים בספר של הפרצופים

דידין
10-06-15, 10:36
האם התוכנה היא. On line. או off line ?

boaz avrahami
10-06-15, 12:08
האם התוכנה היא. On line. או off line ?

שאלה מצוינת.
הייתי בטוח שאוף ליין אבל בבדיקה שעשיתי בעקבות שאלתך גיליתי שהיא און ליין משמע לא שווה הרבה. לפחות עבורי...

RonenBitan
11-06-15, 18:30
ערב טוב לכולם, כאן רונן מ Trailze. קודם כל שמחתי לראות שהגענו גם לכאן. אני לא מצליח לעקוב אחרי כל המקומות שמתייחסים אלינו כך שבמקרה ויש לכם שאלות הקשורות בעניינים אישיים כמו "לא הצלחתי להוריד" או "למה לא תומך באנדרואיד 2.2" אנא פנו לתמיכה שלנו ב [email protected]
כאן אענה על שאלות כלליות יותר שמעניינות את כלל הקוראים.

RonenBitan
11-06-15, 18:50
כמה מילים לגבי Trailze לפני שאענה על עניינים ספציפיים שעלו כאן:
את החזון של Trailze ואת המוצר יצרתי ממאות טיולי שטח ב4X4, אופניים וכמובן רגלי. הכוונה היא לא להיות עוד תוכנה בארסנל אלא משהו אחר לגמרי. אני מתכוון לשימוש אמיתי ביכולות הסלולריות של הטלפון, לא עוד תוכנה שהותאמה למסך שלו. אני מתכוון לקהילה פעילה ומשתפת בה כל אחד מוצא את מה שהוא חיפש בקלות ובמהירות. אני מתכוון גם לתוכנה שכל אחד יכול להשתמש בה גם בלי להיות נווט מהולל. כל אלו חשובים כי צריך להבין שאנחנו לא מתכוונים להוסיף עשרות פיצ'רים נישתיים למי שמחפש מקרי קצה. אם תפתחו על המכשיר שלכם את Google Maps או Apple Maps תבינו למה הכוונה. אם צריך מדריך למשתמש כנראה שטעינו במשהו. זה אמור להיות קל, פשוט ונוח לתפעול. חכם מאחורה אבל פשוט מקדימה.
לגבי מסלולי ג'יפים אני חייב להודות שקצת התאכזבתי. ביקשנו בפורומים של ג'יפאים (לא כאן) מסלולים ממטיילים. לשם השוואה, מרוכבי אופניים קיבלנו מעל 1000 מסלולים איכותיים בעוד שג'יפאים, שהיה להם GPS עוד הרבה קודם לכן כמעט לא נענו. אלו ששלחו העבירו לנו לא מעט קבצים לא רלוונטיים של דקירת נקודות על מפה בעוד שאנו מחפשים הקלטות איכותיות. דבר אחרון הוא פורמט TWL שאני יודע שיש לרובכם ודורש מאיתנו המרות. נעדיף GPX המקובל בכל העולם ונוטה להיות מדויק יותר.
אנחנו כמעט לא יוצרים מסלולים לבד אלא מקבלים אותם מהקהילה. איכות המסלולים ומספרם תלויים בכל אחד מכם. אם תשלחו, נעלה אותם לטובת כולם, אחרים יראו ויעלו את שלהם וכך תהיה לכם ערימת מסלולים נוחה כפי שיש לרוכבי האופניים. כשנצא לעולם, זה יעבוד בדיוק באותה צורה ובעוד שלוש שנים לא תצטרכו לחפש קבצים לרומניה או קפריסין אלא פשוט להסתמך על המון ידע של מי שכבר היה שם.
כדי לשלוח לנו מסלולים אפשר לשלוח אותם בצרוף שם המשתמש שלכם בתוכנה ל [email protected]
אם יש לכם ממש הרבה כאלו העלו אותם לדרופבוקס או משהו כזה ושלחו לנו לינק. אם יש לכם תאור של המסלול עדיף, נשמח להזין אותו.
שימו לב לשלוח אך ורק מסלולים שיש לכם זכויות יוצרים עליהם.

שאלות שעלו:
- את הדשבורד לא ניתן לערוך. נכון, כך גם לא נתקעים עם 8 מסכי הגדרות.
- המפה לא תלת מימדית: נכון, כך זה לפחות בשלב זה ואני חייב להודות שמנסיון מאוד ארוך עוד לא נפלתי מניווט תלת מימד בשטח כל עוד אין הכוונה על פניות בסגנון וויז. תהיה לנו בקרוב.
- מפת הרקע שלנו מגיעה מOSM ונקראת Israel Hiking Map ויש בה גם סימון שבילים. בקרוב נאפשר גם מפות רקע נוספות של OSM ונמשיך במודל החינמי.
- לא ברור לי למה צריך קואורדינטות ויש לי החשש שמיד אחרי שנכניס אותן תבוא הבקשה לתמיכה ברשת ישראל ישנה, UTM ועוד כל מיני. אשמח להבין מדוע יש צורך כזה וכמה הוא רלוונטי לרוב המשתמשים.
- רעיון ההתרעה על חציית סינגלים נחמד מאוד, יכנס לרשימות שלנו. כמובן שאיננו יכולים להתריע על כל סינגל שקיים בשטח ואני חושש שבנסיעה באזור עמוס בסינגלים זה אפילו יעצבן אבל בהחלט יכנס למחשבות.
- התוכנה עובדת כרגע באונליין. זה לא דורש תקשורת רציפה. חווית הניווט ממשיכה כולל התרעות סטיה גם כשאין קליטה ואין יכולת להוריד מפה. אפשר גם לעקוף את זה בצורה די פשוטה: אם אתם יודעים שתיכנסו לאזור ללא קליטה, לגרור את המסלול על המכשיר באזור עם קליטה רציפה. המפה תרד ותישאר עליו עד הכיבוי הבא של Trailze.

תודה לכולם, אנחנו רק בתחילתו של מסע מרתק ואתם רואים את גירסה 1.0, יש לנו עוד המון בקנה. אתם יכולים להפוך את Trailze לתוכנה מס' 1 של הג'יפאים פשוט בהפצת הבשורה, העלאת מסלולים ושימוש באפליקציה. היא חינמית להורדה וחינמית לשימוש.

GodsFather
12-06-15, 13:55
בהצלחה. רק שלא תגמרו כמו וייז ;)

boaz avrahami
12-06-15, 14:06
לגמור כמו וויז זה רע?
הייתי מתחלף עם חשבון הבנק שלהם בלי היסוס

דידין
12-06-15, 15:58
לה הבנתי את התגובה האחרונה
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++++++++++++++++
- התוכנה עובדת כרגע באונליין. זה לא דורש תקשורת רציפה. חווית הניווט ממשיכה כולל התרעות סטיה גם כשאין קליטה ואין יכולת להוריד מפה. אפשר גם לעקוף את זה בצורה די פשוטה: אם אתם יודעים שתיכנסו לאזור ללא קליטה, לגרור את המסלול על המכשיר באזור עם קליטה רציפה. המפה תרד ותישאר עליו עד הכיבוי הבא של Trailze.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++++++++++++++++

האם אפשר להסביר
בתודה

GodsFather
14-06-15, 09:47
התוכנה שומרת את המפות שלה באופן חלקי תוך כדי תנועה - מורידה את החלקים באיזור יחסי למיקום.
אם אתה יודע שאתה מגיע לאיזור ללא כיסוי כחלק מהטיול שלך או אם אתה רוצה להיות בצד הבטוח שיהיה לך את כל הטווח מכוסה, אתה יכול לנווט אליו בתוכנה לפני היציאה למסע או לפני ההגעה לאיזור האמור וכך החלקים של המפה הללו יהיו כבר בתוך המכשיר.
אם אתה מאתחל את התוכנה, הזכרון שלה מתנקה ולכן חשוב לא לסגור את התוכנה עד להגעה לאיזור עם כיסוי רשת. כמדומני גם "עמוד ענן" עובד ככה בגרסה החינמית שלו.

מעניין כמה זכרון יש לתוכנה להורדה... אולי רונן ידע לומר

katsirz
17-06-15, 15:38
מניסיון של סוף השבוע האחרון, קודם כל קשה לתכנה לעבוד על בסיס הרשת הסלולרית, אפילו קצת יותר מאשר לתכנות אחרות, מכיוון שהיא נשענת על מפה שלהערכתי יותר כבדה מהמתחרות. סימון השבילים על המפה חלקי בלבד והוא, כמו המסלולים, תלוי הרצון הטוב של המשתמשים.
אני לא הייתי סומך, בשלב זה, על התכנה מכיוון שעם כל הרצון הטוב, אתה יכול למצוא את עצמך במדבר יהודה בלי קליטה ובלי מפה, בטח כשצריך "זום אין". אני נסעתי על כביש החוף ומידי פעם חוויתי "אין מפה". גם חישוב המהירות של התכנה בעייתי, למרות שהיה שידרוג בסופ"ש ובשבת זה היה קצת יותר טוב מאשר בשישי.
נחמד, אבל בשלב הזה לא מספק. אם יהיה עליה מאגר מסלולים היא עשויה להיות מתחרה רציני.

GodsFather
03-09-15, 16:31
היום מאז יוני מספר שדרוגי גרסה. מה הנסיון של האנשים אומר ?

מיכה100
19-02-17, 09:46
אתמול השתמשתי לראשונה ב TRAILZE.
אפליקציה מושלמת לאנשים מאותגרים כמוני שפשוט לא מסתדרים עם תוכנות ניווט ובעיקר לא עם 'הורדת מסלולים' - המפה וכל המסלולים כבר בפנים!!
ניווט מונחה למפגרים, אתרעה קולית על סטייה ממסלול (חשוב באופניים) והכל בחינם לגמרי - מה עוד אפשר לבקש?
בקיצור מומלץ בחום.

-->